l*£aX£zr kïpxp teen sloop boerderij Groede 'We moeten er keihard voor werken' Zeeuwse Milieu Federatie bepleit betere afzet gft-compost K NIEUWS SPORT IN HET KORT tes-" Gemeente Oostburg weigert sloopvergunning af te geven voor zeldzaam pand Tuincentrum protesteert heftig tegen wegafsluiting n aangehouden. '•tsster aangereden let auto in tuin ferneuzen 'ed3f'^etmetuw DE STEM ZEELAND C4 |k krijgt een taccommodatie nkomsten voor ieu-overlast Kreekraksluizen voor deel in zomer vernieuwd Middenstandsvereniging Sluis bestaat 25 jaar Natuur club 't Duumpje houdt traditionele ganzenexcursie Open excursie in Verdronken Land Keuvelstraat in Cadzand Bedrijfstennis Hulst Biljarttoernooi Vrouwentennis Terneuzen Bedrijfstennis Terneuzen Tennis mannen Terneuzen Vrouwentennis Hulst Ador-tennis mannen Ador-mixed-tennis Recreatief volleybal Rollentweedaagse 2 JANUARI 1995 C3 kil - Een politiesurveil- e trof gistermorgen om- iks half vijf op de isabel- aat in Sluiskil een perso- luto aan die daags daar in Terneuzen werd gesto- In het voertuig lag een rige man uit Vlissingen te :n. Verdacht van diefstal het voertuig werd de man ;ehouden en ingesloten het bureau van politie in euzen. neuzen - Bij een verkeers- |eval op de Katspolderlaan Ternuzen werd gistermor- een 13-jarig meisje uit tl gewond. Met een gek-1 Isde heup werd ze overge- pht naar het streekzieken- De Honte in Terneuzen. ongeval gebeurde doordat I meisje op haar fiets vanaf I trottoir en achterlangs een jtarkeerd staande auto de veg opreed. Ze werd daar- I aangereden door een per- jlenauto bestuurd door een ■jarige vrouw uit Breskens. Ide voertuigen werden licht Ichadigd. kterlandkerkje - Gistermid- g, kort na één uur, raakte de Philipsweg in water- hdkerkje een 32-jarige auto- pbiliste uit Oostburg met ar voertuig in de berm. Bij poging het voertuig weer de rijweg te krijgen kwam een tuin terecht en tegen boom tot stilstand. Daar- werd de auto geheel ver bid. De vrouw, die bekneld tam te zitten, moest door de landweer van Oostburg wor- In bevrijd. Ze bleek onge- lerd te zijn. Inwoordigd. ÏEDANSANT - In het (uidlandtheater wordt zondag januari weer een thee- jansant gehouden, aanvang 14.00 uur. De entree bedraagt lijf gulden, personen beneden Ie achttien jaar betalen een jijksdaalder. zekortenente bewerken. aandPunt eens is. DONDERDAG 12 JANUARI 1995 Van onze verslaggever Terneuzen/Goes - De Zeeuwse Mi lieu Federatie (ZMF) vindt dat de Zeeuwse gemeenten zich moeten in zetten voor een betere afzet van compost uit groente, fruit- en tuin afval (gft). Inmiddels wordt in 88 procent van alle Js deze heer niets anders te Ivertellen heeft over Paal zou lik hem willen voorstellen leens een smakelijke pint te komen drinken tijdens de ■jaarlijkse watersportfeesten. Als hij dan nog niet van ge- I dachten is veranderd, zou ik Ihem willen adviseren de vol- [jgende keer bij Kruiningen [rechtdoor te rijden in plaats [van de boot te nemen richting Paal. Piet Blommaart Paal pcommodatie op het industrie- stelt het college van burge- emeente Tholen voor. Scherpenisse en Sint-Annaland _en om bij de ijsbaan op net ;n overdekte schietaccommodatie niet zitten. Naar hun oordeel zijn errein veel te beperkt, parkeerfaciliteiten, wat door he ibrek wordt gezien. In zijn alge- idien dat een schietbaan niet t gebouwd mag worden. Daarom j ur voor het realiseren van ee lgen van de nieuwe bestuurs- lilieu-overlast voor horeca-on- g en? len horeca-exploitenten horen "P - de nieuwe Algemene Maatreg voorschriften op het gebied