Spits Amadu op proef bij NAC Ajax worstelt in Waalwijk Seles komt terug Oud-KNBB-voorzitter draagt bij aan niet goedgekeurd toernooi UITSLAGEN STANDEN Bredase club neemt optie op Ghanese international ekje over iendelijk hoonmaken SPORT B2 KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN i Stephanie Rottier tegen Bollegraf rs van teeland. Cruijff verlengt contract tegen verwachtingen in gemeente OOSTBURG E KENNISGEVING SPORTNIEUWS KORT alle schoonmaakmidd, even vriendelijk voor Bij veelvuldig geb nen sommige huidirrita gevolg hebben. De Chen kei Amsterdam heeft al produkten aan een ond onderworpen. resultaten zijn verzameld boekje 'De Grote Schr» k: Totaal Vernieuwd'. Na esultaten bevat de uite tische tips om veilig en bewust schoon te maken jaar geleden bracht de q rinkel een soortgelijke op de markt, maar die vernieuwing toe. Grote Schoonmaak: tot ieuwd' is te bestellen bij miewinkel in Amsterd' tbus 20242, 1000 HE An Tel: 020-52556071. 125 gulden. pESTEM ZATERDAG 14 JANUARI 1995 Van onze verslaggever Chris van Nijnatten Breda - Vanaf vandaag beeft NAC de Ghanese in ternational Osmanu Ama du op proef. Vertegen woordigers van de Bredase club leggen eveneens van- jaag schriftelijk vast, dat men een optie neemt op de voetballer. Op die manier sluit het bestuur van NAC eventuele andere, in de Afrikaan geïnteresseerde, clubs je pas af. De Bredanaars ver moeden dat Amadu een belang rijke versterking voor de geha vende selectie van NAC kan zijn. Haar verluidt is hij 'eredivisie waardig', zoals dat heet. Amadu is 21 jaar oud, vrij groot, speelt centraal in de spits, schiet met twee benen en staat bekend als een snelle speler. Hij staat onder contract bij Hearts of Oak; Harten van Eik. De club uit de hoofdstad Accra heeft in Ghana de status van een topploeg. Hearts wordt bijna jaarlijks kampioen, al heet de huidige titelhouder Gold Field. In de lopende competitie, zo weet men bij NAC, heeft Amadu zeventien treffers gemaakt in dertien wedstrijden. De aanval ler is vijfvoudig international en heeft een vaste plaats in de na tionale ploeg, die momenteel een cyclus in groep 3 van de Afrika Cup afwerkt. Het Ghanees elftal speelt onder de naam Black Stars en draagt de kleuren geel en zwart. Ghana staat stijf bo venaan met negen punten uit drie wedstrijden. De andere lan den in groep 3 zijn Congo, Sierra Leone, Niger en Gambia. Op 22 januari moet Amadu weer terug naar zijn land, omdat hij dan moet meedoen aan de interland Ghana-Congo. Lamptey De bekendste Ghanese spelers zijn Abédi Pele, die nu bij Torino speelt, en Anthony Yeboah, die dezer dagen vrijwel zeker een contract tekent bij Leeds United. Ex-PSV'er Nii Lamptey is even eens afkomstig uit Ghana. „Je kunt Amadu het beste vergelij ken met Yeboah," vertelde giste ren een medewerker van de Gha nese voetbalbond in Accra. „Hij is zeer sterk, erg snel en benut zijn kansen bijna voor honderd procent. We weten dat-ie naar Nederland gaat. Het zou goed kunnen dat hij daar blijft, want het is een topspeler." Het voetbal in Ghana mag niet onderschat worden. Het land won vier keer de Afrika Cup, werd in '91 wereldkampioen bij de jeugd tot zeventien jaar, haal de twee jaar later wederom de finale in hetzelfde toernooi en bereikte zowel in '62 als in '92 de kwartfinale van het Olympisch voetbaltoernooi. Voorzitter