Zestiende Indoor Zeeland in Goes 'Louis zal ons eens verlaten' Jeroen Verstraeten in halve finale Ab de Zeeuw op dreef in Terneuzen Beatrix Verhaegen verrast Simonse ijax-voorzitter Van Praag verkoopt zijn club boeiend in Philippine Zeeuwse triathlonkalender rond voor komende jaar B2 DE STEM V SPORT ZEELAND B3 euws paardesP°rtmedewerker «CEF sport KORT Darts TENNIS Skiën Darts Voetbal Basketbal sport KORT Voetbal Voetbal TENNIS BRIDGERUBRIEK Nakaarten sportnieuws KORT TENNIS 1 DECEMBER 1994 ZATERDAG 31 DECEMBER 1994 ngeval h Ma Junren is donderdag k. De trainer van het sterke as na de begrafenis van zijn plex in Dalian, toen zijn -> \fan onze I goes - Het zestiende Indoor .Zeeland, het grootste indoor- 'spektakel voor paarden en pony's in Zeeland en ver ïaaruiten, is gisteren van start gegaan in de Zeeland- tallen in Goes. Dit evene ment gaat vervolgens verder van 3 tot en met 7 januari en van 12 tot en met 14 januari. racht naar een ziekenhuis in t weten dat de kampioenen optreden in eigen land zeer verkeert. Volgens de Beijing jk snijwonden aan het hoofd ant ernstiger aan toe zijn. De weigerde nadere details te uiterste datum L (National Hockey League) en clubeigenaren een ultima- et uiterlijk op 16 januari van nog steeds geen akkoord zijn dt de competitie definitief maanden lijnrecht tegenover ing. De eigenaren willen een om de hoge schuldenlast eigeren met die maatregel in tot een oplossing te komenf ber. Beide partijen hebben nieuwe stappen ondernomen erder leidde een soortgelijk lwereld tot het schrappen van mvat normaliter 84 competi- et conflict is dat aantal al ig. Maar ook dat streefgestal de NHL stelde in een eerder et absolute minimum is voor itie. Die ondergrens is door de t genaderd. er via radio thampton Town, uitkomend in wel zeer bijzondere manier een eniging, die onlangs manager proep via de'radio. maar een trainer. „We willen oie naam, bijvoorbeeld Ossie elde voorzitter Brian Ward, het misschien wel leuk om bij n werd dit seizoen ontslagen ottenham Hotspur. aan Sevilla nham Hotspur heeft de Roe- trescu voor de rest van het Sevilla. optreden tijdens het WK in de Tottenham kreeg, maakte vijf oor de nummer acht van de ager Gerry Francis zette hem r vroeg of de club hem op de erst de speler te verhuren. Hij a acht miljoen gulden die hij aar toen Sevilla een optie tot j toch overstag. berstdorf ainer Schwarzenberger heeft d de eerste wedstrijd van het Zijn landgenoot Andreas Gol- de Duitser Jens Weissflog. wat ik zeggen moet," stamelde na zijn overwinning. Na zijn ezette de Oostenrijker, die als medaille op het WK behaalde, log legde in zijn eerste poging af. Bij zijn tweede sprong had en kwam niet verder dan 106,5 rde bij zijn tweede poging de ncurrent en dat was voldoende le wedstrijd: 1. Schwarzenberger eter), 2. Goldberger (Oos) 226,7 5,1 (118/106,5), 4. Ahonen (Fin) 10) 222,1, 6. Okabe (Jap) 221,0 14/108), 8. Cecon (Ita) (107/115), uanki (Jap) 216,7 (109/112). loldberger 260 punten, 2. Funaki in) 111, 5. Ottesen (Noo) 108, 6 100, 8. Sioninen 92, 9. Nikkola 91, nten, 2. Oostenrijk 456, 3. Duitland or UNICEF tussen AC Milan en naam 'Christmas Stars' heeft Hetzelfde bedrag werd eerder istmas Stars' aantrad tegen AS st 23.000 toeschouwers gevulde -2 door doelpunten van Ramos national Machlas. Milan-speler "er voor het derde en winnende n Di Canio