De Redoute wil snel oplossing intasie. Drukke sport- en spelinstuif in Oostburg UITSLAGEN Ambtenaren Terneuzen hebben toestemming nevenfuncties nodig Driatie, A/aliteit n PLAATSELIJK NIEUWS Sluis neemt massaal afscheid van wethouder politicus Oosterling 'Schade aan gewassen is aanzienlijk' RENOCA Bestuur bejaardenhuis beslist volgende week over positie directeur Hillaert Trofee gemeente Aardenburg voor H. Cocquit KAARTINGEN KOERSBAL SCHIETINGEN Op 7 januari start georganiseerde jacht op wilde en verwilderde duiven ZEELAND xxden Draad Sas van Gent Oostburg Van onze verslaggeefster Sas van Gent - Het be stuur van bejaardenhuis De Redoute in Sas van Gent neemt volgende week een beslissing over de po sitie van directeur M. Hil- laert die begin november 'vanwege problemen in de personele sfeer' op non-ac tief werd gezet. Een deel van het personeel meld de zich voortdurend ziek vanwe ge Hillaert, zo maakte het be stuur toen bekend. Daardoor zou de zorg voor de bewoners van De Redoute in de knel komen en dat was voor het inmiddels sterk uitgedunde bestuur reden me vrouw Hillaert op non-actief te stellen. De overgebleven bestuursleden van De Redoute hebben onder aanvoering van de tot interim voorzitter gebombardeerde W. Steijaert, mevrouw Hillaert ver volgens gevraagd schriftelijk te reageren op een aantal bewerin gen van het personeel. „Mevrouw Hillaert heeft tot deze week de kans om op die bewe ringen en op een aantal vragen van het bestuur te reageren," zegt Steijaert. „Volgende week beslissen wij als bestuur dan of we een ontslag-procedure begin nen of dat we verder met haar gaan praten." Mevrouw Hillaert laat in een reactie weten 'hogelijk verbaasd' te zijn over de mededelingen van Steijaert. „Er zijn behoorlijk wat aantijgingen geuit waarvan ik niet weet waarop ze gebaseerd zijn. Dat doet pijn. Ik verwacht van het bestuur dan ook dat het de dingen heel zorgvuldig uit zoekt. Dat wil dus zeggen dat er een onafhankelijk onderzoek wordt ingesteld naar de kwes tie." Op de personele problemen wil ze inhoudelijk niet ingaan. Wel is het volgens haar zo dat er al bij haar aantreden in 1990 spra ke was van een verhoogd ziekte verzuim onder het personeel. „Daar heb ik met de bedrijfsver enigingen over gesproken en ver volgens het ziektebeleid op afge stemd." Hillaert vindt het jammer dat ze destijds uit de krant moest ver nemen dat ze op non-actief werd gesteld. Nogal onbegrijpelijk bo vendien, zegt ze nu, omdat ze sinds haar vakantie, onder meer vanwege rugklachten, ziek thuis was. Of ze nog terug kan keren als directeur hangt volgens haar helemaal af van de uitkomsten van het onderzoek. Directeur Hillaert wordt, sinds ze op non-actief staat, vervan gen door O. van Gysel. Naast zijn baan in ziekenhuis De Hon- te doet hij het interim-direc teurschap in Sas van Gent 'er bij'. Hij is vier maanden be schikbaar met een optie van nog twee maanden. Als er een oplossing voor De Redoute is, is ook Steijaert weer voorzitter af. Tegelijkertijd met een eventuele sollicitatie-proce dure voor een nieuwe directeur, wordt ook gezocht naar andere bestuursleden om met een scho ne lei aan een nieuwe Redoute periode te kunnen beginnen. zijn collega en J. Boogaard na mens zijn partij. Allen prezen de inzet van de