PSV breekt contract met Numan open Olym DE STEM Topclubs volgen Huiberts, Atteveld en Babangida op de voet Yooi Ritsma en Thomas gehuldigd in Lemmer UITSLAGEN standen Transfer Andy Cole breekt record in Engeland 'Olympisch Stadion tegen de vlakte' Krajicek en Haarhuis ronde verder Betrouwbare Abdellaoui mist trainingen NAC Breda - Het is de vraag of Yassine Abdellaoui zater dagavond voor NAC in actie komt in de derby tegen zijn oude werkgever Willem II. Wegens privé-problemen ontbrak de Rosmalenaar de afgelopen twee dagen bij de trainingen van de Bredase club. RALLYSP0RT SKIËN VOETBAL ZEILEN SPORTPRIJSVRAGEN .ZAALVOETBAL WIELRENNEN HOCKEY Sport Newcastle (rtr) - Manchester United heeft dinsdag Andy Cole van Newcastle United gecontracteerd. Met de trans fer van de 23-jarige aanvaller is ruim zeventien miljoen gulden gemoeid. Tot dinsdag was Chris Sutton van Black burn Rovers de duurste spe ler in de geschiedenis van het Engelse voetbal. Norwich Ci ty inde aan het begin van het seizoen dertien miljoen gul den. In de verkoop van Cole speelde de Noordierse international van Manchester United, Keith Gille spie, een belangrijke rol. Kevin Keegan, manager van Newcastle United, wilde de aanvaller graag contracteren. Voor bijna drie miljoen verruilde Gillespie dins dag de Engelse kampioen voor Newcastle. Keegan was tevreden over de ruil met bijbetaling, de supporters van de zwart-witten niet. Zij reageerden vol onbe grip. Cole was geliefd bij de aanhang op St. James' Park. De donkere spits maakte de afgelopen twee seizoenen 68 doelpunten voor zijn club. Het lokale radiostation liet de hele dag door jammeren de fans aan het woord. „We zijn geschokt", reageerde de voorzit ter van de supportersclub van Newcastle. „Ik kan nog steeds niet bevatten dat Andy Cole zijn laatste wedstrijd voor onze club heeft gespeeld. Ik hoop dat Keegan zo snel mogelijk een top per presenteert als opvolger. Bij voorbeeld Stan Collymore van Nottingham Forest." Behalve Collymore vallen ook de namen van Engels international Les Ferdinand van Queens Park Rangers en Chris Armstrong van Crystal Palace. Keegan bevestig de noch ontkende de interesse. „Ik ben vreselijk blij met de komst van Gillespie, van hem verwacht ik heel veel", aldus de ex-international. „Hij is het grootste talent dat ik de afgelo pen drie jaar heb gezien. Het is goed voor de club soms spelers te verkopen. En het bod op Cole was te goed om te laten lopen." Manchester United is bezig de ploeg te verbouwen. In de Engel se competitie kan het steeds het sterkste team opstellen, maar in de Europa Cup mag de club maar uitkomen met drie buiten landers. Mede daarom haalde de landskampioen dit seizoen de kwartfinales van Champions League niet. In zijn speurtocht naar voetballers met een Engelse nationaliteit ving Manchester United tot dusver steeds bot. Ook in het geval met Cole ge loofde de clubleiding nooit in een goede afloop. „We dachten dat Newcastle zijn beste speler niet zou willen verkopen", aldus de manager van Manchester, United Alex Ferguson. „Hoewel we Gillespie liever niet kwijtra ken, moet je in het leven soms iets kostbaars geven om iets moois ervoor terug te krijgen. Cole's