scoorden voor de tiros vindt gehoor ischaatser Fausto Marreiros oiii lid te maken van de Internatio- jehoor gevonden bij de 'Grupp n de Algarve. Deze toonaange- luid-Portugal gaat. zich samen i om Portugal toe te laten treden >milie. Om de schaatstechniek tweetal Portugezen deze week >aan in Haarlem. Carlos Batista, irtugal en trainer, hoopt met de itskennis in de Algarve meer voor de schaatssport en een [oor de aanleg van een 30x60 n van deze afmetingen is een SU. >nde Nederland de Profronde van Nederland in ziet er als volgt uit: n-Ede; 23 augustus: tweede etappe: appe: Assen-Denekamp en tijdrit 5: vierde etappe: Doetinchem-Venlo; "alkenburg arokko van Marokko is een Braziliaanse ds lang werd gedacht, Carlos werd gisteren bekend dat Gilson econtracteerd als opvolger van werd bij het WK in de Verenigde indere door toedoen van Neder- Dit jaar heeft de organisatie, Stichting Concoursen Hippique Weelruiters, de erkenning gekre gen van internationaal CSA/ DSA. Dat betekent dat de orga nisatie deelnemers uit vijf lan den mag uitnodigen. Deze lan den zijn België, Duitsland, Enge land, Frankrijk en Denemarken. De belangstelling van die landen bleek groot te zijn. Van Nederlandse zijde is men eveneens verzekerd van de abso lute top, zowel van de nationale als de internationale springka- nonnen. Dit zijn Jos Lansink, Roelof Bril, Albert Voorn, Eric van der Vleuten, Jac Neefs, Peter Geerink, Emile Hendrix en zeker niet te vergeten de Zeeuw Simon den Exter uit Kortgene, die zich in dit internationale geweld goed zal proberen staande te houden met zijn paarden Golan en Avanti. Die heeft hij ingeschre ven voor de internationale ru brieken. Zoals steeds is gebleken tijdens Indoor Zeeland in het verleden was Simon den Exter de absolute smaakmaker in die rubrieken, die het publiek op de banken kreeg. Wat de dressuur betreft, komen in tegenstelling tot voorgaande jaren naast de nationale toppers nu ook internationale dressuur- rijders aan het vertrek. Deelne mers, die voorheen nog nooit in Zeeland van start gingen zoals Tineke Bartels, Jeanette Haezen en Leida Strijk, maar eveneens Zeeuwse nationale combinaties zijn van de partij met Francisca Bakker, Jeanine Burger en Erica Janse. Naast de nationale en interna tionale spring- en dressuurcom- binaties komen alle klassen van de landelijke ruiters in de dres suur en springen aan de start. Daar staan bij de springrubrie- ken de Zilveren en Gouden Mos sel centraal. Voor de strijd om de Gouden Mossel komen voor Zeeland in de arena onder anderen Anous- chka Bevin met Terranee van De Zwinruiters, Harold Cornelis- sens met Daimond van Hulst, Ilyo de Loos met Factice van De Oranjeruiters, Sandy den Exter met Animo van Noord-Beveland, Simon den Exter met Headline uit Kortgene, Izak van Eyzeren met Fruhling en Attent van De Weelruiters, Stef Nelisse met Desiree van De Schouwse Rui ters, Peter Klaasse met Attentie en Bram Klaasse met Erano, beiden van Walcheren. Dit jaar komt eveneens de natio nale hengstencompetitie dres suur en springen naar Goes. Dit gebeurt donderdag 12 januari. Dit is de laatste wedstrijd van deze competitie, waarna de fina le vrijdag 3 februari wordt ge houden tijdens de hengstenkeu- ringen in de Brabanthallen in Den Bosch, Van onze sportmedewerker Philippine - Nog weinig rood en wit tijdens de bijeen komst die de