van ankhinder, en brandpreventie 1 ners aan moeten voldoen. geen, of onduidelijke regelgevi.8 imen tot een eenduidig belew h nale werkgroep opgericht die formatiebijeenkomst duidelijk^ I* jioor hun zaakvoering hebben. Hulst (10.00 uur, Reynaertshoi De Kreek), en 26 januari in j Nederlandse gemeenten gft-afval apart ingezameld. Sedert enige tijd is dit ook in de provincie Zeeland het geval. Lan delijk komt zo een berg van één miljoen ton groente-, fruit- en tuinafval be schikbaar. Hieruit wordt 400.000 ton gft-compost gemaakt. Een groot aantal gemeenten heeft echter nog geen beleid om die compost af te zetten. De helft van het gft-compost wordt nu in de land- en tuinbouw gebruikt als bodemverbeteraar. De rest kan door gemeenten worden afgezet bij sportvel den, tuinaanleg bij nieuwbouwprojec ten, in plantsoenen, parken en volkstui nen. De ZMF vindt dat toepassing door burgers kan worden gepromoot door hen bij gemeentewerven de compost gratis te laten afhalen. De milieu-organisatie acht de kwaliteit van gft-compost in doorsnee voldoende. „Zorgen over bodemvervuiling door de compost is bij normaal gebruik niet nodig", aldus de ZMF. De Federatie vindt dat alle gemeenten toepassing van gft-compost moeten gaan stimuleren, met daarbij uitvoerige voorlichting over de kwaliteit van com post Alle Zeeuwse gemeenten krijgen van de ZMF binnenkort een rapport toegezon den met daarin suggesties om de afzet van gft-compost te bevorderen. Een groot aantal gemeenten heeft overigens aan de samenstelling van dit rapport bijgedragen. Oostburg - Burgemeester en Wethouders (B en W) van Oostburg werken niet mee aan het verzoek van de familie Van 't Westein de het pand aan de Voor straat 60 in Groede te slo pen. De familie vraagt de gemeente om een sloopvergunning omdat het pand onbewoonbaar is. De eigenaren zijn niet bereid het pand te restaureren en in be woonbare staat te brengen. Een van de eigenaren is wel bereid eventueel waardevolle elementen van het bouwwerk zo veel mogelijk te behouden, deze op te slaan en later te verwerken in een nieuw te bouwen woning. Maar volgens het college moet een ultieme poging worden ge daan dit monument in Groede te behouden en zo mogelijk een goede bestemming te geven. Daarom wordt vooralsnog geen sloopvergunning afgegeven en wordt de komende twee jaar in overleg tussen de eigenaren, de rijksdienst voor de monumen tenzorg en de gemeente onder zocht op welke wijze dit monu ment behouden kan blijven. Als in 1996 of eerder blijkt dat res tauratie geen haalbare kaart is wordt het verzoek om een sloop vergunning heroverwogen. Het college neemt hiermee ook het advies van de rijksdienst over. Volgens deze dienst wor den oorspronkelijke boerderijen van het type en de ouderdom zoals Voorstraat 60 met name in de regio Sluis-Oostburg steeds zeldzamer. De bereidheid van een van de eigenaren om waar devolle elementen opnieuw te gebruiken is volgens de rijks dienst niet verwoord in het schriftelijke verzoek tot sloop van de gezamenlijke eigenaren. Daarnaast is de totale cultuur historische waarde groter dan hergebruik van elementen. Want dat levert geen monument op. Slechts in uitzonderlijke geval len kan overplaatsing naar een openluchtmuseum worden over wogen. Volgens de rijksdienst is het ook zeer goed mogelijk het pand door technisch herstel en het aanbrengen van de nodige sani taire voorzieningen in bewoon bare staat te brengen. Het colle ge geeft aan dat overheidssubsi dies voor een eventuele restaura tie niet beschikbaar zijn omdat