Wethouders van WD en PvdA Vanaf 1 januari bent u niet meer alleen op het perron, rkocht. Jonge musici tonen gedisciplineerdheid POLITIE RAPPORT ZEELAND C3 Nieuw college in Sluis-Aardenburg kan rekenen op tien van de dertien zetels 'De eerste ambassadeur van Zeeuws Vlaanderen' Een prettige reis. We gaan ervoor. C2 DE STEM NIEUWS DRT Brengt de gezondheid ernstige schade toe. k.b. 4.10.1994 Stb.720. WEEKENDDIENSTEN :CEMBER 1994 VRIJDAG 30 DECEMBER 1994 '9 6.15, 19.30 en 22.00 uur The 9 16.15, 19.30 en 22.00 uur 22.00 uur Timecop 22.00 uur Only You 16.15 uur Miracle on 34th 9.30 en 22.00 uur Interview Vampire BURG leater ir De Aristokatten ir The Specialist INGEN ra 1-2-3-4 n 19.00 uur De Leeuweko- 19.00 en 21.30 uur The Lion r Timecop ur Interview with the vampi- n 19.00 uur Miracle on 34th 9.00 en 21.30 uur Junior oop 7.00, 20.00 en 22.30 uur Milk 17.00, 20.00 en 22.30 uur The n 17.00 uur Only you 17.00, 20.00 en 22.30 uur w with the vampire n 22.30 uur Nostradamus n 22.30 uur Sirens in 17.00 uur Miracle on 34th 17.00, 20.00 en 22.30 uur P 7.00 uur De Leeuwekoning 7.00, 20.00 en 22.30 uur The ng in 22.30 uur The specialist 17.00, 20.00 uur Max lur Blown away in 22.45 uur Pulp Fiction 17.00, 20.00 en 22.30 uur man loves a woman 17.00, 20.00 en 22.30 uur Gump IISTOERNOOI - Het oliek Vrouwengilde donderdag 12 januari ennistoemooi in gemeen- iscentrum Den Dullaert. loemooi begint om 09.00 i de prijsuitreiking is om uur voorzien. JWJAARSBAL - De Hulst van de. NCB haar nieuwjaarsbal g 6 januari om 20.30 uur en Dullaert. Alle NCB-, en KPJ-leden zijn wei- De dansmuziek wordt rgd door het Jumbo Trio. osterzande BOLLEN - Op aarsdag (zaterdag) houdt ralvereniging Hontenisse ditionele oliebollenactie, tur en leden zullen de imijen bakken in hun :ne. De jeugdleden zullen ze huis-aan-huis aanbie- ;ussen 09.00 en 13.00 uur. sen, die niet kunnen of in wachten tot er wordt ;ebeld, kunnen de oliebol- elf afhalen in de handbal- ine aan de Emmastraat. pbrengst van deze actie is ;md voor de jeugd van de niging. ille/Monique Strobbe Longueville ten koste Bout Bakels/Wemer van Sulck (12-2) en Ineke de ■ckere/Ria Spuessens 2). Tevens was in de mixed combinatie Longueville/ rs succesvol via 7-3 tegen nda van Pamelen/Werner de Bulck. Namens Groos- smaakten de mixed-kop- Ineke de Bruyckere/Bert Kuier, Ria Spuessens/ Bakels en Jolanda van elen/Bert van Kuier het van de overwinning door es van 8-6, 8-6 en 9-4 op ereenvolgens Jongbloed/ bbe, Longueville/Strobbe trobbe/Haers. SLAGEN e A: Longueville-Groosman Ador Sport-De Paepe 8-4. e B: Boskreek 1-GVD's 7-5, De k-BVC Sluis 12-0. Sport 1 versloeg in poule E de Ador-tenniscompetitie voor aen met 10-2 Onze Zorg. Evert rommel zegevierde met 8-5 over n Vermeulen, Mare Overdulve 6-4 over Wim Carabain en Wim lieger met 5-4 over Mario de r. Voor Onze Zorg kon Ben lersa iets terugdoen met een ieve 8-5-score op Mare Stam. er wonnen de dubbelcombina- Tommel/De Vlieger en Stam/ dulve met 8-4 en 6-5 van Ver- len/De Lijser respectievelijk iers/Carabain. SLAGEN e E: Ador Sport 1-Onze Zorg Ador Sport 3-SGZ 2 9-3. Van onze verslaggever Sluis/Aardenburg - PvdA en WD/Gemeentebelangen leveren in de personen van A. Keijmel-Cambier en J. du Fossé de wethouders in het college van de nieuwe gemeente Sluis-Aardenburg. Deze coalitie kan rekenen op de steun van de tweemansfractie Rammelaere en steunt daarom op tien van de dertien raadszetels. 