Remy Magnus is teleurgesteld 'Hoek is veel te laks geweest' 6Om h Spel en de Knikkers a U Mfl Dra Pwee ja geëist t irugha Mediteren f arkere Voetballer Roy Hendriksen krijgt bij Eindhoven eindelijk wat hij wil Fïi Bewoners Ou DE STEM SPORT ZEELAND B2 Volgend jaar geen Zeeuws-Vlaams kampioenschap trimlopers sport AGENDA Veertig jaar betaald voetbal in Nederland sportnieuws KORT SCHAAKRUBRIEK Maak er meer werk van met Finntax Tele »eld stroomt via p VRIJDAG 6 JANUARI 1995 Van onze atletiekmedewerker Graauw/Kloosterzande - Er komt volgend jaar geen open Zeeuws-Vlaams kampioen schap voor trimlopers. Iets wat zowel de geestelijke va der van de Zeeuws-Vlaamse trimlopen Remy Magnus uit Graauw als Paul Vaal, coör dinator van de kalender, uit Kloosterzande betreuren. Tij dens de bijeenkomst van de organiserende comités werd het echter, zij het met nipte meerderheid, weggestemd. ATLETIEK Dit open Zeeuws-Vlaams kam pioenschap wordt dit jaar voor het eerst gehouden. Het houdt in dat tijdens trimlopen in Zeeuws- Vlaanderen de deelnemers aan de langste afstand in de diverse leeftijdscategorieën punten krij gen. De meeste organisatoren waren van mening dat de extra kosten en werkzaamheden die dit overkoepelend klassement met zich mee brengt niet lonend zijn. Zij krijgen niet meer deel nemers aan de start van hun evenement. Magnus: „Ik betreur het. Het Runnerscriterium dat we de drie voorgaande jaren hadden is ook al ter ziele gegaan omdat men de prijzentafel niet zag zitten. Dat kost inderdaad wat en dat had men er niet voor over. Nu ver dwijnt ook dit overkoepelend klassement. Wat blijft er dan in Zeeuws-Vlaanderen nog over? De belangstelling loopt terug. Daar kan niemand omheen, al thans van de lopen buiten Graauw. Bij ons in Graauw is dat zeker niet merkbaar. Tijdens onze jongste Kerstlopen waren er toch weer ruim vijfhonderd deelnemers. Op de andere lopen moet men al tevreden zijn als er honderd komen. Ik denk dat een klassement toch zijn aantrek kingskracht heeft en vind het opnieuw een achteruitgang. Bin nenkort hebben we de definitie ve samenstelling van de kalender en daar wil ik toch weer een nieuw voorstel lanceren. Dat is een overkoepelend klasse ment van een zestal halve mara thons. Een aantal organisatoren - Graauw, Sluis, Terneuzen, Axel en Kloosterzande - heeft al in deze richting meegedacht. Het moet toch mogelijk zijn om goed verspreid, vanaf september tot april, in een van die plaatsen een halve marathon te lopen." Dat de terugloop niet alleen aan een klassement te wijten is be seft Magnus ook. „De concurren tie vanuit België is enorm toege nomen. Daar hebben ze de markt ontdekt. Sedert 1 januari verleent ook de Belgische atle- tiekbond zijn medewerking. Als men 2000 Belgische franken aan de Bond afdraagt kunnen de organisatoren doen wat ze wil len. De moeten dan geen offi ciële jury meer hebben en ook de andere regels van hogerhand zijn versoepeld. Er komt alleen nog een controleur. Dat betekent on getwijfeld nog meer lopen aan de andere kant van de grens en zullen de Belgen die hier toch jarenlang in grote getale naar de Zeeuws-Vlaamse trimlopen kwamen dichter bij huis blijven. Het enige wat wij moeten doen is reclame maken voor onze lopen. Een paar jaar terug toen vrijwel alle Zeeuwse-Vlaamse organisa ties nog deel uit maakten van