«EN Nieuwbouw Westoever opgeschort 3.33 12.95 18.99 16.99 16.99 Bestand Bosnië houdt ondanks raketaanval hotel Sarajevo Vreugde en verbittering over zelfmoord Britse seriemoordenaar Europa licht nieuwe commissarissen door Koerdische PKK doodt burgers in Turks dorp JFtlJ EX "PAPIER REUS ACT ÊLMAN ACT ULTRA LZAK COLOR LZAK NBIEDINGEN ELDIG VAN: »g 3 januari met [dag 9 januari 1-13016 d beginnen, A ELIJKE N! bruikte -g Breda-Noord rrassing asions DE STEM BUITENLAND A4 Rabin zet vrede niet op het spel j)eej voormalig Noordiers parlement in as Brandwondenteam naar België BUITENLAND KORT Rechter vonnist niet over seks-weigering x 54 int glas, veel 9.950.- getint glas. Bj. 15.950.- metallic, LPG. Bj. v.a. 18.950.- tint glas, zeer 7750.- zeer mooi. Bj. v.a. 11.750.- glas, l.m.v., LPG. v.a. 13.250.- glas, c.v., elek. v.a. 8.950.- as, 5-speed, v.a. 18.750- 1988 v.a. 7.750.- 5.950.- metallic, getint 17.250.- lak, radio cass., v.a. 16.750.- tal. lak, 5 versn. v.a. 8.950.- metal, lak, v.a. 12.750.- lichtmet. velg. v.a. 6.950.- metal. lak, getint v.a.7.7! Bj. 1986 4.950.- 40.- p.i vanaf 12.950. - 130. - p.m. 990 v.a. 11.750.- 120.-p.m. glas, metallic. Bj. 12.000.- 122.-p.m. 12.750.- 124.- p.m. metallic, w.w. v.a. 8.250.- 90.- p.m. 5.950.- 60.- p.m. 9.150.- 100.-p.m. sr, enz. Bj. 6.750.- 62.- p.m. is, LPG, w.w. Bj. v.a. 18.950.- 187.-p.m. 15.950.- 160.- p.m. 8.00 uur ,„de«)39 Ver<1 met DINSDAG 3 JANUARI 1995 Sarajevo (ap/anp) - Het nieu- bestand van vier maanden op Nieuwjaarsdag in Bosnië is ingegaan werd gis teren over het algemeen goed igeleefd, hoewel het hotel Holiday Inn in Sarajevo is getroffen door een raket. Ijet projectiel sloeg even na bet middaguur in. Het is nog niet bekend wie verantwoordelijk is mor de aanslag op het hotel, naar vooral journalisten en di- ilomaten verblijven. De raket wam terecht op de zevende ver dieping, maar niemand raakte gewond. Volgens een zegsman van de Bosnische regering is het projectiel gelanceerd vanuit de wijk Grbavica, die in handen is van de Serviërs. De VN-commandant in Bosnië, Rose, wist gisteren in Mostar ook de Kroatische milities ervan te' overtuigen zich bij het bestand aan te sluiten. De Bosnisch- Kroatische leider Zubak, die te vens president is van de federa tie van moslims en Kroaten die in de lente van 1994 werd ge vormd, zette in het bijzijn van Rose zijn handtekening onder het bestand. De Kroatische mili tie HVO is in gevecht met Ser viërs in de regio Glamoc. In Zagreb onderhandelde de commandant van de VN-troepen in het voormalige Joegoslavië generaal De Lapresle met de Kroatisch-Servische leider Mi- kelic, om een einde te maken aan de invallen door de Kroatische Serviërs in de noordwestelijke Bosnische regio Bihac. Ook drong De Lapresle er bij Mikelic op aan te stoppen met het blok keren van VN-konvooien naar Bihac. VN-woordvoerder Kessler maakte intussen bekend dat de meeste van de 25.000 vluchtelin gen uit Velika Kladusa zijn te ruggekeerd. Ze hadden de wijk genomen nadat de leider van de moslim-rebellen daar, Abdic, af gelopen zomer door het Bosni sche regeringsleger was ver jaagd. Vorige maand wisten de strijders van Abdic Velika Kla dusa weer te veroveren. Een op grond van het akkoord gevormde gezamenlijke commis sie, die wordt voorgezeten door Rose, kwam zondag bijeen om een begin te maken met de ten uitvoerlegging van het akkoord. VN-gezant in het voormalige Joegoslavië Akashi zei dat het bestand de weg bereidde voor de volgende fase, die hervatting van diplomatieke onderhandelingen over een definitieve vredesover eenkomst tot doel hebben. In het twaalf dagen geleden on der bemiddeling van de voorma lige Amerikaanse president Car ter tot stand gekomen akkoord over het kortdurende staakt-het- vuren wordt opgeroepen tot on derhandelingen op grond van het vredesplan van de uit de VS, Rusland, Frankrijk, Duitsland en Groot-Brittannië bestaande internationale Contactgroep. De Bosnische regering heeft dat plan reeds geaccepteerd en eist dat de Bosnische