Flinke renovatie Ter Schorre De s Professor van Universiteit in Gent wil holding voor kanaalzone 'Geen markt creëren voor drugtoeristen' De SeniorenWinkel POLITIE rapport de stem Plan voor verbetering verpleeghuis Terneuzen van vele miljoenen Cerestar Sas van Gent stroomlijnt organisatie Geen toestemming voor pompstation Hoekseweg Middenstand Sas streeft naar uniformiteit van openingstijden winkels CD-spijtoptant wil toch weer in raad Vlissingen De gouden ZEELAND Barbé tijdens discussie gedoogbeleid: Dode en twee zwaargewonden Glazenier Actie Voor Artsen zonder Grenzen Bonte avond in Nieuwvliet The Keepers WOENSDAG 11 JANUARI 1995 C3 Gent - Professor dr. G. Allaert van de Universiteit in Gent heeft giste ren gepleit voor de oprichting van een regionale holding in de Gents- Nederlandse kanaalzone die projec ten met een gemeenschappelijk be lang gaat financieren. De holding, in de vorm van een vereni ging zonder winst, moet gevoed worden met kapitaal van beide overheden en het bedrijfsleven. Allaert zei dat giste ren in een toelichting op het strategisch ondernemingsplan van het Stadsgewest Gent. Het plan is een initiatief van de Gentse Kamer van Koophandel en Nijverheid. Daarin worden voorzetjes gegeven om de positie van Gent als economische knooppunt in de regio Scheldemond te versterken. Als voor de holding grensoverschrij dend belangstelling bestaat en er vol doende kapitaal bij elkaar gebracht kan worden, wil Allaert allereerst de spoor- en wegverbindingen tussen de Gentse en Terneuzense havengebieden verbete ren. „Die zijn zeer slecht op dit moment. Ge hebt één spoor. Ik zou spoorwegverbin dingen links en rechts van het kanaal Gent naar Terneuzen aanleggen. En dubbelbaanswegen tussen beide haven gebieden. De hinterlandverbindingen moeten goed zijn. Dat is een eerste vereiste. Samenwerking kan pas als ge ook de infrastructuur over de grens doortrekt," aldus Allaert. Alaert refereerde daarmee gisteren aan een eerdere gezamenlijke studie van de Kamers van Koophandel in Terneuzen en Gent en de Rijksuniversiteit Gent naar het nut en de haalbaarheid van samenwerking op economisch gebied tussen beide kanaalzones. De uitkomst van de studie, vier jaar geleden, was dat de onderlinge banden tussen de 8000 industrieën en bedrijven veel hechter zijn dan steeds is aangeno men. Ze vullen elkaar aan en zijn allerminst eikaars concurrent. Beide kanaalgebieden hebben alleen maar te winnen bij een verregaande grensover- schreidende samenwerking, zo bleek toen. Het rapport diende als aanzet om een grensoverschrijdend beleid op poten te zetten maar daar is tot op heden niet al te veel van terecht gekomen. Allaert pleitte voor een actualisering van de •studie resultaten waaruit het hechte netwerk van relaties aan weerszijden van de grens bleek. „Willen we samen wat bereiken dan zullen we de netwer ken moeten versterken." Van onze verslaggever Terneuzen - Verpleeghuis Ter Schorre in Terneuzen werkt aan een plan voor een ingrijpende renovatie, waar vele miljoenen guldens mee gemoeid zijn. A. Schraven, directeur van Ter Schorre, verwacht nog dit jaar te kunnen beginnen. Als eerste komt de verbouwing van de ver- pleegafdeling voor lichamelijk zieke bewoners aan bod. Een werkgroep binnen het ver pleeghuis maakt op dit moment een zogenaamd Masterplan voor de renovatie. Dat plan omvat de zorginhoude- lijke-, organisatorische-, bouw fysische- en financiële aspecten die ervoor moeten zorgen dat de verpleeghuiszorg in de kanaalzo ne de komende kwart eeuw vooruit kan, vertelt Schraven. Verpleeghuis Ter Schorre is 22 jaar oud en destijds