igenheid 'Opknapbeurt voor Graauw' Geschonden levensbron LcetAflD HULST msplein 22-1 DAG KLAPPER UITSLAGEN maison Eerste ophaalbeurt gft-afval Hontenisse succes Reconstructie Dorpsstraat rekent niet alleen af met verkeersproblemen: 50 jaar!! Edwin wordt 30 jaar 5x10 Jl* DÉ STEM DE STEM ZEELAND C2 ticulieren r Gefeliciteerd iog eens wat! Ie kollektie gaat de [ortingen tot 50% op s. mode voor jongens annen en vrouwen, ;ers, neem je nu mee Graag tot gauw. Maes Tours deels in andere handen Korte cursussen Muziekschool Smartlappenfeest in Kapelle Bloed Iets nieuws Monument KAARTINGEN SCHIETINGEN KOERSBAL exclusieve herenkleding KWALITEIT VOOR LAGE PRIJS X 64 WOENSDAG 11 JANUARI 1995 bedankje, jubileum, Velijk, verloving, Irestatie, examen, ham enz. blom 0,65 incl. BTW, tegel verplicht, f afbeelding; nm 26.- incl. BTW. l/en op aanvraag. Iniet geretourneerd. 12 of geef uw tekst patsing af bij één van [Schriftelijke opgaven 6 geaccepteerd, indien lend zijn, ook indien uw Bijgevoegd is. het recht voor teksten i redenen te weigeren, dachten bereiken over de ehoudt de uitgever zich om de naam van de ir bekend te maken. rg-Geerlings in Oosterhout, Iris in Nieuwendijk. Van onze verslaggever Kloosterzande - De eerste ophaalbeurt deze week van groente-, fruit- en tuinafval in de gemeente Hontenisse is een succes geworden. „De eerste twintig ton maandag waren van zeer goede kwali teit", aldus W. Broekhoven van de gemeente Hontenisse. Ook gisteren bleek het afval prima. Broekhoven wijt de geslaagde start van de gescheiden inzame ling aan de uitvoerige voorlich tingscampagne die de gemeente heeft gevoerd. Zo trokken amb tenaren naar de verschillende dorpen om de inwoners te infor meren tijdens speciale bijeen komsten. Ook is er een speciale gft-lijn geopend waar mensen met vragen terecht kunnen. Zit het met de inhoud van de groene gft-bakken wel snor, de containers op zich veroorzaken verspreid over de gemeente nog wel wat knelpuntjes. Zo is er het probleem van de bewoners die vlak langs de rijksweg in Terhole wonen. De containers daar plompverloren buiten de deur zetten zou levensgevaarlijke si tuaties opleveren in verband met het rakelings voorbij razende verkeer. De veiligste oplossing is om een verzamelplaats aan te wijzen waar bewoners de contai ners kunnen neerzetten voor de ophaaldienst. „We hebben nu alvast een paar locatie aangeduid. Om te voor komen dat lege bakken bij harde wind wegwaaien, hebben de mensen van de ophaaldienst op dracht de containers plat neer te leggen waar dat mogelijk is," aldus Broekhoven. Andere pro blemen vormen straatjes waar de ophaaldienst niet kan komen en dijkwoningen. Voor die bewo ners valt het vaak niet mee met de zware rolemmers de dijk op te sjouwen. „Maar we verwachten deze maand voor al die knel puntjes een oplossing te heb ben", voorspelt Broekhoven. Ten slotte zijn er ook nog inwo ners die van de rolemmers hele maal niets moeten hebben. „De grijze willen ze meestal wel ge bruiken," aldus Broekhoven, „maar de groene niet. Dit met het argument dat ze geen gft-af- val hebben en alles zelf op hun eigen composthoop gooien. Nou, dat is dan een mooie zaak. Het scheelt de gemeente weer aan gft-afval. 