Ajax supportersclub Zeeuws Vlaanderen in Au Port' te Philippine hield. Een samenkomst waarin Ajax-voorzitter Michael van Praag, geflankeerd door Jan Buskermolen van de supportersvereniging, de show stal. Als geen' ander verkocht hij zijn Ajax met een anderhalf uur durende 'show', doorspekt met anecdotes en uithalen naar concurrerende clubs als PSV en Feye- noord. Het was even wennen. De 275 bezoekers, die richting Philippi ne waren gekomen, wisten niet wat hen te wachten stond. Nieuwsgierigheid lokte hen naar bet mosseldorp. Neerstromende regen had hen niet weerhouden, hoezeer zij ook op de proef wer- gesteld. En dan zeker de eersten die de zaal betraden. Zij werden namelijk eerst opnieuw de regen ingestuurd en moesten - met later veel anderen - schui lend onder afdakjes wachten tot de deuren open gingen. Een val se start dus met de neus tegen een hermetisch gesloten toegang. Zij vergaten echter snel het on gerief, na de 'warming up' met Patrick Nauds, negen jaar speler van KV Lokeren een een jaar Germinal Ekeren en nu geïnte resseerd om bij Hoek te gaan spelen, en een openingspraatje met Jan Buskemolen. Van Hanegem Michael van Praag kon met zijn vurig betoog de concurrentie met de op dat moment de televi sie-kijkers boeiende Youp van 't Hek duidelijk aan. Zeker op mo menten dat de praeses van Ajax uithaalde naar PSV en Feye- noord en naar de Rotterdamse trainer Willem van Hanegem van hij beweerde dat deze niets van zijn spelers weet. 'Zijn' trai ner Louis van Gaal weet alles. „Louis stopt alles in de compu ter en kan daardoor de spelers via grafieken laten zien hoe hun prestaties van dat moment zijn," aldus Van Praag, die zijn hoofd trainer op handen draagt. Met name omdat deze enorm begaan is met de jeugdopleiding, die bij Ajax puur gericht is op profvoet bal zoals Ajax dat wil spelen. „Ajax is daarom geen gezellig heidsvereniging. Wij leiden op tot profvoetballer," aldus Mi chael van Praag, die prat gaat op die aanpak. Een kweekvijver van talent waarin verliezen een on bekend gegeven is en die deson danks maar gemiddeld ander halve speler per jaar voor de hoofdmacht oplevert. In zijn uitleg over het reilen en zeilen binnen Ajax, toonde Mi chel van Praag zich uitermate tevreden over de wijze waarop men binnen zijn club met 'pro blemen' omgaat. „Bij ons hoor je steeds hetzelfde verhaal. Voor de pers minder interessant want die zijn bij andere clubs anders ge wend. Bij PSV komt het voor dat voorzitter Bill Mayer dit zegt en Frank Arnesen dat. Bij ons kan dat niet," zei van Praag, die op vragen uit de zaal over het ver loop van de competitie met name uithaalde naar competitieleider Jan Huybregts die hij onomwon den 'incompetent' noemde. Nooit van gehoord „Philippine, ik moet eerlijk er kennen dat ik er nog nooit van gehoord had," hield Van Praag zijn toehoorders voor. Toch kreeg deze plaats de primeur van een eerste samenkomst van de Zeeuwsvlaamse aanhang van Ajax. Een clubje dat dertien maanden geleden begon en in middels als een van de 26 dis tricten uitgroeide tot 620 leden. Dit binnen een groep die inmid dels 40.000 leden telt en in ver gelijking met de nationale num mer twee Feyenoord (16.000 le den) groots genoemd mag wor den. Het gaat Ajax dus ook in dit opzicht goed. Louis van Gaal, die tot 1996 onder contract staat, moet blij ven. „Of komt Johan Cruijff