Actie 'Tankslag' start in april egenheid) Emmadorp wil besluit GS over Saeftinghe massaal aanvechten )ESTEM Start aanleg ontsluitingsweg Hogeweg in Hulst PLAATSELIJK nieuws DAG klapper UITSLAGEN Zeeuws-Vlaanderen ruimt in de grond zittende, ongebruikte olietanks op OPROEP Mini- en Majorettengroep Vossen houdt open avond x i -f' irticulieren DE STEM ZEELAND C2 r Gefeliciteerd Toosje Beeker. Verplicht sn I Kleurenfoto's 10 X 15 van negatief I mat/ glanzend Jl iUw Diaprint mat I 9 x 13 i Diaprint mat 110x15 EDITIE ZEELAND j Valse honderdjes leveren Hulstenaar werkstraf op Helft verzekerden ziekenfonds OZ neemt extra tandartspakket De paintomaan 995 »»i' W DONDERDAG 12 JANUARI 1995 bedankje, jubileum, luwelijk, verloving, prestatie, examen, ■aham enz. kolom 0,65 incl. BTW, e regel verplicht. Df afbeelding, D mm 26.- incl. BTW. ieven op aanvraag, n niet geretourneerd. 882 of geef uw tekst ilaatsing af bij één van Schriftelijke opgaven nd geaccepteerd, indien ekend zijn, ook indien uw 3 bijgevoegd is. is het recht voor teksten an redenen te weigeren, klachten berèiken over de behoudt de uitgever zich r om de naam van de 'er bekend te maken. ns in Baarle Hertog, da, Betty de Bruyne in Sas van e Laat in Oosterhout. Van onze verslaggever Emmadorp - De bewoners van Em madorp zijn zwaar teleurgesteld over het besluit van Gedeputeerde Staten om het licht op groen te zetten voor de bouw van een bezoe kerscentrum Saeftinghe. De buurtschap, die eerder protesteerde kwam tegen de plannen, overweegt om nu ook weer massaal het besluit aan te vechten. Het bezoekerscentrum is gepland nabij Emmadorp, langs de Westerscheldedijk. De bewoners vrezen dat de te verwach ten toename van bezoekers aan het natuurgebied een hoop overlast met zich mee zal brengen. Gedeputeerde Staten zeggen een grote waarde te hechten aan de mening van de inwoners, maar denken dat de pro blemen op te lossen zijn door de bewo ners nauw te betrekken bij het project. Zo zou er een goed verkeersafwikke lingsplan gemaakt moeten worden. „Dat kan allemaal wel waar zijn," zegt mevrouw R. Warmenhoven, die naar buiten treedt namens de bwoners. „Maar dat staat allemaal niet als voor waarde bij het afgeven van die verkla ring van geen bezwaar. Als de gemeente Hulst en het Zeeuwse Landschap zich daar niet aan houden hebben GS geen enkele sanctie-mogelijkheid. Dus zijn die beloften eigenlijk een wassen neus." Mevrouw Warmenhoven denkt dat om leidingen weinig zullen helpen. „Men sen gaan toch geen bordje volgen, waar door ze een kilometer moeten omrijden, terwijl ze een paar honderd meter voor' zich uit zien waar ze heen moeten. Een parkeerverbod in de straat zijn we al helemaal niet kapot van. Dat zijn be perkende maatregelen voor de bewo ners, die zelf niets aan de situatie kunnen doen. De weg onaantrekkelijk maken met obstakels gaat ook niet, vanwege het landbouwverkeer dat er door moet." Het idee om de zaak na een jaartje te evalueren vindt eveneens geen genade in Emmadorp. „Dat kun je beter van tevoren doen. Als de zaak eenmaal draait zijn de problemen niet meer terug te draaien." Van het beloofde overleg heeft men in Emmadorp ook geen hoge pet op. „Tot nu toe zijn we nog nergens in gekend geweest, dus ook daar hebben we niet echt veel vertrouwen in." Volgens mevrouw Warmenhoven is het zeer waarschijnlijk dat het dorp mas saal bezwaar zal maken tegen het be sluit van GS en de nu door de gemeente Hulst af te geven bouwvergunning. „Maar dat moeten we nog met elkaar bespreken. Ik heb nog geen tijd gehakd om alle bezwaarmakers te lokaliseren." Van onze verslaggever Hulst - In Zeeuws-Vlaanderen gaat half