Serviërs dat ook doen. Deze willen echter onderhandelen op basis van het meer dan eens door hen verwor pen plan, dat hen zou dwingen ongeveer een derde van dë 70 procent van Bosnië die ze in handen hebben op te geven. De Bosnisch-Servische leider Ka radzic zei zaterdag na het ak koord te hebben ondertekend dat de Serviërs bereid zijn om te onderhandelen over 'een stabie le, politieke oplossing'. Jeruzalem (ap/anp) - De Israëlische premier Rabin heeft gisteren gezegd dat de nieuwbouw bij de joodse nederzetting Efrat op de bezette Westoever wordt opgeschort om het vredesproces niet in gevaar te brengen. „Onder geen omstandigheden zullen de bouwactiviteiten op de Dadelheuvel worden voortge zet," zei Rabin in de Knesset, het Israëlische parlement. De pre mier, die door woedende rechtse parlementsleden in de rede werd gevallen, zei dat zijn regering wel akkoord is met eventuele nieuwbouw op de Olijfheuvel, eveneens grenzend aan Efrat, dat ongeveer 20 kilometer ten zuiden van Jeruzalem ligt. Ministers van het linkse Meretz- blok spraken zich tijdens het urenlange debat uit tegen iedere vorm van uitbreiding van neder zettingen omdat zij dat niet vin den passen in de geest van het in september 1993 gesloten vredes akkoord tussen Israël en de PLO. Bijna geen enkele minister was tegen opschorting van de bouw. Wel uitten de conservatievere kabinetsleden de vrees dat een volledig verbod op nieuwbouw een kwalijke precedent zou scheppen met betrekking tot Is raels aspiraties voor de gehele regio Jeruzalem. De rechtse oppositie beschuldig de Rabin er later in de Knesset van door de knieën te zijn ge gaan voor Palestijnse eisen die beogen Israels controle over het bezette gebied in te perken. PLO-leider Yasser Arafat had gewaarschuwd dat het project het vredesproces ernstig in ge vaar kon brengen. „Waar ben je bang voor... voor Arafat? Waar zijn je zionistische waarden ge bleven?" beet Benjamin Neta nyahu, de leider van het rechtse, oppositionele Likud-blok, Rabin toe. Met het besluit heeft Rabin dui delijk gemaakt dat het vredes proces en de onderhandelingen met de Palestijnen over uitbrei ding van de autonomie zwaarder wegen dan de mogelijke con frontatie met de harde kern van de 120.000 joodse kolonisten op de Westoever en hun sympathi santen in Israël zelf. „Dit is het beleid. We willen vrede en we willen een overeenkomst, we willen geen binationale staat," aldus de premier. „We hebben het over een territo riaal compromis waardoor Jeru zalem wordt veilig gesteld. Men sen die willen dat Jeruzalem zich uitstrekt tot Hebron en Ramal- lah en Jericho brengen alleen maar het voortbestaan van een verenigd Jeruzalem in gevaar." Rabin zette de bouw van de nieuwe huizen in Efrat al eerder stop, maar onder druk van jood se kolonisten gingen de con structiewerkzaamheden snel weer verder, tot grote woede van PLO-leider Arafat. De joodse inwoners van Efrat zijn het niet eens met het com promis van Rabin waardoor ze op een andere plaats een woning krijgen. Zij eisen het recht in het bezette gebied te bouwen waar ze willen. Ook de Palestijnen zijn niet tevreden. Zij willen in het geheel geen nieuwe joodse woningen in de bezette gebieden. Of Rabins besluit de Palestijnen nu wel tevreden zal stellen is de vraag. De Palestijnen hebben la ten weten deze week opnieuw protestbetogingen te zullen hou den bij alle omstreden locaties op de Westoever. „Ze moeten de activiteiten van de nederzettingen op de gehele Westoever stoppen," zei een Pa lestijnse functionaris die zich bezighoudt met grondgebiedk westies. Israëlische soldaten hebben gis teren vlakbij Bethlehem op de bezette Westelijke Jordaanoever twee gewapende Palestijnen doodgeschoten en een derde ver wond. Eerder op de dag schoten Israëlische soldaten vlakbij He- bron op de Westelijke Jordaan oever al een gewapende Palestijn dood. In de autonome Gaza-strook doodde het leger zeker drie Pa lestijnse agenten. Een vierde raakte gewond. Het is de eerste keer sinds het ingaan van de