'Van onze verslaggever Graauw - De reconstructie van de Dorpsstraat in praauw rekent niet alleen af met de verkeersproblemen, maar betekent ook een flinke opknapbeurt voor het dorp. Bovendien zal het karwei een positieve invloed hebben op het milieu. Onze Oma ziet vandaag Saar. Gefeliciteerd lieve oma. Altijd sta je voor ons klaar. Daphne, Sanne, Valerie, Timmy. Hiep, Hiep Hoera Proficiat De Buurtjes. Het is niet aan haar te zien J deze jongedame wordt vandaag Ma, van harte gefeliciteerd, j Albert en de kinderen. I Mai I /er tel. Dat blijkt uit de plannen voor de Dorpsstraat, die nu ter inzage liggen. De Dorpsstraat is al vele jaren een zorgenkindje van de gemeente Hulst. Vanwege de veenachtige ondergrond verzakt het klinkerwegdek telkens. De gemeente heeft er la heel wat tijd en geld ingestopt om het wegdek zo goed en zo kwaad mogelijk berijdbaar te houden. Telkens duiken de problemen echter weer op. Een drastische aanpak is de enige oplossing en dat gaat nu gebeuren. Het begint allemaal onder grond met de aanleg van een nieuwe riolering tussen het begin van Graauw en de Jacintastraat. Die voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd. Het belangrijkste element is het maklen van een rioolberging. Die moet voorko men dat er minder overstorten plaatsvinden op de Graauwse Kreek. „Dus dat is een goede zaak voor het milieu," stelt chef G. Totté van de afdeling Stads en Dorpsontwikkeling. Extra groen I Ook de Rozenstraat krijgt vanaf de kruising met de Jacintastraat tot de Dorpsstraat een nieuwe riolering. Daarna wordt de weg weer herstraat. Aan het aanzicht I zal weinig veranderen. Mogelijk l.komt er nog wat extra groen. 1' De Dorpsstraat zal wel helemaal .veranderen. Er komt een asfalt- ■verharding die volgens Totté be- I ter zal blijven liggen dan klin- I kers. „Mits je er een goede fun- I dering onder stopt en dat zijn we I I ook van plan." Het gevolg van I afalt is dat er te hard gereden I wordt. Daarom zijn er in totaal I zes snelheidsremmers voorzien. Van onze verslaggeefster Heikant/Overslag - Het bus bedrijf Maes Tours uit Hei kant is deels overgegaan in andere handen. Sinds 1 januari van dit jaar runt F Bal uit Overslag samen met zijn echtgenote het bedrijf dat 68 laar geleden werd gesticht door de familie Maes. Mevrouw Maes, de dochter van de oprichter, is nog wel mede-ei genaar maar bemoeit zich niet ®eer met de bedrijfsvoering. Maes Tours beschikt over drie bussen en een taxi. De bussen staan op stal in Axel bij de streekvervoerder ZWM. Bal wil zich in de toekomst spe cialiseren in een- en meerdaagse tochten voor 55-plussers. EDITIE ZEELAND J Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, !eJ-0115O-18924,faxO115O- 86554. phC'«cteuren: Pe,er Oggel (editie- lef), Frank van Cooten, Frank ey, Rein van der Helm, Florence "tandt, Ton Koomen (sport), Harold de Puysseleijr. Klokstraat 1tel. 01100- «Ü30, fax 01100-21928. edacteur: Cees Maas (provin- oeverslaggever). Steenstraat 14, tel. 01140- W51, fax 01140-19698. acteur: Eugène Verstraeten editiechef). Advertentieverkoop M^zen: Zuidlandstraat 32, 'el- 01150-17920. sbegenwoordigers: Hni t ®oe'ie> Bans Dimmers. 