Ploeg wil punten pakken in veldrit Olympia in degradatiegevaar 4Meer dan zomaar een lintje' Vooruit boekt monsterzege de voet Hoofdplaat verliest doelpimtenfestijn he stem Sport KORT Betrouwbare sluitpost Eric Rikken ziet lichtpuntjes Verlichting begeeft het SPORT ZEELAND B2 IWS KORT g Vandereecken ch KNAU tisor Verboom ziet Nelissen nog niet in Zeeuwse amateurploeg WIELRENNEN HOCKEY STANDEN SKIËN ZEILEN SPORTPRIJSVRAGEN, Cor Sol eerste Zeeuwse bondsridder binnen Judobond Nederland JUDO In tweede klasse regionale competitie jAALVOETBAL Hoek-Op het moment dat de ruim driehonderd bezoekers de ruggen rechtten om doelpunten van Gilles de Bilde te bewonderen, viel gisteravond in Hoek het licht uit. SPORTNIEUWS KORT Henk Ottens tekent bij Geslaagden trainerscursussen KNVB Nieuwjaarslopen in Graauw John Vermeule vijfde in België Vincent Ramondt op dreef Boksen Algemeen Boksen Voetbal Paardesport 4UARI1995 DEEL B WOENSDAG 11 JANUARI 1995 ik amp nbitie. Erik Breukink is or het nieuwe wielersei- an zijn derde seizoen in twee nogal teleurstellen- jk teruggebracht. Ploeg- ;n van de ploeg op voor Bosque in de provincie an Bruyneel, de Zwitser Jalabert, de Spanjaard iverio Rincon. Breukink van Mallorca, die op 5 m de vedette: „Ik wil het eken heeft voor komend opgenomen. mans, Michel Zanoli en wordt ook nog John van bij de Belgische wieler- lijk komt daar binnenkort ontract getekend: Meijs, ed), Van Bondt, Boulton, ta). de Rus Vodar, de Duitser Is en met John van den nsbroek wordt de nieuwe nklijke Nederlandse Atle- ari in functie. Janssen (46) jaar vanwege persoonlijke club in het Nederlandse shirtsponsor aan zich te gaat de komende jaren in verzekeringsbedrijf Polis voor het grootste deel in lovemij heeft een minder- ijf gaat via telemarketing rengen. Polis Direct werd •t pas vandaag officieel met Van onze wielermedewerker Terneuzen -Rinus Verboom, ploegleider van de Erotic niscount-formatie, ziet een komst van Danny Nelissen nog niet zo zitten. „Als die man belangstelling heeft zal ik natuurlijk luisteren, maar ik vind het al zo vreemd dat een dergelijke renner geen onderdak heeft bij de prof- nloeg. Daarnaast weet ik dat hij nog steeds contacten heeft met andere profploegen. Dus ,waar praat ik dan over. jk weet ook niet of zo'n jongen zou passen in de ploeg. Ik heb Priem daar ook over gesproken. We zijn een ploeg in opbouw. We hebben in Goense en Van Passel al twee ex-profs en we mogen niet de naam krijgen dat we ex-beroepsrenners aantrekken. Van Passel en Goense ken ik en ik weet wat voor vlees ik in de kuip heb. Of Nelissen een ver sterking is voor waaierkoersen is nog eens een andere vraag," stelt Verboom, die nog geen contact heeft gezocht met Nelissen zelf. Een andere ex-prof die op dit moment nog geen contract heeft is Louis de Koning. Daar is Ver boom wel van geporteerd. „Die man is rap aan de streep en een dergelijke renner kun je snel gebruiken. Maar dat verhaal be gint pas als hij nergens onderdak heeft gevonden," aldus Ver boom. Op zondag 22 januari - twee dagen na de ploegenvoorstelling in hotel Au Port in Philippine - wordt in Zwolle de veldrit verre den die meetelt voor de topcom- petitie. Daaraan doen 18 ploegen mee. De Zeeuwen Michel