de rijksbudgetten ten behoeve Van de restauratie van rijksmo numenten in de gemeente Oost burg tot 2001 zijn gereserveerd. De rijksoverheid geeft dit jaar wel duidelijkheid over de finan ciële middelen die de komende tien jaar beschikbaar komen. Het college sluit niet uit dat de gemeente Oostburg meer geld krijgt voor restauratie van mo numenten. Het voorstel wordt vrijdag 27 januari besproken door de leden 'an de monumentencommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in de commissiekamer van bet gemeentehuis. Rilland - Rijkswaterstaat gaat delen van de Kreekrak sluizen (bij Rilland) renove ren. Met name het elektro nisch bedieningssysteem van de twintig jaar oude sluizen wordt vernieuwd. Pas volgende maand wordt be tond wie de aanbesteding mag ®voeren. Het is de bedoeling at het werk in de loop van de romer wordt uitgevoerd. Het hoofd van de technische wenst van Rijkswaterstaat H. yeernaart verwacht af en toe ■ninieme stremmingen'. Geer vaart: „Normaal gesproken moet net mogelijk zijn om het werk tussen de bedrijven door uit te voeren. Maar het kan zijn dat er ,en toe een deel stilligt. Daar ■normeren we scheepvaart juun van tevoren over. e Kreekraksluizen vormen een eiangrijke schakel in de verbin- ®g tussen de Rotterdamse en twerpse havens. Jaarlijks ma tt er ruim zestigduizend sche- i_n 8®hruik van. Bij de opening 1974 behoorden zij tot de modernste van het land. Voorzitter J. Bogaard (links), secretaris R. Musson (midden) en vice-voorzitter R. Boon: 'Er mag nooit een koffieshop in Sluis komen.' foto camile schelstraete DE Middenstandsvereniging Sluis bestaat 25 jaar. Momen teel zijn honderd leden lid van de vereniging en dat komt neer op 85 procent van het totale winkelbestand in de koopstad. Ook 25 jaar geleden genoot Sluis al grote bekendheid bij onze zuiderburen. Toen lag het vooral aan de lagere prijzen ten opzichte van de winkels in Bel gië. Maar Nederland lanceerde eind jaren zestig het BTW-ta- riefDe Sluise ondernemers za gen de bui hangen en begonnen met een actie om de Belgen naar Sluis te laten komen. „Maar hiervoor moest wel een vereniging worden opgericht. Zo was de Middenstandsvere niging Sluis op 23 december 1969 geboren," herinnert voor zitter J. Bogaard zich nog. Van onze verslaggever Frank van Cooten SECRETARIS R. Musson wordt een beetje moe van de verhalen dat de Sluise ondernemers slapend rijk worden. „Na tuurlijk is Sluis een rijke gemeente. Maar we moeten er keihard voor wer ken. De winkels zijn zeven dagen per week open. De hele familie werkt mee om dat voor elkaar te krijgen. Ook de bereidheid onder her personeel moet er zijn om de winkels altijd open te hou den. Die bereidheid is er." Sluis trok vorig jaar 4,5 miljoen bezoe kers. Vanuit andere gemeenten wordt wel eens jaloers gekeken naar de Bel- fortstad. Voorzitter Bogaard is niet bang voor de concurrentie van gemeenten als Oostburg en Hulst die ook alles in het werk stellen veel bezoekers binnen te halen. „Die concurrentie is een prikkel voor ons het nog beter te doen. Daar naast heeft Sluis haar eigen specifieke karakter. Zaken als de herinrichting van de straten in de jaren tachtig en de uitvoering van de nota 'Sluis naar een hoger peil' werken hier aan mee. Zo hebben we een parkeerverwijzingssys- teem. Als een parking vol is worden de mensen via een elektronisch systeem doorverwezen naar de volgende par keergelegenheid. En dat is vrij uniek." Niet bang Bogaard is niet bang voor concurrentie van Terneuzen. In de Scheldestad wordt gewerkt aan