ge Springfestijn in Zeelandhallen 'Dit jaar ga ik Timman voorbij' EUKENS Bram van de Wege zonder illusies Gemeente verslaat Terneuzen Vijfde wedstrijd Zeeuwse crosscup Nederlands jongste schaakgrootmeester Loek van Wely (22): PE STEM SPORT ZEELAND B2 ~~"~~PAARDESPORT Indoor Zeeland gaat in Goes aan laatste onderdelen beginnen (Bromfietsen; SPORTNIEUWS KORT Start zwemloopcircuit in Oostburg ATLETIEK van onze sportmedewerker jn eerste klasse van de regionale competitie 1995 DONDERDAG 12 JANUARI 1995 keuze en guldens. Je deuren 'e staat al- specialist i Brabant, it donker - I 1 Van onze paardesportmedewerker Qoes - Indoor Zeeland, het tiendaagse ruitersportspekta- )jel voor paarden en pony's in Goes gaat in de Zeelandhal- 1 len de laatste drie dagen in. Donderdag 12, vrijdag 13 en i zaterdag 14 januari wordt het i sluitstuk afgewerkt van dit j grootste hippische indooreve- nement in Zeeland. Met ruim negentig M-springrui- ters gaat donderdag 12 januari om 09.00 uur een klassiek par cours van start, gevolgd door een progressief parcours. Over deze tWee parcoursen proberen de deelnemers zich in de finale te rijden voor de strijd om de Gou den Mossel. De volgende Zeeuws-Vlaamse combinaties gaan van start: Ellen Briquet met Queen en Luc Cornelissens met Heytens, beiden van Hulst; Bart Bomeré met Lucky Son, Jan Noordhoek met Ferini, Bri gitte de Jonge met Ammador, Jan Martens met Generaal en Natasja Hertogh, allen van de Nieuwvlietse Zwinruiters, Luc Cornelissens met Godilia en Bri gitte de Jonge met Beauchamp. De finalestrijd voor de Gouden Mossel in deze M-klasse staat vrijdag vanaf 20.00 uur op het programma. De equipes met regionale ruiters en amazones komen donderdag eveneens twee keer aan het ver trek. De eerste manche is om 17.30 uur en het tweede optre den start om 23.00 uur. Hiervoor hebben vier equipes ingeschre ven: uit Zeeland, Brabant, Lim burg en België. Voor Zeeland is equipeleider Bram Wattel uit Vrouwnepolder met de deelne mers Sandy den Exter met Avanti, Simon den Exter met Golann, Izak van Eyzeren met Fruhling en Bart Bomeré met Kadaphi JH. Tevens wordt don derdag de hengstencompetitie dressuur en springen gehouden. Vrijdag 13 januari vanaf 08.30 uur gaat de Z-klasse springen klassiek van start met zo'n hon derd combinaties. Hierbij de Zeeuwen Stef Nelisse met Desi re, Winnie de Landmeter met Benjamin, Harold Cornelissens met Diamond, Anouschka Bevin met Terranee, Izak van Eyzeren met Attent en Fruhling, Sandy den Exter met Fanimo, Simon den Exter met Headline, Peter Klaasse met Attentie en Bram Klaasse met Erano. Om 12.30 uur volgt het Z2-klassiek met dertig deelnemers. Zaterdag wordt de finale gereden van de Zl- en Z2-klasse voor de Gou den Mossel. Voor de nationale en interna- tionlale rubrieken, 1,35 en 1,40 meter, komen vier combinaties uit Frankrijk in de ring, drie uit Duitsland, vier uit Engeland, ze ventien Belgen en voor Neder land 26 combinaties met onder andere Albert Voorn, Jos Lan- sink, Jenny Zoer, Bert Romp, Eric van der Vleuten, Wout Jan van der Schans, Carolein Lan- kester, Roelof Bril, Denise Oor tjes, Wim en Ben Schroder, Jack Neefs en niet te vergeten de smaakmaker sinds jaren van In- door Zeeland, de regionale klep per Simon den Exter uit Kortge- ne. De internationale deelnemers komen vrijdag eveneens in actie in de parcoursen van 1,35 en 1.40 meter, terwijl de zaterdag is voorbehouden aan de finalewed strijden, opgeluisterd door drie shows en tot slot de huldiging van de winnaars van de Gouden Mossel. Nog drie dagen kunnen de ruitersportliefhebbers genie ten van topsport tijdens