doelgerichtheid is feno menaal. Hij zal door zijn treffers het team beter maken." Voor de aanvaller, die nooit het tenue van het Engelse nationale Manager Ferguson toont trots zijn aankoop; Andy duurste speler van Engeland. team droeg, kwam een droom uit. „Ik had nergens anders wil len spelen", zei hij. „De over gang kwam ook voor mij als een Cole, FOTO ANP volslagen verrassing. Ik had niet verwacht dat Newcastle me aan een andere Engelse club zou ver kopen." Eindhoven - PSV en Arthur Numan hebben het contract opengebroken. Numan, wiens verbintenis tot 30 juni 1996 liep, verlengde zijn overeenkomst met de Eindhovense eredi visieclub met twee jaar tot 1 juli 1998. Het is vrijwel zeker dat Eddie Thomson zijn baan als trainer/ coach van de Australische voet balbond verliest. Dinsdag kreeg een onderzoekscommissie van het Australische parlement inza ge in een intern rapport van de bond over de rol van Thomson inzake de transfer van Australi sche voetballers naar het buiten land. Het rapport van de voetbalbond was een van de eerste zaken die aan de orde kwam bij een onder zoek van de regering over de gang van zaken in het voetbal in Australië. In het stuk geschreven door Donald Stewart, een voor malig lid van het hooggerechts hof, wordt ook aanbevolen Thomsons assistent en trainer van de nationale jeugdploeg, Les Scheinflug, te ontslaan. De bemoeienis van Thomson met transfers van spelers is volgens het rapport ernstig in conflict met de belangen van de bond. Het rapport van de bond meldt dat de 47-jarige Thomson in 1992 international Ned Zelic be geleid heeft bij contractbespre kingen met Borussia Mön- chengladbach. Dat gebeurde twee dagen nadat Australië in Utrecht Nederland had uitge schakeld voor deelneming aan het olympisch voetbaltoernooi van Barcelona. Thomson heeft de hulp aan Zelic toegegeven, maar daarnaast ook herhaalde malen ontkend iets verkeerd te hebben gedaan. Hij zei ook nooit voor zijn diensten betaald te zijn. Relschoppers De voetbalscheidsrechters op Cyprus zijn dinsdag wegens het toenemend geweld van relschop pers voor onbepaalde tijd in sta king gegaan. „Vier collega's kwamen het afgelopen weekein de in het ziekenhuis terecht. Een van hen had een gebroken arm," verklaarde Christos Skapoulis namens de 200 arbiters op het eiland de maatregel. „Er is spra ke van systematisch geweld door voetbalvandalen. Wij krijgen daartegen geen bescherming." J Vandalen bestormen aan het Het in Amsterdam (anp) - Olympisch Stadion Amsterdam moet zo snel mogelijk tegen de vlakte. Het dagelijks bestuur be sloot in de laatste week van december 1994 dat het bouwwerk van architect Jan Wils moet verdwijnen. Het stadsdeel Zuid wil op de grond van het Olympisch Stadion 1250 huizen bou wen. De deelraad beslist op 25 januari over het plan. De sloop kan dan in de tweede helft van 1996 beginnen, ge volgd door woningbouw in 1997. eind van een wedstrijd herhaal delijk het veld en gebruiken ge weld tegen de scheidsrechters. Vaak worden blikjes drank en flessen op het speelveld gegooid. Skapoulis heeft de Cypriotische bond opgeroepen streng de hand te houden aan de instructies van de wereldvoetbalbond (FIFA) in zake geweld op de voetbalvel