Hulst krijgt kansspelwachter genheid Uitbreiding van zorgfunctie is oplossing problemen De Lieve Sfeervolle Driekoningen-optocht in Hulst Aankoop watertoren kost Axel kleine ton 1 Wachter controleert of regels voor gokkasten nageleefd worden DE STEM Gemeente Axel betaalt belastingschuld Kaaike DAG KLAPPER 1 e verjaardag Daantje van Dinteren. ticulieren Gefeliciteerd 18 januari Kees DE STEM ZEELAND C2 gemeente OOSTBURG huis in de krant nensen over de vloer. Hiep Hiep Hoera Getrouwd I Delta heeft de toren en de bijbe- I torende grond van drieduizend vierkante meter laten taxeren en daaruit kwam het bedrag van 82.500 gulden rollen. Dat bedrag 51 'm in de grond, laat woord- loerder P. Hubregtse weten. -Grond verliest, in tegenstelling t gebouwen, nooit zijn waar- editie zeeland Heldhaftige Politie rijdt overvaUers van Zeeuw klem Stichtingsbestuur gemeenschapshuis ontdook belasting niet opzettelijk Vandaag droog, morgen ijzel Telefooncellen Brandje Autoradio Eenden gestolen Snelheidscontrole uur Fotoservice X 79 bdankje, jubileum, lelijk, verloving, lestatie, examen, am enz. jlom 0,65 incl. BTW, egel verplicht, fefbeelding, Jim 26.- incl. BTW. en op aanvraag. |iet geretourneerd. of geef uw tekst ^tsing af bij één van chriftelijke opgaven geaccepteerd, indien end zijn, ook indien uw lijgevoegd is. |het recht voor teksten i redenen te weigeren, achten bereiken over de bhoudt de uitgever zich 15 bm de naam van de f bekend te maken. }-den Held in Teteringen, flewout in Breda. ■mans in Wouwse Plantage, lit-de Winter in Breda, fren-Kaan in Goes. 50 zou je niet geven, zie je hem op de markt feliciteer hem dan even. ZATERDAG 7 JANUARI 1995 ►gen. |RE KENNISGEVING )-bestemmingsplan icheldeveste' VKBIJEENKOMST dag 22 februari 1995 zal een inspraakbijeen- den gehouden met be- t het ontwerp van het hgsplan 'Scheldeveste'. per vindt plaats in het ge- s, Raadhuisplein 1 te I Een ieder zal de gele- fijgen zijn/haar visie op nmingsplan weer te ge beft betrekking op een i de Nieuwesluisweg te Met het plan zullen pla- i regels gegeven worden uw aldaar van een Jwembad en maximaal atiewoningen mogelijk te bn liggen met ingang van I 9 januari 1995 gedurende In ter inzage ter gemeente- p, afdeling VROM te Oost- urende openingstijden. 1 kan gedurende deze ter- haar mening betreffende ook schriftelijk kenbaar 7 januari 1995 [ester en wethouders van burgemeester e, secretaris iar weet van wanten en kranten. Van onze verslaggever (juist - Alleen een uitbreiding van de zorgfunctie van het Hulster dien stencentrum De Lieve kan in de nabije toekomst wellicht een oplos sing bieden voor de huidige ruimte- jroblemen. Dat is de mening van „ethouder P. Weemaes. poor te proberen van De Lieve een duidelijk zorgsteunpunt te maken kun nen er misschien subsidies in de wacht worden gesleept die een uitbreiding van het gebouw mogelijk maken. De ge meente is dan ook van plan daarop te mikken. Op dit moment zit de Stichting Welzijn Voor Ouderen in de Lieve bijzonder krap behuisd. „Er zijn veel vaste evene menten en activiteiten en daarom is het moeilijk om daarnaast nog eens extra bijeenkomsten te houden", stelt Wee maes. „Maar eigenlijk zit iedereen er te krap. De kaarters, de biljarters, de medewerkers. En ook de