Schippers zijn tevreden gesteld Oostburg protesteert tegen bezuinigingen van rijksoverheid 5LIJK nieuws Verhalen van Reizend Volk in Middelburg Mogelijk koffieshop op komst in Sas van Gent POLITIE rapport voor begeleiding pte scholieren Schuttevaer verzet zich niet meer tegen demping kanaalarm Terneuzen Fusie Rabobanken Hulst en Nieuw-Namen vertraagd Raad Terneuzen positief over woonwagencentra in Sluiskil en Zaamslag Dode op de Grevelingendam DB STEM ZEELAND C3 Jupiter en Venus straks naast elkaar te zien weekenddiensten VRIJDAG 13 JANUARI 1995 De 3 Gehughten - 21.00 uur oper,I huls "films GOES Grand Theater 19.00 uur De Leeuwekoning 21.30 uur Timecop 't Beest 20.30 uur Het Fort van Soeram HULST De Koning van Engeland 19.30 en 22.00 uur Disclosure 19.30 en 22.00 uur The Lion King 19.30 en 22.00 uur Junior 19.30 uur De Leeuwekoning 22.00 uur Timecop 19.30 en 22.00 uur Interview withl the Vampire Van onze verslaggever Oostburg - Burgemeester en Wet houders (B en W) van Oostburg stellen alles in het werk iets te doen aan de aangekondigde bezuinigin gen op de uitkeringen uit het ge meentefonds. Het gemeentebestuur neemt namelijk deel aan een landelijke protestactie le an MIDDELBURG |g - Cinema 20.00 uur 1000 Rosen 22.30 uur Swan Lake- The Zone OOSTBURG - Ledeltheater ter 20.00 uur Miracle on 34th street van inje De at - Idier- i al- jJijk - uur 0 uur rting nders zalen igo 10 uur >9 jiblio- denk VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 19.00 en 21.30 uur The Lion King 19.00 en 21.30 uur Disclosure 19.00 uur Interview with the vampi re 21.30 uur Color of night 19.00 en 21.30 uur Junior BRUGGE Kennedy Komplex 20.00 en 22.30 uur The mask 20.00 uur Sirens 20.00 en 22.30 uur Interview with) the vampire 20.00 en 22.30 uur Pulp Fiction 22.30 uur Reality bites GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur| Disclosure 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The| chase 14.30,17.00,20.00 uur Milk money 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The] mask 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur| Interview with the vampire 20.00 en 22.30 uur Sirens 14.30 uur Miracle on 34th Street 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uurj Timecop 14.30,17.00 uur De Leeuwekoning 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur The] Lion King 17.00,20.00 en 22.30 uur The specie-1 list 14.30,17.00,20.00 uur Max 22.30 uur Blown away 20.00 en 22.45 uur Pulp Fiction 14.30, 17.00 en 22.30 uur When e man loves a woman 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Forrest Gump KNOKKE Beverly Screens 20.00 en 22.30 uur Disclosure 20.00 en 22.30 uur The Mask 20.00 en 22.30 uur Interview with the vampire 20.00 en 22.30 uur Sirens E - me'78 fi een 11.00 gstel- innis- tho- ideren xi een Deze eimer. imeen- ertuus I ran fe- I msten- I aande- lijkse bingo-middag plaats op de eerste vrijdag van de maand om 14.00 uur. Voor-| heen was de bingo-middag el ke derde vrijdag van de maand. Kieldrecht RUILDAG - Zondag 15 janua-| ri is er van 08.30 tot 12.00 uur een nieuwjaarsruildag in feestzaal St.-Michiel. Tijdens deze ruildag is er een tentoon stelling met als thema Coca- Cola door de heer Bauwens uit De Klinge en tevens voorzitter van de CC verzamelaars te St.-Niklaas. Voor iedere be zoeker is er een ruilkalender van 1995. Tevens kan men gratis het clubblad krijgen. :tor, zes- aep A: 1. ïld, De >aar Ha lder-Van 'e Meyer- De Bruy- nunt, 3. >ersonen. ie Wiele, ouw Du- NBO, 39 deelnemers. Mat 1:1. mevrouw van Vlierberghe/C. Bertram, De Khngw Hulst; 2. mevrouw van Dorselaer/J. Heye, Clinge. Mat 2 1- mevrouw Bruyhickx/P. van Broeck, Clinge, mevrouw Hoeyland/O. Rombaut, u Klinge/Clinge. Mat 3: 1. mewo^ Blommaert/J. de Poorter, HulW Clinge, 2. mevrouw De Vos/L. Bot, Clinge/Hulst. St.-Jansteen.