april de actie Tankslag' van start, een project in het kader van de, milieuzorg. Met deze actie gaat men in Zeeuws-Vlaande ren nog in de grond zittende en niet meer gebruikte olietanks opruimen. l.v. be- l.d. or. Voor 't personeel is een ding zeker Wij willen alleen onze directeur Een ieder, die iets te voi deren heeft van - of ver schuldigd is aan - de heet Johannes Petrus Louisi kosten van sanering na de actie veel hoger zullen zijn. Heek, laatst wonende f Roosendaal, Burgerhout sestraat 52, overleden 2' juli 1994, welke nalaten schap is aanvaard onde het voorrecht van boedel beschrijving, wordt ver zocht daarvan schriftelij mededeling en/of betalin te doen ten kantore van notaris mr. M.M.W.M. Be- ijsens, Postbus 181, 470I AD Roosendaal. De actie ging gisteren op papier van start met de ondertekening van een raamcontract tussen de zeven Zeeuws-Vlaamse gemeen ten en het bedrijf De Vries en van de Wiel uit Schagen. Dat is gekozen uit vijf kandidaten die zich hadden aangemeld. Voorlopig gaat men er vanuit dat er ruim vijfhonderd oude olietanks bij particulieren in de grond zitten, maar dat aantal kan nog aanzienlijk meer wor den. Het bedrijf De Vries en van de Wiel noemt zelfs een cijfer van 2500 stuks, maar rekent daarbij ook kleinere bedrijfjes mee. van olietanks zijn wettelijk verplicht aan de actie mee te doen als hun tanks, hoe wel niet meer gebruikt, toch nog in de grond zitten. Niet meedoen kan een proces-verbaal tot ge- hebben, terwijl bovendien Subsidie het in het kader van de actie laten saneren van een in de zittende olietank zal voor een prijskaartje han- vanaf 1280 gulden als de tank verwijderd wordt en vanaf 1150 gulden als de tank na sane ring moet blijven zitten. De gemeenten stellen daarvoor subsidie beschikbaar. Ze hebben echter wel afgesproken financieel te willen bijspringen als er ook vervuilde grond nabij de tanks gesaneerd moet wor den. Ter voorbereiding op de actie worden particulieren aange spoord hun tank te melden bij de gemeente, die de zaak doorspeelt naar het uitvoerende bedrijf. Een kort onderzoek moet dan duidelijk maken wat er precies moet gebeuren. In huis-aan-huis en voorlich tingsbladen wordt uitegebreid op de actie ingegaan en zullen ook speciale aanmeldingsformu lieren worden afgedrukt. Derge lijke formulieren zijn ook ver krijgbaar bij de verschillende gemeentehuizen. Particulieren zijn verplicht mee te doen, klein bedrijven mogen meedoen. „Graag zelfs," zei voorzitter G. van de Voorde van het samenwerkingsverband mi lieuzaken Zeeuws-Vlaanderen gisteren. „Het is ook voor hen een uitgelezen kans om op een redelijk goedkope manier van dat soort tanks af te geraken." Bij het opruimen van de tanks maakt De Vries en van de Wiel gebruik van de diensten van plaatselijke bedrijven. Afhanke lijk van het uiteindelijke aantal tanks dat aan het licht komt wordt er gewerkt in twee of drie ploegen, die elk per week vijftien tanks voor hun rekening kunnen nemen. Van onze correspondente Hulst - De Mini- en Majorettengroep de Vossen in Hulst houdt vandaag een open avond. I (van kleinbeeld ook glanzend) m Q ■"¥W (van kleinbeeld ook glanzend) JK| 0,88™ U 51 Advertentie geldig vfl^ 11.1.95 t/m 24.1 zolang de voorraad sU Prijswijzigingenvoorbo^ff" 1 een welverdiende vakantie beginnen de repetities weer. De carnavalsdagen staan voor de deur en een aantal jaarlijkse feestelijkheden waarop de majo rettes en de miniretten present djn. Zij die eens een kijkje wil len nemen tijdens de openbare repetitie kunnen vandaag tussen WO en 20.30 uur terecht in de [gymzaal van de school de Brug de Prins Hendriklaan in De Vossen bestaan