zaal is niet overdreven groot. Kortom, het is een behoorlijk knelpunt." De gemeente heeft de SWO in overwe ging gegeven Om elders in Hulst be schikbare ruimte te huren, zoals bij voorbeeld bij het gemeenschapscentrum Den Dullaert. „Maar dat is slecht geval len hij de ouderen", aldus Weemaes. „Die zeggen, wij hebben in Hulst een duidelijk ontmoetingscentrum voor ouderen, dus zorg maar dat dit aan de behoeften wordt aangepast." Dat is echter gemakkelijker gezegd dan gedaan. Een aanpassing van de Lieve wordt geraamd op zo'n 275.000 gulden. „Dat is behoorlijk aan de prijs. Daar hebben we geen geld voor, want de uitbreiding staat niet op de prioritei tenlijst van de gemeente", aldus Wee maes. „Er komen steeds meer ouderen te wonen in de binnenstad. Dus als je de Lieve een extra functie in het zorgge- beuren zou kunnen geven, zou er mis schien muziek in zitten. We gaan dat in ieder geval proberen." Weemaes wijst er overigens op dat het wel een paar jaar kan duren voordat concrete plan nen in die richting echt gestalte kunnen krijgen. Tot zolang zullen de ouderen in de Lieve moeten woekeren met de be schikbare ruimte. Het is waar, deze schat wordt morgen 60 jaar. Hartelijk gefeliciteerd van je vrouw Riet, kinderen en kleinkinderen. Hartelijk gefeliciteerd met je Oma en Opa van Dinteren Corné Meeuwesen Marianne van Rijsbergen. 6 jan.'95, Breda. Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst stelt een 'kansspelwachter' aan die erop moet toezien dat de regels met betrekking tot de kleine honderd gokkasten in de gemeente worden nageleefd. De aanstelling is het vervolg op afspraken die de gemeente, hore- ca-exploitanten en de Vereni ging Automaten Nederland (VAN) in een convenant hebben Hulst wijkt voor wat betreft het gokkastenbeleid af van de overi ge Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Die hebben samen een beleid afgesproken dat er in restau rants en cafés één gokkast mag staan en in snackbars en sport kantines geeneen. In Hulst mo gen cafés twee gokautomaten hebben en snackbars één exem plaar. ,Wij doen niet met de rest mee, omdat wij het landelijk beleid willen afwachten", zegt wethou- JerP. Weemaes. „De Commissie Hijpels is daar mee bezig en die aal zeker niet uitkomen op het Zeeuws-Vlaamse beleid." Vol gens Weemaes zijn er andere en betere manieren om gokversla ving aan te pakken dan enkel aantal kasten terugdringen. .Allereerst kun je goede voor- I lichting geven. Ten tweede dui- I lelijke afspraken met de uitba- I te. Zo mag iemand niet langer it is fors meer dan het symbo- bedrag waarvan eerder was. Aanvankelijk zou de de toren kopen voor I m symbolisch bedrag van een I pilden van de N.V. Delta Nuts bedrijven. Wethouder J. van Schaik (PvdA) tót zijn twijfels bij dat bedrag (je kunt je afvragen wat zo'n slatting waard is'), maar noemt 'et niet onacceptabel. Hij hoopt kat de raadsleden dat met hem zijn en bereid zijn de reser ves van Axel ervoor aan te spre- Delta zou graag voor 15 i®uari weten of de gemeente tel ja zegt. D( wethouder zou er voor die tam ook het liefst uit zijn. „Er 'tót al jaren over de waterto- "n gepraat. Over sommige aan- f® moet je niet te lang na- tan, dat doe je in je huishou- 0 ook niet. Dat zie je allerlei tóactie 'neuzen: Zuidlandstraat 32, 01150-18924, fax 01150- 8=554. tóacteuren: Peter Oggel (editie- M. Frank van Cooten, Frank ?l' Rein van der Helm, Florence JWt.Ton Koomen (sport), "aid de Puysseleijr. Klokstraat 1, tel. 01100- 30, fax 01100-21928. tacteur: Cees Maas (provin- "nversiaggever). Steenstraat 14, tel. 01140- «51, fax 01140-19698. facteur: Eugène Verstraeten editiechef). 