- De Warande, KB^-1' M. van Bunder/W. de Windt, 2. de Windt/R. de Smet, 3. Th. Kints M. Taelman/M. Raas. Heikant - 't Heike, KBO, 32 persj- nen. Groep 1:1,. Ch. van Houte/ Jonkers-de Cock, 2. A. Schout/ Bouvré-Ferket. Groep 2: 1. E-J° kers/O. Pieters, 2. J. Bouvré/L- u Wit. Iter Ritzen van Onderwijs moet een aan tapte kinderen, waaronder de zmlk-sc alsnog meer geld geven voor de begelc10" gen op die school. Dit heeft rechter P- ite gisteren beslist. ntj de rechter gevolg aan de eis van een aa vorige week bij de Raad van Stateit. minister Ritzen. Inzet was de halvering inte begeleiding van leerlingen. Als ge ouden deze kinderen grote kans jope geleiding les krijgen, te. moeten ver La nister een bedrag op van tien miljoen g ir Van Dijk geldt alleen voor het schoof eve voorziening kon de rechter niet g ubsidies voor de ambulante begeleiding gen deze maatregel en probeert ook door overleg met kamerleden tot ver zachting van de bezuinigingsmaatregel te komen. Het gemeentebestuur heeft maandag 16 januari de gelegenheid alle nadelige gevolgen van de kortingen uit de doe ken te doen. De CDA-Tweede Kamerle den M. van der Hoeven en J. Gabor brengen dan een werkbezoek aan de gemeente Oostburg. Het bezoek staat in het" teken van de op handen zijnde herverdeling van het gemeentefonds. Zoals het er nu naar uitziet zal Oost burg vanaf 1997 jaarlijks drie miljoen gulden minder ontvangen uit Den Haag. Als de plannen doorgaan verwacht het gemeentebestuur grote problemen. Af stoten van taken is dan pure noodzaak. Vandaar dat B en W in het overleg met de kamerleden proberen de nadelige gevolgen voor Oostburg op een rij te zetten. 'Om deze nadelige gevolgen op te van gen worden de zogenaamde kerntaken van de gemeente geïnventariseerd. Doel van deze inventarisatie is het samen stellen van een discussienota. De frac ties van de gemeenteraad buigen zich momenteel over een lijvige rapportage van het college om te bekijken welke taken en welke niet afgestoten kunnen worden. Nu al is duidelijk dat het een heel karwei is om te bepalen welke taken de gemeente niet meer in te toekomst uit voert. Wethouder A. Roosendaal zei al eerder dat het goed mogelijk is dat er niets wegkan. Maar belastingverhoging wordt door het college gezien als een laatste redmiddel. De kamerleden worden om 14.30 uur ontvangen door het college. Beide par lementariërs doen bij hun werkbezoek ook de gemeenten Terneuzen en Borsele aan. Van onze verslaggever Terneuzen - De Terneuzense afdeling van schippersvere niging Schuttevaer verzet zich niet langer tegen de demping van een deel van de Oostelijke Kanaalarm in Terneuzen. Deze week is namelijk overeenstemming bereikt met de firma Bondewel over verplaatsing van de drijvende winkel uit het Zijkanaal Oost. Door deze overeenstemming kan de vrijkomende ruimte worden benut voor het afmeren van bin nenvaartschepen. De vereniging ziet daarom af van het voorne men een schorsingsverzoek in te dienen tegen de voorgenomen activiteiten van de gemeente tot reconstructie van de Axelsedam. De demping van een deel van de Oostelijke Kanaalarm is onder deel van deze reconstructie. Op het te dempen deel wordt een parkeerterrein aangelegd. De schippersvereniging heeft zich altijd hevig verzet tegen deze demping. De vereniging vreesde dat teveel ligplaatsen verloren zouden gaan. De gemeente hield altijd vol dat er door een herschikking vol doende ligplaatsen overbleven. Maar de vereniging had weinig vertrouwen in deze woorden om dat de herschikking onder ande re inhield dat de schepen te ver verwijderd van het centrum zou den liggen. Ook wees de vereni ging op het rust- en vaartijden- besluit dat dit jaar van kracht is geworden. Dit besluit houdt on der andere in dat schippers vol doende rust moeten krijgen en dus is het belangrijk dat een havenstad als Terneuzen vol doende ligplaatsen heeft. Maar door de verplaatsing van de firma Bondewel ontstaat er ruimte voor het afmeren van binnenschepen. Het bedrijf heeft een nieuwe locatie gevonden bij Delta Ships. Er