Indoor Zeeland in de Zeelandhaiien in iGoes. PENINGSTIJDEN tnsdag t/m vrijdag /an 9.30 - 18.00 u. zaterdag: van 9.30 16.00 u. donderdag: koopavond Maandag gesloten Van onze schaakmedewerker Theo Hommeles Tilburg - Buiten ligt er een dik pak sneeuw, waardoor ik met enige vertraging in Tilburg-West arriveer bij Neder lands jongste schaakgrootmeester Loek van Wely (22). Ook hij blijkt net thuis te zijn, maar dat heeft niets te maken met de weersomstandigheden. „Niet lachen hoor, maar ik kom net uit Gilze-Rijen vandaan. Ik had enkele schaaksters uit de Oekraïne op bezoek, die naar Schiphol moesten. Ik hielp ze met hun bagage de trein in, maar toen ik terug sprintte, gin gen de deuren niet meer open, zodat ik mee moest rijden tot Gilze-Rijen." Bij het binnenkomen is het on duidelijk wat Loek met de in richting van zijn flat voor ogen moet hebben gehad. Midden in de woonkamer staat een bed en de hele ruimte is bezaaid met schaakliteratuur. „Ik heb deze flat enkele maanden geleden ge kocht, maar woon er niet alleen. Twee kamers verhuur ik aan vrienden. Waarom ik voor Til burg gekozen heb? Ik wilde graag in het zuiden blijven. De randstad trok me eigenlijk niet zo. Het leven als schaker is vrij druk, dus wil ik graag wat rust als ik thuis kom." r Op een bureau staan de meest moderne communicatiemiddelen opgestapeld, maar een koffiezet apparaat ontbreekt. Dat hij niet rookt en bier niet lekker vindt, was bekend, maar ook koffie drinkt hij zelden, blijkt nu. bj.'89, fonnedak, spiegels, (000 km, |K tot lO- OI 620- VW Polo 1.3 CL, '84, i.ped St., 46.500km, bl.mel 4.750,-. 01620-33476 I 2.0 4drs. I mei 1990 8500,-. S, 2 drs. br.bnd., bj. 195, vr.pr. 1620-25380 171 VOLKSWAGEN L T.k. Honda MT 5, bj.'S i.z.g.st. T.e.a.b. Tel. 0165: 85440. PEUGEOT bromscooter, i '93, kl. wit, vr.pr. 2500, 076-811422 na 18.00 u. PUCH te koop, 1,5 jr oud i.zr.g.st., incl. helr 1000,- 01150-172' na 18.00 uur ALMAT FRASCATI Kunststof keuken in kersen uitvoering, afmeting 2,70 x l,50mtr. Kompleet met Bauknecht inbouwapp. KEUKEN VAN DE MAAND voor slechts 6.295,- iRATIS KEUKENBOEK ratis het fraaie -MAT keukenboek p iet kode 117 zl: 04242-92222 ■r: t i Zwart Loek van Wely heeft er net de Olympiade in Moskou op zitten en aansluitend speelde hij rond de kerstdagen een toernooi in Groningen. Onder het genot van een kopje handgezette koffie en smakelijke bonbons, die de da mes uit de Oekraïne achterlieten ('geen namen graag'), komen zijn recente prestaties ter sprake. ,0p de Olympiade was ik tops corer van het Nederlands team. Ik had 7,5 uit 11, terwijl ik negen keer met zwart heb ge speeld. Al kreeg ik in de eerste ronde een punt cadeau, doordat mijn tegenstander niet kwam opdagen." In Groningen ging het met zwart juist heel slecht. „Het is zo dat ik met zwart overwinningen afwis sel met nederlagen. Tijdens de Olympiade was ik wat solider en ft heb mijn openingsrepertoire "at aangepast. Ik gebruik niet meer uitsluitend het koningsin- fch, maar ik blijf wel scherp spelen." Overigens bleek Van Wely in het noordelijke over een ontzaglijke veerkracht te be schikken. Na vier ronden stond hj onderaan, maar hij wist zich terug te vechten tot een gedeelde derde plaats. loc vond je de sfeer tijdens de Olympiade? Prima. Helaas waren er weinig mogelijkheden om de stad in te n. Het werd vooral afgeraden 's avonds het hotel te verla ten, al heb ik nog wel op de vrije dag het Kremlin en het Rode ™in bezocht. De sfeer in het team was in elk geval uitste kend. Ik heb me samen met Piket voorbereid. We hebben vooral uitvoerig naar de Botwin- nik-variant gekeken en ik