Edward Bleyenberg poule-winnaar Reizigers van oud naar nieuw opgelet. i Stef Trek va Jeugd geniet volop van trainingsstage WIELER SPATTEN s I Poule-zege Langeraert/Simon in Goes Winst Ignace van Nevel Officier vj DE STEM SPORT ZEELAND B2 Poule-wedstrijden van tennistoernooi in Terneuzen in eindfase Vojvodina bezoekt Nederland SPORTNIEUWS KORT Australië wint ook tweede match Momenten uit Moskou SCHAAKRUBRIEK m A ft AA m m m m s Nat winterwe speelt boeren weinig parten Bent u de creatieve therapeut die de Stichting Psychiatrische Zorgvoorzieningen Zeeland zoekt? Kijk morgen in DE STEM en maak werk van deze of een van de vele andere vacature VRIJDAG 30 DECEMBER 1994 Van onze tennismedewerker Henk van de Voorde Terneuzen - Het tennistoernooi in het Terneuzense Racket centrum in inmiddels flink op gang gekomen. De poule-wed strijden bereiken de eindfase. TENNIS In de C25-categorie is Edward Bleyenberg evenals een jaar ge leden goed op dreef. In dezelfde categorie kan hetzelfde gezegd worden van wedstrijdleider Jan Veraart. Laatstgenoemde werd poule-winnaar na ruime over winningen op Pieter de Klerk en Johny Bleyenberg. Edward Bleyenberg schreef een andere poule op zijn naam na forse zeges op Johan Heye en Ivo Wouters. In de overige poules in deze klasse zijn de beste papie ren in handen van Peter Kouwij- zer, Ronnie de Jong en Hans Smolders. Van dit drietal won alleen De Jong betrekkelijk een voudig, van Gerrit Perdok. Voor Kouwijzer en Smolders was de winst tegen respectievelijk Mac- ky Edwards van Muyen en Aart van der Sloot pas weggelegd na een grote krachtsinspanning. Beiden zegevierden met slechts een marge van één game. De Axelse gebroeders Jean-Paul en Jurgen de Bakker presteren tot dusverre sterk in de C-open- klasse, net als Drive-speler Onno van Quekelberghe. Huib van den Akker werd poule winnaar in de Dl 25+-categorie na overtuigende overwinningen op James Proost en Martien Sponselee. In de dubbel-B-categorie werd het duo Niek de Koster/Guido van Poecke verrassend verslagen door Bleyenberg/Vermeer. In de C-open-klasse twijfelt nie mand eraan dat de toernooi winst zal gaan naar de West- Zeeuws-Vlaamse combinatie Ro bin Morel/Tony Seen. In de C 25+-categorie eindigde de heroïsche strijd tussen Eric Neve/Hessel Hamelink en Huib van den Akker/Kees van Tiel in een 7-7-gelijkspel. Het duo Eddy Thans/Ivo Wouters schreef poule B op zijn naam door te winnen van Adrie Risseeuw/Charles van Leeuwe en Eric Cobben/Jan Nouwen, beide keren met 7-5. BELANGRIJKSTE UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL C-open: Jean-Paul de Bakker-Mar- tijn de Bot 7-1, Jurgen de Bakker- Louis Nijsten 9-3, Onno van Que- kelberghe-Adrie van Dijk 7-2. C2 25+: Jan Veraart-Pieter de Klerk 9-2, Jan Veraart-Johny Bleyenberg 11-2, Edward Bleyenberg-Johan Heye 10-1, Edward Bleyenberg-Ivo Wouters 7-2, Peter Kouwijzer-Mac- ky Edwards van Muyen 6-5, Ronnie de Jong-Gerrit Perdok 8-4,Hans Smolders-Aart van der Sloot 7-6. Dl 25+: Huib van den Akker-James Proost 9-5, Huib van den Akker- Martien Sponselee 11-1. D2/E 25+: A. Verschelling-W. de Blaay 14-3, A. Deron-W. de Blaay 12-2, J. van de