Titelstrijd beker-kader in Hulst Colinda Keesom optimistisch 'Werklust belangrijkste wapen Toernooien voor voetbaljeugd ;N standen bierblikje Vrouwenequipe Schelde begint met vertrouwen aan tweede competitiehelft SPORT ZEELAND iieuws KORT Regerend kampioen Peter Verstraete ontbreekt op appèl BILJARTEN WATERPOLO Middelburger John Alleman zit lekker in zijn vel SP0RTPR1JSVRAGEN VOETBAL ZEILEN VOETBAL sportnieuws KORT TENNIS Jeugdtennistoernooi Den Dullaert te Hulst Rinke van Remortel sterkste IDE STEM DINSDAG 3 JANUARI 1995 B2 i JANUARI 1995 DEEL nazionale is boos op Dennis laller meldde zich te laat af bij bij terugkeer in Milaan op een fcr een fax naar het kantoor vas I" ten werd die pas op 2 januari I Ildt zich donderdag weer bij del Isiotherapeutische behandeling] ]sovername een stap naderbij] jllegrini verkeert in financiële] zaakt de club te verkopen,] (president Angelo Moratti, heeft (/an onze biljartmedewerker Hulst - De biljartvereniging pe Smickel uit Hulst staat van donderdag 5 tot en met zondag 8 januari borg voor Ide organisatie van het meest 'aansprekende biljartkam- I pioenschap van het district Zeeuws-Vlaanderen. Dan Istaat de titelstrijd beker-ka- Ider op het programma in brasserie De Smickel te Hulst. Grote afwezigen zijn de broers Peter en Kurt Ver straete uit Eede, de regerend kampioen en de nummer twee van de vorige editie. Dat is opmerkelijk, vooral omdat Peter Verstraete vorig seizoen alles in het werk stelde om als [lid van de Koninklijke Belgische Biljartbond hier, onder de vlag van de KNBB, in het beker-ka der onderdak te vinden. Na eni ge 'kunstgrepen' wist het dis- trictsbestuur de weg vrij te ma ken voor hem. Zijn deelname leverde hem direct de titel op na een enerverende finale tegen zijn broer Kurt, nota bene in de 'ei gen' lokaliteit De Kastelein te Eede. Na het behalen van die titel blaakte Peter Verstraete van enthousiasme. Dat enthou siasme is inmiddels heel wat ge temperd en ligt aan de basis van zijn absentie in Hulst. Peter Verstraete.' „Ik ben dit sei zoen nog niet of nauwelijks se rieus aan biljarten toegekomen. Het interesseert me momenteel weinig en vandaar dat ik nog geen enkele officiële wedstrijd gespeeld heb. Dat geldt trou wens ook voor mijn broer Kurt. Dat resulteert in bitter weinig training en vandaar dat we niet ingeschreven hebben voor het beker-kader. Als ik deelneem, en dat geldt'ongetwijfeld ook voor Kurt, dan wil ik goed beslagen ten ijs komen. Dat zou nu niet het geval zijn. Ik pas er voor om kansloos weggespeeld te wor den." Kwalitatief boet het beker-kader door de absentie van de gebroe ders Verstraete wel iets aan kwaliteit in, maar er blijven nog voldoende kleppers over om voor het nodige vuurwerk te zorgen. Als eerste is 'mister beker-kader' Johnny Rottier geplaatst. Hij won al diverse malen déze titel strijd en gaat ook nu als de te kloppen man van start. Het aan tal door hem te maken carambo les (300) was in veel voorgaande edities geen belemmering. Deze keer ligt de situatie iets anders. De normen zijn wat aangepast en daardoor komt het dat Louis Dallinga, die in voorgaande ja ren steeds naar 300 caramboles moest spelen, nu 250 caramboles moet maken. Juist dat verschil kan van doorslaggevende aard zijn. Temeer, omdat de Sluiskil- lenaar een uitstekende trainings periode achter de rug heeft. Een