Advocaat kan borst nat maken Coli 'Werk DE STEM Winst voor Rottier, Basting verliest Falko Zandstra krijgt gezinshulp UITSLAGEN Ronaldo en Vampeta nog niet terug bij eerste training onder ex-bondscoach Vrouwene pESTEM Oranje oefent in Eindhoven tegen Portugal SPORTNIEUWS KOR] ATLETIEK HANDBAL RALLYSPORT SCHAATSEN SPORTPRIJSVRAGEN BILJARTEN VOETBAL ZEILEN WATERPOLO Middelburger VOETBAL 400 AUTO'S OP VOORRAAD! Financiering zonder eigen geld 3 maanden 100% garantie autopas 500 fietsen tegen bodemprijzen Sport DINSDAG 3 JANUARI 1995 DEEL Jakarta - Stephanie Rottier is het met 275.000 gulden gedo teerde toernooi van Jakarta goed begonnen. De tennisster uit het Zeeuwse St.-Jansteen versloeg haar landgenote Maaike Koudstaal in twee sets, 6-2 7-6. Yvette Basting overleefde de openingsronde niet. De Ooster- houtse ging in drie sets onderuit tegen de Italiaanse Grossi, 1-6 6-3 6-2. Brenda Schultz en Tom Nijssen zijn bij de Hopman Cup, het officieuze wereldkampioenschap tennis in het gemengd dubbel spel, uitgeschakeld door het Franse duo Jean Philippe Fleu- rian en Julie Halard. Schultz won in het Australische Perth haar partij tegen Halard eenvoudig met 6-0 6-3. Nijssen kwam net tekort tegen Fleurian. Hij verloor de eerste set met 7-6 en pakte de tweede met 6-3. Maar door de 6-3 winst in de laatste set trok de Fransman de stand weer gelijk. Het dubbelspel moest uiteinde lijk de beslissing brengen. Schultz en Nijssen wonnen de eerste set met 6-3. De tweede was met 6-2 voor de Fransen. De laatste set ging tot 6-6 gelijk op. In de tie-break bleken Fleurian en Halard net iets sterker, 7-4. Ook het Oekraïnse tweetal Na- talja en Andrei Medvedev be reikte de kwartfinales. Broer en zus versloegen het Zweedse duo Asa Carlsson en Mats Wilander. Goran Ivanisevic heeft op nieuwjaarsdag last gekregen van zijn rechterknie. Zijn deelne ming aan de Australian Open in' Melbourne in de tweede helft van januari is in gevaar. Ivanisevic, nummer vijf van de wereld, liep de blessure op in een demonstratiepartij tegen de Brit, Mark Petchey in Perth. Na drie games haakte de Kroaat af. Hij zal specialisten raadplegen, al vorens hij een besluit neemt over zijn deelneming aan het eerste Grand-Slam-toernooi in 1995, dat op 16 januari in Melbourne begint. De blessure aan Ivanicevic' rech terknie is niet nieuw. Vorig jaar had hij er diverse keren last van. In mei nam hij enkele weken noodgedwongen rust. Het gaat- om kraakbeenirritaties. Ivanisevic had voor Kroatië wil len deelnemen aan de Hopman Cup. Door zijn schorsing tot 8 januari door de tennisfederatie ITF wegens overschrijding van de limiet aan boetes, moest hij daarvan afzien. Met organisator Paul McNamee kwam hij daarop overeen tijdens de Hopman Cup een demonstratiepartij te spelen, waarvan de opbrengst bestemd was voor de daklozen in Perth. UITSLAGEN Jakarta, vrouwen, 275.000 gulden. Eerste ronde: Rottier (Ned) - Koud staal (Ned) 6-2 7-6, Tedjakusuma (Indo) - De Weille (Ned) 6-2 6-0, Kamstra (Ned) - Yoshida (Jap) 1-6 6-4 6-3, Grossi (Ita) - Basting (Ned) 1-6 6-3 6-2, Kamstra (Ned) - Yoshi da (Jap) 1-6 6-4 6-3, Tedjakusuma (Indo) - De Weille (Ned) 6-2 6-0, Zivec-Skulj (Dui) - Vento (Ven) 6-4 4-6 6-4, Steven (VSt) - Sluistyowati .