mag wel zeggen dat de samenwerking zeer vruchtbaar was. Tijdens de Olympiade hadden we gezamen lijke teambesprekingen, waarbij de gespeelde partijen werden be keken. Tevens bepaalden we on ze strategie voor de volgende dag." Snelschaken Terwijl hij vertelt, komen ook de schaakstukken tevoorschijn en wisselen we het interview af met snelschaken. We spelen volgens de regels van het zogenaamde 'Nijmeegs kwartiertje'. Beiden krijgen we een kwartier bedenk tijd op de schaakklok en het is de bedoeling dat er in die tijd tien potjes worden afgeraffeld. Van Wely voegt er voor zichzelf nog een extra dimensie aan toe door te proberen minder dan vijf minuten van zijn bedenktijd daadwerkelijk te gebruiken. „We speelden, aten en sliepen in hotel Kosmos. Het was een pri ma hotel. We hadden verwacht dat het allemaal bar en boos zou zijn, maar alleen het eten begon na twee weken te vervelen." Ik informeer verder naar de gehei men van de Russische keuken en ontlok: 'Nou (lachend), we had den het idee dat tegen het einde van het toernooi de restjes van het eten van de eerste dagen werden gebruikt." Waren de omstandigheden voor iedereen gelijk? Van Wely, zonder merkbare ver ontwaardiging: „Ik weet niet waar de Russen zaten, maar ik neem aan dat ze wel een voor keursbehandeling genoten, ja." Hoe vond je het dat Timman het eerste bord bemande „Ik kon me wel voorstellen dat Timman dat wilde. Weliswaar is Piket hem op de internationale ratinglij st voor de eerste keer voorbijgegaan en als dat zo blijft, dan denk ik dat Timman de volgende keer op bord twee zal spelen. Al is het niet te voorspellen of hij dan nog mee zal doen. Of ik wat van hem kan leren? Dat denk ik wel, ja. Hij heeft enorm veel ervaring en inzicht en zelf heb ik nog wel een hoop zwarte plekken in mijn begrip van het spel." Vooralsnog slaag ik er zelf niet in dat te ontdekken. Het eerste 'kwartiertje' eindigt in een ruime overwinning voor hem, al slaagt hij er duidelijk niet in om veel minder tijd dan ik te gebruiken. Ik moet zijn aandacht zien af te leiden met moeilijker vragen. Loek, op een gegeven moment koos je definitief voor het scha ken. Wanneer was dat? Loek van Wely: „Het leven als schaker is vrij druk, dus wil ik graag wat rust als ik thuis kom." „Ik zakte voor de tweede keer voor het eindexamen atheneum. Daarop besloot ik om het VWO schriftelijk af te maken middels deelcertificaten en me daarnaast meer op het schaken te concen treren. Ik moet nu nog drie of als het meezit twee vakken doen, maar dat is al zo vanaf 1992. Ik was toen nog meester met een rating van 2560. Ik kwam net kijken op het internationale ni veau en dat was wel even wen nen." „Het bevalt me heel goed in de schaakwereld. Met mijn rating van zo'n 2600 zit ik bij de we reldtop en met 2700 zit je bij de elite. Om daar bij te komen, zal ik hard moeten werken. Onder hand ben ik wel weer toe aan een jump. Timman zal ik dit jaar makkelijk voorbijgaan en het verschil met Piket is niet groot. Ik verwacht hem binnen twee jaar in het vizier te krijgen, al is het moeilijk te voorspellen hoe hij zich verder ontwikkelt." Werk je hard? „Momenteel valt het wel tegen. Ik speel vrij veel toernooien, daar sta ik ook om bekend. Ik ben de hele wereld ongeveer af gereisd, Cuba, Amerika, de Fi lippijnen, Moskou enzovoorts. Maar nu zit ik vrij rustig en misschien ga ik wat minder spe len, zodat ik wat meer kan wer ken. Het is alleen zo moeilijk om uitnodigingen voor toernooien te weigeren. Op 12 januari (van daag, TH) ga ik weer van start in het Hoogovens-toernooi. Er zijn 32 spelers uitgenodigd, die vol gens de