'fertentieverkoop «neuzen: Zuidlandstraat 32, f'01150-17920. "legenwoordigers: 'fin Boeije, Hans Dimmers, jtój Steenstraat 14, tel. 01140- fe9enwoordigers: H,7 van den Brande, EP1 Verstraeten. topleider: Harry Muurmans, 076-236454. foonnummers en openings zin v^over'9e afdelingen op dan een uur spelen en mogen de spelers niet jonger zijn dan 18 jaar." Die afspraken zijn neergelegd in een door alle betrokkenen on dertekend convenant. „De nale ving daarvan gaan we controle ren via het inzetten van een zogenaamde kansspelwachter. Bij niet nakomen van de afspra ken krijgt de uitbater een waar schuwing. Bij de tweede waar schuwing gaat alles weg." Weemaes wijst erop dat gokkas ten voor veel horecabedrijven een bron van inkomsten zijn. „Het verbieden van dergelijke automaten kan ingrijpend zijn voor de bedrijfsorganisatie van een grote groep ondernemers in onze gemeente. Je zie dat men sen ook kunnen meedoen aan allerlei loterijen en dergelijke, dus waarom zouden wij roomser zijn dan de paus. Bovendien, een beleid zoals in de rest van Zeeuws-Vlaanderen is zeker geen garantie dat je dan de gok verslaving terugdringt. Wat dat betreft heb ik dan meer vertrou wen in het maken van goede en duidelijke afspraken met de uit baters." 1 Van onze verslaggeefster I teel - Als de gemeente Axel de beeldbepalende watertoren wil behouden, moet ze daarvoor 92.500 gulden op tafel leggen. beren en leeuwen op je af ko men. Da's niet goed." .Wethouder Van Schaik is inmid dels met de fractievoorzitters de toren in geweest om te kijken of die zijn geld wel waard is. Een enkele heldhaftige politicus waagde zich volgens Van Schaik zelfs op de koperen koepel van de toren om vervolgens te con stateren dat ook daar weinig aan mankeerde. De watertoren aan de Axelse Kinderdijk siert sinds 1936 de skyline van de gemeente en is voor velen een van verre herken baar baken geworden. Maar alle watermaatschappijen in Neder land stoten zo langzamerhand de oude watertorens af. De gebouwen die aanvankelijk nog gebruikt werden als buffer om plotselinge watertekorten te kunnen opvangen, hebben hun functie tegenwoordig geheel ver loren. De enige klant van de Axelse watertoren (Hydro Agri) wordt sinds een week of acht van industriewater voorzien vanuit het geautomatiseerde pompstation in Sint Jansteen. Van onze verslaggever Bergen op Zoom - De Bergse politie heeft, samen met Roosendaalse en Goese colle ga's, drie mannen klemgere den en aangehouden op de A58 ter hoogte van de afslag Hoogerheide. De (tóe hebben in Oost-Souburg een particulier overvallen. De mannen zijn ingesloten en gis teravond naar het politiebureau in Vlissingen overgebracht. Volgens een woordvoerder van de politie in Vlissingen was er gisteren nog niets te zeggen over de precieze toedracht van de overval in Oost-Souburg. „Het gaat om afdwingen van geld door te dreigen met geweld. Maar