den. De scheidsrechters zijn ver bolgen over de houding van de nationale bond, die de ongere geldheden van afgelopen week einde wijt aan het optreden van de arbiters. De Spaanse competitiewed strijd Real Madrid-FC Barcelona heeft de thuisclub zondag behal ve de overwinning (5-0) 3,9 mil joen gulden aan recette en ver koop van tv-rechten opgeleverd, een record. In het Bernaubeu-stadion zaten 106.800 toeschouwers naar de slachting van de landskampioen te kijken. Voor de televisie zaten nog eens dik tien miljoen voet balliefhebbers. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgende spelers in het betaalde voetbal geschorst: een wedstrijd: Van der Mije (AZ), De Vreede (Den Haag), Goossens (Dor- drecht'90), Kersies (Emmen), Maes- sen (Fortuna S.), De Vries (Heeren veen), Van Tilburg (NAC), Crüden (NEC), Van der Steen (RKC), Van Griensven (Willem II) en Smit (FC Zwolle); drie wedstrijden: Van Tui nen (Heerenveen). Berger Han Berger vertrekt aan het eind van het seizoen bij Sparta. Berger is dan twee jaar coach geweest van de Rotterdamse ere divisieclub. Daarvoor was hij in dienst van Dordrecht'90. Sparta en Berger gaven beiden blijk van tevredenheid, maar oordeelden het toch tijd uit el kaar te gaan. Technisch manager Hendriks daarover: „Het is heel eenvoudig. Na twee seizoenen wil Sparta een nieuw gezicht voor de groep. Dat is de norm die wij hanteren. Van ons zul men geen kwaad woord over Berger horen." Volgens de politie van Malei sië hebben spelers de voetbal competitie in Maleisië vervalst door wedstrijden te verkopen aan bookmakers. De politie schat dat die in totaal ruim een miljoen gulden betaalden. De meeste spelers ontvingen tus sen de 7000 en 27.000 gulden voor hun diensten. „Sommigen zelfs meer", aldus politiechef Mohd Said Awang. In het kader van een anti-cor ruptie-campagne arresteerde de politie tot nu toe 58 spelers, twee oud-trainers en zes bookmakers. Shilton Peter Shilton, voormalig doel man van het Engelse voetbalelf tal, heeft dinsdag tweede-divi sieclub Plymouth gedagvaard. Het bestuur van de vereniging schorste hem vorige week als manager omdat Shilton onge veer 140.000 gulden schuld heeft bij de Engelse belastingdienst. Shiltons advocaat Mike Mor rison noemde de schorsing een paniekmaatregel. Volgens hem is zijn cliënt slechts geschorst om dat Plymouth zich realiseerde dat belastingschuld geen reden kan zijn voor ontslag. De huldiging van Ritsma en Thomas voor het stadhuis van Lemmer. Lemmer (anp) - De grootvader van Rintje Ritsma is vele keren in Lemmer gehuldigd als beste skütsjeschipper van Friesland. Kleinzoon Rintje volgt het voorbeeld van zijn naamgenoot en 'pake'. Op de dag nauwkeurig stond de Europese schaatskampioen voor het tweede achter eenvolgende jaar op het bordes van het gemeentehuis in Lemmer. Weer een Euro pese titel en weer een huldiging. „Ik hoop dat het tot en met de Winterspelen van '98 als een traditie zo doorgaat", sprak Rits ma. In Lemmer vond ook de huldiging plaats van Annamarie Thomas. Zij woont sinds kort met haar ouders op een boerderij in Bantega en is inwoner van de gemeente Lemsterland. Thomas eindigde zondag als tweede op het EK. In het Friese dorpje aan het