gebouwd voor 205 bewoners. „Het gebouw voldoet niet meer aan de huidige eisen die op het gebied van de verpleeghuiszorg worden ge steld," aldus Schraven. „Boven dien moeten we rekening houden met de ontwikkeling in de regio de zorg zoveel mogelijk te sprei den." Met die uitgangspunten voor ogen moet de renovatie van het Terneuzense tehuis plaatsvin den. De capaciteit wordt terug geschroefd van 205 naar 195 en op termijn tot 150 bedden. „We willen komen tot een spreiding van verpleeghuiszorg in de regio en zijn daarover op dit moment in gesprek met andere instellin gen." De uitwerking van het Master plan voorziet erin dat de vier- persoonskamers in Ter Schorre zonder ingrijpende verbouwing worden omgevormd in tweeper soonskamers. De ruimte die de bewoners nu hebben, wordt dus verdubbeld. Grote waarde hecht de directie verder aan verbete ring van de zogenoemde 'natte' ruimtes van het verpleeghuis: keuken, spoelkeuken, toiletten en sanitair. Ook is aandacht voor de verbe tering van de positie van de huiskamer van de bewoners en de bereikbaarheid van de afde lingsleiding. Daarnaast krijgt verbouwing van de behandelaf delingen, zowel medisch als pa ramedisch, voorrang. Ook de fa cilitaire dienst (keuken, restau rant en technische ruimtes) krijgt een betere plaats. Het totaalplan van Ter Schorre verkeert nu nog in het stadium van uitwerking en moet nog worden voorgelegd aan de be voegde instanties. Zo is voor de financiering nog toestemming nodig van het rijk. Directeur Schraven schat de kosten van de renovatie uit ervaring op acht tot twaalf miljoen gulden. Van onze verslaggever Terneuzen - De drie christelijke partijen in de gemeenteraad van Terneuzen hebben grote moeite met de invoering van een gedoogbeleid ten aanzien van softdrugs. De fracties van WD, D66 en PvdA onderschrijven het plan van het college om twee koffies hops in de Scheldestad ooglui kend toe te staan en GroenLinks wil er liefst nog meer. Dat bleek gisteravond bij het debat over het gedoogbeleid voor softdrugs in de commissie Algemeen Bestuur. Veel belang stellenden volgden de discussie in de burgerzaal van het stad huis. Burgemeester Barbé maakte voor de aanvang van de politieke discussie melding van de over handiging van een groot aantal steunbetuigingen van Terneuze- naars, die het gedoogbeleid toe juichen. De fracties van GPV/RPF en SGP verklaarden zich zonder meer tegen het voeren van zo'n Woerden (anp) - Door een fron tale botsing in Kamerik (ge meente Woerden) zijn gisteroch tend een dode en twee zwaarge wonden gevallen. In de verongelukte auto zaten de gezusters Ter Schiphorst, 69 en 79 jaar, uit Serooskerke. De brandweer moest eraan te pas komen om hen te ontzetten. De oudste van de twee overleed ter plaatse, de 69-jarige bestuurster lag gisteravond nog in uiterst zorgwekkende toestand in het Utrechtse AZU-ziekenhuis. De veroorzaakster van het onge val, afkomstig uit het plaatsje Noorden, is eveneens naar het ziekenhuis overgebracht. Zij raakte zwaar gewond aan het hoofd. Van onze verslaggeefster Terneuzen - In De Stem van gisteren stond een foutief onder schrift bij een van de twee foto's die geplaatst zijn bij de brand in koffieshop Westside in de Dijkstraat in Terneuzen. De on derste foto liet de verbrande er ker zien van het tegenover gele gen glazeniersbedrijf van P. Clijssen en W. Verherbrugge. Dat pand heeft niets met de koffieshop van doen. beleid. Bezoeken aan Heerlen en Tilburg hadden geleerd dat het geen oplossing biedt voor de overlast die de handel in drugs met zich meebrengt, stelde G. van den Bergh (GPV/RPF). „Waar