(Indo) 6-2 6-3, Varmoezova (SMa) - Nagano (Jap) 6-4 6-2, Monami (Bel) - Richterova (Tsj) 6-2 6-1, Paz (Arg) - Begerow (Dui) 6-2 6-3, Porwik (Dui) - Miyauchi (Jap) 6-1 6-4, Van Lottum (Fra) - Orice (ZAf) 7-5 5-7 2-1 opgave, Cristea (Roe) - Poruri (VSt) 6-4 6-4, Hee (ZKo) - Soestris- no (Indo) 6-1 6-3, Bradtke (Aus) - Mochizuki (Jap) 6-3 6-4, Hiraki (Jap) - Vidats (Hon) 6-4 6-3. Perth (Aus). Hopman Cup. Eerste ronde: Frankrijk - Nederland 2-1. Halard - Schultz 0-6 3-6, Fleu rian - Nijssen 7-6 3-6 6-3, Halard/ Fleurian - Schultz/Nijssen 3-6 6-2 7-6. Oekraïne - Zweden 2-1. Medvedeva - Carlsson 6-7 6-4 7-5, Medvedev - Wilander 6-2 4-6 3-6, Medvedeva/ Medvedev - Carlsson/Wilander 6-2 .6-2. Doha (Qat). Mannen, 1,1 miljoen gulden. Eerste ronde: Edberg (Zwe/1) - Age- nor (Hai) 6-2 7-6, Larsson (Zwe/3) - Kucera (Slw) 6-1 6-4, Dewulf (Bel) - Kühnen (Dui) 6-3 4-6 6-1, Matsuoka (Jap) - Apell (Zwe) 7-6 6-4, Bjork- man (Zwe - Mronz (Dui) 7-5 6-2, Voinea (Ita) - Tarango (VSt) 6-7 7-6 6-3, El-Aynaoui (Mar) - Jonsson (Zwe) 2-6 6-4 7-6. Adelaide. Mannen, 575.000 gulden. Eerste ronde: Steeb (Dui) - Masur (Aus) 6-4 .7-6, Furlan (Ita) - Pozzi (Ita) 6-3 6-4, FYomberg (Aus) - Stark (VSt) 6-4 6-2, Morgan (Aus) - Black (Zim) 4-6 6-2 6-3, Boetsch (Fra) - Shelton (VSt) 4-6 7-5 7-6, Rafter (Aus/5) - Woodbridge (Aus) 7-6 6-1. Van onze verslaggever Eindhoven - Dick Advocaat had gisteren tijdens de ochtend van zijn eerste werkdag op De Herdgang onder meer een bosloop in petto voor de PSV-selectie. Een gladde aangelegenheid, waar het Braziliaanse duo Ro- naldo-Vampeta van verschoond bleef. De twee verschij nen vandaag pas op het appèl, omdat het eerste vliegtuig dat dit jaar van Rio naar Nederland vloog pas gistera vond op Schiphol landde. Marciano Vink en Jan Wouters deden wel mee aan de bosloop. Vink is goeddeels hersteld van zijn spierscheuring. Advocaat verwacht dat de middenvelder over twee weken volledig met de groep kan meetrainen. Met het volledige herstel van de knie blessure van Wouters zijn naar verwachting nog een week of vijf gemoeid. De rest van de Eindho- vense spelersselectie was hon derd procent fit. Ook Nilis, Prommayon en Linskens, die de eerste kennismaking met Dick Advocaat - half december in het Spaanse La Linea - noodge dwongen moesten laten schieten. Vrijdagavond al staat voor PSV de eerste van een serie loodzwa re wedstrijden op het program ma. Dick Advocaat kan zijn borst nat maken. De Hagenaar maakt zijn Eindhovense compe titiedebuut met de uitwedstrijd tegen NAC. Vervolgens treft. PSV Ajax (22 januari in Amster dam), Roda JC (28 januari thuis), Dordrecht '90 (3 februari uit) en Vitesse (11 februari thuis). Of Advocaat zijn belangrijkste doel voor de tweede helft van dit seizoen zal waarmaken - het halen van Europees voetbal - kan half februari dus al redelijk duidelijk zijn. Mede gezien het belang van de komende weken is PSV's nieuwe Eindhoven - Het Philips- stadion in Eindhoven wordt het decor van de oefeninter land Nederland-Portugal