DE STEM Blomdahl geeft visitekaartje af 4Ik ben nu eenmaal een gipsy Goos UITSLAGEN standen lofUbmnlUett éiijfc Gloudemans 0^ r-rt* Wereldkampioen begint met hoog moyenne, Comori met serie van veertien 4 Hoek was ee Van Vossen en voetbalstage IJshockey-ster Zubov bespoten met traangas sport KORT Zwemmen Door Rob van der velden Clemens Westerhof kiest opnieuw voor een Afrikaans voetbalavontuur sportnieuws KORT BASKETBAL SCHAKEN SPORTPRIJSVRAGEN VOETBAL DAMMEN PAARDESPORT IJSHOCKEY DE STEM PAARDESPORT Dubbele zege Van Remortel VOETBAL - zonwering/rolluiken - kunststoren aluminium ramen en deuren - serres met schuifdak gevelprodukten bv Bredaseweg 106 Oosterhout 01620-55894 WOENSDAG 28 DECEMBER 1994 DEElfi New York (rtr) - De Rus sische ijshockey-ster Ser gei Zubov is tweede kerstdag tijdens een wandeling met vrouw en kind in de Newyorkse wijk Brooklyn met traan gas bespoten. De 24-jarige Zubov is de grote vedette van de New York Rangers in de Noorda- merikaanse profcompetitie, die door een zakelijk geschil nog steeds niet is begonnen. Het gezin van Zubov werd maandag lastig gevallen door een groep jongeren. Na een opzettelijke botsing met zijn kinderwagen, sprak de rijzige Zubov (1.85 meter, 90 kilo) een waarschuwing uit. Een van de jongeren bespoot hem toen met traangas. Het incident werd gezien door een passerende politie patrouille. De traangasspui- ter werd opgepakt en inge sloten. Zubov kon na be handeling in het ziekenhuis naar huis. Van onze verslaggever Léon Krijnen Zundert - Twee weken geleden pakte hij in Gent voor de vierde keer de wereldbeker driebanden. Gisteren gaf Torbjörn Blomdahl in Zundert zijn visitekaartje af, alsof hij maar even wilde laten merken dat hij de exhibitie in zaal Den Hoek net zo belangrijk vindt als de grote finale in het Sofitel. DE AMERIKAANSE zwembond heeft een oproep gedaan vaker en strenger op doping te contro leren. Zij deed dit naar aanlei ding van de omvangrijke doping bij de Chinese top. „Zwemmen moet schoon blijven," heette het in het appel. Door iedereen die beter dan een gemiddeld speelt, wordt de Zweed minstens een jaar lang erkend als de enige ware wereld kampioen. Behalve dan door en kele van de als kleine kinderen doorkibbelende bonden, waar van de hotemetoten hun egoïsti sche functioneren belangrijker vinden dan het wel en wee van de sport en zijn toppers. Het maakt Blomdahl niet uit. Hij wil winnen, waar hij ook speelt, al tijd en overal. Met die lovens waardige instelling heeft hij zich naar de in de driebandenwereld zeer smalle wereldtop gevochten, met die mentaliteit, zo laat het zich aanzien, zal hij nog lang de dienst mee blijven uitmaken. Blomdahl wil zeker winnen in Zundert, dat weliswaar nog steeds een exhibitietoernooi is, maar dat niet zou misstaan in het alsmaar krimpende BWA- circuit. Immers, tijdens een vier dagen durende tennisexhibitie waaraan zeven spelers uit de top-tien zouden deelnemen, zou ook vier dagen lang om meer dan het geld geknokt worden. Daar staan de hoog te houden namen van de topsporters garant voor. Bovendien is Blomdahl prof, en in de laatste week van het jaar valt in Zundert meer dan dik beleg voor een paar weken boterhammen te verdie nen, exhibitie of niet. Dus begon Blomdahl gisteren zo geconcentreerd mogelijk aan zijn eerste partij. In het hol van de leeuw, een belegen cliché, dat ditmaal aardig wat hout snijdt. Immers zijn tegenstander was Louis Havermans, uitbater