Danielle Buyck goed op dreef Goossen naar Terneuzense Boys Luctor wint eigen kersttoernooi wieler SPATTEN 'Hoek was een mooi boek, maar ik ben aan het laatste hoofdstuk begonnen' Van Vossen en Blind leiden voetbalstage Zeeuwse jeugd Mike Simon vlot naar winst deelB :"UWS kort STANDEN SCHAKEN PORTPRIJSVRAGEN VOETBAL IJSHOCKEY DE STEM SPORT ZEELAND B2 Geslaagd dressuurconcours Zwinruiters in Nieuwvliet PAARDESPORT Dubbele zege Van Remortel TENNIS VOETBAL Ad Roovers naar HW'24 V0ETBAL Evenement met hindernissen in Terneuzen KORFBAL SPORTNIEUWS kort TENNIS I SPORT kort Autosport CEMBER 1994 races in '95 volgend seizoen zeker aan Rosmalense coureur, die sporter van het jaar, kreeg 'en Nerons Sport en Mobil erde seizoen in het Grand- werk te doen," relativeert 125cc-coureur werd twee ink Racing Team gezet en ;et van ruim zes ton rond te l seizoen te draaien, heb ik 'drag dat ik nu heb, kan ik rijden." leen zogenaamde A-kit van |00 gulden. De eerste testen Spanje. liefstal profwielrenner Fedor Den tg op dinsdag bezoek gehad bd zijn zaak betrad, achter Isen-Stokkem, trof hij niet br constateerde hij tot zijn |zeer selectief aan het werk gulden aan materiaal is ben Hertog gisteren. „Ik mis pin-fiets, twee dure alimini- hartslagmeters, kleding, bsoires. Volgens mij wisten len van een alarminstallatie pt nu behoorlijk berooid te i heb gewerkt, ben ik nu in Igebroken in de sauna van Iclusieve tandem van 10.000 hk-Bastenaken-Luik hebben |i atletes zelf de prijzen van zijn atletes jMercedessen en anderhalf lover de even beroemde als pedaan door de in Peking trainingscentrum in Dalian. Inaressen bij de wereldkam- Tiar. Drie van zijn pupillen fc titels. In totaal wonnen de llden aan prijzengeld. ^ar huis j Danny Nunez mag vrijdag rordt dan uit het ziekenhuis Itieke toestand opgenomen Jdens het wereldtitelgevecht |rtsen stelden zwellingen en Dinsdag kon de 27-jarige td heeft een maasje in de h zijn in het land bij rege- Iniseert Stenerud ze nu op pers en toeschouwers inge- pt afgemeerd in het Duitse te ronde geluid. De première loningen. Internationaal jiaaktoernooi. Lhtste ronde: Azmaiparasjvili |eo)-Miles (GBr) V2-V2, Joe- ppov (Dui)-Beljavski (Oek) ll/2, Georgiev (Bul)-Hodgson (Br) 1-0. Goelko (VSt)-Sokolov Ips) V2-V2, Van Wely (Ned)-Ti- fckov (Rus) 1-0, Van der Wiel (ed)-Almasi (Hon) 0-1. iand: 1 Almasi 5l/>, 2. Joe- i?pov, Sokolov 5, 4. Beljavski, lorgiev, Goelko kv>, 7. Azmai- fasjvili 4, 8. Miles, Tiviakov, In Wely, Van der Wiel 3Vz, 12- Idgson 1. tto 51: eerste prijs: 1 winnaar miljoen gulden; tweede prijs: minnaars f. 19.097,20; derde Ijs: 93 winnaars: f. 1232,00; Irde prijs: 4746 winnaars f 110; vijfde prijs: 70.143 win- >rs f. 5£0_ geland: Tottenham-Crystal P Nottingham-Norwich 1-0. jnd: Blackburn 20-46, m.United 20-44, Newcastle -39, Nottingham 21-39, Liver- >1 20-36, Leeds 20-32, Nor- :h 21-30, Tottenham 21-30, el sea 20-28, Man. City 20-28, ;enal 20-25, Coventry 20-25, mbledon 20-25, Southampt. 24, Sheff.Wed. 20-24, Queens 20-23, Crystal P. 21-23, West m 20-22, Everton 20-19, :on Vil. 20-17, Leicester 14, Ipswich 20-13. sinki/Turku. Finale Europa eerste dag. iep 1: Jokerit Helsinki - HC >mouc (Tsj) 6-1 (3-0 2-1 1-0). 