op 22 februari. De KNVB heeft dat gisteren definitief beslo ten. De wedstrijd tegen Portugal wordt de tweede interland van de nieuwe bondscoach Guus Hiddink. De eerste wedstrijd - tegen Frankrijk - staat gepland op 18 janua ri in Utrecht. trainer bepaald niet blij met de korte voorbereidingsperiode die hij heeft voor het eerste duel. „De kerstvakantie heeft te lang geduurd, maar er waren nu een maal- al afspraken gemaakt. Wie er zullen spelen, weet ik nog niet. Vanaf woensdag werken we naar de wedstrijd tegen NAC toe," aldus Advocaat, die giste ren de gevestigde orde en de youngsters in twee verschillende groepen liet trainen. „Maar dat zegt niets. Leeftijd speelt geen rol. De beste spelers Dick Advocaat (links) kijkt toe hoe zijn spelers zich in het bos in het zweet lopen. worden gewoon opgesteld'. Wie er in het doel begint? Daar laat ik me niet over uit. Dat heb ik ook nog niet beslist. Menzo en Waterreus horen dat donderdag. De buitenwacht ziet het vrijdag in Breda wel," zo weerde Advo caat de vraag naar het nijpende keepersvraagstuk af. Mocht hij nog met vragen over andere spe lers zitten, de trainingen gisteren gaven hem daarop geen ant woord. De met een laag natte sneeuw bedekte - en dus nau welijks bespeelbare - trainings velden maakten dat onmogelijk. Het zou Advocaat niet slecht uitkomen als het veld van NAC er vrijdag ook zo bijligt. De kans dat de wedstrijd dan doorgaat, is uitgesloten. En een afgelasting zou hem twee weken extra tijd geven om rustig toe te werken naar de ouverture van de tweede FOTO ANP competitiehelft. Die komt in dat geval voor 22 januari (Ajax uit) op het programma te staan. Overigens vertrekt PSV aan staande zaterdag naar Frank furt, waar de Eindhovenaren een tweedaags zaalvoetbaltoernooi afwerken. Heerenveen (anp) - Falko Zandstra kent ze, de momen ten waarop topsport be nauwt, waarop de druk van het moeten de lol bederft. Het liefst gaat hij dan naar Has- kerhorne, naar huize De Boer. Naar Sjoerd en Akke, de gezinshulp voor een schaatser met trillende be nen. Hij is er voor de techni sche tips, zij voor de massage, een blik in het onderbewust zijn en zelfgebakken muesli- koekjes. Het leven van Sjoerd en Akke de Boer werd zes jaar geleden, na de komst van twee eigen kinde ren, ook nog eens verrijkt met ene Falko Zandstra, getalen teerd schaatsenrijder. De trainer van het Friese gewest raakte de juiste snaar bij de spillebeen, net zeventien toen. De technische correcties leidden tot snellere rondetijden, vertrouwen en on derlinge vriendschap. Met Leen Pfrommer, coach van Jong Oranje, zat en zit De Boer op één golflengte. Met Ab Krook en nu Wopke de Vegt was en is het contact minder intens. „De kern ploegen zitten veel in het buiten land," noemt Sjoerd de Boer als reden. „En Jong Oranje traint veel in Heerenveen." Voor de Europese kampioen schappen, -komend weekeinde, zocht ook Zandstra over de grens, in het Noorditaliaanse Collalbo, naar de juiste vorm. Voor zijn vertrek beloofde hij Sjoerd en Akke de Boer in de eerste dagen van 1995 nog even langs te komen. Misschien voor een praatje, misschien voor