knock-outformule steeds twee partijen tegen elkaar spe len. Wie verslagen wordt, kan verder gaan in het open toer nooi." „Het is moeilijk te zeggen wat het gaat worden. Als je in zo'n minimatch één fout maakt, is dat direct fataal. Qua rating be vind ik me in de helft van het veld en het hangt ervan af of ik in de eerste ronde iemand uit de bovenste of uit de onderste helft tref. Van de ene kant ben ik met mijn agressieve speelstijl niet kansloos tegen sterkere spelers, maar de keerzijde is dat ik daar door ook tegen zwakkere spelers kwetsbaar ben." j Schaakpolitiek Ik ben op de goede weg. Van Wely constateert beteuterd dat het tweede spel in 5-5 geëindigd is. Hij kijkt me ongelovig aan en lijkt het als een nederlaag te beschouwen. We schakelen over op het onderwerp schaakpoli tiek. „Het is duidelijk dat vooral Kasparov met zijn PCA aan de touwtjes trekt. Hij heeft enkele handlangers om zich heen verza meld, zoals Campomanes en Ma- karov, de voorzitter van de Rus sische schaakbond. Aanvanke lijk was ik wel tevreden over de PCA, maar ik vind het een flater van Kasparov om met Campo manes in zee te gaan. Deze rela tie is uiterst onbetrouwbaar." „In de toekomst van het schaken zelf zie ik voorlopig niet veel veranderen. Het is een vrij con servatief wereldje. Het is wel belangrijk dat de schakers hun sport goed moeten zien te verko pen." Hij vindt dat schakers zich niet met de rol van de computer moeten bezighouden. „De com puter is onder schakers niet erg geliefd. Ze houden er niet van om ertegen te spelen en over de analytische kwaliteiten wordt wat neerbuigend gedaan." Maak je er zelf gebruik van in je schaakstudie? „Ja, dat wel. Ik zoek partijen van tegenstanders op in mijn database en af en toe laat ik hem een ingewikkelde stelling analy seren. Maar het effect daarvan is meestal niet erg groot. Het is voor je openingsvoorbereiding beter om veel boeken te lezen en daar verbeteringen op te vin den." Met deze woorden eindigt het derde kwartiertje in een klin kende overwinning voor de gast heer. Zijn blik is duidelijk: je hebt me getergd en nu kom je er niet meer aan te pas. Slapen „Als ik niet speel in een toer nooi, sta ik om tien, elf uur op. Ik zoek wat mensen op de uni versiteit op. Ik sport wat, volley bal, voetbal of tennis, en verder Kampioenschap hoofdklasse libre Sluiskil - De biljartvereniging SBC uit Sluiiskil houdt van vrijdag 13 tot en met zondag 15 januari het kampioenschap hoofdklasse libre van het district Zeeuws-Vlaanderen. Deze titelstrijd wordt deze keer niet in hotel-café-restaurant Dallinga gehouden, maar in verenigingsgebouw Het Meulengat te Sluis- kil. Dat komt omdat het clublokaal van SBC, wegens vakantie van de de familie Dallinga, op die dagen gesloten is. De wedstrijden beginnen vrijdag onder leiding van Guljaam Pladdet om 19.00 uur. Zaterdag gaat men om 18.00 uur verder en zondag om 13.00 uur. De finalepartij wordt zondag om streeks 15.00 uur afgewerkt. Er zijn overigens slechts zes deelnemers aan deze titelstrijd, zodat de organisatie in totaal maar vijftien partijen af moet werken. DEELNEMERS 1. Eddy Aerts (HBC/De Troubadour Clinge) algemeen gemiddelde 8,48, 2. Joke Breur (BW Terneuzen) 8,20, 3. Ko Dieleman (KOT Terneuzen) 7,65, 4. George Mahu (Ons Vermaak Lamswaarde) 7,43, 5. Pierre Rammeloo (SBC Sluiskil) 7,24, 6. Willy de Nijs (CBC Clinge) 6,27. Titelstrijd vijfde klasse bandstoten Middelburg - De biljartvereniging Dampoort uit Middelburg houdt van zaterdag 14 tot en met zondag 22 januari het kampioenschap vijfde klasse bandstoten van het district Wal cheren en De Bevelanden. Deze