gevaarlijke klant is ook' Cor Verlinde. Hij staat met een moyenne van 14,62 achter zijn naam, maar tijdens de nationale voorwedstrijden kader 38/2 scoorde hij een veel hoger alge meen gemiddelde. Moeilijk in te schatten valt de nummer vier van de plaatsingslijst, Johan de Taeye. Hij staat genoteerd met een moyenne van 12,75 en moet net als Verlinde naar 175 caram boles. Ook van De Taeye is be kend dat hij beter kan presteren dan zijn plaatsingsmoyenne. Een vraagteken is overigens ook Robert van Stevendaal van Den Ouden Arend uit St.-Jansteen. Hij is een jonge biljarter, die tot vorig jaar een sterke progressie maakte. Trekt hij die lijn door, dan zal het aantal van 150 ca ramboles geen probleem vormen en in veel winstpartijen resulte ren. De wedstrijden in Hulst, onder leiding van Walter Mortier en Robin Claerhoudt, beginnen nor maal gesproken donderdag 5 ja nuari om 18.00 uur. Meldt echter één van de negen finalisten zich af, dan zal de organisatie waar schijnlijk pas vrijdag 6 januari om 18.00 uur beginnen. Zater dag gaat men om 12.00 en zon dag om 13.00 uur verder. De finalepartij wordt op die slotdag omstreeks 18.00 uur afgewerkt. DEELNEMERS 1. Johnny Rottier (De Smickel Hulst) algemeen gemiddelde 35,15 en aantal te maken caramboles 300, 2. Louis Dallinga (SBC Sluiskil) 27,57-250, 3. Cor Verlinde (De Smickel) 14,62-175, 4. Johan de Taeye (Hof van Eede, Eede) 12,75-175, 5. Robert van Stevendaal (Den Ouden Arend St.-Jansteen) 11,95-150, 6. Piet de Koeyer (SBC) 10,13-150, 7. Herman Cornelis (SBC) 9,36-125, 8. Piet Cornelis (SBC) 7,05-125, 9. Marijn Geirland (BW Terneuzen) 6,62-125. r» o <vn r>iin TkTinmirioorc_RoonL ken aan zijn Nieuwjaars-Beach- paller Romario zich vandaag bij tier van Brazilië en Barcelona geraakt door een rondvliegend i het oog op. Romario verwacht (runnen komen in de Spaanse rid. be heeft Romario gekozen tot iltjesdief werd vorig jaar zomer Jijdens het WK in de Verenigde riten, aanzienlijk meer dan de birenner Tony Rominger. Op de Iche zwemmer Aleksandr Popov naar Rotterdam pgi Bruguera en Jevgeni Kafel-| ABN Amro tennistoernooi, van i Rotterdam, fcn in Milaan, Los Angeles, New lp de wereldranglijst. Bruguera ]ser. De Spanjaard werd voor de won vorig jaar voor de tweede nooien van Gstaad en Praag. De Initief doorgedrongen tot de top. J de elfde plaats in. og met een aantal spelers uit de brdt het volledige deelnemersveld lerbike 600-klasse eft zich ingeschreven voor de |600-klasse. De motorcoureur uit In van de IRTA geen deelnemers- J cc, waarna hij de beslissing nam I |re race-klasse, pgevoerde straatmachines' - staat ".-cyclus. „Het was vorig seizoen 1 leet Doorakkers. De motortak telt pnder de TT van Assen. Doorak- nog mooier dan de 500 cc. Want lardoor ik meer kans heb. Iedereen |iaal. In de 500 cc was het verschil oot." )anny Nelissen lit) Ide 2. 4. 18. 2. 1. 2,53. 3, 2. 0 m: 179. Blair sponsor van wielrenner Danny lering van het salaris dat onlangs lakt. Minnen heeft TVM de geëist dat lappen tegen zijn voormalige ploeg pet de 24-jarige coureur daar niet geld terugvorderen via de kanton- Inuari een schriftelijke reactie van lanny Nelissen tegen zijn sponsor rbij ook de terugvordering van het - red.) niet de toezegging kunnen Hernomen," zegt Van Minnen. „Dat lankelijk van het doorgaan van het en bij Collstrop. Nu dat niet is |in hoeverre het niet doorgaan van gische ploeg een gevolg is van de begin 1994 speelt. JUs het niet Collstrop daar iets mee te maken Iclaim in te dienen." ld voor commentaar bereikbaar. 