Rom- mers en Erik Vereecken zijn van de partij in Zwolle. „We wisten vooraf dat Vereecken niets te zoeken had in Soestduinen. In Zwolle wordt het anders. Daar kan hij punten pakken, maar vergeet niet dat er best aardige veldrijders rond zullen rijden. Een plaats bij de eerste tien, daar mik ik op. Als we overai puntjes kunnen sprokkelen wor den dat er op den duur toch veel. Ik wil sportief gezien zo tegen de middenmoot aanhangen." ■Op zondag 26 februari rijdt de Zeeuwse wielerploeg Brussel- Opwijk waarna de Vlaamse Pijl of de Ster van Zwolle volgt. „Een nadeel is dat we bij de Belgische organisaties nog niet in het bestand zitten. Maar met een Caspar van der Meer en Vereecken weten de meeste or ganisaties wel dat we renners hebben die wat kunnen preste ren," meent Verboom. Het verhaal dat hij ooit in de race lag om voorzitter te worden van de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen ontzenuwt hij. „Ik heb dat vorig jaar >ook gehoord. Ik wist zelf van niets, maar het gaat meestal zo. Het geruchten circuit is altijd groter dan de waarheid." Tijdens de onlangs gehouden bij eenkomst van de Stichting Be vordering Zeeuwse Wielersport werd het gewraakte artikel in het clubblad De Schakel ook aan de orde gesteld. „Dat is nu net wat niet gebeurd zou zijn als er bij de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen een voorzitter ge weest was. Een wielerclub heeft een voorzitter nodig. Die kun je ook aanspreken over dergelijke dingen. Voor de Zeeuws-Vlaam- se wielersport is het te hopen dat er snel iemand op die stoel gaat zitten," besluit Verboom. Van onze medewerker Peter Snelders Terneuzen - Het mannenteam van de hockeyvereniging Olympia kan allerminst terugblikken op uitstekende resultaten voor de winterstop. 'dertien wedstrijden pakte ïat team moeizaam zes schamele puntjes en Olympia is daarmee iog niet gevrijwaard van degra- datiezorgen in de derde klasse D. ^over zal het niet komen. Na de winterstop gaan we punten en," is de energieke en enigszins optimistische reactie van 'rots in de branding' doel- nan Eric Rikken. itenmakers: RBC: Yilmaz, nons (2x), Van Oeveren, Con- l en Tuhutteru, SC Gastel: n Oers. achten. Nieuwjaarstoemooi, els van 45 minuten. mbuur - Volendam 2-0. elpunten: Van Oostrum 2; mbuur - Vojvodina Novi Sad >r) 1-0. Doelpunt: Stam; Vo- idam - Vojvodina Novi Sad Eindstand: 1. Cambuur 2-4 0), 2. Vojvodina Novi Sad (0-1), 3. Volendam 2-1 (0-2). achau (Oos). Wereldbeker per G. Vrouwen: 1. Götschl os) 1.21,67, 2. Seizinger (Dui) ,1,68, 3. Pretnar (Slv) 1.21,69, Meissnitzer (Oos) 1.21,91, 5. >vzan (Slw) 1.21,94, 6. Gerg ui) 1.21,97, 7. Eder (Oos 2,18, 8. Compagnoni (Ita) 2,34, 9. Zurbriggen (Zwi) J2,40, 10. Nobis (VSt) 1.22,44. and wereldbeker Super G na er wedstrijden: 1. Seizinger B6 punten, 2. Zeiler (Zwi) 0, 3. Eder 176, 4. Wachter os) 128, 5. Götschl 125. and wereldbeker algemeen veertien wedstrijden: 1. Zel- 635, 2. Seizinger 598, 3. ihneider (Zwi) 546, 4. Ertl )ui) 374, 5. Wiberg (Zwe) 373. uper G mannen afgelast we ns sneeuwval en mist. De betrouwbare sluitpost van Jlympia heeft wel een verkla ring voor het mindere presteren an zijn team. Hij stelt: „Eigen- ijk heeft de neerwaartse spiraal ich enkele seizoenen