Palestijnse autonomie in mei 1994 dat Israëlische soldaten Pa lestijnse agenten hebben gedood. Irak: 'Veel doden bij gevechten Koerden' Ankara (afp/rtr) - Koerdische guerrillastrijders hebben 17 mensen, voor het merendeel vrouwen en kinderen, gedood bij een overval op een dorp in het zuidoosten van Turkije, meldt een hoge veiligheidsfunctionaris. Bronnen in Irak maken melding van honderden doden bij gevechten tussen Koerden onderling. De brandweer wist gisteren volledige verwoesting van kasteel Stormont te vehinderen, maar een deel van het historische gebouw viel toch ten prooi aan de vlammen. foto Epa Van onze correspondent Bob van Huët Londen - Een felle brand heeft een deel van het voormalige Noordierse parlement in de as gelegd. De historische verga derzaal van het even buiten Belfast gelegen kasteel Stormont brandde gisterochtend geheel uit. Leden van de Koerdische Arbei derspartij (PKK) vielen zondag het dorp Hamzali in de provincie Diyarbakir aan met raketten en automatische wapens. Ze dood den acht vrouwen, zeven kinde ren en twee mannen. Zes mensen raakten gewond. De guerrillas trijders namen drie mannen mee toen ze zich in het duister terug trokken. De PKK streeft naar een eigen staat voor de Koerden, die ver spreid leven over Irak, Iran, Sy rië en Turkije. Ze voert vaak aanvallen uit op dorpen die niet achter haar zaak staan. In het land zijn meer dan 14.000 men sen gedood sinds de PKK in 1984 haar campagne begon. De PKK doet niet alleen in Tur kije van zich spreken. In het noorden van Irak zouden sinds de kerst honderden doden zijn gevallen bij gevechten tussen ri valiserende Koerdische groepen, meldt het Iraakse staatspersbu- reau INA. De onrust in het ge bied rond de stad Arbil is door een VN-coördinator bevestigd. Door de gevechten komt de voedselvoorziening voor de bur gerbevolking in Iraaks-Koerdis- tan in het geding. Ongeveer 750.000 mensen zijn afhankelijk van de hulpgoederen van de VN en andere humanitaire organisa ties. Veel Noordierse politici kwamen gisteren persoonlijk naar het uit gebrande parlementsgebouw om de schade op te nemen. Stormont geldt als het symbool van de protestantse unie met de rest van het Verenigd Konink rijk. Veel katholieken zien het gebouw daarentegen als een ste nen obstakel naar een herenigd Ierland. De extreme protestantse domi nee Paisley vermoedde direct dat VERVOLG VAN VOORPAGINA Een brandwondenteam van artsen en verpleegkundigen is gistera vond naar naar België gegaan om te beoordelen wie van de gewonden naar de branwondencentra in eigen land moeten en kunnen worden vervoerd. De inzet van het team volgde na overleg tussen de alarmcentrales en de drie Nederlandse brandwondencentra in Beverwijk, Rotterdam en Groningen. Consul-generaal Jan Peter Wever vertelde gisteren dat het consulaat onmiddellijk een kleine crisisstaf in het leven heeft geroepen, nadat duidelijk werd dat talrijke landgenoten gewond waren geraakt bij de brand in het Switel. Het consulaat lokaliseerde eerst alle Nederlanders en nam vervol gens contact op met de verzekeringsinstanties. Wever: „In de praktijk bleek dat veel verzekeringsmaatschappijen rechtstreeks hun weg naar de slachtoffers hadden gevonden. Vertegenwoordigers van politie en medische hulp weerlegden gister morgen opnieuw de kritiek van slachtoffers en omstanders op de chaotische hulpverlening. Provinciegouveneur Paulus: „De eerste ambulance was na negen minuten ter plaatse. Het rampenplan heeft uitstekend gefunctioneerd. Maar natuurljk, elke minuut die je langer moet wachten in dergelijke omstandigheden is er een teveel." de brand was aangestoken door nationalisten (katholieken). Brandweerwoordvoerders wil den liever de resultaten van het onderzoek afwachten. Volgens het Britse ministerie van Noor dierse Zaken waren er geen en kele aanwijzingen voor brand stichting. Mogelijk is de brand is ontstaan door de restauratiewerkzaamhe den aan het zestig jaar oude gebouw, dat een van de beziens waardigheden van Belfast