te rug naar Ajax," vroeg men. Van Praag sloot niets uit. „Louis zal ons eens verlaten. Over de terug keer van Cruyff filosoferen we nog niet," zei hij desgevraagd nadat hij eerder de 500e regiona le supporter, Mike de Wolf uit Axel, vrijkaartjes voor Ajax- Feyenoord had toegezegd en dit eveneens deed aan het 600e lid, Van Noord uit IJzendijke. Arbi ter Loek Zaman nodigde 'zich zelf uit. „Mag ik eens komen fluiten bij het onderlinge toer nooi van de diverse supporters- groepen," vroeg hij. De Hulste naar werd op zijn wenken be diend. Voor hem kon, evenals voor velen, de avond er niet meer door stuk. Ajax in Zeeuws- Vlaanderen is los. Het rood en wit dat uit schuchterheid nog nauwelijks te zien was, komt -eraan. DE NEDERLANDSE dartsspeel ster Francis Hoenselaar heeft het open Brits kampioenschap op haar naam gebracht. In de finale versloeg de Rotterdamse de En gelse Pauline Dyer met 3-2. In de halve eindstrijd had ze met 3-1 van Dyers landgenote Nadine Bentley gewonnen. Van onze sportmedewerker Vlissingen - De werkgroep triathlon Zeeland heeft de zomerkalender rond. Er worden dit jaar weer drie circuits afgewerkt. In de aanloop naar het Super Prestige Tria thlon eerst het uit vier wedstrijden bestaande zwemloop- circuit. Wedstrijden die worden afgewerkt in Oostburg, Vlissingen, Kapelle en Middelburg. Vervolgens het eveneens vier wedstrijden tellende Run-Bi- ke-Run-circuit (Bergen op Zoom, Kattendijke, Zierikzee en Zoutelande) en tenslotte het Super Prestige Triathlon. Voor het zwemloop en RBR- circuit komen de beste drie resultaten in aanmerking voor het eindklassement. Het Super Prestige Triathlon bevat zeven wedstrijden. Van deze wedstrijden tellen de vier beste resultaten mee voor het eindklassement waarbij dan minimaal een kwart triathlon moet zitten. De 75 extra pun ten die vorig jaar bij deelname aan de triathlon van Kruinin- gen waren te verdienen, zijn komen te vervallen. Dit op verzoek van de atleten die van mening waren dat dit compe titie-vervalsend werkte. DEFINITIEVE KALENDER 1995 15 januari: zwemloop Oostburg. 28 januari: zwemloop Vlissingen. 4 februari: zwemloop Kapelle 18 maart: zwemloop Middelburg. 1 april: Run-Bike-Run Bergen op Zoom. 8 april: Run-Bike-Run Kattendij ke. 17 april: Run-Bike-Run Zierik zee. 29 april: Run-Bike-Run Zoute lande. 20 mei: triathlon Kruiningen. 17 juni: triathlon Hoek. 12 juli: strand-RBR Domburg. 26 juli: zeezwemloop Zoutelande. 27 juli: strand-RBR Dishoek. 7 augustus: triathlon Westkapel- le. 9 augustus: strand-RBR Vrou wenpolder. 19 augustus: triathlon Zoutelan de. 2 september: triathlon Zierikzee 9 september: triathlon Seroosker- ke. De datum van de triathlon in Goes is nog niet bekend. Deze triathlon staat wel gepland in de maand juni De valse start van de bijeenkomst in Philippine. Ajax-supporters moeten schuilen in de regen omdat ze nog niet naar binnen mogen. foto camile schelstraete Hulst - Hulstenaar Jeroen Verstraeten zorgde in het Mikro- Elektro-tennistoernooi te Goes voor een uitstekende prestatie door de halve finale te bereiken in de Bl-categorie. In de eerste ronde van het hoofdschema versloeg Verstrae ten Dennis van 't Westeinde met 4-3. Deze minimale score wijst er al op dat dat er sprake was van zeer lange, boeiende rally's. In de kwartfinale moest Ver straeten aantreden tegen Sasse- naar Kim