VARA ivond! De Stem van 1994 ZEELAND twee uitgesproken jrop staat, jn de Oud Nieuws- wijze het nieuwe 70-jarig jubileum, [ken, maar vooral esten - dit seizoen n Hermans, Herman met namen die nog g niet ontdekt talent ils ons specialisme. el. Hoe de publieke een karakter van de bijzondere plaats. vde en dikkere VARA gulden aan. ook: 035-711911. maar 10 gulden. DE STEM ÈR 1994 (bij automatische betaling) natisch acceptgiro f65,50 f34,60 lehouden). Stuur deze coupon in mmer3, 1200 VB Hilversum. ZATERDAG 31 DECEMBER 1994 o Waarheid of Serooskerke en mysterieuze cii komkommemieuws? Op verschillende plaatsen in Zeeland wor Ti bij Zierikzee op Schouwen-Duiveland bij voorbeeld, maar rkel ontdekt. in Zeeland worden op landbouwakkers vreemde cirkels ontdekt. Bij oorbeeld, maar ook in een tarweveld in De Braakman wordt een Tr <*e PrP^OenP aan het o Terneuzen werkt aan een prestigeproject: een heuse parkeergarage onder de Kolk. Ma overmaat van ramp loopt de Kolk opnieuw onder water, nadat een dammetje doorbreekt, vermaak. Kolk. Maar het werk verloopt niet echt gladjes. Tot oorbreekt. Leedvermaak blijkt opnieuw het schoonste Zeeuwen hun afvJf Het betekemP<dt?rin9sin- °p het lande. 0 In de laatste weken van het jaar hadden rijkswaterstaat in Zeeland en bergingsbedrijven op de Westerschelde de handen vol. Eerst loopt de autocarrier Aya 2 vast op een plaat. Een omvangrijker klus is het kapseizen van de Rus Pioner Onegi. Het schip verliest containers met onder meer gevaarlijke landbouwbestrijdingsmiddelen. JULI I. Te weinig huizen voor ouderen. 3. Plan van Temeuzense onderne mers voor ijskunstbaan op kolk. 4. Aldi mag naar Milock-terrein in Hulst. 5. Raadslid De Vries Hulst ge royeerd. 7. In Het Zwin bij Retranchement vindt een toerist delen van een menselijk lichaam. 8. Justitie weert nieuw gokspel, een variant op Golden Ten Belgische aannemer legt rondweg Oostburg aan. II. Zeeuws-Vlaanderen is in de race voor een heuse autorally. 12. Rechtbank in Middelburg spreekt meer faillissementen uit. 13. Er is veel belangstelling voor wonen in het Temeuzense plan Othene 14. Dreiging varkensstapel neemt af. 15. Doek valt voor de vereniging Axel-Polen. Maar de herdenkin gen van de bevrijding hebben zin gehad, zegt voorzitter S. de Put ter. 16. Moord op klaarlichte dag in Terneuzen. Geld voor schonere Schelde. 20. Jagers komen in actie tegen botulisme. 23. Arbeidsvoorziening somber over Zeeuwse werkgelegenheid. 26. Autorally na felle protesten van de baan. De hitte veroorzaakt een reeks van valse alarmen. AUGUSTUS 2. H natuurgebied Het Zwin bij Retranchement vindt een toerist delen van een menselijk politie start een grootscheeps onderzoek. De lichaamsdelen blijken van een vrouw te i] is gewelddadig om het leven gekomen. De dader is tot op heden niet gevonden. Treinongeluk bij brug Sluiskil. Een kraanwagen werd door een trein geramd. Hierbij vielen twee lichtgewonden. foto's wim kooyman en ruben schipper Het Temeuzense bandenbedrijf Tire Again krijgt een ultimatum om te voldoen aan de wet milieu beheer. 3. Kinderopvang wordt te duur. 4. Kans op avondwinkel klein. Roosevelt krijgt nieuwe status voor opvang asielzoekers. 6. De gemeente Terneuzen felici teert een meisje bij het bereiken van de 18-jarige leeftijd. Het meisje is al twee jaar vermist. 8. Waterschap De Drie Ambach ten wil meer personeel. 