het stadsvernieuwingsplan Steenen Beer met onder andere een nieuw winkelgebied. Volgens onderne mersvereniging City Terneuzen moet de gemeente een zondagopenstelling invoe ren om voldoende bezoekers te trekken. „Terneuzen is de centrumgemeente en moet zich daarop richten. Terneuzen kan niet concurreren met Sluis. Die gemeente heeft andere belangen en moet niet met jaloerse blikken naar ons kij ken. Kijk, je moet de mentaliteit hebben om de winkels zeven dagen per week open te hebben. Wij zijn daarmee opge groeid. Een zondagopenstelling moet collectièf gebeuren. Het werkt niet als vijf winkels-in een straat wel open zijn en vijf niet. Dat collectief denken is er in Sluis. Zo werken we ook goed samen met de horeca en zijn er geen verschil lende belangen tussen de winkelstra ten. Bogaard noemt de ruime openingstijden niet alleen de oorzaak van het hoge bezoekersaantal. „Uiteraard steek ik niet onder stoelen of banken dat Sluis in de jaren zestig naamsbekendheid kreeg door de seksindustrie. Maar ook zonder de seks was Sluis geworden zoals de gemeente nu is. De samenstelling van het winkelbestand is zeer gevarieerd en we hebben weinig zaken die ook in andere gemeenten aanwezig zijn. Wij zitten ook niet zo te springen om een C A of Hema." De meeste bezoekers komen met de auto naar Sluis. Bogaard beaamt dat de auto heel belangrijk is voor Sluis. De ge meente opperde eens het idee de winkel straten autovrij te maken. Dat plan stuitte op grote weerstand en ging van tafel. Wel wordt in de zomer een aantal straten op zondag voor het autoverkeer afgesloten. „Op de andere dagen zijn de straten wel voor het autoverkeer toegan kelijk en dan loopt alles op rolletjes. Dus zeggen de tegenstanders dat de afsluiting niet nodig is. Maar ja, waar ligt de waarheid?," aldus Bogaard. Gesprekspartner Naast het behartigen van de belangen voor de leden vindt Bogaard het ook belangrijk dat de middenstandsvereni- ging een goede gesprekspartner is voor het gemeentebestuur. „Die samenwer king is goed. De middenstandsvereni ging was de initiatiefnemer voor de herinrichting en voor de nota 'Sluis naar een hoger peil'. Voor de Herinrichting kregen we vijftig procent subsidie van het rijk. Het overige deel werd betaald door de gemeente en de middenstanders. Wat de nota betreft gaat het niet alleen om het winkelgebied. Ook d» kwaliteit van het wonen wordt meegenomen. Daar wordt aan gesleuteld. Het gaat erom dat we steeds werken aan de kwaliteit van Sluis. Ook in tijden waar het economisch wat minder voor de wind gaat. Het houden van de naamsbe kendheid blijft heel belangrijk." Vice-voorzitter R. Boon vreest dat die naamsbekendheid keldert als Sluis mee moet werken aan een gedoogbeleid voor ■softdrugs in Zeeuws-Vlaanderen. „De omliggende gemeenten zijn de dupe van het slechte beleid van Terneuzen. Wij zijn steeds de gebeten pier. Als hier een koffieshop wordt gevestigd is dat funest' voor onze goede naam. Daarom mag er nooit een koffieshop in Sluis komen." Voorzitter Bogaard is in ieder geval blij dat in het nieuwe beleidsplan de regel is, opgenomen dat het gemeentebestuur' zich verzet tegen een gedoogbeleid. „Je zult mij wel ouderwets vinden maar ik snap niet dat er in iedere plaats zonodig een gedoogbeleid moet komen. In ieder geval ligt er een goede taak voor onze nieuwe burgemeester om koffieshops buiten onze gemeente te houden." Van onze correspondent Breskens - Natuurbeschermingsvereniging 't Duumpje houdt op zondag 15 januari de traditionele ganzenexcur sie. Het vertrek