Staal-J-P d'Hauw 11-2, J-P d'Hauw-M. Brevet 8-6, H-P de Jonge-M. Geyssen 9-4, S. Donze-E. Lambert 6-4, J. Reckers- E. Lambert 12-5, J. Louweret-M. Potvlieger 10-2, L. Strijdonk-M. de Pooter 6-4, J. Bac-L. Slabber 11-1, L. Oostvogels-W. de Putter 8-4, D. de Clerck-W. de Vlieger 8-3. DUBBEL B: Bleyenberg/Vermeer-De Koster/ Van Poecke 7-5. C-open: Morel/Seen-Langeraert/ Jongsma 11-2, Langeraart/Jongsm- a-Lasoen/Nijsten 10-5. C 25+: Neve/Hamelink-Van den Ak ker/Van Tiel 7-7, Bleyenberg/Van Quekelberghe-Van den Akker/Van Tiel 8-4, Thans/Wouters-Risseeuw/ Van Leeuwe 7-5, Thans/Wouters- Cobben/Nouwen 7-5, Van Dijk/Per dok-Mol/Hoving 6-6. Dl 25+: Epskamp/Strijdonk-Van Dam/Vink 9-6, Van Dam/Vink-De Kraker/Potvlieger 10-5, Filippo/ Ysebaert-Stofferis/Van Quekelberg he 12-3, Audenaerd/Neve-De Reus/ Zoutendijk 11-4. VROUWEN DUBBEL D2/E 25+: Moorthamer/Broeckaert- Neveövan de Bulck 10-2, M- oorthamer/Broeckaert-Gijssen/'t Gilde 7-2, Moorthamer/Broeckaert- De Clerck/De Dobbelaere 12-2. GEMENGD DUBBEL C 25+: Eyke/Hamelink-Kool/Heye 9-5, De Jong/De Zeeuw-Eyke/Ha- melink 9-7. Dl 25+: Wieland/Schuitvlot-De Kort/Deij 9-5, Wieland/Schuitvlot- Kools/Cevaal 10-7. D2/E 25+: Zoutendijk/Van Gelder- Franse/Geyssels 7-5, Zoutendijk/ Van Gelder-Proost/Proost 9-3. ATLETIEK In de eerste van de drie af te leggen ronden kwamen drie man aan de leiding. Fons Warrens schroefde bij de eerste zand strook het tempo op. Hij kreeg in eerste instantie alleen Theo Ra- bout mee (hij liep en won de 9,4 kilometer). Even later meldde ook Ignace van Nevel zich. voor aan. Dat betekende bij de eerste doorkomst aan de streep drie leiders, met daarachter Darwin Kint, Frank Verschorre, Mat- thieu Warrens en Jan Geelhoedt. Van Nevel die duidelijk zijn dag weer had, plaatste zijn beslissen de versnelling daarna op dat gedeelte van het parcours, dat hij normaal gesproken haat, het rulle zand. Veteraan Warrens moest als eerste afhaken. Even verder kon ook Theo Rabout het tempo van de kleine Belg niet meer volgen. Het gevolg was dat Van Nevel met een geruststellen de voorsprong aan de laatste ronde van 4,7 kilometer begon. Bij de vrouwen ging de wereld kampioene triathlon Terese van Lare als enige de natuurelemen ten te lijf. Op de middenafstand liep Ingrid Verheye op haar trai- ningsparcours lange tijd aan de leiding. In de slotkilometers kreeg zij echter de bekende man Danny Blind (links) doceert de voetbaljeugd, daarbij bijgestaan door Peter van Vossen. Van onze sportmedewerker Lewedorp - Bijna honderd jeugdige voetbalenthousiasten uit Zeeland en enkelen uit Brabant, in de leeftijd van tien tot vijftien jaar, hebben twee onvergetelijke dagen beleefd tijdens de trainingsstage die onder leiding stond van de Ajacieden Danny Blind en Peter van Vossen. Dit voetbalkamp zou aanvankelijk worden afgewerkt op het terrein van Nieuwdorp maar door de hevige regenval moest uitge weken worden naar elders. Op woensdag morgen werd daarom begonnen in een sporthal in Zierikzee. 