en eigenaar van Den Hoek, die sa men met zijn vader en voorgan ger iedere dag alle pluisjes en stofjes van de matchtafels zuigt. En die die 'Verhoevens' daarom beter kent dan de vloerbedek king van zijn woonkamer. Blomdahl - Havermans werd mede daarom een uitstekende partij, waarin Havermans bijna anderhalf speelde. Hetgeen dit maal geen zoden aan de dijk zette, omdat de Zweed weer eens zijn dag had en caramboleerde als een wervelwind. Met achter eenvolgens 9, 2, 2 en 7 schoot hij als een raket uit de startblokken; 20-2 na vier beurten. Een gat dat tot en met de meet gehandhaafd zou worden, want na die vierde beurt van Blomdahl deed Haver mans nauwelijks meer onder voor zijn opponent. Het uitein delijke resultaat was 50-32 in 22 beurten, goed voor een moyenne van bijna 2.3 voor Blomdahl. Die na afloop tegen Havermans zei dat hij het maar een merkwaar dige partij gevonden had. „Louis, ik heb alleen maar bal len van je gekregen die lang- Jan Arnouts in actie in Zundert tijdens de door hem gewonnen partij tegen Caudron. FOTO DE STEM/BEN STEFFEN kort-lang gespeeld konden wor den," tekende hij Havermans in de palm van de linkerhand voor, „en niet een kort-lang of iets anders, echt niet een. Dat was vreemd." De opvallendste serie van de dag werd geproduceerd door Junichi Comori, De Japanner begon te gen Ludo Dielis alsof hij aan een setje bezig was: veertien stuks. Dat nadat Dielis de acquitstoot gemaakt had, maar vervolgens zijn tweede stoot zag mislukken. Dat mooie begin was echter niet genoeg voor de overwinning, want Dielis, die in 31 beurten tien maal zou poedelen, rammel de zich zeer regelmatig naar de winst van 50-45. Een mooie in haalrace ook, want tot en met de 26e beurt stond Comori op voor sprong. Zundert. GP driebanden, eerste ronde. Poule A: Arnouts (Ned) - Caudron (Bel) 50-49/32 (moyennes 1.562-1.531), Sayginer (Tur) - Broeders- (Ned) 50-45/43 (1.162-1.046). Broeders (Ned) - Caudron (Bel) 50-29/32 (1.562-0.906), Sayginer (Tur) - Arnouts (Ned) 50-39/33 (1 515-1.181). Poule B: Jaspers (Ned) - Valentiin (Ned) 50-39/37 (1.351-1.054), Die lis (Bel) - Komori (Jap) 50-45/31 (1.612-1.451). Poule C: Blomdahl (Zwe) - Haver mans (Ned) 50-32/22 (2.272-1.757), Van Kuyk (Ned) - Carlsen (Den) 50-37/34 (1.470-1.088). Poule D: Ceulemans (Bel) - Van Uum (Ned) 50-28/26 (1.923-1.076), Van der Smissen (Ned) - Burgman (Ned) 50-48/33 (1.515-1.454). Arnhem - „Hier, komt net over de fax binnen. Een complete spelerslijst met alle namen, geboortedata en na tionaliteiten. Ik heb er twee bij uit Mali en twee uit Zim babwe. Er staat zelfs bij of ze getrouwd zijn of niet. Tjee, die knaap heeft vijf kinderen! En die ook. Zeker niet veel te doen daar. Die zal ik straks maar eens wat harder laten trainen." Clemens Westerhof is weer he lemaal in zijn element. Na het WK in Amerika, waar hij als bondscoach van Nigeria op een haar na de kwartfinales miste, was het stil geworden rond de omstreden oefenmeester. Maar sinds vorige week heeft de voor malige (hulp)trainer van onder meer Feyenoord, MW en Vites se een nieuwe club. Ditmaal niet in het midden van Afrika, maar in het uiterste zuiden. Westerhof tekende kort voor de kerstdagen een tweejarig con tract bij FC Sundowns, een profclub in de directe nabijheid van de Zuidafrikaanse hoofd stad Johannesburg. Op 5 janua ri gaat hijzelf van start, in fe bruari de competitie. Westerhof: „Het is allemaal ra zendsnel gegaan. Op 16 decem ber