'Formateur' J. du Fossé, lijstaan voerder van WD/Gemeentebe langen, toonde zich gisteravond een tevreden man. „Wij hebben een beleidsprogramma dat wordt ondersteund door drie van de vier fracties. Een goede score. Het eerste gesprek over de wet houderszetels hebben we ge voerd met het CDA, na ons de grootste fractie. Die stelde ech ter zulke eisen ten aanzien van gewenste portefeuilles dat wij daar echt niet op konden in gaan." Globaal is het gemeentelijk be leid in drie sectoren verdeeld. Grondgebied valt hierbij toe aan de WD; Middelen (inclusief per soneelszaken) is voor de burge meester en Welzijn en Cultuur in principe voor de PvdA. „Wij vinden dat de burgemeester een volwaardige portefeuille moet hebben. Zo niet dan had den wij drie wethouders moeten hebben en dat is voor een ge meente als deze te veel van het goede," aldus Du Fossé. Hij be treurt het dat het CDA nu bui tenspel staat. „Ik kan mij de teleurstelling daar wel voorstel len, maar politiek is nu eenmaal een hard vak. Maar zowel het CDA als WD/Gemeentebelan gen staan voor een zo sterk mo gelijke gemeente Sluis-Aarden burg. Ik denk dat wij in de toekomst elkaar onder die noe mer wel zullen vinden" Weloverwogen „Er moeten alleen nog wat punt jes op de -i- worden gezet, maar we zijn er in grote lijnen uit", bevestigt Annie Keijmel-Cam bier (PvdA), beoogd wethouder van de nieuwe gemeente Sluis/ Aardenburg. „Ik ben tevreden over deze coalitie." Ook F. van Dongen(WD/Ge- meentebelangen) toont zich dik tevreden met het behaalde resul taat. „We zijn blij met de beide wethouders Du Fossé en Keij- mel. Er is tijdens de besprekin gen geen onvertogen woord ge vallen. Qua programma waren we het snel eens en er is nu een weloverwogen coalitie ontstaan. We hebben een breed draagvlak want tien van de dertien zetels. Ik hoop wel dat het CDA con structief zal samenwerken, want we hebben niet de bedoeling ge had iemand te kwetsen." Dat de coalitie WD/Gemeente belangen, Pvda en lijst Ramme laere uiteindelijk uit de bus is gerold is voor E. Rammelaere geen verrassing. "Ook wij zijn. tevreden. We kunnen nu een stempel op het beleid drukken en we waren zelfs nog in de race voor een wethouderszetel. Drie vind ik teveel, twee wethouders is voldoende," aldus Rammelae re gistermiddag tijdens de af scheidsreceptie van burgemees ter Jongmans. „We wilden een Aardenburgse wethouder en met Annie Keijmel zijn we redelijk tevreden. Ik denk dat we een goede rol kunnen spelen in de nieuwe raad." Slippendrager Minder positief is R. van de Wijnckel van de CDA-fractie, die buiten de boot gevallen is. „Jammer, we hadden graag mee gedaan," zegt van Wijnckel. „We wilden graag een portefeuille met een meer beleidsmatige in houd zoals Financiën. Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening waren al voor de VVD/Gemeen tebelangen bestemd. Als enige bleef dan nog Welzijn over. Het is niet direct een waarde-oor- deel, maar we wilden wel iets in de pap te brokkelen hebben. Welzijn wordt toch grotendeels regionaal geregeld." De CDA-fractie is daarna niet meer voor gesprekken uitgeno digd. „We wilden niet als slip pendrager of versiering mee doen. We hebben onze wensen ingediend, maar hebben daarna niets meer gehoord," vervolgt van de Wijnckel. Aanstaande zaterdag om 11.00 uur wordt in het stadskantoor van Sluis het beleidsprogramma gepresenteerd. Van de Wijnckel is hiervoor niet uitgenodigd: „Gezien het spel vooraf en de manier waarop we nu behandeld zijn acht ik de kans niet groot dat we dit plan, dat ik natuurlijk nog niet gelezen heb, zullen on dersteunen." Lysenko Jeugd Orkest in het Zuidlandtheater Temeuzen - Zuidlandtheater. Concert door het Lysenko Jeugd Orkest Kiev o.l.v. Ser gei Protopopov m.m.v. pianist Vyatscheslav Zubkov. Werken van Peter Ujitsj Tsjaikovksy, Nino Rota en Georges Bizet. Gehoord op donderdag 29 de cember. Door Jeanette Vergouwen MUZIEK maken is een voor recht. De leden van het Ly senko Orkest zijn niet ouder dan 19 jaar. Jeugdige musici die nog moeten beginnen aan een conservatorium studie. De prestatie van dit orkest, dat twee weken op toemee is door Nederland, kan dan ook met 'verbluffend' aangeduid worden. Opvallend tijdens de uitvoering was de grote gedisciplineerheid van de orkestleden. Er werd met aandacht gespeeld en op enkele ongelijkheden na zo goed als foutloos. Voor het publiek was het een kennismaking met de wijze waarop in Oost-Europa gemusiceerd wordt. De klank van