Sport Voorzitter van Goes stapt op Terneuzen wint verrassend Canadese Zavitz blijkt superieur Hoek buit meerderheid niet uit in boeiende eindstrijd DE STEM ZEELAND Laatste seizoen voor Ron Schrier als hoofdtrainer Goes op zoek naar opvolger Ron Schrier I Beste speler Minst gepasseerde doelman Topi scorer Verrassingen Ook tiende editie Kokend Roekoe Roekoe Roekoe Ui tgesproken PAARDESP0RT Geef eens iets a geef een dlnerb- 23e Ouderen blijven in eigen dorp Zeeuwse veren zijn wel veilig Video-piraterij stijgt explosief Appie A. bekent aandeel in AH-overval Philips wil snellere groei ri'/mv Akkoord over paspoort P alestijnen Record: Indiër vast 201 dagen Van onze sportmedewerker Goes - Nadat bekend werd dat Ron Schrier met ingang van volgend seizoen niet meer zal terugkeren als trai ner van de hoofdselectie bij de voetbalvereniging Goes, kreeg de club te maken met een bestuurlijk probleem. Lieven dë Leeuw besloot na melijk af te haken als voor zitter. Het een heeft met het ander te maken. Het merendeel van het bestuur van Goes meende dat het na zeven jaar tijd werd om uit te zien naar een andere oefenmees- ter dus het contract met Schrier niet te verlengen. De technische commissie en de spelersraad stonden daar eveneens achter. Trouwens ook Ron Schrier zelf had te kennen gegeven van club te willen veranderen. Geen vuil-»- tje aan de lucht dus voor beide partijen naar het leek. Lieven de Leeuw bleek echter voorstander te zijn om alsnog te trachten Ron Schrier voor de club te behouden. Hij voerde aan dat er geen steekhoudende argu menten waren aangedragen om het dienstverband met Schrier te beëindigen. Onder zijn leiding waren immers successen geboekt op de grasmat en in meerdere opzichten had deze zich 'waar' gemaakt bij Goes. Toch bleven de andere bestuursleden van Goes op hun standpunt staan om uit te zien naar een andere trai ner, waarna De Leeuw het be sluit nam op te stappen als voor zitter. „Jammer dat het zo gelopen is," vindt Ron Schrier. „In de vier jaar dat De Leeuw als voorzitter fungeerde bij Goes heeft hij veel en belangrijk werk verricht voor de vereniging. Ik denk dan ook dat het moeilijk wordt om een goede plaatsvervanger voor hem te vinden, maar ik hoop van ganser harte dat men daarin Ron Schrier heeft inmiddels een andere club gevonden. Hij gaat volgend seizoen aan de slag bij tweedeklasser Veere, voorlopig voor één jaar. Schrier kijkt met genoegen terug op de langdurige periode die hij bij Goes werk zaam was. „Uiteraard," conclu deert hij. „Toen ik hier kwam speelde Goes nog in de derde klasse, maar al gauw werd de tweede klasse bereikt en als klap op de vuurpijl promoveerden we enkele jaren geleden naar de eerste klasse van het KNVB-zon- dagvoetbal. Voor mij betekende dit natuurlijk een hoogtepunt. Alsmede vorig seizoen, toen we als debuterende eersteklasser di rect een belangrijke rol speelden en via de nacompetitie mee mochten dingen naar een plaats in de hoofdklasse. Dat bleek echter geen haalbare kaart te zijn, maar toch was het voor Goes een florissant seizoen." Momenteel staat de club er min der goed voor. Goes verkeert in degradatienood en zal alle zeilen moeten bijzetten om het vege lijf te redden. „In feite moeten we uit de nog resterende negen wed strijden tien punten halen," stelt Schrier vast. „De messen zullen dus geslepen moeten worden." De mindere prestaties van Goes dit seizoen moeten