werd ik gebeld door de Griekse eigenaar van de club. Of ik interesse had. Ze hadden een goede chauffeur nodig voor de Rolls Royce. Met die Rolls bleek hij het elftal te bedoelen." „Nou heb ik in Afrika wel eens vaker mijn neus gestoten; dus ik vertelde die Griek dat hij eerst maar eens een retourticket voor mij naar Johannesburg moest regelen en dat ik daarna wel verder zou zien. Een dag later al kreeg ik telefoon van de KLM dat er voor mij een ficket klaar lag voor vlucht KL 597 naar Johannesburg. Eenmaal daar was ik meteen overtuigd." Drie stadions „Ik had mijn zoon weliswaar beloofd geen club buiten Euro pa meer te pakken, maar deze kans kon ik niet laten lopen. Al was het maar vanwege de fi nanciën. Ik ben nu eenmaal een gipsy. Daar komt bij dat ook de nationale voetbalbond van Zuid-Afrika mogelijk nog een beroep op mij zal doen. Ik heb al toestemming van Sundowns om voor de bond als technisch adviseur te gaan werken." i Clemens Westerhof bekijkt samen met zijn zoon de clubvlag van FC Sundowns. „Ook dat geeft het niveau aan van de club. De administratie, de organisatie en de accommo datie, het is allemaal perfect in orde. De club beschikt over drie trainingsvelden en drie sta dions. Als het ene oefenveld te drassig is, nemen ze gewoon het wat hoger gelegen veld. FC Sundowns kan verder kiezen tussen een stadion voor 30.000 en voor 60.000 toeschouwers. En als de nood echt aan de man is, kan de club nog uitwijken naar het nationale stadion in Johannesburg, dat een capaci teit heeft van 120.000 toeschou wers." „Zojuist kreeg ik nog een tele foontje van de club. Ze hebben daar vanmiddag bekend ge maakt dat Clemens Westerhof de nieuwe trainer wordt. Alle reporters klapten spontaan in hun handen van enthousiamse, toen ze het hoorden. Dat geeft toch wel aan dat ik in dat land een goede naam heb. Geiten In vergelijking met de werkom standigheden in Nigeria zegt Westerhof er honderd procent op vooruit te zijn gegaan. „Bij Sundowns kan ik me volledig op mijn werk, op het voetbal zelf, concentreren. In Nigeria moest ik, zeker in de beginja ren, eerst de geiten nog van het veld jagen, voordat we konden trainen. Die zorg heb ik nu niet meer. Omdat Zuid-Afrika zo groot is en de voetballers vaak lang achtereen bij de club zijn, is er zelfs woonruimte gebouwd voor de spelersvrouwen. Inclu sief ontspanningsmogelijkheden en een zwembad." „Het niveau is denk ik te verge lijken met de Nederlandse eer ste divisie. Sundowns behoort in elk geval tot de topclubs van het land. In '92 en '93 werd de club landskampioen. Dit jaar maakten ze ook een goede kans, maar de laatste vier wedstrijden gingen verloren, waardoor de ploeg slechts vierde werd. Mijn targets voor 1995 zijn uiteraard de titel en de beker van Afrika." „Ik heb wat videobanden gezien van het elftal en die zijn me zeker niet tegengevallen. De clubkleuren zijn groen, geel en blauw. Dat heeft veel weg van het nationale tricot van Brazilië en zo spelen ze ook wel een beetje. Het zijn voornamelijk zwarten die daar voetballen, al lopen er ook wel wat Europea nen rond. De speelstijl lijkt ook wel wat op dat in Nigeria. Indi vidueel sterk, maar het direct spelen van de bal is een pro bleem." „Maar wat me feitelijk nog het meest is opgevallen, is de spor tiviteit daar. Er worden per wedstrijd gemiddeld twee over tredingen gemaakt. Grof en wild voetbal kennen ze niet. Dranghekken rond het veld ook niet. En wat ook wel fijn