's Middags, toen het weer iets gunstiger werd, kon het pro gramma worden voortgezet op het terrein van VC Vlissingen. Op het terrein van Lewedorpse Boys werd gisteren onder an dere de finale gehouden van de penalty- wisselbokaal, die in het bezit kwam van Nighel Holmes uit Colijnsplaat. Hij wist doelman Edwin van der Sar van Ajax driemaal te passeren. Behalve Van der Sar was ook Ajacied John van den Brom naar Zeeland gekomen om cachet te geven aan dit voetbalkamp, plus Maurice van Ham van SK Beveren en doelman Ruud Pen- nings van Veere. Behalve veldtrainingen kregen de spelers foto jaap wolterbeek ook een theoretisch gedeelte voorgescho teld en werd een quiz gehouden. Tot de meest talentvolle speler werd uitgeroepen de veertien-jarige Jordy Bakker uit Arne- muiden, de opvallendste doelman was Jo hn Kraayenbrink uit Hansweert. Een tiental spelertjes uit Zeeuws-Vlaande- ren namen deel aan het voetbalkamp dat verder werd bezet door jongens uit alle windstreken van Zeeland. Danny Blind liet weten dat alles perfect is geslaagd ondanks het minder gunstige weer. „De jongens toonden zich leergierig en zijn enthousiast en met veel plezier bezig geweest. We zullen dit dan ook zeker herhalen. Edward Bleyenberg, die tot dusverre goed op dreef is in het indoor-tennistoernooi in Terneuzen. foto camile schelstraete Van onze atletiekmedewerker Breskens - Ignace van Nevel en de trimlopen op de Napoleon hoeve hebben iets met elkaar. Ook dit jaar won hij de 14,1 kilometer lange loop. De Maldegemnaar was dit jaar de snelste van het veertigkoppige peloton. Dit onder bijzonder zware weersomstandigheden, want het stormde op de dijken in het West zeeuwsvlaamse land. met de hamer op bezoek en moest zij Nicole Spruit laten passeren. Op de kortste afstand liep Mat- thieu Warrens van begin tot eind aan de leiding. Agnes de Ridder kwam op deze afstand als eerste vrouw binnen. UITSLAGEN MANNEN 4,7 km: 1. Matthieu Warrens (Kloosterzande) 16.30, 2. Stefan Krijnen (Oostburg) 17.34, 3. Theo de Jong (Terneuzen) 20.00, 4. Martijn de Koning (Retranche- ment) 20.47, 5. Niels-Jan Geel hoedt (Terneuzen) 20.53. 9,4 km: 1. Theo Rabout (Zuid- zande) 32.55, 2. Frank Verschorre (Breskens) 33.40, 3. Gerrit Heu- sinkveld (Deventer) 36.01, 4. Pa trick van de Vijver (Zuiddorpe) 37.08, 5. Johan Huigh (Schoon- dijke) 37.52. 14,1 km: 1. Ignace van Nevel (Belgie) 49.53, 2. Fons Warrens (Kloosterzande) 51.00, 3. Jan Geelhoedt 53.31, 4. Darwin Kint 54.27, 5. Jan de Jonge (allen Ter neuzen) 55.34, 6. Jan van de Linde 56.14, 7. Heinz-Peter Lauret (bei den Oostburg) 56.39, 8. Georges Goole (Zuiddorpe) 56.52, 9. Huub de Loos (Oostburg) 56.52, 10. Di- dier Zeis (Belgie) 56.52. VROUWEN 4,7 km: 1. Agnes de Ridder (Zuid dorpe) 22.01, 2. Coby SCherbeyn (Terneuzen) 25.25. 9,4 km: 1. Nicole Spruit (Terneu zen) 46.00, 2. Ingrid Verheye (Breskens) 47.08. 