'ali Minsk (WP.u) - Paradau- 'a Riga (Let) 4-3 (1-1 3-0 0-2), rdaugava Riga (Let) - Olo- 'uc (Tsj) 2-1 (0-1 2-0 0-0), terit (Fin) - Tivali Minsk Ru) 3-1 (0-0 2-0 1-1). nd: 1. Jokerit 2-4, 2. PardaU- a Riga 2-2, 3. Tivali Minsk 4. Olomouc 2-0 >ep 2: Malmö IF (Zwe) - Duk- Trencin (Slw) 4-2 (1-1 l"1 Lada Togliatti (Rus) - lmö IF (Zwe) 3-1 (0-0 1-1 TPS Turku (Fin) - Dukla ncin (Slw) 5-0 (1-0 3-0 1-0). nd: 1 TPS Turku 2-3, Z. la Togliatti 2-3, 3. Malmö IF 4. Dukla Trencin 2-0. WOENSDAG 28 DECEMBER 1994 t/an onze paardesportmedewerker flieuwvliet-Bad - Tijdens het indoordressuurconcours van de landelijke rijvereniging en ponyclub De Zwinruiters in manege Riemens, was de 19-jarige Oostburgse amazo ne Daniëlle Buyck goed op dreef. In de Zl-klasse, met zes deelnemers, scoorde zij met Bonvivant van De Zwin- ruiters niet minder dan 190 punten en greep daarmee de hoofdprijs. De Z2-klasse kende slechts één deelneemster, de Hoekse amazo ne Sylvia Steurrijs met Bolivia, die met een onderbreking van een vol wedstrijdjaar haai), ren tree vierde met een schitterende proef, die haar 185 punten ople verde. Suzan Malcorps met Houston speelde de hoofdrol in de Ml- kiasse met 135 punten, waarmee ze de hoofdprijs binnenhaalde. Evenals vorige week tijdens het dressuurconcours van Hulst in manege Heikant presteerde de 18-jarige amazone Sibylle Burm uit Kapellebrug met Elegant van Hulst goed en behaalde de derde plaats met 122 punten. De M2-kIase was eveneens een aangelegenheid voor Suzam Malcorps, die daar 120 punten bij elkaar reed met Dorellen. Dat was het eerste optreden van deze combinatie in de M2-klasse, maar tevens de laatste, want Dorellen gaat verder met een andere ruiter. „Met genoegdn heb ik naar de getoonde proeven gekeken, waarbij er steeds een goede kop groep was, die uiteraard ook goed gehonoreerd werd. Daarna kwam de onderste groep, die en stuk minder sterk was, dus nog geen aansluiting met zo'n kop groep," was de mening van jury lid Piet Kielman uit Sluiskil, die de klassen L2, Ml, M2, Z1 en Z1 beoordeelde. Niet minder dan vijf paarden had de 24-jange akkerbouwer Jan Noordhoek gezadeld. Juven- tus, Hmerva, Cita, Ferini en Hurby. Hij startte in de B-klasse met juventus, scoorde met 135 punten het hoogste aantal, maar dat telde niet mee voor promo tie. Jan Noordhoek: „Het was de eerste wedstrijd die ik met Ju ventus reed, maar om nu nog voor dit jaar een nieuwe start kaart aan te vragen vond ik te veel van het goede. De score was dus buiten mededinging. Het be langrijkste was dat Juventus het fantastisch deed. Je ziet het wel aan het aantal punten. Hij pakt goed aan, ondanks dat hij nog maar drie jaar is." Met Hinerva in de Ll-klasse liet Noordhoek een goede proef zien die hem de tweede stek oplever de met 126 punten. „Met Hiner va heb ik nu acht winstpunten, dus start ik de volgende wed strijd in de L2-klasse." Met Cita in de L2-klasse kwam hij niet verder dan de vierde plaats en 117 punten. „Deze uitslag viel wat tegen. Cita ging goed, liep lekker. Ik had daarvoor eigenlijk' wel een winsptunt verwacht." Jan Noordhoek had met Ferini en Hurby ingeschrevwn voor de Ml-klasse, waarin hij achter Su zan Malcorps de tweede plaats bereikte