9 Koffieshop Terneuzen dicht Belgische tongvissers schakelen over op garnalenvangst TELEFONEREN "Net waren burgers tussen de burgers' elegenheid IDIGING JAARSRF.CF.PTTE cht Nieuwjaarsbal i De Reizende man Burgemeester: 'Er kan niet op het gedoogbeleid vooruitgelopen worden' Oude doffer wordt kampioen in Heikant PLAATSELIJK nieuws POLITIE rapport DAG klapper WEER WILLY 1944-1994 dverteren ïheelt een slok d een borrel, ijter.99 Eigen repetitie-ruimte showband Irene in zicht ALLE FOTO'S 2x AFGEDRUKT Jaarwisseling guur en koud particulieren >0% KORTING jorgerfefeliciteerd forger Gefeliciteerd bondag 1 januari van voetbalvereniging WVO een gezond en sportief 1995. ima biteerd in rine intig iO Corine Iers van Sas van Gent (wij met u op de IDe Redoute". luit op onze |2 januari 1995 van 14,00-15.30 uur eatiezaal )ïlT U bent van harte welkom - j-i BESTUUR EN DIRECTIE TH „DE REDOUTE" Kloosterzande n.v. D.J. Theo ivang: 0.30 uur. DE STEM ZEELAND C2 met een SIEMENS S3 GSM-telefoon Lovende woorden bij afscheid burgemeester en secretaris van Sluis Nieuw-Namen Hulst Krat bier Sieraden Botsing Gericht toezicht Ongeval Voorrang ER 1994 X 99 V ens, bedankje, jubileum, ie, huwelijk, verloving, ing, prestatie, examen, Abraham, enz. per kolom 1.09 incl. BTW, regel verplicht. Foto of g, formaat 35 x 40 mm BTW. Overige tarieven op ag. Foto's worden niet geretourneerd. 236882 of geef uw tekst ór plaatsing af bij één van- ren. Schriftelijke opgaven uitend geaccepteerd indien res bekend zijn, ook indien taling bijgevoegd is. n ons het recht voor teksten aaf van redenen te weigeren, uitgever klachten bereiken gegeven tekst behoudt de het recht voor om de naam achtgever bekend te maken. ■v.d. Pol in Waspik, Emil Goossens in lltje Everaard-de Koster in Hulst. in Oosterhout, Fadma Al Morabit-EI Jda. L. Aitikne in Etten-Leur, dhr. El peda, Marvin v.d. Pluym in Hank. prdag. pte k.. I de liciteerd, e, Gerrit Ind ld i en atten [ten-Leur Toen heilig, nu (schein)heilig. Tot vanavond. Het is raar maar waar wordt morgen 18 jaar. Blijf vandaag allemaal binnen, want ze gaat met haar 1e rijles beginnen! Jef, Thea, Huib en Rinus tingen: De Stem, 076-236911 ZATERDAG 31 DECEMBER 1994 Van onze verslaggever Oostende/Zeebrugge - Vijftien Belgische vis sersschepen, eurokotters bestemd voor de tongvangst, worden omgebouwd tot garnalen- kotter. Hiermee hopen de eigenaars de sche pen toch rendabel te maken. Tot nu toe is de garnalenvangst langs de Belgische kust een ambachtelijke aangelegenheid, waarbij kleine schepen dagelijks verse garnalen aanvoeren. De Belgische Rederscentrale heeft inmiddels ont dekt dat geen enkele Vlaamse, visser te vinden is om op industriële manier op garnalen te gaan vissen. De schepen blijven daarbij enkele dagen op zee, de garnalen worden er zonder extra zout gekookt om ze op die manier geschikt te maken voor machinaal pellen. Voorzitter Bart Schiltz van de Rederscentrale denkt dat toch een mentaliteitswijziging bij de Vlaamse vissers nodig is. „Anders wenden de reders zich tot de Nederlandse arbeidsmarkt," voorspelt hij. Ook dienen de Belgische vismijnen zich in te stellen om massaal aangevoerde garnalen te ver handelen. Inmiddels zijn al besprekingen met deze vismijnen gaande, die investeringen moeten doen in speciale zeefinstallaties. „Komt zo'n installatie er niet dan moet in Nederland geveild worden," zegt Schiltz. Volgens de Breskense mijnmeester P. de Baare, die het woord industrieel garnalenvissen voor het eerst hoort, kan rustig bij zijn vismijn geveild worden. „Iedereen is welkom," zei hij gisteren. De Belgische reders hopen met hun omgebouwde Eurokotters jaarlijks