John Peek vertelde vrijdagmiddag, dat de Ghanese voetballer niet gezien wordt als de speler, die onmiddellijk de vacature van Van Hooijdonk moet vervullen. „Dat proberen we eerst binnen onze bestaande selectie te regelen. Lukt dat niet, dan gaan we ergens een spits huren. Kopen zullen we vrijwel zeker niet doen. Veel mensen azen op de transfersom die Van Hooijdonk heeft opgebracht, maar we laten ons niet gek ma ken. Dat geld gaan we verstan dig besteden." Van Loen Peek ontving al brieven van sup porters die beloven hun seizoen kaart verscheurd op te sturen, indien NAC besluit tot het aan trekken van John van Loen. „En zo wordt er op alle mogelijke manieren gevraagd en onge vraagd met ons meegedacht. Men denkt dat we stil zitten, maar niets is minder waar. We geven er echter de voorkeur aan om in de luwte te opereren, omdat we geen concurrenten wakker willen maken." De NAC-voorzitter voelde zich in de afgelopen week gesterkt in zijn opvatting, toen RKC de Rus Petrov testte. „Dat was uitgelekt en ik geloof dat er tachtig ande re scouts stonden te kijken. Op die manier had RKC die speler nog kunnen verspelen. Die kans gunnen wij uiteraard geen enke le andere club." De optie op Amadu noemde Peek gisteren 'hard'. „Er is een mondelinge afspraak daarover. Maar als Amadu op Schiphol uit het vliegtuig stapt, laten we hem toch eerst een briefje onderteke nen." Peek wilde uit voorzichtig heid niet zeggen wie er als tus senpersoon is opgetreden bij het scouten van de Ghanees. - compleet met isolatieglas - voor nieuwbouw en renovatie - geen onderhoud - geen schilderwerk - eigen montage - service Los Angeles - Monica Seles maakt haar rentree in de tenniswereld op de Italiaanse Open in mei in Rome. Daarna zal ze een wild card aanvragen voor Roland Garros, de grand slam in Parijs. Dat heeft haar broer en manager I-1 Zoltan Seles via een basketbal speler van de Los Angeles La- kers laten uitlekken aan de Los Angeles Times. De 21-jarige Se les speelde na het mes-incident op 30 april 1993 in Hamburg geen wedstrijd meer. In Ham burg werd ze in de rug gestoken door een gestoorde aanhanger van Steffi Graf. AANNEMINGSBEDRIJF PHILIPPINE 1st raaf, 01159-1327-1282 Een anonieme pr-functionaris van haar racketsponsor Yonex bevestigde het nieuws. Seles heeft de contacten met de fabri kant hersteld. I De terugkeer van Seles komt het WA, vrouwenbond, uitstekend I uit. Voor het eerst in twintig jaar I zit de WTA-tour zonder hoofds- oering van de "Wet belastingen lenomen. i grondwaterbelasting en een dgas. pleeld, wordt de uit de voor- doorberekend aan onze onze drinkwatertarieven beteken lan 32 cent/m» (inclusief ljuari 1995 f2,29 t gastarief resulteert in een 8,09 cent/m1 (inclusief leent (inclusief 17,5% BTW). vanaf het voorschot Januari gde belastingen aangepast. Irijgbaar op onze kantoren. Barcelona (anp) - Tegen alle verwachtingen in heeft Johan Cruijff bij Barcelona zijn contract met een jaar verlengd. Bijna een week na de desastreuze nederlaag te gen Real Madrid (5-0) heeft het bestuur zijn vertrouwen geschonken aan de trainer. Zijn nieu we overeenkomst bij de Spaanse landskampioen loopt tot en met juni 1997. Het gesprek dat de Neder lander woensdagavond had met het bestuur betrof ei genlijk de zaak-Romario. Voorzitter Nunez en vice- voorzitter Gaspart