vertrekkende wethouder. Zelf had hij het laatste woord. De in Breskens geboren en getogen Oosterling sprak zijn dank uit aan iedereen waarmee hij gedu rende de zeventien jaar had sa mengewerkt. „Ik ben alleen maar dankbaar dat ik met zoveel mensen in deze periode heb mo gen samenwerken in ons mooie Sluis. Dankbaar ook dat hier zovele mensen naar de door de gemeente aangeboden receptie zijn gekomen. Ondanks dat be sturen niet altijd even leuk is is dit voor mij toch een blijk van waardering." Van onze correspondent Sluis - Een volle Sluise raad zaal nam dinsdag afscheid van wethouder Adrie Ooster ling. Zeeuws-Vlaamse politi ci, waaronder opvallend veel van de fusiepartner Aarden burg, gemeenteambtenaren en inwoners waren naar het Belfort gekomen om Ooster ling de hand te schudden. De sociaal-democraat was gedu rende zeventien jaar, waarvan de laatste negen jaar als wethou der, actief als bestuurder in Sluis. Werkzaamheden en ge zondheid hebben hem doen be sluiten de politiek vaarwel te zeggen. Aardig wat spekers klommen gisteren achter de spreekstoel waaronder onder meer burg meester M. Everaers, de Oost- burgse wethouder L. Cuelenae- re-Faas met wie Oosterling in het samenwerkingsverband van de drie West-Zeeuws-Vlaamse gemeenten werkzaam was, C. Reinhoudt namens de ambtena ren, J. du Fossé de nestor van de Sluise raad en de laatste jaren Aardenburg/Eede - De door net gemeentebestuur van Aarden burg beschikbaar gestelde trofee aan de duivensportverenigingen De Bonte Duif te Aardenburg en De Grensvliegers te Eede is dit jaar gewonnen door H. Cocquit uit Aardenburg. Hij werd alge- I heel kampioen. Eindstanden 1994 Categorie oude duiven: 1. J. van Ommen, 2 H. Cocquit, 3. N. Dhondt, 4. P. Rammelaere, 5. O. van wuekelberghe. Midfond oude dui ven: 1 T T amken^e o rr Op de sport-en spelinstuif in De Veerhoek in Oostburg kon de jeugd onder andere kennismaken met de duiksport. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent Oostburg - De sport- en spelinstuif, gisteren in sportcomplex De Veerhoek in Oostburg, werd druk bezocht. De jeugd van West-Zeeuws-Vlaanderen kon zich hier in het zwembad en de sporthal lekker uitleven. Het weer was volgens Marie Kareis, één van de organisatoren, ook een van de redenen dat meer kinderen dan vorig jaar op het evenement afkwamen, 's Morgens konden 180 kinderen tot negen jaar ge turfd worden en 's middags 150 kinderen in de leeftijd tot twaalf jaar. Traditiegetrouw werkten de jongsten in het zwembad een spelcircuit af. Ze konden zich dan uitleven met de loopmat, auto banden en matten. In de sporthal had de organisatie voor een bungee run gezorgd. Tegengehouden door een elastiek moesten de kinderen in een loopbaan zo ver moge lijk zien te komen. 's Middags werd voor de oudere jeugd in de sporthal een apekooi uitgezet. In het zwembad konden ze weer kanoën bij de Kanoclub Zeeuws Vlaanderen en duiken onder begeleiding van duikvereniging de Narwal. Vandaag wordt traditiegetrouw het jaar weer uitgezwommen. Voor de eerste keer zal het zwembad door middel van vijfhon derd waxinelichtjes in sfeerverlcihting ge zet worden. Het jaar uitzwemmen voor volwassenen is van 20.00 tot 21.30 uur en kost 3,50 gulden. Hulst - Bridgeclub Hulst, interna tionale kerstdrive, zestig