IJsselmeer waren meer dan drieduizend mensen naar het Burgemeester Krijgerplein gekomen. De plaatselijke middenstand had gezorgd voor tweehonderd liter chocolademelk, goed voor duizend koppen, en duizend stukken koek. Aanvankelijk had de Europees kampioen geen zin in de huldiging. „Maar achteraf vind ik het weer fantastisch. lederen trekt aan je. Maar ik kan nu nog wel tijd vrijmaken. Ik hoef niet te trainen. Ik moet nog herstellen van de tien kilometer van zondag." Donderdag reist Ritsma met de kernploeg naar Davos. Daar vindt over ruim een week een World-Cupwedstrijd plaats. Op 11 en 12 februari staat het WK in Baselga di Pine op het programma. Voorafgaande aan de mondiale titelstrijd bereidt de kernploeg zich een weeklang voor in Col- lalbo. „Dat vind ik jammer. Ik blijf liever in Heerenveen. We reizen al zoveel." Sydney /Djakarta (rtr/afp) - Richard Krajicek heeft dins dag bij de tenniskampioen schappen van Nieuw-Zuid Wales in Sydney de tweede ronde bereikt. De als vierde geplaatste Nederlander ver sloeg de Oostenrijker Horst Skoff in twee sets: 6-3 en 6-1. De als zesde gerangschikte Jacco Eltingh overleefde de eerste ronde niet. Hij verloor in drie sets van de Fransman Arnaud Boetsch: 2-6 7-5 6-7. Bij het toernooi in -Djakarta plaatste de als tweede geplaatste Paul Haarhuis zich voor de tweede ronde door in twee sets met 6-3 en 6-2 te winnen van de Marokkaan Younes Elaynaoui. Sydney. New South Wales Open, 540.000 gulden Mannenenkelspel: eerste ronde: Krajicek (Ned/4) - Skoff (Oos) 6-3 6-1, Boetsch (Fra) - Eltingh (Ned/6) 6-2 5-7 7-6, Patrick McEnroe (VSt) - Braasch (Dui) 6-7 7-6 6-2, Fromberg (Aus) - Rosset (Zwi/1) 6-4 6-4, De- laitre (Fra) - Kucera (Slw) 7-6 6-3, Woodforde (Aus) - Vacek (Tsj) 6-2 6-2, Woodbridge (Aus) - Renzen- brink (Dui) 6-3 6-2, Novacek (Tsj/8) - Gloria (VSt) 6-7 6-4 7-6, Furlan (Ita) - Korda (Tsj/5) 2-6 6-3 6-2, Medvedev (Oek/2) - Reneberg (VSt) 6-4 6-3. Vrouwenenkelspel: eerste ronde: Schultz (Ned) - Grossman (Aus) 6-7 6-2 6-1, Stafford (VSt) - Wood (GBr) 7-5 6-4, Hingis (Zwi) - McGrath (VSt) 3-6 6-2 6-4, Gavaldon (Mex) - Coetzer (ZAf/7) 5-7 6-2 7-5, Sawa- matsu (Jap) - Graham (VSt) 7-6 6-4, Richterova (Tsj) - Begerow (Dui) 4-2 opgegeven; tweede ronde: Date (Jap/3) - Endo (Jap) 6-4 6-1. Auckland. Mannen, 540.000 gulden Mannenenkelspel: eerste ronde: Steeb (Dui) - Björkman (Zwe/7) 0-6 6-1 7-5, Volkov (Rus/2) - Green- halgh (NZ1) 6-4 6-4, Javier Sanchez Black (Zim) 7-6 6-2, Adams (VSt/5) - Clark (NZ1) 6-2 6-2, Pioline (Fra/8) - Shelton (VSt) 6-0 6-4, Bates (GBr) - Dunn (VSt) 7-5 0-1 opgegeven, O'Brien (VSt) - Sekulov (Aus) 7-6 6-4, Spadea (VSt) - Holm (Zwe) 7-6 6-3, Steven (NZ1) - Ellwood (Aus) 7-6 7-6, Downes (NZ1) - Santoro (Fra/6) 6-2 4-6 6-1. Hobart. Vrouwen, 250.000 gulden Eerste ronde: Babel (Dui) - Neiland (Let/6) 7-6 6-1, Rubin (VSt/2) - Keiler (VSt) 7-6 6-2, Artendt (VSt) - Vento (Ven) 6-3 7-6, Watanabe (VSt) - Schwarz (Oos) 6-1 6-0, Li Fang (Chi) - Decaume (Fra) 6-2 6-3, Na- gatsuka (Jap) - Spirlea (Roe/7) 6-3 6-1, Hy (Can) - Miller (VSt) 6-4 6-2, Whitlinger (VSt) - Farina (Ita) 7-6 6-2, Kamio (Jap) - McQuillan (Aus) 6-3 6-3. Jakarta. Mannen, 550.000 gulden. Eerste ronde: Haarhuis (Ned/2) - Elaynaoui (Mar) 6-3 6-2, Raoux (Fra) - Paes (Ind) 6-2 6-2, Zoecke (Dui/4) - Wijaya (Ina) 6-1 6-2, Petchey (GBr) Arazi (Mar) 6-1 6-3, Solves (Fra) - Mronz (Dui) 6-1 2-1 opgegeven, Vasek (Tsj) - Alami (Mar/6) 6-1 6-4. Abdellaoui miste ook al de eerste ontmoeting in augus tus tegen Willem II. Beide clubs waren toen in een ver koopclausule overeen geko men dat hij niet zou worden opgesteld om calamiteiten te voorkomen. „Ik wil Abdellaoui zo snel mogelijk weer aan het trai nen krijgen", sprak NAC- trainer Ron Spelbos gistera vond. - WOENSDAG 11 JANUARI 1995 DEEl| DE STEM tlIII SPORTNIEUWS KORT Breukink nu al in trainingskamp El Bosque - Minder salaris, grotere ambitie. Erik Breukink is gisteren al in trainingskamp gegaan voor het nieuwe wielersei- zoen, een maand eerder dan gebruikelijk. Nederlands beste ronderenner begint aan zijn derde seizoen dienst van de Spaanse ploeg ONCE. Na twee nogal teleurstellen- de seizoenen werd zijn salaris aanzienlijk teruggebracht. Ploeg, leider Manoio Saiz riep alle kopstukken van de ploeg op voor een soort voor-trainingskamp in El Bosque in de provincie Cadiz. Behalve Breukink zijn dat de Belg Johan Bruyneel, de Zwitser Alex Zülle, de Fransman Laurent Jalabert, de Spanjaard Melchor Mauri en de Colombiaan Oliverio Rincon. Breukink blijft in Spanje tot en met de Ronde van Mallorca, die op 5 februari van start gaat. Commentaar van de vedette: „Ik wil het rotjaar '94 zo spoedig mogelijk vergeten." Vier Nederlanders in ploeg Vandereecken Brussel - Ploegleider Willy Vandereecken heeft voor komend seizoen vier Nederlanders in zijn ploeg opgenomen. Dat zijn Raymond Meijs, Theo Akkermans, Michel Zanoli neoprof Johnny van Cadsand. Mogelijk wordt ook nog John van den Akker aan de ploeg toegevoegd. Vandereecken heeft de firma ASFRA bij de Belgische wieler bond als hoofdsponsor gemeld. Mogelijk komt daar binnenkort een andere firma voor in de plaats. De volgende renners hebben een contract getekend: Meijs, Akkermans, Zanoli, Van Cadsand (Ned), Van Bondt, Boulton, De Koker, Assez (Bel) en Cammaleri (Ita). De ploegleider onderhandelt nog met de Rus Vodar, de Duitser Holzmann, de Belgen Seis en Remels en met John van den Akker. Janssen nieuwe bondscoach KNAU Hoensbroek - Géne Janssen uit Hoensbroek wordt de nieuwe bondscoach wegatletiek van de Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie (KNAU). Hij treedt in februari in functie. Janssen volgt Matti de Vugt op, die eind vorig jaar vanwege persoonlijke redenen ontslag nam als bondscoach. NEC laatste met shirtsponsor Nijmegen - NEC is er als laatste club in het Nederlandse betaalde voetbal in geslaagd een shirtsponsor aan zich te binden. De Nijmeegse eredivisionist gaat de komende jaren in zee met het in Nijmegen gevestigde verzekeringsbedrijf Polis Direct bv. De aandelen van Polis Direct zijn voor het grootste deel ii Britse handen, verzekeringsgigant Bovemij heeft een minder heidsbelang in de firma. Het bedrijf gaat via telemarketing verzekeringspolissen aan de man brengen. Polis Direct werd afgelopen zomer opgericht, maar start pas vandaag officieel met zijn bedrijfsactiviteiten. Tidjika. Rally Granada-Dakar,' negende etappe, Chinguetti - Tidjika 347 km: Motors: 1. Jimmink (Ned) Cagi- va 5.36.56, 2. Mayer (Dui) KTM 2.38, 3. Sotelo (Spa) Cagiva 4.39, 4. Sireyjol (Fra) KTM 5.05, 5. Magnaldi (Fra) Yamaha 5.06. Algemeen klassement: 1. Arcarons (Spa) Cagiva 44.58.08, 2. Peterhansel (FYa) Yamaha 10.03, 3. Magnaldi 10.29, 4. Orioli (Ita) Cagiva 28.40, 5. Gallardo (Spa) Cagiva 1.29.10, 19. Jimmink 12.01.23 Auto's: 1. Fontenay/Musmara (Fra) Mitsubishi 5.05.12, 2. Va- tanen/Picard (Fra) Citroen 3.34, 3. Salonen/Gallagher (Fin/Bel) Citoën 6.26, 4. Shinozuka/Mag- ne (Jap/Fra) Mitsubishi 16.40, 5. Lartigue/Périn (Fra) Citroën 17.47, 12. Snippe/Overweg (Ned) 2.10.07. Algemeen klasse ment: 1. Lartigue 38.58.02, 2. Saby/Serieys (Fra) Mitsubishi 21.25, 3. Shinozuka 2.36.57, 4. Fontenay 2.54.29, 5. Salonen 7.10.25, 15. Snippe 28.21.16. puntenmakers: RBC: Yilmaz, Simons (2x), Van Oeveren, Con rad en Tuhutteru, SC Gastel: Van Oers. Drachten. Nieuwjaarstoernooi, duels van 45 minuten. Cambuur - Volendam 2-0. Doelpunten: Van Oostrum 2; Cambuur - Vojvodina Novi Sad (Ser) 1-0. Doelpunt; Stam; Vo lendam - Vojvodina Novi 0-0. Eindstand: 1. Cambuur 2-4 (3-0), 2. Vojvodina Novi Sad 2-1 (0-1), 3. Volendam 2-1 (0-1 Port Louis. Voorronden Afri kaanse beker, groep 5. Zambia - Mauritius 3-0 (1-0). 32. Bwalya 1-0, 76. Bwala 2-0, 87. Bwalya 3-0. Ryad. Internationale Cup. Groep A: Denemarken-Mexico 1-1 (0-0). Denemarken wint na strafschoppen 4-2. 70. Garcia 0-1, 88. Rasmussen 1-1. Scheidsrechter: Emperatore. Toeschouwers: 35.000. Groep B: Argentinië-Nigeria 0-0. Scheidsrechter: Ali Abou Jseim (VAe). Finale: Argentinië-Denemar- ken, derde plaats: Mexico-Ni geria. Vriendschappelijk voetbal. TOP Oss - Willem II 1-1 (1-0). 24. Nijhuis 1-0, 53. Stewart 1-1. scheidsrechter: Daman, toe schouwers: 60. RBC-SC Gastel 6-1 (4-1). Doel- Flachau (Oos). Wereldbeker Super G. Vrouwen: 1. Götschl (Oos) 1.21,67, 2. Seizinger (Dui) 1.21,68, 3. Pretnar (Slv) 1.21,69, 4. Meissnitzer (Oos) 1.21,91,5, Dovzan (Slw) 1.21,94, 6. Gerg (Dui) 1.21,97, 7. Eder (Oos) 1.22,18, 8. Compagnoni T 1.22,34, 9. Zurbriggen (Zwi) 1,22,40, 10. Nobis (VSt) 1.22,44. Stand wereldbeker Super G na vier wedstrijden: 1. Seizinger (286 punten, 2. Zeiler (Zwi) 210, 3. Eder 176, 4. Wachter (Oos) 128, 5. Götschl 125. Stand wereldbeker algen na veertien wedstrijden: 1. Zei ler 635, 2. Seizinger 598, Schneider (Zwi) 546, 4. Ertl (Dui) 374, 5. Wiberg (Zwe) 373. Super G mannen afgelast we gens sneeuwval en mist. Melbourne. Tweede wedstrijd. 1. Presti (Fra), 2. Spitzaua (Oos), 3. Löf (Zwe) 4. Mika"' (Fin), 5. Clarke (Can), 6. F. mann (Dui). Stand na twee wedstrijden: Pitzauer 9,00 punten, 2. I 9,00, 3. Lammens (Can) 11,0- Toto I Eerste prijs, 1 winnaar bruto i 38.328,90, tweede prijs, 47 win naars bruto f 251,90, derde prijs, 762 winnaars bruto 38,80. Door Huub Paulissen San Augustin - Manchester United en enkele andere Engelse clubs vol gen Max Huiberts, PSV heeft inte resse in Raymond Atteveld en Ba bangida staat bij diverse buiten landse clubs op het verlanglijstje. De vedetten van Roda JC liggen goed in de markt en de clubleiding ziet de komende transferperiode met vrees tegemoet. Een uittocht brengt vele miljoenen in het laatje. Het verlies