het Runnerscriterium werden 50.000 loopkranten met daarin de kalender, verspreid. Alleen al tijdens de 20 kilometer van Brussel deelden wij 10.000 kran ten uit. Dit jaar zijn er nog maar 15.000 kranten gedrukt en vol gend jaar worden er dat nog slechts vijfduizend. Te weinig. Wil je de mensen naar hier krij gen dan zul je op de lopen aan de andere kant van de grens aanwezig moeten zijn en kalen ders uitdelen. Wij gaan soms naar drie plaatsen tegelijk, mijn vrouw, mijn dochter en ikzelf, en je ziet het naar Graauw komen ze." Paul Vaal, zelf loper en de coör dinator van de vast te stellen kalender stelt: „Persoonlijk vind ik het jammer dat het Zeeuws- Vlaams kampioenschap is ver dwenen. Ik ben van mening dat een overkoepelend klassement zowel voor de loper als de orga nisatie een bindende factor is. Bovendien vindt een loper een klassement altijd leuk en zal op welk niveau dan ook toch zo kort mogelijk willen eindigen. Zoals het er nu bijstaat komt er niets voor in de plaats of men moet op de komende kalender vergadering het voorstel van Remy Magnus om voor een aan tal halve marathons een klasse ment op te maken aanvaarden. Er moet dan uiteraard wel reke ning worden gehouden met de bestaande kalender, want die zit al vol genoeg. Die halve mara thons moeten in een bestaande loop ingepast worden en goed verspreid over het seizoen. Juist daarom blijf ik een voorstander van overleg om het lopen zowel voor de loper als organisator interressant te houden." Van onze verslaggever Ad Pertijs Middelburg - „We zaten gezellig allebei met een dikke buik thuis op de bank, toen Mario Verlijsdonk belde. Of ik zin had bij Eindhoven te komen voetballen." Vier maanden na dat bewuste telefoontje van de assistent trainer schetst Roy Hendriksen (25) aan de vooravond van het treffen met zijn oude club RBC (zaterdagavond in Eindhoven) de situatie, toen de club uit lichtstad hem op vrijdagavond 9 september benaderde terug te keren in het betaalde voetbal. Een week later debuteerde de man die enkele maanden daar voor zijn ontslag had genomen bij RBC in Venlo voor het team van Rob Jacobs. Het elftal baar de veel opzien met een lange serie nederlagen. Midden in die donkere periode baarde vrouw Ingrid thuis in Middelburg een schattige dochter. Ook bij Hen driks' club kwam voor de kerst het optimisme terug. Onder aan voering van de regelmatig sco rende middenvelder won het de laatste twee wedstrijden (Den Bosch en Helmond Sport) en kijkt nu verlangend uit naar de herstart komende zaterdag. „Ik heb het uitstekend naar mijn zin bij Eindhoven. Ook in de periode dat we steeds verloren, bleef de sfeer goed en reed ik met plezier naar de training. Binnenkort krijg ik een baan, dus ik kan alleen maar blij zijn met dat telefoontje op die be wuste vrijdagavond," zegt de Zeeuwse profvoetballer. Zijn overstap naar Eindhoven kwam vier maanden geleden als een grote verrassing. Niet in het minst voor RBC, de club die Hendriksen enkele maanden daarvoor nog ontslag had ver leend. De Zeeuw wilde aan zijn maatschappelijke carrière gaan werken en koos voor de overstap naar de zaterdagamateurclub Hoek. Daar hadden ze hem een 'baan beloofd, daar voetbalden zijn vrienden. Transfersom „Ik heb begrepen dat RBC niet blij was met mijn overstap naar Eindhoven. Ze verdenken me er geloof ik van dat ik