STUK 'HIJS! 1500 h 19195 l/wr naar Spreekuur in dorpen verdwijnt TAALDE Gelegenheid X I IIRTS IKEN Vluchtelingenwerk Hulst krijgt geen medewerldng voor eigen ruimte DE STEM 'We nemen ons hele leven telkens afscheid' DAG KLAPPER SPORT IN HET KORT Parochie Hulst komt 59.000 gulden tekort V Met ingang van 13 februari vanwege bijzonder geringe belangstelling Kerkbezoek loopt nog terug bij H. Willibrordus in Hulst DËSTEM ZEELAND C2 r particulieren proficiat moeder en oma Ter Gelegenheid Voorstellingen van 'Siesa' en 'Aan Diggelen' Bergenaar raakt oor kwijt bij verkeersongeval Concert Eikels worden F 3omen in Concordia Brons voor P. de Cock IRI 1995 DINSDAG 17 JANUARI 1995 .95 95 Vismarkt Burchtstraat Garenmarkt W.C. Serlippens Noordstraat 33 D'Zar en Bontje een rondje. Je kunt het misschien niet ze papa's worden vandaag al 3 x 10 ik Gefeliciteerd Jamie en Sam. ezorger Gefeliciteerd Jlade, Thea v.d. Linden-Snoys in Rijs- ien Vroegrijk-Wilhelmina in Zegge, 'ijn Bartelen in Hoogerheide. ve daar inne chat t al 3 jaar. ïoera ia en Oma van Annie en de kinderen uit Wagenberg .vs» Moeder Biemans HG met Uw 89ste verjaar dag van Uw 7e dochter U kapstertjejvan Addy en r Raaymakers uit Zegge yan onze verslaggever Hulst - De Vereniging Vluchtelingenwerk Hulst krijgt van de gemeente geen medewer king voor het verkrijgen van een eigen kan toor- en ontmoetingsruimte; jtorgemeestér en wethouders zijn bang dat de gemeente straks voor alle kosten opdraait, als wellicht de subsidiekraan van het Rijk dichtgaat. Volgens Vluchtelingenwerk moet er als gevolg van je flinke toename van het aantal asielzoekers dringend een eigen ruimte komen. Informatie die van belang is voor de vrijwilligers zit nu vaak verspreid over verschillende personen en is daar door moeilijk bereikbaar. Daarnaast kloppen asielzoekers zeer regelmatig bij de privé-adressen van de vrijwilligers aan met hulpvragen van allerlei aard. Dat kan nog wel eens lastig zijn als op dat moment het hele huis vol visite zit. Vluchtelingenwerk heeft een eigen ruimte gevon den, namelijk de twee kantoortjes in Den Dullaert waar vroeger het maatschappelijk werk zat. Met de subsidie die de vereniging nu vangt, zou men de huur wel kunnen betalen, zo meldt de vereniging. Maar de inrichting, daarvoor is geen geld. Daarom is een beroep gedaan op de gemeente, tegelijk met de vraag om toestemming om de kantoortjes te mogen huren. De vereniging tekent daarbij aan dat ze tot de goedkoopst werkende afdelingen van vluchtelingenwerk behoort en dus de gemeente al aardig wat geld heeft bespaard. In htm antwoord schrijven B en W dat ze zeer tevreden zijn over de inspanningen en inzet van de vereniging, maar dat ze geen medewerking willen geven. Het college wijst er op dat het landelijk beleid erop gericht is enkel nog statushouders in de gemeenten te huisvesten en dat asielzoekers centraal worden gehuisvest. Dit gewijzigd beleid betekent dat de gemeente van het Rijk geen of minder geld zal krijgen voor zaken als opvang en introductie. „Gezien deze financiële onzekere toestand achten wij medewerking voor het verkrijgen van een eigen huisvesting niet verantwoord." Van onze verslaggever Huist - De gemeente Hulst heft met ingang van 13 februari het wekelijkse spreekuur op de kernen op. Burgemeester en wethouders hebben daartoe besloten omdat de belangstelling voor deze service-verlening bijzonder gering is. Efet