is: het FOTO MARK PASVEER IAPAI regent alleen 's nachts. Overdag is het zo'n 22 graden. Zelfs dat hebben ze prima geregeld." Olyslager Clemens Westerhof zegt geen behoefte te hebben aan een Ne derlandse co-trainer. Wel over weegt hij Gerry van Eyk, voor malig keeperstrainer van onder meer De Graafschap, Telstar èn Nigeria, mee te nemen. Hij zegt daarover zelfs al afspraken te hebben gemaakt met zijn nieu we werkgever. Ook bestaat de kans dat Westerhof de bij. De Graafschap in ongenade geval len doelman Ron Olyslager meeneemt naar FC Sundowns. Westerhof: „De keepers van de club zijn volgens mijn informa tie niet echt sterk. Datzelfde geldt voor de libero. Voor die twee posities zoek ik dus nog versterking. Als keeper lijkt Olyslager mij geen verkeerd al ternatief, maar dat zal mede afhangen van de transferprijs die De Graafschap vraagt. Ze mogen 480.000 gulden voor hem vragen, maar of dat verstandig is, weet ik niet." „Het grote verschil met Nigeria zal denk ik toch de wat mindere prestatiedruk zijn. Iedereen weet dat ik een winner ben, maar een keertje verliezen, is niet meteen een ramp in Zuid- Afrika. De sfeer is wat meer ontspannen. Kijk hier, op deze video zie je de spelers zelfs zingen en dansen in de bus. En voor de wedstrijd bidden ze met elkaar. Dat laatste ken ik ook nog uit mijn tijd in Nigeria." „Ze bidden vooral dat ze geen blessures krijgen. Vroeger ook wel voor de overwinning, maar in Nigeria heb ik ze verteld dat ze dat onze Lieve Heer niet aan kunnen doen. Er zijn soms 48 wedstrijden op een dag. Als alle teams dan gaat bidden voor een overwinning, wordt die man daarboven helemaal crazy." Minachtend Op de vraag waarom er geen echte topclubs bij hem hebben aangeklopt, haalt Westerhof de schouders op: „Ik weet het echt niet. Ik heb gesprekken gehad met Galatasaray en Monaco. Vooral Monaco zag ik wel zit ten, maar die club koos voor Tomaslav Ivic. Ook al zit die nu alweer bij Fenerbahce." „Ik weet wel dat er vooral in Nederland nogal minachtend wordt aangekeken tegen mijn werk in Nigeria. Alsof ik daar niets neergezet heb. Toen ik vijf jaar geleden Nigeria voor een trainingskamp naar Nederland haalde, moest ik oefenen tegen derde- en vierdeklassers. An ders kregen we zwaar klop. Maar afgelopen jaar won ik met Nigeria wel de Afrika Cup en stonden we op het WK." „Dat is een kwestie van organi seren en de omgeving overtui gen van de mogelijkheden die er liggen. Praat maar met andere Nederlandse trainers die in Afrika, in Egypte of weet ik welk ver land bij een club ko men. Cor Pot, Nol de Ruiter, allemaal nemen ze hun petje voor mij af. Dat ik het zo lang heb volgehouden in Nigeria. En dan praten we nog niet eens over de sportieve prestaties." „Zelfs Jan van Deinsen, die aanvankelijk als hulptrainer met mij mee was gegaan naar Nigeria, gaf me geen schijn van kans. Ik hoor het hem nog zeg gen: 'Jij wilt er hier wat van maken?' Ja, zei ik. En ik heb er wat van gemaakt. En dat ga ik nu bij FC Sundowns opnieuw doen." Bodelier zeker van WK-races in '95 Rosmalen - Loek Bodelier verschijnt volgend seizoen zeker aan de start in de WK-wegraces. De Rosmalense coureur, dje onlangs werd uitgeroepen tot motorsporter van het jaar, kreeg een financiële impuls van de bedrijven Nerons Sport en Mobil, waardoor hij kan rekenen op zijn derde seizoen in het Grani Prix-circuit. „Maar er is nog steeds een hoop werk te doen," relativeert Bodelier de positieve