titelstrijd wordt, onder leiding van Jan Marijs, gehouden in café Dampoort te Middelburg. DEELNEMERS 1. Ko Bosman (HBC Heinkenszand) algemeen gemiddelde 0,97, 2. Alex Schreurs (Delta Colijnsplaat) 0,969, 3. Han Traas (De Toekomst 's-Heerenhoek) 0,964, 4. Bertus van den Dries (DOS Ovezande) 0,94, 5. Thea Catsman (Dampoort Middelburg) 0,91, 6. Dies Meijaard (Schelde- zicht Wemeldinge) 0,89, 7. Henk Kisters (BVM Middelburg) 0,877, 8. Rob Boudens (Avontuur Goes) 0,875. Reserves zijn: 1. Henk Knol (OBK 's-Heerenhoek) 0,988, 2. Jean-Louis Smulder (HBC) 0,987, 3. Louis de Jonge (HIO Heinkenszand) 0,87. Kalendervergadering KNWU Tholen - Het district Zeeland van de KNWU houdt zaterdag 14 januari de jaarlijkse kalendervergadering. Plaats van handeling is deze keer sporthal 'Meulvliet' te Tholen. De vergadering begint om 14.00 uur. Naast het vaststellen van de wedstrijdkalender 1995 zal op deze bijeenkomst ook de Arjan de Ridder-trofee worden uitgereikt. Deze wisselbeker wordt jaarlijks overhandigd aan de meest belovende junior of nieuweling van het afgelopen seizoen. Aan deze trofee is ter aanmoediging ook een geldprijs verbonden. De kalendervergadering is met name voor de organiserende comités van belang, maar andere belangstellenden zijn eveneens van harte welkom. Geslaagde trip AZW Axel - De Axelse KNVB-zaterdagderdeklasser AZW heeft de winterstop goed benut. In het afgelopen weekeinde ging de complete selectie van de ploeg van trainer Paul van Kouteren drie dagen naar Maastricht. Van Kouteren: „De vrouwen gingen eveneens mee. Een groep van zo'n vijftig personen. Een geweldige sfeer. We zijn gaan langlaufen in de Ardennen en de onderlinge clubband is weer versterkt. We gaan aan de leiding in de derde klasse A van het KNVB-zaterdagvoetbal en kunnen er na de winterstop weer fris van de lever tegenaan. Zo'n weekend heeft ons goed gedaan." Cor Koekoek actief in Egmond Terneuzen - Cor Koekkoek, lid van de Terneuzense atletiekvere niging Scheldesport, liep een knappe halve marathon in Eg- mond. De Axelaar liep onder de winderige, kille weersomstan digheden naar een tijd van 1 uur, 18 minuten en 57 seconden. FOTO JAN STADS/PERSBURO VAN EIJNDHOVEN probeer ik wat te werken. Met vrienden bezoek ik enkele malen per week een discotheek of ik kijk naar een film op tv. Soms krijg ik een andere schaker op bezoek. Voor twaalven lig ik nooit op bed en ik houd ervan om tien uur te slapen." En je houdt van gokken. „Jawel, maar meestal in de vriendelijke sfeer. Ik mag graag een potje toepen of een wedden schap afsluiten. Met mijn team genoot Knoppert bij Panfox/De Variant wed ik elke wedstrijd om 100 gulden dat hij gaat ver liezen. En ik sta op winst. Het casino bezoek ik maar zelden en dan nog uitsluitend tijdens toer nooien in het gezelschap van andere schakers." „Problemen met geld ken ik niet. Als je veel speelt en daarnaast ook redelijk presteert, dan is het goed te doen. Verder geef ik simultaans, analyseer ik partijen' voor magazines en ik speel dus' voor De Variant uit Breda. Het nadeel is dat het zonder vast inkomen lastig is om een hypo theek te krijgen, zodat je con necties nodig hebt." We sluiten het vraaggesprek afl met enkele één-minuut-vlugger-l tjes, die allemaal in zijn voordeel beslist worden. Tot slot, wat vind jij belangrijk in het leven? „Goede sociale contacten zijn nooit weg. Ja, wat wil je horen? Goeie sex?" Van onze sportmedewerker Oostburg - Het Zeeuwse zwemloopcircuit vormt al jarenlang de aanloop naar het triathlonseizoen. Dat is dit seizoen niet anders en het vier wedstrijden omvattende circuit (waarvan