ruim 25 jaar [en hebben hun sporen in het ""Tale leven in Hulst dik ver- ad. Zij worden gezien als am- «sadeurs van de Reynaertstad a de groep ontbrak niet vaak op eesten die gevierd werden in luist en in Michelstad waarmee luist gejumeleerd is. Iedereen die zes jaar is of is welkom, we kunnen Jedactie ^neuzen: Zuidlandstraat 32, 01150-18924, fax 01150- 6554. Ffeuren: Peter Oggel (editie- k-Frank van Cooten, Frank M, Rein van der Helm, Florence Rndt, Ton Koomen (sport), farold de Puysseleijr. K'okstraat1tet 01100- f™o0, fax 01100-21928. |edacteur: Cees Maas (provin- jeverslaggever). 'st: Steenstraat 14, tel.01140- =1, fax 01140-19698. dacteur: Eugène Verstraeten ■P'v- editiechef). .jduertentieverkoop .geuzen: Zuidlandstraat 32, 01150-17920. degenwQQirijggrs: JBoeije, Hans Dimmers. P"- Steenstraat 14, tel. 01140- I .-aaiwoordigers: |?dyvan den Brande, Pjan Verstraeten. t: °°Pleider: Harry Muurmans, f-076-2364 54. De voorbereidingen voor de nieuwe ontsluitingsweg voor het bedrijventerrein Hogeweg in Hulst zijn al in volle gang. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Hulst - Nog deze maand wordt begonnen met de aan leg van een nieuwe ontslui tingsweg voor het bedrijven terrein Hogeweg in Hulst. 'Ponnummers en openings- h van Mna A2. *n van overige afdelingen op best wat nieuwe leden gebrui ken. De tijden dat de jongens naar de voetbal gingen en de meisjes naar de majorettes is voorbij. De jeugd kan nu kiezen uit vele activiteiten en toch is het vreemd dat de televisie het hardste trekt. Lis zijn van de Vossen biedt veel plezier en de onderlinge sfeer is prima," ver telt M. van Hoye die al vanaf de oprichting in 1969 verbonden is aan de Vossen. Aanmelden als lid kan op de open avond of daarna tijdens de oefenavonden in de repetitiezaal bij een daar aanwezig bestuurs lid. Terneuzen - Hoe J. P. uit Hulst nu precies aan zeven valse brief jes van honderd was gekomen, werd tijdens de zitting van de politierechter in Terneuzen niet duidelijk. Feit bleef dat hij tegen de lamp liep toen hij er in mei 1994, onder meer in een Hulster café, vijf van had uitgegeven. Of had laten uitgeven. Met een van de briefjes had hij namelijk zijn vijftienjarige zoon ergens laten betalen. Pa wist dat wel, de jongen niet. En dat stak officier van justitie D. Veurink behoor lijk. „Een schandelijke verto ning. Zo betrek je je zoon in je eigen criminaliteit," vond de of ficier. Hij had het daarbij niet alleen over de valse honderdjes. P. had zijn zoon in april ook een fiets laten stelen, een kunststuk je dat hij later zelf nog eens overdeed. De ene was nog te achterhalen, de andere inmid dels verkocht. „Voor 175 gulden. „Geldgebrek," zei P. „Aan uitgeven van zwaar geld wordt zwaar getild. Je belazert mensen en ontwricht de maat schappij," aldus leidde officier Veurink zijn eis in. Hij eiste vijf maanden gevangenisstraf, waar van twee voorwaardelijk. In plaats van de gevangenisstraf mag P. honderdveertig uur on betaald werk verrichten. De po litierechter vonniste conform de De nieuwe weg moet een eind maken aan de verkeerproblemen en aan de bestaande sluiproutes en moet het bedrijventerrein be ter toegankelijk maken. Gisteren is de aanbesteding van het project geweest en het werk is gegund aan aannemingsbedrijf Van den Hemel uit Sluiskil. Het karwei sluit aan op de wer ken die de provincie gaat uitvoe ren op de Absdaalseweg. Daar komt ter hoogte van Terra Nova een rotonde. Via diezelfde roton de vindt straks ook de ontslui ting van het bedrijventerrein plaats. De werkzaamheden moeten per 1 juli van dit jaar klaar zijn. Daarmee komt dan een eind aan de verkeersproblemen