161.260, 2. Witty 163.630. MANNEN Eerste 500 m: 1. Fitzrandolph 37,58, 2. Cruikshank 37,76. Eerste 1000 m: 1. Eppert 1.15,90, 2. Fit zrandolph 1.16,28. Tweede 500 m: 1. Fitzrandolph 37,38, 2. Cruiks hank 37,60. Tweede 1000 m: 1 Eppert 1.15,62, 2. Fitzrandolph 1.15,66. Algemeen klassement: 1. Fitzran dolph 150.930, 2. Eppert 151.630. Inzeil. Nieuwjaarswedstrijden. Mannen, 5000 m: 1. De Jong (Ned) 7.13,79. Vrouwen, 500 m: 1. Hunyady (Oos) 42,00. 1000 m: 1. Hunyady 1.25,98. 3000 m: 1. Groenewold (Ned) 4.39,96. I Van onze waterpolomedewerker Terneuzen - Aan het eind Ivan de vorige waterpolo- I competitie deed de vrou- [wenploeg van Schelde [vrijwillig een stap terug. 1 Ondanks dat Schelde vol- |gens de reglementen het weedeklasserschap in de |bond kon continueren koos voor vrijwillige degra datie naar het district. i hoogst merkwaardige keuze I voor een sportploeg, maar stelt Colinda Keesom: „Het was een (besluit van het gehele team. We hadden een slecht seizoen achter de rug. Steeds maar weer verlie- zen is niet leuk. De spelvreugde [was volledig weg. Die lange ver plaatsingen, met de wetenschap dat er toch weer verloren werd, daar was niemand gelukkig mee. konden ons handhaven om- dat er nog een ploeg minder was, naar niemand zag het eigenlijk zitten om er nog zo'n rot seizoen aan vast te koppelen." Die ploeg veranderde weinig, al pen Mireille Acke haakte af en [ttkwam wat jeugdige aanvul- ling vanuit het tweede met Heike Schauwvlieghe, Eline Velgers- dijk, Sandra Zegers en Jolanda [lansen, en duikt ondanks alles pet drie punten voorsprong en [een doelsaldo van 135 voor en 51 tegen de winterstop in. Op weg dus naar de titel en wellicht promotie naar de twee- te klasse van de bondscompeti- te. Dat moet betekenen dat het verschil tussen de bond en het district wel erg groot is. Colinda Keesom, met haar 27 jaar een Colinda Keesom (rechts, met naast haar Yolanda Jansen en geheel links Ria van der Hooft): districtscompetitie en de hondscompetitie is bijzonder groot. .Het verschil tussen het niveau van de foto camile schelstraete van de oudgedienden en bezig aan haar dertiende seizoen bij Schelde, kan niet anders dan dit beamen. „Het verschil is inderdaad groot. In de bond gaat het allemaal wat sneller. Harder ook. Een pro bleem bij ons vorig jaar was ook dat de basis te smal was. Vielen er een paar speelsters weg dan kon je het schudden. Nu kunnen de jeugdige speelsters van het tweede ingepast worden. De kloof is minder groot. Het be wijst alleen maar dat we aan het eind van het vorige seizoen de juiste beslissing hebben geno men. De spelvreugde is terug. Er kan gebouwd worden aan de toekomst. Of we straks weer be reid zijn om te promoveren valt te bezien. Ik denk dat we weer zullen gaan praten als we kam pioen worden, al weet ik niet of we opnieuw onder de reglemen ten uit kunnen." Of ze zelf aan dat gesprek zal deelnemen? „Ik weet echt nog niet of ik volgend jaar nog speel. Ik draai nu al een aantal jaren mee. Heb een leuke tijd meege maakt en sta in twijfel of ik er nog een jaar aan vastplak. Die keuze schuif ik voorlopig maar voor me uit," aldus de verdedig ster, die een