volgens hem in hoofdzaak worden toege schreven aan de blessuregolf waarmee de club te maken kreeg. Leen Koster en Michel Jonkman liepen een beenbreuk op. Johnny Heijnsdijk staat ook al geruime tijd buitenspel, is inmiddels geopereerd, maar heeft weer vocht in de knie ge kregen, terwijl Jaimy van Blop- poel langzaam terugkomt na een langdurige blessure. Wim Sa- bandar, Arthur van Huizen en Carlos de Jonge waren ook niet altijd inzetbaar wegens blessures en dit alles zorgde voor grote problemen: Dat vertaalde zich in mindere prestaties. Ron Schrier mag zich dit seizoen dan ook wellicht de meest ge plaagde trainer in Zeeland noe men. Hij blijft dit voorlopig nog wel, want enkele spelers van Goes zullen bovendien na de winterstop door schorsing ont breken. Zoals Pearl Doesburg, die drie wedstrijden aan zijn broek kreeg, Arthur van Huizen, die evenals Doesburg in de wed strijd tegen UDI'19 tegen rood aanliep, kan wellicht ook op zo iets rekenen enjfrank de Bie is voor een wedstïïjd geschorst. „Ik weet langzamerhand niet meer welk team ik moet gaan opstellen," klaagt Schrier. „We moeten natuurlijk niet bij de pakken gaan neerzitten en er met zijn allen voor gaan knok ken om het eersteklasserschap te behouden. Zeker nu Goes dit jaar honderd jaar bestaat. Per soonlijk ga ik me daar voor meer dan honderd procent inzetten, want ik wil mijn werk hier net jes afmaken!" Van onze medewerker Peter Snelders Sas van Gent - In een van spanning zinderende finale, in een sfeervolle en volgepakte Gemeentelijke Sporthal te Sas van Gent, heeft Terneuzen de negende editie van het 'Zeeuwse Bavaria Soccer Toernooi' gewonnen. In de eindstrijd speelde die formatie met 2-2 gelijk tegen gedoodverfde favoriet Hoek en won het toernooi via shoot outs. Hoek mocht na afloop de hand in eigen boezem steken en nie mand van .die formatie reageerde ontkennend op de stelling dat Hoek de eindstrijd verloor in de periode dat het een spelersmeer derheid had. Bij de stand 2-2 en met nog precies één minuut en elf seconden te gaan werd Mi chel de Vries volkomen terecht, na een ongegeneerde charge op uitblinker Dave Gijsel, uit het veld gestuurd voor twee minu ten. Toen kort voor tijd Mare de Kunder al te geroutineerd tijd begon te rekken, door de bal vast te houden, kon hij zijn teamgenoot volgen. Hoek ver keerde toen in de riante positie slechts twee veldspelers tegen over zich te treffen. De tijd in de reguliere speeltijd was te kort om dat overwicht in een treffer om te' zetten, maar ook in de verlenging, toen Hoek nog bijna één minuut met vier tegen twee speelde en nog langer met vier tegen drie, kon het paradepaard je van Zeeuws-Vlaanderen dat overwicht niet uitdrukken in doelpunten. „Dat vond ik zwak van Hoek. Zo'n ploeg, kwalitatief de beste van dit toernooi, moet zo'n over- tal-situatie uitbuiten. Toen dat niet lukte, beet onze ploeg zich daarin vast en ondanks een enorme druk in de slotminuten hebben we de 2-2 vastgehouden en via shoot outs gewonnen. Het is goed voor het zelfvertrouwen, dat overigens al de gehele com petitie in onze ploeg aanwezig is," aldus Terneuzen-trainer Henk Ottens na afloop. Van onze sportmedewerker Goes - Bij de voetbalvereni ging Goes is men momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe trainer als vervanger van Ron Schrier. Secretaris Dick Bopgenaar, die inmid dels deze functie heeft over genomen van René van der