op het kruispunt Absdaalseweg-Rijks- weg. De huidige ontsluiting via de Hogeweg komt uit op enkele tientallen meters van het kruis punt en wordt druk gebruikt als sluiproute naar Sint-Jansteen. Het gevolg is dat er bij de ver keerslichten op het kruispunt soms een flinke chaos ontstaat. „Straks wordt het onaantrekke lijk voor het sluipverkeer," zegt wethouder G. van de Voorde. „Want dan moet het verkeer na melijk het hele bedrijventerrein rondrijden." De huidige paral lelweg langs de Absdaalseweg wordt tot aan Terra Nova afge sloten voor doorgaand verkeer. Enkel fietsers, landbouw- en be stemmingsverkeer mag er dan nog overheen. Ook de ontsluiting bij het kruispunt vervalt. „Wellicht dat het project ook de sluiproute via de parallelweg va i het kruispunt tot aan het kruispunt bij de Tivoliweg on aantrekkelijk maakt," aldus de wethouder. „Want in de toe komst is het niet meer mogelijk om vanaf de Hogeweg de Absdaalseweg over te steken naar de parallelweg. Die weg is uiteindelijk bedoeld voor lang zaam- en landbouwverkeer. Maar er zijn natuurlijk mensen die er alles voor over hebben om een paar verkeerslichten te om zeilen." Tegelijk met de aanleg van de rotonde op de Absdaalseweg pakt de provincie overigens ook het kruispunt Koolstraat-Clin- geweg aan. Ook daar komt een rotonde. Dit kruispunt behoort vanwege zijn vele ongevallen tot een van de belangrijkste black- spots in Zeeland. 03-01-95 eis. Van onze verslaggeefster Terneuzen - Ongeveer de helft van de 571.948 verze kerden bij het ziekenfonds OZ heeft een verzekering af gesloten voor extra tandheel kundige zorg. Met ingang van dit jaar wordt die extra zorg niet meer vergoed. In zijn nieuwjaarstoespraak tot het ÓZ-personeel in Terneuzen wees directeur E. Boer er giste ren op dat een kwart van deze verzekeringen het zogeheten toppakket betreft waarmee de extra tandheelkundige zorg ge heel wordt vergoed. Een pluspakket kost 12,50 gul den per maand, terwijl het top pakket maandelijks 24,50 gulden kost. Verder maakte de directeur be kend dat het OZ-ziekenfonds, vorig jaar ontstaan uit een fusie van de AZWZ en ZHE, het eerst collectieve contract heeft afge sloten met een bedrijf met hon derd werknemers. Het verschil tussen ziekenfonds als particulier verzekerden is daardoor weggevallen. Verder zijn ook zorgovereenkomsten met diverse beroepsgroeperingen afgesloten. Boer toonde zich uiterst tevre den over de campagne waarmee vorig jaar aan de nieuwe naam van het ziekenfonds bekendheid werd gegeven. Voor dit jaar ver wacht de OZ-directie een verde re groei. Ook het aantal particu lier verzekerden bij OZ is stij gende. Vorige week al werden de nieuwjaarsrecepties in de kanto ren in Zwijndrecht en Breda ge houden. Clinge TONEEL - De Toneelvereni ging Weldoen door Vermaak brengt zaterdag 4, zondag 5, en maandag 6 februari het blijspel 'Tina Total-loss' van Hans van Wijngaarden voor het voet licht. In zaal de Troubadour begint de voorstelling telkens om 20.00 uur. Axel SIESA - Toneelvereniging Sie- sa uit Sas van Gent brengt vrijdag 20 en zaterdag 21 ja nuari om 20.00 uur in het cul tureel centrum De Halle het blijspel 'Het mirakel van 't Pol derken'. Zaterdag is er om 14.00 uur ook een middagvoor stelling, waarvoor nog kaarten verkrijgbaar zijn. De avond voorstellingen zijn inmiddels uitverkocht. Deze betreffen de uitgestelde voorstellingen van vrijdag 11 en zaterdag 12 no vember. Mensen die kaarten voor deze avonden hebben, kunnen die nu gebruiken voor de komende avondvoorstellin gen. TONEELVOORSTELLING - De Steense toneelvereniging Camere van Rhetorica St. Jan ten Steen komt zaterdag 14 