meer, misschien voor minder. „Want niets hoeft," zegt Akke. „Falko moet- nooit afhankelijk van ons worden. Maar als hij ons nodig heeft, staan we altijd voor hem klaar." In samenspraak met Pfrommer doceerde De Boer de A-junior Zandstra drie essentiële schaats- technieken. Een andere star thouding, een andere zit, een andere indeling van de 1500 me-' ter. Eén: „Falko stond altijd met zijn benen te wijd én te schuin op de startstreep." Twee: „Hoe dieper een rijder zit, hoe beter de afzet is en hoe langer je druk op de schaatsen houdt." En drie: „De 1500 meter moet goed wor den opgebouwd. Snel starten, de tweede ronde op techniek, dan krijg je de verzuringsronde, bij de laatste kruising vol aanzetten en op het laatste stuk die snel heid vasthouden." De wijze lessen vonden gehoor bij Zandstra op het moment dat er verbetering bleek op te tre den. „Hij reed opeens twee se conden van zijn persoonlijk re cord," zo weet Sjoerd de Boer nog als de dag van gisteren, Zandstra juichte, de vuist ge bald. „Het werkt," liet de pupil de leermeester horen. De samen werking was geboren. „Ik zie het nu altijd nog in hem terug." Begin 1993 was Zandstra op zijn best. Start, zit, tactiek gecheckt, hij werd zowel Europees- als wereldkampioen. In de entree van het Thialf-ijsstadion herin nert een beeldje aan die laatste titel. Sjoerd en Akke de Boer kijken er graag naar. Zandstra zelf herinnert zich vooral de Sjoerd en Akke de Boer, het echtpaar dat Falko Zandstra met technische tips, massage en muesli-koekjes terzijde staat. foto anp laatste rondjes van dat WK in Hamar. Op de tien kilometer moest hij op z'n diepst gaan om Koss voor te blijven. Het geluk te, maar de pijn was, evenals de naweeën, niet gering. „In zijn onderbewustzijn is Falko misschien wel bang ge worden nog eens zoveel pijn te moeten lijden," zegt Akke de Boer. Hoe dan -.ook, Zandstra haalde dat niveau nimmer meer. Het Olympisch seizoen werd een desillusie, brons op de 1500 me ter, dat was alles. Derde bij het EK, achter Ritsma en Koss. Af wezig bij het WK, door ziekte, door oververmoeidheid. Het afhaken was voor tweeërlei uitleg vatbaar. Zandstra ge bruikte de zomer van 1993 om te ■oogsten, om linten door te knip pen, hij wilde een eigen huis. Dat staat er inmiddels. In Joure, waarheen Zandstra met vriendin Ellen en hond verhuisde. Het huisje, boompje, beestje raakte de schaatser. Hij kreeg verant woordelijkheden, de onbevan genheid was voorbij. De mislukte winter opende hem de ogen. In april begon hij al met de voorbereiding op dit seizoen. Met Sjoerd de Boer en Ids Post- ma, die ook de mountainbike verkoos boven de racefiets. Voor de intervaltrainingen vond De Boer zowaar een heuveltje in het Friese land, in Joure, bij het landgoed Herema State. En ver volgens door naar een bosperceel bij Haskerhorne. „Falko laat het meteen merken als-ie enthou siast is, bij Ids duurt dat wat langer," aldus Sjoerd de Boer. Lichamelijk voelde Zandstra zich gesterkt. Op de trainingen was het gevoel goed. Maar in de eerste wedstrijden kwakkelde hij. Mentaal was Zandstra kwetsbaar. Hij luchtte zijn hart bij Akke de