met Hurby met 131 punten. Met Ferini kwam hij niet verder dan 111 punten. „Deze score viel niet tegen. Feri ni liep in het begin helemaal niet goed en vooral gespannen," al dus een tevreden Jan Noordhoek na afloop van het mooie kerst- dressuurconcours van De Zwin ruiters in manege Riemens in Nieuwvliet-Bad. UITSLAGEN Z2-paarden: 1. Sylvia Steurrijs met Bolivia (Zwinruiters). Zl-paarden: 1 Daniëlle Buyck met Bonvivant, 2. Luc Savat met Hercu les, 3. Theo Perdaen met leval. M2-paarden: 1. Suzan Malcorps met Dorellen, 2. Laura Broodman met Gobert. Ml-paarden: 1. Suzan Malcorps met Houston, 2 Jan Noordhoek met Hurby, 3. Sibylle Burm met Elegant (Hulst). L2-paaden: 1. Bart Comelisse met Fellow, 2. Annet Tollenaar met Goofy, 3. Liesbeth Comelisse met Fellow. Ll-paarden: 1. Mark Merk met Goofy, 2. Jan Noordhoek met Hiner va, 3. Christianne de Feyter met Furona (Luctor et Emergo).' B-paarden: 1. Nancy Wollrabe met Colt M, 2. Wim Morel met Haifa. Van onze tennismedewerker Hulst - In het jeugdtennistoer- nooi in Den Dullaert te Hulst bereikte Rinke van Remortel, als eerste geplaatst bij de jongens tot en met 17 jaar, de halve finale. Van Remortel rekende met dui delijke cijfers af met achtereen volgens Kevin Bosman (9-1) en Bram Douw (8-3). In de onderste helft van het schema schaarde de Axelaar Jan Maas zich bij de laatste vier door een simpele zege op de Vlaming Frederiek van Holle. Bij de jongens tot en met 15 jaar plaatste favoriet Bart de Keer- smaecker zich als eerste voor de halve finales ten koste van Fre deriek de Vliegher. Tom Huis bereikte de kwartfinales door in een Hulsters onderonsje met op vallend gemak Dennis van Dam te verslaan. Bij de meisjes tot en met 15 jaar werd de Sluiskilse Martine Si- monse halve finaliste na winst op Veronique Verhaegen: 9-3. UITSLAGEN JONGENS Tot en met 9 jaar: kwartfinale: Willem Massoels-Raf de Meester 9-2, Michel Raats-Olivier Buijsse 9-2. Tot en met 11 jaar: eerste ronde: Wim Smet-Jeroen Massoels 9-2, Jan Claes- sens-Bemard de Mul 8-5; kwartfinale: Wim Smet-Hendrik de Jager 9-2. Tot en met 13 jaar: tweede ronde: Pascal van Poecke-Toon Plompen 16-1, Leen IJzerwijn-Koen van Wielle 7-4, Jeroen de Ridder-Wim Gorleer 8-2, Dylan Blackman-Bart Knaapkens 7-3. Tot en met 15 jaar: tweede ronde: Kevin Bosman-Stefan de Vlieger 7-4, Knstof Morjaen-Christoph de Clippe- leir 9-3, Donovan Blackman-Peter de Jager 8-3, Tom Huis-Dennis van Dam 11-4. Tot en met 17 jaar: tweede ronde: Rinke van Remortel-Kevin Bosman 9-1; kwartfinale: Rinke van Remortel- Bram Douwe 8-3, Jan Maas-Frederiek van Holle 9-3. MEISJES Tot en met 11 jaar: halve finale: Jac queline Verhagen-Nathalie Buijsse 6-0, 6-0. Tot en met 13 jaar: eerste ronde: Ellen Standaert-Bianca d'Hooghe 10-1; kwartfinale: Beatrix Verhaegen-Bian- ca d'Hooghe 10-2; Isabelle Castaldo- Ellen Standaert 10-2. Tot en met 15 jaar: kwartfinale: Marti ne Simonse-Veronique Verhaegen 9-3. Tot en met 17 jaar: eerste ronde: Inge Meul-Noèlla Vercauteren 13-2; halve finale. Leen Demaret-Bianca Vlaemin- ck 6-0, 6-1. Van onze sportmedewerker Axel - „Het trainen van een groep mag geen plicht matig gebeuren of een sleur worden," stelt Jaap Goossen, die na vier jaar Hoek 