bewust via Hoek transfervrij naar die club ben vertrokken. Ze zijn inder daad een transfersom misgelo pen, maar dat is niet mijn schuld. Je gelooft toch niet dat ik dit allemaal zo gepland heb. Was dat wel het geval, dan zou het een ontzettend slimme zet geweest zijn." Roy Hendriksen was in 1993 moeizaam een contractverlen ging overeen gekomen. „Maar de reden waarom ik een jaar later weggegaan ben, had daar niets meer mee te maken. Toen was het puur een centenkwestie. Ik had in mijn eerste RBC-jaar voor heel weinig geld gevoetbald en RBC wilde me houden. Die waardering sprak alleen niet uit het aangeboden contract. Ik hoef niet veel te verdienen, maar je moet wel een tevreden gevoel hebben als je je loonstrookje on der ogen krijgt. Door de tussen komst van Wally Jansen (de toenmalige trainer, AP) heb toen alsnog een waardig contract ge kregen." „De problemen van eind vorig seizoen waren van een heel an dere aard. Ik stoorde me vooral aan de manier waarop de club met de spelers omging. We moes ten bijvoorbeeld uit de krant vernemen dat Wally Jansen stopte. Ook hun plannen voor het nieuwe seizoen wierpen vra gen op, die niet afdoende beant woord werden. Het werd hele maal erg toen spelers te horen kregen dat ze niet terug hoefden te komen, zonder dat daarbij een reden aangegeven werd. Piet de Visser ging daarover en die zat op dat moment in Ghana. 'Over drie weken is hij terug, kom dan maar eens terug.' Op die manier hoefde het voor mij niet meer." Hobby Zelf kon hij wel blijven. „Maar dat maakte niets uit. Ik heb nooit voor het geld gevoetbald. Ik moet het op de eerste plaats naar mijn zin hebben bij een club. Voetbal is voornamelijk een hobby. Ik ben me er dan ook altijd van bewust geweest dat ik niet levenslang kon blijven voet ballen." Hendriksen wilde zijn vlotte babbel al langere tijd in de strijd gooien in de jacht op een baan, waarin hij ook na zijn dertigste vooruit kon. In het voorjaar van 1994 stond zijn besluit vast. „Het maatschappelijke gebeuren kreeg voorrang." RBC verleende hem ontslag en Hendriksen meldde zich bij amateur-eerste klasser Hoek. Vrouw Ingrid was in verwachting van hun eerste kind en papa was klaar voor een nieuwe carrière. Hoek heeft de naam dat het flink in de buidel wil tasten voor een voetballer, dus Hendriksen zat op rozen? Hij lacht. „Geloof het of niet, ik ben niet voor de centen naar Hoek toe gegaan. Ze boden me een baan aan, dat was de voornaamste reden dat ik er VOLLEYBAL Zaterdag 7 januari, landelijk: YVC-Rijnmond 4 (derde divisie mannen), sporthal De Veerhoek Oostburg, aanvang 16.45 uur. District: YVC-Scheldesport (eerste klasse vrouwen), sporthal De Veerhoek Oostburg, aanvang 16.30 uur. YVC 2-Scheldesport 2 (eerste klasse mannen), sporthal De Veerhoek Oostburg, aanvang 16.30 uur. BASKETBAL Zaterdag 7 januari: Simple Drib ble 1-Scheldesport 1 (mannen rayon eerste klasse A), sporthal 't Cromwiel Steenbergen, aanvang 11.00 uur. Jumping Crabs 2-Scheldesport 2 (mannen rayon eerste klasse A), sporthal Tuin wijk Bergen op Zoom, aanvang 19.45 uur. ZAALHANDBAL Zondag 8 januari, landelijk: GSC-Heerle (derde divisie man nen), Sportpunt Zeeland Goes, aanvang 14.30 uur. GSC-Heerle (derde divisie vrouwen), Sport punt Zeeland Goes, aanvang 13.15 uur. SCHAKEN Vijfde ronde KNSB: HWP 1-VHS, HWP 2-Philidor (eerste