9. Zeeuwse havens belangrijker voor de Zeeuwse economie dan aangenomen Luistercijfers Omroep Zeeland lopen sterk terug. 10. Doek valt voor gebouw meel fabriek Walsenmolen in Sas van Gent. 11. Verlenging opvang asielzoe kers Terneuzen. 13. China wil veerboot prinses Beatrix kopen. 16. Tegenaanval in rusthuizenaf- faire. 17. Bezoek aan Zeeuwse dagat tracties explosief gestegen. 19. Geen radarkasten in Oost- Zeeuws-Vlaanderen om snelheid verkeer in te dammen. 20. Ondernemers Terneuzen wil len hardere aanpak drugs. 24. Ministerie zegt dat Zeeuws- Vlamingen te goedkoop wonen. 25. Vraagtekens bij kwaliteit gft- compost als meststof. 26. Bevolking Sas tegen meste- rijen. Gedeputeerde Bruinooge zegt dat Zeeuwse economie aantrekt- Geen sprake handjeklap Cerestar en waterschap. 30. Groen licht voor bouw Resi dence in Cadzand. GS onderzoek naar nevenfunc ties. Jodiumpillen beschikbaar voor omwonenden kerncentrales. 31. Sociale recherche pakt in Zeeuws-Blaanderen een half mil joen fraude. Gedeputeerde Nederhoed-Zijlstra komt niet terug. SEPTEMBER 2. Geld voor plan van aanpak in Zeeuws-Vlaamse kanaalzone, be drijfsleven komt over de brug. 3. CDA halveert statenfractie. 6. Zeeuwse composteringsinstal- latie in bedrijf. 7. Dow streeft naar meer open heid. 14. Asielkinderen in Terneuzen willen naar school en laten dat luidkeels weten. Samenwerking tussen havens van Rotterdam en Vlissingen. 15. De komt van een fabriek voor melkrobotten in Cadzand levert 300 banen op. 17. Scheldetunnel op de tocht. Negatief advies van het advies bureau Berenschot. Vermiste Temeuzens meisje te recht. Ze blijkt sedert haar ver dwijning in Frankrijk te vertoe ven. Schoolopvang asielzoekers uitge steld. 20. Deltan stapt niet in WOV. 21. Hontenisser ambtenaar Aars- sen legt zich neer bij zijn ontslag. Project Village Scaldia loopt goed. 22. Veer loopt vast bij Breskens. 23. Koffieshops worden niet ver volgd. Het is de eerste stap op weg naar gedoogbeleid voor drugs. 27. Staten schrikken van drank rekening Scheldemondraad. Akkoord fusie Temeuzense scho len Infra Scaldem en ROC Wes- terschelde. 28. Terneuzen maakt zich bela chelijk met damdoorbraak kolk. 30. Herindeling Zeeuws-Vlaande ren wellicht niet meer deze eeuw zeggen GS. Zeeuwse veren blijken onveilig te zijn. Met onmiddellijke ingang worden er maatregelen getroffen voor vervoer van passagiers en vrachtverkeer. 6. Transporteurs klagen hun nood over de beperkende maatregelen. Zij lijden er forse schade door. Het gaat om met name het bie- tenvervoer. 7. Mislukte dijkdoorbraak Cad- zand-Bad. Woningbouwvereniging Terneu zen wil flats Alvarez slopen. 8. Nieuw sportcomplex van Oost burg. 10. Zuid-Chemie in Sas van Gent pakt stank aan. 12. Gemengde verpleging inge steld in streekziekenhuis De Hon- te. Er dreigt escalatie van problemen in Asielzoekerscentrum Terneu zen. Politie voelt zich bedreigd, maar het conflict loopt uiteinde lijk met een sisser af. 13. Waterschapsbestuurders Hulst eten voor 6400 gulden. 14. Paraatheid ambulances blijkt niet optimaal. Zeeland wil tolwet voor WOV. 15. Goudszwaard chef politie Zeeuws-Vlaanderen. Staten denken hardop over nieu we veerboot. 18. Veel bezwaren in Emmadorp tegen infocentrum Saeftinghe. 19. Allochtonen redden scholen in kleine kernen, zo toont onder zoek aan. 20. Binnen twee jaar regionale televisie in Zeeuws-Vlaanderen. 