2 onder zijn hoede gehad te hebben, volgend seizoen voor het eerst als eerste man aan het werk gaat. Terneuzense Boys wordt zijn nieuwe werkge ver. „-Een uitdaging," oor deelt de 41-jarige Axelaar. „Het is jammer dat Jaap weg gaat. We hadden een perfecte samenwerking," stelde trainer Dick Buitelaar, hoofdcoach bij Hoek over het naderende vertrek van zijn tweede man. Jaap Goos sen vindt vier jaar werken met Hoek 2 (tussentijds was hij ook nog enkele weken vervangend hoofdcoach met onder andere overwinningen op Serooskerke en DOVO en liet hij Osmud Oga- li debuteren), ruim voldoende om eens naar een andere sportie ve werkkring uit te kijken. „Het werd tijd voor iets anders," al dus de Axelaar, van wie het enkele jaren geleden behoorlijk vreemd overkwam dat hij naar Hoek verkaste. Als rasechte AZW-er was dat zoiets als bij de duivel te biecht gaan. AZW-er is hij nog. Als jonge- Voetbaltrainer Jaap Goossen gaat het volgend seizoen aan de slag bij Terneuzense Boys. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. ling trapte hij er zijn balletje en speelde rond zijn twintigste jaar, onder regie van de toenmalige trainer Wies van Avermaete, in de hoofdmacht. „Puur op karak ter. Mijn sterkste kant als voet baller. Van techniek moest in het niet hebben," verduidelijkt Jaap Goossen zijn korte episode als man van het eerste. Want toen er zich betere spelers aanmeldden, werd hij al rap naar het tweede- verdrongen. Een team dat hij vier jaar onder zijn hoede zou krijgen. In die vier jaar kreeg hij onder andere te maken met Ri- nus Zegers, die op een bepaald moment hoofdtrainer bij de Axelse zaterdagvoetballers werd. De man uit 't Durp polste Goos sen voor de functie van tweede man bij Hoek, toen hij daar zelf aan de slag ging. Jaap Goossen hapte toe en verliet voor het eerst zijn oude club. „Bij Hoek dacht ik in een gespreid bedje terecht te komen. Dat viel ach teraf bar tegen. Er was, zo on- dekte ik, te weinig met de jon- Hulst - Ad Roovers volgt Paul Telussa, die naar Kloe- tinge verkast, als trainer op bij HW'24. Ad Roovers, woonachtig in Hulst, is mo menteel trainer bij Vogel waarde. Bij deze vierdeklas ser is Roovers momenteel aan zijn derde seizoen be zig. „Het had nog een vierde kunnen worden, maar aan gezien ik me sportief gezien kan verbeteren, ga ik naar HW'24," aldus Roovers, die verder liet weten officieus met HW'24 rond te zijn. Nieuwdorp - Bijna honderd Zeeuwse voetballertjes in de leeftijd van tien tot vijftien jaar doen mee aan de tweedaagse voetbalstage die gegeven wordt door de twee Zeeuwse Ajacie- den en internationals Danny Blind en Peter van Vossen. Naast Blind en Van Vossen ver- Evenals vorig jaar liep het storm voor dit voetbalkamp dat woensdag 28 en donderdag 29 december in Nieuwdorp wordt gehouden. De belangstelling was zo groot dat een flink aantal jeugdige spelers teleurgesteld moest worden. „We streven naar ven optimale begeleiding en daarom kunnen we niet meer dan een kleine honderd deelne mers accepteren," laat Danny Blind weten. Naast een theoretisch gedeelte staat dagelijks ruim drie uur veldtraining op het programma. Deze oefenstof bestaat onder meer uit basistechnieken, passen en trappen, een