de beste drie resultaten meetellen voor het eindklassement) gaat zondag 15 januari in Oostburg van start.' Onder de deelnemers Bram van de Wege. Vorig jaar was het een 'boerejaar' voor de 32-jarige at leet uit Philippine. Lange tijd stond hij aan de leiding in het Zeeuwse Super Prestige met on der meer een schitterende zege in Hoek en pas op de allerlaatste wedstrijddag moest hij in Serooskerke voor een betere Mi- quel van Tongeren capituleren. Hij start is Oostburg zonder illu sies. „Het gaat nog niet echt lekker. Mijn doelstellingen lig gen ook een stuk lager dan vorig seizoen. Toen had ik mijn sei zoen afgestemd op -mijn eerste volledige triathlon van Almere. Dat heb ik gehaald. Eens, maar nooit meer. Die is verschrikke lijk lang in mijn kleren blijven hangen. Nu pas voel ik me een beetje hersteld. Het kleinere werk blijf ik doen, waaronder het Zeeuwse Super Prestige, al zal dit op een lager pitje zijn dan vorig jaar. Van het zwemloopcir cuit laat ik Vlissingen vallen. Naast Oostburg pak ik wel Ka- pelle en Middelburg mee, zodat ik wedstrijden genoeg heb voor het eindklassement. Wat het zwemmen betreft zit het wel goed, maar aan mijn loopwerk heb ik nog te weinig aandacht besteed. Op de fiets heb ik nog amper gezeten. Dat onderdeel komt trouwens nog niet aan bod. Nee, voor mij is er zondag nog weinig eer te behalen. In Oostburg komen trouwens wel de jongste drie winnaars van het Zeeuwse Super Prestige aan de start met Miquel van Tonge ren (senioren), Mario Willems (veteranen) en Terése van Lare (vrouwen). De bezetting is toch goed, want ook Niels Koole, Sjaak de Kok, Jan-Bart Jasper- se, Ronny Schelfhout, Theo van Hal, Pieter Verhage, Jeanette Leunis, Nicole Spruit en Baukje Doedee meldden zich voor de langste afstand (1000 meter zwemmen en 10 kilometer lopen) aan bij Sjaak Sinke. Zij starten in zwembad 'De Veerhoek' om 14.00 uur. Om 14.30 uur begint de 1000 meter zwemmen en 5 kilometer lopen terwijl de korte afstand (500 meter zwemmen en 5 kilo meter lopen) om 15.00 uur van start gaat. Op deze afstand on der meer deelname van Edith Gerards, Catrien de Pooter, Ni cole van de Schelde, Jamie Scherbeijn en Peter Vaerewijck. Tegelijk met de korte afstand gaat de jeugd van start voor hun 250 meter zwemmen en 2,5 kilo meter lopen. De organisatie is in handen van Sportcentrum Oost burg. Van onze atletiekmedewerker Westenschouwen - Met de Deltacross op zaterdag 14 januari in de 'boswachterij Wes- 'öischouwen' is de Zeeuwse crosscup al aan vijfde van de zeven wedstrijden tellende Co®petitie toe. Deltacross is wat parcours betreft ongetwijfeld "PUel van deze crosscup. Op het geaccidenteerde reta in de kop van Schouwen blijven immers ml01 de allersterksten overeind. Miquel van Ton- verdedigt er bij de mannen-senioren zijn Zijn grootste concurrent voor de' seuwse titel blijft ongetwijfeld Edwin de Leeuw, (is °°'i; ^oole, Theo Rabout, Jan de Bart 0 T(e§ens wintersport overigens hier niet van de K,. l)' Jan Guiljam en Peter Louwerse nog mee »endoen. ellicht komen er ook nog enkele atleten in actie Seen belang hechten aan de Zeeuwse crosscup, ar incidenteel een wedstrijd meepikken. Vorig jaar zegevierde John Vermeule. Ook Mauricio Gonzalez en Rachied Ben Meziane zouden wel eens het startnummer kunnen komen afhalen in 'Zee- lust'. Hun aanwezigheid zou in elk geval het klassement door elkaar kunnen schudden. Bij de mannen-veteranen is Leo de Leeuw tot nu toe een klasse apart, maar de AV'56-atleet sukkel de de laatste weken met een blessure en de vraag is of hij voldoende fit aan de start verschijnt. John Overweel, Piet Westerweele en de van een blessure terugkerende en regerende kampioen Sam Polder man mogen op dit terrein ook in de voorste linies verwacht worden. Op de korte cross kan Patrick van Quekelberghe bij afwezigheid van Pascal Meerman (Nederlands kampioenschap indoor) uit stekende zaken doen. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur met de C-pupillen. Om 13.45 uur gaan de vrouwen voor hun 5000 meter van start terwijl de mannen om 15.25 uur aan hun 10.0.00 meter beginnen. De trimlopen, die op een ander parcours worden gelopen beginnen om 14.30 uur met als afstanden 4500 of 9000 meter. Er kan voor alle wedstrijden worden ingeschreven in restaurant 'Zeelust'. De organisatie is in handen van Delta Sport. Axel - In de eerste klasse van het regionale zaalvoet bal heeft Gemeente voor een opmerkelijke uitslag ge zorgd door Terneuzen met 6-5 te verslaan. Winst was er eveneens voor de koplo pers in deze klasse. Leider Z waantjes/Kiss versloeg AZWZ met 4-9, Van der Gucht hield BVS met 4-1 onder de duim en ABAB kende met weinig genade met Philippine/Ploegaert:; 5-10. ZAALVOETBAL Kees Mechielsen-Maas eindig de in 7-5. Het duel Vervaet- Bonte Hert 2 ging niet door omdat Vervaet te weinig spe lers op de been kon brengen. Ondanks het afwerken van een inhaalduel vorige week, raakte Vervaet daardoor opnieuw een wedstrijd achterop. VAN DER GUCHT-BVS 4-1 - Grote man in dit duel was doelman Alex Laurensen van de gastheren. Hij was voor BVS de grote 'sta-in-de-weg'. Mede daardoor werd met 3-0 op de borden van doel gewisseld. Voor deze score zorgden Pa trick de Cock (2x) en Jan de Visser. Na de hervatting maak te Manuel van Goethem er 3-1 van en pal voor tijd scoorde Frans Rokven 4-1. PHILIPPINE/PLOEGAERT- ABAB 5-10 - Halverwege leid de de ploeg van coach Theo de Smet met 0-5. Daarna schoten beide teams nog vijf keer raak. Voor de winnende goals meld den zich Werner Corijn (3x), 'Mare Corijn (3x), Henk Ottens (2x), Ab Dieleman en Jacky Carniere. Voor de thuisclub knalden Harry Vermeire (2x), Paul de Putter, Marnix Schie man en Michel Cornells raak. GEMEENTE-TERNEUZEN 6-5 - Niets leek een zege van Terneuzen in de weg te staan toen met 2-5 op de borden van doel werd gewisseld. Dat pakte anders uit toen de ambtenaren de draad oppakten terwijl Ter neuzen de buit al binnen dacht te hebben. Alex Dehulsters (2x), George Gernaert (2x), Hans de Klerk en Eric Roose schoten het winnende halve dozijn in de nylon touwen. Ste fan van de Ameele (2x), Michel de Vries, Michel de Ridder en Johnny de Leyser scoorden voor Terneuzen. AZWZ-ZWAANTJES/KISS 4-9 - AZWZ nam twee keer de leiding door 1-0 en 2-1 te sco ren. Daarna was de vreugde over en nam de koploper van deze klasse de leiding in han den.'Na 2-4 bij de pauze werd het 4-9 door zegevierende tref fers van Jos van der Maar- schalkerwaart (2x), Benny van Leeuwen (2x), Danny van de Velde (3x), Bas Rademakers en Bert Wilting. Danny de Clerck, Mels Verhelst, Peter van Lan- gevelde en Paul de Kort scoor den voor AZWZ. KEES MECHIELSEN-MAAS 7-5 - Maas leidde op een gege ven moment met 1-4 en ging alsnog de boot in omdat John ny de Ritter (3x), Jaap Ro- meynsen (2x) en Dennis Hame link (2x) voor Kees Mechielsen raak schoten terwijl Maas op vijf treffers bleef steken. Voor dit vijftal goals meldden zich Hans Zegers (2x), Mark Corne- lissen (2x) en Jan Cornelissen. STAND Zwaantjes/KIss 12-20, ABAB 12-19, Van der Gucht 12-19, Ver vaet 11-15, Terneuzen 12-14, BVS 12-12, Philippine/Ploegaert 12-11, Gemeente 12-10, Bonte Hert 2 11-8, Kees Mechielsen 12-8, Maas 12-5, AZWZ 12-1.

de Stem | 1995 | | pagina 9