terug al ïgezet. Toen degradeerden we lit de tweede klasse. Wij hebben vier seizoenen in meege- d. Dat was knap. Ik denk liet dat veel ploegen in Zeeland dat kunnen zeggen. Op een be- laald moment viel er een aantal laste waarden weg, waaronder Ie absolute uitblinker Maarten Ie Heus. Dat hebben we niet op muien vangen. We degradeer- len destijds op doelsaldo, dus maar nipt. Achteraf was het eaar goed dat we een stapje ager moesten spelen. Met het ivergebleven spelersmateriaal iadden we in die tweede klasse iets te zoeken. lugaat het in de derde klasse al wee seizoenen matig. Vorig sei- oen begonnen we eveneens wak. Daarna herstelden we ons og redelijk en finishten met een Dtaal van 17 punten op de acht te plaats. Het zal nu een hek- entoer worden om dat aantal te alen. Ie scoren erg moeilijk en dat eeft ons verschillende malen pgebroken. Uit dertien wed- irijden hebben we zeven doel- unten voor. Dat is natuurlijk ehrikbarend weinig. Dat ligt iet alleen aan onze jeugdige oorhoede, ook de aanvoer raait niet goed. Kortom, het thele team heeft nog geen in ruk kunnen maken. Men wil el, maar het heilige vuur ont- teekt en bij de minste of ge- tegenslag zie je de kopjes i. Men gaat zich irriteren ineen scheidsrechter, de tegen- ander en noem maar op. Met gevolg, dat men niet meer op juiste wijze met het spel bezig [elboume. Tweede wedstrijd: Presti (Fra), 2. Spitser bos), 3. Löf (Zwe) 4. Mikaala 'in), 5. Clarke (Can), iann (Dui). 6. Fell- ïami tand na twee wedstrijden. 'itzauer 9,00 punten, 2. L ,00, 3. Lammens (Can) 1LU- Loto 1 f lerste prijs, 1 winnaar bruto 8.328,90, tweede prijs, 47 win aars bruto f 251,90, derde >rijs, 762 winnaars bruto ",80. uk de leeftijdsmix is niet ide al We hebben een oudere kern ft vier tot vijf zeer jeugdige 'fiers. Daar tussenin zit niets, far komt bij dat we ook fysiek aan het kortste eind i. We zijn meer een ploeg "te'spelen', niet om de 'buffe lt. ik mag niet te negatief 1)1 In het duel tegen Liberty i ft lichtpuntjes. Er was toen ffr bereidheid om te knokken. het feit dat we nu een coach is van essentieel belang. Willem Blom vervult die functie. Ik ben wel aanvoerder, maar als keeper kun je niet goed coachen. Je staat te ver van de meeste linies vandaan. Juist de inbreng van een coach zal na de winter stop resulteren in beter spel en meer punten. Het cruciale duel voor ons ligt begin maart, als we bij hekkesluiter DDHC op be zoek gaan. Dat treffen moeten we goed af zien te sluiten." Eric Rikken, afkomstig uit Arn hem, heeft hockey niet met de paplepel binnen gekregen. Inte gendeel. Jarenlang was hij als goalie actief op het voetbalveld, maar sinds zijn vestiging in Ter neuzen en vanwege het feit dat zijn vrouw enthousiast hockey speelde, meldde hij zich aan bij Olympia. Als doelman uiteraard. Daarmee deed men geen slechte zaak, want door de jaren heen bewees hij een meer dan be trouwbare sluitpost te zijn. Dit seizoen kreeg hij overigens al veel doelpunten rond zijn oren. „Tegen Rapide moesten we ze ven tegentreffers incasseren. Dat was balen. Ik ben daar dan ook kapot van. Die uitslag was wel iets geflatteerd, maar ik moet wel toegeven dat Rapide een goed team heeft. In alle geledin gen kan men daar bogen op