partijvorm en de strijd om een penaltybokaal. Een uitgebreide warming-up komt eveneens aan de orde. Het binnenprogramma wordt af gewerkt in motel Goes, waar het gezelschap overnacht en de maaltijden worden gebruikt, veel tijd is ingeruimd voor het stellen van vragen aan Danny Blind en Peter van Vossen en de jeugdige voetbalenthousiasten krijgen alles te horen over sport blessures en de behandeling daarvan. In de avonduren is er een voetbalquiz met leuke prij zen. lenen ook Maurice van Ham (SK Beveren) en doelman Ruud Pen- nings (W Veere) hun medewer king aan de stage, die mede mogelijk werd door een flink aantal vrijwilligers en een groot aantal sponsors. Danny Blind en Peter van Vos sen hebben verder nog een paar verrassingen in petto voor de jeugdige deelnemers. Naar ver luidt hebben de beide Ajacieden een aantal clubgenoten warm gemaakt voor een bezoekje aan Zeeland... De Zeeuwse voetballertjes wor den op woensdag 28 december tussen half negen en negen uur ontvangen in motel Goes. Die zelfde ochtend staat er al een uitgebreide training op het pro gramma op het terrein van SV Nieuwdorp en ook in de namid dag wordt daar geoefend. Tij dens de trainingen worden de voorronden afgewerkt voor de strijd om de penaltybokaal. 'Op de tweede dag wordt er weer intensief getraind en om 16.00 uur begint de finale van de strijd om de penal tybokaal. Onder de lat staat dan een Nederlandse topdoelman. Rond de klok van vijf uur wordt de tweedaagse stage afgesloten. De volgende editie in 1995 staat al weer in de steigers. Van onze korfbalmedewerker Terneuzen - Het korf- baltoernooi dat Luctor in de Terneuzense sporthal 't Zwaantje op tweede kerst dag heeft gehouden, is dit jaar gewonnen door de or ganiserende vereniging zelf. Het bleek deze keer een toer nooi met hindernissen. Door de ijzel waren veel ploegen niet op tijd aanwezig. Het toernooi be gon daardoor twintig minuten later dan gepland en in de ochtenduren moesten er nogal wat omzettingen gebeuren. Het toernooi verliep verder volgens het programma, al werd de sfeer wat beïnvloed door twee wegzendingen. Bij Luctor-Rapid werd een Ra- pid-speler het veld uitgestuurd en bij BKC-Lebbeke een Leb- beke-speler. De laatste wegzen ding had nogal wat vertraging tot gevolg, omdat de Belgische formatie eerst niet verder wilde spelen. Nadat één en ander in goede banen was geleid, werd de wedstrijd toch uitgespeeld. Toch was er in ruime mate te genieten van spannende wed strijden. Luctor, met een aantal junioren in de ploeg, kwam goed voor de dag. Het won in poule A de eerste drie wedstrijden, maar in de beslissende wedstrijd tegen Zaamslag lukte het niet. Na een goede start nam Zaamslag het initiatief over en won met 6-4. Het had tot gevolg dat Rapid en Zaamslag gelijk konden komen en dat bij winst het doelsaldo beslissend zou zijn. Dat pakte uiteindelijk in het voordeel uit van Luctor, dat Rapid en Zaamslag één doelpunt voor bleef. Zaamslag pakte op doel- gemiddelde de tweede prijs en Rapid werd derde. Juliana en Floriant werden respectievelijk vierde en vijfde. In poule B ging de eerste prijs naar PSV. Door de commotie in de wedstrijd BKC-Lebbeke Aanval van het tweede team van het