wilden van Cruijff en diens assis tent Rexach weten hoe Bar celona verder moet zonder de Braziliaanse spits, die op het punt staat te vertrekken naar Flamengo. Een con tractverlenging was niet aan de orde, toch kwam het bestuur met een voorstel. „Het bestuur toont hiermee aan volledig achter de tech nische staf te staan, on danks de achterstand van vijf punten op koploper Real Madrid", zei Gaspart. Volgens hem namen de on derhandelingen nauwelijks twintig seconden in beslag. „Dat is typisch Barcelona", aldus Cruijff. „Ik kan bijte kenen een paar dagen nadat de club met 5-0 van Real Madrid heeft verloren. Eén nederlaag betekent niet dat al het werk voor niets is geweest. Ik ben bezig met de grote lijn en die kan ik nu rustig voortzetten." 3 COMMISSIE FINANCIËN NOMISCHE ZAKEN nuari 1995, aanvang 16.00 commissie voor financiën en ken in de commissiekamer ehuis te Oostburg. bijbehorende voorstellen, lig' 1995 tijdens de kantooruren r inzage bij de sectie Finan- kunnen de betreffende stuk- eding van de legeskosten) secretaris van de commissie. :ot de agendapunten is er ge- ipreken. Gegadigden voor het enen zich uiterlijk 24 uur voor commissievergadering bij de e betreffende commissie aan nuari 1995 ie voorzitter, A. Rosendaal. ponsor. Vooral het publicitaire verval van tennis in de Verenig de Staten is enorm. WTA-voor- zitter Navratilova legt de schuld daarvan voor een groot deel op de schouders van Steffi Graf. „Ze heeft veel te weinig promo- tiewerk gedaan", zegt ze in een interview in de LA Times. „In het begin deden Chris Evert en ik dat werk, maar ze weigerde die rol over te nemen toen ze de nummer een van de wereld werd." Boris Becker heeft zich terug getrokken uit het exhibitietoer- nooi van Melbourne. De Duitser liep in de wedstrijd tegen Mi chael Chang een lichte kniebles sure op. Hij verloor de partij in drie sets. Becker had tegen Edberg moeten spelen om de derde plaats. Om zijn deelneming aan de Australi an Open, waarop hij als derde geplaatst is, niet in gevaar te brengen heeft hij zich vrijdag teruggetrokken. Edberg verloor in de halve finales in drie sets van Sampras, 3-6 7-6 2-6. Drie onderonsjes telt de Au stralian Open mogelijk voor de Nederlandse speelsters. Dat is het resultaat van de loting vrij dag in Melbourne. Stephanie Rottier opent haar toernooi tegen Manon Bollegraf. 'De winnares ontmoet in de twee de ronde Kristie Boogert, als die wint van de Italiaanse Ferrando in de openingsronde. Miriam Oremans begint tegen Shi Ting Wang uit Taiwan en speelt bij winst in de tweede ronde tegen Caroline Vis, als die er in slaagt haar eerste ronde tegen de Fran- gaise Testud te winnen. Brenda Schultz, voor het eerst in haar carrière geplaatst op een grand slam (12e), opent het toer nooi tegen de Duitse Kschwendt. De Spaanse Aranxta Sanchez- Vicario is bij afwezigheid van Steffi Graf als eerste geplaatst. UITSLAGEN Sydney. New South Wales Open, 1,2 miljoen gulden. Mannen, halve finales: Patrick McEn roe (VSt) - Gaudenzi (Ita/7) 6-3 6-4, Fromberg (Aus) - Furlan (Ita) 6-4 6-3. Vrouwen, kwartfinales: Date (Jap/3) - Oremans (Ned) 4-6 6-2 6-3, Mary Joe Fernandez (VSt/4) - Bradtke (Aus) 6-2 4-6 7-5, Sabatini (Arg/2) - Fendick (VSt) 1-6 6-3 6-1, Davenport (VSt/1) - Richterova (Tsj) 6-1 6-3. Jakarta. Mannen, 540.000 gulden. Kwartfinales: Haarhuis (Ned/2) - Ru- sedski (Can) 5-7 6-3 6-1, Agenor (Hai) - Raoux (Fra) 6-4 6-4, Carlsen (Den) - Schalier (Oos) 6-4 7-6, Vasek (Tsj) - Petchey (GBr) 6-3 4-6 6-4). Halve finales: Haarhuis - Carlsen, Agenor - Vasek. Auckland. Mannen, 540.000 gulden. Kwartfinales: Spadea (VSt) - Sieme- rink (Ned) 7-5 6-2, Adams (VSt/5) - Hlasek (Zwi) 7-6 7-6, Enqvist (Zwe) - Steven (NZe) 7-6 7-5, Melbourne. Exhibitietoernooi mannen. Halve finales: Sampras (VSt) - Edberg (Zwe) 6-3 6-7 6-2. Finale: Sampras - Chang, om derde plaats: Becker - Ed berg. Hobart. Vrouwen, 180.000 gulden. Halve finales: Mesjki (Geo/5) - Kamio (Jap) 6-2 6-3, Fang Li (Chi) - Wiesner (Oos/3) 6-4 1-6 6-2. Waalwijk (anp) - De korte winterstop heeft het swin gende ritme van Ajax aan getast. De landskampioen kwam in de eerste competi tiewedstrijd van het nieuwe jaar bij het bescheiden RKC nauwelijks in het spel voor. Met veel pijn en moeite ble ven de Amsterdammers, die in de eerste competitiehelft vrijwel ongenaakbaar wa ren, steken op 1-1. Het was het vijfde verliespunt voor het nog ongeslagen Ajax, dat vanwege het vrije weekein de van concurrent Roda JC wel gewoon koploper blijft op het hoogste niveau. De harde wedstrijd kreeg een turbulent slot. Arbiter Van Vliet brak het duel in de 85e minuut af nadat grensrechter Hoppe door een voorwerp uit het publiek was geraakt. Met een bloedende hoofwond zocht de aangeslagen lijnrechter de catacomben op, gevolgd door verbaasde spelers en trainers. Na een pauze van een kwartier ging de wedstrijd weer verder, met 'gedraaide' grensrechters. In de stand kwam geen veran dering meer. Vlak voordat Van Vliet het duel tijdelijk staakte, raakte Klui vert met tegenstander Streppel slaags. Vervolgens ontstond in het strafschopgebied ook een handgemeen tussen Davids en Hutten. Laatstgenoemde ging met veel misbaar naar de grond en bleef daar liggen. Scheids rechter Van Vliet had niets ge zien, maar kreeg bij Hoppe het ware verhaal te horen. De arbi ter stuurde de Ajacied daarna van het veld. Luttele seconden later moest Van Vliet zich opnieuw bij Hoppe vervoegen. De grens rechter liet een bloedende hoofdwond zien. De fluitist be dacht zich geen moment en blies het duel af. Ajax begon allesbehalve uitge slapen aan de eerste wedstrijd na de korte winterslaap. De organisatie en de concentratie deugden niet. Vooral bij Frank de Boer, Seedorf en Davids ontbrak aanvankelijk de juiste instelling. RKC maakte in de openingsfase verrassend de dienst uit en kwam zowaar in de zesde minuut op voorsprong. Van Rijswijk mocht na balver lies van Seedorf ongehinderd doorlopen en vrij uithalen, 1-0. Een achterstand voor het zo trotse Ajax, dat was de Amster damse topploeg dit seizoen slechts in de wedstrijden tegen Roda JC (1-1) en FC Groningen (3-1) eerder overkomen. Binnen anderhalve minuut gaf RKC de kostbare en zeldzame voorsprong alweer weg. Ieder een behalve Kluivert miste een indraaiende hoekschop van Overmars, 1-1. Het was de elf de competitietreffer van de ta- rommelige duel naar zich toe te trekken. RKC wankelde, maar doelman Vonk hield zijn ploeg op de been. Rijkaard, Van den Brom en Kluivert lieten in het wanhoopsoffensief de mooiste kansen liggen. Invaller Van Vossen knalde met links nog keihard op de paal. Het bleek het startsein voor een hectische eindfase, die door beide trai ners later werd veroordeeld. RKC - AJAX 1-1 (1-1). 