een goede begeleiding. De structuur is goed. Dat ontbreekt bij ons een beetje. Dat is overigens bij veel verenigingen het geval. Bij voetbalclubs zie je dat veel oud spelers bij de jeugd betrokken zijn. Dat komt in het hockey nauwelijks voor. Per definitie is hockey bepaald geen sport die aantrekkings kracht op de jeugd uitoefent. De drempel om te gaan hockeyen ligt erg hoog. Men kan er niet te jong mee beginnen, omdat de technische vaardigheid heel moeilijk is. Daarnaast staan ouders vaak ook niet te popelen om hun kind naar een hockey club te sturen. De verplichtingen voor ouders zijn groot. Men moet bij toerbeurt de jeugd naar uit wedstrijden vervoeren. Bij voet bal praat je hier in de regio over Spui, Axel, Hulst, om maar wat te noemen. Bij hockey praat je over West-Brabant en verder. Het is hier in de buurt vaak een probleem bij de jeugd om een compleet team op de been kan brengem. Lukt dat, dan is dat maar krap bezet. Het gevolg daarvan is, dat die jeugdspeler toch wel speelt, hoe zwak hij ook presteert. Daardoor ontbreekt er vaak een stukje motivatie en leert men niet vechten. Bij de senioren wordt die speler dan ineens wel met het fenomeen 'knokken' geconfronteerd en dan is het moeilijk omschakelen. Daar hebben onze jeugdige spe lers ook mee te maken. Maar gelukkig begin ik enige verande ring te zien. En juist in onze situatie zullen we moeten vech ten om niet echt in degradatie- zorgen te komen." Olympia-doelman Eric Rikken ziet nog wel kansen voor behoud van zijn team in de derde klasse. FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker Terneuzen - Zich prima vermakend tijdens de nieuwjaarsreceptie van de Judobond Nederland in Nieuwegein, werd Cor Sol uit Terneuzen tot eigen verbazing plotseling naar voren geroe pen. Hij was er, zoals hij zegt, door overdonderd. Gesierd met een zilveren draagspeld behorend bij het bondsrid- derschap mocht hij tot zijn eigen ver bazing daarna vele felicitaties in ont vangst nemen. De loftrompet die Toon Harks, voorzitter „van het district Zuid-Nederland, over hem blies, ging hem vrijwel in zijn geheel voorbij. Cor Sol leefde op dat moment in een roes. Echtgenote Suus had daarom na de ceremonie nog heel wat bij te praten. Want ook zij zat eerder in het 'complot' om de 55-jarige Terneuzenaar, zonder dat hij wist waarom, naar de receptie in Nieuwe gein te krijgen. Een bijeenkomst waarop hij op nadrukkelijke verzoek van Bram Heijboer uit Breskens aanwezig was. Deze districtsbestuurder, die wist wat er stond te gebeuren, had hem eerder gevraagd nog eens naar de 'oude maten' te komen. Want, zoals bekend, legde Cor Sol enige tijd geleden zijn taken binnen de judobond neer. Met name voor zijn vele verdiensten voor de judosport werd hij in het zonnetje gezet. „Veertien jaar was je scheidsrechter, zes jaar lid van het districtsbestuur, zes jaar lid van de bondsraad en vertegenwoordi ger van de judobond in de Zeeuwse Sport raad," stelde Harks voordat hij overging tot het opspelden van de zilveren draags peld en het overhandigen van de bijbeho rende oorkonde. „Voor mij betekent het meer dan het krijgen van welk lintje dan ook," aldus Cor Sol, die zoals hij laat weten: „Nooit uit was op een dergelijk