Terneuzense Luctor (licht tenue) op de korf van het Belgische Lebbeke. verloor de Belgische ploeg met 7-4 en dat kostte de eerste plaats. Met evenveel punten als PSV haalde de ploeg uit Eind hoven het met een beter doel saldo. BKC eindigde vlak ach ter de leiders als derde en Gan- da en Luctor 2 eindigden met FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. evenveel punten als vierde en vijfde. Voorzitter Rinus Nieuw dorp reikte na afloop de prijzen uit. ERIC VEREECKEN uit Hulst eindigde in een B-veldrit in het Belgische Stekene-Polken als negende. Zijn plaatsgenoot Peter Picavet kwam er als negentiende over de meet. gens uit het tweede gedaan. Ze wilden wel, maar ze hingen er eigenlijk een beetje bij. Later is dat onderkend en werd er meer van het tweede team, dat te laag speelde in vergelijking met het eerste, verlangd en geëist," her innert Jaap Goossen zich nog maar al te goed. Dat andere inzicht betekende te vens dat er meer spelers aange trokken werden om het invallen in de hoofdmacht te vergemak kelijken en om als 'kweekvijver' van getalenteerde jongeren te dienen. Jaap Goossen promo veerde er intussen mee van de reserve derde klasse naar de re serve tweede klasse, waarin het momenteel lijstaanvoerder is. „Dit ondanks het feit dat het dikwijls een kestie van in- en aanpassen is. Ik ben zelfs al eens met zeven invallers weggemoe- ten. Dan toch nog winnen door tactisch sterk te spelen, deed me goed," aldus Jaap Goossen, die zijn draai bij Hoek vond, maar nu toch voor Terneuzense Boys koos. „Het is de eerste maal dat ik verantwoordelijk ben voor een eerste team. Bij AZW was dat ooit bijna het geval. Helaas had men toen enige twijfels waaruit ik concludeerde dat ik het ver trouwen niet genoot en er dus niet aan moest beginnen. Bij Terneuzense Boys, waar veel werk te doen is, kan en wil ik onbevangen aan de slag. Samen daar de boel weer op de rails te zetten, is voor mij een aantrek- klijk gegeven." Qutility leidt riant Terneuzen - Qutility leidt riant in de derde klasse van het zaalvoetbalrayon Terneuzen. Die formatie won afgelopen week met voor zich sprekende 2-8-cijfers van hekkesluiter Smit. De Zwaantjes/De Groote Slock blijft nog enigszins volgen. Dat team klopte met 2-5 M&B/Jackpot en staat op drie punten van de koploper. De overige ploegen kunnen hun titelkansen vrijwel vergeten. In de vierde klasse rukt Plantenmarkt via de 5-8-winst tegen Sporting'88/De Feyter op naar de tweede plaats. Nog wel op respectabele achterstand van leider Maas 2. UITSLAGEN DERDE KLASSE: W Dow 3-VV Dow 2 2-6, ABN-AMRO-W Crunch- time 4-4, M&B/Jackpot-De Zwaantjes/De Groote Slock 2-5, W Dow 4-Witte/Boussen/De Bruin 2-3, Smit-Qutility 2-8. Vierde klasse: Sporting'88/De Feyter-Plantenmarkt 5-8. STANDEN Derde klasse: Qutility 10-19, De Zwaantjes/De Groote Slock 10-16, Witte/Boussen/De Bruin 10-14, W Dow 2 9-13, W Dow 4 9-8, W Crunchtime 10-8, W Dow 3 10-7, ABN-AMRO 10-6, M&B/Jackpot 10-4, Smit 10-3. Vierde klasse: Maas 2 10-17, Plantenmarkt 10-14, Atoom Boys 10-13, Houtland/De Leugenboom 10-12, Terneuzen 2 10-19, Sporting'88/De Feyter 11-10, Instuif 10-9, Gemeente 2 9-7, De Zwaantjes 4 10-6, W Dow 5 10-2. La Chouette wint eigen toernooi