Vliet, liet weten: „We hebben met drie personen contact ge had die, evenals Schrier, kunnen opereren als oefen- meester 1." De invulling van de vacature, ontstaan na het opstappen van Lieven de Leeuw als voorzitter, houdt het clubbestuur natuurlijk eveneens bezig. Kandidaten voor deze functie liggen echter niet voor het opscheppen. Wat betreft beschikbare spelers voor de hoofdselectie in het vol gende seizoen lijkt het er op dat Goes op dit punt een aantal routiniers zal moeten missen. Zo willen Ron Krijger en Frank de Bie afhaken wegens drukke werkzaamheden, terwijl techni cus Paul Bom vrijwel zeker te rugkeert naar zijn oude club SSV'65. Verder zijn zeer gevoe lig voor het oplopen van blessu res Wim Sabandar, Arthur van Huizen en Carlos de Jonge. Carlos de Jonge: „Ik vraag het me meerdere keren af of het nog wél zin heeft om op deze manier nog door te gaan." De eindstrijd mocht dan een at tractief gebeuren zijn de strijd in de halve finale tussen Hoek en HW'24 was zeker niet minder. In een evenwichtig duel nam HW'24 een voorsprong via Car lo Blommaert, maar het zag Hoek door treffers van Danny Magito en Dave Gijsel op voor sprong komen. Harm Rietjens en opnieuw Carlo Blommaert zorg den er voor dat HW'24 opnieuw aan de positieve kant van de score kwam, maar Dave Gijsel scoorde met een prachtig doel punt 3-3. In de slotseconden werkte Eddy Breepoel een fraaie combinatie met Dave Gijsel af en bezorgde Hoek de 4'-3-zege en een finaleplaats. De andere halve finale ging tus sen Terneuzen en Terneuzense Boys. In dat treffen was Terneu zen de betere ploeg, maar tref fers van Michel de Ridder en Jean Dooms waren niet voldoen de om winst te boeken doordat Johnny de Ritter en Dennis Ha melink voor Terneuzense Boys de weg naar het net wisten te vinden. Via shoot outs kwalifi ceerde Terneuzen zich voor de eindstrijd. In die finale was Hoek de meest dominante ploeg, ondanks de absentie van Remco van Keeken. Een combinatie tussen het el kaar uitstekend aanvoelende tweetal Gijsel/Breepoel resul teerde in 1-0 door Gijsel. Mare de Kunder deed zijn naam als goaltjesdief eer aan door de ge lijkmaker te scoren. In het begin an de tweede helft bood Terneuzen goed en zelfs Jan Dooms van Terneuzen (donker tenue) rukt op naar het Hoek-doel in de finale van het soccertoemooi in Sas van Gent. I FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. gelijkwaardig tegenstand. Hoek had geluk dat een schot van Michel de Ridder tegen de lat belandde. Het was uitstel van executie, want uit een vrije trap verraste Michel de Vries de Hoek-doelman en liet 2-1 aante kenen. Hoek ontketende een wa re jacht op de gelijkmaker en die kwam er ook van de voet van Dave Gijsel. Daama kon Hoek, ondankt het reeds genoemde spelersoverwicht, de wedstrijd niet beslissen en werd via shoot outs naar de tweede plaats ver wezen. Het was Hubert van de Hemel die de strijd besliste door als enige een shoot out te verzil veren. UITSLAGEN Finale: Hoek-Terneuzen 2-2 (Terneu zen wint na shoot outs). Derde en vierde plaats: HW'24-Terneuzense Boys 1-0. Eindstand: 1. Terneuzen, 2. Hoek, 3. HW'24, 4. Terneuzense Boys. Eindstand poule A: 1. Hoek 7 punten, 2. Sluiskil 6, 3. Hoofdplaat 5, 4. Horite- nisse 2,5. Corn Boys 0. Poule B: 1. Terneuzen 7, 2. Koewacht 4 (8-6), 3. Clinge 4 (8-8), 4. Hulsterloo 4 (5-10), 5. Graauw 1. Poule C: IJzendijke 6 (7-2), 2. Terneu zense Boys 6 (5-3), 