Langeraert. In die wedstrijd was sprake van het zelfde spelbeeld. Jeroen Ver straeten speelde opnieuw zijn geliefkoosde aanvallende spel vanaf de baseline. Uiteindelijk schreef hij ook dit treffen met 4-3 op zijn naam. Vandaag om 10.30 uur moet de Hulstenaar het opnemen tegen Arno Jongsma van 't Halve Maantje uit Goes. Jongsma ver raste de als tweede geplaatste Mike Simon van Ador Sport met 5-4. De andere halve finale gaat tussen Virgil Greeve en Marcel Schouw. Favoriet Ton van Rij thoven uit het Brabantse Zeven bergen moest zich wegens een schouderblessure terugtrekken uit het toernooi. UITSLAGEN AFVALSCHEMA MANNEN ENKELSPEL BI: eerste ronde: Jeroen Verstrae- ten-Dennis van 't Westeinde 4-3, Arno Jongsma-René Schimmelpen- ninck 11-2; Arno Jongsma-Mike Si mon 5-4; kwartfinale: Jeroen Ver- straeten-Kim Langeraert 4-3. Cl: Ard Breure-Rogier van Housselt 8-6, Camiel Folmer-Ramon de Jong 8-3, Ard Breure-Johny Otte 8-3. C2: René Fondse-Jelle Wisse 3-2, André Miljoen-Jim Remijn 6-3, Er- win de Keyzer-Eric Ganseman 13-3. DUBBELSPEL BI: Filius/De Jong-Carpentier/Ver- straeten 7-6, Schouw/Jongsma~Fi- lius/De Jong 8-2, Langeraert/Si- mon-Maandag/Wolfert 6-3. Cl: Versteeg/Wisse-Schillemans/ Van 't Veer 9-4, Folmer/Otte-Goe- degebuure/Maris 9-5. VROUWEN ENKELSPEL B2: Esther Vendrik-Eva Labrujère 8-1, Corine Davidse-Marije Heerin- ga 6-1. Cl: Joke Ganseman-Nathalie Vin- koert 7-6, Anouk van Straaten-Dia- na Smid 8-2. C2: Lydia Wisse-Klazien Wabeke 9-1. DUBBELSPEL B: Davidse/Davidse-Labrujère/He- eringa 7-3, Hartog/Vendrik-Nieuwl- aat/Sigmond 8-4. Cl: Francke/Van Eijzeren-Ban Bel- zen/Stroo 9-3, Francke/Van Eijze- ren-Gorse/Ganseman 9-2. GEMENGDDUBBELSPEL Cl: Vinkoert/Labrujère-Verstr- aete/Verwey 7-5, Van Sabben/Man- ten-Kats/Jongsma 6-5. HARALD DE MAN zal Neder land vertegenwoordigen bij de wereldbekerwedstrijd Super-G die op 10 januari in Flachau (Oos) wordt gehouden. De 21-jarige Alkmaarder kwalifi ceerde zich onlangs in Kaunertal voor het WK reuzenslalom in Sierra Nevada (Spa). DE NEDERLANDSE dartsspeel ster Francis Hoenselaar heeft het open Brits kampioenschap op haar naam gebracht. In de finale versloeg de Rotterdamse de En gelse Pauline Dyer met 3-2. In de halve eindstrijd had ze met 3-1 van Dyers landgenote Nadine Bentley gewonnen. DE VROEGERE aanvoerder van het Argentijnse elftal Diego Ma- radona heeft in Cuba een vriend schapsmedaille in ontvangst ge nomen. Maradona verblijft in het land op uitnodiging van de Cu baanse leider Fidel Castro. De tijdens het WK op dopegebruik betrapte speler kreeg de onder scheiding, omdat hij zich in het verleden diverse keren lovend heeft uitgelaten over Castro. HET BASKETBALSTADION In Athene, waar in juni het Europe se kampioenschap moet worden afgewerkt, is tot grote bezorgd heid van een aantal officials nog lang niet klaar. „De stoelen, het elektronisch scorebord en de houten vloer kunnen nog nirt worden gebruikt," vertelde een official. „We moeten heel hard werken om alles op tijd klaar te krijgen." DE BRAZILIAAN Romario, die zijn land leidde naar de wereld titel in Amerika, is bij een ver kiezing door de Franse krant l'Equipe uitgeroepen tot kam pioen der kampioenen. De aan valler van Barcelona eindigde voor wielrenner Tony Rominger (Zwi) en tweevoudig wereldkam pioen zwemmen op de 50 en 100 meter, Alexander Popov (Rus). DE 42-JARIGE