van de gezichten van1 de ongeslagen Kerkraadse club weegt echter zeker zo zwaar. Halverwe ge de competitie worstelt Roda JC met de vraag hoe het de prijs van het succes zo laag mogelijk kan houden. Het 'dolcevita' deze week op het zono vergoten Gran Canaria wordt door het bestuur van Roda aangegrepen om in een vroeg stadium potentiële kopers af te schrikken. Nu de sfeer binnen de club optimaal is en niemand staat te springen om af te haken in de opmars van Roda JC, moet de slag met con tractverlenging wprden geslagen. Over een half jaar lopen immers de verbinte nissen van trainer Huub Stevens en begeerde spelers als Huiberts, Babangi da en Van Galen af. Illusie „Er is vanuit binnen- en buitenland belangstelling voor diverse spelers", .vertelt bestuurslid/geldschieter Nol Hendriks. „Wij hebben niet de illusie dat wij ze allemaal kunnen behouden, maar proberen het verlies te beperken. Voor Roda JC is dit, eventueel met een enkele versterking, een perfecte groep. Je weet echter dat je machteloos bent als topclubs met de geldbuidel ramme len. Atteveld heeft een doorlopend con tract en als een Huiberts en een Baban gida bijtekenen, wil dat nog niet zeggen dat ze blijven. Elke speler heeft zijn prijs en Roda JC kan nu eenmaal niet concurreren met het grootkapitaal. Wel groeien wij nu financieel en sportief naar een situatie waarin het voor een speler minder interessant wordt om te vertrekken." „De achterkant van het gelijk", noemt direkteur Servé Kuijer de dreiging om goede spelers kwijt te raken. Een luxe probleem waarmee de club door het succes is opgezadeld is niet nieuw. Vijf jaar geleden zat Roda JC met zijn Europese avonturen in een soortgelijke situatie. De verkopen van spelers als Van Loen, Fraser, Boerebach, Suvrijn en Groenendijk leverden bijna tien mil joen op, maar Roda JC belandde spor tief in een zwart gat. „Daarvan hebben wij geleerd", meent direkteur Servé Kuijer. „De club is nu een stuk stabieler en heeft meer moge lijkheden om sportieve kracht te behou den. Enkele jaren geleden waren we daar niet op voorbereid. Er stonden geen adequate vervangers klaar, leidde ondermeer tot de aankoopw Boereba» Been en de terugkeer van W 'Dat waren geen goede zaken, bleek dat we zo niet verder kont hebben we bijna drie jaar gekd®, belangrijkste beslissing voor het hui» ge succes genomen. De selectie PI deed het iets kalmer aan ontmanteld en wij zijn doorgegaan lar Won t jonge jongens. Een moeilijk jaar vol# oter/Koole en bleef er riant maar met gerichte aankopen de «-„r op kop Dg nen daarna zijn wij helemaal OT .rde eveneens Met a 9 Sterker dan ooit. En als we nu de«tHertT^gen^S leln.ci Udll UUil. XLII aio WC »c IT^pt 9 vorelormn Ünnn'n van de roem moeten betalen dan shion-Bonded Stores' kende technisch staf daar op voorbereid. ais eindstand gn IZV_HKC is voortdurend op zoek naar alterna 3 ven waarmee wij verkopen kunnen 'ORUIT-corn vangen. Van onze wielermedewerker Terneuzen - Rinus Verboom, ploegleider van de Erotic Discount-formatie, ziet een komst van Danny Nelissen nog niet zo zitten. „Als die man belangstelling heeft zal ik natuurlijk luisteren, maar ik vind het al zo vreemd dat een dergelijke renner geen onderdak