3. Vogelwaarde 4, 4. AZW 2 (2-6), 5. STEEN 2 (4-9). Poule D: 1. Philippine 7, 2. HW'24 6 3. Zaamslag 4, 4. Axel 2, 5. Breskens 1 Sas van Gent - Dave Gijsel van Hoek was een waardige vervan ger van de absente Remco van Keeken. In al zijn bewegingen deed Gijsel direct denken aan Van Keeken, die vorig jaar tot de beste speler van het soccer toemooi werd uitgeroepen. Da ve Gijsel trad duidelijk in de voetsporen van zijn ploeggenoot en mocht na afloop van het toernooi de prijs voor de beste speler in ontvangst nemen. Hij ging doelman André de Letter en Michel de Vries van Terneu zen, Martin van de Bossche van Sluiskil en Jack Scheele van Temeuzen vooraf in dat klasse ment. Sas van Gent - André de Letter van Temeuzen was de minst gepasseerde doelman in het soc cer toernooi. Voor dat predikaat kwamen overigens alleen de keepers van de vier halve fina listen in aanmerking. Terecht, omdat die immers meer wed strijden spelen dan de ploegen die in de poules reeds uitge schakeld worden. De Letter was ook de beste doelman van het toernooi. Dat bewees hij door achter Dave Gijsel als tweede te eindigen bij de verkiezing tot beste speler, maar De Letter kan ook meer. Nadat het duel in de halve finale tegen plaatsge noot 'Terneuzense Boys onbe slist eindigde (2-2), scoorde hij oog-in-oog met collega-doel man Ronald Gort de beslissende shoot out, om daama de inzet van Ronald Gort te stoppen. Sas van Gent - Eddy Breepoel van Hoek werd topscorer van het 'Negende Zeeuwse Bavaria Soccer Toernooi'. Hij produ ceerde acht treffers en volgde daarmee Jean-Pierre Hubregsen van Sluiskil, die vorig jaar het meest produktief was, op. Ver rassend dat Eddy Breepoel, die toch geen basisplaats heeft bij Hoek, zo op schot was. Wie hem echter wekelijks in het regiona le zaalvoetbal volgt, weet dat hij dat spelletje aardig beheerst en vaak scoort. In combinatie met zijn beweeglijke en handige teamgenoot Dave Gijsel was Breepoel regelmatig een schrik voor de vijandelijke defensie. Sas van Gent - Er waren weer verschillende ploegen die aan genaam verrasten in het soccer- Itoemooi. Philippine, vorig jaar al goed op dreef, onderstreepte nog maar eens over goede 'zaal voetballers' te beschikken. Dat team werd eerste in poule D en won zelfs met 2-1 van het zo sterk geachte HW'24. In de kwartfinale werd Philippine uitgeschakeld door Terneuzense Boys. Na de reguliere speeltijd 'sierde' 1-1 het scorebord en moesten shoot outs de beslissing brengen. Laatstgenoemde for matie verraste vriend en vijand. loodje leggen. Sas van Gent - Er onstond bij sommigen twijfel of het soccer toemooi nog wel een tiende edi tie zal kennen, omdat de hoofd sponsor zich met ingang van volgend seizoen terugtrekt. Stichtingsvoorzitter Peter Koole garandeerde dat er zeker een tiende editie komt. Hij zei: „Als je toch weer ziet hoeveel publiek dit evenement trok en wat voor een ambiance er heer ste, dan kun je zoiets toch niet verloren laten gaan. Ik ben nog op zoek naar een andere hoofd sponsor en heb er vertrouwen in dat ik die tijdig vind." Dolle vreugde in het Temeuzen-kamp na het behalen van de overwinning op Hoek in de finale van het soccertoemooi in Sas van Gent. Van links naar rechts op de voorgrond: Gerard Maas, Mare de Kunder, Jean Dooms en Michael de Ridder. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. Want zo matig als Terneuzense Boys op het veld presteert, zo knap kwam het in dit toernooi voor de dag. Temeuzen kon de Boys pas in de halve finale een halt toeroepen via shoot outs. In de strijd om de derde plaats verloor Terneuzense Boys met 1-0 van HW'24 door een doel punt van Harm Rietjens. Ter neuzense Boys was overigens geen poulewinnaar in poule C. Dat was het zeker net zo verras send voor de dag komende IJ zendijke met zeven punten. Ook dat team werd maar nipt in de kwartfinale gewipt. Na 0-0 te gen HW'24 moest IJzendijke via shoot outs het bekende Sas van Gent - 'Kokend', zo mag in één woord de ambiance in de slotfase van de finale tussen Temeuzen en Hoek om schreven worden. Dat menig supporter in dat geval wel eens overkookt, is niet erg als hij zich maar enigszins weet in te tomen. Een Terneuzen-suppor- ter werd het allemaal teveel na het wegzenden van twee van zijn favoriete spelers en hij stormde als een briesende leeuw op de jurytafel af met de mede deling: „Hoek moet winnen ze ker". Hij kreeg geen tijd om zijn allerminst veel goeds belovend ongenoegen af te maken, want Piet Herrebout werkte hem ei genhandig en verbaal de zaal uit. MAANDAG 9 JANUARI 1995 Bent u getrouwd? Woont u al een hele tijd samen? Ver langt u er dan niet zo af en toe naar, om zich van de op rechtheid van de gevoelens van uw partner te overtuigen? Vast wel. Zo ook de postdui- venhouders. Om de haverklap brengen zij hun lievelingen ver van huis, tot aan Alicante, Barcelona of San Sebastian toe, om hun hokvastheid te testen. Gespannen wachten ze dan bij het hok, op zolder of in de achtertuin, hun smekende blikken ten hemel gericht. Wanneer ze eindelijk hun schatjes ontwaren, die met een snelheid van een goede honderd kilometer lijnrecht Op ze af vliegen, trillen de postduivenhouders van blijd schap en emotie. Ze worden werkelijk bemind. Nederland kent 46.000 gere gistreerde duivenhouders die geregeld in de zenuwen wen sen te zitten. Sinds de post duiven, dankzij de vlotte dien sten van de PTT, geen brie ven meer rondbrengen is trouw de enige boodschap waar hun eigenaren nog op wachten. Maar hoe staat het met de liefde van de postdui- venhouder vroeg ik, namens het beestje, aan de directeur van de Nederlandse Postdui venhouders Organisatie, de 47-jarige doctorandus in on derwijs en organisatie Henk Ouderdorp. Sinds kleuter af aan heeft Henk het betreurd in een fa milie van een gegoede mid denstander te zijn geboren en niet in een boerengezin. Van af zijn vijfde raakte hij regel matig zoek, en was altijd te rug te vinden op de markt in Hilversum waar destijds, in de jaren vijftig, nog allerlei die ren levend te koop waren. Loopeenden, konijnen, hon den, noem maar op. Op zijn negende kreeg Henk, na lang bedelen, van een bejaarde dorpsgenoot postduiven ca deau. De wijsheid Omtrent het houden van de duiven hield de man echter voor zich. Een jaar later, op de dag die een feestdag had moeten zijn, kreeg de kleine Henk een groot verdriet te verwerken. Met al zijn duiven in een mand fietste hij voorbij Utrecht. Daar in het open veld liet hij vol vertrouwen zijn vriendjes los. Zo hard als Henk kon fietste hij weer huiswaarts om ze te verwelko men en te feliciteren met hun eerste vlucht. Toen hij aan kwam, vermoeider dan een wielrenner die in een bezem wagen eindigt, trof hij een leeg hok aan. Was de afstand die de duiven moesten over bruggen te groot? Lag het soms aan de wind? De oude bevriende duivenhouder