presentje." Sol: „Je neemt deel in aan bestuur omdat je de sport een warm hart toedraagt zonder ooit aan een beloning te denken." Het zegt iets over de instelling van Cor Sol, dié in het dagelijks leven hoofd opleidingen bij Hy dro Agri is en die in 1960 voor het eerst een judopak aantrok. Erkenning „Dat was nog in de periode dat judo met veel mystiek omgeven was," herinnert hij zich uit de periode dat hij de judosport nog beoefende in de Terneuzense binnenstad boven de spuiterij van De Vin. Dit samen met maten van het eerste uur als Louis de Meester, Dirk Quequerre en Leen de Bokx. Later verhuisde Cor Sol mee naar het gymlokaal in de Leeuwenlaan en naar het onderkomen in de Serlippens. In Axel ging het intussen van de zolder van het Gezel- lenhuis naar de dojo in sporthal 't Spor- tuus. De judosport was intussen van het mysterieuze ontdaan en kende na een avontuurlijke beginfase een erkenning als sport waarin Cor Sol zich prima kon vinden. Zijn mooiste tijd was dan ook, zoals hij laat weten, omstreeks zijn 35e jaar toen ze bij het volwassen worden van de judosport trainden voor de zwarte band. De tweede dangraad volgde later evenals zijn arbitreren als A-scheidsrechter. Prima herinneringen heeft Cor Sol uit die periode met name door het optrekken met zijn onafscheidelijke maatjes Niek Engelbrecht en Stef van Halderen. „We hadden en hebben alles voor elkaar over. Met plezier vooraf en achteraf gingen we naar de wedstrijden toe," zegt Sol over deze intussen afgesloten periode. Een tijd perk waarin zij als graag geziene gasten vele uitnodigingen van clubs ontvingen. Wat rest is intussen zelf lekker bezig zijn en genieten van de judosport in zijn alge meenheid. Een aparte plek heeft Cor Sol wat dat betreft ingeruimd voor Staf de Moor. Sol zegt over hem: „Hij is als enige in staat om mensen van mijn leeftijd dermate te stimuleren dat we nog altijd op de mat staan. Onze grote groep 'oudjes' vormt een uniek iets. Nergens kom je dat tegen. Ik ben er trots op." equate vervangers klaar. Da' ndermeer tot de aankoop v de terugkeer van Boereba geen goede zaken. zo niet verder ren at we we jkste es ge teld en ngens. et gerichte arna dan roem :h staf durend irmee To® i mei vauw -- ïjna drie jaar geled®iij. beslissing voor het hui genomen. De selectie w J wij zijn doorgegaan Een moeilijk jaar volg® aankopen de seiz wij helemaal ter ooit. En als we nu de moeten betalen dan 1 daar op voorbereid- op zoek naar alternati ij verkopen kunnen bijna zijn ooit. i wij i onze sportmedewerker !e' - In de tweede klasse net regionale zaalvoetbal Vooruit in het duel met Boys/Ranschaert met oen monsterzege ge- Com Boys/Benny haalde eveneens ver end uit door DOW met "te verslaan. leed het iets kalmer aan, m toch met 3-9 van De er/Koole en bleef er riant °P kop. De Gravin zege- eveneens. Met 8-2 werd Hert 2 verslagen. Rons's uon-Bonded Stores kende a's eindstand en IZV-HKC 0RWT-CORN BOYS/RAN SCHAERT 19-4 - De cijfers spreken boekdelen. Vooruit hield zich nog in, omdat het op te weinig tegenstand stuitte. Serge de Ruysscher (6x), Frank Neve (5x), Frank van de Vijver (4x), Johnny van de Berge (2x), Mi chel Pijcke en Roland de Muyn- ck scoorden de winnende serie. Fqnny Kox, coach