spreekuur in de dorpen werd in 1992 ingevoerd voor een proeftijd van een jaar. Na dat jaar is besloten de tijd die per' dorp beschikbaar was te halve ren tot een half uur. Begin vorig jaar werd besloten deze afgeslankte regeling voort te zetten tot september. Deze werd vervolgens voor onbepaal de tijd verlengd. Nieuwe ontwik kelingen hebben B en W nu echter van mening doen veran deren. Het gemiddelde aantal bezoekers in de eerste helft van 1994 lag op acht personen per middag. De tweede helft van vorig jaar daal de dit aantal naar gemiddeld vijf Van onze correspondente Axel/Hulst - Toneelver eniging Siesa uit Sas van Gent speelt in de Halle in Axel driemaal 'Het Mira kel van het Polderken'. De Hulster cabaretgroep Aan Diggelen brengt nog tweemaal het nieuwe programma 'Vers Gezon gen'. Siesa moest wegens familie omstandigheden bij een van de acteurs de voorstellingen van 11 en 12 november uit stellen. De toegangskaarten van 11 november gelden nu voor de voorstelling van vrijdag 20 januari en de kaartjes van 12 november gelden voor de voorstelling van zaterdag 21 januari. Beide avondvoorstellingen beginnen om 20.00 uur. Omdat de belangstelling groot was, speelt Siesa nog een derde keer en wel op zaterdag 21 januari om 14.00 uur. Voor de middag voorstelling zijn nog kaar ten 8,50 in de voorver koop en elf gulden aan de kassa) beschikbaar. Het stuk speelt zich af in een dorpscafé in de jaren zestig. De drie mannen van Aan Diggelen: Arnold van Acker, Adrie Boogaert en Edwin Kint spelen hun pro- duktie nog tweemaal in de Baudeloozaal op zaterdag 21 en zondag 22 januari, aanvang 20.00 uur. Het pro gramma 'Vers Gezongen' Is een combinatie van poëzie en liedjes. De toegangskaarten 12,50) kunnen besteld worden via Den Dullaert in Hulst. Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel.01150-18924, fax 01150- 96554. Redacteuren: Peter Oggel (editie- enef), Frank van Cooten, Frank Pe'i, Rein van der Helm, Florence wandt, Ton Koomen (sport), Harold de Puysseleijr. Goes: Klokstraat 1, tel. 01100- 28030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provin- ojeverslaggever). Rulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 18751fax 01140-19698. Redacteur: Eugène Verstraeten pv. editiechef). Advertentieverkoop jerneuzen: Zuidlandstraat 32, et 01150-17920. vertegenwoordigers: Martin Boeije, Hans Dimmers. Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- io751 Vertegenwoordigers: May van den Brande, Marian Verstraeten. Verkoopleider: Harry Muurmans, te'- 076-236454. Telefoonnummers en openings- PaginaVA2OVeri9e afdelingen op bezoekers. Met name in novem ber en december was het aantal bezoekers erg laag. Namelijk drie per middag. Met ingang van dit jaar is er een wijziging in de afgifte van reis documenten gekomen. Voortaan moet men zowel bij de aanvraag als bij de afgifte van het reisdo cument persoonlijk verschijnen bij het loket van het bureau bevolking in het stadhuis. B en W denken dat hierdoor het gemiddeld aantal bezoekers op de spreekuren nog verder zal dalen. Immers: veertig procent komt nu voor de aanvraag van een reisdocument. Een nadere bestudering van het aantal handelingen op de bui tenkernen levert op dat ongeveer dertig procent van de bezoekers komt met een levensbewijs voor een Belgisch pensioen. Deze formuleren kunnen ook rechtstreeks worden toegezon den aan de gemeente Hulst, die dan .weer