Boer. Zij kwam als masseuse bij de Friese ploeg, omdat manlief dat vroeg, om de kosten laag te houden. Op meni ge massagetafel wordt niet al leen gekneed, maar ook gekne pen in de ziel. Akke de Boer praatte, luisterde en leerde door, volgde cursussen. Touch for health, reiki, de Silva-methode voor mentale training, het cra- nio-sacraal systeem. Bij Falko Zandstra vonden de ontspanningstechnieken, het zoeken naar de juiste energievel- den gehoor. Hij leerde inzien dat het doen tijdens schaatswedstrij den het denken dient voor te blijven. Ook 's nachts heeft pie keren geen zin, leerde Akke hem. „Het moet niet doormalen. Pak die gedachten vast en leg ze op je nachtkastje." Het leerproces was in werking gezet. „Falko vindt er de rust mee. De ene keer gaat het beter dan de andere keer. Maar we hebben allebei het gevoel dat hij op de goede weg is." De stijgende lijn is aanwezig. Zandstra startte het seizoen ver onder de maat. Bij de wereldbe kerwedstrijden in Berlijn leid den de zorgen tot gefladder over het ijs. In Heerenveen reed hij de 1500 meter mopperend, de 5000 meter was goed. In het Noorse Bergen liet het slechte weer geen reële vergelijkingen toe. Bij de nationale afstandskam pioenschappen in Den Haag won Zandstra de 1500 meter. „Goed voor zijn zelfvertrouwen," zeg gen Sjoerd en Akke de Boer in koor. Beiden keken tevreden toe. De techniek was goed, in het hoofd was rust. „Falko staat open voor dit soort dingen," zegt Akke de Boer. „Hij pakt het feilloos op. Hopelijk krijgt het straks bij de Europese kam pioenschappen een positief ver volg." Het veronderstelde duel met Ritsma kan, menen Sjoerd en Akke de Boer, alle kanten op. Bij succes voor Zandstra zal het echtpaar zichzelf niet op de borst slaan. Zij zitten straks op de tribunes, vingers gekruist, dat wel. „Falko moet het doen, hij moet daar lekker op het ijs staan. Wij kunnen hooguit iets aandragen. Hem leren mét de druk om te gaan, leren welke dingen hij waar en wanneer zelf kan toepassen." Inter boos op Bergkamp Milaan - Het bestuur van Internazionale is boos op Dennd Bergkamp. De Nederlandse voetballer meldde zich te laat af bij zijn Italiaanse werkgever. Hij kan bij terugkeer in Milaan op boete rekenen. Bergkamp stuurde op 30 december een fax naar het kantoor va Internazionale. Door de feestdagen werd die pas op 2 januati| gevonden. De Amsterdammer meldt zich donderdag weer bij club. Hij is in Bussum onder fysiotherapeutische behandelt voor zijn liesblessure. Bij Internazionale is de machtsovername een stap naderbij| gekomen. President Ernesto Pellegrini verkeert in financial problemen en ziet zich genoodzaakt de club te verkopen] Massimo Moratti, zoon van oud-president Angelo Moratti, een bod uitgebracht. Romario gewond door bierblikje Rio de Janeiro - Met een aandenken aan zijn Nieuwjaars-Beach-| party meldt de Brazilaanse voetballer Romario zich vandaag bii zijn club Barcelona. De aanvaller van Brazilië en Barcelona werd op het strand van Rio geraakt door een rondvliegen! bierblikje en liep een snee boven het oog op. Romario verwacht zaterdag gewoon in actie te kunnen komen in de