Roger Milla, de succesvolle oud-international van Kameroen, heeft volgens bronnen in Yaoundé een contract getekend met een club in Indone sië. De aanvaller zei na het WK in de Verenigde Staten definitief een punt te zetten achter zijn voetbalcarrière. Hij zou zijn baan als administratief directeur van het nationale team opgeven. Terneuzen - In het indoortennistoernooi in het Racketcentrum te Terneuzen be reikte de plaatselijke favoriet Ab de Zeeuw het hoofdschema in de Dl- 25+-categorie. De Zeeuw schreef poule C op zijn naam. Doorslaggevend was zijn partij tegen Dirk Vrolijk, die een zwaarbevochten 7-6-zege opleverde. In de eerste ronde van het afval- schema is De Zeeuw vrijgeloot, evenals favo riet Jaap Oppeneer. In de kwartfinale treft De Zeeuw Ben Kint, die na een spannende strijd met 8-7 zegevierde over Leen Wijland. Jaap Oppeneer krijgt in de kwartfinale te maken met Han Blokland, die ternauwer nood via 7-6 Bob Hamelink uitschakelde. In de B-klasse werd Boas Bierings eerste. De sleutelwedstrijd was die tegen Michel Ver- berkmoes. Hans Smolders was met een marge van slechts één game te sterk voor Ronnie de Jong in de C 25+-categorie: 8-7. In de halve finale moet Smolders het opnemen tegen Edward Bleyenberg. ENKELE UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B: Boas Bierings-Michel Verberkmoes 7-2, Guido van Poecke-Richard Hamehnk 6-6. C: poule A: Jochen Lasoen-Martijn de Bot 8-3; poule B: Niek de Koster-Louis Nijsten 13-2, Tony Seen-Niek de Koster 7-3, Tony Seen-Louis Nijs ten 14-2. C 25+: poule C: Kees Kommers-Cor Deij 8-2; Peter Kouwijzer-Rinie Deij 8-4; poule E: Ronnie de Jong-Liet Erpelinck 7-3, Dl 25+: poule C: Han Blokland-Jan Mol 6-4; Ab de Zeeuw-Dirk Vrolijk 7-6, Johnny Epskamp-Ad van Mossevelde 9-3; poule K: Leen Wijland-Joop Strijdonk 7-7; D2 25+: poule A: Eugène Lauret-Mathieu van de Aalst 13-12; poule M: Wim de Putter-Cees de Pooter 10-2, Afvalschema C 25+: kwartfinale: Hans Smolders- Ronnie de Jong 8-7. Afvalschema Dl 25+: eerste ronde: Ben Kint- Leen Wijland 8-7, Eric Audenaerd-Enk Cobben 8-5, Han Blokland-Bob Hamelink 7-6, Jan Nou- wen-Herman de Regt 8-7. Afvalschema D2 25+: kwartfinale: Frans Pies- sens-Edwin Sinke 8-4 DUBBELSPEL B: Lasoen/Verberkmoes-Smolders/Van der Sloot 7-6. C-open: Morel/Seen-Nijsten/Lasoen 9-5; poule B: Bleyenberg/Van Quekelberghe-Nijsten/Nijsten 12-3 C 25+: Bleyenberg/Van Quekelbjerghe-Hamelink/ Aan het eind van het jaar nog even na kaarten over inte ressante spellen uit 1994. De ze twee komen uit de hoofd klasse viertallen district West- Brabant en vielen op door af- en tegenspel. Z gever A H 8 7 OWkw. V 10 A 10 6 A96 54 VB 1054 V AH97 532 - *8 N W O Z *962 V B 4 HV532 *102 3 *86 B9874 H V B 7 3 Door Ruud van den Bergh kon Zuid zijn contract niet meer maken. In het volgend spel speelden beide leiders verschillend in de eerste slag en dat kostte een van de viertallen een vracht punten. Aan beide tafels was Zuid in 5K1 beland na hetzelfde bied- verloop. West opende iHa (minstens vijfkaart), N - dbl., O - 2Ha, Z - 3KI, W - 4Ha en N - 5K1. Een 5Ha bod was geen goed uitneembod ge weest, want met twee schop penslagen en een schoppenin- troever plus klaveraas kan dat twee down en dat kost (ge doubleerd) 500 punten. Aan de ene tafel kwam West uit met hartenaas waarop bij Oost de vrouw wegging. Schoppenvrouw werd