en deze keer eveneens speler, schoot vier keer voor de Sassenaren raak. CORN BOYS/BENNY SPORT- DOW 12-0 - In dit duel laten de cijfers eveneens weinig anders over dan een oppermachtige thuisclub. Na 5-0 bij de pauze werd het 12-0 door winnende treffers van Luc van Hecke (4x), Chris Haens (3x), Chris Hinsens (2x), Mike Moens, Erwin de Roover en Ive Couvreur. DE POOTER/KOOLE-GTI 3-9 - De koploper in deze klasse leid de halverwege de dans met 3-6. Die voorsprong werd verder uit gebouwd waardoor de leidersrol nimmer in gevaar kwam. Benny van de Brande (4x), Ronny van de Lavoir (3x), Jean-Paul Egger- mont en Patrick Dobbelaar te kenden voor de winnende serie treffers. Jean-Marc Hendrikse (2x) en Ricky de Pooter scoorden tegen. IZV-HKC 4-3 - Een nipte zege voor de ploeg van coach Rinus de Bruine door doelpunten van Johnny de Kort (2x), Tom Com- piet en William van Passel. Hans Stoffijn (2x) en Jack Dingenouts schoten raak voor HKC. DE GRAVIN-BONTE HERT 2 8-2 - Tot de doelwisseling kon den de Hulstenaren de mannen uit Westdorpe bijbenen: 2-1. In de tweede helft viel de klap en werd het gemis van routiniers bij Bonte Hert 2 gevoeld. De Gravin maalde er niet om en scoorde via Theo Goethals, Arjan de Mey, Danny de Vrieze, Bas van Waes (2x) en Gerben Dierickx (3x). Bruno Vanassche maakte beide treffers voor de formatie van coach Ben Ockeloen. RON'S FASHION-BONDED STORES 6-5 - Na 4-1 werd het nog spannend. De mannen uit Hoek haalden uiteindelijk toch winnend de eindstreep door doelpunten van Robert de Kevie (4x) en Frank Hemelsoet (2x). Erwin Thomas (3x), Henny Rouw en Michel van de Walle tikten de rozen voor Bonded So res binnen. STAND GTI 12-20, Vooruit 12-16, De Gra vin 12-16, IZV 12-16, Corn Boys/ Benny Sport 12-15, Ron's Fashion 12-14, DOW 12-11, HKC 12-10, Bonded Stores 12-10, Bonte Hert 3 12-8, De Pooter/Koole 12-7, Com Boys/Ranschaert 12-1. Van onze sportmedewerker De 1-3-score die op dat moment op het bord stond, werd tevens de eindstand. Eendracht Aalst won dus met deze cijfers na 63 minuten voetbal. „Jammer," oordeelde Jan Ceule- mans, trainer van het momenteel succesvolle Eendracht Aalst. Een ploeg die in Hoek een prima sparringpartner vond. Want Eendracht Aalst maakte volgens verwachtingen het spel. Steeds had het een mannetje aanspeel baar terwijl Hoek daar veel meer moeite mee had. Toch werd het in de eerste helft slechts 0-2. Het eerste doelpunt was om in gelijst te worden. Maker was Edi Krncevic, die een vrije trap on houdbaar achter doelman Jaap Pijnenburg deponeerde. Een sluitpost die overigens prima uit Terneuzen - Henk Ottens uit Breskens, de succesvolle trainer van KNVB-zondagderdeklasser Terneuzen, heeft zijn contract met een jaar verlengd. Assistent-trainer bij de rood-zwarte brigade blijft Frans van der Pijl. Als tweede trainer is gecon tracteerd Rob van de Hemel uit Biervliet, die Fons Baart opvolgt. Baart blijft voor Terneuzen beschikbaar als technisch coördinator van het tweede en derde team en de Al-junioren. Algemeen technisch coördinator bij Terneuzen blijft Hanne van der Hooft. Als derde trainer is Cor Bakker aangetrokken. Middelburg - In Domburg en Kruiningen werden de trainers cursussen applicatiecursus trainercoach 3 