13751 teenstraat 14, tel. 01140- p-degenwoordigers: ff y van den Brande, lv»,ÏIanVerstraeten- tel n7°pleicler: Harry Muurmans, H "'6-236454. Een zogenaamd verkeersoog met gescheiden stroken voor fietsers bij het begin van de bebouwde kom en vijf om en om te plaatsen wegversmallingen, verspreid over de hele Dorpsstraat. Voetbalvelden Nabij de voetbalvelden, op de plaats waar de gemeente onder de grond een bergbezinkbassin gaat leggen, komt extra parkeer ruimte. Bovendien wordt er par keerruimte voor vrachtwagens gemaakt. Het pleintje bij de Ja cintastraat wordt helemaal op geknapt. De verkeersremmers worden voorzien van groen. Ook de brede trottoirs krijgen een groener aanzicht. De wegversmallingen zijn zo be dacht dat zwaar landbouwver- keer er zonder veel problemen doorheen kan. „De Dorpsstraat heeft een functie van doorgaan de weg, dus dat moet ook zo kunnen blijven," zegt Totté. „Maar het verkeer zal zich wel moeten aanpassen." In totaal is er met de nu voorlig gende plannen een investering van rond de 2,5 miljoen gulden gemoeid. Maar daarmee is de gemeente er nog niet. In de toe komst moeten ook nog de Achte- riendstraat en Oude Kaai wor den aagepakt. Een klus die nu op ruim een miljoen gulden wordt geschat. De plannen voor de Dorpsstraat liggen tot en met 7 februari voor iedereen ter inzage in het Hul ster stadskantoor en in het dorpshuis van Graauw. In dat zelfde dorpshuis wordt 19ja- nuari om 20.00 uur een in spraakbijeenkomst gehouden, waar bewoners hun zegje kun nen doen over de plannen. Totté hoopt dat het plan nog in februari ter goedkeuring aan de gemeenteraad kan worden voor gelegd. „Dan kunnen we in maart al beginnen. Lukt dat niet, dan moeten we toch in ieder geval in april aan de slag zijn." De Dorpsstraat is al vele jaren een zorgenkindje van de gemeente ondergrond verzakt het klinkerwegdek telkens. Hulst. Vanwege de veenachtige foto wim kooyman Van onze correspondente Hulst - De Zeeuwse Muziek school biedt net als voorgaande jaren van februari tot juli een aantal korte cursussen aan. De cursussen zijn gericht op de praktijk en in verschillende dis ciplines: van liedbegeleiding tot een synthesizer programmeer les. In Hulst, Goes en Middelburg is er de Algemene Muzikale Vor ming voor volwassenen voor hen die op eenvoudige wijze willen kennis maken met muziek. In Oostburg, Goes en Vlissingen is er liedbegeleiding op gitaar voor deelnemers vanaf 14 jaar, die al enige ervaring hebben in het bespelen van dit instrument. In de cursus is vooral aandacht voor de akkoordbegeleiding bij liederen. Een nogal gespecialiseerde cur sus is deze die gegeven wordt in de Midi-studio in Zaamslag: de synthesizer programmeer cursus waarin het gebruik van de com puter en de synthesizer in zowel het componeren als vertolken van muziek wordt belicht. Verder zijn er nog de cursussen hedendaagse serieuze muziek voor koren, het lithurgische or gelrepertoire en het leren bespe len van de akoestische gitaar. Deze lessen zijn alleen in Vlis singen, Middelburg en Goes. Wie belangstelling heeft voor een of meer korte kursussen kan een folder en inschrijfformulier aanvragen bij de centrale admi nistratie in Middelburg. Kapelle - Het vierde Smartlap penfestival in Kapelle vindt plaats op 8 april. De culturele commissie van Kapelle stelt een festival van enig niveau op prijs en houdt daarom weer work shops om deelnemers aan het festival goed voor te bereiden. Deelname aan die workshops is niet verplicht. Wel merkt de cul turele commissie op dat vroegere prijswinnaars er vaak wel aan meededen. oonnummers en openings- Nina^°Verige a,delin9en op VOORKOMEN IS beter dan ge nezen, leert een reeds in de Middeleeuwen bekend spreek woord, ons, maar handelen we er ook naar? Waterverontreini ging schijnt niet te voorkomen te zijn. Het is kennelijk onver mijdelijk dat het oppervlakte