de drie verdachten worden eerst afgehaald in Bergen op Zoom waarna ze worden ge hoord. Daarna zal de zaak wel een stuk duidelijker worden," aldus de woordvoerder van de politie. Ook in Bergen op Zoom kon de politie weinig zeggen over de hele kwestie. Van onze correspondente Hulst - Buurtvereniging Den Dullaert in Hulst was dolge lukkig gisteravond. Eindelijk, na veertien jaar weer een Driekoningen-optocht door een romantisch sneeuwland schap. De jonge koningen werden opge vangen voor het gemeenschaps centrum Den Dullaert. Enkele tientallen kwamen met rode ko nen, gewapend met een lampion en met een zelfgemaakte kroon op het hoofd, naar Den Dullaert waar drie grote vuurpotten brandden en zo voor een speciale sfeer zorgden. Door de straten schalde het 'O Denneboom' en 'De Herdertjes' die bij nachte lagen. Achter de geluidswagen liepen de drie vol wassen koningen met verlichting en ster en moedigden- de hele jonge edelen aan hen te volgen. Het was een bonte stoet. De wijzen uit het Oosten waren uit gedost in toepasselijke kleding, hoewel de oude gordijnen en tafelkleden de oorspronkelijke bestemming duidelijk verraden. De smoeltjes stonden ernstig en het sfeertje was warm en mense lijk. „Heerlijk toch, een dergelijk evenement zou ik niet willen missen. Ik doe al enkele jaren mee met mijn kindéren en het is elke keer weer een belevenis. Dit jaar is het echt bijzonder met die sneeuw. De temperatuur is aan genaam en er is geen wind, wat wil een mens nog meer," vertelde een van de oudere deelnemers. De stoet volgt de geluidswagen en achteraan zit een tevreden peuter op een sneeuwslee, in zijn hand een rode lampion met een ongevaarlijk lichtje. De kaarsjes moeten ruim baan maken voor de ongevaarlijke kleine lampjes. Hier en daar wordt een versierde zaklantaarn gebruikt. Na de ongeveer dertig minuten durende wandeling arriveren de koningen weer bij het uitgangs punt. Hier wacht een smakelijke verrassing. In twee verlichte kramen op het plein voor Den Dullaert, vlak bij de knappende Dankzij de sneeuw leverde de traditionele optocht in Hulst romantische plaatjes op. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE vuurpotten, staan dampende kannen warme chocolademelk. Die bekers drank gaan er grif in. Bovendien krijgen de stoere wandelaars ook nog een cake als extra versnapering. „Een echt geslaagde activiteit. Hiermee bewijzen we dat de wijkvereniging toch van belang is. Ik geniet van al die tevreden gezichtjes," aldus een van de bestuursleden. Van onze verslaggeefster Axel - Het college van B en W van de gemeente Axel wil 11.863 gulden geven aan de Stichting Gemeenschapshuis Zuiddorpe zodat die een ach terstallige belastingschuld kan afbetalen. Het bestuur van de stichting heeft de afgelopen jaren mensen betaald die als vrijwilliger ge meenschapshuis 't Kaaike schoon hielden. Het bestuur ver zuimde daarover belasting af te dragen. Volgens woordvoerder A. Peters ging het 'beslist niet' om het opzettelijk ontduiken van de belasting. „We waren er als bestuur van overtuigd dat we niet belasting plichtig waren. Het ging om een relatief klein bedrag, maar we zaten blijkbaar toch net boven die duizend gulden die mensen belastingvrij kunnen bij verdie- Bij een controle van