heeft bij de prof- ploeg. Daarnaast weet ik dat hij nog steeds contacten heeft met andere profploegen. Dus waar praat ik dan over. Ik weet ook niet of zo'n jongen passen in de ploeg. Ik heb F V h a n e il k S' n V h E zou Van onze medewerker Peter Snelders Terneuzen - Het mannenteam Olympia kan allerminst teru resultaten voor de winterstop. Uit Uertien wedstrijden pakte dat team moeizaam zes schamele puntjes en Olympia is daarmee nog niet gevrijwaard van degra- datiezorgen in de derde klasse D. Zover zal het niet komen. Na de winterstop gaan we punten pakken," is de energieke en inigszins optimistische reactie van 'rots in de branding' doel man Eric Rikken. De betrouwbare sluitpost van Olympia heeft wel een verkla ring voor het mindere presteren van zijn team. Hij stelt: „Eigen- ijk heeft de neerwaartse spiraal zich enkele seizoenen terug al ingezet. Toen degradeerden we rit de tweede klasse. Wij hebben daar vier seizoenen in meege draaid. Dat was knap. Ik denk liet dat veel ploegen in Zeeland dat kunnen zeggen. Op een be- laald moment viel er een aantal laste waarden weg, waaronder de absolute uitblinker Maarten le Heus. Dat hebben we niet op [unnen vangen. We degradeer den destijds op doelsaldo, dus r nipt. Achteraf was het maar goed dat we een stapje ager moesten spelen. Met het overgebleven spelersmateriaal iadden we in die tweede klasse niets te zoeken. Ju gaat het in de derde klasse al wee seizoenen matig. Vorig sei nen begonnen we eveneens twak. Daarna herstelden we ons ïog redelijk en finishten met een otaal van 17 punten op de acht te plaats. Het zal nu een hek- entoer worden om dat aantal te ïalen. Ve scoren erg moeilijk en dat leeft ons verschillende malen pgebroken. Uit dertien wed- trijden hebben we zeven doel- unten voor. Dat is natuurlijk chrikbarend weinig. Dat ligt iet alleen aan onze jeugdige oorhoede, ook de aanvoer raait niet goed. Kortom, het ehele team heeft nog geen in ruk kunnen maken. Men wil 'el, maar het heilige vuur ont- reekt en bij de minste of ge- rjgste tegenslag zie je de kopjes akken. Men gaat zich irriteren on een scheidsrechter, de tegen- ander en noem maar op. Met 's gevolg, dat men niet meer op e juiste wijze met het spel bezig ok de leeftijdsmix is niet ide al. We hebben een oudere kern iet vier tot vijf zeer jeugdige >elers. Daar tussenin zit niets, aar komt bij dat we ook fysiek e®ta' aan het kortste eind ekken. We zijn meer een ploeg 'spelen', niet om de 'buffe- bi he ge gc sp be tr n. ■aar ik mag njet je negatief jn. In het duel tegen Liberty 'k lichtpuntjes. Er was toen bereidheid om te knokken, "et feit dat we nu een coach bben go ge go is ee ve vo sp zi; na Pe ge kr dr bg jo: tee me ou on cli vo bij we ba Sp te ove He pre coi bre ma da: toe pre va; lee sen ine 'kn is Da: Ier; gel rin| siti ten is van essentieel belang, zor n onze sportmedewerker In de tweede klasse eft vr reSi°nale zaalvoetbal Vooruit in het duel met rn Boys/Ranschaert met een monsterzege ge- )ort h c,jm B°ys/Benny U naaide eveneens ver eend uit door DOW met -u te verslaan. boys/ran- sc spr ziel wei de (5x Joh che ck Fqr eve voo COi DO cijf ove thu wer tref Chi (2x' Roo DE De

de Stem | 1995 | | pagina 8