zo'n 750 ton garnalen aan te voeren. „Als er echter geen bemanningen voor gevonden kan worden, zal dat een probleem zijn," voorspelt De Baare. De Belgische kustvissers zien de ontwikkelingen met zorg tegemoet. Zij verwachten dat de grotere schepen de traditionele visgronden kapotvissen. „Binnenkort is van ambtelijke garnaalvisserij geen sprake meer. Wij zijn ten dode opgeschreven," klonk het somber. Terneuzen - Koffieshop Horizon in de Terneuzense Nieuwstraat moet met onmiddellijke ingang zijn deuren sluiten. Dit beval de president van de arrondissements rechtbank in Middelburg, nadat de exploitant zich in een bezwaarschrift had verzet tegen een bevel tot sluiting, dat Terneuzens burgemeester R. Barbé had .uitgevaardigd. De koffieshophouder heeft een aanvraag voor een vergunning ingediend op grond van de ver ordening op het verstrekken van alcoholvrije dranken en eetwa ren. In afwachting van de afgifte van de vergunning -de aanvraag is nog op het gemeentehuis in behandeling- had de man zijn deuren al geopend. Barbé zei gisteren dat er twee redenen waren de shop te slui ten. „Ten eerste is er nog geen vergunning afgegeven en ten tweede is herhaaldelijk door de politie vastgesteld dat er soft drugs worden verkocht". De president van de rechtbank zei in zijn overweging dat het geopend blijven van een koffies hop zonder vereiste vergunning tot gevolg kan hebben dat in soortgelijke gevallen door de overheid niet opgetreden kan worden. Barbé was blij met de uitspraak van de rechter. „Men probeert op diverse plaatsen in Terneuzen al vooruit te lopen op de discus- Dat nu een 'eigen' repetitieruim te in het verschiet ligt komt door een wijziging in de manier van subsidiëren van het verenigings leven. Kern van het nieuwe ge meentelijke beleid is dat voor zieningen (accommodaties) zul len worden gesubsidieerd. Voor showband Irene is nu de mogelijkheid gekomen om sa men met buurtvereniging Oude- landse Hoeve/Katspolder, peu terspeelzaal De Salamandertjes, SIENZELOOS bereikbaar in heel Europa een begrip in service en de elektronica van morgen.. Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710 sie die binnenkort in onze ge meente plaatsvindt over het zo genaamde gedoogbeleid. Door nu al stekken te steken, denkt men goede kans te maken straks een vergunning te verkrijgen voor de verkoop van soft-drugs. Maar zolang een gedoogbeleid nog niet bestaat, kan hierop niet vooruitgelopen worden. En als de raad er al mee instemt dan moet nog bekeken worden hoe wij er handen en voeten aan kunnen geven". De Terneuzense politie zit er in de binnenstad kort bovenop met de 24 'uur constante aanwezig heid. „Officier van justitie, poli tie en ik hebben afgesproken dat we een laag tolerantie-niveau aanhouden in de binnenstad. Op die manier probeen wij de zaak daar weer gezellig en leefbaar te maken. En door de constante aanwezigheid van de politie heb ben we goed zicht op het reilen en zeilen in de binnenstad. En is een illegale coffeeshop snel ont dekt". Terneuzen - Na jaren van dromen, wensen, voorbereiden en regelen ziet het er voor een aantal verenigingen naar uit dat ze een eigen repetitieruimte gaan krijgen. Een van die verenigin gen is showband Irene. Burgemeester M. Everaers neemt afscheid van Sluis. harmonie De Vliegende Hollan der en de schaakvereniging de intrek te nemen in de Prins Alexanderschool. Deze school staat op de hoek Peter van An- rooylaan/Bernhard Zweerslaan. Samen met enkele gemeen teambtenaren heeft een delega tie van het bestuur het gebouw bekeken en zijn alle mogelijke opties doorgesproken. Als alles doorgaat zal voor de showband een langgekoesterde