klasse B). HWP 3-Sliedrecht (derde klasse E). Vierde ronde ZSB, hoofdklasse: De Zwarte Dame-Zierikzee, Vlis- singen 2-Landau, Souburg-Ter- neuzen, Middelburg-S VWZV. Promotieklasse: Souburg 3-Goes, Koudekerke-Landau 2, Souburg 2-Terneuzen 2, Middelburg 2-SVWZV 2. KORFBAL Zaterdag 7 januari, landelijk: Ventura Sport-Tjoba (tweede klasse G), Apollohal Strijen, aan vang 16.15 uur. Luctor-Valto (derde klasse N), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 13.55 uur. TOGO-DVS'69 (derde klasse N), Sportcentrum Goes 2, aanvang 16.40 uur. Afdeling: Zaamslag-Seolto (pro-: motieklasse A), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang' 16.20 uur. Roy Hendriksen: „Hoek zal er wel wat van geleerd hebben, zoals ook RBC mijn ontslag slimmer had kunnen afwerken. FOTO DE STEM/DICK DE BOER ging voetballen. Daarnaast sprak het me enorm aan om daar met een heleboel vrienden te spelen. Meer dan een onkosten vergoeding kreeg ik niet. Hoefde ook niet." De Hoekse liefde vertoonde al snel de eerste tekenen van be koeling. „Ik voelde me niet ge lukkig op de positie van laatste man. Bij RBC had ik op het middenveld gespeeld, dat vond ik veel leuker. Daarnaast bleef die beloofde baan uit. Dat was me bij RBC ook al overkomen. Ook daar zouden ze zoeken, maar kreeg ik nooit de indruk dat ze echt de intentie hadden iets te vinden." En zo werd het vrijdag 9 septem ber. „We zaten inderdaad allebei met een dikke buik," zegt hij lachend. „Ingrid hoogzwanger en ik had totaal geen conditie meer. En dan belt Eindhoven dus. Het is vervolgens allemaal heel snel gegaan. Zaterdag ging we kijken naar Eindhoven-Em- men en had ik een eerste gesprek met het bestuur. Dinsdag speel de ik een testwedstrijd, woens dag spraken we over het con tract, donderdagavond tekende', ik en zaterdag speelde ik tegen' VW." Zwangere Ingrid was aanwezig bij het eerste gesprek. „Het moet dus ook Eindhoven vanaf het begin duidelijk zijn geweest, dat ik niet porren was voor een tus sentijds voetbalavontuurje. Ik wilde alleen verder praten als ze iets meer konden bieden dan voetballen. Zelf zijn we uiter aard ook niet over één nacht ijs gegaan. Toen duidelijk werd dat Eindhoven ook voor andere spe lers een baan had gevonden, za gen we geen belemmeringen meer. Ga maar na. Ik kreeg een goed salaris, ik kon verder wer ken aan mijn maatschappelijke carrière, het voetbalniveau was stukker beter dan bij Hoek en - ondanks de afstand - was ik eerder thuis. Bij Hoek trainden we 's avonds en was ik na tienen pas thuis. Nu al om zeven uur." Hoewel Hoek-trainer Dick Bui- telaar begrip had voor de keuze van Hendriksen, zag de club zelf hem met gemengde gevoelens vertrekken. De voetballer ge looft niet in toeval, maar feit was wel dat hij de dag na zijn akkoord met Eindhoven van Hoek de beloofde job kreeg aan geboden. „Vertegenwoordiger bij een meubelfabrikant. Eerlijk, wanneer ze me die functie een dag voor de contractbespreking met Eindhoven hadden aangebo den, was ik gebleven. Zonder meer. Maar omdat ik mijn ja woord al had gegeven, wilde ik niet meer terugkrabbelen. Jam mer. Voor mij is Hoek gewoon te laks geweest. Waarom kon het in die week wel ineens geregeld worden en al die maanden daar voor niet?" „Ze zullen er wel wat van ge leerd hebben, zoals ook RBC dat ontslag slimmer had kunnen af werken. Door