is. Sinds 1972 wordt het niet meer gebruikt als parlement. De his torische archieven konden door de brandweer in veiligheid wor den gebracht. In Stormont werden vorige maand de voorbereidende vre- desgesprekken gevoerd tussen Sinn Fein (de politieke vleugel van de IRA) en hoge Britse amb tenaren. Het feit dat Sinn Fein- vertegenwoordigers het gebouw binnen wilden gaan, was van grote symbolische betekenis. Ook het eerste gesprek met ver tegenwoordigers van de protes tantse terreurgroepen had plaats in het voormalige parlement. De gesprekken werden gevoerd in een onbeschadigd deel van het gebouw. „Het vredesinitiatief wordt door de brand niet ver traagd," aldus een Britse rege ringswoordvoerder. Van onze correspondent Bob van Huët Londen - De zelfmoord van de van seriemoord verdachte aannemer Frederick West heeft gisteren tot verdeelde reacties geleid in Groot- Brittannië. Ze liepen uiteen van vreugde en verbittering bij familieleden van slachtoffers tot grote géne bij de gevangenisautoriteiten die geen verklaring hadden voor de zelfmoord van de speciale verdachte. Voor de roddelpers was de dood van het 'Monster van Glouces ter' aanleiding voor de nodige Salgehumor. The Sun opende bijvoorbeeld met de macabere nieuwjaarswens 'Happy noose year' (een woordspeling die staat voor 'gelukkig strop jaar), naast een portret van West. Afgetroefd door die bedenkelij ke spitsvondigheid meldde con current The Daily Mirror exclu sief dat de verdachte niet twaalf •naar 60 moorden op zijn gewe ten had. Hij zou die hebben bekend tegenover zijn zoon die ook wist waar een deel van de slachtoffers was begraven. Na oen formele verschijning voor bet gerechtshof zou West on- angs tegenover een bewaker hebben gepocht: „Ze weten nog niet de helft." De meest beruchte gevangene van Groot-Brittannië gebruikte zijn overhemd om zich op te hangen aan de radiatorspijlen in zijn cel. Hartmassages van gevangenisbewakers haalden niets meer uit. West (53) en zijn vrouw Rose mary (41) werden samen ver dacht van negen moorden op vrouwen en meisjes die verdwe nen tussen 1973 en 1987. Daar naast werd de aannemer-bouw vakker beschuldigd van nog drie moorden onder anderen op zijn eerste vrouw en dochter. Nadat de politie hem begin vo rig jaar had gearresteerd wees hij de plaatsen aan waar hij zijn slachtoffers had begraven. De meesten onder de vloer van zijn kelder en badkamer op het sindsdien tot lugubere toeriste nattractie geworden adres: 25 Cromwell Street, Gloucester. Volgens een woordvoerder van de Britse gevangenbewaarders- bond werd West, na een aan passingsperiode met speciale bewaking, de laatste tijd behan deld als een 'normale' gevange ne: „Zelfmoord was nooit te voorkomen geweest." Wests advocaat Miles ervoer de dood van cliënt als een grote schok: „Niets in zijn gedrag wees op zelfmoord. Het is vreemd dat zoiets tragisch kan gebeuren met een extra be waakte gevangene in een spe ciale vleugel van de gevangenis. Deze zaak roept vele vragen op over de veiligheid van mensen in voorarrest en over de verant woordelijkheid van de gevange nisautoriteiten." Miles zei verbijsterd te zijn over de berichtgeving in sommige kranten: „Deze zaak roept fun damentele vragen op over het recht van zijn weduwe op een eerlijk proces." Rosemary West - beschuldigd van medeplich tigheid bij negen moorden - moet volgende week voorkomen voor een formele afhandeling. Het eigenlijke strafproces tegen haar zou dit voorjaar moeten beginnen. Volgens haar advo caat moest het proces nu wor den geannuleerd, vanwege on voldoende bewijs. Familieleden van Wests slacht offers reageerden op het sensa tionele nieuws met een menge ling van voldoening en frustra tie. „Dit is het beste wat hij ooit in zijn leven heeft gedaan," al dus de moeder van de 16-jarige Alison Chambers wier resten werden teruggevonden in Wests achtertuin. De schoonzoon van de verdach te seriemoordenaar begroette zijn dood als 'prachtig nieuws, persoonlijk denk ik dat ze hem veel eerder voor de familieleden