nage speeld en in Noord genomen met het aas. Zuid troefde daarna een schoppen en Noord een harten. De volgen de twee slagen waren voor klaverheer en -aas. Schoppen heer werd geïncasseerd en Noords laatste schoppen werd getroefd in Zuid. Dit was nog over: Zgever 7 N2 kw. A 7 HV1095 H V B 9 4 A53 H V B 9 4 432 *32 N W O Z *864 *10 3 2 A B 7 87 6 5 H VB 109 2 865 86 A 10 - - A 106 96 B 4 - H975 N B - W O H V 5 3 *- 2 - - B 9 8 7 V Zuid speelde nu ruiten en liet de slag doorlopen naar Oost die zich gewonnen moest ge ven. In de praktijk nam hij met de vrouw en speelde har tenboer die in Zuid werd ge troefd en waarop uit Noord een ruiten wegging. Aan de andere tafel kwam West uit met hartentwee; een signaal voor ruiten. Toen Oost een ruiten terugspeelde, kreeg West zijn introever en Weer w'as het biedverloop aan beide tafels hetzelfde. Zuid opende ISch en terwijl OW telkens pasten, ging het bieden zo: N - 2Rui, Z - 2Sch, N - 3KI, Z - 3Sch, N - 4Sch. Noord had begrepen dat zijn partner een sterke zeskaart schoppen had en gezien zijn karige hartendekking, speelde hij liever de schoppenmanche dan 3SA. Aan beide tafels kwam West uit met harten heer, waar Oost de tien op bijspeelde als signaal voor rui ten. Aan de ene tafel werd de eerste slag met het aas geno men en toen West met troe faas aan slag kwam, incasseer de hij eerst twee hartenslagen voor hij ruiten naar het aas van Oost speelde: resultaat een down. Aan de andere tafel werd har tenheer de eerste slag gedo ken. Het maakte voor de lei der toen niets meer uit wat West zou naspelen, want hij behield de hartencontrole. In de praktijk speelde West har tenvrouw na, die in Noord genomen moest worden. Met klaver stak Zuid over naar zijn hand, troefde zijn laatste harten en maakte het contract omdat OW slechts een har- ten-, een schoppen- en een ruitenslag konden maken. Zegers blijft trainer Axel Axel - Rinus Zegers heeft zijn contract met de voetbalvereniging Axel met een jaar verlengd. De spelersgroep werd hiervan gisteravond in kennis gesteld. Zegers, die in de belangstelling stond van enkele regionale club waaronder derdeklasser Bres- kens, is momenteel aan zijn tweede seizoen bij de Axelse vierdeklasser bezig. „Ik ben tevreden dat hij bij ons is geble ven," aldus Willy van Gremberghe, voorzitter van de voetbal club Axel. Rinus Zegers was eerder trainer van clubs als Vogelwaarde, HW'24 en Hoek. Edy de Witter trainer W STEEN St.-Jansteen - Edy de Witte wordt met ingang van het seizoen 1994/1995 de nieuwe trainer van de voetbalvereniging STEEN. De Witte kwam in zijn actieve voetbalperiode in actie bij STEEN, HW'24 en Axel en was trainer bij Hulsterloo, Philippi ne en Axel. Hij volgt bij STEEN Norbert Samson op. Van onze tennismedewerker Hulst - In het jeugdtennistoernooi in Den Dullaert te Hulst versperde de plaatselijke favorieten Beatrix Verhaegen bij de meisjes tot en met 13 jaar de beoogde eindwinnares Martine Simonse de weg naar de finale. Verhaegen verraste de Sluiskilse in de halve eindstrijd in drie sets. Neve 9-6; poule B: Jurry/Hoving-Erpelink/Oppe- neer 8-7; Van Leeuwe/Risseeuw-Cobben/Nouwen 9-5; poule D: Van Dijk/Perdok-De Rechter/De Waal 10-5. Dl 25+: poule C: Hamelink/Hamelink-De Clerck/ De Kort 8-6; poule E: Mol/Blokland-Lauret/Van de Staal 9-4; poule F: Audenaerd/Neve-Van Duysse/Oostvogels 12-2; poule