me bijvoorbeeld een briefje te laten tekenen, waardoor ze in het geval van een terugkeer naar het betaalde voetbal recht hadden behouden op een transfersom. Bij Eindho ven waren ze blij verrast dat zoiets niet zwart op wit stond. Laat ik duidelijk stellen dat ik bij die club met veel plezier heb gevoetbald, zeker in de jaren dat we draaiden als een trein, maar ik kan er niet mee zitten dat ze die transfersom zijn misgelopen. Wanneer ze mij daarin iets ver wijten, moeten ze eerst naar zichzelf kijken. Naar de manier waarop ze met een jongen als Michel Roovers zijn omgespron gen. Maar dat is alleen een oor deel over het gevoerde beleid, niet over de mensen in het be stuur zelf. Bij de geboorte van Lynsey stuurde RBC een grote bos bloemen. Toch erg attent van ze." Ondanks de "vele nederlagen, zegt Hendriksen zich geen mo ment ongelukkig te hebben ge voeld bij Eindhoven. „Het voet bal was nooit zo slecht, alleen de factor geluk ontbrak voortdu rend. Gelukkig is het al die tijd rustig gebleven rond het elftal. De voorzitter kwam na iedere nederlaag in de kleedkamer om ons gerust te stellen. Het bestuur zag de vorderingen en hield ver trouwen. De sfeer binnen de se lectie bleef ook goed. Bij RBC, ben ik na afloop van een wed strijd nooit blijven slapen in Roosendaal, bij Eindhoven nu al drie keer. Dat zegt genoeg over de sfeer." Het scoren was Hendriksen het laatste jaar bij RBC helemaal verleerd. „Ik blijk het nog te kunnen," constateert hij genoeg zaam. Zes treffers heeft hij ach ter zijn naam staan. „De helft van de totale produktie. Vooral sinds ik aanvallende middenvel der speel, gaat het weer ouder wets. Ik ben benieuwd wie ik zaterdag tegenover me krijg." De Middelburger heeft een con tract tot medio 1996. Buiten het voetballen denkt hij binnenkort in de regio Eindhoven een lang durigere overeenkomst af te slui ten. „Er is een baan voor mij gevonden. Eentje van tien uur 's ochtends tot drie uur 's middags. Ideaal. Maar verhuizen doe ik niet. Laat mij maar lekker hier in Middelburg blijven wonen. Ingrid heeft hier een baan en wil er ook niet weg. De afstand is zeker geen probleem. Een uur en een kwartier. Dat is te doen." Van onze sportmedewerker Goes - Het lijvige boekwerk dat vorige week werd gepre senteerd onder de titel 'Om 't Spel en de Knikkers, 40 jaar betaald voetbal in Ne derland' is een juweel voor mensen die geïnteresseerd zijn in voetbal. En wie is dat niet? De eerste oplage van 6500 exemplaren is inmid dels uitverkocht en de twee de oplage ligt al in de boek handel. Het boek, dat 235 pagina's telt, bevat bijna tweehonderd fraaie foto's, waaronder alle veertig landskampioenen sinds 1954. De verhalen zijn geschreven door de Goesenaar Matty Ver kamman en zijn mede-auteur, de Ajax-kroniekschrijver Evert Vermeer nam het statistische gedeelte voor zijn rekening Niets is aan het toeval overge laten om wegwijs te worden in de geschiedenis van het betaald voetbal in ons land. Vanaf het inleidende hoofdstuk over de ontstaangeschiedenis (de eerste discussie over betaald voetbal dateert al van voor de eerste wereldoorlog) tot aan de meeste recente successen van Ajax wordt alles haarfijn uit de doe ken gedaan. Matty Verkamman, mede-au teur van meerdere voetbalboe- ken waaronder 'Negen Zeeuw en van Oranje' en 'Het Neder lands Elftal 