van zijn slachtoffers hadden moeten gooien.' Anderen had den toch liever een proces ge zien. Bij de krap bij kas zitten de politie van Gloucester heer ste enige frustratie over de ruim twee miljoen gulden die aan het onderzoek waren uitgegeven. Volgens een voormalige mede gevangene van West werd de man uit Cromwell Street gehaat door de velen in Birminghams Winson Green-gevangenis: „Elke boef daar zou hem wel onder handen willen nemen." Na de bekendmaking van zijn dood zou een groot deel van de gedetineerden hebben gejuichd. Een veronderstelling is dat Fre derick West zelfmoord heeft ge pleegd na publicaties in de kranten van een lijst notoire moordenaars die door minister van Justitie Howard onlangs waren genomineerd voor letter lijk 'levenslange opsluiting' en uitgesloten van vrijlating. Naar de omstandigheden van Wests dood lopen momenteel twee onderzoeken. Het echtpaar Frederick en Rosemary West. Onder de fun dering en in de tuin van hun huis zijn lijken van de ver moorde vrouwen gevonden. foto epa Doden bij rellen op Oost-Timor Dili - Tijdens ongeregeldheden op Oost-Timor zijn minstens twee mensen om het leven gekomen. Dat is gisteren vernomen in kringen van inwoners en bannelingen. Volgens de zegslieden staken honderden jongeren een markt, winkels en huizen in brand in Bacau, 180 kilometer ten oosten van de hoofdstad Dili. De onlusten braken uit nadat een Indonesische immigrant uit Sulawesi, naar verluidt, tijdens een ruzie een Oosttimorese man en diens tante had doodgeschoten. Ip Dili, waar vorig jaar november soortgelijke rellen uitbraken, was de toestand rustig maar gespannen. Eerste homo-huwelijk in Zweden Stockholm - Hans Jonsson en Sven-Olov Jansson zijn gisteren, met de belofte elkaar in voor- en tegenspoed trouw te blijven, officieel in het huwelijk getreden. Dit eerste homo-huwelijk in Zweden vond plaats in de trouwzaal van het gemeentehuis van Ostersund, 600 kilometer ten noordwesten van Stockholm. Jonsson en Jansson, beiden in de vijftig, wonen al vijf jaar samen. Zij wilden hun relatie door de maatschappij op dezelfde wijze erkend zien als hetero-paren en kozen daarom voor een officieel huwelijk. De wet die dat mogelijk maakt is per 1 januari van kracht geworden. Denemarken was in oktober 1989 het eerste land ter wereld dat homo-huwelijken mogelijk maakte. In augustus 1993 volgde Noorwegen. Politie-agenten in Egypte gedood Assiut - Vermeende islamitische fundamentalisten hebben giste ren in het zuiden van Egypte op vier verschillende plaatsen in totaal negen politiemannen doodgeschoten. De activisten hiel den in de buurt van de stad Mallawi in de Nijlvallei bussen aan. Ze haalden de politiemensen eruit en schoten hen dood voor het oog van de verbouwereerde passagiers. Fundamentalistische islamieten, die niets willen weten van het pro-Westerse bewind van president Mubarak, voeren al jaren een gewelddadige campagne voor de invoering van een streng islamitische staat naar Iraans voorbeeld. Ex-president van Somalië overleden Nairobi - Ex-president Siad Barre van Somalië is in balling schap in Nigeria overleden. De dood van Barre, die 83 jaar oud werd, is bekendgemaakt door familieleden. Barre werd in 1991 door opstandelingen ten val gebracht. Enige maanden daarna brak in Somalië een burgeroorlog uit, omdat de rebellen onderling ruzie kregen over de verdeling van de macht. Barre zelf was in 1969 aan de macht gekomen door middel van een staatsgreep, waarbij weinig of geen bloed vloeide. In de ruim twintig jaar dat Barre president van Somalië was, vielen veel onderdanen ten prooi aan zijn harde hand van besturen. Bossi wil geen coalitie met Forza Italia Ponte Di Lengo - De leider van Lega Nord, Bossi, heeft gisteren alle speculaties over een nieuwe coalitie tussen zijn partij en Forza Italia van ex-premier Silvio Berlusconi van de hand gewezen. Een nieuwe Italiaanse regering met dezelfde parle mentaire meerderheid als de vorige is ondenkbaar, aldus Bossi. Dat geldt ook indien zo'n regeringscoalitie door iemand anders dan Berlusconi geleid zou worden, vindt hij. In december veroorzaakte Lega Nord de val van het kabinet door uit de coalitie met Forza Italia en de neo-facistische Nationale Alliantie te stappen. Bossi zal vandaag overleg voeren met president Scalfaro over de vorming van een nieuwe regering. 