wens in ver vulling gaan. Heikant - Postduivenvereniging De Postduif te Heikant hield in haar clublokaal café Du Commerce te Heikant haar jaarlijkse tentoonstel ling van postduiven. Als keurmeesters fungeerden de heren L. van de Gucht en Stevan Provoost uit Hulst. Ingezonden waren 121 duiven, onderverdeeld in zes categoriën. Generaal kampioen werd een oude doffer van Lex Thijs. Uitslagen Oude doffers: 1. Lëx. Thijs, 2. Ch. de Beule, 3 en 5. Ch. de Brouwer, 4. Ed. Verschueren. Jaarling doffers: 1. Ch, de Beule, 2. P. van de Bergen, 3. Lex. Thijs, 4 Em. de Beule. 5. Th. de Block. Jonge doffers: 1. Cam. de Beule, 2. C van Doorn, 3. W Kuypers, 4 P van de Bergen, 5. Gebroeders Van Houte. Oude duivinnen: 1. P van de Bergen, 2. Jo. de Kind, 3. Gebroeders Van Houte, 4 Lex. Thijs, 5 Th. de Block Jaarling duivinnen: 1. P. van de Bergen, 2. Lex. Thijs, 3. Em. de Beule, 4. Ch. de Brouwer, 5. W. Kuypers. Jonge duivinnen: 1. Cam. de Beule, 2. Gebroeders Van Houte, 3. W. Kuypers, 4. P. van de Bergen. (ADVERTENTIE) Van onze correspondent Fred Rabout Sluis - Gisteren werd in een stampvol Belfort in Sluis tij dens een buitengewone raadsvergadering afscheid genomen van burgemeester M. Everaers, secretaris C. Reinhoudt en de raadsleden J. Bogaard, T. Tas, A. Ooster ling en H. Masclee. Middelpunt waren de vertrek kende burgervader, die na zeven jaar Sluis naar Noord Beveland verhuisd, en de secretaris die directeur wordt van de Regiona le Woningbouwvereniging Axel. Op humoristische wijze werd dit duo door een twaalftal sprekers uitgezwaaid. De rode draad was bij vrijwel iedereen het 'burger tussen de burgers'-imago van dit duo. Everaers zelf werd door ceremoniemeester J. du Fossé als eerste achter het spreekgestoelte geplaatst. Hij blikte met een tevreden ge voel terug op zeven jaar Sluis. Een periode die begon in motel Goes waar hij door de vertrou wenscommissie aan de tand werd gevoeld. „Ik herinner me dat nog als de dag van gisteren. Op een hotelkamertje waar J. Bogaard op de wasbak steunde, H. Lokerse op een eenpersoons bed hing want zijn voeten raak ten de grond niet, J. Boogaard en H. Masclee die beiden een stoel hadden- om op te zitten." Hij doorstond die proef goed en werd de laatste burgemeester van een zelfstandig Sluis. Een Sluis dat volgens hem daad kracht genoeg had om zelfstan dig door te kunnen gaan. „Ik ben dan ook niet kapot van de ge meentelijke herindelingen zoals die ons heden ten dage opge drongen worden" Een oom Vervolgens somde hij een aantal zaken op die onder zijn bewind met steun van de raad werden gerealiseerd. Ondermeer het woonzorgcentrum Het Rondeel, het inperken van de varkensin vasie, instelling bestuurscom missie bij de fusie van twee basisscholen, het nieuwe VW- kantoor en het 700-jarig bestaan van Sluis en 750 jarig bestaan van St. Anna ter Muiden. „Za ken waaraan ik zal blijven te rugdenken." Du Fossé roemde de scheidende burgemeester om zijn promotio nele activiteiten en de manier waarop hij de toeristenbelasting er in Sluis doorheen kreeg. „U was niet een echte burgervader maar meer een oom. Een oom die op de een of andere manier de geplande doelstellingen wist te bereiken." De eveneens afscheid nemende C. Reinhoudt sprak na mens het personeel. Een speech die op humoristische wijze werd afgesloten met het overhandigen van twee zakjes Noordbeveland- se grond. „U wilt daar een huis gaan bouwen. De grond is er schaars maar wij zijn er toch in geslaagd er wat van te bemach tigen. Het komt van Kortgene en de schoongrond-verklaring zit er bij. Laat dit een eerste zij het kleine bijdrage van het personeel zijn." Echtgenote Vervolgens