1905-1989' heeft opnieuw bewezen dat hij over een vaardige pen beschikt. In het jubileumboek over veertig jaar betaald voetbal in ons land belicht hij onder andere scherpzinnig de ommezwaai die plaats vond in ons voetbalbe- stel in 1954. Daarvoor zorgde vooral de Limburger Gied Joosten. Een en ander deed veel KNVB-leiders uit die tijd ver driet, vooral oud-voorzitter Karei Lotsy. Maar de vernieu wing was niet meer tegen te houden. Vooral de wedstrijd tussen Frankrijk en de Neder landse profs die in het buiten land speelden in 1953 ten be hoeve van de slachtoffers van de watersnoodramp is van emi nent belang geweest voor de realisatie van betaald voetbal in ons land. Interessant zijn uiteraard ook de verhalen over topclubs als Ajax, Feijenoord en PSV en de belichting van alle WK- en EK- eindtoernooien sinds 1974, die door Verkamman zijn bezocht. Daarnaast zijn er de sportieve jaarverslagen met standenlijs- ten van de eredivisie en eerste divisie. Evert Vermeer heeft op dit punt alles uit de kast ge haald. Bij de foto's die in het boek zijn opgenomen behoren onder andere alle veertig lands kampioenen sinds 1954. Voor de fanatieke voetbalsupporter is dit boek een must. 'Om 't Spel en de Knikkers' kost gebonden 59,95 en is alleen ver krijgbaar in de ketens van Bruna en De Boekelier. Halve finalisten HuZaVo-beker bekend Hulst - In het Hulster zaalvoetbal zijn de halve finalisten van de strijd om de rayonbeker bekend. GTI kwalificeerde zich ten koste van regionale eersteklasser Vervaet door met 7-2 te zegevieren. Dit door winnende treffers van Danny Maes (3x), Benny van den Branden (3x) en Patrick Freyzer. Michael van Esbroeck en Ben Kint scoorden voor Vervaet. Bonte Hert 2 plaatste zich bij de laatste vier ten koste van het eigen derde team: 2-4. Van der Gucht kreeg vrije doorgang omdat tegenstander ZVC/EB-Go niet op kwam dagen. BVS kwam via vrijloting in de halve finale, die op 3 april wordt afgewerkt, waarna twee dagen later de finale op de rol staat. Vervaet klopt Kees Mechielsen Axel - In de eerste klasse van het regionale zaalvoetbal stond deze week het inhaalduel Vervaet-Kees Mechielsen op de rol. Een strijd die de Hulstenaren met 8-1 in hun voordeel beslisten. De basis voor deze winst werd voor de pauze gelegd. De 4-0-stand die toen in Den Dullaert het scorebord sierde, werd naderhand uitgebouwd tot 8-1. Voor de winnende treffers meldden zich Wilco de Zwart (3x), Michael van Esbroeck (2x), Jeroen Vervaet, Martijn Bisschop en Ben Kint. Dennis Hamelink schoot voor de Terneuzenaren raak. STAND Zwaantjes 11-18, ABAB 11-17, Van der Gucht 11-17, Vervaet 11-15, Terneuzen 11-14, BVS 11-12, Philippine/Ploegaert 11-11, Gemeente 11-8, Bonte Hert 2 11-8, Kees Mechielsen 11-6, Maas 11-5, AZWZ 11-1. Ratjetoe neemt de leiding Axel - In het Axelse zaalvoetbal is Ratjetoe opnieuw aan de leiding gekomen door met 7-3 van Den Doelder te winnen. Voor dit succes meldden zich via rake inzetten Antoine Thoen (4x), Ronny van de Velde (2x) en Mark Leenknegt. Helio de Putter en Glenn van de Bos (2x) scoorden tegen. Primus/Pluym was deze week de meest trefzekere ploeg door met 12-3 van Disco Love 1 te winnen. Disco Love 2 speelde 3-3-gelijk tegen Marine Service. De Ruyter en Chalet deelden eveneens de punten via een 5-5-eindscore. STAND Ratjetoe 13-24, La Chouette/V-Deco 