beginnen we dan aan?" Bovendien, redeneerde zij, met gedogen wekt de overheid de indruk dat softdrugs geen kwaad kunnen. „Dat leidt tot toename van het gebruik." P. Hamelink (SGP) achtte be perkt toestaan van de softdrugs verkoop 'zeer laakbaar'. „Dief stal en moord zien we toch ook niet door de vingers?" Verder betwijfelde ook de fractie van Hamelink of de overlast door het gedogen wel af zal nemen. C. de Mol-Marcusse (CDA) zei dat haar fractie eveneens grote twijfels heeft over de effecten van het voorgestane beleid. Zij maakte een voorbehoud tegen het voorstel van het college en zei dat het CDA pas in de raads vergadering eind deze maand met een definitief standpunt naar buiten treedt. Dat doet ook GroenLinks, maar dan om tegenovergestelde rede nen. G. Piscaer zei namens die partij dat twee koffieshops, ge zien de behoefte, wel eens te weinig zou kunnen zijn en pleit te er voor meer verkooppunten van softdrugs toe te staan. WD, D66 en PvdA stemden in met het plan van het college van burgemeester en wethouders. Wel vond W. Gosselaar (WD) dat de gemeente in maatregelen moet voorzien om de te voorzie ne stroom drugtoeristen tegen te houden. Volgens Barbé zijn die mogelijk heden er. „We willen geen markt creëren voor drugtoeristen. We denken dat het mogelijk is in de APV (Algemene Plaatselijke Ver ordening, red.) een bepaling op te nemen die stelt dat de ver koop van softdrugs in koffies hops aan niet-ingezetenen ver boden is." „Dat staat in een richtlijn die neergelegd is in het Europese verdrag. Volgens experts biedt dat mogelijkheden." Daarnaast zei Barbé dat hij een persconfe rentie wil beleggen voor de bui tenlandse media om duidelijk te maken dat drugtoeristen in de Terneuzense koffieshops niet welkom zijn. De fabriek moet zo efficiënt mogelijk gaan werken. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Sas van Gent - Zetmeelmeelderivaten- fabriek Cerestar in Sas van Gent is de operatie 're-engineering' gestart die de fabriek in al zijn geledingen zo effi ciënt mogelijk moet laten draaien. Het personeel is inmiddels van de aanloop van de veranderingen op de hoogte ge bracht. De aanpassingen, die in opdracht van het hoofdkantoor in Brussel bij alle vestigingen van Cerestar Europa moeten worden doorgevoerd, gaat in Sas van Gent niet ten koste van arbeidsplaatsen. „Wij blijven met hetzelfde aantal mensen werken. Dat komt voornamelijk omdat wij in de praktijk, zo blijkt nu, al deels op die nieuwe situatie hebben ingespeeld", zegt personeelschef Bart Kaiser die het veran deringsproces begeleidt. Van onrust op het bedrijf is volgens hem geen sprake. „Het zoemt in de organisatie. Maar dat is lo gisch. Elke verandering zorgt in eerste instantie voor een schrikreactie. Mensen voelen zich wat ongemakkelijk. Bij een krant werkt dat toch ook zo?". De eerste fase van re-engineering gaat overigens voorbij aan het merendeel van de 410 werknemers in Sas van Gent. De produktie blijft namelijk (nog) buiten schot. De veranderingen treffen de afdelin gen produktontwikkeling en de afhande ling van bestellingen. In Sas van Gent houden daar zo'n zestig mensen zich mee bezig. Bij produktontwikkeling wil Ceres tar, onderdeel van multinational Eridinia Béghin-Say, grofweg uitgedrukt voorko men dat meerdere vestigingen in Europa zich tegelijkertijd met dezelfde vernieu wingsprocessen bezig houden. „We moeten niet in alle vestigingen het wiel opnieuw uitvinden", zegt Kaiser. Bij de afhandeling van de opdrachten van klanten gaat het erom om het aantal schakels tussen het moment dat een klant bij Cerestar aanklopt en het moment