wending. De 125cc-coureur werd twee weken geleden uit het Duitse Zwafink Racing Team gezet en had weinig hoop om het sponsorbudget van ruim zes ton rond te krijgen. Bodelier: „Om een echt goed seizoen te draaien, heb ik nog twee ton nodig. Maar met het bedrag dat ik nu heb, kan ik in ieder geval weer Grand Prix' gaan rijden." Bodelier rekent komend seizoen op een zogenaamde A-kit van Honda, een topmotor van zo'n 120.000 gulden. De eerste testen verwacht hij in januari al te maken in Spanje. Den Hertog berooid na diefstal Dilsen - De rijwielzaak van oud-profwielrenner Fedor Den Hertog heeft in de nacht van maandag op dinsdag bezoek gehad van inbrekers. Toen hij gisterochtend zijn zaak betrad, achter zijn huis in de Belgische plaats Dilsen-Stokkem, trof hij niet alleen een grote puinhoop aan, maar constateerde hij tot zijn verbijstering ook nog dat de dieven zeer selectief aan het werk zijn geweest. „Ik schat dat ongeveer voor 30.000 gulden aan materiaal is gestolen," verklaarde de onthutste Den Hertog gisteren. „Ik mis onder andere een zeer exclusieve Klein-fiets, twee dure alimini- umframes, twee losse carbonwielen, hartslagmeters, kleding, schoenen, gereedschap en veel accessoires. Volgens mij wisten de dieven precies wat ze zochten." Den Hertog, die wegens het ontbreken van een alarminstallatie niet tegen diefstal is verzekerd, zegt nu behoorlijk berooid te zijn. „Alle kapitaal waarvoor ik jaren heb gewerkt, ben ik nu in een klap kwijt." Drie weken geleden werd ook al ingebroken in de sauna van Den Hertog. „Toen hebben ze een exclusieve tandem van 10.000 gulden, waarop mijn vrouw en ik Luik-Bastenaken-Luik hebben gereden, gestolen." Ma Junren houdt prijzen atletes zelf Peking - Ma Junren heeft veel van de prijzen van zijn atletes zelf gehouden. Het betreft drie Mercedessen en anderhalf miljoen gulden. Deze onthullingen over de even beroemde beruchte Chinese trainer werden gedaan door de in Peking verschijnende krant Jiefang Ribao. Junren investeerde het geld in een trainingscentrum in Dalian. De auto's waren de prijzen voor winnaressen bij de wereldkam pioenschappen in Stuttgart vorig jaar. Drie van zijn pupillen wonnen daar op opzienbarende wijze titels. In totaal wonnen de vrouwen uit 'Ma's leger' 2 miljoen gulden aan prijzengeld. Bokser Nunez vrijdag naar huis Bangkok - De Dominicaanse bokser Danny Nunez mag vrijdag uit Bangkok naar huis vliegen. Hij wordt dan uit het ziekenhuis ontslagen. Nunez werd eerste kerstdag in kritieke toestand opgenomen nadat hij knock out was gegaan tijdens het wereldtitelgevecht tegen de Thai Saen Por Ploenchit. Artsen stelden zwellingen en een bloedprop in de hersenen vast. Dinsdag kon de 27-jarige bokser alweer op normale wijze eten. Boksen op veerboot Oslo - Bokspromotor Erik Stenerud heeft een maasje in de Noorse wetten ontdekt. Profpartijen zijn in het land bij rege ringsbesluit verboden, daarom organiseert Stenerud ze nu op een schip. In de haven van Oslo worden boksers en toeschouwers inge scheept, na twintig uur varen wordt afgemeerd in het Duitse Kiel. Daar wordt de bel voor de eerste ronde geluid. De première is op 18 februari 1995. Haarlem. Basketball Week, mannen, vierde dag. KRUISWEDSTRIJDEN NEDERLAND - MANCHES TER GIANTS (ENG) 98-63 (47-34). Scores Nederland: Van Rootselaar 23, Huybens 18, Ha- geman 14, Van Veen 12, Geer- ders 10, Triemstra 8, Ackermans en Derks 5, Ormskerk 2, Bergens 1; Manchester: Robinson 