14-23, Disco Love 2 13-21, Chalet 13-19, Marine Service 13-18, Primus/Pluym 14-18, Gemeente 13-17, Cysouw 13-14, Engelhard 13-12, Den Doelder 14-11, Van Alten 11-8, Steelant 12-8, De Ruyter 13-6, Broomchemie 13-3, Disco Love 1 11-2, Breda Bar 13-0. De Koeyer naar WV Zeeuws-Vlaanderen Terneuzen - De wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen heeft er weer een amateur bij. De 28-jarige Wim de Koeyer heeft de overstap gemaakt van Theo Middelkamp naar Zeeuws-Vlaande ren. De Zeeuws-Vlamingen beginnen overigens zaterdag 7 januari met de club trainingen. Om 09.30 uur is het verzamelen geblazen bij café Atlanta in Sluiskil. De zondag daarop gaat men gezamelijk vissen op de Oosterschelde. De bedoeling is om de daaropvolgende weekends zowel de zaterdag als de zondag groepstrainingen in de regio af te werken. Medio februari verlegt men die trainingen naar de Vlaamse Ardennen om op 17, 18 en 19 februari een trainingsweekend in het Zuidlimburgse Schin op Geul af te werken. Naast de amateurs wil men ook de junioren en nieuwelingen bij de trainingen betrekken. Nieuwjaarsreceptie voetbalclubs St.-Jansteen/Axel - De voetbalvereniging STEEN houdt vrijdag 6 januari een nieuwjaarsreceptie in de kantine van sportpark 't STEEN aan de Badhuisweg in St.-Jansteen. Vanaf 20.30 uur zijn leden, sponsors, donateurs en genodigden van harte wel kom. De voetbalvereniging Axel houdt zondag 8 januari een nieuw- jaarsinstuif. Deze nieuwjaarsinstuif wordt gehouden tijdens het 'Oranje Wit-zaalvoetbaltoernooi' in sporthal 't Sportuus in Axel vanaf 14.00 uur. Oplossingen Olympiade problemen Diagram 1 Wit: Kgl Dd2 Tel Tdl Pd6 pi: a2 b3 e3 e6 f2 g3 h2. Zwart: Kg8 De7 Tb7 Td8 Lb5 pi: a6 b4 c5 f6 g6 h7. Brunner (Zwi) - Nikolaidis (Gri) 1. Pd6-f5 1-0 Diagram 2 Wit: Khl Df7 Tdl Tfl Lh6 pi: a4 c2 c3 g2 h2. Zwart: Kh8 Dc4 Ta8 Te8 Le4 Pe6 pi: a6 b6 d6 gó h7. Jun Xie (Chi) - Tasjkeva (Kaz) 1. Lh6-g7+ 1 0 Diagram 3 Wit: Kgl De5 Lh3 Pf4 pi: a2 b3 e2 f2 g3 h4. Zwart: Kf8 De7 Le8 Pc5 pi: a5 b4 e4 e6 f5 g7 h7. Sosonko (Ned) - Bricard (Fra) l.De5xc5 1-0 Diagram 4 Wit: Ke2 Da6 Tal Lb4 pi: c2 c3 d4 e5 f2 g4 h4. Zwart: Kc6 Dd7 Td8 Pg6 pi: b6 c4 d5 e6 f7 g7 hó. Kovalev (Wit-R) - Dimitrov (Bul) 1. Tal -a5 1-0 Diagram 5 Wit: Kh2 Dg3 Te5 Pf6 pi: a3 b4 f2 g2 h5. Zwart: Kf8 Dbl Td8 Pd4 pi: a6 b6 c6 f7 g7 h6. Hansen, L.B (Den) - Timman (Ned) 1. Te5-e8+ Td8xe8; 2. Dg3-d6+ Te8-e7; 3. Dd6-d8+ Te7-e8; 4. Dd8xe8+ mat. Diagram 6 Wit: Kg2 Dg4 Te2 Lb2 Le4 pi: b3 d4 e5 f2 g3. Zwart: Kg8 Da7 Tc8 Lh6 Pb4 pi: b5 c4 e6 f7 g6. Nikolic (Bos-Herz) - Timman (Ned) 1. Le4xg6! c4-c3; (1.f7xg6; 2. Dg4xe6+ en 3. De6xc8) 2. Lg6-e4+ Kg8 f8; 3. Dg4-h4 Lh6-g7; 4. Lb2xc3 1-0 Diagram 7 Wit: Kgl Dbl Ta7 Tfl Lb2 Lg2 Pd2 pi: d4 f2 g3 h2. Zwart: Kg8 De2 Tc8 Tf8 Le7 Pb8 Pf6 pi: b6 e6 f7 g7 h7. Door Theo Hommeles Kortsjnoi (Zwi) - Nogueiras (Cub) 1. Lb2-cl! (Dankzij de drei ging 2. Lg2-f3 met damewinst wint wit een stuk) 1. Pb8 c6; 2. Lg2xc6 Tc8xc6; 3. Ta7xe7. De partij ging nog even verder met: 3. Tfc8; 4. Ta7 h5; 5. Pb3 h4; 6. Lf4 Pd5; 7. Tel Dg4; 8. Ddl Dxdl; 9. Txdl T6c3; 10. Tbl Td3; 11. Ta2 Tcc3; 12. Tab2 h3; 13. Kfl Pxf4; 14. gxf4 Tf3; 15. Pel 1-0 Diagram 8 Wit: Kei Tb7 Tf7 Lb4 Pe2 pi: a2 c2. Zwart: Ke8 Th3 Th8 Le5 Pc4 pi: a6 e6 g6 h6. Topalov (Bul) - Kasparov (Rus I) 1. Pe2-d4! Th3-e3+;( Hetl paard is onkwetsbaar