paren: 1. Haegeman-Cant, 2. De Jonge- Koopman, 3. Meeussen-Verstrae- ten, 4. Arnou-Meuleman, 5. Van Waterschoot-De Schrijver. Twee de wedstrijd competitie. Groep A: 1. Herman-Van de Dries, 2.Van Wijnsberghe-Bruijns, 3. Baggen- Mast Groep B: 1 De Rijck-Ver- meiren, 2. echtpaar De Cock, 3. Kindt-Van Belle. Groep C 1. echtpaar Veldhoen, 2. Stolte-Van de Velde, 3. Bastiaansen-Ter Burg. Groep D: 1. Heiszler-Schol- ten, 2. Kint-Nijpels, 3. Stam-De Waele. Groep E. 1 echtpaar Kege laar, 2. Neven-d'Hndt, 3. De Rid der-Kamp. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 33 personen. Jokeren: 1 M. Ferket, 2. mevrouw Boerjan, 3. mevrouw Van Haver. Bieden: 1. R. de Cock, 2. F Piessens, 3. E. Otjes. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 36 personen. Bieden: 1. I. de Win kel, 2. L. Aars, 3. T. van de Velde Jokeren: 1. mevrowu Van Dries- sen, 2. A. van Gink, 3. mevrouw Claassen. Clinge - Zaal De Landbouw, 33 personen. Bieden: 1. L. Buyse, 2. F. Piessens, 3 R. Verschuren. Jo keren: 1. mevrouw Van Campen- hout, 2. R. Warrens, 3. R. Ver- brugge. Graauw - Gemeenschapshuis, zes tien personen. Jokeren: 1 me vrouw Tieleman, 2. mevrouw Van Troost, 3. mevrouw De Koster. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, dertien personen. Bieden: 1. J. Ceton, 2. R. de Cock, 3. J. Schenkels. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, dertig personen. Bieden: 1. E. Dankaert, 2. A. Buyse, 3. P. Ras. Jokeren: 1. mevrouw Warrens, 2. mevrouw Van de Lee, 3. mevrouw De Nijs. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 26 personen. Bieden 1. A. van Eerdenburg, 2. mevrouw Van Kruyssen, 3. T. van Spaandonk. Jokeren: 1 mevrouw Schalje, 2. mevrouw Verschure, 3 J, de Waal. Sas van Gent - Zaal Engelenroos, 26 personen. Bieden: 1. T. Bleyen- berg, 2. C. Smit, 3. R. Poppe. Jokeren: 1. mevrouw De Wit, 2. mevrouw Timmerman, 3. me vrouw Saeye. Koewacht - Zaal De Lange Ak kers, 24 personen. Bieden: 1. C. Inghels, 2. A. Sturm, 3. mevrouw Sturm. Hulst - Zaal De Kroon, 49 perso nen. Bieden: 1. G. Maerman, 2. J. van de Hende, 3. J. Schalje. Joke ren: 1. mevrouw Pieters, 2. me vrouw Haulez, 3. mevrouw Boer jan. Graauw - Gemeenschapshuis, twintig personen. Bieden: 1. R Harms, 2. G. Maerman, 3. A. de Klerk Westdorpe - Zaal Concordia, twintig personen. Bieden: 1. R. Dumez, 2. C Audenaerd, 3. C. de Moor-de Smet. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 52 personen. Bieden: 1. Th. Bos, 2. A. Timmerman, 3. mevrouw Destom bes. Jokeren: 1. mevrouw Van Pa- melen, 2. mevrouw De Meurichy, 3.1. de Waal. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 37 personen. Jokeren: 1. mevrouw Domines, 2. mevrouw De Vos, 3. mevrouw Patijn. Bieden: 1. G. Maerman, 2. F. de Vet, 3. J. de Rijk. Kloosterzande - Zaal St.-Marti- nus, veertig personen. Bieden: 1. J. Asselman, 2. mevrouw Van Kruy- sen, 3. R. Segers. Sluiskil - Zaal Atlanta, 82 perso nen. Bieden: 1. J. Verkruysen, 2. J. de Rijk, 3. mevrouw Reyers. Joke ren: 1. mevrouw Sarrens, 2. me vrouw Van de Wege, 3. mevrouw Harms. Kloosterzande - Zaal De Kastan je, 48 personen. Jokeren: 1. R. Verschuren, 2. mevrouw Drubbel, 3 mevrouw Verschuren. Bieden: 1. C. de Deyne, 2. E. Bogaert, 3. W. Neve. Hengstdijk - Camping De Vogel, 62 personen. Bieden: 1. mevrouw Dieleman, 2. mevrouw Van Goethem, 3. mevrouw De Waal. Bieden: 1. P. de Waal, 2. mevrouw Van Dalsum, 3. mevrouw Bosman. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, 45 personen. Bieden: 1. T. Kegels, 2. A. Rottier, 3. J. de Cock. Jokeren: 1. mevrouw Van Eerdenburg, 2. mevrouw Asselman, 3. mevrouw Remijn. Axel - Kantine voetbalvereniging Axel, 91 personen. Bieden: 1. me vrouw Van Laare, 2. F. van Eer denburg, 3. J. Jansen. Jokeren: 1. J. Weststrate, 2. mevrouw Van Dijke, 3. A. de Beer Clinge - Zaal De Troubadour, 48 personen Bieden: 1. L. van Kruy- sen, 2. mevrouw De Deyn, 3. M. van Duys. Jokeren: 1 mevrouw Ras, 2. H. Pluym, 3. mevrouw Van Haver. Nieuw-Namen - Verenigde Kaar ters: le Kerstdag: 1. J. Vermeersen en E. de Koning, 2 W. de Maayer en K. van Waterschoot, 3. N. van Bogaert en E. Blommaert. 2e Kerstdag: 1. L. Timmermans en G. Verhulst, 2. R. Sturm en W. de Maayer, 3. R. de Maayer en J. van Campen Clinge - Malpertuus, 33 deelne mers: Mat 1: 1. M. Kegels/P. van de Broeck, Heikant/Clinge; 2. M. Bouvre/J. Bruijninckx, Stekene/ Hulst. Mat 2: 1. O. Rombaut/J. Bouvre, Clinge/Stekene, 2. M. van Vlierberghe/J. van Mol, De Klin- ge/Nieuw-Namen. Mat 3: 1. M. Govaert/E. Jonkers, Clinge, 2. me vrouw De Vos/L. Kegels, Clinge/- Heikant, Woensdag 28 december is er geen koersbal. St.-Jansteen - De Warande, KBO: 1. W. en E. de Windt, 2. C. Verwe- ij/R. de Smet, 3. P. Rombout/E de Smet Lamswaarde - Zaal De Luifel, KBO- 1. P. Roelands/A. Lauwers, 2. E. van Driessche/L. Sala, 3. E. van Waterschoot/H. Claessens. Hulst - Zaal De lieve, KBO: 1. Govaert/L. Kegels, 2. M. van Vlie- bergen/M. Kegels, 3. M. de Vos/T. Heirman. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, tien personen: 1. J. lauwers/P. Roe- lands, 2. mevrouw Dankaert/me- vrouw Van Laar, 3. mevrouw Everaert/P. Vinkenstein. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, elf personen: 1 A. Rottier/A. Mannae- rt, 2. M. Rademakers-Warrens/M. van Landegem, 3. J. de Waal-Ha- melink/R. van Landegem. Koewacht - Zaal De Vlaschaard, 26 personen: 1. A. Roeland/E van Damme-Bracke, 2. P. de Schep per-van Grembergen/C. Lauwe- reys, 3. J. Laheyne/J. de Koster-de Brouwer. Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, twintig personen: 1. A. Cortvriendt-L. Ivens, 2. H. de Gucht-G. de Bruin, 3. J. Rom- bout-A. Cornelissen Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, 37 schutters. Hoge vogel: R. D'Hondt, eerste zijvogel: R. Ver schoten, tweede zij vogel: E. Huls hout, grootste aantal (7): L. van Hoeke. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, zestien schutters. Hoge vogel: N. Goossen, eerste zij vogel: E Rot tier, tweede zij vogel: J. Cocqheyt, grootste aantal (7): B. Verschoten. Lamswaarde - Zaal De lamsoren, dertien schutters. Hoge en beide zijvogels: F. de Meyer, grootste aantal (5): J. Cocqheyt. Van onze verslaggever Nieuwvliet - Zaterdag 7 ja nuari begint weer de georga niseerde jacht op wilde en verwilderde duiven. Postduivenhouders moeten - om hun gevleugelde vrienden te vrij waren van een plotselinge dood - hun dieren binnenhouden in de periode van 7 januari tot en met 21 januari. Alleen op beide zon dagen in deze periode mogen hun vogels het luchtruim kiezen. De Zeeuwse gemeenten