puur poloprodukt is. „Ik heb inderdaad nooit aan wedstrijdzwemmen gedaan zoals vrijwel al mijn collega's. Ik vond het polo wel een leuk spelletje en speel nog steeds met plezier." Ze was er dit seizoen niet bij toen Schelde tegen de tot nu toe enige nederlaag opliep in Vlis- singen en ook niet toen werd gewonnen van de voorlopig grootste concurrent Warande. „Die nederlaag bij Stormvogel is nog niet verteerd binnen de groep. Dat gaan we thuis nog even rechtzetten al blijft het een Zeeuwse derby waar altijd iets speciaals aan kleeft. Daarnaast hopen we dat Rowena Witkamp, die weer met haar knie sukkelt, spoedig terug is. Zij wordt ge mist. Gelukkig kan Margriet Mulder als het nodig is van stal gehaald worden. Als coach Kees Rijnhout haar belt is ze er." Naast de vrouwen van Schelde werkten ook de mannen van Stormvogel 1 een knappe eerste competitiehelft af. Zij gingen in de derde klasse van de bonds- competitie de winterstop in op één punt van leider Nayade en ook zij zijn op weg om het verloren terrein van het vorige seizoen te heroveren. De mannen van Schelde speelden zich na een moeizame competitie-opening in de middenmoot, terwijl de voor spellingen bij de mannen van Ganze (een moeilijk seizoen) be waarheid worden. De Goesena- ren sloten de eerste competitie helft af met slechts één punt en alleen hulp van onverklaarbare krachten kunnen hen van degra datie behoeden. STANDEN VROUWEN Eerste klasse district: Schelde 11-20, Warande 11-17, Langstraat 11-14, Stormvogel 11-13, Hellas 11-12, Breda 11-11, VZV/Njord 11-10, ZON/S&S 11-8, Zegenwerp 10-7, Treffers 10-7, Lutra 11-6, Krabben 11-3. MANNEN Derde klasse KNZB: Nayade 9-17, Stormvogel 9-16, MZ&PC 10-12, Dokkelaers 9-11, Arethusa 9-10, Zeester 9-10, DZT 9-8, BZ&PC 9-6, Argo 9-4, EZZ 9-3, TZV 9-3. Eerste klasse district: Glana 11-19, HZ&PC 11-18, Merlet 11-16, TRB/ RES 11-16, Mosa/Regio 11-15, Schelde 11-12, Aegir 11-9, De Rog 11-9, Breda 11-6, Treffers 11-6, Langstraat 11-5, Ganze 11-1. Lotto 52: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 6 winnaars, elk bruto f. 12.493,40; derde prijs: 104 winnaars, bruto f. 1.081,10; vierde prijs: 5.680 winnaars, f-' 19,70; vijfde prijs: 73.371 win naars, f. 5,00. Cijferspel 52, vaste prijzen: Zes cijfers goed: 1 winnaar; vijf goed: geen winnaar; vier goed: 21 win naars; drie goed: 244 winnaars; twee goed: 2.240 winnaars. Uitslagen Engeland: Aston Villa- Leeds United 0-0, Blackburn Rovers-West Ham United 4-2, Ipswich Town-Leicester City 4-1, Liverpool-Norwich City 4-0, Ne wcastle United-Manchester City 0-0, Nottingham Forest-Crystal Palace 1-0, Sheffield Wednesday- Southampton 1-1, Wimbledon- Everton 2-1, Tottenham Hotspur- Arsenal. 1-0. Stand aan kop: Blackburn Rovers 22-52, Manchester United 22-46, Liverpool 23-45, Nottingham Fo-, rest 23-42, Newcastle United 22-40. Uitslag Schotland: Dundeè Un.