6. Van Rijswijk 1-0, 9. Kluivert 1-1. Scheidsrechter: Van Vliet. Toe schouwers: 6500. Gele kaart: Pe- trovic, Streppel, Hutten (RKC). Rode kaart: 85. Davids (Ajax) we gens slaan naar Hutten. RKC: Vonk; Hutten, Werdekker, Streppel en Van Haaren; Van Aer- de, Brands en Schoonens; Petrovic, Van Rijswijk en Petta. FOTO ANP Ajax: Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard en Frank de Boer; See dorf, Litmanen (55. Van den Brom) en Davids; Finidi, Kluivert en Overmars (75. Van Vossen). Patrick Kluivert (links) in duel met Jurgen Streppel. Het duo zou later in de wedstrijd slaags raken met elkaar. lentvolle tiener, die daarmee op gelijke hoogte kwam met top schutter Ronaldo. Ajax nam na de snelle gelijkmaker de regie van de wedstrijd in handen, maar verzuimde het terugval lende RKC nog voor de rust uit te schakelen. Litmanen, die in de 25e minuut een enkelblessure opliep, kwam een paar keer in riante positie. De Vliegende Fin wilde het al lemaal echter veel te mooi doen en miste daardoor jammerlijk. Na de rust hield de aangeslagen Litmanen het snel voor gezien. Met invaller Van den Brom als schaduwspits, een rol waarin hij de voorlaatste wedstrijd bij NEC twee keer scoorde (0-2), trachtte trainer Van Gaal het STAND Ajax 16 11 5 0 27 44- 12 Roda JC 16 10 6 0 26 31- 9 Twente 16 9 5 2 23 38- 24 PSV 16 8 5 3 21 39- 22 Vitesse 16 7 6 3 20 25- 19 Feyenoord 15 8 3 4 19 28- 23 Heerenveen 16 8 2 6 18 27- 31 Willem II 16 7 3 6 17 25- 23 MVV 16 6 3 7 15 25- 29 Groningen 16 5 4 7 14 25- 28 Utrecht 15 5 3 7 13 19- 26 Sparta 16 5 3 8 13 22- 23 NAC 16 4 5 7 13 25- 29 Volendam 16 2 8 6 12 15- 24 NEC 16 4 3 9 11 22- 29 RKC 16 5 8 11 11 19- 27 GA Eagles 16 15 10 7 11 13- 42 Dordrecht 16 0 6 10 6 9- 31 [Jan onze verslaggever I ™in Groothuis tiendrecht - Samen met de burge- ®eester van Barendrecht opende i Maarten Hendriks het open Neder- 'ands kampioenschap driebanden. I was op zijn minst saillant, dat °e oud-voorzitter van de Koninklij- j* Nederlandse Biljartbond TOBB), bij ontstentenis van de a°or een hartinfarct getroffen orga nisator Henk Groenendijk, een bij lage aan de opening leverde. Het jtoet een doorn in het oog van de huidige KNBB-bestuurders zijn, «ant het evenement is niet goedge- Iphrd door de Europese biljartbond L®| en de wereldbiljartbond wMB), waarvan de richtlijnen trouw door de nationale bond wor den nageleeefd. Hendriks heeft zich persoonlijk tot en met ingezet om van 'Barendrecht' een door de internationale bonden erkend toernooi te maken. De CEB was bereid het toernooi, waarop voornamelijk BWA-spelers en door de KNBB versto ten leden uitkomen, te gedogen, maar de UMB wilde daar niet van weten. Hendriks; „Het feit dat Sang Lee was gecontracteerd, was het hete hangijzer. De deelname van de Zuidkoreaan Kim had de UMB wel willen negeren." En dan te bedenken dat Sang Lee zich kort voor de loting afmeldde wegens familie omstandigheden. Bij het besmette open kampioenschap laten de KNBB-bonzen zich uiteraard niet zien, het is de vraag of dat anders wel het geval zou zijn geweest, want de verhouding met het leger driebanden- spelers is door het grote aantal roye menten danig bekoeld. De KNBB zette zich deze week bovendien in een pers bericht af tegen de Vereniging Drieban den