is afgesproken dat Bondewel voor 1 juli zijn activiteiten op de huidige locatie zal beëindigen. De gemeente gaat ook binnen kort is samenwerking met onder andere het Havenschap en Rijks waterstaat werken aan de ont wikkeling van een ligplaatsenbe- leid. Tevens zal, onvoorziene omstan digheden daargelaten, op maan dag 16 januari voor de laatste keer door de firma De Hoop gebruik worden gemaakt van hun loskade. Als gevolg van deze ontwikkelingen start de gemeen te half februari met de uitvoe ring van de reconstructie. De schippers van de ter plaatse af gemeerde schepen, voor zover zij een belemmering vormen voor de uitoefening van de werk zaamheden, worden tijdig bena derd. Nieuw-Namen - De fusie tussen de Rabobanken in Nieuw- Namen en Hulst heeft opnieuw vertraging opgelopen. De algemene ledenvergadering van de Rabobank Nieuw-Namen kon gisteren geen rechtsgeldige beslissing nemen over de fusie omdat het wettige vereiste aan tal leden niet aanwezig was. Daarvoor waren gisteren drie kwart' van de 180 leden nodig maar er waren volgens interim- directeur C. Otto niet meer dan dertig mensen op komen dagen. De Rabobank schrijft eind deze maand een tweede vergadering uit. Deze bijeenkomst is wel be slissend omdat er volgens de sta tuten dan geen rekening gehou den moet worden met het aantal aanwezigen. De fusie hangt al maanden in de lucht maar werd september vo rig jaar, toen de zaak beklonken leek, door de algemene vergade ring van het Rabofiliaal Nieuw- Namen van tafel geveegd. Me ningsverschillen over de mogelij ke fusie met de Rabobank Hulst vormden de aanleiding tot het ontstaan van een onwerkbare si tuatie bij de bank in Nieuw-Na men. Het bestuur van het filiaal stelde drie managers (de direc teur, het hoofd Binnenland en het hoofd Beheerstechnische Za ken) vervolgens op non-actief. Interim-directeur Otto wilde gis teren niet ingaan op de achter gronden van het conflict. CDA heeft moeite met hobbyterreintjes Terneuzen - De meerderheid van de Terneuzense gemeente raad kijkt positief aan tegen de aanleg van woonwagencentra in Sluiskil en Zaamslag. Alleen de fracties van het CDA en de SGP hebben moeite met de mogelijke aanleg van hobbyter reintjes voor de woonwagenbewoners in Sluiskil. Dat bleek gisteravond tijdens de vergadering van de commissie Volkshuisvesting. Het Sluiskilse CDA-raadslid A. de Bruijne zei grote moeite te hebben met de geplande aanleg van hobbyterreintjes voor de woonwagenbewoners in Sluiskil. Er is over die terreintjes nogal Hoeven - De komende week staan 's morgens de planeten Jupiter en Venus bij elkaar aan de hemel. Op 13 januari bereikt Venus "aar hoogste hoekafstand aan de hemel tot de zon. Ze wordt dan voor de helft door de zon ver acht en als deze planeet wordt hekeken met een telescoop is dat °ok duidelijk te zien. Van 11 tot en met 17 januari is de verplaat sing van Venus tussen zes en acht uur 's morgens het beste waar te nemen. Jupiter komt 's morgens weer aan de hemel, nadat deze reuze- P'aneet zo'n twee maanden gele-1 oen vanuit de aarde gezien pre cies achter de zon stond. Jupiter *omt steeds vroeger op en in juni 's de planeet de hele nacht te Zien. wat ongerustheid onder de' Sluiskilse bevolking, zo vertelde hij commissievoorzitter J. van Rooijen. De Sluiskillenaren zijn bang dat op de terreintjes sloopactiviteiten zullen worden' ontplooid. Wethouder Van Rooijen verze kerde hem echter in de eerste plaats dat nog lang niet defini tief is of er inderdaad hobbyter-, reintjes worden aangelegd in' Sluiskil. „En als ze er wel ko men, zijn het terreintjes waar geen bedrijfsmatige activiteiten mogen plaatsvinden", aldus Van Rooijen. „Het criterium zal altijd zijn dat er geen overlast mag zijn." De wethouder vergeleek de hob byterreintjes, bedoeld voor met name de oudere woonwagenbe woners, met de volkstuintjes die andere inwoners van de gemeen te hebben. De Bruijne nam geen genoegen met die