- Aberdeen 0-0. Adelaide. WK Flying Dutchman- Eerste race: 1. McCrossin {Aus), 2; Francis (NZe), 3. Majthenyi (Hon), 4. Rydge (Aus), 5. Dorrer (Dui). Van onze medewerker Fred Rabout I Sreskens - John Alleman is van overtuigd. „Breskens blijft in de derde klasse, maar |tr zal hard gewerkt moeten porden. De neuzen zullen de zelfde kant op moeten blijven [taan, want de kwaliteit van spelersgroep is beperkt. moeten het gewoon van [et collectief hebben." [Ondanks zijn 25 jaar kan de [boren en getogen Middelbur- die dit seizoen als libero prk speelt in Breskens, al op |®a rijk voetbalverleden terug lokken. De reden hiervoor is dat |!lj niet honkvast genoemd kan [■orden. Zijn eerste schoenen ['•ersleet hij bij FC Dauwendaele ['aar hij vanaf zijn vijfde tot zijn [tiende actief was. Toen pluk te grote buurman Middelburg [m bij deze club weg. Op zijn [ventiende zat hij bij Nadorst ■■1 op de bank om een jaar later Infinitief een vaste basisplaats jjoor zich op te eisen. Op [-jarige leeftijd verhuisde hij [aar VCV Zeeland, toen men in isingen het tweede - en tevens laatste - jaar van het betaald oetbal doormaakte. Hoek was fin volgende standplaats. Ook Fr bleef hij niet langer dan een ['ar. laldegem, dat speelde in de eer- provinciale (vergelijkbaar [t onze eerste klasse ama- |Ms), was het volgende station, laldegem kon hem niet langer O een half jaar aan zich bin- Terwijl iedereen hem dit ■toen bij Hoek verwachtte (hij Jamde er na de 'Maldegem-pe- fkelen' een half jaar mee) koos li voor zijn huidige woonplaats [skens. waar ze hem als wel kome versterking binnenhaal den. Blijkt uit zijn vele verwisseling van tenue's dat hij een moeilijke jongen is? „Dat moet de omge ving maar uitmaken. Ik denk het niet. Ik ventileer graag mijn me ning en dat mag. Maldegem was een fiasco. Ik kon daar wel met de spelers overweg, maar niet met de trainer. Aangezien de trainer de opstellingen bepaalde, was er voor mij geen plaats meer. De terugkeer naar Hoek ging niet door, omdat ik door mijn werkzaamheden niet meer op za terdag kon voetballen. Het wordt nu ook eens tijd om aan het maatschappelijke te denken. Dus werd het Breskens en ik moet zeggen dat ik het daar tot nu toe uitstekend naar mijn zin heb. Kwalitatief gezien loopt het niet over, maar dat is tot nu toe -gecompenseerd met werklust. Daarmee kun je een eind komen. Ik zou niet weten of dit mijn laatste halte is. Als er weer een aanbieding van over de grens komt zal ik dat overwegen, al moet het op sportief gebied wel een verbetering zijn. Er valt te praten over een bevorderings- ploeg of eerste provinciale, die niet te ver van huis is. Maar niet in de lagere regionen." John Alleman maakte al een be hoorlijk aantal 'leuke dingen' mee in het voetbalwereldje. Hij werd tot twee keer toe kampioen met Middelburg en speelde een seizoen 'betaald' voetbal bij VCV Zeeland. Ook het feit dat Hoek niet gedegradeerd is noemt hij als een van de hoogtepunten uit zijn carrière. Het betaalde voet bal was echter zijn grootste bele venis, ondanks het feit dat er zowel op sportief gebied als op het financiële vlak weinig eer aan te behalen viel. „We hebben vaak verloren. Ook hebben we de laatste maanden geen cent meer gezien. Ondanks dat heeft die periode toch een geweldige indruk op me ge maakt. De eerste wedstrijd tegen FC Den Bosch zal in mijn geheu gen gegrift blijven staan. Ik was het spelen in een stadion als 'De Vliert' - voor mijn gevoel een geweldig stadion - en het spelen voor behoorlijk wat toeschou wers niet gewend. Ook de thuis wedstrijden aan de Irislaan zou ik, ondanks alle perikelen, niet graag gemist hebben. Het is voor iedereen jammer dat het betaald voetbal hier is verdwenen. Ik ben van mening dat het gehele voetbal in het Zeeuwse land er van had kunnen profiteren. De basis daarvoor was echter