Isvereniging pine fv V\ Sporten in Terneuzen duurder DE STEM legenheid rer de vloer. Schatduiken Oostburg blijft succes hèt culinaire an de regio Parkeren in parkeergarage Ternenzen goedkoper dan op straat Fanfare in Lamswaarde moet programma wijzigen DAG klapper POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws Rechter kritisch over bezuinigingen op subsidie De Regenboog jt bij binnenkomst Itiebonnen en de jt ook voor een iarnituur. op uw komst. Gemeente gaat tarieven voor zwembaden, sporthallen en tennisbanen verhogen Zuidlandschool Terneuzen wordt opnieuw gebouwd Terneuzen heeft plannen voor woonwagencentra in Sluiskil en Zaamslag Terneuzen vraagt subsidie voor begeleiden werklozen DE STEM ZEELAND particulieren 35 jaar Ter Gelegenheid jreniging Philippine ze uit op onze sptie op vrijdag 19.00 tot 21.00 uur [,Au Port" ïrpoortstraat. C2 Cultuurprijs voor R. Ivens Roosendaalse jongen overleden aan nekkramp Scoutinggroep in Axel opent nieuw clubhuis Politie gaat leeg pand van gemeente huren voor instructie Auto en computer Accu's Axel Sint-Jansteen Kapellebrug Terneuzen Al 15 jaar kan het zwembadpersoneel van zwembad De Veerhoek in Oostburg terug kijken op het succesvolle evenement 'schat duiken' voor de jeugd van West-Zeeuws- Vlaanderen. Gistermiddag gingen 180 kinde ren te water om de spaarpot wat aan te spekken. Het drukst is altijd de groep tot en met 9 jaar. In totaal 120 kinderen mochten de stuivers, dubbeltjes, kwartjes en guldens van de bodem van het bad halen. Aan het eind van het duiken is er dan nog even tijd om vrij te spelen. Voor de jeugd tot en met 12 jaar wordt het op dezelfde manier gedaan. Het zwembadpersoneel had in totaal 75 gulden te spenderen. „Deze formule slaat schijnbaar goed aan hier", zegt Marie Kareis namens het zwem badpersoneel. „We hebben wel eens overwo gen om het te veranderen, maar met deze aantallen doen we dat nog niet. Met deze activiteit is een eind gekomen aan de evenementen voor de jeugd in de kerstva kantie. Maandag zwaaien de schooldeuren weer open. FOTO WIM KOOLMAN ens, bedankje, jubileum, Ie, huwelijk, verloving, ling, prestatie, examen, Abraham enz. per kolom 0,65 incl. BTW, Vote regel verplicht, ito of afbeelding, |x 40 mm 26.- incl. BTW. s tarieven op aanvraag, irden niet geretourneerd. (236882 of geef uw tekst r plaatsing af bij één van oren. Schriftelijke opgaven fluitend geaccepteerd, indien es bekend zijn, ook indien uw taling bijgevoegd is. sn ons het recht voor teksten aaf van redenen te weigeren, ever klachten bereiken over de ekst behoudt de uitgever zich voor om de naam van de itgever bekend te maken. lelijk na tien jaar vormen ee vandaag 'n echtpaar. |G. Fam. Meeuwesen. lorger Gefeliciteerd cke-De Poorter in Nieuw Namen, rhuym-Snijders in Raamsdonk, lie Peemcn in Prinsenbeek. Anja [t weten, kgeten. BO jr. pas. ie in onze Mrd I I Selina. ■eten maar Dit feestnummer wordt vandaag Van harte. Van onze verslaggever ParlroorV»oloctir*oo-n 1QQR «toot oon uur. npnst.arl te wprenHp Nota ParkperheViper Hnnr Hp ctpmppn- de Roseffracht en aan de AxelSt VRIJDAG 6 JANUARI 1995 Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeente Terneu zen wil het gebruik van de in aan bouw zijnde parkeergarage onder de Oostkolk stimuleren door de ta rieven in verhouding tot de overige betaalde parkeerplaatsen in de bin nenstad laag te houden. In de tarieventabel bij de Verordening Parkeerbelastingen 1995 staat een uur tarief van