zorgt voor invulling en doorzending aan de uitkerende instantie. De overige dertig pro cent van de bezoekers komt voor allerlei vragen, opmerkingen en problemen. Maar die kunnen ook naar de gemeente bellen. Dat alles bij elkaar tellend, komen B en W tot de slotsom dat een verdere conti nuering van de spreekuren in de dorpen niet langer meer verant woord is. Van onze correspondente Bergen op Zoom - De 47-jarige J.S uit Bergen op Zoom raakte gistermorgen vroeg een oor kwijt en bovendien sterk onderkoeld nadat hij op de Markiezaatsweg in Bergen op Zoom de macht over het stuur verloor en in een sloot terecht kwam. Hoe lang hij in het water heeft gelegen is niet bekend. Van onze correspondent Westdorpe - De Westdorpse'* harmonie Eikels worden Boomen geeft zaterdag voor de twaalfde achtereenvolgen de maal het nieuwjaarscon cert. Ook dit maal vindt het geheel plaats in cultureel centrum Con cordia. Naar goede traditie zal na de pauze een gastvereniging het podium betreden. Dit jaar is dat de Koninklijke Katholieke Harmonie de Vredekring uit Zei- zate. Voor dirigent Henk Mulder bete kent dat dubbel werken, want hij voert zowel de directie over de Westdorpse als de Zelzaatse muzikanten. Eikels worden Boomen zal het spits afbijten met A Discovery Fantasy Deel 1 van Jan de Haan, gevolgd door Four Old Dances van Jan van der Roost. Vervol gens speelt met Threetimes a Tune van Jan Hackermann, Uni versal Band Collection Van Ja kob de Haan en tot slot Friends for Life van Dizzy Stratford. Tijdens de daaropvolgende pau ze zal een bliksemloterij gehou den worden ten bate van het instrumentenfonds. Daarna zal de Vredekring aantreden met een arrangement van Johan de Meij, Gardalf uit Symphonie nr.l 'The Lord of the Rings.' Als tweede stuk staat Pierrot van Koen de Wolf op het pro gramma, waarbij Danny Carlier de altssax-solo voor zijn reke ning zal nemen. Het derde stuk is eveneens een arrangement van Johan de Meij, namelijk The Phantom of the Opera. Tot slot speelt de zelzaatse harmonie Amitschka van Johan Nijs en Opera Favorites van Richard Co- mello. Het nieuwjaarsconcert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Verpleegkundigen Sint-Jansteen vinden stervensbegeleiding een zaak van levensbelang Van onze medewerkster Jeanette Vergouwen Sint-Jansteen - Geboorte en sterven horen bij het leven. De komst van een nieuwe wereldburger wordt steeds uitbundig gevierd. Over het sterven en vooral de laatste levensfase van de mens hangt eensluier. De dood wordt niet als iets na tuurlijks gezien. De dood is ta boe. Toch is belangrijk dat tij dens het stervensproces zowel de stervende als de geliefden bege leid worden. Stervensbegelei ding is van levensbelang. Ria van Waes en Lieve Soetemans kunnen dit getuigen. Zij werken beiden als verpleeg kundigen bij het Kruiswerk Sint-Jansteen en Heikant. In praktijk worden zij vaak gecon fronteerd met terminale patiën ten. Ria van Waes-de Maat zat jaren in de werkgroep dood en rouw en probeerde tevergeefs een gespreksgroep op te starten. „Je wordt elke keer met je neus op de realiteit gedrukt en ik wilde meer weten over deze ma terie. Toen vond ik een artikel over het begeleiden van sterven den en het aandacht geven aan de geestelijke en lichamelijke as pecten van het stervensproces van het Nederlands Instituut voor Stervensbegeleiding (NIS). Ik heb me onmiddellijk inge schreven voor de tweejarige