is ge- (ADVERTENTIE ven: 1. J, Lambregtsjl R~Cocqüït, 4 J. van Ommen, 4. O. van Quekel- herghe, 5. G. Standaert. Jonge dui- vem 1 N, Dhondt, 2 J. Lmbregts, 3. r Kammelaere, 4. G. Dezutter, 5. H. j Cocquit, Midfond jonge duiven: 1. J. Lambregts, 2. C de Cock, 3. H. timmerman, 4. H. Cocquit. Vitesse oude- en jonge duiven: 1. H. Coc- 9uit, 2. J. van Ommen, 3. E. Rijckae- rt, 4. O van Quekelberghe, 5. J. efln??'"t generaal kmpioenschap: 1 N. Dhondt, 2 H. Cocquit, 3. P. Eammelaere, 4 J Lambregts, 5. J. I °lnT'Ten Algeheel kmpioen- I V D PD H' Cocquit, 2. N. Dhondt, I i f nammelaere, 4, J. van Ommen, I o. j. Lambregts. Alle modellen uit voorraad n\ of op korte termijn Renault leverbaar Tevens mime keus TOP-occasions in voorraad Mr. F.J. Haarmanweg 58, Temeuzen, tel. 01150-17751 vraagd een ophokgebod af te kondigen. „De jacht op wilde duiven is hard nodig," zegt I. A. de Hullu uit Nieuwvliet, lid van de Wild- schadeeommissie Zeeland. „De schade, die deze vogels kunnen aanrichten vooral op percelen erwten, is aanzienlijk. Daarom is het zo belangrijk dat al vroeg in het jaar een flink aantal wordt weggeschoten. Hebben duiven bijvoorbeeld een perceel pas in gezaaide erwten ontdekt, dan zijn ze er niet meer weg te slaan, ook 's zomers niet, Bovendien lokken ze grote groepen door trekkende houtduiven naar zo'n perceel. Doet men hier niets te gen dan kan de boer het wel schudden. Zijn perceel erwten levert niets op." De jaarlijkse jacht op wilde dui ven is een gecoördineerde actie van de georganiseerde landbouw en de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging, afdeling Zee land. Aan alle jachthouders in de provincie is een oproep gedaan in het eigen jachtgebied tijdens de ophokperiode van postduiven extra jacht op de wilde duiven te maken. Daarnaast krijgt een dertigtal jagers, verspreid over de gehele provincie, een speciale vergun ning om in een bepaald gebied op verwilderde duiven te jagen. Bedoeling is wel dat zo'n jager voor hij begint contact opneemt met de jachthouder in wiens ge bied hij gaat opereren. „In Zeeuws-Vlaanderen komen de grootste concentraties voor aan de grenskant," zegt De Hul lu. „Met één keer intensief jagen, ben je er nog niet. Dat jagen moet regelmatig worden her haald, zodat wilde duiven het gevoel krijgen dat het voor hen in een bepaald gebied niet pluis is en ze doortrekken." Ook binnen de bebouwde kom men wordt op wilde duiven ge jaagd. „Niet met hagel, want dan krijg je wild-west-toestan- den. Meestal vragen wij de ge meenten de dieren, die dikwijls op en rond openbare gebouwen rondvliegen, te vangen. Ook wordt weieens van de luchtbuks gebruik gemaakt. Maar dat moet heel selectief gebeuren, want er zijn altijd mensen die tegen de jacht op deze dieren bezwaar maken. Voor hen is zo'n wilde duif heilig, maar voor de land en tuinbouw is die knap lastig." Het Landbouwschap, dat nauw betrokken is bij de duivenjacht, meent dat hierdoor niet alleen in het voorjaar de gewassenschade wordt beperkt maar dat ook de overlast ten gevolge van vervui ling op en rond openbare gebou wen vermindert. Verwilderde duiven op de fabrieksinstallatie van Cerestar in Sas van Gent. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE DONDERDAG 29 DECEMBER 1994 in uw woning. Van onze verslaggever Temeuzen - Ambtenaren van de gemeente Terneuzen kunnen voortaan niet zomaar een bijbaantje accepteren. Burgemeester en Wet houders (B en W) hebben een schrij ven doen rondgaan onder het perso neel waarin duidelijk wordt gsteld dat nevenfuncties eerst de toestem ming van het college moeten krij gen. Het college wil hiermee ook duidelijk in beeld krijgen welke nevenfuncties de ambtenaren vervullen en welke wel en niet door de beugel kunnen. „Er zijn situaties denkbaar waarin een zeker spanningsveld kan ontstaan tus sen het vervullen van de nevenbetrek king en de ambtelijke betrekking. Het zal duidelijk zijn, dat in die situaties de ambtenaar eerst toestemming dient te vragen," staat in de brief. De ambtenaar moet eerst schriftelijk toestemming vragen aan het college als het gaat om een betaalde nevenbetrek king, als de nevenbetrekking meer tijd in beslag neemt dan vijftien uur per week, als in de nevenbetrekking relaties worden aangesproken die de ambtenaar eveneens heeft in zijn gemeentelijke hoofdbetrekking, ais de aard van de nevenfunctie het aanzien van de dienst of de wijze van uitoefening van de functie kan schaden of als een nevenbe trekking (deels) onder gemeentelijke werktijd wordt uitgeoefend. Ambtenaren, die reeds een nevenfunctie hebben die onder een of meer van deze criteria valt, moeten ook schriftelijke toestemming vragen. Reeds verleende toestemmingen en daaraan verbonden voorwaarden worden wel door het col lege gerespecteerd. B en W wijzen erop dat het uitoefenen van een daarvoor in aanmerking ko mende nevenfunctie waarvoor geen toe stemming is verleend, plichtsverzuim kan opleveren. „Hier moet niet de con clusie uit worden getrokken, dat wij in alle gevallen tegen het vervullen van een nevenfunctie zijn. Het vervullen van een nevenfunctie binnen maat schappelijke organisaties wordt door ons juist zeer op prijs gesteld." B en W gaan ervan uit dat de ambte naar bij het aanvaarden van een neven functie in alle opzichten een juiste af weging maakt ten opzichte van zijn ambtelijke functie. „Overigens vinden wij het vanzelfsprekend dat bij het uitoefenen van een nevenbetrekking prioriteit wordt gegeven aan de ambte lijke functie. Gordijnen met de. Tel. 01170-54801 21.00 uur en dinsdag 10 ja nuari van 13.30 tot 17.00 uur. EXPOSITIE - In de burger zaal van het stadhuis in Sas van Gent is van 7 tot en met 10 januari de expostie 'Jaar overzicht' te zien. Het gaat om de tentoonstelling van werken van amateurkunstenaars. Aan de expositie weken 21 kunste naars mee. Wethouder L. Mar- quinie opent de tentoonstel ling op zaterdag 7 januari om 10.30 uur. De openingstijden zijn zaterdag van 10.30 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur, zondag 8 januari van 13.30 tot 17.00 uur, maan dag 9 januari van 19.00 tot TOPSTERREN - Het comité de '24 uur van Oostburg' pakt volgend jaar uit met twee top- sterren. Op zaterdag 13 mei heeft het bestuur de Volen- damse groep BZN vastgelegd. Dit met medewerking van een twintigtal plaatselijke onder nemers. Een optreden dat zal plaatsvinden op de Oostburgse Markt. Voor het avondpro gramma van de '24 uur van Oostburg' op vrijdag 4 augus tus heeft men Super Lee Hoo per gecontracteerd.

de Stem | 1994 | | pagina 17