is om 8.30 uur vanaf het gemaal bij het gehucht Nummer Een. De excursie is onder leiding van Jan de Zwart, en duurt ongeveer drie uur. In de late herfst en winter komen elk jaar duizenden ganzen van de noordelijke gebieden (Scandinavië en Siberië) naar onze streken gevlogen. Het gaat hier vooral om kolganzen, grauwe ganzen en de rietgans. Overdag zoeken ze voedsel op de uitgestrekte landbouwpercelen en waterige gebiedjes. Tegen de avond gaan ze allen massaal op de vleugels om te overnachten. In onze streek is dat vooral te Saeftinghe en op de Hooge Platen bij Breskens. Deze excursie start op het moment dat de ganzen deze plaatsen verlaten. Een aanrader, volgens 't Duumpje voor iedereen die iets typisch over de streek wenst te beleven. Laarzen en een verrekijker worden wel aanbevolen. Meer inlichtingen kunnen ingewonnen worden bij F. Pillen in Ret- •ranchement. Emmadorp - De meeste bezoe ken aan Het Verdronken Land van Saeftinghe gebeuren in groepsverband. Toch kan men ook individueel met het Euro pees vermaarde natuurgebied kennis maken. Daarvoor werd enkele jaren ge leden de formule van 'open ex cursie' gelanceerd. Men kan zich melden op een van de vooraf door de stichting bekend ge- maakte data. Voor volgend jaar zijn al drie data bekend: zondag 15 januari, dinsdag 28 februari en woensdag 29 maart, telkens om 9.45 uur. Vertrek bij café Het Verdronken Land in Emmadorp. Gezien de aard van het terrein en de zwaarte van de tocht kun nen kinderen onder de 10 jaar en mensen die niet al te gezond zijn, niet mee. De tocht duurt 3 a 4 uur en kleding, die vuil mag worden en goed passende laarzen zijn echt een noodzaak. Van onze verslaggever Oostburg - De familie Van Iwaarden van tuincentrum Schut tershof in Cadzand protesteert bij de gemeente Oostburg, tegen de voorgenomen afsluiting van de Keuvelstraat voor het openbaar verkeer. Volgens de familie komt de be reikbaarheid van het bedrijf door deze afsluiting en door een vooral in de zomermaanden vol- geparkeerde Mariastraat in ge vaar. Daarom wordt in een bezwaar schrift gevraagd maatregelen te treffen door aan één zijde van de Mariastraat een parkeerverbod in te stellen of een gele streep te trekken. „Zodat wij met brede landbouwmachines de Ma riastraat veilig kunnen gebrui ken." Volgens de familie is de afgelo pen weken tevens gebleken dat, nu de parking van hotel Du Commerce is afgebroken, voor de uitrit van het tuincentrum, auto's worden geparkeerd. „Wijr hopen niet dat wij gedurende de zomermaanden of zelfs winter maanden de politie of sleepdien sten moeten waarschuwen om zelf ons bedrijf te kunnen verla ten." Het bezwaarschrift wordt woensdag 1 februari behandeld door de commissie bezwaar- en beroepschriften. De vergadering begint om 20.00 uur in de com missiekamer van het gemeente huis in Oostburg. Hulst - Het familietreffen tus sen Fassaert Bouw en Ine Fas- saert eindigde keurig in een 4-4-gelijk spel. Beide singles gingen naar Fassaert Bouw want Victoire van Putte ver sloeg met 5-4 Ine Fassaert, terXvijl Hans Smits met 7-4 Paul de Blieck op de knieën kreeg. De balans werd in evenwicht gebracht door de combinaties Ine en Joep Fassaert en Paul de Blieck/Joep Fassaert die te sterk bleken voor Victoire van Putte/Rudi Fassaert, respec tievelijk Hans Smits/Rudi Fassaert. In beide partijen kwam een zwaar bevochten 6-5-score tot stand. UITSLAGEN Poule B: Kredietbank-Heinaert 2-6, De Letter-De Sloebers 5-3, Petrus en Paulus-Luctor 1-7. Poule C: Fassaert-Ine Fassaert 4-4, Nijboer-CIS 4-4, Stuntmarkt 