part-time training." Lieve Soetemans-van Remoorte- re knikt instemmend. Zij volgde eveneens de training en de da mes slaagden begin januari na een intensieve opleiding. „Mijn interesse voor terminale patiënten is steeds groot ge weest. Zelf was ik bang om dood te gaan. Na de training kijk ik hier toch iets anders tegenaan." De beide dames stralen rust uit. Ze denken steeds diep na en geven niet onmiddellijk ant woord. De stiltes in het gesprek zijn als de broodnodige rusten in de muziek. „In de wijk krijgen we direct te maken met mensen die weten dat ze binnenkort dood gaan. Als begeleidster wil je alles we ten over hoe iemand sterft en hoe het stervensproces verloopt. Het is belangrijk dat je probeert je in te leven in de stilte van de stervende. Het gaat in die laatste fase om stilte en innerlijke rust, stelt Ria van Waes. Afscheid Haar collega beaamt dit en wijst erop dat leven en sterven nauw met elkaar verbonden zijn. „Je neemt je hele leven telkens af scheid: van je jeugd, de school, het werk en ten slotte ook het leven zelf. Het is beter om te sterven in eigen kring omdat ook de geliefden dan de laatste fase mee beleven en thuis sterft ie dereen een beetje mee." Vroeger werden terminale pa tiënten opgenomen in verpleeg- of ziekenhuizen. Tegenwoordig groeit het besef dat het beter is om afscheid te nemen van het leven in de eigen omgeving, tus sen de bekende eigen spulletjes. „Afscheid nemen van het leven is al moeilijk, maar de meeste mensen hebben nog meer moeite met het afscheid nemen van alles en allen die hen dierbaar zijn. Voor de begeleider zijn niet al leen de patiënt, maar ook de mensen erom heen belangrijk. Wij proberen in de laatste fase de mensen te bewegen tot meer openheid. Het is niet eenvoudig alles onder woorden te brengen, Lieve Soetemans-van Remoortere (links) en Ria van Waes-de Maat...Op het einde is de mens Zichzelf... FOTO WIM KOOVMAN maar voor stervenden is het no dig om zich te uiten. Als het niet met een gesprek gaat, is het wellicht mogelijk via brieven. Ik vraag de mensen steeds om alles van zich af te schrijven," stelt Ria van Waes. Stilte „Mensen zoeken in hun leven naar acceptatie. Op het einde is de mens zichzelf en wenst hij geaccepteerd te worden zoals hij is. Elk moment in het leven is belangrijk, maar we hebben ge merkt dat de mensen vaak, als zij zich bewust zijn van het feit dat ze dood gaan, intenser gaan leven, meer gaan relativeren en voor de essentiële zaken kiezen en daarover praten met hun ge liefden," zegt Lieve Soetemans. „De stilte is dan zo belangrijk," onderbreekt Ria van Waes. „Tij dens onze training hebben we vijf dagen lang in stilte doorge bracht met een groep. Van ons werd gevraagd om te verwerken dat je iemand verloren had, waarvan je geen afscheid had kunnen nemen." „Onze volgende opdracht was om het afscheid, van iemand waar je van hield, voor te berei den en daarna vroeg men ons een brief te schrijven in de we tenschap dat we nog zes maan den te leven hadden en dan nog een maand en ten slotte één dag. Toen ik die brieven had geschre ven, dacht ik verdorie waarom heb ik dit niet eerder gedaan. En ik probeer nu de mensen te over tuigen dat er juist in die laatste periode nog zoveel te zeggen valt. Als je dat allemaal ervaren hebt, kun je de stilte van die mensen in de laatste fase begrij pen." Natuurlijk wil iedereen het liefst verzoend met de omgeving