Nederland (VDN). De bond hekelt het besluit van de VDN om haar leden geen toestemming meer te geven om naast de VDN-competitie ook deel te nemen aan de KNBB-competitie. En dat terwijl de VDN steeds roept om vrijheid voor de biljarters om te spelen, waar zij maar willen, stelt de KNBB. Volgens de VDN gaat de KNBB aan een belangrijk feit voorbij. „De VDN-com petitie is in het leven geroepen met het doel de belangen te dienen van spelers, die met boetes, schorsingen en/of op zeggingen worden geconfronteerd naar aanleiding van hun deelname aan BWA-toernooien. De VDN-competitie is niet opgericht om spelers de gelegen heid te geven hun brood in twee compe tities te verdienen en zodoende te profi teren van het feit dat andere spelers niet mogen biljarten." Dick Jaspers maakt zich om al het gekrakeel al lang niet meer druk. En zijn spel laat hij er zeker niet onder lijden. De Willebrorder gaf gisteren weer blijk van zijn grote vorm in zijn eerste partij tegen Arie Weijenburg. De Ossenaar veroverde een set, doordat Jaspers een setpunt ongebruikt liet ('Mijn enige foutje, hoewel het op dat biljart een bijna onmaakbare bal be trof'), maar kwam er verder niet aan te pas. Jaspers finishte met een gemiddel de van 2.185. Daarmee zette hij zijn serie goede resultaten van vorige week voort, toen hij een toernooi met handi cap in Zeist op zijn naam schreef. In zijn laatste drie partijen scoorde hij daar gemiddeldes van 2.370, 2.133 en 2.750. In dat toernooi was hij ook goed voor series van 13,17 en 18, waarvan de laatste van acquit, in de finale tegen Bitalis. Jaspers is daarna goed blijven trainen. „Omdat ik hier graag weer wil pieken. Tot maart is er verder niet veel." Jan Arnouts zorgde voor stuntwerk door in een uitstekende partij de Turk Semih Sayginer met 3-1 terug te wijzen. Barendrecht. Open NK driebanden. Achtste finales: Jaspers (Ned)-Weijenburg (Ned) 3-1 (15-5 15-5 14-15 15-2/2,185-1,038), Habraken (Ned)-Willen- berger (Dui) 3-2 (15-14 11-15 11-15 15-6 15-4/1,288-1,058), Ceulemans (Bel)-Bitalis (Fra) 3-0 (15-9 15-4 15-13/1,956-1,238), Van Kuijk (Ned)-Van Uum (Ned) 3-2 (5-15 15-8 15-2 9-15 15-5/1,229-0,957), Arnouts (Ned)- Sayginer (Tur) 3-1 (15-11 3-15 15-10 15-12/1.714-1.777, Burgman (Ned)-Verkijk (Ned) 3-0 (15-4 15-8 15-4/1.607-0.615), Blomdahl (Zwe)-De Wilde (Ned) 3-0 (15-7, 15-7, 15-5/2.368-1.055), Caudron (Bel)-Ha- vermans (Ned) 3-2 (9-15, 15-11, 15-5, 12-15, 15-5/1.269-1.000). Komario op weg naar Rio Barcelona - Romario de Souza Faria heeft vrijdagavond nog net het vliegtuig naar Rio de Janeiro gehaald. De transfer van de Braziliaanse aanvaller van Barcelona naar Flamengo kwam na uren van onzekerheid toch nog rond. Afscheid van 'Reker-cultuur' Tilburg - Willem II presenteert maandag zijn nieuwe technische staf. De Tilburgse club hoopt dit weekeinde de besprekingen met de huidige veldtrainer Theo de Jong en Jimmy Calderwood af te ronden. De Jong zou in de nieuwe constructie hoofdtrainer worden, de bij Cambuur werkzame Schot zijn assistent. Martin van Geel zou stoppen als actief voetballer en zich naast zijn commerciële werkzaamheden gaan belasten met technische zaken. Naast de huidige hoofdtrainer Jan Reker verdwijnt ook diens assistent Willem Leushuis. Deze kreeg te horen dat de club een periode van drie jaar aan de lange kant vindt en dat