uitleg. Hij kreeg steun van C. van Burg (SGP). De overige fracties kon den zich wel geheel vinden in het voorstel van het college. Een inwoner van Zaamslag, die in de buurt van het aan te leggen woonwagencentrum aan de Veerstraat woont, maakte ge bruik van het inspreekrecht. Hij deelde de commissie onder meer mee niet blij te zijn dat zijn 'vrije uitzicht' met de komst van het centrum verdwijnt. Schotse folklore op bezoek in de Zeeuwse bibliotheek Middelburg Van onze verslaggever Ronald Verstraten Middelburg - Drie Schotten en een Amerikaanse trekken de komende weken door Ne derland. Op bezoek bij mondharp-speler Phons Bakx in Middelburg, verzor gen ze en passant verschil lende optredens in het land, met traditionele verhalen en muziek uit de Schotse folk lore. Ze besluiten hun tour nee op 31 januari in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. In vroeger tijden, toen de gren zen nog open waren en je je zonder visum of paspoort vrij kon bewegen, speelden verha lenvertellers een belangrijke rol in de samenleving. Ze trokken van stad tot stad, vertelden er hun 'stories' en mochten zich, bij afwezigheid van kabel of satelliet, in een grote belang stelling verheugen. Voorbij. Maar ze zijn er nog wel. Hier en daar worden er nog heuse wedstrijden voor verhalenvertellers gehouden en het zal niemand verbazen dat deze traditie vooral in de Kelti sche wereld hoog wordt gehou den. Het Kirremuir-Festival in Schotland is een van die gele genheden waarop de 'storytel lers' nog bijeen komen om el kaar verbaal de loef af te ste ken en vervolgens ontzettend te verbroederen. Phons Bakx ging er in septem ber 1991 naar toe. De van oor sprong Zeeuwsvlaamse mond harp-speler en kunstenaar, maakte er opnamen voor VPRO-radio en was samen met een BBC-verslaggever getuige van een uniek evenement. „De orale (mondelinge) traditie en vooral de 'cantarach', het imi teren van muziekinstrumenten met de mond, is bij de afstam melingen van de nomadische groepen bewaard gebleven", vertelt Bakx. Sporen 'Ganaboots' heetten die noma den volgens een brochure van de Zeeuwse Bibliotheek, maar ook: 'Travelling people' (rei zend volk). In hun cultuurpa troon nam het vertellen van verhalen een belangrijke plaats in. Het zou te maken hebben met de jacht, met het lezen van sporen, want: 'hij die sporen leest, heeft een verhaal te ver tellen.' En dat deden ze dan ook, op hun 'ceilidhs', de sa menkomsten van zangers en verhalenvertellers waar de le genden, sprookjes en spookver halen ontstonden, die nog steeds de ronde doen. Veertien uur geluidsopnamen en een leuke ervaring rijker kwam Bakx terug uit Kirre- muir. „Een van de onderdelen van het festival was voor mondharpspelers. We hebben op een gegeven moment met zijn vijven staan spelen, onder wie Lindsay Porteous, om wie het mij bij de opnamen in de eerste plaats te doen was, maar tb»*#* David Campbell zit op zijn praatstoel. ook met Duncan Williamson, eveneens een gerenommeerd mondharpspeler." Nestor Naar Porteous is zelfs een be ker vernoemd. Jaarlijks wordt deze cup uitgereikt op het. volksfestival van Auchter- mauchty, waar een competitie wordt gehouden voor mond harpspelers. Hij komt naar Middelburg, evenals Willi amson die wordt beschouwd als de nestor van de huidige Schot se verhalenvertellers. Willi amson woonde de eerste vijftig jaar van zijn leven nooit in een huis, maar in een nomadentent. Hij is een bloedverwant van de oorspronkelijke 'Ganaboots'. Een deel van zijn repertoire is verschenen in veertien boeken. Als verteller reist Williamson nu langs scholen, universiteiten en literaire circuits en vertelt zijn verhalen tot in Canada en de VS toe. Daarnaast is hij een meester in de 'mouth-music', waarbij hij diverse instrumen ten, van viool tot doedelzak imiteert. Deze vocale stijl is te danken aan de Engelsen, die in de tweede helft van de acht tiende eeuw een verbod op alle Schotse muziekinstrumenten