de kopers is anders en daar door ook de totale orkestklank kleur. De natuurlijkheid en vooral de inzet die deze jeugdige muzikan ten etaleren, is erg aantrekkelijk. Het programma bevatte twee be kende werken waar iedereen die van muziek houdt van kan ge nieten. De Notekraker-Suite van Tsjaikovsky is een topper. Het werk werd puntig, doch wat braaf uitgevoerd. Deze suite werd door Tsjaikovsky samenge- Na het officiële gedeelte verlieten burgemeester Jongmans en zijn gezin onder een staande ovatie de St. Baafskerk, waarna nog een druk bezochte receptie volgde. foto camile schelstraete Veel lof van politici voor vertrekkende burgemeester E. Jongmans van Aardenburg steld in 1892, lang voordat het gehele ballet werd uitgevoerd. Het is een van zijn laatste wer ken en het toont de grote orkes- trator. Dat bleek o.a. in de vuri ge Russische dans (Trepak) die vlot en krachtig over kwam. Op vallend waren de harpsolo en de mooie hoominterventies in de Bloemenwals. Het pianoconcerto van Nino Ro ta (bekend als filmcomponist o.a. van The Godfather) is geen groots werk. Erg fragmentarisch en eigenlijk een mix van frag menten van allerlei componisten. Zijn Piccolo mondo antico con certo vergt van de solist een grote technische vaardigheid en die bezit de 18-jarige Zubkov. De virtuoze passages lijken op puur vuurwerk en de piano wordt vaak meer als slag- dan als snaarinstrument gebruikt. Het werk bevat Rachmaninov trekjes, maar zit boordevol ver rassingen zoals een totaal op zich zelf staand fugatisch thema in de strijkers. Na de pauze werd de Carmen suite in een bewerking van Ro- dion Sjsjedrin vertolkt. Deze suite heeft niets te maken met de 2 Carmensuites die gewoonlijk worden gespeeld. Het werk volgt het verhaal van de opera en er wordt gebruik gemaakt van de melodieen. Het is knap georkes treerd, er wordt veel gebruik gemaakt van allerlei slaginstru menten en het bevat enkele hu moristische trekjes. Als composi tie is het verrassend, met wisse lende ritmes. Het werk werd overtuigend en met vuur ver tolkt. Van onze correspondent Willy van Leeuwen Aardenburg - De vertrekkende burge meester E. Jongmans van Aardenburg kreeg gisteren tijdens een afscheidsbij eenkomst in de St. Baafskerk veel lof voor zijn inspanningen voor de gemeen te. Na meer dan acht jaar vertrekt Jongmans naar Weerselo. „U kwam uit De Bilt naar Aardenburg en we dachten: wat voor politiek weer krijgen we nu," zei loco-burgemeester W. van Helden ten overstaan van talrijke genodigden waar onder vrijwel alle Zeeuwsvlaamse burge meesters. Integer „U had geen gemakkelijke taak. Woelige raadsvergaderingen, scherpe tegenstellingen. U moest rust brengen in ons rumoerig kik kerstadje en dat is u gelukt." Volgens van Helden begon de trein steeds beter te lopen ondanks enkele ontsporingen. „U bent een integer bestuurder die uw stukken altijd goed had voorbereid. Een zwarte bladzijde is wel de 4,5 ha kwestie. Van een stijve bries werd het een ware orkaan, maar de rust keerde weer terug. We waren toen net drie stoute jongens op bezoek bij 'oma de Graaf- Nauta', de staatssecretaris. U was een echte burgervader waar je met problemen terecht kon." Van Helden bleef de loftrompet blazen, want Jongmans had volgens hem veel gedaan aan de promotie van Aardenburg en de streek. En over de fusie met Sluis: „Het is wel eens de paringdans tussen oude vijanden ge noemd. Nu is het een stevige vrijage, het huwelijk volgt en het kind komt eraan en het is geen moetje." Daarna overhandigde hij Jongmans een schilderij van Aardenburg en voor mevrouw Jongmans waren er bloemen. Zuiverder Ook secretaris J. Janssen roemde de samen werking met Jongmans met het ambtelijk apparaat. „Door jouw inzet zijn de ambtena ren beter toegerust voor hun taak en is de onderlinge sfeer goed. Ook de relatie tussen het ambtelijk apparaat en het gemeentebe stuur is zuiverder geworden. Je kwam niet in een gespreid bedje en iedereen wilde