22, Jo hnson 20, Sieman 12. GOBA (NED) - SOUTHERN UNIVERSITY (VST) 136-85 (69-47). Scores Goba: Te Velde 27, Cooper 26, Hodges 24, Van Poelgeest 19, De Waard en Hu- ger 13, De Vries 7, Chin 3, De Ronde en Pieters 2. TWEEDE RONDE Poule X: Australië - Sao Paolo (Bra) 71-84 (42-48). Poule Y: Zrnjevac Zagreb (Kro) - Hapoel Galil Elyon (Isr) 88-82 (48-42). Lisse. Festo-toernooi, vrouwen, tweede dag: Nederland - Vikto- ria Kaunas (Lit) 53-48 (26-23), Nederland - BV Lisse 69-25 (31-14), Galatasaray (Tur) - BV Lisse 48-34 (33-18), Ramat Has- haron (Isr) - Viktoria Kaunas 70-64 n.v. (26-26), Ramat Has- haron - Galatasaray 69-56 (38-25). Stand: 1. Ramat Hasharon 4-8 (274-220), 2. Galatasaray 4-6 3. Nederland 4-4 4. Kaunas 4-2 5. BV Lisse 4-0 Groningen. Internationaal schaaktoernooi. Achtste ronde: Azmaiparasjvili (Geo)-Miles (GBr) V-i-Vi, Joe- soepov (Dui)-Beljavski (Oek) Vi-V-i, Georgiev (Bul)-Hodgson (GBr) 1-0, Goelko (VSt)-Sokolov (Bos) Va-Va, Van Wely (Ned)-Ti- viakov (Rus) 1-0, Van der Wiel (Ned)-Almasi (Hon) 0-1. Stand: 1. Almasi 5 Va, 2. Joe- soepov, Sokolov 5, 4. Beljavski, Georgiev, Goelko 4Va, 7. Azmai parasjvili 4, 8. Miles, Tiviakov, Van Wely, Van der Wiel 3^, 12. Hodgson 1. Lotto 51: eerste prijs: 1 winnaar f1 miljoen gulden; tweede prijs: 4 winnaars f. 19.097,20; aerd< prijs: 93 winnaars: f. 1232,00 vierde prijs: 4746 winnaars f 24,10; vijfde prijs: 70.143 win naars f. 5,00. (229-204), (215-189), (251-250), (161-267). Engeland: Tottenham-Crystal P 0-0, Nottingham-Norwich 1-0. Stand: Blackburn 20-46, Man.United 20-44, Newcastle 20-39, Nottingham 21-39, Liver pool 20-36, Leeds 20-32, Nor wich 21-30, Tottenham 21-30. Chelsea 20-28, Man City 20-28, Arsenal 20-25, Coventry 20-25. Wimbledon 20-25, Southampt 20-24, Sheff.Wed. 20-24, Queens PR 20-23, Crystal P. 21-23, West Ham 20-22, Everton 20-19, Aston Vil. 20-17, Leicester 20-14, Ipswich 20-13. Rotterdam. Interland. NEDERLAND - WIT-RUS- LAND 12-8. Gedetailleerd: Wiersma - Watoetin 1-1, Wesse- link - Gantwarg 1-1, Krajen- brink - Presman 1-1, Scholma - Bulat 2-0, Clerc - Voronitsj 2-0, Hans Jansen - Baljakin 1-1, Ge rard Jansen - Bulatov 1-1, Me ijer - Swizinski 1-1, Cock van Leeuwen - Nartsjoek 1-1, Arjan van Leeuwen - Voroesjilo 1-1. Stand: 23-17 voor Nederland. Mechelen. Internationaal springconcours 'Winnaar pakt alles': 1. Whitaker (GBr) Two Step, 2. Lansink (Ned) Easy Jumper, 3. Van Geenberghe (Bel) Freestyle. Helsinki/Turku. Finale Europa Cup, eerste dag. Groep 1: Jokerit Helsinki - HC Olomouc (Tsj) 6-1 (3-0 2-1 1-0). Tivali Minsk (WRu) - Paradau- gava Riga (Let) 4-3 (1-1 3-0 0-2) Pardaugava Riga (Let) - Olo mouc (Tsj) 2-1 (0-1 2-0 0-0 Jokerit (Fin) - Tivali Minsk (WRu) 3-1 (0-0 2-0 1-1). Stand: 1. Jokerit 2-4, 2. Pardau gava Riga 2-2, 3. Tivali Minsk 2-2, 4. Olomouc 2-0. Groep 2: Malmö IF (Zwe) - Duk- la Trencin (Slw) 4-2 (1-1 1-1 2-0), Lada Togliatti (Rus) Malmö IF (Zwe) 3-1 (0-0 1-1 2-0), TPS Turku (Fin) - Dukla Trencin (Slw) 5-0 (1-0 3-0 1-0) Stand: 1. TPS Turku 2-3, Lada Togliatti 2-3,3. Malmö 1* 2-2, 4. Dukla Trencin 2-0. \jan onze paardesportmedewerker Nieuwvliet-Bad - Tijdens het indoordressuurconcours van de landelijke rijvereniging en ponyclub De Zwinruiters in manege Riemens, was de 19-jarige Oostburgse amazo ne Daniëlle Buyck goed op dreef. In de Zl-klasse, met zes deelnemers, scoorde zij met Bonvivant van De Zwin- ruiters niet minder dan 190 'punten en greep daarmee de hoofdprijs. De