en trainercoach 3 afgesloten. Twee kandidaten moesten worden afgewezen, maar 25 kandidaten mochten uit handen van respectievelijk Henk Visser en Sam de koeijer, bestuursleden van de KNVB afdeling Zeeland, het diploma trainercoach 3 in ontvangst nemen. Docenten voor deze trainersopleidingen waren Kees van de Sluis, Jan van Loon en Cees Corstanje. Cursusleiders waren Piet Lindenberg en Bert Pentury. De geslaagde trainers zijn: J. Blijlevens (Vlissingen), J. Braam ('s-Gravenpolder), R. Cornelis (Breskens), J. van Gorkom (Vlis singen), P. Hak (Oost-Souburg), J. 't Hart (Halsteren), J. Lijten (Bergen op Zoom), A. Nieuwenhuyse (Kruiningen), J. Tahitu (Middelburg), M. Verwest (Zierikzee), L. van der Weijden (Bergen op Zoom), R. Willems (Kruiningen), G. Wisselink (Heinkenszand), W. Wijnands (Middelburg), W. Alewijnse (Oost- Souburg), C. Bastiaansen (Tilburg), A. van Iersel (Domburg), D. Kiesenberg (Zierikzee), J. Knop (Anna Jacobapolder), M. de Kok (Oost-Souburg), D. de Nooijer (Oost-Souburg), G. de Nooijer, (Oost-Souburg), M. Schroevers (Koudekerke), C. Siereveld (Ar- nemuiden) en K. Uitterhoeve (Oost-Souburg). Graauw - In Graauw staan zaterdag 14 januari de Nieuwjaars lopen op de rol. Het is de vierde loop uit de serie van vijf die SV Aloy al jaren houdt. Voor de jeugd is er een 500 meter met 14.45 uur als starttijdstip. Om 15.00 uur worden de twee, zes, acht en zestien kilometer weggestuurd. Er kan vanaf 14.00 uur worden ingeschreven in het clubgebouw van SV Aloy aan de Dorps straat. Ternmeuzen - John Vermeule eindigde in het Belgische Grim bergen tijdens een wedstrijd voor de Belgische crosscup op een vijfde plaats. Voor de 8,5 kilometer noteerde hij een tijd van 26 minuten en 8 seconden. De winst was voor William van Dijck in 25.39. Den Bosch - Bij het Pepsi bridge jeugdfestival in Den Bosch heeft Schoondijkenaar Vincent Ramondt uitstekend gepresteerd. Deel uitmakend van de nationale juniorenploeg (tot 25 jaar) reikte Vincent Ramondt samen met zijn maats Dejan Markovic (Vlissingen), Friso Zwerver (Leiden) en Heike Leijnse (Koude kerke) naar een fraaie tweede plaats achter het IJslandse winnende viertal. Polen eindigde in dit sterk bezette internatio nale bridgetoernooi op de derde plaats, gevolgd door Engeland en Noorwegen. In de categorie aspiranten zegevierde het Nederlandse viertal, bestaande uit Cindy Visser en Bastiaan Blankert (beiden Weesp) en Tom en Bas Drijver (Bergen op Zoom). Een zeer knappe prestatie in een veld van 38 teams uit geheel Europa. Het Poolse team eindigde als tweede. Brons was er voor Maarten Schol- laardt en Sander Wijnen (Uithoorn) en Sjoerd en Niek Brink (Didam). Van onze sportmedewerker Terneuzen - Door de forse regenval werden gisteravond in laatste instantie de meeste vriendschappelijke voetbalwed strijden afgelast. Dat gold voor de wedstrijden Philippine- Evergem, Clinge-Temeuzen (verzet naar donderdag 12 janua ri), Zaamslag-Sluiskil (verzet naar 24 januari) en Vogelwaar- de-HW'24. Breskens-Axel ging wel door en dat treffen werd door de thuis ploeg met 1-0 gewonnen. Hoofd plaat speelde eveneens. In een doelpuntenfestijn trok Hoofd plaat tegen Meeuwen aan het kortste eind: 3-6 BRESKENS-AXEL 1-0 - Om het veld enigszins