Axel - La Chouette heeft het eigen zaalvoetbaltoernooi, dat in sporthal 't Sportuus in Axel werd gehouden, gewonnen. In de finale trof de organiserende vereniging Primus/Pluym als tegen stander en won deze eindstrijd met 3-0. Doelpuntenmakers waren Henk Koekkoek (2x) en Stefan Vos sen. AZW werd derde in de eindrangschikking van dit sportief verlopen evenement waarvan vader en zoon George en Walter de Rijek voor de arbitrale inbreng zorgden. De vierde stek ging naar Spui, voor respectievelijk Sluiskil, Disco Love 2, Zaamslag en MAKS. Tweede plaats Rutger Veerman Rieme - Rutger Veerman, leider in de stand om de Zeeuwse crosscup bij de C-junioren, doet het ook in het grotere werk goed. In de traditionele kerstcross van het Belgische Rieme legde hij op een tweede plaats beslag. De Wielingen-atleet moest alleen de Belg Thibaut Carion voor laten gaan. Bij de B-meisjes eindigde Maaike van Dijk van Sporting Walcheren op een tiende plaats. Sandra de Block van RKHAV werd vijfde bij de D-meisjes en Martin Lensen van Atletica zevende bij de jongens-pupillen. Morres en VVS'92 zegevieren IJzendijke - Morres 1, Mprres 5 en WS'92 1 zijn de winnaars geworden van de poulewedstrijden in de aspirantencompetitie volleybal. Na de laatste wedstrijden in Axel kon deze eindstand worden opgemaakt en zijn de competitieleidsters Truus Snel en Ria Everaert overgegaan tot de indeling van de winnaars-, belofte- en troostpoule. De volgende wedstrijdronde staat gepland voor zaterdag 21 januari in sporthal 't Zwaantje in Terneuzen. EINDSTANDEN Poule E: Morres 1 7-14, Mevo 2 7-12, Morres 2.7-9, WR 7-7, Kikkers 7-6, De Sterre 7-5, Scheldesport 7-2, YVC 7-1. Poule F: Morres 5 7-14, Morres 4 7-11, WS'92 2 7-9, Mytilus 7-8, Philippine 7-7, Voorwaarts 2 7-4, Black+White 7-2, Scheldesport 2 7-1. Poule G: WS'92 1 8-15, Morres 6 8-14, Voorwaarts 1 8-11, Savok 8-8, Morres 3 8-6, BOK 8-5, Mevo 1 8-5, Scheldesport 1 8-5, Dynamo'70 POULE-INDELING Winnaarspoule: Morres 1, Morres 5, WS'92 1, Mevo 2, Morres 4, Morres 6, Voorwaarts 1, Morres 2, WS'92 2, Mytilus, WR, Savok. Beloftepoule: Philippine, De Kikkers, Morres 3, De Sterre, Scheldes port 1, Mevo 1, BOK. Troostpoule: WS'92 3, Voorwaarts 2, Dynamo'70, Black+White, Schel desport 2, Scheldesport 3, YVC. Schurer beëindigt profwielercarrière Oud Gastel - Eddy Schurer heeft definitief een punt achter zijn carrière als profwielrenner gezet. De 30-jarige inwoner van Oud Gastel is een volgend slachtoffer van de huidige recessie in het vaderlandse wielrennen. Hij slaagde er na het opdoeken van de Histor-formatie van Peter Post niet in bij een andere ploeg onderdak te vinden en 'koos' daarom voor een maatschappelijke loopbaan. Schurer, die ook zes jaar voor de TVM-ploeg uitkwam, wordt bij de importeur van Pinarello-fietsen, het merk waarop viervoudig Tour-winnaar Miguel Indurain rijdt, commercieel-technisch medewerker. „Nou, zeg maar gewoon vertegenwoordiger, al moet ik daarnaast ook wel wat administratief werk gaan doen," verklaart de Fries van origine, die als amateur wil blijven fietsen. Van onze tennismedewerker Goes - In het Mikro-Elektro-tennistoemooi in de TSI-hal te Goes had de in de Bl-categorie als tweede