maximaal 1,25 gulden en een totaaltarief van vijftien gulden voor 24 uur parkeren in de parkeergarage. Die prijzen steken af tegen de tarieven die gaan gelden voor het parkeren op de Markt, de Herengracht, de Rosegracht, het ABC-complex en de Veemarkt. Het gemeentebestuur probeert op die ma nier zoveel mogelijk auto's uit de bin nenstad te weren. Iemand die zijn auto op de Markt stalt, betaalt een uurtarief van drie gulden, op de overige hierboven genoemde plaatsen is dat twee gulden. Er geldt in tegenstelling tot de parkeergarage bo vendien een maximum parkeerduur van twee uur. De aanpassing van de parkeertarieven is een uitvloeisel van de vaststelling van de Nota Parkeerbeheer door de gemeen teraad afgelopen december. Het betaald parkeren wordt de komen de jaren voor de gemeente Terneuzen een lucratieve bron van inkomsten. Op dit moment zijn er 590 betaalde par keerplaatsen. Bij de ingebruikname van de parkeergarage onder de Oostkolk komen er dit jaar nog eens driehonderd plaatsen bij. Met betaald parkeren aan de Rosegracht en aan de Axelsedam brengt dat een totaal van 1.215 plaatsen (inclusief de plaatsen voor vergunning houders). Het betaald parkeren staat op de agen da van dg commissie die burgemeester en wethouders adviseert ten aanzien van verkeerszaken. De commissieverga dering is donderdag 12 januari vanaf 19.30 uur in het stadhuis. Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeente Terneuzen is van plan dit jaar de tarieven voor het gebruik van de verschillende sportaccommodaties globaal met vier procent op te schroeven. Het gaat om de huur van zwem baden, sporthallen, gymnas tieklokalen, tennisbanen, sport terreinen en de Otheense Kreek. Het gebruikerstarief voor de gymlokalen stijgt met twee kwartjes tot elf grilden per uur, dat voor de sporthallen neemt met 1,25 gulden toe tot een uur tarief van 28,75 gulden. Zwemkaarten voor het overdekt zwembad De Honte gaan met meer dan vier procent omhoog. Een tienbadenkaart wordt acht tot elf procent duurder, een vij- fentwintigbadenkaart negen tot 12,5 procent en een vijftigbaden- kaart tien tot veertien procent. De zwemlessen gaan hier met een kwartje per les omhoog. Een seizoenabonnement in het openluchtzwembad bij Scheldo- rado en in Zaamslag kost dit jaar in de voorverkoop 40,75 gulden (was 39,25 gulden) en na de opening van het bad 43 gul den (was 41,75 gulden). Kinde ren tot zestien jaar en 65-plusse- rs betalen hiervoor respectieve lijk 19,50 gulden en 21,50 gul den. Het tarief voor het innemen van een ligplaats in een van de ha vens van de Otheense Kreek loopt op van 130 gulden per seizoen tot 135 gulden. Het voorstel van burgemeester en wethouders komt aan de orde in de vergadering van de com missie die adviseert ten aanzien van sportzaken. Die komt woensdag 11 januari om 19.30 uur bijeen in het stadhuis. Van onze verslaggever Temeuzen - De Zuidlandschool in Terneuzen is opnieuw te bouwen met het geld van de verzekering. Na een lange periode van overleg met de verzekeraar is overeenstemming bereikt over het schadebedrag. Dat is vastgesteld op 1,7 miljoen gulden. De totale kosten van herbouw en uitbreiding van de Zuidland school, die begin vorig jaar ge heel in vlammen opging, bedra gen iets meer dan 1,6 miljoen gulden. Burgemeester en wethouders van Temeuzen stellen voor een kre diet van 1,3 miljoen gulden uit te trekken voor de herbouw van de school en ruim vier ton voor de herinrichting en tijdelijke huis vesting van de leerlingen. De nieuwbouw omvat als bekend niet aUeen de wederopbouw van de Zuidlandschool. Bij de plan nen is ook rekening gehouden met ruimte voor een buurthuis en een peuterspeelzaal. Het voorstel om' het krediet be schikbaar te stellen komt don derdag 12 januari aan de orde in de commissie financiën. Het kre diet is uiteraard gedekt door de verzekeringspenningen. Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeente Terneuzen heeft plannen gereed voor de aanleg van woonwagencentra aan de Frans Naere- boutstraat in Sluiskil en de Veerstraat in Zaamslag. Burgemeester en wethouders melden dat in een raadsvoorstel aan de adviescommissie VROV (Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeerszaken). Met de aanleg van de twee cen tra, die elk twaalf plaatsen tel len, is een totale investering van ruim twee miljoen gulden ge moeid. Uit overleg is gebleken dat de aanleg van het woonwagencen trum aan de Naereboutstraat in Sluiskil, tegenover de Dwars- EDITIE ZEELAND Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, 01150-18924, fax 01150- Redacteuren: Peter Oggel (editie- jmef), Frank van Cooten, Frank Oeij, Theo Giele, Rein van der helm, Florence Imandt, Ton Koonnen (sport), Harold de Puys- seleijr. Ooes: Klokstraat 1tel, 01100- «030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provin- fjeverslaggever). Rulst: Steenstraat 14, tel. 01140- (3751fax 01140-19698. Redacteur: Eugène Verstraeten IP'v. editiechef). Advertentieverkoop terneuzen: Zuidlandstraat 32, 01150-17920. Vertegenwoordigers: bartin Boeije, Hans Dimmers. 13751 Steenstraat 14'tel- 01140- c^Senwoordigers: ™dy van den Brande, Aarian Verstraeten. erkoopieider: Harry Muurmans, 'el- 076-236454. Jejefoonnummers en openings- n van overige afdelingen op Pa9«1aA2. 17-10-94 straat, op problemen stuit bij de bevolking. De overwegend oude re bewoners aan de Naerebout straat, Dwarsstraat en Spoorweg zijn bang voor overlast. Om die vrees weg te nemen, is het cen trum opgezet in de vorm van een hofje, waarbij geen directe aan sluiting op de Naereboutstraat is voorzien. De oorspronkelijk gedachte lo catie voor een woonwagencen trum aan de Polderstraat is in verband met de toekomstige aanleg van de rondweg om Zaamslag verlaten. Een goed al ternatief denkt het college van burgemeester en wethouders te hebben gevonden aan de Veer straat, aansluitend bij de be staande bebouwing. De bevol king van Zaamslag heeft daarte gen geen overwegende bezwaren tegen in gebracht. De gemeente Terneuzen is op grond van het provinciaal woon wagenplan verplicht in totaal 41 woonwagenstandplaatsen te rea liseren. Er is al een woonwagen centrum in Hoek (zes plaatsen) en met de twee nieuwe komt het totaal nu op dertig. Er resteren dus nog elf standplaatsen, waar voor een centrum in Terneuzen is gepland. De commissie bespreekt het voorstel van het coHege donder dag 12 januari. De vergadering is om 19.30 uur in het stadhuis. Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeente Terneuzen vraagt 411.000 gulden subsidie bij het Europees Sociaal Fonds aan om langdurig werklozen nog een jaar langer intensief te begeleiden. Het project wordt zelfs uitge breid, zo blijkt uit een voorstel van burgemeester en wethouders aan de commissie welzijn. Het ROC Westerschelde neemt de begeleiding van de langdurig werklozen voor haar rekening en heeft in het nieuwe programma een extra project voor allochto nen (buitenlanders) opgenomen. Door de specifieke problemen die de begeleiding van deze groep met zich meebrengt is dat gewenst. Daarnaast is de doel groep .van langdurig werklozen zo groot dat uitbreiding van het project gewenst is. In het nieuwe programma zijn ook nog tien plaatsen opgenomen voor werk loze jongeren. De commissie brengt woensdag 11 januari ad vies uit aan B en W. Van onze verslaggever Hulst - De culturele prijs van de gemeente Hulst over 1994 gaat naar illus trator R. Ivens. Burgemeester en wethou ders hebben dat besloten, op voordracht van de com missie culturele zaken. Ivens, die onder meer ook de rijmen van Free van de Schoofkas in De Stem illus- treert, krijgt de prijs uitge reikt op 28 januari in het Hulster stadhuis. Van onze verslaggever Roosendaal - Vrijdag 30 de cember is in Roosendaal een 15-jarige jongen overleden aan nekkramp. Volgens GGD-arts G. van Dijk is het echter niet nodig om maatre gelen te nemen. Nekkramp is een besmettelijke vorm van hersen vliesontsteking. Onlangs werd bekend dat ook in het West Zeeuws-Vlaamse Aardenburg een 16-jarige jongen overleden is aan nekkramp. Hij overleed op oudejaarsdag in het ziekenhuis van Brugge. „Het risico dat er op die school kinderen besmet raken, is nihil," zegt Van Dijk die zich binnen de GGD voor het streekgewest be zig houdt met infectiebestrij- ding. „De gezinsleden krijgen van ons wel medicijnen, maar ook in het gezin is de kans op besmetting uitermate klein." Van onze verslaggeefster Axel - De Axelse scouting opent zaterdag 14 januari het nieuwe onderkomen in de Sportlaan. Om 16.00 uur zal een grote kraan met het verplaatsen van een hek de ingebruikname van veertien units een officieel tintje geven. Scouting De Vier Ambachten be schikte aanvankelijk over een semi-permanent gebouw op het terrein van de Gregoriusstich- ting in de Walstraat. Maar dat onderkomen was verre van ide aal omdat het zowat wegrotte. Bovendien ontstond met de Gre- goriusclub ruzie over het ge bruik van gas en water. De scouting kreeg vervolgens een paar prefab-lokalen van de vroegere huishoudschool en bouwde daarmee een hieuw ho me in de Sportlaan. De kosten van dat nieuwe onderkomen zijn betaald door sponsors, het jeugdfonds Jantje Beton en de gemeente Axel. Van onze verslaggever Terneuzen - De Zeeuws- Vlaamse politie gaat het pand Industrieweg 18b in Terneu zen huren van de gemeente voor instructiedoeleinden. Dat blijkt uit een voorstel van burgemeester en wethou ders aan de commissie Finan ciën. Het gebouw staat al geruime tijd leeg. Oorspronkelijk was het bestemd voor de regionale brandweer. Nadat het besluit viel het brand weergebouw aan de Haarman- weg te verbouwen kwam die mogelijkheid te vervallen. Vervolgens bereikte de gemeente overeenstemming met de politie over de huur van Industrieweg 18b. De politie betaalt een huur prijs van twintigduizend gulden per jaar en draagt zelf zorg voor een eenvoudige opknapbeurt van het pand. Het voorstel komt donderdag 12 januari in de commissie Finan ciën. Van onze correspondente Lamswaarde - De fanfare Vrijheid Eendracht uit Lamswaarde moet, net nadat het jubileumprogramma voor de viering van het honderdja rig bestaan is gemaakt, al weer de data veranderen. Er waren twee weekends in juni voorzien met een groot aantal festiviteiten. Tijdens het tweede weekend zijn er echter ook akti- viteiten in de gemeenschap Kuit aart. „Dit zou een overlapping van aktiviteiten ten gevolge heb ben en een