troostte Henk met nieuwe duiven, maar alweer onthield hij zich van het geven van raad. Vandaag meent Henk Ouder dorp te weten waarom: „Tot het duivenhart moet je een eigen sleutel vinden," zegt hij. „Duiven zijn zeer gevoelige en intelligente dieren. Regel maat is noodzakelijk, wil je ze conditioneren." De directeur van het NP0 vindt zichzelf te lief om top- duiven te fokken. Tussen zijn zeventig vogels zit geen kam pioen. Eigenlijk zou hij een grote schoonmaak in zijn stal moeten houden, een strenge selectie moeten toepassen. Maar daartoe acht Ouderdorp zich niet in staat. „Ik heb nog nooit een duif doodgemaakt. Als het echt niet anders kan breng ik ze weg naar een vast adres, waar ze geconsumeerd worden. Hun ringetjes eis ik altijd terug als bewijs dat ze niet verhandeld worden, Want je kunt een duif beter opeten dan slecht verzorgen." De beste duiven van Henk Ouderdorp brengen hooguit vijfhonderd gulden op, de rest is zo'n tweehonderd gulder per stuk waard. Een lachelL' met 'Invisible Spirit' vergeld' ken, de Nederlandse kam pioen die voor 350.000,- aan een Engelsman werd ver kocht. Een topduif moet net als een topatleet dagelijks trainen. Dat doet Henk Ouderdorp zichzelf en zijn dieren niet aan. Ze hoeven niet de snelste vliegers te zijn om een plekje in zijn hart te veroveren. Henk vindt het ge noeg als ze onder het stoeien met hem koeren en liefelijk in zijn hand pikken. Dan fluis tert de doctorandus, schudt met zijn voerbuisje, fluit en herhaalt hun roekoe roekoe roekoe. Henk Ouderdorp wil maar een ding van 'zijn atle ten': dat ze van iedere vlucht steeds weer bij hem terugke ren. Dan is hij, getuigt zijn vrouw, heel even niet toere keningsvatbaar van vreugde. Schaatser Falko Zandstra in Nieuwe Revu: „Als je deel uit maakt van een team of een ploeg en het gaat even slecht met je, dan blijf je toch wel populair. Maar als je met schaatsen een maand slecht presteert, schrijven ze je af. Dat steekt." Marathon-schaatser Piet Kleine in Panorama: „Gelukkig roept niemand nog: kijk, opa rijdt mee." Doping-specialist Douwe de Boer in de Telegraaf: „Wellicht vindt het grote publiek het over een jaar of tien heel normaal als er in de arena doden vallen. Ook bij de Romeinen werden mensen voor de leeuwen gegooid. Maar zat het colosseum mudvol." Roda JC-geldschieter Nol Hendriks in het Algemeen Dagblad: „Ik kan dat geld beter aan Roda JC kwijt raken dan aan te dure vakanties of casino's." Van onze paardesportmedewerker Goes - De Canadese Penny Zavitz bleek een klasse apart inde internationale dressuurrubriek tijdens Indoor Zeeland it Goes. Met haar paard Winsome reikte zij maar liefst naai 1006 punten eri dat bleek ruim voldoende voor een onbedreif de overwinning. Zij bleef haar naaste rivale, Lei- da Strijk met Bollvorm's Wempe Juwel 46 punten voor. Zavitz, die in Lepelstraat verblijft bij haar vriend Johan Roks, heeft al een indrukwekkende palmares opgebouwd. Zij won in 1993 de Worldcup in de Canadese liga en zilver in 1992. Tineke Bartels uit Hooge Mierde, sinds jaren een begrjp in het nationale dressuur- wereldje, kwam met haar paard Olympic Babria met 947 punten op de derde plaats terecht. De Z2-dressuurklasse ging voor af aan de wedstrijd waarin Za vitz zegevierde. In die Z2-dres- suurklasse reikte de 22-jarige amazone Miranda Zeeman met Ultra Z naar een knappe tweede plaats. Met 340 punten was het goud hier voor Carin