ster ven en nog dat stukje warmte en ontspanning beleven, maar ster ven is moeilijk en het loslaten van iemand waar je van houdt wellicht nog zwaarder. „Het is zo belangrijk dat de omgeving duidelijk maakt aan de stervende dat het goed ge weest is en dat ze mogen gaan. Het maakt de doodstrijd iets minder moeilijk." Respect Spanningen moeten weggeno men worden en de omgeving moet uitgaan van het respect voor de medemens. „Wij bieden hulp en laten duidelijk merken dat we de moeilijke situatie be grijpen. Hierdoor stellen we ons open op en geven de patiënt de gelegenheid om te reageren. Dwang kennen we niet. De pa tiënt en de omgeving moeten het zelf willen." Volgens de verpleegkundigen moeten de slecht nieuws bood schappen zorgvuldig worden ge bracht, genuanceerd en met een warme benadering van het ge beuren. Veel mensen ervaren het overbrengen van hun 'doodsbe richt' als schokkend. De dames weten dat het vaarwel aan een stervende belangrijk is, maar melden ook dat het af scheid nemen van het dode lichaam nodig kan zijn voor het verwerkingsproces. „Tegenwoor dig is het toegestaan om de over ledene thuis op te baren zolang de familie dit wenst. Ook als de overlevende in het ziekenhuis gestorven is. Die momenten van stilte samen met de dode kunnen maanden van trauma's voorko men." Verrijkend In de eigen wijk van beide ver pleegkundigen ervaren de men sen de stervensbegeleiding als verrijkend. Vooral de achterblij- venden worden naderhand bijge staan. In de agenda van de da mes staan niet alleen de verjaar dagen, maar ook de sterfdata. „Als het enigszins mogelijk is, gaan we op die dag even bij de nabestaanden langs." De verpleegkundigen zouden graag zien dat er meer ruimte kwam voor deze wijze van ster vensbegeleiding. Of er meerdere begeleiders zijn in Zeeuws- Vlaanderen, is hen onbekend. Ie dereen die meer over de training wil weten mag hen bellen, tele foon 01140-12225. Van onze verslaggever Hulst - De parochie van de H. Willi- brordus in Hulst kampt voor 1995 met een begrotingstekort van 59.000 gulden. Dat' blijkt uit de nieuwe parochie-alma nak die pas is verschenen. Het tekort betekent opnieuw een stijging ten opzichte van het vorig jaar. Penningmeester Th. Maes Verklaart het oplopend tekort uit het feit dat er extra kosten zijn gemaakt in verband met de parochiële samenwerking, extra uitgaven ten behoeve van de ophanden zijnde restauratie, minder opbrengst van plaatsengeld, collecte en offerblokken. Daarnaast zijn verminderde inkomsten uit bezittingen door lagere rente en interen op het eigen vermogen te noemen. De belangrijkste geldstroom die naar de parochie toevloeit is het parochiefonds. Die inkomsten worden dit jaar begroot op 205.000 gulden. De parochie had zich een streefbedrag voor ogen gesteld van 165 gul den, maar dat is niet gehaald. Als iedere deelnemer in het parochiefonds wel het streefbedrag zou betalen, zou er volgens Maes geen sprake meer zijn van een begrotingstekort. Door de actie Kerkbalans hoopt het parochiebestuur de begroting toch nog sluitend te krijgen. DIVERSEN AXEL Christelijke openbare biblio theek - expositie 'Alcohol, denk meer over minder' CLINGE Café de Gouden Kroon -14.00 uur kaarting Malpertuus - KBO -13.30 uur volks dansen, zang en biljarten GRAAUW Gemeenschapshuis - 13.00 uur jo keren HULST De Lieve -13.30 uur bieden De Lieve - 20.00 uur dansen KLOOSTERZANDE Café de Reizende Man -19.30 uur vleeskaarting Hotel Van Leuven -19.30 uur KVO- avond (notaris) MIDDELBURG Hernieuwde discussie over de Dode-Zeerollen - lezing door prof. dr. M. Boertien - Zeeuwse Biblio theek - 20.00 uur 7,50) SAS VAN GENT St.