de 'Reker-cultuur' bij de club moet verdwijnen. Zuid-Korea rekent op WK 2002 Seoul - In Zuid-Korea heeft men er alle vertrouwen in: het WK voetbal 2002 zal in dat land worden gehouden. Miljoenen guldens heeft het Aziatische land ervoor over het prestigieuze evenement binnen te halen. Breukink met Jonker naar Giro El Bosque - Erik Breukink krijgt dit seizoen in de Ronde van Italië landgenoot Patrick Jonker aan zijn zijde. De geroutineer de Nederlander, die dit seizoen tegen een aangepast contract voor ONCE uitkomt, fungeert in de Giro als kopman. Breukink staat bij de Spaanse formatie ook op de nominatie voor de Ronde van Frankrijk. Jonker voorlopig niet. Ajacied beste VVCS-voetballer Amsterdam - De beste voetballer van 1994 in de eredivisie is een Ajacied. De spelersvakbond (WCS) nomineerde in deze catego rie namelijk Ronald de Boer, Frank Rijkaard en Jari Litmanen. De verkiezing is op 6 februari tijdens het WCS-gala. Bij de jonge talenten zijn Arnold Bruggink (FC Twente), Clarence Seedorf, Patrick Kluivert kandidaat. Edwin van der Sar, Ed de Goey en Ruud Hesp (Roda JC) zijn de genomineerde keepers. In de eerste divisie gaat de strijd tussen Gerald Sibon (VVV), Folkert Velten (SC Heracles'74) en Robert van der Weert (Fortuna Sittard). Napoli verwikkeld in schandalen Napels - De Italiaanse voetbalclub Napoli is verwikkeld in een drugs- en corruptieschandaal. Volgens het dagblad II Mattino di Napoli zijn er Inmiddels drie personen gearresteerd. Zij worden ervan verdacht eind jaren tachtig cocaïne te hebben verstrekt aan diverse spelers van Napoli onder wie Maradona, Crippa, Carnevale, De Napoli, Careca en Ferrario. Verder kwam uit de gesprekken met de verdachten naar buiten dat Napoli in 1988 door de Napolitaanse mafia, de camorra, is bedreigd. De club mocht geen kampioen worden, omdat de camorra grote belangen had in illegale gokpraktijken. Volgens de krant worden daarover binnenkort ex-voorzitter Ferlaino en ex-trainer Bianchi, de huidige coach van Inter Milaan, onder vraagd. Contract voor Cordes Tielt - Tom Cordes heeft gisteren onderdak gevonden bij de Belgische profwielerploeg ASFRA, die door Willy Vandereecken wordt geleid. Behalve Cordes hebben ook Raymond Meijs, Theo Akkermans, Johnny van Cadzand en Michel Zanoli een contract getekend. Met Johan van den Akker wordt nog onderhandeld. 26 renners bij Mapei/GB Tielt - De profwielerploeg van Mapei/GB telt dit seizoen 26 renners. De Italiaans/Belgische combinatie bezet de eerste plaats in de wereldranglijst voor ploegen en vijf renners staan bij de eerste twintig coureurs in het individuele klassement. De ploeg bestaat uit de volgende renners: Rominger (Zwi), Baffi, Ballerini, Bellini, Bortolami, Calzolari, Chiurato, Colonna, Delia Santa, Nardello, Nicoletti, Noé, Tafi (Ita), Beltran, Echave, Escartin, Gonzales, Mauleon, Unzaga, Olano, Pena (Spa), Bomans, Leysen, Museeuw, Peeters, Willems (Bel). UEFA deelt zware straffen uit Bern - De Europese voetbalunie (UEFA) heeft Napoli en Panathinaikos zware straffen opgelegd naar aanleiding van supportersongeregeldheden in wedstrijden voor de Europese bekertoernooien. Napoli en Panathinaikos moeten hun eerstko mende Europese duel zonder publiek afwerken. Het nationale team van Macedonië moet om dezelfde reden twee duels voor lege tribunes spelen. De