water vervuilt. We kunnen of willen niet meer voorkomen. De oorzaken van de vervuiling zijn vele, maar die oorzaken wegnemen, schijnt onmogelijk te zijn. Als die dan niet te bestrijden zijn, dan moe ten de gevolgen maar aange pakt worden. Dat doen we dan ook. Verdere verontreiniging van het oppervlaktewater moet voorkomen worden, er dient zelfs gepoogd te worden de ver vuiling terug te dringen. Voor het grondwater komt dat ook, maar daar gaat de verontreini ging momenteel nog niet hard genoeg, dus blijven maatregelen voorlopig uit. Spijtig eigenlijk dat water zo'n geschikt middel is om duizend en een stoffen in op te lossen, dan wel in zwevende toestand te vervoeren. Eigenlijk zou het zo moeten zijn dat verontrei nigd water niet dun blijft, maar, afhankelijk van de mate van vervuiling, steeds meer dik- vloeibaar zou worden. Rivieren als Rijn, Maas en Schelde zou den zich dan als enorme gelati- ne-stromen kruipend richting zee begeven, waar de schepen in erg vuile plekken moeizaam voortstampten. Alhoewel... hoe zou het dan de vogels en de vissen vergaan en waar zouden wij blijven ais er geen bloed (te vergelijken met verontreinigd zout water) meer door onze aderen zou vloeien, maar een stroperige pasta? Ner gens, dus het is maar goed dat het is zoals het is: ook vuil water blijft dun-vloeibaar. Vanuit Vlaanderen wil(de) ook nogal eens water komen dat die naam nauwelijks verdient. Na de definitieve scheiding van Nederland en België in 1839 werd het in een Tractaat alle maal keurig vastgelegd: dit ge bied mag afwateren naar hier, dat naar daar, langs die sluis of die duiker, allemaal nauwkeu rig omschreven en genummerd, alleen men vergat een definitie te geven van het begrip water. Waarom zou men ook! Water was toen nog gewoon water en het was schoon. Was dat niet helemaal het ge val, dan was het zelfreinigend vermogen, een natuurlijk biolo gisch proces, nog zodanig dat het zelf zijn problemen oploste binnen enkele kilometers of minder stromen. Ga je daar echter te veel een aanslag op plegen, dan werkt op zeker mo ment ook dat niet meer en dat deden we. Maar het probleem van de waterverontreiniging moest opgelost worden. Daar toe legden we onszelf in 1970 de Wet Verontreiniging Opper vlaktewateren (WVO) op. Als uitvloeisel van de Verordening Verontreiniging Oppervlakte wateren Zeeland werden per 1 december 1974 de waterschap pen met de uitvoering van die wet belast. In West-Zeeuws-Vlaanderen waren al in de wederopbouw periode na de Tweede Wereld oorlog door verschillende ge meenten bij nagenoeg alle ker nen rioolwaterzuiveringsinst- ellaties (RWZI's) gebouwd, voor Oost was het iets nieuws. Voor' een totale investering van. een hele dikke zven miljoen gulden bouwde het Waterschap Hul ster Ambacht aan de Clingeweg de RWZI-Hulst, die in 1978 in gebruik genomen werd. In november 1983 werd de RWZI-Hontenisse operationeel. De capaciteit is ongeveer een derde van die van Hulst, dus de twee miljoen gulden die deze voorziening kostte, was zeker een welbesteed bedrag. De Drie Ambachten, als water schap nog jong, want pas per 1 januari 1982 was het ontstaan uit een fusie tussen de Water schappen Axeler Ambacht en De Verenigde Braakmanpol ders, keek de kat wat langer uit de boom. Dat had onder meer te maken met de vraag wat de diverse industrieën zelf aan af valwaterzuivering zouden gaan doen en aan de keuze van de locatie(s) voor