-Albert -14.00 uur koersbal ST. JANSTEEN Café Zondags Vermaak -14.00 uur vleeskaarting TERNEUZEN De Veste -19.30 uur nieuwjaarsbal met orkest WALSOORDEN Café Rue du Nord - 13.30 uur schieting voor bejaarden WESTDORPE Concordia -14.00 uur koersbal 2UIDDORPE 't Schutterslokaal - 13.30 uur schieting voor bejaarden FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Timecop HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Disclosure 20.00 uur The Lion King 20.00 uur Junior 20.00 uur Timecop 20.00 uur Interview with the Vampi re MIDDELBURG Cinema 20.00 uur Arabesken op het thema Pirosmani Asjik Kerib VLI5SINGEN Alhambra 1-2-3-4 20.00 uur The Lion King 20.00 uur Disclosure 20.00 uur Color of night 20.00 uur Junior BRUGGE Kennedy Lomplex 20.00 uur Sirens 20.00 uur Interview with the vampi re 20.00 uur Pulp Fiction GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Disclosure 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The chase 14.30, 17.00, 20.00 uur Milk money 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The mask 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Interview with the vampire 20.00 en 22.30 uur Sirens 14.30 uur Miracle on 34th Street 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Timecop 14.30,17.00 uur De Leeuwekoning 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The Lion King 17.00, 20.00 en 22.30 uur The specia list 14.30,17.00,20.00 uur Max 22.30 uur Blown away 20.00 en 22.45 uur Pulp Fiction 14.30, 17.00 en 22.30 uur When a man loves a woman 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Forrest Gump KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Disclosure 20.00 uur The Mask 20.00 uur Interview with the vampi re 20.00 uur Sirens Vrouwentennis Hulst Hulst - In de tenniscompetitie voor vrouwen in Den Dullaert te Hulst hielden in poule C Club'86 en Doeterniettoe el kaar keurig in evenwicht: 4-4. Doeterniettoe schreef de eer ste partij op zijn naam via maar liefst een 12-1-zege van Anita Verstraeten en Lidwien Hillaert op Eline Dieleman/ Ine van de Wetering. Vervolgens waren Eline Diele man en Jenny Matena van Club'36 met 7-4 te sterk voor Anita Verstraeten/Vera Schleibach. De derde partij gaf tot 4-4 een gelijke balans te zien waarbij sprake was van veel lange rally's. Uiteindelijk finishten Lidwien Hillaert en Ine Millenaar toch nog met een voordelige 6-4-score tegen Jenny Matena/ Ine van de Wetering. In de slotpartij zorgden Carla ten Sijthoff en Petra Bieg- straaten via een 11-6-over- winning op Ine Millenaar/ Vera Schleibach er voor dat de 4-4-eindstand een feit werd. In poule B boekte HAK de maximale zege op TZN: 8-0. UITSLAGEN Poule A: Doorzetters-Veertig Plus 4-4, Axel United-Tefrent 2-6. Poule B: Abeel-De Pooter 6-2, HAK-TZN 8-0. Poule C: Club'86-Doeterniettoe 4-4, Acclivity-Perdaen 5-3. 