niet aanwezig. Er was niet voldoende financiële zekerheid en er werd bovendien een verkeerd beleid gevoerd. Men haalde te dure voetballers naar Zeeland toe, die in feite al op hun retour waren. Een paar ervaren jongens erbij was zeker geen probleem ge weest, maar er kwamen er teveel af op de centen, die niet of nauwelijks aanwezig waren. Ik ben er nog steeds van overtuigd dat - indien men er anders aan was 'begonnen - het in Zeeland mogelijk was geweest." Hoek nam vervolgens een aantal spelers van het failliete VCV Zeeland over, onder wie John Alleman. De vaandeldrager van het Zeeuwse voetbal behield er het eersteklasserschap mee. Toch vertrok John Alleman nadat de feestvreugde over het hehoud was weggeëbd. „Ik heb toen met Hoek rond de tafel gezeten om een aantal punten door te nemen die ik veranderd wilde zien. Die veranderingen hadden zeker niet alleen betrekking op het finan ciële vlak. We konden echter geen overeenstemming bereiken en toen heb ik mijn biezen ge pakt. Zo simpel zit ik in elkaar. Maldegem was sportief gezien een hele stap terug en later bleek het een verkeerde keus te zijn. Ik kon met de trainer totaal niet John Alleman: „Werklust is het wapen waarmee Breskens het moet redden in de derde klasse dit seizoen. FOTO camile schelstraete. overweg. Een Hollander die van inspraak houdt, had hij niet no dig. Na een half jaar heb ik mijn conclusies getrokken en is het dus Breskens geworden." Als trainer vond hij Bert Pentu- ry, iemand die hij in deze hoeda nigheid al bij de VCV Zeeland had meegemaakt. „Wat dat be treft waren er geen problemen. Rien Sandrini biljart gewestelijk Rilland-Bath - Rien Sandrini van de biljartvereniging HGL/ KOT'86 uit Sas van Gent neemt van vrijdag 6 tot en met zondag 8 januari deel aan het gewestelijk kampioenschap derde klasse driebanden groot biljart van Zuid-Nederland. Op die dagen is Sandrini te gast in biljartcentrum Jacobs te Rilland-Bath. Voor het district Walcheren en De Bevelanden komen in deze titelstrijd Jan Westdorp van ALM Goes en Kees Westdorp van Sportvrienden Heinkenszand in actie. Eindstrijd extra klasse Iibre Oost-Souburg - De biljartvereniging VEG/ABV uit Oost-Sou burg houdt van vrijdag 6 tot en met zondag 8 januari het kampioenschap extra klasse libre van de districten Walcheren/ De Bevelanden en Schouwen-Duiveland. Deze titelstrijd wordt afgewerkt in biljart- en sportzaal Duyvenvoorde te Oost-Sou burg. DEELNEMERS 1. Wim Geschiere (H10 Heinkenszand) algemeen gemiddelde 15,43, 2. Rob Tupanwel (VEG/ABV Oost-Souburg) 14,83, 3. Piet Raas (LBV Lewedorp) 11,45, 4. Jo Alleijn (VEG/ABV) 13,09, 5. Ger Monster (DOS Ouwerkerk) 10,80, 6. Henk Wielaard (De Poedel Ooltgensplaat) 10,39, 7. Ko Koppejan (BVM Middelburg) 9,79, 8. Rinus Hoondert (DOS Ovezande) 8,32. Alex Schreurs in nationale titelstrijd Anna Paulowna - Alex Schreurs van de biljartvereniging Delta uit Colijnsplaat neemt deel aan het kampioenschap van Neder land vijfde klasse libre voor senioren. Van vrijdag 6 tot en met zondag 8 januari is hij te gast in café Boemerang in Anna-Pau- lowna. Bert is geen prater, maar weet toch iedereen te motiveren. Dit zal zeker ook na de winterstop nodig zijn. We krijgen van de degradatieklanten alleen nog DOSKO thuis, maar we moeten nog wel naar Patrijzen en Vlis- singen. Dat zouden wel eens duels kunnen worden