2-Cretex 2-6, Van Damme-Stunt- markt 1 5-3. Poule D: HAS-Medico Fit 6-2, Vael-Het Bonte Hert 0-8, Bel- lamy-De Plakkers 3-5, Leeraert- De Schrijver 2-6, Rabo Hulst 1-Bleyko 2-6. Poule E: Roctus-Van Wesemael 6-2, Stuntmarkt 3-Cerestar 0-8. STAND Poule C: Cretex 6-28, Stuntmarkt 2 6-27, Ine Fassaert 6-^6, ING Bank 5-25, Van Damme 6-24, CIS 5-22, Nijboer en Van Buuren van Swaay 5-19, Fassaert Bouw 6-19, Stuntmarkt 1 5-17, Aquavia 5-14. Poule D: HAS 6-34, V en K 5-19, Het Bonte Hert 6-27, De Schrij ver 5-26, Bleyko 5-24, Vael 6-22, De Plakkers 6-18, Medico Fit 5-17, Bellamy 6-17, Leeraert 5-14, Rabo Hulst 1 5-12. Poule E (alle uit 5) Roctus 33, Cerestar en Van Seumeren* 30, Wabeko 25, Rabo Hulst 1* 21, Rabo Kloosterzande 19, Euro- groen 16, Van Wesemael 12, Poly- design 8, Stuntmarkt 3 6. Sluiskil - In Het Meulengat te Sluiskil wordt zaterdag 21 ja nuari het jaarlijkse biljart- toernooi gehouden van de so ciale werkplaatsen. Aanvsng 10.00 uur. De deelnemende bedrijven zijn Dethon Terneuzen, Dethon Hulst, De Zuidhoek uit Zierikzee en De Betho uit Goes. Organisator is L. Bas ting van de personeelsvereni ging Hulca. Wedstrijdleider is H. de Croock. Terneuzen - In poule 4 van de Terneuzense tenniscompetitie voor vrouwen was Nouwen met 4-0 te sterk voor Loof. Corrie Klaaysen en Janny Nouwen versloegen met 10-5 Ida van de Voort en Mia de Winter, terwijl Lien Hamelink en Trudy Roth via 13-7 een te groot struikelblok vormden voor Riet Loof/Coby Nijhoff. UITSLAGEN Poule 1: Baronie-Tolhoek 3-1, Racketjack-Boeye 4-0. Poule 2: Bakker-Van de Zeijst 2-2, Leeuw-Van Driel 2-2. Poule 3: Timmerman-Sponselee 1-3, Dees-Schaart 4-0. Poule 4: Vinke-De Meisjes 4-0, Loof-Nouwen 0-4. Poule 5: De Smit-CIS 0-4, De Vin-Schepnet 4-0. Terneuzen - In de op één na hoogste poule van de bedrijf- stenniscompetitie te Terneu zen speelden Van Driel en Van Kouteren met 4-4 tegen elkaar gelijk. Truus en Marijke van Driel wonnen met 7-5 van Jeanet d'Hont/Els Louweret, terwijl Benny d'Hont en Chris Gijsels met dezelfde score Jan Huisman en Jaap van Driel bedwongen. De mixed-par tijen werden eveneens over beide partijen verdeeld. Chris Gijsels en Jeanette d'Hont ze gevierden met 7-5 over Marij ke van Driel/Jan Huisman, terwijl Jaap en Truus van Driel, wederom met 7-5, Ben nie d'Hont en Els Louweret versloegen. UITSLAGEN Poule 1: ISM 1-Electron 4-4. Poule 2: Van Driel-Van Kouteren 4-4. Poule 3: HCG 1-Kint7-1. Poule 4: Broomchemie-Arbeids- voorziening Z-V 6-2. Terneuzen - In poule 7 van de tenniscompetitie voor mannen te Terneuzen boekte Hoek/ Haak een 4-2-zege op Van- tricht/De Kraker. Bram de Kraker won met 6-3 van Rini Haak en Ben Hoek won na een zwaarbevochten strijd met 7-6 van Adri Vantricht. Doorslag gevend was het dubbelspel waarin de combinatie Ben Hoek/Rini Haak met 7-5 te sterk was voor Adri Vantricht/ Bram de Kraker. UITSLAGEN Poule 1: Veraart/Kommers-Bley- enberg/Jansen 3-3, Deij/Edwards van Muyen-Bleyenberg/Jongsma Poule 2: Van Halteren/Grob-Er-' pelink/Kint 0-6, Van Tiel/Van den Akker-De Rechter/Lexmond 1-6. Poule 3: Cobben/Nouwen-Van de Zeijst/Van Esbroek 6-0, Geuze/ Van den Akker-Van Dijk/Aude- naerd 4-2. Poule 4: Pieters/Witte-Heye/ Antheunis 0-6. Poule 5: Ysebaert/Peters-Mich- ielsen/Bommelijn 0-6. Poule 6: Schipper/Van Hemert- Heyman/Nagelkerke 2-4. Poule 7: Vantricht/De Kraker- Hoek/Haak 2-4. Poule 8: Van de Laan/Luyeks- Roose/Roose 4-2. Poule 9: De Graaf/Van Damme- Herrebout/Van de Linde 2-4. Hulst - Spagaat blijft prima presteren in poule C van de