14,1 km: 1. Terese van Lare (Sluis) 59.16. Van onze tennismedewerker Goes - De combinatie Kim Langeraert/Mike Simon werd poule-winnaar in de B-cate- gorie van het sterkbezette Mikro-Elektr-tennistoernooi te Goes. TENNIS In een Zeeuws-Vlaams onder onsje rekenden Langeraert en Simon via een benauwde 6-5-score af met Serge Carpen- tier/Jeroen Verstraeten. Laatst genoemde combinatie gaat even wel ook door naar het afvalsche- ma door een ruime overwinning op Martijn Proos/Jauko Bronk- horst. Het duo Simon/Langerae- rt had eveneens Proos/Bronk- horst met forse cijfers bedwon gen. UITSLAGEN MANNENENKEL BI: Virgil Greeve-Jacco Filius 9-2, Dennis van 't Westeinde-Ronald van de Broek 8-3, Kim Langeraert-Harold Schipper 5-4, Virgil Greeve-Ronald van de Broek 7-1. Cl: Johny Otte-Christiaan Huizer 7-6, Ruben Hendrikse-Pascal van Driel 5-3, Camiel Folmer-Ruben Hendrikse 5-4, Ramon de Jong-Hans-Jan Goedege- buure 7-2. C2: Fabian Probert-Paul Eversdijk 10-3, André Miljoen-Bas Both 7-2, Fa bian Probert-Wim Bos 11-3, Paul Eversdijk-G-J Schellekens 6-3, René Fondse-Ilco van Belzen 6-3, Ko Siere- veld-Ferdinand Schletterer 10-3, Jelle Wisse-Ko Siereveld 6-3, Edwin de Keyzer-Sjoerd Flipse 4-2, Eric Ganse- man-H. van Kemenade 10-1. Dl: Klaas Marijs-Jos Korstanje 9-2, Izaak van de Hooft-Martin van de Steen 7-4, René Fondse-Cees van de Vrie 7-3, Sjors de Lange-Maarten Gi- deonse 8-2, Wim Mulders-Duncan Lau 9-2, Freek Wisse-Gareth Lau 7-1, Ilco van Belzen-Ferdinand Schletterer 7-4, Lauran Geus-Rutger Dierendonck 8-4, DenniS van Tuyl-Sander Kats 9-3, Wim Mulders-René Fondse 4-3, Lau ran Geus-Ilco van Belzen 5-4, Wim Bos-Sjors de Lange 11-2. D2: Sven Vermeulen-Adrie Stroo 7-6, Walter Houtzager-Roland van de Meu- le 10-4, Danny Pannekoek-John Jan sen 6-2, Jeroen Waverijn-Tonny Nelis 9-4, Bram Ossewaarde-Herman Heu perman 9-3. D35+: Ger Voeten-Jan Braam 12-3, Bas van Belzen-Cees van de Vrie 4-3, Max Jongsma-Bas van Belzen 5-4, Ger Voeten-Rien aarts 10-3, Bert Meeuwis- se-Leen Breure 4-3. MANNENDUBBEL BI: Schouw/Jongsma-Gorsse/Thore- naar 6-4, Schouw/Jongsma-Maandag/ Wolfert 7-5, Langeraert/Simon-Car- pentier/Verstraeten 6-5, Langerae- rt/Simon-Proos/Bronkhorst 8-2, Me- eandag/Wolfert-Gorsse/Thorénaar 6-5, Carpentier/V erstraete- n-Proos/Bronkhorst 9-3. C1Versteeg/Wisse-Probert/Probert 8-4, Goedegebuure/Maris-Van Driel/ Jongsma 7-3. C2: Melisse/Schellekens-Ab- bink/Jongepier 12-1, Kats/Kokelaar- Engelse/Steen 8-5, Flipse/Flipse-Lan- ge/Moere 8-7, Sinke/Tovan-Ouwe- hand/Gideonse 8-6, Jansen/Meulmees- ter-Hemel/Scheepers 7-3, Keyzer/M- anten-Melissen/Schellekens 8-5, Kats/ Kokelaar-Beuns/Van Gellecum 8-3. Dl: Eversdijk/Kole-Feher/Joosten 12-1, Vucic/Lau-Merve/Mulder 14-2, Korstanje/Korstanje-Van Belzen/Jan- sen 9-4, Jeras/Kok-Koster/Visser 7-5, Bont/Vinkoert-Bosschaert/Caljouw 7-5. D35+: Besuyen/Hoogerhuis-Ko- ehort/Bruchere 8-5. VROUWENENKEL BI: Afke Hartog-Chantal Nieuwlaat 8-2, Marjet Groenleer-Luciënne Sig- mond 5-3. B2: Eva Labrujère-Erieka Ouwehand 7-2, Corine Davidse-Mireille Drenth 5-2, Esther Vendrik-Janita Davidse 6-4. Cl: Diane Smid-Marilyne Kats 6-3. Dl: Wendy Jansen-Carla de Nooyer 7-6, Hanna Bruynzeel-Margriet Dries- sen 7-2. D2: Evelien Scheers-Bianca Lauwerda 7-3, Marietje Rijk-Janneke van Belzen 10-3. VROUWENDUBBEL Cl: Stroo/Van Belzen-Merwe/Tol 6-5. Dl: Van Gilst/Jongsma-Oreel/Sturm 11-4. D2: Welleman/Meulpolder-Ho- fman/Hofman 11-3. (ADVERTENTIE) Ook NS viert oud nieuw. Daarom rijden er op oudejaarsavond vanaf 20.00 uur geen treinen meer. Op zondag 1 januari 1995 rijden de treinen als op iedere normale zondag. Wilt u