de belas tingdienst kwam de omissie aan het licht. Accountants gingen in de boeken van 't Kaaike snuffe len en legden de stichting ver volgens een naheffing op over de jaren 1989 tot en met 1994. Dat bedrag is aanzienlijk hoger dan aanvankelijk aan afdracht be taald had moeten worden. Peters: „We hebben al onze in komsten (verhuur) en uitgaven (onderhoud) altijd netjes opge schreven, gewoon in de veron derstelling dat we geen belasting hoefden te betalen. De inspectie kon zo dus gemakkelijk vaststel len dat we het niet goed hadden gedaan. Van het bedrag van twaalfduizend gulden schrokken we echter nogal. Een complete verrassing." Twaalf mille kan de stichting niet ophoesten. Dat zou het ein de van 't Kaaike betekenen. Daarom klopte het bestuur aan bij de gemeente voor hulp en de verantwoordelijke wethouder J. van Schaik (PvdA) was van me ning dat het bestuur 'te goeder trouw' heeft gehandeld. Hij wist daar ook zijn collega-wethouder en de burgemeester van te over tuigen en zo besloot het college de knip te trekken om 't Kaaike voor Zuiddorpe te behouden. Want dat het gemeenschapshuis open blijft, dat is heel belangrijk voor de leefbaarheid van het dorp, vinden B en W. Om een dergelijke verrassing in de toekomst te voorkomen ver wacht het stichtingsbestuur van de gebruikers van 't Kaaike 'nog meer zelfwerkzaamheid'. Vandaag beleven we een grotendeels droge dag, maar morgen krijgen we neerslag, eerst in de vorm van ijzel die overgaat in regen. Alleen is het moeilijk te voorspellen wanneer dat alles gaat gebeuren. Toch is het raadzaam als u vanavond ergens naar toe moet, het weer regelmatig te controleren. In ieder geval zijn we de vorst overdag voorlopig kwijt. Vandaag gaan de temperaturen in Zeeland al naar 3 graden en morgen zelfs naar 7 graden. Alleen 's morgens kan het wat verradelijker zijn, want in de nachten moeten we toch op minima rekenen van net boven öf onder nul. Overigens dienen we vandaag en ook morgenochtend rekening te houden met mistvorming. Vandaag leven we onder de invloed van een uitloper van een hogedrukgebied van een centrum ten zuidwes ten van ons en daar kan zich dan in de windstilte mist vormen. Overigens draait de wind maandag naar het noordwesten en wordt het weer frisser mèt de bekende winterse buien, hagel en natte sneeuw, overigens bij redelijke lage temperaturen. Als we het geheel omzetten in detail, komen we tot de volgende verwachtingen: vandaag droog met, na mogelijke plaatselijke mist, toch een redelijke dag, misschien dat de zon nog te voorschijn komt. Maxima vanmiddag plus 3 graden, komende nacht rond het vriespunt. Wind variabel 1 tot 2 Beaufort. Morgen eerst ijzel, overgaand in regen, overdag 6 tot 7 graden 's nachts rond het vriespunt, wind zuidwest 3 tot 4 Beaufort. Maandag minder kans op regen, overdag 4 graden, 's nachts min 1 graad. Wind noordwest 4 Beaufort. Dinsdag grotendeels droog, wind uit het noodwesten 5 Beaufort, overdag 3 graden, 's nachts rond het vriespunt. Als er buien vallen vanaf dinsdag en de verdere dagen van de nieuwe week, dient u rekening te houden met hagel en sneeuw I Hoe was het weer vorig jaar op 7 januari Overdag was het 7.9 graden boven nul, 's nachts eveneens positief met 5-1 graden. De zon scheen