dat die het produk binnen krijgt te verminde ren. Dat loopt nu volgens Kaiser over te veel schijven waardoor de kans op mis communicatie vergroot. „Hoe meer scha kels, des te meer kans dat het verhaal vervormt. En wij zijn niet alleen lokaal bezig. We werken internationaal. We be kijken nu hoe we dat beter kunnen organi seren. Zodat een klant op tijd zijn produkt heeft, precies zoals hij- dat wilt, zonder oponthoud en vervorming". De helft van de produktie in Sas van Gent wordt buiten de Benelux afgezet en ver loopt via de verkoopkanalen van zusteror ganisaties. Een omslachtig en klanton vriendelijk proces vindt Cerestar. De vraag waarom Cerestar daar niet eerder aan begonnen is ligt voor de hand. Het ant woord is voor Kaiser simpel. „De stand van de techniek was enkele jaren geleden nog niet zo ver. De rol van info-technolo- gie is ontzettend belangrijk in deze nieuwe opzet. Als wij voor een Nederlandse klant een produkt nodig hebben dat in Frankrijk wordt geproduceerd, bestellen we het nu in Frankrijk en het wordt naar hier getrans porteerd. Nu gaat dit alles via de telefoon en de fax. Ideaal is dat wij via de computer kijken in het Franse produktieschema, de order daar zelf inplannen en vervolgens aan de vervoerder doorgeven wanneer de order gereed is voor transport. In elk land heb je dan een persoon die de order afhandelt". De consequenties voor het personeel in Sas van Gent blijven volgens Kaiser, naast het volgen van cursussen, beperkt tot het ver anderen van werkplek en het wennen aan nieuwe collega's. De veranderingen komen op een moment dat Cerestar, naar aanlei ding van interne fraude, de gehele organi satie doorlicht. Kaiser spreekt tegen dat er een verband is. Re-engineering staat daar helemaal los van. Cerestar is al in 93 met de voorbereidingen begonnen". Van onze verslaggeefster Hoek - De provincie Zeeland geeft Pim Kropman Olie en Gas B.V. uit Amsterdam geen toestemming om een pompstation te beginnen bij de kruising van Hoekseweg en de N61. (ADVERTENTIE) Gedeputeerde Staten (GS) geven daar de volgende redenen voor aan: de behoefte is nihil omdat er voldoende tankstations langs die weg zijn, de verkeersonvei ligheid wordt groter en het sta tion zou een obstakel kunnen zijn bij de aanleg van een toelei- dingsweg naar een eventuele vaste oeververbinding over de Westerschelde. Langs die toeleidingsweg is bo vendien al een benzinestation Terneuzen - De Lions Club Oost-Zeeuws-Vlaanderen houdt zaterdagavond een actie voor Artsen zonder Grenzen in het Zuidlandtheater in Terneuzen. Op deze avond treedt het Chine se gezelschap The Chinese Gol den Dragon Acrobats and Magi cians op. Een buffet gaat aan het optreden vooraf. Alle kaarten zijn inmid dels, door de Lions Club ver kocht. De netto-opbrengst gaat naar Artsen zonder Grenzen. Di recteur J. de Milliano neemt de opbrengst in ontvangst. De avond begint om 18.00 uur. De sloop van het bestaande sta tion en garagebedrijf heeft niets met deze aanvraag te maken. „Dat is een zaak van de lokale overheid", redeneren GS. P. Kropman laat in een eerste reactie weten verrast te zijn. „Wij hadden de indruk dat de gemeente Terneuzen heel posi tief stond tegenover ons voorstel. Wij waren namelijk bereid om het bestaande station te slopen en de grond te saneren. Voor die kosten draait nu de gemeente op omdat de vori'ge eigenaar door omstandigheden buiten de daar voor bestaande subsidieregeling viel. Ik vind het standpunt van de provincie Zeeland daarom nogal onbegrijpelijk." Pim Kropman Olie en Gas B.V. runt vijf tankstations verspreid over heel het land. Daar wordt PK-benzine verkocht, het eigen merk van de groothandel. 