één of meer Wil je het geheel op een foto vastleggen, dan verlies je het zicht op de plaat. foto camile schelstraete RWZI's.) Het werd er een die kwam te staan aan de Frank- rijkweg, ofwel aan de oostzijde van het Kanaal van Gent naar Terneuzen, juist ten noorden van de oprit naar de brug bij Sluiskil. De capaciteit is onge veer zeven maal die van Hulst en de investering voor het hele project bedroeg ongeveer 25 miljoen gulden. Aan het hoofdgebouw is een veelkleurig, zeer technisch uit ziend, monument geplaatst, een waterzuiveringsinstallatie in het klein, zo men wil, want er stroomt ook werkelijk water uit. Wil je het geheel op een foto vastleggen, dan verlies je het zicht op de plaat die meer vertelt. Daarom onze keuze voor de roodkoperen plaat met als opschrift: - GESCHONDEN LEVENS BRON, het water, hersteld, ge schoond ....voor nu en later. Rioolwaterzuiveringsinstallatie - De Drie Ambachten - in be drijf gesteld op 2 mei 1991 door de heer ir. C. Blom, directeur- generaal van de Rijkswater staat. - Daaronder het wapen van De Drie Ambachten. Het ontwerp van dit monument is van J.Meesen te Hoek, toenter tijd Hoofd Technische Dienst van DDA, daarna tot zijn pen sionering secretaris van ge noemd schap. I Met dank aan de heer H. Kindt van DDA te Terneuzen. THEATER TERNEUZEN Olleke Bolleke (jeugdvoorstelling) - door jeugdtheater Het Appeltje - Zuidlandtheater -15.00 uur 5) ZIERIKZEE Laat ze maar praten (musical) - door Jeugdkomedie Amsterdam - Concertzaal -15.00 uur 17,50) DIVERSEN ST.-JANSTEEN De Warande - 13.30 uur schieting voor bejaarden CLINGE Malpertuus - ANBO - 13.30 uur koersbal Malpertuus - KBO -13.30 uur hand werken, kaarten, pergamano AXEL Christelijke openbare biblio theek - expositie 'Alcohol, denk meer over minder' Gregoriuscentrum - 13.30 uur koersbal EEDE Hof van Eede - 19.30 uur nieuw jaarsreceptie KVO TERNEUZEN 't Schelpenhoekje -19.30 uur joke ren FILMS GOES Grand Theater 14.00 uur De Leeuwekoning 20.00 uur Timecop HULST De Koning van Engeland 14.00 en 20.00 uur De Leeuweko ning 14.00 en 20.00 uur The Lion King 14.00 en 20.00 uur Junior 20.00 uur Interview with the Vampi re TERNEUZEN Porgy Bess 20.00 uur Trois Couleurs: Blanc VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 14.00 uur De Leeuwekoning 14.00 en 20.00 uur The Lion King 20.00 uur Interview with the vampi re 14.00 en 20.00 uur Color of night 14.00 en 20.00 uur Junior GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The chase 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Milk money 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The mask 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Interview with the vampire 20.00 en 22.30 uur Nostradamus 20.00 en 22.30 uur Sirens 14.30 en 17.00 uur Miracle on 34th Street 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Timecop 14.30,17.00 uur De Leeuwekoning 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The Lion King 20.00 en 22.30 uur The specialist 14.30,17.00, 20.00 uur Max 17.00 en 22.30 uur Blown away 20.00 en 22.45 uur Pulp Fiction 14.30 en 17.00 uur When a man loves a woman 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Forrest Gump Nieuw-Namen - De Verenigde Kaarters: 1. R. Sturm-G. van Rooyen, 2. G. Verhulst-A. Thiele- man, 3. J. de Loos-H. van den Eede. Oostburg - Oostburgse Bridgeclub, vrije wedstrijd, zaal 1'Ambassadeur, achttien paren. Groep A: 1. Le- grand-Plasschaert, 2. Langedijk-De Ruyter, 3. Christiaansen-Pielaet. Groep B: 1. Lalkens-Termote en echtpaar Steenberge, 3. Gernaert- Lako. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 34 personen. Jokeren: 1. mevrouw Van Haver, 2. mevrouw Van Remortere, 3. mevrouw Ferket. Bieden: 1. R. de Cock, 2. P. Haulez, 3. mevrouw Buys. Clinge - Zaal De Landbouw, 36 personen. Bieden: 1. I. de Winkel, 2. E. de Kint, 3. P. Acke. Jokeren: 1. F. Buys, 2. mevrouw Rottier, 3. me vrouw Verschuren. Graauw - Gemeenschapshuis, ze ventien personen. Jokeren: 1. me vrouw Eerdenburg, 2. J. Kamoen, 3. mevrouw Van Ietegem. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, twintig personen. Bieden: 1. A. Tielens, 2. A. Bracke, 3. P. Ras. Jokeren: 1. >R. dè Vos, 2. mevröüw Van de Lee, 3. mevrouw De Cock. St.-Jansteen' - Zaal Zondagsver- maak, twintig personen. Bieden: 1. J. de Kraan, 2. H. Coalone, 3. J. Verhoeven. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 25 personen. Bieden: 1. W. Neve, 2. Th. Neve, 3. mevrouw De Waal-Bun. Jokeren: 1. R. Verschu ren, 2. mevrouw Schalje, 3. me vrouw Verschuren. Sas van Gent - Zaal De Engelen roos, veertig personen. Bieden. 1 mevrouw Zwartelee, 2. mevrouw Houcks, 3. Ch. Aarts. Jokeren: 1. mevrouw De Wit, 2. mevrouw Sae- ye, 3. mevrouw Hellen. Koewacht - Zaal De Lange Akkers, dertig personen. Bieden: 1. R. Schal- kens, 2. J. Martens, 3. R. Buys. Axel - Gregoriuscentrum, 32 perso nen. Bieden: 1. E. Lambert, 2. J. Strijdonk, 3. J. Corbeel. Graauw - Gemeenschapshuis, 32 personen. Bieden: 1. Th. Weemaes, 2. H. Berkelmans, 3. mevrouw .Van Hooye. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 63 personen. Bieden: 1. P. Poppe, 2. J. van Pamelen, 3. K. Zwanink. Joke ren: 1. mevrouw Patijn, 2. F. Buys, 3. mevrouw Rodrigo. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 49 personen. Bieden: 1. J. van Geertruy, 2. F. de Rijk, 3. F. Schalje. Jokeren: 1. mevrouw Pieters, 2. me vrouw Hellen, 3. mevrouw Claassen. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 35 personen. Jokeren: 1. mevrouw Haulez, 2. mevrouw Patijn, 3. H. Coalone. Bieden: 1. E. Otjes, 2. G. de Bruyn, 3. G. de Graaf. Sluiskil - Zaal Atlanta, 35 personen. Bieden: 1. T. Bleyenberg, 2. E. van Hijfte, 3. A. van Dorselaer. Jokeren: 1. mevrouw De Koning, 2. C. de Koning, 3. mevrouw Neve. Stoppeldijk - Kantine voetbalver eniging Vogelwaarde, 32 personen. Bieden: 1. R. Arens, 2. J. Sorber, 3. mevrouw Gelderland. Terneuzen - Zaal Du Commerce, 35 personen. Bieden: 1. A. Verhelst, 2. J. Lippens, 3. B. Pirard. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 113 personen. Bieden: 1. mevrouw Van de Hemel, 2. J. Poppe, 3. P. Jonkers. Jokeren: 1. P. de Waal, 2. mevrouw Van de Stel, 3. mevrouw De Schep per. Hengstdijk - Camping De Vogel, 28 personen. Jokeren: 1. C. van Goethem, 2. mevrouw Crombeen, 3. C. Lernout. Bieden: 1. J. de Kort, 2. W. Zwaans, 3. A. Zwanink. Clinge - Zaal De Landbouw, 58 personen. Jokeren: 1. mevrouw Rombout, 2. mevrouw De Koning, 3. F. Buys. Bieden: 1. A. Roeland, 2. L. Buyze, 3. Th. de Vet. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, negentien schutters. Hoge vogel: F. de Meyer, eerste zijvogel: G. Ste vens, tweede zij vogel: E. Rottier, grootste aantal (7): J. de Beul. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 29 schutters. Hoge en eerste zijvo gel: F. de Meyer, tweede zijvogel: J. van Meelen, grootste aantal (6): D. de Bakker. Zuiddorpe - Schutterslokaal, 45 schutters. Eerste hoge vogel: C. Baart, tweede hoge en tweede zijvo gel: F. de Waal, eerste zijvogel: F. de Dobbelaere, grootste aantal (7): M. Suy. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 41 schutters. Eerste hoge vogel: F. de Vos, tweede hoge vogel: R. Ver schoten, derde hoge hoge vogel: B. Strobbe, eerste en derde zijvogel: A. D'Hondt, tweede en vierde zij vogel: H. de Kint, grootste aantal (6): H. de Gucht. Ovezande - Bar R2, Spes Nostra, 37 schutters. Wip 1: hogevogel: P. Rentmeester, eerste zij vogel: H. Franse, beiden Willem Teil; grootste aantal (11): R. Klippel, Doel naar Hoger; vliegende vogels: B. de Jon ge, Spes Nostra en P. Rentmeester. Wip 2: eerste hoge vogel: W. Bek, Spes Nostra; tweede hoge vogel: H. Franse, eerste zijvogel: J. Boelens, Willem Teil; tweede zijvogêk M. de Jonge, Soranus 2; derde zij vogel: B. de Jonge, Spes Nostra. Wolphaartsdijk - Zaal Royal, St.- Sebastiaan. Wip 1: hoge vogel: P. Meeuwse, St.-Sebastiaan en C. Jere- miasse, Zorgvlied; eerste zijvogel: R. Klippel, Doel naar Hoger; tweede zijvogel: J. Remeijnse, Zorgvlied; eerste klep: C. Jeremiaasse, tweede klep: P. de Visser, beiden Zorgvlied; vliegende vogels: J. van Liere, St.- Sebastiaan en R. Klippel, derde klep: J. Harinck, St.-Sebastiaan. Wip 2: eerste hoge vogl: J. Remijnse, Zorgvlied; tweede hoge vogel: A. Dekker, Doel naar Hoger; eerste zijvogel: C. Stouthamer, Zorgvlied; tweede zijvogel: J. van Liere, derde zijvogel: A. Hoogstrate, beiden St.- Sebastiaan; vierde zijvogel: C. jere- miasse, Zorgvlied. 's-Heerenhoek - Zaal Walk Inn, ver enigde sociëteiten, koningsschieting. Algemeen koning: S. van Eijkeren, Vrije Schutters; koning VIOS: L. de Kraker, koning Vrije Schutters: R. van Eijkeren, koning Concordia: M. Verdonk, koning Eensgzindheid: S. de Jonge. Prijsschieting, 22 schut ters: 1. A. van de Dries 8 punten, 2. R. Oosthoek 7, 3. J. Busschers 7, 4. M. Verdonk 6, 5. H. van de Dries 5 punten. 's-Heerenhoek - Zaal De Koren beurs, 27 schutters. Eerste hoge vo gel: A. Dekker, Doel naar Hoger; tweede hoge vogel: J. de Baar, Wil lem Teil; eerste zijvogel: H. de Jon ge, Soranus; tweede zijvogel: H. Breemer, Juliana; derde zijvogel: C. Eversdijk, St.-Sebastiaan; vierde zijvogel: A. de Jonge, Soranus; grootste aantal (7) en vliegende vo gel: H. van Leeuwen, Ravenstein. De volgende schieting is 17 januari. Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, 23 personen: I. H. de Gucht/ A. Rombout, 2. L. Ivens/G. de Bruin, 3. L. Neve/G. Cornelissens. Westdorpe - Zaal Concordia, negen tien personen. Mat 1: 1. R. Spues- sens/E. de Smet, 2. O. de Kever. Mat 2: 1. C. de Smet/E. Dhaene, 2. W. Kalle. Sas van Gent - Zaal St.-Albert, dertien personen: 1. A. Vale/B. Rammeloo, 2. A. de Buck, 3. F. de Kort/mevrouw Vale. Axel - Gregoriuscentrum, twaalf Eersonen: 1. A. Willems, 2. H. Ver- raeken, 3. mevrouw Dane. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, twaalf personen: 1. A. Rottier/M. de Maat-de Waal, 2. J. de Waal-Hame- link/R. de Waal-Cambeen, 3. A. Mannaert/J. Schrauwen. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, acht personen: 1. R. Durinck/P. Vinken- stein, 2. J. Lauwers/J. Everaert, 3. mevrouw Dankaert/mevrouw Ever aert. (ADVERTENTIE) UITVERKOOP Noordstraat 65 Terneuzen Burchtstraat 14 Oostburg

de Stem | 1995 | | pagina 13