totaal niet en het regende licht met 3.2 mm. De extreme temperaturen sinds 1900 op 7 januari: in 1957 werd het 12.4 graden bóven nul en in 1985 vroor het 's nachts 13.7 graden, het weer van december 1994. Het regende vorige maand 115 mm, normaal is 69 mm en in 1993 was dat 173.8 mm. De zon scheen nü 65 uur, normaal 43 uur en in 1993 was dat 32 uur De gemiddelde maandtempera- tuur was 5 graden, normaal is 3.1 graad en december 1993 gaf gemiddeld 6.3 graden. Het weer in de wintersportgebieden: het vriest overal 5 graden en er wordt stormachtige wind verwacht, met forse sneeuwval I In de dalen ligt gemiddeld 30 cm, sneeuw op de skipistes 1 tot 1.5 meter. De weerspreuken: 'Geeft januari geen koude dagen, de winter zal u in februari volop plagen' en 'Draagt de nieuwjaarsmaand een wit kleed, reken dan op een zomer lang en heet'. ZATERDAG THEATER HULST D'r zit sleet op - Comedie door OD! - Den Dullaert 20.00 uur. SINTJANSTEEN Bossemans Goppenolle - Come die door Camere Sint Jan ten Steene - De Warande - 20.00 uur GOES Fragment (dans en muziek) - door CET - met o.a. Rob Frey en Grace Beitel - Het Beest MIDDELBURG Paul Clerk (theater) - 'Potter's Joke' - Stadsschouwburg - 20.30 uur 17,50) KLASSIEK TERNEUZEN Mozart's 'Die Entftlhrung aus dem Serail' - door Opera Holland - Zuidlandtheater - 20.00 uur 40 - ƒ45) ZIERIKZEE Ajuinen en look - jeugdcentrum Brogum, 21.00 uur 10,-) DIVERSEN GOES Winterwandeltocht - Pannekoek- huis De Likkepot Kattendijksedijk 21 -start 11.00-13.00 uur KIELDRECHT Terminus -15.00 uur schieting WAASLAND en ZEEUWS-VLAAN DEREN Grensoverschrijdende kerststal lenroute - Bezoek aan verschillende kerststallen en evocaties in de ge meenten Sint Gillis Waas, Beveren, Stekene, Hulst en Axel. Dagelijks tot 7 januari 1995 WALSOORDEN Café Rue du Nord - 14.00 uur vleesprijskaarting ZUIDDORPE 't Schutterslokaal - 14.00 uur schieting AXEL De Boemerang -14.00 uur kinder bingo voor jeugd 4-11 jaar TERNEUZEN Café Du Commerce 14.00 uur bieden zonder roem HENGSTDIJK Café 't Jagershuis - 14.00 uur biefstukkaarting CADZAND Veldje naast Strandkerk - 18.30 uur kerstboomverbranding SCHOONDIJKE Zaal Wijffels - 20.00 uur Soos voor alleenstaanden AARDENBURG Noordstraat - 19.00 uur Kerst boomverbranding FILMS WEEKEND GOES Grand Theater 14.00 en 19.00 uur De Leeuweko ning 21.30 uur Timecop HULST De Koning van Engeland za/14.00, 19.30 en 22.00 uur; zo/13.45, 16.15 19.00 en 21.30 uur De Leeuwekoning za/14.00, 19.30 en 22.00 uur; zo/13.45, 16.15, 19.00 en 21.30 uur The Lion King za/14.00, 19.30 en 22.00 uur; zo/13.45, 16.15, 19.00 en 21.30 uur Junior za/22.00 uur; zo/21.30 uur Natural born killers za/14.00 uur; zo/13.45 en 16.15 uur Only You za/14.00 uur; zo/13.45 en 16.15 uur Miracle on 34th Street za/19.30 en 22.00 uur; zo/19.00 en 21.30 uur Interview with the Vampi re za/19.30 uur; zo/19.00 uur Timecop OOSTBURG Ledeltheater zo/14.30 uur De Aristokatten 20.00 uur When a man loves a woman VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 14.00 en 19.00 uur De Leeuweko ning 14.00, 19.00 en 21.30 uur The Lion King 21.30 uur Interview with the vampi re 14.00, 19.00 en 21.30 uur Color of night 14.00,19.00 en 21.30 uur Junior KNOKKE Beverly Screens 15.00 en 17.30 uur De Leeuweko ning 20.00 