'Via- via' was Kropman in Hoek te recht gekomen. Hét bedrijf had 2,5 miljoen gulden gereserveerd voor sloop, sanering en nieuw bouw in Hoek. Kropman weet nog niet of hij in beroep gaat tegen de beslissing van GS. Hij wacht de schriftelij ke motivatie van de provincie af. GROTE SHOW VRIJDAG 2 O JANUARI E Hl ZATERDAG 21 JANUARI Comfort. Daar draait het in de SeniorenWinkel om. Comfor tabel zitten en slapen voor een redelijke prijs. Graag presenteren wij u onze nieuwe collectie zit- en slaapmeubelen. Eigentijdse en klassieke meubelen op uw maat! Showroomkortingen. 10 - 25% korting op showroommodellen, tijdens de showdagen! Slapen op de juiste hoogte Capelle a/d Ijssel, Hoofdweg 20, Tel. 010 - 458 21 00. Breda, Ettensebaan 27, Tel. 076 - 22 16 10. Tijdens de showdagen zijn wij geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Snelheidscontroles Auto gestolen Terneuzen/Axel - Bij twee af gelopen maandag gehouden snelheidscontroles werden 141 automobilisten bekeurd. Op de Churchilllaan in Terneuzen waren dat er 129 van de 732 gecontroleerde voertuigen. De hoogstgemeten snelheid be droeg 92 kilometer per uur, terwijl maximum 50 is toege staan. Op de Buthdijk in Axel hielden de meeste weggebrui kers zich tijdens de controle aan de maximum toegestane snelheid van 80 kilometer per uur. Slechts 12 van de in to taal 735 gecontroleerde be stuurders reden te hard, met een uitschieter een passant die 116 kilometer per uur voor zich liet noteren. Inbraak Sas van Gent - Gisternacht is ingebroken in een café aan de Markt te Sas van Gent. Ver mist worden enkele tientallen cd's en een paar flessen drank. De 50-jarige uitbaatster deed hiervan gisteren aangifte bij de politie. Stereo Terneuzen - Maandagnacht is ingebroken in een aan de Beethovenhof geparkeerd- staande auto van een 62-jarige Terneuzenaar. Uit het voer tuig verdween een complete stereo-installatie. Ook een 23-jarige inwoner uit Hulst deed bij de politie in Terneu zen aangifte van een inbraak in aan het Oostelijk Bolwerk in de Scheldestad geparkeerd- staande personenauto. Daar uit verdween een autoradio. Terneuzen - Maandagavond is vanaf een parkeerplaats aan de Koninginnelaan in Terneu zen een blauwe Volkswagen Passat gestolen. Het voertuig, eigendom van een 47-jarige inwoner uit Terneuzen, was voorzien van het kenteken nummer TJ-02-TN. Portemonnee Terneuzen - Een 50-jarige vrouw uit Terneuzen deed bij de politie in haar woonplaats aangifte van diefstal van haar portemonnee met daarin haar bankpas. Ze had deze maan dagmiddag even onbeheerd achtergelaten op de toonbank van een winkel aan de Hugh- ersluys in haar woonplaats. Jongen gewond Terneuzen - Bij een verkeers ongeval op de Bellamystraat in Terneuzen werd gitermid dag een 17-jarige scholier uit Terneuzen gewond. De jongen kwam op zijn fiets gereden vanaf een schoolplein de rij weg op. Daar kwam hij in aanrijding met een 17-jarige plaatsgenoot die een bromfiets bestuurde. Met een hersen schudding en een sleutelbeen- fractuur werd hij voor behan deling overgebracht naar het streekziekenhuis De Honte in Terneuzen. Boxen weg Oostburg - Tussen 7 en 9 ja nuari is ingebroken in een sportcafé aan de Veerhoekweg in Oostburg. De 33-jarige ei genaar uit Sluis, die hiervan aangifte deed bij de politie in Oostburg, mist een zestal ge luidsboxen. Van onze correspondent Sas van Gent - De Sasse middenstand zal in de nabije toekomst maar in beperkte mate gebruik maken van de ruimte die de mieuwe winkelsluitingswet biedt als het gaat om op openings- en