1 Bedrijfstennis Hulst Hulst - In de bedrijfstennis- competitie in Den Dullaert te Hulst eindigde het treffen in de hoogste poule tussen Dag- markt en Zaman Sport in een puntendeling: 4-4. Wendy de Schepper van Dagmarkt was met 12-3 te sterk voor Fran- ceska Adriaansens. Zaman Sport kwam op gelijke hoogte door een 6-3-overwinning van Ronald van Remortel op Gui- do van Poecke. In de mixed versloegen De Schepper en Van Poecke met 9-3 Adriaan- sens/De Witte waardoor Dag- markt weer een voorsprong nam. Opnieuw kwam Zaman echter langszij. Robin de Witte eri Ronald van Remortel be dwongen namelijk met 9-4 Werner Crombeen/Gino Roc- tus. UITSLAGEN Poule A: Jansenius-Kojo 7-1, KCS- De Ruysscher 1-7, Dagmarkt-Za- man Sport 4-4, Delforge-De Boy 0-8, Lybeert Verstraeten-Abab 7-1. Poule B: Electron-Messagie Goud geel 7-1, Barco-Fermont Terneuzen 3-5. Poule C: Van Buuren van Swaay- Cretex 4-4. Poule D: V. en K. -Bellamy 4-4, De Schrijver-De Plakkers 6-2. Poule E: Stuntmarkt 3-Rabo Hulst 2 2-6, Eurogroen-Roctus 4-4, Rabo Kloosterzande-Van Wesemael 6-2, Polydesign-Wabeko 0-8, Cerestar- Van Seumeren 4-4, STAND Poule A (alle uit 6): De Boy 40, Lybeert Verstraeten 38, Zaman Sport 32, Jansenius 27, Kojo 25, De Ruysscher 21, Dagmarkt 20, Delfor- ge en Abab 14, KCS 9. Poule B: Electron 6-33, Kredietbank 6-30, Fermont Terneuzen 5-28, Bar- co 5-27, Reinaert 6-27, Luctor 5-24, De Letter 5-22, Hans Anders 5-21, Messagie Goudgeel 6-12, De Sloe bers 6-11, Petrus Paulus 5-5. Poule D: HAS 6-34, V. en K. 6-33, De Schrijver 6-32, Het Bonte Hert 6-27, Bleyko 5-24, Vael 6-22, Bel lamy 7-21, De Plakkers 7-20, Medi co Fit 5-17, Leeraert 5-14, Rabo Hulst 1 5-12. Poule E (alle uit 6): Roctus 37, Van Seumeren en Cerestar 34, Wabeko 33, Rabo Hulst 2 27, Rabo Klooster- zande 25, Eurogroen 20, Van Wese mael 14, Polydesign en Stuntmarkt 3 8. Vrouwen-tennis KGV Hulst - Onlangs hield het KGV een tennistoernooi. Er waren in totaal 32 deelneem sters. De eerste prijs ging naar Jenny Matena die hierdoor in het bezit kwam van de wissel beker. UITSLAGEN le prijs (wisselbeker): Jenny Mate na. 2e prijs: Marianne de Nijs 3e prijs: Ineke Bonset. Poedelprijs: Joukje ter Burg. Hulst - Het kerkbezoek loopt ook in de parochie van de H. Willibrordus in Hulst nog steeds terug. Wel lijken de cijfers aan te tonen dat het leegloopproces op dit moment wat wordt vertraagd. In 1970, zo blijkt uit de nieuwste uitgave van de parochie-alma nak, konden tijdens de weekend vieringen in de Hulster basiliek nog rond de 2.000 bezoekers worden geteld. Vorig jaar was dat aantal al gedaald tbt tussen Van onze correspondent Vogelwaarde - Vogelkweker Piet de Cock uit Vogelwaar de heeft met zijn inzending van een grasparkiet voor de Bondskampioensehappen een bronzen medaille be haald. Dat gebeurde tijdens de in het Turschip te Breda ge houden tentoonstelling, waarbij ruim 7000 vogels waren ingschreven. De heer De Cock is lid van de Vogelvereniging Zang en Kleur te Kloosterzande. de 500 en 600 bezoekers. Er Is' twee keer een weekend geteld. De eerste telling had betrekking op een gewoon weekend en toen waren er 540 gelovigen aanwe zig. Tijdens de tweede telling in een weekend met een gezinsmis waren er 678 bezoekers. Een topper was het afgelopen kerstweekend. Op kerstavond en eerste kerstdag hebben in totaal ongeveer 3400 parochianen de verschillende vieringen bijge woond. De meeste kerkgangers trok de viering op kerstavond om 21.00 uur, waaraan het Hul ster Gemengd koor meewerkte. Er waren toen 1700 belangstel lenden in de basiliek. (ADVERTENTIE) Ma.-vr. 07.00-21.00 Za. 08.00-21.00 Zo. 09.00-21.00 Servicestation WAL THER DE BLOCK OUDEZOUTDIJK 2-4, 4561 HP HULST telefoon 01140-12058, telefax 01140-10856

de Stem | 1995 | | pagina 13