tenniscompetitie voor vrou wen in Den Dullaert te Hulst. Met 8-0 moest Doeterniettoe eraan geloven. Annelies Rub- bens boekte zowel met Hanne- ke Berbé als Monique van Dierendonck aan haar zijde een benauwde 6-5-over- winning op Anita Verstraeten/ Lidwien Hillaert respectieve lijk Anita Verstraeten/Ine Mil- lenaer. Verder wonnen Hanne- ke Berbé en Annie Totté met ruime 9-2-cijfers van Lidwien Hillaert/Monique Nachtegael, terwijl Monique van Dieren donck en Annie Totté met 8-5 wonnen van Ine Millenaar/ Monique Nachtegael. UITSLAGEN Poule A: Vogelvlucht 1-Dropshots 5-3, Deltour-TAH 6-2. Poule B: De Lelies-Lappetem 4-4, Axel 1-Vogelvlucht 2 7-1. Poule C: Spagaat-Doeterniettoe 8-0, De Vlasbloem-Lamir 6-2. Hoek/De Braakman - in poule B van de Ador-tenniscompeti- tie voor mannen in De Braak man versloeg Philten met 7-5 Ron's Fashion. In de singles waren voor Philten Paul Cort- vriendt en Marco van Aver- maete succesvol ten koste van Bennie Langeraert (8-2) en' Willy Lippens (7-6). Voor Ron's Fashion waren dat Mar tin Jongsma en Meivin van Amersfoort tegen Edward Bleyenberg (8-6) en Hans van den Akker (6-3). De dubbel- combinatie Cortvriendt/Van den Akker won met 8-5 van Langeraert/Jongsma. In het treffen tussen Bleyenberg/Van Avermaete en Van Amers foort/Lippens werden de pun ten broederlijk via 5-5 ge deeld. UITSLAGEN Poule A: C1000-Van der Sloot 12-0, Dees-Right Line 4-8. Poule B: Philten-Ron's Fashion 7-5, Zeeland Supply-Ador Sport 2-10. v Hoek/De Braakman - De Kra ker won met 8-4 van De Bart in de Ador-mixed-tenniscom- petitie. De combinaties Gil bert Brandt/Danny Beuzen- berg, Theo van Esbroeck/Vi- vian van Campen, Gilbert Brandt/Carla Wieiand en Theo van Esbroeck/Janny Scheele zorgden voor de winstpunten van De Kraker via scores van 6-4, 7-5, 16-2 en 5-3 op ach tereenvolgens Leo Verpaalen/ Bob Willemsen, Jacqueline Oosthoek/Leo Verpaalen, Jac queline Oosthoek/Bob Wil lemsen en Sari de Bart/Lau Oosthoek. Met een opvallende 17-1-overwinning van Sari de Bart en Ellie Willemsen op Carla Wieland/Vivian van Campen kon de Bart iets te rugdoen. Eveneens via een 10-4-zege van Ellie Willemsen en Lau Oosthoek op Janny Scheele/Danny Beuzenberg. UITSLAGEN Poule E: Akba-Wijland/Neels 4-8, Rammelaars-Gravelmixers 0-12. Poule F: De Bart-De Kraker 4-8. Poule G: Sjans-Ziekenzorg 0-12, Boskreek 2-Vooruit 2 8-4. Cadzand - Tijdens de tweede speeldag van de tweede perio de in de recreatieve volleybal competitie in Cadzand liep in poule A GSV Sluis tegen de eerste nederlaag aan tegen Het Zwin, dat ook TAck versloeg. Tack won wel van DSV. In de B-poule gaat YVC aan de leiding door overwinningen op VCG en Hoge Springer en een gelijk spel tegen P H. Hoge Springer boekte de eèr- ste overwinning in de voor deze ploeg nieuwe poule. UITSLAGEN A-poule: GSC Sluis-Zwin 1-2, Tack-DSV 2-1, Tack-Zwin 0-3, Truus-ClOOO 2-1. B-poule: P H-Hoge Springer 2-1, YVC-Krikje 3-0, VCG-ING 3-0, YVC-Hoge Springer 3-0. STANDEN A-poule: Zwin 3-8, GSC Sluis 3-6, DSV 23-3, Tack 3-3, Truus 2-2, C1000 2-1. B-poule: YVC 3-7Va, VCG 3-7, P H 3-514, Hoge Springer 3-4, ING 2-0, Krikje 2-0. Vogelwaarde - In het kader van het 50-jarig jubileum houdt de voetbalvereniging Vogelwaarde diverse activitei ten. Vrijdag 13 en zaterdag 14 januari wordt in de kantine een rollentweedagse gehou- den. Er worden verschillende af standen gefietst in ploegfor- matie. Deelname staat open voor leden en aanhangers van de vereniging. De start is bei de dagen om 20.00 uur. Sup porters zijn welkom.

de Stem | 1995 | | pagina 19