vanwe-l ge 1. ...Le5xd4; 2. Tf7-e7+ en 3. Tb7-b8 mat) 2. Kel-fl Te3-e4; 3. Tf7-e7+ Ke8-d8; 4. Pd4-c6+ 1-0, vanwege mat in twee. Diagram 9 Wit: Kgl Dh5 Tal Tel Lc4 Ld2 pi: a5 b2 c3 f2 g2 g6. Zwart: Kg8 Dd7 Tb8 Td8 Lb7 Le5 Pd5 pi: a6 b4 c7 f6 g7. Adams (Eng) - Tumurrhuag (Mong) 1. Telxe5! f6xe5; 2. Ld2-g5 Dd7-e6; 3.Lg5-e7ü 1-0 Diagram 10 Wit: Kh2 De3 Tdl Tfl Lf4 Pd4 pi: a2 b2 e2 f2 g3 h3. Zwart: Kf7 Db6 Td8 Tf8 Le7 Pa5 pi: a7 b7 e6 f5 g7 h6. Hodgson (Eng) - Van Wely (Ned) 1. Lf4 c7ü Db6xc7; 2. De3xe6+ Kf7-e8; 3. De6 - g6+ Tf8-f7; 4. Pd4 - e6 Dc7 - b6; 5. Pe6xg7+ Ke8-f8; 6. Pg7-e6+ Kf8-e8; 7. Dg6-g8+ Tf7-f8; 8. Pe6-g7 mat. Nieuw De kleinste GSM Ericsson GH 337 (ln< /an onze verslaggeefster rerneuzen - De Natuurwet- jartij (NWP) doet op 8 maart nee aan de verkiezingen voor je Provinciale Staten van 5eeland. )e in 1992 opgerichte partij itreeft naar een samenleving vaarin mensen in harmonie met /an onze verslaggever rerneuzen - De drugoverla nieuw uit naar andere stads- mmiskenbaar het meest kw Verdunning', heet die uitwaaie- ing in vaktermen. ;0 heeft de politie onlangs een nval gedaan in de wijk Oude- andse Hoeve en bereikten de ge- neente na de verschijning van de iota Drugoverlast (april 1992) chriftelijke klachten van bewo- iers van de Oranjebuurt. Daar- laast zijn er na een periode van tilte opnieuw klachten uit de rijk Triniteit (Bomen- en Bloe- aenbuurt). Bewoners daar klop- en vier jaar geleden ook al aan net klachten over overlast door ïugdealers. 'raag n de eergisteren bekendgemaak- vervolgnotitie Bestrijding Jrugsoverlast van de gemeente 'erneuzen wordt de vraag opge- rorpen of de nota uit 1992 wel its bijgedragen heeft aan terug- ringing van het probleem. Die raag is echter gemakkelijker ge teld dan beantwoord, zo valt in e notitie te lezen, let zal immers altijd een vraag- iken blijven hoe het met d- rugoverlast gesteld zou zijn al e gemeente helemaal niets had edaan. Is een paal boven water staa an onze verslaggever liddelburg - Heroïne, cocaïn 0 gek niet bedenken, of E 'isboer', had er in gehandel ;n laste gelegd voor de rech Ie man had net een paar maan en vastgezeten, een andere ve_ ordeling hing nog bovén zij oofd, toen hij in maart van vori 'ar, gedreven door geldsch" en, een pandje in de Terneuze e binnenenstad huurde. Hij zo at hebben gedaan voor zij muldeiser, hoewel die dat on ende. Vanuit het pand werd g eald door verschillende Maro aanse jongeren. Maar ook bij luis kwamen nogal eens klant an de deur. Met hun geld haal ij de verlangde middelen op et drugpand. lat ging - zo door tot oktobe 'en de politie een inval deed. j 1 mogelijke harddrugs kwam aarbij tevoorschijn. Kleine ho eelheden heroïne en cocaïn [aar ook 377 xtc-pillen. En d as volgens een getuigeverkl ag nog maar een schijntje. E 'n hen, B.E. uit Ternmeuzen, t wie gisteren, zelf bij verst egen maanden gevangenisstr as geëist voor handel in har onze verslaggever keuzen - Het fraaie w an Vorig jaar en de daar- ePaard gaande toeloop ,eeuws-Vlaanderen heeft .al gemeenten geen wi- eren gelegd. Het zijn de eenten die parkeermeters "tomaten in bedrijf hebb tst, Terneuzen, Oostb n Muis, 'P'op« met stip is Sluis. iilin vori8 iaar ruim J en gulden in de gemee ran*et guldens, kwartjes inKiv .b6613 gebracht door a disten die in het grensst

de Stem | 1995 | | pagina 8