wel weten hoe die Hollander het in Aardenburg zou doen," besloot Janssen, waarna hij Jong mans een album overhandigde met daarin nog nooit gepubliceerde foto's van de bur gervader. Volgens A. Kessen, voorzitter van de burge meesterskring Zeeuws-Vlaanderen, komt Jongmans en zijn gezin straks in het aards paradijs terecht." Je was aan promotie toe na acht jaar Aardenburg, ook zonder de fusie. Je krijgt straks de mooiste ambtswo ning van Nederland. Het getal vier speelt in Weerselo een grote rol. Zoals vier sporthal len en daar kan Kloosterzande nog een puntje aan zuigen," aldus Kessen. Zowel R. Ruules als T. Maenhout van het Toeristisch Bureau Zeeuws-Vlaanderen roemden de inzet van Jongmans voor het toerisme en gaven hem en zijn echtgenote als herinnering aan Zeeuws-Vlaanderen een badjas en zijden sjaal. „Wat u nog moet weten is, dat Weerselo nog geen VW-kantoor heeft," zei Tiny Maen hout met een glimlach. Na het officiële gedeelte verlieten Jongmans en zijn gezin onder een staande ovatie de St. Baafskerk, waarna nog een druk bezochte receptie volg de. Vaarwater „Het afscheid van Aardenburg laat me niet onberoerd. We hebben hier een goede tijd gehad en veel vriendelijkheid. Ik vind dat ik niet teveel lof toegezwaaid moet krijgen, want ik heb alleen mijn werk gedaan," sprak de scheidende burgemeester, in 1992 nog burgemeester van het jaar Jongmans was van mening, dat na 110 raadsvergaderingen is gebleken, dat zonder medewerking van anderen het allemaal niet gelukt zou zijn. „Het vertrouwen in de lokale overheid en de onderlinge verhouding tussen de bestuurders is hersteld," zei Jong mans. „Aardenburg is in een rustiger vaar water terechtgekomen. Ik heb het met u als raad niet te moeilijk gehad. Het grootste deel van de vergaderingen zijn rimpelloos verlopen, dankzij een verantwoorde verga derorde met twee spreekronden, waar u wel eens van af wilde wijken." Volgens Jongmans is het onmogelijk om het als burgemeester iedereen naar de zin te maken en hij sprak zijn waardering uit over het ambtenarenkorps. Over het Toeristisch Bureau had hij nog natuurlijk ook een opmerking. „Het toeristisch gebeuren moet gedragen worden door het bedrijfsleven. De financiële ondersteuning van het bureau baart ons nog wel zorgen. Belanghebbenden en ondernemers geef uw steun," riep hij op. (ADVERTENTIE) Met ingang van 1 januari 1995 verandert NS de reisregels. Verderop in deze krant leest u er meer over. Brand Axel - Onbekenden hebben woensdagavond een schutting van een woning aan de Voge- lensanckstraat te Axel in brand gestoken. De schade bleef beperkt tot vernieling van enkele planken en een staander. Voor de 39-jarige ei genaresse toch nog een scha depost van ongeveer 150 gul den. Vuurwerk Axel/Hoek - De politie in Zeeuws-Vlaanderen is giste ren een keer verbaliserend op getreden in verband met het afsteken van vuurwerk. In Axel werd een 14-jarige jon gen betrapt bij het afsteken van vuurwerk in de Julia- nastraat in zijn woonplaats. Hij kreeg een boete van vijftig gulden opgelegd en twee zak ken met vuurwerk zijn in be slag genomen. Op de Molen dijk in Hoek werden drie jon geren uit de plaats beboet bij een dergelijke overtreding. Zij kregen allen een boete van honderd gulden. Het verschil in de opgelegde boetes heeft te maken met het verschil in leeftijd van de overtreders. Horloge Hulst - Vanuit een kleedlokaal van een sporthal aan de Sportlaan te Hulst werd woensdagavond een horloge ter waarde van tweehonderd gulden ontvreemd. De bena deelde, een 21-jarige man uit Graauw deed hiervan gisteren aangifte bij de politie in Hulst. Alcohol Sluis - De politie in West- Zeeuws-Vlaanderen heeft woensdag kort na midder nacht een 31-jarige man uit het Engelse Hastings bekeurd wegens het rijden onder in- voed. De man werd op de Kapellestraat in Sluis aange houden. Een ademanalysetest wees 1,2 promille aan. Hij kreeg een dagvaarding uitge reikt en tevens een rijverbod