hadden uitgevaardigd. Zangeres Het kwartet wordt gecomple teerd door David Campbell en Linda Bandelier. De eerste is docent Engels en hiedewerker van de BBC-radio. Als verteller reist hij de wereld rond met een repertoire dat is samengesteld uit alle delen van de Schotse cultuur. Bandelier groeide op bij de bron van de Missouri in Montana (VS) en trok als zan geres, liedjesschrijfster en ver- halenvertelster langs de Ameri kaanse oostkust. Door een reis naar Schotland kwam zij in aanraking met de Schotse mon delinge folklore. Het optreden van de vier is niet in het Gaelic, de oorspronkelij ke Keltische taal, maar in het Engels, zodat de verhalen ook voor een Nederlands publiek geen belemmeringen hoeven op te leveren. De tournee begint op 22 januari in Nijmegen, ge volgd door een workshop van Campbell en Bandelier op 26 januari in Rotterdam. Twee da gen later, op 28 januari, treden de vier vanaf 20.30 uur op in cultureel centrum Plus in Baar- le Nassau (entree 7,50). Na opnieuw een optreden in Rot terdam, is tenslotte Middelburg aan de beurt. Daar begint het optreden op dinsdag 31 januari om 20.00 uur. Toegangskaarten ƒ10,00 zijn verkrijgbaar bij de Zeeuwse Bibliotheek. Wethouder Marquinie: 'Op drugtoeristen zitten we niet te wachten' Van onze verslaggeefster Sas van Gent - Ondernemersvereniging Sas 70 vreest dat binnenkort een kof fieshop de deuren opent in Sas van Gent. ei Woordvoerster J. Berkhout 'weet absoluut zeker' dat er iemand rondloopt met die plannen. Zij weet zelfs om wie het gaat en waar hij zijn tent wil opslaan, maar die kennis wil ze niet openbaar maken. Volgens ingewijden zou het om een horeca ondernemer in de Ooststraat gaan, maar die zegt 'van niks te weten'. „De gevestigde horeca uit Sas heeft weinig zin in een koffieshop, vermoed ik. Het is hier nogal landelijk, provinciaals zal ik maar zeggen. Bij mij mag er wel eens wat gerookt worden, maar handel. Nee, daar begin ik niet aan. Dat is in Sas beperkt tot wat particuliere adressen." Bij de gemeente is nog geen aanvraag inge diend, laat wethouder economische zaken L. Marquinie (Gemeentebelangen) desgevraagd weten. „Ik ben niet benaderd en weet er alleen van via Sas 70. Ons is officieel niks bekend en wat mij betreft is het bericht volledig uit de lucht gegrepen. Het geeft alleen maar onrust onder de bevolking. Vooralsnog voor niks." Gemeente noch winkeliers zitten te wachten op de komst van een drugspand in het centrumpje van de gemeente. Ze vrezen grote overlast van met name drugtoeristen uit België en Frankrijk. Sas 70 wint op dit moment informatie in bij de overkoepelende organisatie KNOV hoe te handelen. De ge- In slip Groede - Verrast door een plotseling optredende hagel bui raakte gisternacht om streeks half één op de provin- cialeweg te Groede een 33-jarige vrouw uit Middel burg de macht over het stuur kwijt. Ze raakte in een slip en belandde tenslotte met haar voertuig in een naast de rijweg gelegen sloot. De vrouw bleef ongedeerd doch de auto liep aanzienlijke deukschade op. Man aangehouden Hulst - De politie in Oost- Zeeuws-Vlaanderen heeft gis ternacht een 33-jarige man uit Blankenberge aangehouden en ingesloten. De man, die nog een vrijheidsstraf van drie we ken voor de boeg had, liep bij een verkeerscontrole op de Gentsestraat tegen de lamp. Inbraak Terneuzen - Gisternacht is in gebroken in een flat aan de Diepenbrockstraat in Terneu zen. De 65-jarige bewoner mist een computer. Aanrijding Terneuzen - Op de kruising Van Cantfortstraat/Axel- sestraat in Terneuzen verleen de gistermorgen een 76-jarige automobilist uit Terneuzen geen voorrang aan de 46-jarige plaatsgenoot die over de kruisende weg nader de. Bij de aanrijding die volg de bleef het bij materiële schade aan beide voertuigen. Voorrang Terneuzen - Bij het linksaf- slaan op de kruising Benelux-j weg/Industrieweg in Terneu zen verleende een 45-jarige automobiliste uit Brugge geen vrije