21. Postordergigant Neckermann investeert 25 miljoen. Nieuwe klachten tegen Goese do minee. 22. Groei Zeeuwse bevolking blijft achter. 24. Kamers van Koophandel on gerust over lastenstijging. 25. Reparatie veerboot Koningin Beatrix kost miljoenen. 26. CDA'er Stoffels start eigen campagnee voor statenverkiezin gen. 27. Cerestar zet leveranciers bui ten, na ontdekking van fraude. Regionale woningbouwvereni ging heeft eindelijk nieuwe direc teur. NOVEMBER 1. Irritatie over functioneren Commissaris der Koningin. Temeuzense scholengemeenschap De Rede verbiedt schoolfuiven. 2. Kamer van Koophandel wil economisch actieplan. Buitenschoolse opvang Hulst loopt prima. 3. Treinongeluk bij brag Sluiskil. 5. Gokkasten moeten in Zeeuws- Vlaanderen de deur uit. Burgemeesters springen op de bres voor OV- jaarkaartstuden ten. 8. Regen telefoontjes bij gemeen ten over gft-containers. Flitstrein en diepe Schelde ont koppeld. 9. Zeeuwse gedeputeerde roept op tot sluiting Borssele. 10. Situatie in Zeeuwse gezins zorg is schrijnend. 12. Provinciale Staten van Zee land zeggen: kerncentrale open. 16. Komt Goeree-Overflakkee nu wel of niet bij Zeeland? GS van Zuid-Holland wikken, het kabi net beslist: ja. 19. Drankgebruik in Zeeuws ver keer neemt nog steeds toe. 25. Kamer van Koophandel voert actie tegen vliegende winkels. Vuurwerkbom kost Temeuzenaar deel hand. 26. Dwergvinvis spoelt dood aan. Oostburgse ondernemers bang voor boze Bressiaander. 29. Gft-afval blijft in Zeeuws- Vlaanderen een klucht. Klachten nemen nog steeds toe. De inwoners van Zeeuws-Vlaanderen, en met name die van Terneuzen, worden opnieuw geconfronteerd met een moord. Op klaarlichte dag en op een steenworp afstand van het drukke winkelcentrum schiet een inwoner van Gent in koelen bloede de 28-jarige /mevrouw C. Schieman uit Sas van Gent met vijf geweerschoten dood. Deze, naar later blijkt, 'crime-passionnel' veroorzaakt een golf van afschuw. De dader wordt na een korte achtervolging bij Philippine gepakt. OKTOBER 1. Oostburg verbiedt housepar ty's. 4. Groot windpark in Ossenisse. 5. Politie schrapt noodhulp. DECEMBER 1. Burgemeester Kessen van Hulst krijgt uitbrander over zijn beleid ten aanzien van koffies hops. VVD/Gemeentebelangen grote winnaar verkiezingen Sluis. 2. Uitdieping van Westerschelde eindelijk rond. 3. WOV kan 200 miljoen goedko per. Burgemeesters Jongmans (Aar denburg) en Everaers (Sluis) din gen niet mee naar nieuwe fusie gemeente. Later blijkt waarom: Jongmans wordt benoemd in Weerselo, Everaers gaat naar nieuw te vormen gemeente Noord-Beveland. 6. Bandenbedrijf Tire again krijgt nieuwe kans. 9. Renovatie Oostburgs zieken huis Antonius noodzakelijk. Pioner Onegi aan de grond in Westerschelde. Terneuzen raakt enige bioscoop kwijt. Overal gaan waterschapslasten omhoog. 10. Zeeland laat koffieshops toe, maar Ibiza in Hulst moet toch dicht. 12. 52 schapen door hond in schorren gejaagd. De schapen sterven er de verdrinkingsdood. 13. Nieuwbouwplan De Vurssche in Axel gereed. Financiering WOV is rond. Nu de politiek nog. 14. Nieuwe klachtenregeling voor politie. Heibel over schade van heiwerk zaamheden in Cadzand-Bad. 15. Tarieven energie kunnen om laag. Bestuur rusthuizen gaat vrijuit, Officier van Justitie besloot de geruchtmakende affaire te sepo neren.

de Stem | 1994 | | pagina 37