van vijf uur opgelegd. Mishandeling Terneuzen - Op verzoek van de politie in Terneuzen is woensdag in Eindhoven een 30-jarige Marokkaan aange houden. De man wordt ver dacht op 25 januari van dit jaar in Axel een vrouw te hebben mishandeld. Hij werd destijds in Terneuzen enige tijd ingesloten en verhoord. De man verblijft illegaal in Nederland en zal op 6 januari 1995 het land moeten verlaten en wordt vanaf Schiphol naar Cassablanca gebracht. Binnenstad Terneuzen - In het kader van het project binnenstad (24 uur per dag gericht toezicht) is de politie afgelopen woensdag een aantal malen verbalise rend opgetreden. Daarbij werd in een Franse auto een geringe hoeveelheid softdrugs gevonden die in beslag werd genomen. In de Elleboog werd een 18-jarige man uit Lokeren (B) aangetroffen die in het bezit was een zeer geringe hoeveelheid cocaïne. Zeven keer werd proces-verbaal op gemaakt tegen automobilisten die hun voertuig op foutieve wijze hadden geparkeerd aan de Vlooswijkstraat en Donze Visserstraat. In de Noord straat werd een jongeman be boet met honderd gulden voor het afsteken van vuurwerk. Verder werd enkele keren waarschuwend opgetreden te gen eigenaars van verkeerd gestalde fietsen in de Noord straat en in de Jozinastraat en de wijk Java werden drie mensen uit een portiek verwij derd. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuidzan- de - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter P. de Bruijckere, Zuidwal 8, Oostburg, tel. 01170-55555. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W. Fraanje, Voorburcht 2, Zaamslag, tel. 01153-1244. Spreekuur spoedgeval len zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter H.v.d. Pas, Hoogstr. 1, IJzen dijke, tel. 01176-1366. Clinge, Koewacht en St.-Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter R.v. Berkel, Nieuwstr. 122, Koewacht, tel. 01146-1327. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R. Laterveer, Dr. Broodmanstr. 2, Breskens, tel. 01172-1956. Spreek uur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. 01179-1366 of autotel. 06-52746001. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter J. Peene, Monsterweg 8, Borssele, tel. 01105-1203. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. dokter B. Schruer, Valckeslotlaan 30, Goes, tel. 01100-14373. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. dokter R. Posthumus, Van Dusseldorpstr. 3, tel. 30318. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter M.v. Kalmthout, Groenendijk 52, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreekuur spoedgevallen zat. om 11.30 u. Heinkenszand - Dokter C. Mier- mans, Zangvogelstraat 86, Hein kenszand, tel. 01106-3074. Heinkenszand, 's Heer Arendskerke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter J. Har ten, Clara'spad 12, Heinkenszand, tel. 01106-1234. (boodschappen tus sen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 17 u. tot zond. 24 u. dokter V. Voorbrood, Gr. Bagij- nestr. 16, Hulst, tel. 13373. Spreek uur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter L. Feyen, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 01158-52525. Visites aan vragen 9-10 u. Spreekuur uitslui tend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur o}D Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter H.v. Haelst, Spoorstr. 44, Sluis kil, tel. 01157-1955. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Temeuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter J. Warringa, Beetho- venhof 3 b, tel. 01150-13768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter P. Vercauteren, Beethovenhof 3 b, tel. 01150-13768, Spreekuur spoed gevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. VERLOSKUNDIGEN Oost-Zeeuws-Vlaanderen - De praktijk van Mevr. H. Haak, Anth. v. Dijckstr. 