Spaanst competitietopper tegen Real Madrid. Het Franse weekblad L'Equipe heeft Romario gekozen sportman van het jaar. De goaltjesdief werd vorig jaar zomci met Brazilië wereldkampioen tijdens het WK in de Verenigde Staten. Romario kreeg 235 punten, aanzienlijk meer dan nummer twee, de Zwitserse wielrenner Tony Rominger. Op dt derde plaats eindigde de Russische zwemmer Aleksandr Pop» met 137 punten. Becker en Bruguera naar Rotterdam Rotterdam - Boris Becker, Sergi Bruguera en Jevgeni Kafel nikov zijn de toppers in het 22e ABN Amro tennistoernooi, vat 27 februari tot en met 5 maart in Rotterdam. Becker is na zijn overwinningen in Milaan, Los Angeles, Net Haven en Stockholm derde op de wereldranglijst. Bruguera staat één plaats onder de Duitser. De Spanjaard werd voor d( eerste keer gecontracteerd. Hij won vorig jaar voor de tweedt maal Roland Garros en de toernooien van Gstaad en Praag. D( Rus Kafelnikov is dit jaar definitief doorgedrongen tot de top. Op de wereldranglijst neemt hij de elfde plaats in. De organisatie onderhandelt nog met een aantal spelers uit dt mondiale top. Op 18 januari wordt het volledige deelnemersveld bekend gemaakt. Doorakkers in Thunderbike 600-klasse Gilze - Cees Doorakkers heeft zich ingeschreven voor de WK-races in de Thunderbike 600-klasse. De motorcoureur uil Gilze kreeg twee weken geleden van de IRTA geen deelnemers- bewijs voor de Grand Prix' 500 cc, waarna hij de beslissing nam om over te stappen op de nieuwe race-klasse. De Thunderbike-categorie - 'opgevoerde straatmachines' voor het eerst gepland in de WK-cyclus. „Het was vorig seizoen een groot succes in het EK," weet Doorakkers. De motortak telt dit jaar tien WK-races, waaronder de TT van Assen. Doorak kers: „Dit is voor mij eigenlijk nog mooier dan de 500 cc. Want dit is een betaalbare klasse waardoor ik meer kans heb. Iedereen start met gelijkwaardig materiaal. In de 500 cc was het verschil met de grote jongens veel te groot." Nieuwe problemen Danny Nelissen Rotterdam - De voormalige sponsor van wielrenner Darnij Nelissen dreigt met terugvordering van het salaris dat onlangs aan de Limburger is overgemaakt. Volgens advocaat Peter van Minnen heeft TVM de geëist dat Nelissen afziet van verdere stappen tegen zijn voormalige ploeg als het salaris is betaald. Voldoet de 24-jarige coureur daar niet aan, dan zal de sponsor het geld terugvorderen via de kanton rechter. Van Minnen verwacht eind januari een schriftelijke reactie van TVM op de rechtzaak die Danny Nelissen tegen zijn sponsor heeft aangespannen. Met daarbij ook de terugvordering van het salaris. „Ik heb de tegenpartij (TVM - red.) niet de toezegging kunnen doen dat niets meer wordt ondernomen," zegt Van Minnen. „Dat was ook voor een gedeelte afhankelijk van het doorgaan van het contract van Danny Nelissen bij Collstrop. Nu dat niet is gebeurd, zal ik onderzoeken in hoeverre het niet doorgaan van de overeenkomst met de Belgische ploeg een gevolg is van de hele affaire die al vanaf het begin 1994 speelt. Als het niet doorgaan van het contract bij Collstrop daar iets mee te maken heeft, overweeg ik een schadeclaim in te dienen." Bij TVM was gisteren niemand voor commentaar bereikbaar. Londen. 