te sparen werd er slechts twee keer een half uur gespeeld. In die tijdspanne onts pon zich een leuk vriendschap pelijk en vrij evenwichtig duel. Beide ploegen kregen kansen. Over de gehele wedstrijd bezien kreeg Breskens de beste moge lijkheden. Vijf minuten voor tijd scoorde Danny van Hee het win nende doelpunt. Kort daarna trof Breskens-aanvaller Ciska Omanovski nog de paal. HOOFDPLAAT-MEEUWEN 3-6 - Een open wedstrijd met twee erg aanvallende ploegen. Hoofd plaat was meer in balbezit, kreeg zeker zoveel kansen als de be zoekers, maar liet nogal wat van die mogelijkheden onbenut. Meeuwen scoorde juist tegen een hoog gemiddelde. Die ploeg kwam op voorsprong door Theo Francke. Martin Scherbeijn zorgde in de 17e minuut voor de gelijkmaker, maar daarna liep Meeuwen binnen zes minuten uit naar 1-3 door goals van opnieuw Theo Francke en Johnny Melis. Na een half uur bepaalde Peter Vercruysse de ruststand op 2-3. Na rust liep Meeuwen zelfs uit naar 2-6 door treffers van Leen- dert-Jan de Witte (2x) en Jeroen van Winkelhof. Zes. minuten voor tijd bepaalde Patrick Sutin de eindstand op 3-6. de verf kwam en diverse malen reddend handelde. Dat het in de 18e minuut 0-2 werd, kon ook hij niet voorko men. Maker was Ivo de Haeghe. Na de thee zette Ceulemans Edwin van Ankeren, Leo van der Eist en de zo goed als zeker naar Anderlecht vertrekkende Gilles de Bilde in. Men ging er voor zitten en veerde op toen Jason Pattiasina op een voorzet van Remco van Keeken 1-2 binnen kopte. Vijf minuten erna werd de kloof opnieuw twee doelpunten. Oli vier Lamberg was de succesvolle schutter. Acht minuten later be gaf de verlichting het en werden de warme kleedruimtes opge zocht om van daaruit niet meer terug te keren. RUIM 5000 belangstellenden hebben maandag in Santa Fé in het noordwesten van Argentinië de begrafenis bijgewoond van de oud-wereldkampioen boksen in het middengewicht Carlos Mon- zon. De 52-jarige Argentijn kwam zondag door een verkeers ongeval om het leven. BIJ DE Stichting Nationale Sporttotalisator is J. Zwartjes teruggetreden als directeur. T. Veenstra is benoemd tot direc teur ad interim. WERELDKAMPIOEN boksen zwaargewicht George Foreman is door het Amerikaanse persbu reau AP aan de vooravond van zijn 46e verjaardag tot sportman van het jaar gekozen. Foreman versloeg in november verleden jaar Michael Moore en werd de oudste wereldkampioen boksen in de geschiedenis. DIEGO MARADONA heeft met zijn eerste optreden als trainer zijn nieuwe club Racing een be drag van ruim 5000 gulden be zorgd. De duizend nieuwsgieri gen die de training wilden bijwo nen, moesten daarvoor drie dol lar toegang betalen. GEORGE WEAH van Paris Saint Germain is door het Franse voet balblad France Football tot Afri kaans voetballer van het jaar gekozen. De Liberiaan kreeg 148 stemmen, 15 meer dan Emma nuel Amunike van Nigeria. De derde plaats was eveneens voor een Nigeriaan. Daniel Amokachi kreeg 99 stemmen. NICOLE UPHOFF-BECKER, de olympische kampioene dressuur, is dinsdag in een ziekenhuis in Essen geopereerd. Bij de ingreep werd een cyste tussen de tenen van de rechtervoet van de ama zone verwijderd. Op 9 februari maakt zij in Bremen haar ren tree.

de Stem | 1995 | | pagina 9