32, Axel, wordt waarge nomen door de dienstdoende huis arts. Goes - Verloskundige Maatschap Goes: Y. Oyevaar, tel. 01100-51404. STICHTING PROVINCIALE KRAAMZORG ZEELAND Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde: voor directe kraamhulp dag en nacht bereikbaar, tel. 01100-49222. Kraamcentrum Walcheren: voor di recte kraamhulp dag en nacht be reikbaar, tel. 01100-49222. Kraamcentrum Zeeuwsch-Vlaande- ren: voor directe kraamhulp dag en nacht bereikbaar, tel. 01150-74555. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Zeeuws-Vlaanderen - De wijkver pleging en gezinsverzorging van de Stichting Thuiszorg Zeeuwsch- Vlaanderen zijn voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar. West-Zeeuws-Vlaanderen. 01170-56500. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: 01140-83500. Kanaalzone 01150-74500. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland - Dierenarts H.v. Dijk, Si- monswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Hengstdijk en Hulst - Dierenarts R. Versol en J. Versol-Ten Hoopen, Plevierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148-2365. Zaterdagspreekuur te Hengstdijk om 13.00 u. Verder vlgs. afspr. Hulst - Dierenartsen Aerts-Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 01140-14015. Spreekuur za. 10-11.30 u. en vol gens afspraak. Breskens, Aardenburg, Sluis - Die renarts G. de Bruijckere en E.v. Bruinessen-Kapsenberg. Za. en zo. spreekuur gezelschapsdieren in Breskens (Dorpsstr. 8) van 11.30-12.00 u. en in Oostburg (Brou- werijstr. 8) van 13.00-13.30 u. ver der vlgs. tel. afspr. tel. 01172-2769 of 01177-2398. Axel, Temeuzen, Zaamslag en Hengstdijk - Vanaf zat. 12.00 u. dierenarts R. Versol, Plevierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01155-61488. Spreekuur Axel: za. 11-12 u. en vlgs. afspr. Sas van Gent - Dierenarts E. David, Westdam 54, tel. 01158-53800, bgg. 01157-1319. Spreekuur za. 11-12 u. en na afspraak. Temeuzen e.o. - Peter de Vos, Poli kliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergenlaan 7, Temeuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos en A. Burm, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere die ren, v. Diemenstr. 83, Temeuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch over leg. Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, tel. 01170-52103. Spreek uur zat. en zond. na tel. afspr. Bgg. Dierenkliniek IJzendijke, 01176-1388. St.-Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jansteen, tel. 01140-12701, bgg. 01140-10546. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbezoek ook na afspraak. Dierenkliniek IJzendijke - Dieren artsen Van de Vijver. Week endspreekuren: zat. om 13.00 uur, zond. om 12.00 uur en vlgs. afspr. Tel. 01176-1388, bgg. 01174-8424. TANDARTSEN West-Zeeuws-Vlaanderen - Tand arts C. Thomaes, Nieuwstr. 55, Oostburg, tel. 01170-53580. Spreek uur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Tand arts P. de Booy, Canadalaan 1, Sas van Gent,tel. 01158-53022, privé: 01156-58544. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond 12-12.30 u Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts A. de Wit, Van Dusseldorpstr. 5, Goes. In het weekeinde tel. nr. 06-52771398. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-62888. Geop zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Apotheek Goese Polder, De Spinne 1162, tel. 28228 Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten openingstijden is de dienstdoende apothekersassis tente thuis bereikbaar tel. 01140-14255. Temeuzen - Apotheek Hamann, tel. 12060 (za.) en Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090 (zo.). Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWS- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadple gen. Hulst - Buitenpolikliniek De Honte, tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-59000. Temeuzen - Streekziekenhuis De Honte tel. 01150-88000. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuws-Vlaanderen - Tel. 01184-14444.

de Stem | 1994 | | pagina 11