meer weten, dan kunt u bellen met OV-Reisinformatie: 06-9292 (50 cent per minuut). U krijgt dan informatie over het treinverkeer en ander open baar vervoer. Op 30 december van 6.00 tot 24.00 uur, op 31 december van 7.00 tot 21.00 uur en op 1 januari vanaf 7.00 uur. Daarnaast kunnen ook onze conducteurs en de mensen achter het loket u er meer over vertellen. Wij wensen u een prettige jaarwisseling en een voorspoedig 1995. Ouderkerk aan den Am- stel - Vojvodina Novi Sad maakt als een van de eerste voetbalclubs ge bruik van het opheffen van het embargo dat de Verenigde Naties hadden opgelegd aan het voor malige Joegoslavië. De lijstaanvoerder in de competitie van Servië en Montenegro speelt begin januari drie wedstrijden in Nederland. Vojvodina neemt het don derdag 5 januari in Katwijk op tegen Quick Boys. Twee dagen later is Holland uit Utrecht de tegenstander. Dinsdag 10 januari speelt de voormalige Joegoslavi sche club op het nieuwjaar- stoernooi van Cambuur. Volgens de coach van Voj vodina zijn de wedstrijden bedoeld meer inzicht te krij gen in de positie die zijn team inneemt na drie jaar van het internationale to neel te zijn weggeweest. Oudej aarsloop in Nieuwdorp Nieuwdorp - De Goese atletiekvereniging AV'56 houdt in samenwerking met de voetbalvereniging Nieuwdorp op zaterdag 31 december Oudejaarslopen. De afstanden zijn: drie, zes of negen kilometer. De deelname staat voor iedereen open. Het startschot van alle afstanden wordt om 14.30 uur gegeven aan de ingang van het sportcomplex van de voetbalvereniging Nieuwdorp waar men vanaf 13.30 uur kan inschrijven. Sylvestercross in Zuidzande Zuidzande - De West-Zeeuws-Vlaamse atletiekvereniging De Wielingen houdt op zaterdag 31 december de traditionele Sylvestercross in het Erasmusbos, gelegen tussen Zuidzande, Nieuwvliet en Cadzand. Om 14.15 uur gaat de jeugd van start voor hun 1500 meter. De vijf en tien kilometer vertrekken om 14.30 uur. Alle lopen tellen mee voor het Natuurlopenklassement van De Wielingen waarvoor bij de senioren vier en bij de jeugd vijf lopen meetellen. Er kan ter plaatse vanaf 13.15 uur worden ingeschreven. Er is geen was- en kleedaccommodatie, maar dat hoort bij deze oudejaarscross. Oudej aarscross in Axel Axel - De scheidsrechtersvereniging (COVS) Zeeuws-Vlaande- ren houdt zaterdag 31 december in samenwerking met de Terneuzense atletiekvereniging Scheldesport de traditionele Oudejaarscross in het Axelse bos. Het geheel bestaat uit de afstanden 500 meter (start 13.30 uur), 3200 en 6400 meter (start 13.45 uur) en 9600 meter (start 14.30 uur). Inschrijving is mogelijk vanaf 12.30 uur in de kantine van de voetbalvereniging Axel. Het inschrijfgeld voor volwassenen bedraagt vier gulden en voor kinderen een rijksdaalder. Smulders in Duitse wereldbekerploeg Inzeil - Cor-Jan Smulders is opgenomen in de Duitse schaats ploeg voor de wereldbekerwedstrijden van januari en februari. De 25-jarige Smulders start in Davos, Innsbruck en Inzel op de 1500 meter. Enige jaren geleden besloot de Eindhovenaar zijn schaatstoe- komst te zoeken in Grefrath, Duitsland, nadat de Nederlandse schaatsbond niet Smulders maar