en 22.30 uur The Lion King 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur The Mask 17.30, 20.00 en 22.30 uur Interview with the vampire 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Timecop 15,00 uur Miracle on 34th Street ZONDAG THEATER GOES 'Alleen op de wereld' (gedanste musical) - door Opus One - Prins van Oranje Nieuwstraat -15.30 uur 20 - kinderen t/m 12 jaar 10) Zondag 8/1 SINTJANSTEEN Bossemans&Coppendlle - Come die door Camere Sint Jan ten Steene - De Warande - 20.00 uur KLASSIEK VLISSINGEN Nieuwjaarsconcert Ensemble Wien - met werken van Strauss en Schubert - Arsenaattheater - 15.00 uur (ƒ30) SPORT ARNEMUIDEN Kanotocht - varen op het Veerse Meer - starten bij de voormalige landbouwhaven De Piet -10.30 uur VLISSINGEN Recreatief terreinrijden - terrein rijden en behendigheidsproeven - Engelandweg Vlissingen-Oost - 10.00-16.00 uur AXEL Manege Magrette - derde dres- suurwedstrijd om De Stemtrofee DIVERSEN AARDENBURG Elderschans 10.00 uur Jubileumvie ring hondenclub Coensdike 14.30 uur Optreden Jon gerenkoor CLINGE Café De Landbouw - 14.00 uur prijskaarting Café De Landbouw - 10.30 uur hoktentoonstelling LAMSWAARDE Café De Lamsoren - 14.30 uur schieting ST.-JANSTEEN Café Zondagsvermaak -14.00 uur kaarting Warande - 9.30-12.00 uur bijeen komst postzegelclub SINT-NIKLAAS Postzegels Rulldag - café Het Cen trum, Grote Markt - 9.00 tot 12.00 uur. INFO 00-32.3.7764733 Kattenshow - Van de Antwerpse Cat Club - Stadszalen - vanaf 11.00 uur AXEL Café Cambrinus - TC Axel - nieuw- jaarsveldrit, 09.00-11.00 uur 25 of 40 km DAGKLAPPER 7 JANUARI SAS VAN GENT Expositie amateurkunst. Burgerzaal Stadhuis Westkade. Geopend van 10.30 tot 12.00 u en 13.30 tot 17.00 u. Zondag van 13.30 tot 17.00 u. Axel - Namens de PTT werd bij de politie in Oost-Zeeuws- Vlaanderen gisteren aangifte gedaan van vernielingen aan twee telefooncellen in Axel. Dat gebeurde aan de Beetho- venstraat en op de hoek Marij- kestraat/Pironstraat. Hoek - Donderdagmiddag ontstond een brandje in een schuur bij een woning aan de Noorddijk te Hoek. Het brandje was ontstaan door oververhitting van een afvoer pijp. Daardoor raakte een houten wand in vlam. De schade bleef beperkt. Hulst - Donderdagmiddag, werd ingebroken in de perso nenauto van een 40-jarige man uit Hulst, toen het stond geparkeerd aan de Korte Bel- lingstraat te Hulst. Daaruit werd een autoradio ont vreemd. Schade: 2500 gulden. Koewacht - Vanuit een ren staande achter de woning van een 59-jarige inwoner uit Koe wacht zijn negen eenden ont vreemd. De dieren, van ver schillend ras en soort, hebben een waarde ongeveer van drie honderd gulden. IJzendijke - Met een snelheid van 143 kilometer per uur reed donderdagmiddag tussen drie en vier een automobilist over rijksweg N61 nabij IJzen dijke. Pech voor de bestuurder want de politie hield op dat moment een snelheidscontrole. Met hem werden die middag nog 35 automobilisten be keurd voor te hard rijden. Ge controleerd werden in totaal 237 voertuigen. (ADVERTENTIE) Wie maakt binnen 1. uur de helderste afdrukken op Kodak Royal Paper terwijl u winkelt? luist! FOTOl Terneuzen Noordstraat 6 01150 21575 (y.h. Fo(o Bul) Hulst 's-Gravenhofplein 8 01140-16162 VERSCHOORE f

de Stem | 1995 | | pagina 17