'Regenbui kwam kapers Airbus van pas' Parijs - De vier fundamentalisten die tijdens de kerstdagen een Frans vliegtuig kaapten in Algiers, konden blijkbaar door de onoplettendheid van de beveiligingsdienst het terrein van het vliegveld bereiken. Volgens een bericht van de Franse tv-zender TF 1 van gisteravond blijkt dit uit een reconstructe van de kaping door de Algerijnse autoriteiten. De kapers zouden de ingang voor binnenlandse vluchten hebben gebruikt die minder zwaar wordt bewaakt dan die voor buitenlandse vluchten. Bovendien zouden de bewakers wegens een hevige regenbui hun post hebben verlaten, voordat de ontvoerders passeerden. Van onze correspondent Bert Schampers Brussel - Het Europees Parlement gaat deze en volgende week de nieuwe leden van de Europese Commissie individueel aan de tand voelen over hun achtergrond, beleidsvoornemens en. visie op de Europese integratie. Volgens het Verdrag van Maas tricht moet het parlement zijn goedkeuring geven aan de nieu we Europese Commissie, die eind van de maand aantreedt. Het verdrag zegt evenwel niet dat de commissarissen daarvoor eerst afzonderlijk gewikt en ge wogen moeten worden. Dat dit nu wél gebeurt - zij het niet onder ede - komt doordat het Europees Parlement (EP) aan de buitenwereld wil laten zien dat het tanden heeft, democra tisch is en openheid propageert. Gijs de Vries, voorzitter van de liberale fractie in het EP, ver wacht dat de hoorzittingen zul len bijdragen tot een beter be grip bij de burgers over het functioneren van de Europese instellingen. Het parlement zelf wil duidelijk maken dat haar macht is toege nomen en ook dat er met het EP rekening moet worden gehouden bij de voorbereidingen van de herziening van 'Maastricht' in 1996, waarvoor in juni een werk groep onder leiding van de Spaanse staatssecretaris van Eu ropese Zaken Westendorp van start gaat. Veel spektakel wordt bij de openbare hoorzittingen niet ver wacht, al zal de mediabelang stelling de eerste dag - morgen - ongetwijfeld groot zijn. Het staat wel vast dat de nieuwe Commis sie later deze maand groen licht krijgt van het EP. Het parlement heeft niet het recht om indivi duele commissarissen af te wij zen. Het kan wel de hele Com missie naar huis sturen. Commissaris Hans van den Broek, verantwoordelijk voor buitenlandse betrekkingen en Oost-Europa, verschijnt donder dagmorgen in de commissie Bui tenlandse Zaken van het parle ment. Voor de ondervraging is tweeën half uur per commissaris uitge trokken. Voorzitter Santer van de nieuwe Commissie werd vorig jaar zomer al gewikt en gewogen in het EP en kreeg daar het voordeel van de twijfel. De hoorzittingen worden op 18 januari gevolgd door een motie van goedkeuring van het parle ment, waarna de Commissie op 23 januari haar werkzaamheden voor een periode van vijf jaar kan beginnen. Florence (ap) - Een Itali aanse professor die zijn ex- vriendin had aangeklaagd omdat zij weigerde seks met hem te hebben, heeft giste ren van de openbare aan klager te horen gekregen dat er tegen de vrouw geen vervolging wordt ingesteld. De professor ontving wel een blijk van medeleven van de aanklager. „Ik begrijp het lijden van deze man, maar het pro bleem kan niet langs juridi sche weg worden opgelost," zei openbaar aanklager Suchan. Universiteitsprofessor Ba- racca had een aanklacht van tien bladzijden ingele verd. Daarin vertelde hij dat zijn vriendin hem thuis in feite mishandelde door hem seksueel te verleiden en vervolgens te weigeren de liefde te bedrijven. De ad vocaat van de vrouw zei dat met het besluit van de aan klager 'een einde is geko men aan een nachtmerrie' voor zijn cliënt.

de Stem | 1995 | | pagina 5