sluitingstijden. Middenstandsvereniging Sas '70 streeft ernaar onder haar leden uniformiteit te krijgen in het openen en sluiten van de win kels. Uitzonderingen in specifie ke branches - brood halen bij de bakker op zondagmorgen - moe ten mogelijk zijn. Dit standpunt verwoordde Caro- lus Roelandt van Sas '70 gistera vond tijdens een vergadering van de commissie midden- en klein bedrijf, economische zaken en consumenten. Sas '70-lid Joke Berkhout en commissievoorzitter L. Marquinie vielen Roelandt bij. „Geen 22 verschillende ope nings- en sluitingstijden. De Sasse consument zou daar abso luut niet bij gebaat zijn." De leden van de Sasse midden standsvereniging moeten zich tijdens de vergadering in februa ri nog wel uitspreken over het voorstel. L. Marquinie: „De commissie zal luisteren naar de behoefte van de ondernemers en daarna een gepast voorstel doen naar de raad." De nieuwe winkel-slui- tingswet biedt de ondernemers de mogelijkheid de winkel te openen tussen zes uur 's morgens en tien urn 's avonds. Eveneens wacht de commissie de behoefte van de middenstanders af voor het openstellen van een avondwinkel. Sas van Gent heeft volgens de nieuwe wet recht op een avondwinkel. Commissievoorzitter L. Marqui nie schetste gisteravond tevens de meest recente economische ontwikkelingen in Sas van Gent. De plannen van het havenschap Terneuzen voor de aanleg van een insteekhaven bij de Axelse Vlakte/Autrichepolder verkeren weliswaar in een pril stadium, maar verdienen hoge prioriteit voor Sas van Gent. Sas van Gent ziet de nieuwe insteekhaven im mers als een sterke vestigings factor voor nieuwe bedrijven op de Axelse Vlakte en is momen teel in onderhandeling met tw# bedrijven die zich daar willen vestigen. Marquinie meldde tevens dat het groene licht voor sloop van de Walzenmolen op zeer korte ter mijn wordt verwacht. „De ver gunning ligt klaar en verwacht wordt dat Meneba en Jac Her mans binnenkort de overeen komst tekenen." Zoals gemeld, heeft Jac Hermans plannen voor de vestiging van een nieuw filiaal op de plaats van de Walzenmolen. In de reeks economische ontwikkelingen meldde Marquinie verder de na bije verplaatsing van het zand- bedrijf van Van Denderen naar het Kanaaleiland in Sluiskil. Van onze correspondent Nieuwvliet - De inwoners van Nieuwvliet, in de volksmond ook wel Sintepier genoemd, maken zich op voor de twaalfde uitvoe ring van de 'Bonte Avond'. Die wordt zoals gewoonlijk weer in het dorpshuis De Heerlijckhe- ijt gehouden op 20 en 21 januari. Een groot deel van de bevolking heeft ook nu weer voor een vol programma gezorgd. De Blaas- groep bijt de spits af. De leerlin gen van de onderbouw van de openbare basisschool Johan Wil lem Frisoschool, voeren koning Pietepeut op. De tieners zetten vervolgens de kleine musical 'Wie lust er spokenvlees?' op de planken. Ten slotte treedt de zanggroep als laatste nog voor de pauze op. De avond wordt besloten met het toneelstuk 'Pa niek op de planken'. De gratis toegangskaarten zijn in Nieuwvliet op zaterdag 1» januari tussen 10.00 en 12.00 uur te krijgen in de Stadsherberg. Vlissingen (anp) - De 'onervaren politicus' J. van Scheppingen die 0 maart vorig jaar voor de Centrum Democraten in de raad van Vlissingen terechtkwam en een paar maanden later koos voor ne Nederlands Blok, heeft zich weer bedacht. Van Scheppingen wil nu toch als lid van de CD deze parui vertegenwoordigen in de raad. Dat staat althans in een door Van Scheppingen ondertekende brie die het hoofdkantoor van de CD heeft gestuurd aan burgemeester J- van der Doef van Vlissingen. Van Scheppingen schrijft dat hij