januari naar Axel met de to neelvoorstelling 'Bossemans en Coppenolle'. Na de suksesvolle premiere van deze vrolijke co- medie in Sint Jansteen kunnen de toneelliefhebbers uit Axel en omstreken om 20.00 uur terecht in de Halle. Axel SIESA - Vrijdag 20 en zater dag 21 januari voert toneelver eniging Siesa het blijspel Het Mirakel van het Polderken op 'in cultureel centrum De Halle. Het gaat om uitgestelde uitvoe ringen. Kaarten van 11 novem ber zijn geldig voor vrijdag 20 januari (uitverkocht), kaarten van 12 november zijn geldig op zaterdag 21 januari (uitver- kocht). Voor de extra uitvoe ring op zaterdagmiddag om 14.00 uur zijn nog kaarten te koop. De avondvoorstellingen beginnen om 20.00 uur. KOMEDIE - De Camera van Rhetorica Sint Jan ten Steene voert zaterdag 14 januari in cultureel centrum De Halle het stuk Bossemans en Coppenolle op. Het is een komedie in drie bedrijven geschreven door Paul van Stalle en Joris d'Hanswijk. Kaarten zijn te koop bij De Halle en kosten tien gulden per stuk. Plaatselijk nieuws Clinge HOBBYMIDDAG - De Alge mene Nederlandse Bond voor Ouderen geeft iedere derde donderdag van de maand de gelegenheid tot het volgen van pergamanolessen. De bijeen komsten duren van 13.15 tot 26.30 uur in gemeenschapscen trum Malpertuus. GEZELSCHAPSSPELEN - De Algemene Bond voor Ouderne hield een gezelschapsspelen middag. Uitslag vrouwen: 1. mevrouw Poppe-Heye, Clinge; 2. mevrouw De Waal-Vermeu- len, Clinge; 3. mevrouw Smet- Smet, St.-Jansteen. Mannen: 1. G. Blommaert, Clinge; 2. A. Saman, Kapellebrug; 3. R. Smet, St.-Jansteen. Poedel prijs: mevrouw Jongezoon, Hulst. ROMMELMARKT - Fanfare Weldoen door Vermaak haalt zaterdag 14 januari tussen 10.00 en 12.00 uur oude spullen op voor de jaarlijkse rommel markt. Wie wat kwijt wil kan de familie Stienen bellen. Hulst KVG - Het Katholiek Vrou wengilde houdt maandag 23 januari om 20.00 uur een avond in het Reynaertshof. Als gastspreker is E. Galama uit Zaamslag uitgenodigd. Als vi- ce-voorzitster van het Provin ciaal van de Vrouwen Advies Commissie voor de Woning bouw zal zij spreken Over wooncomfort, woonomgeving en alles wat daarmee samen hangt. De entreeprijs van deze lezing bedraagt f5,- voor leden en f 7,50 voor introducees. VISVERGUNNINGEN - De jaarlijkse visvergunningen voor het viswater De Zandput kun nen vanaf maandag 16 januari worden afgehaald bij R. Crom- been-Delforge aan de Roose- veltweg 39. Nieuw-Namen Nieuwjaarsbijeenkomst - Zon dag 8 januari houdt de KVO een nieuwjaarsbijeenkomst. Om 11.00 uur is er een Mis ter intentie van de KVO-leden. Daarna is er een gezellig sa menzijn in gemeenschapshuis De Kauter. CARNAVAL - Met het oog op het komende carnaval worden de buurtbewoners van De Ach terste Kauter beleefd doch dringend uitgenodigd op de vergadering van vrijdag 13 ja nuari om 20.30 uur in café Du Commerce. De organisatie car naval Achterste Kauter ver zoekt eens ernstig na te denken over een idee in verband met het buurtensongfestival. KVO - In gemeenschapshuis De Kauter wordt vrijdag 17 januari een infomatie-avond betreffende huidverzorging en make-up gehouden voor leden van de Katholieke Vrouwen Organisatie. De aanvang is 20.00 uur. Groenendijk BILJARTEN - Biljartvereni ging GBC hield een biljart- prijskamp waaraan twintig personen deelnamen. Uitslag: 1. J. d'Hooghe-H. Andriessen, 2. G. sfiMÉiP. Kint, 3. C. van Meelett'JPjs&urts HOEWEL JE tegen woordig veel mooiere doe-het- zelfzaken hebt dan de veertig jaar oude pionier genaamd 'Jan Kwast', blijf ik deze laat ste uit historisch plichtsbesef trouw. Je krijgt er gedegen advies en de klanten hebben hun eigen inbreng. Onlangs