Rintje Ritsma een plaats in de nationale seniorenkernploeg had gegeven. ERIK VEREECKEN, de amateur uit Hulst, reed in het Belgische Diegem tijdens een B-cross naar een vierde plaats. Melbourne - Het Australische cricketteam heeft donderdag in Melbourne ook de tweede testwedstrijd in de reeks van vijf tegen Engeland gewon nen. In het MCG-stadion hadden de Australiërs op de slotdag geen enkele moeite mét de Engelse batsmen. Het verschil in twee innings bedroeg 295 runs. Australië kwam tot de totalen 279 en 320 voor zeven (gesloten), Engeland bleef steken op 212 en slechts 92. Fast bowler Craig McDermott was de grote man bij de Australiërs in de tweede in nings. Hij veroverde vijf wickets voor niet meer dan 52 runs. Uit het partijmate riaal van de voor bije Schaakolym piade selecteerde ik enige aardige combinaties. Voor al le diagrammen geldt: wit speelt en wint, hetzij door materiaalwinst hetzij door mat. De oplossingen vindt u in de rubriek van volgende week. Door Tfieo Hommeles mm Êk'Él Is! DIAGRAM 9 DIAGRAM 10 Van onze verslaggever Goes - De trek van veel cie Zeeland zet door. 1 vestigden zich al een ders uit Noord-Brabar Holland in de provinc half jaar worden er nog ven verwacht. „Zeeland is relatief een le ben we al, dus waarom d Van onze correspondent Terneuzen - Forse ge verplichte verkeerscui listen op de Zeeuws- niet laten staan. Volge is er dit jaar weer een onder invloed. Tijdens de laatste zitting i neuzen van de politierech jaar stonden er achttien pe voor het beklaagdenbank; dat ze met teveel drank o achter het stuur waren gek „Het gekke is dat iedereen dat je met een slok teveel achter het stuur kan kruipi is inmiddels een klassiek beeld. Voorlichting en ver cursussen helpen dus gee De Belgen zijn nu ook va ning dat rijden onder ii streng aangepakt moet w De straffen gaan daar met van volgend jaar drastisc hoog. Je loopt het risico maanden gevangenisstraf geldboete van maximaal t mille," aldus Mos gisteren. De Officier van Justitie met deze fikse straffen in pe eens te zijn. Overigens oj hij ook eind vorig jaar al d val op de automobilisten achter het stuur een 'Bourg sche levenstijl' op nahouder Een 61-jarige inwoner van hole had begin juli geen r werking verleend aan een a onderzoek. Op de vraag van tierechter H. van Breda dacht nog wel in staat te zi te rijden, antwoordde de m< vestigend. Van onze verslaggever Goes - Het extreem natte terweer bezorgt de Zeei boeren weinig schade. N bietenoogst is het de wi: tarwe die nog rest in de kers, en die tarwe kan we stootje hebben. „De meeste akkerbouwers bezig met onderhoud van gt wen en machines, dus de deert hen niet. Wel is het zo dat nu blijk waardevol een goed onderho drainagesysteem is. Bij boeren die dat niet zo he onderhouden staat het lan blank," aldus voorlichter van de boerenorganisatie ZJ Goes. De aardappeloogst was zoal kend uitermate slecht. Z aardappelen bleken glazig t< dat de boeren niet konden teren van de hoge marktpri De suikerbieten maakten goed. Door een goeie opbrengst ei relatief hoog suikergehalte, gen de Zeeuwse boeren niet gen, aldus de ZMO. ADVERTENTIE

de Stem | 1994 | | pagina 8