10 km snelwandelen. Mannen: 1. Easton (GBr) 43.27, 2. Van Beek (Ned) 46.50, 3. Carmo- dy (GBr) 47.16. Dorsten (Dui). Internationaal toernooi, vrouwen. Finale: Egle Eskada Vilnius (Lit) - SEW (Ned) 13-8 (8-5). Derde plaats: Initia Hasselt (Bel) - Kera- mika Slavjansk (Oek) 11-10 (5-5). Er Rachidia. Rally Granada - Da kar, tweede etappe, Nador (Mar) - Er Rachidia (Mar), 255 km. Auto's: 1. Saby/Serieys (Fra) Mitsubishi 2.29.24, 2. Fontenay/ Musmara (Fra) Mitsubishi 0.25, 3. Lartigue/Périn (Fra) Citroen 1.44, 4. Salonen/Gallagher (Fin/GBr) Citroen 3.59, 5. Vatanen/Picard (Fin/Fra) Citroën 4.37, 19. Snip- pe/Korteweg (Ned) Geco 1.33.07, 110. Hellegers/Supheert (Ned) Geco 2.21.35. Klassement: 1. Salonen 4.43.56, 2. Lartigue 1.25, 3. Vatanen 3.40, 4. Fontenay 6.19, 5. Saby 7.49, 18. Snippe 51.52. Motoren: 1. Laporte (VSt) Yama ha 2.45.32, 2. Arcarons (Spa) Ca- giva 0.29, 3. Kinigadner (Oos) KTM 0.41, 4. Peterhansel (Fra) Yamaha 1.00, 5. Magnaldi (Fra) Yamaha 4.05, 13. Jimmink (Ned) 5.39, 23. Schram (Ned) 5.59, 84. Van der Kooy (Ned) 9.12. Klassement: 1 - Kinigadner 5.04.42, 2. Peterhansel 1.07, 3. Arcarons 6.50, 4. Magnaldi 8.17, 5. Mayer (Dui) KTM 8.27, 21. Jimmink 14.21, 23. Schram 25.00, 87. Van der Kooy 2.01.35. Milwaukee, Amerikaanse sprint kampioenschappen. VROUWEN Eerste 500 m: 1. Blair 40,15, 2. Witty 40,79. Eerste 1000 m: 1. Blair 1.20,95, 2. Witty 1.22,53. Tweede 500 m: 1. Blair 40,13, 2. D'Andrea 41,06. Tweede 1000 m: 1. Blair 1.21,01, 2. Witty 1.21,79. Algemeen klassement: 1. Blair 161.260, 2. Witty 163.630. MANNEN Eerste 500 m: 1. Fitzrandolph 37,58, 2. Cruikshank 37,76. Eerste 1000 m: 1. Eppert 1.15,90, 2. Fit zrandolph 1.16,28. Tweede 500 m: 1. Fitzrandolph 37,38, 2. Cruiks hank 37,60. Tweede 1000 m: 1 Eppert 1.15,62, 2. Fitzrandolph 1.15,66. Algemeen klassement: 1. Fitzran dolph 150.930, 2. Eppert 151.630. Inzeil. Nieuwjaarswedstrijden. Mannen, 5000 m: 1. De Jong (Ned) 7.13,79. Vrouwen, 500 m: 1. Hunyady (Oos) 42,00. 1000 m: 1. Hunyady 1.25,98. 3000 m: 1. Groenewold (Ned) 4.39,96. Van onze biljartmedewerker Hulst - De biljartverenigin pe Smickel uit Hulst stas van donderdag 5 tot en me .zondag 8 januari borg voo je organisatie van het mees aansprekende biljartkam pioenschap van het distric Zeeuws-Vlaanderen. Da staat de titelstrijd beker-ka der op het programma i brasserie De Smickel t Hulst. Grote afwezigen zij de broers Peter en Kurt Vei straete.uit Eede, de regeren kampioen en de nummt twee van de vorige editie. Pat is opmerkelijk, vooral omd« Peter Verstraete vorig seizoe alles in het werk stelde om a lid van de Koninklijke Belgise) Biljartbond hier, onder de vl: Van onze waterpolomedewerk Terneuzen - Aan het ei van de vorige waterpok competitie deed de vroi wenploeg van Schele vrijwillig een stap teruj Ondanks dat Schelde v~ gens de reglementen h tweedeklasserschap in bond kon continueren ko het voor vrijwillige degr datie naar het district. Lotto 52: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 6 winnaars, elk bruto f. 