doorgang aan een perso nenauto bestuurd door een 63-jarige inwoonster uit Ter neuzen. Bij de aanrijding wer den beide voertuigen aanzien lijk beschadigd, doch liep nié mand enig letsel op. Kort na dit ongeval ging ook een 20-jarige Terneuzenaar in' de fout. Hij wilde met zijn perso nenauto vanuit de Grenulaan de Schependijk oprijden en verleende daarbij geen voor rang aan een 39-jarige be stuurder van een personen auto uit Middelburg. Beide voertuigen werden slechts licht beschadigd. meente wacht rustig af. Als de initiatiefnemer zich daadwerkelijk meldt, zal het zeer moeilijk zijn om de vestiging tegen te houden. Mits hij of zij zich houdt aari de landelijke justitiële regels die gelden voor koffieshops: geen reclame ma ken, geen harddrugs verkopen, niet meer dan dertig gram per keer verkopen, niet aan minderjarigen verkopen en geen overlast voor de buurt. Een koffieshop in Sas van Gent zou Belgen en Fransen wat extra kilometers richting Terneuzen kunnen besparen. Op zo'n even tuele verplaatsing van het drugtoerisme van Terneuzen naar Sas van Gent wil wethouder Marquinie niet vooruit lopen. „Een koffies hop waar ze appelbollen verkopen is van harte welkom. Op drugtoeristen zitten we niet te wachten." HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter P. de Bruijcke- re, Zuidwal 8, Oostburg, tel. 01170-55555. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter E. Klop, Bastionstr. 36, Axel, tel. 01155-61777. Spreekuur spoedge vallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en Uzendij- ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter N.v.d. Maas, Beursstr. 6, IJzendijke, tel. 01176-1266. Clinge, Koewacht en St.-Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Jaspar, Kon. Julianastr. 23, Clinge, tel. 01140-12361. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter A. Hermanides, Dorpsstr. 17, Bres kens, tel. 01172-1566. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. 01179-1366 of autotel. 06-52746001. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter J. de Graaf/J. Geldof, Kor- teweg 23, Driewegen, tel. 01195-5275. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. dokter H. Slager, van Dusseldorpstr. 3, tel. 21344. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. dokter Schut, van Dusseldorpstr. tel. 52114. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter F. Helmers, Cloosterstr. 72, Kloosterzande, tel. 01148-1277. Spreekuur spoedgev. zat. om 11.30 Heinkenszand - Dokter C. Mier- mans, Zangvogelstraat 86, Hein kenszand, tel. 01106-3074. Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter G. Aarnoutse, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 01196-12327. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 17 u. tot zond. 24 u. dokter W. Gielen, Grote Markt 11, Hulst, tel. 12969. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter M. Dierick, Gr. Jansdijk A 185, Westdorpe, tel. 01158-52525. Visi tes aanvragen 9-10 u. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter M. Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 01154-1356. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot maand. 8 uur dokter H. Nijsten en H. Zuiderbaan, Anna Bijnsstr. 25, tel. 12324. Spreekuur spoedgeval len zat. en zond. 11.30 en 17 uur. VERLOSKUNDIGEN Oost-Zeeuws-Vlaanderen - De praktijk van Mevr. H. Haak, Anth. v. Dijckstr. 32, Axel, wordt waar- fenomen door de dienstdoende uisarts. Goes - Verloskundige Maatschap Goes: M.v. Veen, tel. 01100-21670. STICHTING PROVINCIALE KRAAMZORG ZEELAND Kraamcentrum Rondom de Oos- terschelde: voor directe kraamhulp dag en nacht bereikbaar, tel. 01100-49222. Kraamcentrum Walcheren: voor directe kraamhulp dag en nacht bereikbaar, tel. 01100-49222. Kraamcentrum Zeeuwsch-Vlaan- deren: voor directe kraamhulp dag en nacht bereikbaar, tel. 01150-74555. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Zeeuws-Vlaanderen - De wijkver pleging en gezinsverzorging van de Stichting Thuiszorg Zeeuwsch- Vlaanderen zijn voor spoedgeval len dag en nacht bereikbaar. West-Zeeuws-Vlaanderen: 01170-56500. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: 01140-83500. Kanaalzone 01150-74500. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland - Dierenarts H.v. Dijk, Si- monswei 2, Heinkenszana, tel. 01106-1290. Hengstdijk en Hulst - Dierenarts M. Schaub, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-61488. Zaterdagspreekuur 11-12 u. Hulst - Dierenartsen Aerts-Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 01140-14015. Spreekuur za. 10-11.30 u. en vol gens afspraak. Breskens, Aardenburg, Sluis - Dierenarts G. de Bruijckere en E.v. Bruinessen-Kapsenberg. Za. en zo. spreekuur gezelschapsdie ren in Breskens (Dorpsstr. 8) van 11.30-12.00 u. en in Oostburg (Brouwerijstr. 8) van 13.00-13,30 u. verder vlgs. tel. afspr. tel. 01172-2769 of 01177-2398. Axel, Terneuzen, Zaamslag en Hengstdijk - Vanaf zat. 12.00 u. dierenarts M. Schaub, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-61488. Zat. spreekuur: 11-12 u. en vlgs. af spraak. Sas van Gent - Dierenarts E. Da vid, Westdam 54, tel. 01158-53800, bgg. 01157-1319. Spreekuur za. 11-12 u. en na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergen- laan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos en A. Burm, Kliniek van kleine huisdieren en bijzonde re dieren, v. Diemenstr. 83, Ter neuzen, tel. 01150-19628. Spreek uur zat. 12.30-14 u. en na telefo nisch overleg. Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vij ver, Sirius 1, tel. 01170-52103. Spreekuur zat. en zond. na tel. afspr. Bgg. Dierenkliniek IJzendij ke, 01176-1388. St.-Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jan steen, tel. 01140-12701, bgg. 01140-10546. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbe zoek ook na afspraak. Dierenkliniek IJzendijke - Dieren artsen Van de Vijver. Week endspreekuren: zat. om 13.00 uur, zond. om 12.00 uur en vlgs. afspr. Tel. 01176-1388, bgg. 01174-8424. TANDARTSEN West-Zeeuws-Vlaanderen - Tand arts J. Schautteet, Grote Maag- denstr. 24, Sluis, tel. 01178-1921. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Tand arts G. Fassaert, Margrietstr. 9, Kloosterzande, tel. 01148-1905, privé: tel. 01148-2197. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts H. Heijers, Hoofdstr. 77, Kort- gene. In het weekeinde tel, nr. 06-52771398. Spreekuur zat. en' zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-62888. Geop. zat.' 10-11 en 16-17 uur. Verder uitslui tend voor spoedgevallen en recep ten. Goes - Goesche apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten ope ningstijden is de dienstdoende apothekersassistente thuis bereik baar tel. 01140-14255. Terneuzen - Apotheek Hamann, tel. 01150-12060. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWS-, VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen. Hulst -1 - Buitenpolikliniek De Hon- te, tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 01170-59000. Terneuzen - Streekziekenhuis De Honte tel. 01150-88000. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuws-Vlaanderen - Tel. 01184-14444. Van onze verslaggever Nieuw-Vossemeer - De 50-jarige L. van Schilt uit Nieuw-Vossemeer is gistermorgen om het leven gekomen bij een tragisch ongeval op de Grevelingendam. Twee andere Vosmeerders, van 25 en 48 jaar, onder wie een buurman van het slachtoffer, raakten bij de aanrijding zwaar gewond. Ze moesten worden opgenomen in ziekenhuis Dijkzigt in Rotterdam en in het ziekenhuis van Dirksland. De auto met de slachtoffers werd op de N59 van Oude Tonge naar Bruinisse geraakt door een aanhangwagentje. Dat was losgeraakt van een tegemoetkomende auto. Volgens de politie was de storm, die aan de Grevelingen opliep tot windkracht 11, de oorzaak vaq het losraken van de aanhanger.

de Stem | 1995 | | pagina 11