als onervaren politicus, in ve^™' ring door de vele politieke processen, is opgestapt als lid van de U* Dat besluit noemt hij nu verkeerd. Volgens hem kan de CD onder o 'moeilijke omstandigheden' waaronder de 'vaderlandslievende pa tijen moeten werken', het meeste voor de kiezers doen. In een reactie zei Van der Doef dat de brief naar de raad gaat en vo kennisgeving wordt aangenomen. „Een land dat Boud bfj elkaar te worde dat voor - Ze strooit het achteloos uit haar mouw: „Last van wintertenen of -ha: den? Neem wat echte b<| ter en meng het met uiensap. Smeer het mengseltje voor het sla pen gaan op tenen of handen en je hebt mine} 4 last van wintertenen Waarom? Vraag me dat niet. Maar het helpt." Elma Dalhuijsen-Nuis. Ze is de slimste vrouw van België en straks oo van Nederland nu haar boekje De Gouden Raa< van Tante Kaat ook aar deze kant van de grens verschenen is. Duizend tips die het huishouden sneller, makkelijker en goedkoper maken. „Wei je dat met een laagje au towas plastic tuinstoele langer mooi blijven?" Door Hans Jacobs Ze wordt in België gezien als slimste huisvrouw die achter fornuis staat. Tante Kaat. Twee keer ochtenden per w. hangen de Vlamingen aan h. lippen als ze haar slimmighe: jes, haar gouden raad, via bekende radio-programma Si op Radio 2 de ethter in gooit. Tante Kaat. Het klinkt als bel gen kaas. Als de oudtante vl Klazien. Maar ze is heel ander: „Ik en huishouden!" Ze lacht dat er geen vergissing mogelj is: huishouden is niet haar me< geliefde bezigheid. Verre vi dat. „Je komt nog eens om in troep, zei mijn moeder tegen Ik ben eigenlijk altijd met i. anders bezig, zodat het huisho den snel moet gaan. Dus verz mei ik alles wat mijn leven ma keiijker maakt en er tijd ov blijft voor échte leuke dingen." Duizend van die super handi tips voor tuin, huis en keuk heeft ze gebundeld in een boek waarvan er in België in een pa maanden tijd al bijna 50.000 ve over de toonbank zijn gegaa Nu is Nederland aan de beurt. Onze juf Zelfgebakken koekjes blijvi AUSTIN, TEXAS lijkt schier onuitputtelijke hoev heid goede bands te hebb Nieuwste sensatie uit die o treien, waarvan we nu hier plaat kunnen vernemen is groep The Keepers. Looking a sign is de titel van de debui cd en het is een plaat vol gc deerlijke, heerlijke muziek. Spil van The Keepers is gil rist/zanger Brad Brobisky. 1 is een Texaanse muzikant i zijn sporen verdiende bij one meer Calvin Russell. Via kwam hij in contact met Rc nie Lane die ooit in de Sm faces zat en dat resulteerde een aantal gezamenlijke coi Posities. Toen Brobisky c nummers wilde gaan opnemt Sing hij op zoek naar muzika Jen. De broers David en Lela waddel (respectievelijk bas drums) kende hij van The C: vin Russell Band. Voordi! speelden ze bij figuren als Bi Joe Shaver, J.J. Cale en Tow. Jan Zandt. Gitarist Jesse Ta lor had al ervaring op geda: nij Joe Ely, Butch Hancock ferry Allen. Accordeonist Po ty Bone speelde ook met Ely Hancock, alsmede bij Timb O, 'Jto behulp van een reeks in dentele bijdragen van muzik; vrienden zetten The Keepers Looking for a sign muziek ne ">e zijn wortels in de bluesro cn de country heeft, maar c daarnaast invloeden uit reggE K B, psychedelia, folk jjck 'n' roll heeft. "e teksten handelen over lev aan de zelfkant en andere d gelijke ellende, waar je als i Woner van de zuidelijke ®ee te maken kunt krijg^ Merkwaardig genoeg verton sommige nummers overee] °msten met de typisch Nq mrkse stijl van de vroege Wh eVille en Garland Jeffre; et gebruik van de accorde geeft aan de muziek een zalij eeslependheid mee en omd

de Stem | 1995 | | pagina 14