van Over- beke uit Drunen met Figaro P. Erica Janse met Eruto uit Schore belandde met 335 op de vierde stek. Jeanine Burger uit Kapelle werd met Casthifl zesde. In de tweede proef in de Z2-kla»> was er een knappe tweede plaah voor Erica Janse (361 punten) Jeanine Burger werd hierin vier de met 333 punten en Zeeman vijfde. UITSLAGEN SPRINGEN STRIJD OM ZH.W' REN MOSSEL B-klasse: 1. Marco Loos met GW' (Kruisland), 2. Patricia van Pul.1® Ibadon (Lepelstraat), 3. Jean Pie1" Gulick met Heros (Oudenbosch). L-klasse: 1. Xander van Leeuw® met Fiona B (Princenhage), 2 bert Puck met Bollvorm's int" (Princenhage), 3. Chantal Steenpaal met Coron's Ginv' (Oud-Gastel). DRESSUUR Z2-klasse, eerste proef; 1 PeteL> bers met Byou (Bergse Bos), 2. Mjf ke Roovers met Evelyne (PaaIf bloem), 3. Ina Nyssen met FeUO (Zuid-Beveland). Z2-klasse, tweede proef groep 1:.; Leida Strijk met Bollvorm's AP®? (Halsteren), 2. Elles Kole met W tek (Zuid-Beveland), 3. VM Bruys met Emigrant (Prins Au'®» ne)' 9-1 Z2-klasse, tweede proef groep Barbara Koot met Discovery (Oud-Beijerland), 2. Eppo met Hippy (Paardebloem). Restaurant al vanaf 1 Nieuwe Ginnekenstraat 3, moe oude eige doe Hulst - Tegen het jaar 2010 het in alle kleine kernen Zeeuws-Vlaanderen voor ren mogelijk zijn in hun dorp te blijven wonen, is de stelling van het project 'Wone voor ouderen'. In grotere plaat' sen zijn meestal wel voorzienir gen voor ouderen. Het zijn voon de kleine kernen waar de kne! punten zitten. ZIE ZEELAND-Cl Middelburg - De Provincial Stoomboot Diensten (PSD) zij niet van plan automobilisten t verplichten de overtocht boven deks mee te maken. Het is onde normale weersomstandighede niet gevaarlijk dat passagiers o het laaddek in hun auto blijve zitten. ZIE ZEELAND - Cl Hilversum - De video-pirater neemt explosief toe. Vorig jaa zijn in Nederland 25.000 illegal videocassettes in beslag gene men, ruim het dubbele van d 11.000 stuks in 1992. Dat blijk uit cijfers van de auteursrechter organisatie Buma/Stemra. ZIE BINNENLAND-A3 Arnhem - De 28-jarige Appie A. heeft gisteren bekend betrokke te zijn geweest bij de dramati sche overval op een Albert Heyn filiaal in 1990. Daarbij werde: twee personeelsleden doodge schoten, een derde raakte voo het leven invalide. ZIE BINNENLAND-A3 Eindhoven - Philips heeft vol gens directievoorzitter Post plan nen om de komende jaren ver sneld te gaan groeien. Er moe een beter rendement komen en d bedrijfsrisico's moeten strakke worden beheerst. Philips-presi dent Timmer heeft inmiddels ee werkgroep ingesteld die moe zorgen voor een 'groeicultuur'. ZIE ECONOMIE-A5 Guur weer Vandaag eerst veel bewolking, gevolgd door opklaringen. In deze opklaringen komen, bij een noordwestenwind, gure buien voor. Soms met hagel. Erez - Israël en de PLO hebbe overeenstemming bereikt ove het gebruik van een veilige ver binding tussen de Gazastrook e het autonome Jericho op de be zette Westoever. Ook is men he eens geworden over een verder 'rij lating van gevangenen en he Paspoort, dat de Palestijnse be uursraad gaat uitgegeven. ZIE OOK BUITENLAND - A4 Bombay - Een asceet van de In ïase religieuze gemeenscha ain heeft een nieuw wereldrr sta ^as?en gevestigd. Gistere ra' iarige Sahajmuni Maha 1 voor het eerst weer iets na ee 'asten-marathon van 201 dager e man stelde zich tevreden mt ee glazen warm water per dag Met cola zien ze het light

de Stem | 1995 | | pagina 20