kwamen ook J. van de Rest, burgemeester van Sas van Gent, namens de burgemees terskring Zeeuws Vlaanderen (zij verving de verhinderde voor zitter Kessen), Wim du Fossé vice-voorzitter van de Koninklij ke Nederlandse Biljartbond, D. Lanoy schepen van Knokke, M. Leenhouts namens een aantal verenigingen en als ondernemer, G. Warnier namens het Canada comité en J. Naeye namens het personeel aan het woord. In alle hulde werd de echtgenote van Everaers zeker niet vergeten. „Een burgemeestersvrouw waar FOTO WIM KOOYMAN we in Sluis op zaten te wachten ondanks dat zij de vertrouwens commissie niet moest passeren. Dat was meegenomen," aldus Du Fossé. In zijn dankwoord toonde Ever aers duidelijk problemen met de emoties. Er moest een slokje wa ter aan te pas komen om weer op klank te komen. Hij kon de aan wezigen meegeven dat er op deze dag geen parkeerboetes zouden worden uigedeeld. „Ook dat kan in Sluis." Eerder was het gemeentelijk huisorkest onder leiding van Brian de Bruijne al opgetreden met een speciaal geschreven lied 'Vaarwel Ceessie' voor de af scheid nemende secretaris Rein houdt SLOTCONCERT - Het slot- concert bij het 125-jarig be staan van de fanfare De Scheldezonen door The Bel gian Bress Soloists is onder grote belangstelling een succes geworden. De leden Manu Mellaerts, trompet; Huug Ste- ketee, trompet; Rick Vercruys- se, hoorn; Michel Tiekin, trombone en Hendrik-Jan Re- nes, tuba brachten ieder om beurten een solo-uitvoering ten gehore. Dit werd door de vele aanwezigen bijzonder op prijs gesteld. Deze groep, be staande uit professionele mu zikanten van gerenommeerde orkesten uit Belgie en Neder land, kan terug kijken op een groot succes. In 't eerste ge deelte werden stukken als La Prima Vera uit de vier jaarge tijden van Vivaldi ten gehore gebracht. Na de pauze werd ook een kerstfantasie ten ge hore gebracht door H. Steke- tee. De 10-jarige Rick Mol uit 's-Heerarenskerke bracht A Trumpeters Lullaby van An derson ten gehore. SCHELDEZONEN - Op za terdag 7 januari houden de muzikanten van de fanfare De Scheldezonen uit Nieuw-Na men hun jaarlijkse feestdag. De samenkomst is gepland om 13.00 uur bij R. Steketee. Om 19.00 uur zullen in lokaal De Scheldegalm de verdere acti viteiten plaats hebben. De muziek zal deze avond worden verzorgd door DJ P. Roelands. RECEPTIE - Het bestuur van de Stichting Welzijn voor Ouderen houdt maandag 3 ja nuari om 14.00 uur een recep tie in het Diensten centrum De Lieve. Axel - Omstanders betrapten gisternacht rond half twee een 19-jarige man uit Axel bij een diefstal van een krat bier ach ter een winkel aan de Tuin straat te Axel. De man werd overgedragen aan de politie. Uit het verhoor kwam aan het licht dat nog een tweede man bij de diefstal betrokken was. Deze, een 21-jarige uit Axel, kon gistermorgen vroeg in een woning aan de Singelweg worden aangehouden. Beiden zijn voor een nader onderzoek ingesloten. Sas van Gent - Gisternacht is tijdens afwezigheid van de 53-jarige bewoner ingebroken in een woning aan de Mercu- riusstraat te Sas van Gent. Vermist worden enkele gou den sieraden. Schoondijke - Een 22-jarige automobilist uit Schoondijke raakte gisternacht op de Hee renstraat in zijn woonplaats door onbekende oorzaak de macht over het stuur van zijn voertuig kwijt. Hij kwam in de berm te rijden en botste tegen een verkeersbord. De bestuur der kwam met de schrik vrij doch de auto werd zwaar be schadigd. inwoner uit Sluiskil geheel vernield. De man kreeg op genoemde kruising geen voor rang van een vrachtauto be stuurd door een 50-jarige Ter- neuzenaar, wiens voertuig slechts licht werd beschadigd. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Terneuzen - In het kader van het Gericht Toezicht binnen stad Terneuzen hield de poli tie in de Donze Visserstraat een 27-jarige man aan die in het bezit was een stiletto. Ook was hij niet in het bezit van een identiteitsbewijs. Beide overtredingen kwamen hem op een boete te staan van in totaal driehonderd gulden, dat direct werd betaald. Vijf processen-verbaal werden uitgeschreven wegens het fout parkeren van een fiets en/of het voeren van een defecte verlichting. Op de Hereng racht werd een man bekeurd wegens het urineren tegen de geval van een bankgebouw en werd een 27-jarige vrouw uit Terneuzen aangehouden we gens heling van een fiets. Terneuzen - Bij een verkeers ongeval op de kruising Rijks weg N61-Koegorsstraat werd gistermorgen de personenauto bestuurd door een 58-jarige Westdorpe - Bij een eenzijdig ongeval op de provincialeweg N253 te Westdorpe werd don derdagavond de personenauto van een 39-jarige man uit Phi lippine aanzienlijk bescha digd. De man raakte door on bekende oorzaak in een scher pe bocht de macht over het stuur kwijt, reed rechtdoor en kwam tot stilstand in een sloot. Hijzelf bleef daarbij on gedeerd. ZATERDAG DIVERSEN VLISSINGEN Stijldansen De Lammerenburcht Zuidbeekseweg - 20.30 uur 7,50) WAASLAND en ZEEUWS-VLAAN- DEREN Grensoverschrijdende kerststal lenroute - Bezoek aan verschillende kerststallen en evocaties in de ge meenten Sint-Gillis Waas, Beveren, Stekene, Hulst en Axel. (van donder dag t/m woensdag) ZUIDDORPE Schutterslokaal - 14.00 uur schie ting KLOOSTERZANDE Kantine handbalclub - 09.00 tot 13.00 uurolliebollenactie Café De Reizende Man -19.30 uur reisinformatie over Griekenland en Florida ZAAMSLAG Kantine voetbalvereniging Zaamslag -14.00 uur bieden zonder roem SLUISKIL Café Dallinga - 14.00 uur bieden zonder roem St.-JANSTEEN Café De Kroon - 15.00 uur sylves- termiddag voetbalvereniging STEEN WESTDORPE Café De Gravin, 0.45 uur Play-back- show 'S-HEERENHOEK Walk Inn - Verenigde sociëteiten - 14.00 uur oudejaarsschieting met gratis prijzen FILMS WEEKEND GOES Grand Theater za/zo/14.00 uur De Leeuwekoning zo/20,00 uur The Specialist HULST De Koning van Engeland za/13.45 en 16.15 uur; zo/19.00 uur De Leeuwekoning za/13.45 en 16.15 uur; zo/19.00 en 21.30 uur The Lion King za/13.45 en 16.15 uur; zo/19.00 en 21.30 uur Junior za/16.15 uur; zo/21.30 uurTimecop za/13.45 uur; zo/21.30 uur Only Vou za/13.45 uur; zo/19.00 uur Miracle on 34th Street za/16.15 uur;zo/19.00 en 21.30 uur Interview with the Vampire OOSTBURG Ledeltheater za/14.30 uur De Aristokatten zo/20.00 uur The Specialist VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 za/zo/14.00 uur De Leeuwekoning za/14.00 uur; zo/14.00 en 20.00 uur The Lion King zo/20.00 uur Timecop zo/20.00 uur Interview with the vam pire za/zo/14.00 uur Miracle on 34th Street za/14.00 uur; zo/14.00 en 20.00 uur Junior GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Milk money 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The mask 14.30 en 17.00 uur Only you 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Interview with the vampire 20.00 en 22.30 uur Nostradamus 20.00 en 22.30 uur Sirens 14.30 en 17.00 uur Miracle on 34th Street 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Timecop 14.30,17.00 uur De Leeuwekoning 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The Lion King 20.00 en 22.30 uur The specialist 14.30, 17.00, 20.00 uur Max 22.30 uur Blown away 20.00 en 22.45 uur Pulp Fiction 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur When a man loves a woman 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Forrest