van door slaggevende betekenis." Van onze sportmedewerker Sas van Gent - Tijdens de winterstop heeft de voetbal commissie van de Kanaalzo ne, onder bezielende leiding van Juliën Wauters en Wim Fontijn, opnieuw verschillen de activiteiten voor de jeugd op het programma staan. Zaterdag 14 januari wordt het programma geopend met een toernooi voor D-pupillen in sporthal 't Sportuus te Axel. Dit gebeuren wordt tussen 09.00 en 15.30 uur onder de hoede van de W Axel afgewerkt. Op die dag komen in Sas van Gent in de gemeentelijke sporthal de B-ju- nioren in actie. In de morgenu ren, tussen 09.00 en 12,30 uur, komen teams van Axel, AZW, Corn Boys (drie teams), Sluiskil, Hoek en Zaamslag in actie onder leiding van het organiserende Corn Boys. In de middaguren tekent Terneuzense Boys tussen 12.30 en 16.00 uur voor het toer nooi voor B-junioren van Axel, AZW, Terneuzense Boys (twee teams), Sluiskil, Hoek, Zaamslag en Terneuzen. Óp die dag houdt de voetbalvereniging Biervliet op eigen terrein een toernooi voor A-junioren met deelname van Axel, Biervliet, Terneuzense Boys, AZW, Koewacht en Phi lippine. Zaterdag 21 januari wordt in 't Sportuus te Axel door de W Axel een toernooi voor E-pupil- len gehouden. Tussen 09.00 en 15.30 uur komen teams van Axel, Biervliet, Terneuzen, Corn Boys, Spui, Sluiskil, Koewacht, AZW, Hoek, Terneuzense Boys, RIA, Zaamslag en Philippine in actie. Op die dag houdt Sluiskil in de morgenuren een toernooi voor F-pupillen met deelname van Zaamslag, Terneuzense Boys, Terneuzen, Corn Boys, RIA en Sluiskil. In de middagu ren laat Philippine eveneens de F-pupillen in actie komen. Van de partij zijn dan AZW, Hoek, Biervliet, Spui, Axel, Philippine en Koewacht. Beide toernooien worden in de sporthal te Sas van Gent gehouden. Zaterdag 28 januari is er een toernooi voor D-pupillen in Axel. Tussen 09.00 ep 15.30 urn- speelt de jeugd van Biervliet, Terneuzen, Sluiskil, RIA, Axel, Spui, Terneuzense Boys en Koe wacht. Om 09.00 uur die dag beginnen toernooien voor C-ju- nioren in de sporthal te Sas van Rinke van Remortel werd winnaar van het Hulster jeugdtennis- toernooi. foto wim kooyman. Van onze medewerker Henk van de Voorde Hulst - Rinke van Remortel schreef het indoor-jeugdtennis- toernooi in Den Dullaert te Hulst op zijn naam. Hij versloeg in de finale van de oudste leeftijdsklasse, tot en met 17 jaar, Duncan Blackman met 6-4, 6-2. met ruime cijfers van de Bel gische Inge Meul te winnen: 6-3, 6-1. Desondanks was het een redelijk gelijk opgaande partij. Van Dierendonck is technisch beter dan haar opponente, maar deze had meer variatie in haar spel. Dit was ook deels noodge dwongen, want Inge Meul moest iets proberen, bijvoorbeeld een drop-shot of 'slicen' om het spel van Sophie van Dierendonck te ontregelen. In de finale bij de jongens tot en met 15 jaar zegevierde de sterke Belg Bart de Keersmaecker over Hulstenaar Pascal van Poecke: 6-1, 6-3. Het was een aantrekke lijke finale. Heel gevarieerd spel. Kort, lang, drop-shots, lobs, op lopende bal en dergelijke. Alleen ging het er allemaal wel erg ontspannen aan toe. Hierbij speelde wellicht) mee dat Van Poecke al een eindoverwinning op zak had. Bij de tot en met 13-jarigen had Van Poecke na melijk de eindstrijd in twee sets gewonnen van de Belg Steve Boots. UITSLAGEN JONGENS Tot en met 17 jaar, halve