verdeling van het publiek. „Het comité van Kuitaart heeft verzuimd om tijdens het vast stellen van de data op de evene mentenkalender te kijken, waar op onze data vermeld waren. Wij denken dat het verstandig is om niet in een weekend beide akti viteiten te laten doorgaan en daarom verplaatsen wij het tweede weekend van 24 en 25 juni naar 10 en 11 juni," aldus een bestuurslid. Op 10 juli is er een receptie en een reünie, 's Avonds treedt de Tjechische kapel op in het CHV- gebouw. Op 11 juni is er een H. THEATER GOES Tineke Schouten (one woman show) - 'All you need is lach' - Prins van Oranje - 20.00 uur 32,50) MIDDELBURG Kwast en Mes (theater) - door Helmert Woudenberg en Herman Verbeeck - Stadsschouwburg - 20.30 uur 20) MUZIEK AXEL Nieuwjaarsconcert - Door The Young Ones - De Halle - 20.15 uur ZIERIKZEE The Rosenberg Trio (jazz) - een nieuw programma - Concertzaal 20.00 uur-(ƒ30) DIVERSEN BRUGGE Duimelijntje on Ice - Schaatsrevue - Boudewijnpark -18.00 uur. HULST Driekoningen Optocht - Buurtver eniging den Dullaert - Den Dullaert - 18.30 uur (gratis). HEIKANT Café Du Commerce - 20.00 uur vleeskaarting ST.-JANSTEEN Café De Kroon -14.00 uur kaarting WAASLAND en ZEEUWS-VLAAN- DEREN Grensoverschrijdende kerststal lenroute - Bezoek aan verschillende kerststallen en evocaties in de ge meenten Sint-Gillis Waas, Beveren, Stekene, Hulst en Axel Dagelijks tot 7 januari 1995 CLINGE Malpertuus - KBO - 13.30 uur koersbal Malpertuus - ANBO - 13.30 uur jokeren AXEL De Graanbeurs - Ons Genoegen - 20.30 uur clubkaarting De Boemerang - 20.00 uur bingo Gregoriuscentrum -14.00 uur bin go SPUI De 3 Gehughten - 21.00 uur open huis TERNEUZEN Zuidlandtheater - 20.00 uur dansen OOSTBURG Zwembad De Veerhoek - schatdui ken -13.15 uur kinderen 6-9 jaar en 14.45 uur kinderen 10-12 jaar VOGELWAARDE Brandweerkazerne - 18.30 uur lampionoptocht en 19.00 uur kerst boomverbranding wandelbos SLUISKIL Café Atlanta - 20.00 uur kaarting FILMS GOES Grand Theater 14.00 en 19.00 uur De Leeuweko ning 21.30uurTimecop HULST De Koning van Engeland 14.00, 19.30 en 22.00 uur De Leeu wekoning 14.00, 19.30 en 22.00 uur The Lion King 14.00,19.30 en 22.00 uur Junior 22.00 uur Natural born killers 14.00 uur Only You 14.00 uur Miracle on 34th Street 19.30 en 22.00 uur Interview with the Vampire 19.30 uurTimecop OOSTBURG Ledeltheater 20.00 uur When a man loves a woman VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 14.00 en 19.00 uur De Leeuweko ning 14.00, 19.00 en 21.30 uur The Lion King 21.30 uur Interview with the vampi re V 14.00, 19.00 en 21.30 uur Color of night 14.00,19.00 en 21.30 uur Junior KNOKKE Beverly Screens 15.00 en 17.30 uur De Leeuweko ning 20.00 en 22.30 uur The Lion King 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur The Mask 17.30, 20.00 en 22.30 uur Interview with the vampire 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Timecop 15.00 uur Miracle on 34th Street Sas van Gent - Gisternacht is ingebroken in een geragebe- drijf aan de Paul Krugersdreef in Sas van Gent..,,., Uit het pand werden twee auto's en twee computers ontvreemd. Het ene voeruig is van het merk Austin en draagt als kentekennum mer XH-54-YV. De andere is een Ford Courier voorzien van het kentekennummer VD- Zp-71. Walsoorden - Van een aan de Eeckseweg geparkeerd staan de vrachtauto zijn gisternacht twee accu's gestolen. Namens de eigenaar uit Rotterdam werd aangifte gedaan bij de politie in Oost-Zeeuws-Vlaan- deren. VELDTOERTOCHT - Trim- club Axel houdt zaterdag 8 januari de nieuwjaarsveld- toertocht. De afstanden zijn 25 en 40 kilometer. De start is tussen 09.00 en 11.00 uur bij café Cambrinus aan de Markt. Wasgelegenheid is aanwezig. Men betaalt 2,50 of 50 frank. POSTZEGELCLUB - De ver eniging van postzegelverzame laars Het Land van Hulst houdt zondag 8 januari van 09.30 tot 12.00 uur een bijeen komst in De Warande voor leden en geïnteresseerden. Er wordt een veiling gehouden vinden van de aangeboden ka vels. Bovendien is er een kwartjesloterij en krijgt iedere bezoeker een gratis lot bij bin nenkomst. Verder zijn enkele, handelaren aanwezig om te ruilen en te kopen. ROZENKRANS - In de kapel van O.L. Vrouw Ter Eecken te Kapellebrug wordt zaterdag 7 januari een rozenkransgebed gehouden. Aanvang 14.30 uur. DANSEN - In het Zuidland theater wordt vrijdag 6 janua ri een dansavond gehouden, aanvang 20.00 uur. De entree kost vijf gulden, personen be neden 18 jaar betalen een rijksdaalder. Den Haag/Hulst - Rechter P. van Dijk van de Raad van State heeft zich gisteren tijdens een rechtszaak tegen minister Ritzen van Onderwijs zeer kritisch uitgelaten over een bezui niging die een aantal instituten voor gehandicapte kinderen in augustus 1994 plotseling kreeg opgelegd. De bezuiniging levert de minis- was toen al begonnen en de Mis met medewerking van het koor Terra Sancta en wordt er in de namiddag een familiemiddag met auto- en fietspuzzeltocht ge houden. Het programma van het weekend van 16 en 17 juni met een optreden van de Koninklijke Luchtmachtkapel is ongewijzigd gebleven. ter per jaar tien miljoen gulden op. De korting betekent onder meer dat de interconfessionele school voor zeer moeilijk lerende kinderen in Hulst, de Regen boog, de helft minder geld krijgt voor de begeleiding van kinde ren, die op de school eigenlijk niet goed op hun plaats zitten. „Er zijn kinderen op de Regen boog gekomen die anders geheel verstoken zouden blijven van onderwijs," legt een woordvoer ster van de school uit. „We heb ben dat gedaan op aandringen van de onderwijsinspectie". De bezuinigingsmaatregel heeft inmiddels geleid tot het ontslag van een groepsleerkracht van de Regenboog. Het ministerie van Onderwijs streeft ernaar dat kinderen met leermoeilijkheden zoveel mogelijk binnen het regu liere onderwijs blijven. Rechter Van Dijk had er grote moeite mee dat de minister de instituten pas in augustus heeft laten weten dat op de ambulante begeleiding de helft moest wor den bezuinigd. Het schooljaar scholen waren in verband met opzegtermijnen nauwelijks in de, gelegenheid om leerkrachten te ontslaan. De rechter was er gis teren ook niet over spreken dat de minister alle instituten over een kam heeft geschoren door ze alle een bezuiniging op te leggen van vijftig procent. „Het ene begeleidingsprogramma is het andere niet," zei de rechter. Hij vond dat de minister met elk getroffen instituut had moeten overleggen over de gevolgen van de bezuiniging. Woordvoerster D. Zuid weg van het ministerie zei dat de plotse linge bezuiniging is opgelegd door de Tweede Kamer. Er is nu eenmaal onvoldoende geld om alle aanvragen voor ambulante leerlingenbegeleiding te bekosti gen, zei Zuidweg. Apart overleg met de instituten zou teveel tijd hebben gekost. Rechter Van Dijk beslist naar verwachting donderdag of de Regenboog alsnog geld krijgt om de begeleiding van de leerlingen te hervatten.

de Stem | 1995 | | pagina 11