G: De Vnes/Pie- ters-Filippo/Ysebaert 10-4, poule H: Visser/De Waal-d'Haens/Dutree 10-3. D2/E: poule F: Verschelling/Verschelling-Van Doeselaar/Scheele 12-2. VROUWEN ENKELSPEL Dl: poule A: Hannie Wieland-Trudy Blokland 9-5. DUBBELSPEL Dl: poule C: Laureijns/Dierick-Kriekaard/De Waal 12-2; poule D: Sponselee/Van de Starre- Elskamp/De Maesschalck 8-5; Sponselee/Van de Starre-De Baere/Van Mossevelde 8-2; poule E: Van Ham/Mannie-Dobbelaar/Van Wijck 8-6. GEMENGDDUBBELSPEL C 25+: poule A: Kool/Heye-De Jong/De Zeeuw 8-7; poule B: Visser/Van de Sloot-Van Dijk/Per dok 9-5. Dl 25+: poule B: Hamelink/Neve-Van Dam/Sinke 9-5; poule E: Vermunt/Bourlet-Leeuw/Van de Aalst 12-2; poule F: Adriaansens/Knibbeler- Harms/Van Oorschot 9-3. D2/E: poule B: Dieleman/Bil-Hamelink/Smies 7-6; poule G: Goethals/d'Hauw-Lambert/Lam- bert 8-6; poule F: Delforge/Boddaert-Van Oor- schot/Harms 7-6; poule H: Van de Staal/Van de Staal-Van de Bulck/Ameele 10-5. Het was tot en met de tweede set een gelijkopgaande partij. De eerste set ging via een tie-break naar Simonse, waarna Verhae gen met 7-5 in de tweede set zegevierde. In derde set heerste Beatrix Verhaegen, die met 6-0 aan het langste eind trok. Pascal van Poecke bereikte zo wel bij de jongens tot en met 15 als tot en met 13 jaar de finale. In eerstgenoemde klasse rekende Van Poecke in de halve finale in een Hulsters onderonsje af met Tom Huis: 6-5, 6-3. In de eerste set bereikte Huis een 1-5-voorsprong, maar Van Poecke kwam sterk terug. Mede doordat Huis te weinig risico nam. Van Poecke besliste de tie break met 7-5 in zijn voordeel. Vervolgens speelde Van Poecke cie partij dankzij technisch beter 'tennis gemakkelijk uit. In de tweede set stond hij constant op voorsprong. Dezelfde Tom Huis ging in de halve finale van de oudste leef- tijds-categorie eervol onderuit tegen Rinke van Remortel, die plaatsingsnummer één heeft. In de finale komt Van Remortel uit tegen West-Zeeuws-Vlaming Duncan Blackman. UITSLAGEN JONGENS Tot en met 9 jaar: halve finale: Willem Massoels-Stijn van Doese laar 6-3, 6-3, Michel Raats-Eiso Al- berda 6-2, 6-3. Tot en met 11 jaar: kwartfinale: Jan Claessens-Bart van Remortel 8-3; halve finale: Wim Smet-Jeroen de Block 6-1, 6-1, Nicolas Verbrugge- Jan Claessens 6-4, 2-6, 6-5. Tot en met 13 jaar: kwartfinale: Steve Boots-Laurens de Kort 8-5, Duncan Blackman-Klaas Alberda 7-4, halve finale: Pascal van Poecke- Leen IJzerwijn 6-0, 6-0, Steve Boots-Duncan Blackman 6-5, 6-2. Tot en met 15 jaar: tweede ronde: Pascal van Poecke-Joep Perdaen 16-1; kwartfinale: Kristoph Mor- jaen-Kevin Bosman 11-1, Pascal van Poecke-Tim Sercu 6-1; halve finale: Bart de Keersmaecker-Kristoph Morjaen 6-1, 6-2; Pascal van Poecke-Tom Huis 6-5, 6-3. Tot en met 17 jaar: kwartfinale: Tom Huis-Kristoph Morjaen 8-6, Duncan Blackman-Alexander Bau- wens 8-2; halve finale: Rinke van Remortel-Tom Huis 6-4, 6-0, Dun can Blackman-Jan Maas 6-1, 6-1. MEISJES Tot en met 9 jaar: Eva de Block- Martine Morcus 10-2, Martine Mor- cus-Kim Boes 7-4. Eindstand: 1. Eva de Block. Tot en met 11 jaar: halve finale: Deborah Morcus-Mandy de Kind 17-0. Tot en met 13 jaar: kwartfinale: Fanny Kool-Veronique Raes 6-5; halve finale: Beatrix Verhaegen- Martine Sfmonse 6-7, 7-5, 6-0. Tot en met 15 jaar: halve finale: Inge Meul-Martine Simonse 4-6, 6-2, 6-3.

de Stem | 1994 | | pagina 13