finale: Rinke van Remortel-Tom Huis 6-4, 6-0; Duncan Blackman-Jan Maas 6-1, 6-1. Finale: Van Remortel- Blackman 6-4, 6-2. Tot en met 15 jaar, lialve finale: Bart de Keersmaecker-Kristof Mor- jaen 6-1, 6-2; Pascal van Poecke- Tom Huis 6-5, 6-3. Finale: De Keer- smaecker-Van Poecke 6-1, 6-3. Tot en met 13 jaar, halve finale: Pascal van Poecke-Leen IJzerwijn 6-0, 6-0; Steve Boots-Dylan Black man 6-5, 6-2. Finale: Van Poecke- Boots 6-4, 6-1. Tot en met 11 jaar, halve finale: Wim Smet-Jeroen de Block 6-1, 6-1; Nicolas Verbrugge-Jan Claessens 6-4, 2-6, 6-5. Finale: Smet-Verbrug- ge 6-0, 6-0. Tot en met 9 jaar, halve finale: Willem Massoels-Stijn van Doese laar 6-0, 6-2; Michel Raats-Eiso Al- berda 6-2, 6-3. Finale: Massoels- Raats 6-4, 6-3. MEISJES Tot en met 17 jaar, halve finale: Sophie van Dierendonck-Inge Meul 6-4, 6-3; Leen Demaret-Bianca Vlaeminck 6-0, 6-1. Finale: Van Dierendonck-Demaret 1-6, 6-0, 6-2. Tot en met 15 jaar, halve finale: Sophie van Dierendonck-Beatrix Verhaegen 6-0, 6-0; Inge Meul-Mar- tine Simonse 4-6, 6-2, 6-3. Finale: Van Dierendonck-Meul 6-3, 6-1. Tot en met 13 jaar, halve finale: Beatrix Verhaegen-Martine Simonse 6-7, 7-5, 6-0; Isabelle Castaldo-Fan- ny Kool 5-6, 6-4, 6-4. Tot en met 11 jaar, halve finale: Jacqueline Verhaegen-Nathalie Buysse 6-0, 6-0; Deborah Morcus- Mandy de Kind 17-0. Finale: Ver- haegen-Morcus 6-5, 6-5. Tot en met 9 jaar: 1. Eva de Block, 2. Martine Morcus. Het klasseverschil, Van Remortel is Cl- en Blackman C2-speler, gaf in feite de doorslag voor de regelmatige zege van de Hulste- naar. Hij scoorde vaak gemakke lijk vanaf de baseline. Het bij tijd en wijle aan het net verschij nen was eveneens effectief voor Van Remortel. Wel dient hierbij aangetekend te worden dat de speler uit Slijkplaat nogal eens 'vergat' te scoren via passings als Van Remortel opkwam. Eigen lijk is Van Remortel geen mo ment in moeilijkheden geweest en bleef gedurende de gehele partij op voorsprong staan. Via een 4-1-voorsprong in de tweede set speelde hij de partij simpel uit. De Hulsterse Sophie van Dieren donck was succesvol bij de meis jes van gelijke leeftijdsklasse door de Belgische Leen Demaret in de finale in drie sets terug te wijzen. De eerste set ging naar de Vlaamse met 6-1. Demaret kwam veelvuldig naar het net en in deze eerste set verkeek Sophie van Dierendonck zich er menig maal op. Vervolgens speelde Van Dierendonck meer ontspannen, wat resulteerde in een positieve 6-0, 6-2-score. Ze sloeg goed door. Voornamelijk vanuit het achterveld, hoewei ze .niet vreest om naar het net te komen. Ook in de categorie tot en met 15 jaar werd Van Dierendonck eindwinnares door in de finale Gent. In de ochtenduren tekent Terneuzen voor de organisatie met deelname van Axel, Bier vliet, Terneuzen, Corn Boys, Spui, Zaamslag en Koewacht en in de middaguren is Hoek orga nisator en komen de C-junioren van AZW, Hoek, Terneuzense Boys, RIA, Zaamslag, Philippine, en Sluiskil in actie. De slotdag van deze winterstop is zaterdag 4 februari. In Axel wordt dan van 09.00 tot 15.30 uur een toernooi voor F-pupillen gehouden en in Sas van Gent van 09.00 tot 16.00 uur een toer nooi voor E-pupillen. De organ- siatie in Axel is in handen van de W Axel. In Sas van Gent tekent Zaamslag (ochtend) en Philippine (middag) voor het ge beuren.

de Stem | 1995 | | pagina 9