demonstreerde de ei genaar mij een paar plastic handschoenen om tijdens het lakken te dragen. Ik had ze juist aan toen er een kordate vijftiger de zaak binnentrad. Hij torste een hoofd dat een zekere grandeur verried. Zijn kin wees omhoog en de kaak was vermoedelijk ontworpen door een bunkerbouwer. Zjn tanden waren vierkant van vorm en zaten vol Anita-Me- ijer-spleetjes. Hij droeg een leren buideltasje aan de broekriem die zijn gedrongen gestalte omspande. „Wat zie ik?" vroeg hij lichte lijk geschokt toen hij mij met die handschoenen zag. „Maar meneer! Handschoenen aan bij lakwerk? Dat staat gelijk aan Vietnamese loempia's eten met een kondoom er omheen. Geloof mij, bij schil derwerk moet je huidcontact met je gereedschap en je ma teriaal hebben. Schilderen is een passie - het is gevoels- werk. Dat vergeten de men sen vaak. Er komen emoties bij vrij. Een echte schilder heeft een erotische band met izijn werk." Hij snoof luid ruchtig. „De geur van verf," vervolgde hij, „is voor de ech- ter schilder te vergelijken met de body-odour van zijn gelief de.? Zijn ogen draaiden weg, als zat hij bij Tineke in het paranormale circuit. „Ik heb mijn halve leven bij Sikkens gewerkt, als bedrijfs- voorlichter," vervolgde hij op trotse toon. „Ik weet dus van de pot en de rand, hahaha?" Zijn lach had iets krakends, als nieuwe schoenen. Zijn adem rook naar terpentine - of verbeeldde ik mij dat? De verkoper keek getergd. Ken de hij deze vreemde snuiter? Onverstoorbaar echter her nam de kordate man: „Me neer! Er is niets in ons be staan waarin de mens zich zo kan uitleven als in lakwerk." En met verve (sic!) begon hij omstandig te vertellen hoe hij ooit met een collega samen een deur had geschilderd die op een schildersvakbeurs ge toond moest worden, als voorbeeld van magistraal lak werk met de kwaliteitslak van zijn baas. „We hingen die deur horizon taal op, recht boven ons hoofd, in een strafvrije ruim te," schetterde hij. „We schil derden de deurvlakken aan de onderkant, zodat er geen stof op het werk kon neer- dwarrelen. Om alle stofrisi- co's uit te sluiten droegen we zelfs geen overalls. Nee, we deden het naakt, met badmut sen op ons hoofd!" Dit is nu iemand die leeft voor zijn vak, overwoog ik. Zijn geest vertoefde in een kleurige, smeuiige wereld - in een verfbus als het ware, zoals Piggelmee in zijn Keulse pot. De winkelier werd er timide onder. Na het zoveelste verf- relaas vroeg ik of de enthou siasteling nog altijd zijn be roep als voorlichter uitoefen de. „Niet meer," zei hij. „Ik ben met vervroegd pensioen gestuurd. Weet u waarom? Wel, ik had in ons bedrijfsblad een artikel geschreven over mijn waarne mingen op de werkvloer van de fabriek. Zo had ik ontdekt dat de jongens van de verf- mengerij altijd hun handen wasten vóór ze naar de wc gingen. De heren van het kan toor deden dat pas na het plassen En kijk, dat mocht niet gepu bliceerd worden. Want geloof me, in de wereld van de lak ken hebben ze een strenge erecode..." Hij verliet de zaak met een bus verf onder zijn arm. Het was geen produkt van Sikkens. Typisch staaltje van chagrin d'amour... THEATER TERNEUZEN De Nieuwe Snaar - 'De Nieuwe Snaar Revue' - Zuidlandtheater Zuid landstraat 111 - 20.00 uur 25-/ 30) VLISSINGEN Mars Teunisz (cabaret) - VOS - Vestzaktheater - 20.30 uur 17,50) DIVERSEN CLINGE Malpertuus - KBO -13.30 uur biljar ten, 15.00 uur gymnastiek voor ouderen Malpertuus - ANBO - 13.30 uur dansen en bingo AXEL Christelijke openbare biblio theek - expositie 'Alcohol, denk meer over minder' 't Sportuus - 13.30-15.00 uur sport- overdaginstuif vanaf 16 jaar 3,-) STOPPELDIJK 't Gelaag - KBO - 14.00 uur prijs- kaarting GRAAUW Gemeenschapshuis - 13.45 uur kaarting KLOOSTERZANDE Café de Kastanje -19.30 uur kaar ting LAMSWAARDE Café de Vier Jaargetijden - 13.30 uur schieting voor bejaarden FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Timecop 't Beest 20.30 uur De kleur van de Gra naatappel HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Disclosure 20.00 uur The Lion King 20.00 uur Junior 20.00 uur Timecop 20.00 uur Interview with the Vampi re MIDDELBURG Cinema 20.00 uur 1000 Rosen VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 20.00 uur The Lion King 20.00 uur Disclosure 20.00 uur Color of night 20.00 uur Junior BRUGGE Ciné Chaplin 20.00 uur Les Roseaux sauvages GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Disclosure 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The chase 14.30,17.00,20.00 uur Milk money 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The mask 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Interview with the vampire 20.00 en 22.30 uur Sirens 14.30 uur Miracle on 34th Street 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Timecop 14.30,17.00 uur De Leeuwekoning 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The Lion King 17.00,20.00 en 22.30 uur The specia list 14.30,17.00,20.00 uur Max 22.30 uur Blown away 20.00 en 22.45 uur Pulp Fiction 14.30, 17.00 en 22.30 uur When a man loves a woman 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Forrest Gump KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Disclosure 20.00 uur The Mask 20.00 uur Interview with the vampi re 20.00 uur Sirens Clinge - Zaal Malpertuus, KBO, achttien personen. Mat 1: 1. L. van Hoeyland, 2. M. de Block-de Rech- ter/C. van Gijsel. Mat 2: 1. M. Govaert/P. van Broeck, 2. L. Kegels/ M. Deyaert. Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike, GOW: 1. A. de Maey/R. Kempe, 2. M. Thuy/C. Weynacker, 3. A. van Dam- me/R. de Block. Terhole - Dorpshuis, KBO: 1. A. van Delft-Witteman/E. Volleman-Ca- luwé, 2. E. van Driessche/A. Heme- laar-van Himst, 3. A. Lauwers/G. Freyser-Hemelaar. Sas van Gent - Zaal St.-Albert, dertien personen: 1. A. Vale/B. Rammeloo, 2. A. de Buck, 3. F. de Kort/mevrouw Vale. Axel - Gregoriuscentrum, twaalf Eersonen: 1. A. Willeras, 2. H. Ver- raeken, 3. mevrouw Dane. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, twaalf personen: 1. A. Rottier/M. de Maat-de Waal, 2. J. de Waal-Hame- link/R. de Waal-Cambeen, 3. A. Mannaert/J. Schrauwen. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, acht personen: 1. R. Durinck/P. Vinken- stein, 2. J. Lauwers/J. Everaert, 3. mevrouw Dankaert/mevrouw Ever aert. KAARTINGEN Axel - Café De Graanbeurs. Kaart club Ons Genoegen, zevende ronde in bieden zonder roem en jokeren meetellend voor het clubkampioen schap 1994-'95. Bieden: 1. Machiel Kayser, 2. Adrie van Gink, 3/4 Jan Corbeil en Adrie Scheele. Stand: 1. Adrie van Gink, .279 punten, 2. David Messaadi 268, 3/4. Jozef van de Bos en Leen de Kraker, beiden met 260 punten. Jokeren: 1. Golda Martinu, 2. Anke Verhelst, 3. Marie de Scheppe. Stand: 1: Wim van Smaalen, 185 punten, 2. Golda Mar tinu, 173, 3. Anke Verhelst, 162 punten. Zaamslag - Het clubkampioenschap 1994 bij de kaart vereniging DW te Zaamslag is gewonnen door N. Knol met een puntentotaal van 528. Op de tweede plaats eindigde J. van Doorn met 511 punten. Als derde klasseerde zich A. de Zeeuw met 489 punten. De afgelopen zaterdag in café Het- Wapen van Zeeland gehouden kaartwedstrijd met als in zet de supercup werd eveneens een prooi voor de kersverse kampioen N. Knol.

de Stem | 1995 | | pagina 17