Z2-klasse kende slechts één deelneemster, de Hoekse amazo ne Sylvia Steurrijs met Bolivia, die met een onderbreking van een vol wedstrijdjaar haa£ ren tree vierde met een schitterende Van onze tennismedewerker Hulst - In het jeugdtennistoer- nooi in Den Dullaert te Hulst bereikte Rinke van Remortel, als eerste geplaatst bij de jongens tot en met 17 jaar, de halve finale. TENNIS Van Remortel rekende met dui delijke cijfers af met achtereen volgens Kevin Bosman (9-1) en Bram Douw (8-3). In de onderste helft van het schema schaarde de Axelaar Jan Maas zich bij de laatste vier door een simpele zege op de Vlaming Frederiek van Holle. Bij de jongens tot en met 15 jaar plaatste favoriet Bart de Keer- smaecker zich als eerste voor de halve finales ten koste van Fre deriek de Vliegher. Tom Huis bereikte de kwartfinales door in een Hulsters onderonsje met op vallend gemak Dennis van Dam te verslaan. Bij de meisjes tot en met 15 jaar werd de Sluiskilse Martine Si- monse halve finaliste na winst op Veronique Verhaegen: 9-3. UITSLAGEN JONGENS Tot en met 9 jaar: kwartfinale: Willem Massoels-Raf de Meester 9-2, Michel Raats-Olivier Buijsse 9-2 Tot en met 11 jaar: eerste ronde: Wim Smet-Jeroen Massoels 9-2, Jan Claes- sens-Bernard de Mul 8-5; kwartfinale: Wim Smet-Hendrik de Jager 9-2. Tot en met 13 jaar: tweede ronde: Pascal van Poecke-Toon Plompen 16-1, Leen IJzerwijn-Koen van Wielle 7-4, Jeroen de Ridder-Wim Gorleer 8-2, Dylan Blackman-Bart Knaapkens 7-3. Tot en met 15 jaar: tweede ronde: Kevin Bosman-Stefan de Vlieger 7-4, Kristof Morjaen-Christoph de Clippe- leir 9-3, Donovan Blackman-Peter de Jager 8-3, Tom Huis-Dennis van Dam 11-4. Tot en met 17 jaar: tweede ronde: Rinke van Remortel-Kevin Bosman 9-1; kwartfinale: Rinke van Remortel- Bram Douwe 8-3, Jan Maas-Frederiek van Holle 9-3. MEISJES Tot en met 11 jaar: halve finale: Jac queline Verhagen-Nathalie Buijsse 6-0, 6-0. Tot en met 13 jaar: eerste ronde: Ellen Standaert-Bianca d'Hooghe 10-1; kwartfinale: Beatrix Verhaegen-Bian- ca d'Hooghe 10-2; Isabelle Castaldo- EUen Standaert 10-2. Tot en met 15 jaar: kwartfinale: Marti ne Simonse-Veronique Verhaegen 9-3. Tot en met 17 jaar: eerste ronde: Inge Meul-Noëlla Vercauteren 13-2; halve finale: Leen Demaret-Bianca Vlaemin- ck 6-0, 6-1. Nieuwdorp - Bijna honderd leeftijd van tien tot vijftien ja voetbalstage die gegeven wore den en internationals Danny B Evenals vorig jaar liep het storm voor dit voetbalkamp dat J woensdag 28 en donderdag 29 december in Nieuwdorp wordt gehouden. De belangstelling was zo groot dat een flink aantal jeugdige spelers teleurgesteld moest worden. „We streven naar een optimale begeleiding en daarom kunnen we niet meer dan een kleine honderd deelne mers accepteren," laat Danny Blind weten. Naast een theoretisch gedeelte staat dagelijks ruim drie uur veldtraining op het programma Deze oefenstof bestaat onder meer uit basistechnieken, passen en trappen, een partijvorm en de strijd om een penaltybokaal. Een uitgebreide warming-up komt eveneens aan de orde. Het binnenprogramma wordt af gewerkt in motel Goes, waar het gezelschap overnacht en de maaltijden worden gebruikt. .Veel tijd is ingeruimd voor het stellen van vragen aan Danny Blind en Peter van Vossen en de jeugdige voetbalenthousiasten krijgen alles te horen over sport blessures en de behandeling daarvan. In de avonduren is er een voetbalquiz met leuke prij zen.

de Stem | 1994 | | pagina 8