UEFA pakte ook trainer Otto Baric van Austria Salzburg keihard aan. Voor zijn ongedisciplineerde gedrag in de tweede wedstrijd tegen AC Milan kreeg de coach een schorsing opgelegd tot 31 december 1995. Hij moet tevens een boete van 13.000 gulden betalen. AUTOSPORT Labé. Rally Granada - Dakar, twaalfde etappe, 632 km klasse mentsproef. Motoren: 1. Peterhansel (Fra) Ya maha 7.46.20, 2. Arcarons (Spa) Cagiva 19.17, 3. Magnaldi (Fra) Yamaha 20.39, 4. Orioli (Ita) Ca giva 29.02, 5. Jimmink (Ned) Ca giva 52.04. Algemeen klassement: 1. Peter hansel 67.07.53, 2. Arcarons 6.53, 3. Magnaldi 19.43, 4. Orioli 44.32, 5. Gallardo (Spa) Cagiva 2.16.19, 10. Jimmink 13,09.21. Auto's: 1. Lartigue/Périn (Fra) Citroen 7.40.34, 2. Vatanen/Pi- card (Fin/Fra) Citroën 2.20, 3. Salonen/Gallagher (Fin/GBr) Cit roën 8.52, 4. Saby/Serieys (Fra) Mitsubishi 13.34, 5. Shinozuka/ Magne (Jap/Fra) Mitsubishi 15.11. Algemeen klassement: 1. Lartige 58.56.08, 2. Saby 3.54.17, 3. Shi nozuka 4.20.57, 4. Salonen 7.48.42, 5. Vatanen 17.03.47. KUNSTRIJDEN Tilburg. NK. Vrouwen, korte kür: 1. Van der Velden, 2. Leenards, 3. De Wit, 4. Duyn, 5. Jessica Lim, 6, Hooger- houd. Junioren A: 1. Rolloos, 2. Herrero, 3. Ertekin. Mannen: 1. Deen, 2. Hopman. Junioren A: 1. Maurice Lim. Paarrijden, korte kür: 1. Jeltje en Alcuin Schuiten. Junioren A: 1. Jessica en Maurice Lim. IJsdansen, Ravensburger Walz en Rhumba: 1. Chaudhuri/'t Hart. (Eng) 1/2-1/2, Drejev (Rus) - Ci- fuentes (Ned) 1-0, Zapata (Col) - Van der Sterren (Ned) 1-0, Seira- wan (VSt) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Hansen (Den) - Nikolic (Bos) 0-1, Sokolov (Bos) - Nijboer (Ned) 1-0, Schwartzman (Hoe) - Tiviakov (Rus) 0-1, Onitsjoek (Oek) - Romero (Spa) 1-0, Tregoe- bov (Rus) - Short (GBr) 1/2-1/2. SKIËN Flachau. NK alpine. Super G, mannen: 1. Van Es (Vin- keveen) 1.18,24, 2. De Man (Alk maar) 1.18,34, 3. Wareman (Dwingeloo) 1.19,71. internationaal: 1. Bjornsson (IJs) 1.16,39, 2. Nyberg (Zwe) 1.16,58, 3. Hellmann (Zwe) 1.16,70, 14. Van Es, 16. De Man, 28. Ware- TAFELTENNIS Karlsruhe. Europa Cup landen teams. Voorrondes. Groep A: Frankrijk - België 3-1, Rusland - Engeland 3-0, Groep B: Duitsland - Hongarije 3-1, Zwe den - Polen 3-2. VOETBAL SCHAKEN Wijk aan Zee. Hoogovens-toer nooi. Eerste ronde, eerste partij: Bare- jev (Rus) - Van der Wiel (Ned) 1/2-1/2, Leko (Hon) - Zvjaginsev (Rus) 1-0, Timman (Ned) - Dele- marre (Ned) 1/2-1/2, Brodsky (Oek) - Piket (Ned) 0-1, Khalif- man (Rus) - Van der Werf (Ned) 1-0, Winants (Bel) - Almasi (Hon) 0-1, Lutz (Dui) - Hulak (Kro) 1/2-1/2, Tkatsjev (Kaz) - Adams Ryad. Intercontinental Cup. Finale: Denemarken - Argentinië 2-0 (1-0). 8. Michael Laudrup 1-0 (strafschop), 74. Rasmussen 2-0. Om de derde plaats: Mexico - Nigeria 1-1 (1-1). 20. Ramirez 1-0, 31. Amokachi 1-1. Mexico wint na strafschoppen: 5-4. Eerste divisie FC Zwolle - Veendam 0-2 (0-0). 57. Zuurman 0-1, 66. Oosting 0-2. Scheidsrechter: Van Dijk. Toe schouwers: 2650. Zaalvoetbal eredivisie. All Inn-J SB Dord. 10-4, Schoe- nenr.-Den Helder 7-7, ZW Vught-FV Snoekie 6-4, Hoorns. V-Kras Boys 3-3, Geleen-HE Alk maar 5-5, GZS-De Hommel 9-3, Bunga Mel.-Docshop D. 9-4. Schotland. Motherwell-Hibernian 0-0. Stand aan kop: Rangers 21-44, Hiber nian 21-33, Motherwell 21-33, Celtic 21-28, Hearts 20-25.

de Stem | 1995 | | pagina 9