geplaatste Mike Simon weinig problemen met Rogier van Housselt. Schletterer 7-3, Bram de Nijs-Ad Loo- man 4-2, Lauran Geus-Freek Wisse 7-5, Lauran Geus-K. van de Weele 11-1, Maarten Gideonse-Ben Bout 8-6, Dennis van Tuyl-Ben Bout 7-4, Jim Remijn-Sander kats 6-5, Sander Kats- Sven Vermeulen 12-3, Klaas Marijs- Ron Oltmans 7-1, Ron Oltmans-Walter Houtzager 8-3, Klaas Marijs-Wouter Houtzager 7-3. Dl 35+: Max Jongsma-Piet Verwijs 10-1, Ger Voeten-Piet Verwijs 9-2, Ger Voeten-Max Jongsma 5-5, Ruud Hem- mes-Adrie Dreu 8-4. VROUWEN Cl: J. Ganseman-M. van Sabben 6-4, J Ganseman-M. Kats 8-2, M. Kats-M. van Sabben 5-4. C2: Renate van Eyzeren-Annemarie Verschuure 8-3, Els Gorsse-Annemarie Verschuure 9-2, Els Gorsse-Renate van Eijzeren 5-5, Marije van Belzen-Sabri- ne de Marco 8-2, C. Westerveel-A van Belzen 8-0, A van Belzen-I. Maas 7-4, C. Westerweel-I. Maas 8-6 Dl: Jannie Hemmes-Carolien Cok 7-4, Marieke Ton-Jannie Hemmes 6-3, Ca- rolien Cok-Marieke Ton 8-5, Jantien Delfsma-Kim Dijkstra 7-4, Margriet Driesen-Kim Dijkstra 5-4, Jantien Delfsma-Margriet Driesen 6-4, Ingrid Saman-Wendy Jansen 6-3, Ingrid Sa- man-Marjolein Urk 7-2, Marjolein Urk-Wendy Jansen 4-4, A Verschuu- re-M. Thorenaar 6-4, Carla de Nooyer- M Thorenaar 10-0, A. Verschuure- Carla de Nooyer 10-2, Helen Olijdam- Sandra Braam 11-2. DUBBEL Davidse/Davidse-Drenth/Rijk 7-2. De man uit recreatiegebied De Braakman won simpel met 7-2. Verder moet Mike Simon in de poule nog aantreden tegen Jaap Moerland uit Krabbendijke. De ze partij kan Simon eveneens .optimistisch tegemoet zien, waarna de weg voor hem gepla veid is naar het afvalschema. De als 3/4-geplaatste Marcel Schouw van 't Halve Maantje uit Goes kwalificeerde zich reeds hiervoor. Tegen Ramon de Jong zegevierde hij betrekkelijk een voudig met 7-3, maar tegen Kim Langeraert uit Sas van Gent moest Schenk alle zeilen bijzet ten. Uiteindelijk boekte de man uit Goes een zwaarbevochten 5-4-overwinning op Langeraert. Laatstgenoemde heeft voldoende aan een gelijk spel tegen Ramon de Jong om zich ook te plaatsen voor het afvalschema. Schouws' teamgenoot bij 't Halve Maantje, Harold Schipper, versloeg Mi chel Gorsse moeiteloos. UITSLAGEN MANNEN BI: Marcel Schouw-Kim Langeraert 5-4, Kim Langeraert-Ramon de Jong 9-1, Marcel Schouw-Ramon de Jong 7-3, Mike Simon-Rogier van Housselt 7-2, Harold Schipper-Michel Gorsse 7-2, Joost Thorenaar-Amo Jongsma 6-3. Dl: Coen Raas-Mare Clausing 11-4, René Fondse-Marc Clausing 12-1, Martin Visser-Eduard Joosten 7-5| Edwin Paree-Eduard Joosten 12-1, Edwin Paree-Martin Visser 10-4, War ner de Witte-Duncan Lau 10-2, Wim Bos-Jim Walsari Wolf 7-4, Jim Walsari Wolf-Martin van de Steen 5-5, Garreth Lau-Ronnie Hillebrand 6-5, Wim Mul ders-Piet Steenbergen 7-3, Wim Mul- ders-Rutger van Dierendonck 8-3, Rutger van Dierendonck-Piet Steen bergen 8-3, Bram de Nijs-Ferdinand VOLGENS de Britse krant The Guardian zal formule 1-coureur Nigel Mansell in het nieuwe sei zoen werkeloos zijn. „Met zijn 41 jaar dreigt voor hem pensione ring. Bovendien heeft wereld kampioen Schumacher zijn veto uitgesproken over zijn komst bij Benneton. Bij Williams is zijn plaats ingenomen door Coul- thard."

de Stem | 1994 | | pagina 9