Gump KNOKKE Beverly Screens za/15.00 en 17.30 uur De Leeuweko ning za/20.00 uur; zo/20.00 en 22.30 uur The Lion King za/15.00,17.30 en 20.00 uur;zo/20.00 en 22.30 uur The Mask za/17.30 en 20.00 uur; zo/20.00 en 22.30 uur Interview with the vampi re za/15.00, 17.30, 20.00 uur; zo/20.00 en 22.30 uurTimecop za/15.00 uur Miracle on 34th Street ZONDAG KLASSIEK MIDDELBURG Nieuwjaarsconcert - Kloveniers doelen Achter de Houttuinen 30 - 16.00 uur SPORT VLISSINGEN Nieuwjaarssnorkeltocht - van duikteam Zeeland - ter hoogte van de duiktoren Boulevard Evertsen - 14.00 uur - aanmelden 12.15 uur bij kleedaccommodatie onder Boul. Evertsen ter hoogte van het voorma lig Strandhotel 10) VROUWENPOLDER Fly-in vliegerfeest jaar invliegeren 14.00-17.00 uur Het nieuwe Strand - DIVERSEN KIELDRECHT 't Sleepbootje -15.00 uur schieting BIERVLIET Café Lippens -14.00 uur kaarting (ADVERTENTIE) de gehele 2e set voor maar 25 cent per foto 'Terneuzen Noordstraat 6 01150 21575 (v.h. Foto But) Hulst 's-Gravenhofplein 8 01140-16162 I Met een stormachtige wind, die varieert van 6 tot 7 Beaufort uit het noord-westen, die forse buien met hagel en sneeuw mee voert, wordt oudejaarsavond guur, koud en stormachtig. Dubbel oppassen bij het afsteken van vuurwerk dus en ook opletten voor gladheid in de nieuwjaarsnacht. De temperaturen maken vanavond een forse duik, natte wegen kunnen daardoor zeer glad worden. Dit nare weer hebben we te danken aan een depressie die op dit moment passeert op weg naar Scandinavië, de koude lucht rechtstreeks afkomstig vanaf de Noordpool, schuift over het nog steeds 10 tot 11 graden warme Noorzeewater en daar vormen zich forse buien. Daarin zullen vooraf hagel en sneeuw de bovenhand krijgen. Morgen is het eveneens zeer onaangenaam weer. De buien zijn dan uitsluitend hagel en sneeuw, waarbij het fors kouder is dan vandaag. Dat komt doordat de hogere luchtlagen de komende nacht steeds meer gaan afkoelen. Het is morgen dan ook 4, graden kouder dan vandaag. Maandag is de zon mogelijk te zien tussen de sneeuwbuien door en dinsdag is het nog kouder. Dan vriest het 's nachts tussen de 2 en 4 graden en overdag zal de thermometer nauwelijks boven het vriespunt komen. De wind is dinsdag zuid-oost en is dan 2 tot 3 Beaufort. Deze zwakke wind zorgt vanaf woensdag voor wat milder weer, met meer zon. Dat is de oorzaak van een steeds grotere invloed van een hogedrukgebied. Het mildere weer moet u wel vertalen in minder wind en meer zon, maar tegen de avond daalt de temperatuur maar waarden rond het vriespunt, aan vankelijk regen, maar met het vorderen van de oudejaarsavond overgaand in hagel en natte sneeuw. Morgen noord-westelijke stormachtige wind 7 Beaufort, overdag 4 graden, 's nachts min 2 graden, hagel- en sneeuwbuien kunnen vergezeld gaan van plaatselijk onweer aan de kust. Maandag overdag 3 graden, wind, noord-west 3 Beaufort, 's nachts min 2 graden, wel veel meer kans op opklaringen. Dinsdag wind zuid-oost 2 tot 3 Beaufort, overdag 0 tot 1 graad boven nul, 's nachts 4 tot 5 graden vorst, meer zon en bijna geen buien meer of de gehele dag droog! Vanaf woensdag veel zon, wind zuid-oost 1 Beaufort, geen neerslag en iets hogere temperaturen dan dinsdag, maar het blijft vriezen. Als u op wintersport vakantie gaat, in de Alpengebieden blijft het licht vriezen en wordt er volop sneeuw verwacht. Er ligt twintig tot dertig centimeter sneeuw in de dalen. De weerspreuken: 'zijn er januari veel mollen, de winter laat met zich sollen' en 'is januari zacht, dan hebben lente en zomer een groeiende kracht'. Een goed weer-jaar toegewenst. FOTO VERSCHOORE

de Stem | 1994 | | pagina 35