12.493,40; derde prijs: 104 winnaars, bruto f. 1.081,10; vierde prijs: 5.680 winnaars, f-1 19,70; vijfde prijs: 73.371 win naars, f. 5,00. Cijferspel 52, vaste prijzen: Zes cijfers goed: 1 winnaar; vijf goed: geen winnaar; vier goed: 21 win naars; drie goed: 244 winnaars; twee goed: 2.240 winnaars. Uitslagen Engeland: Aston Villa- Leeds United 0-0, Blackburn Rovers-West Ham United 4-2, Ipswich Town-Leicester City 4-1. Liverpool-Norwich City 4-0, Ne wcastle United-Manchester City 0-0, Nottingham Forest-Crystal Palace 1-0, Sheffield Wednesday- Southampton 1-1. Wimbledon- Everton 2-1, Tottenham Hotspur- Arsenal. 1-0. Stand aan kop: Blackburn Rovers 22-52, Manchester United 22-46, Liverpool 23-45, Nottingham Fo rest 23-42, Newcastle United 22-40. Uitslag Schotland: Dundee Un - Aberdeen 0-0. Adelaide. WK Flying Dutchman. Eerste race: 1. McCrossin (Aus), 2. Francis (NZe), 3. Majthenyi (Hon), 4. Rydge (Aus), 5. Dorrer (Dui). Een hoogst merkwaardige ke voor een sportploeg, maar s Colinda Keesom: „Het was besluit van het gehele team. hadden een slecht seizoen ach de rug. Steeds maar weer ver' zen is niet leuk. De spelvreu was volledig weg. Die lange v plaatsingen, met de wetensc' dat er toch weer verloren we daar was niemand gelukkig i We konden ons handhaven o dat er nog een ploeg minder i maar niemand zag het eigenl nog zitten om er nog zo'n seizoen aan vast te koppelen." Die ploeg veranderde weinig, leen Mireille Acke haakte af er kwam wat jeugdige aam ling vanuit het tweede met H Schauwvlieghe, Eline Velg dijk, Sandra Zegers en Jola Jansen, en duikt ondanks a met drie punten voorsprong een doelsaldo van 135 voor e tegen de winterstop in. Op weg dus naar de titel wellicht promotie naar de t klasse van de bondscomp tie. Dat moet betekenen dat verschil tussen de bond en district wel erg groot is. Coli Keesom, met haar 27 jaar Van onze medewerker Fred Rabout Breskens - John Allema er van overtuigd. „Bres" blijft in de derde klasse, er zal hard gewerkt mo worden. De neuzen zullen zelfde kant op moeten bli staan, want de kwaliteit spelersgroep is bep We moeten het gewoon het collectief hebben." Ondanks zijn 25 jaar ka geboren en getogen Midde ger, die dit seizoen als 1' sterk speelt in Breskens, een rijk voetbalverleden t blikken. De reden hiervoor bij niet honkvast genoemd worden. Zijn eerste sch" versleet hij bij FC Dauwen waar hij vanaf zijn vijfde to vijftiende actief was. Toen 'e grote buurman Midde hem bij deze club weg. O zeventiende zat hij bij Na a' op de bank om een jaar definitief een vaste basis Voor zich op te eisen. 22-jarige leeftijd verhuisd taar VCV Zeeland, toen m Wissingen het tweede - en t hatste - jaar van het be voetbal doormaakte. Hoek volgende standplaats, bier bleef hij niet langer da laar. -hsldegem, dat speelde in d 'ste provinciale (vergelij Ret onze eerste klasse :eurs), was het volgende st Maldegem kon hem niet 1 ban een half jaar aan zie' jhen. Terwijl iedereen he seizoen bij Hoek verwachtt 'jainde er na de 'Maldegen '•kelen' een half jaar mee) hij voor zijn huidige woonp 'weskens, waar ze hem als

de Stem | 1995 | | pagina 8