Vandaag bestand in Bosnië tempo-team uitzendbureau Nog steeds onduidelijkheid over dood Barschel Zakenkabinet lijkt uitweg politieke crisis Italië Weer arrestaties bij Witte Huis Kom naar Helvoirt voor de Serreshow En bij wie leert u klantvriendelijk werken via CD-I? FRO Vroegere bi verdwijnt ac Slijter A. ]N ben lang ge DE STEM BUITENLAND Strijdende partijen akkoord Weer blokkades door Waalse vrachtrijders Chirac in het nauw door corruptiezaak GESBO BA.NC flVTERlV ZATERDAG 24 DECEMBER 1994 M Van onze correspondent Aart Heering Rome - Een zakenkabinet lijkt op dit moment de meest waarschijnlijke uitweg uit de Italiaanse regeringscrisis die is ontstaan door het aftreden van premier Berlusconi. Een eerder voorgestelde oplos sing, een kabinet van de linkse 'en centrumopposities samen met de Lega Nord, is in de praktijk onmogelijk geworden, nu ruim Veertig van de 103 kamerleden van de Lega zich hebben aange- SlatgQ_bij vice-premier Maroni. De dissidenten van Maroni had den zich in de afgelopen dagen al uitgesproken tegen het besluit van partijleider Bossi om uit de regeringscoalitie te stappen. Nu weigeren zij hun deelname aan een kabinet met de linkse oppo sitie, dat zonder hun steun niet op een kamermeerderheid kan rekenen. President Scalfaro, die volgens het geldende gebruik gisteren als eersten zijn voorgangers Leone en Cossiga heeft geraadpleegd, staan daardoor nog twee alter natieven open. Een zakenkabinet onder leiding van een onafhankelijke persoon of een overgangskabinet dat bin nen enkele maanden nieuwe ver kiezingen moet voorbereiden. Berlusconi heeft zich gisteren nog eens uitgesproken voor die tweede mogelijkheid. Geheel in zijn stijl heeft hij het staatshoofd meteen ook maar de meest ge schikte data gesuggereerd: 26 maart of 2 april. Berlusconi ziet zichzelf uiter aard als de aangewezen persoon om zolang een minderheidskabi net te leiden van Forza Italia, Nationaal Verbond, Christende mocratisch Centrum en Lega- dissidenten. Maar hij heeft voor het eerst ook gezegd, dat hijzelf 'niet de enig mogelijke premier' van zo'n regering hoeft te zijn. Scalfaro wil het land echter be hoeden voor een nieuwe verkie- zingscampane die met name de immense economische proble men weer maandenlang onopge lost zou houden. Gisteren is bekend gemaakt dat ondanks de gunstige economi sche situatie het aantal werkzoe kenden dit jaar met 420.000 is gestegen (terwijl Berlusconi een miljoen nieuwe banen had be loofd). En ondanks de weldadige gevol gen van de waardevermindering van de lire voor de export, wees de betalingsbalans vorige maand voor het eerst sinds een jaar weer een negatief saldo op. Een demissionair en in verkie zingsstrijd verwikkeld kabinet kan de signalen die nodig zijn die situatie weer te verbeteren niet geven, vinden economische deskundigen in Italië Om diezelfde redenenhebben zich ook de voorzitters van de drie grootste vakcentrales, even als de president-directeur van Fiat, uitgesproken tegen verkie zingen op korte termijn. Ook zij geven de voorkeur aan een 'kabinet van de president' dat zo snel mogelijk een reeks staatkundige hervormingen en economische maatregelen zou moeten doorvoeren en vervol gens verkiezingen uitschrijven. Na een gesprek met Scalfaro toonde Maroni zich optimistisch over de afloop van de crisis: „Scalfaro, ik, de Lega en de oppositie willen pas naar de stembus gaan, nadat het parle ment een serie regels heeft her schreven, terwijl alleen Fini (de leider van het Nationaal Ver bond) en Berlusconi voor onmid- delijke verkiezingen zijn." Het zakenkabinet zou daarmee op voldoende steun kunnen re kenen, maar desondanks blijft, de Lega door haar onbereken baarheid en interne verdeeldheid een onzekere factor, die zwaar zal drukken op de formatie. De meest waarschijnlijke kandi daat voor die ondankbare taak is Senaatsvoorzitter Scognamiglio. Ook oud-president Cossiga ver klaarde zich na het gesprek met Scalfaro bereid om 'zo nodig' een zakenkabinet te leiden. Sarajevo (rtr/afp) - Na de Bosnische Serviërs hebben gisteren ook de moslims ingestemd met een staakt-het-vuren, dat vanmiddag om 12.00 uur moet ingaan. Dat heeft VN-afgezant Akashi gisteren meegedeeld. Het ak koord kwam eerder deze week tot stand na bemiddeling van de Amerikaanse oud-president Jim my Carter. De Bosnische regering onderte kende het akkoord 's middags, na overleg met Akashi. Eerder op de dag gingen de Bosnische Serviërs akkoord. Het bestand gaat 24 uur later in dan oorspronkelijk met Carter was afgesproken. Nog niet alle meningsverschillen over het bestand zijn uit de weg geruimd. Beide partijen hebben daarom een verschillend docu ment ondertekend. Het is nog niet duidelijk of het bestand door de meningsver- Brussel (anp) - Uit protest tegen de invoering van het Eurovignet blokkeerden Waalse wegvervoerders giste ren voor de tweede achter eenvolgende dag het vracht verkeer op wegen en bij grensposten. De. acties zijn een initiatief van de Waalse transportbond UPTR. Met name bij de grens met Luxemburg voeren de Waalse vrachtrijders op dit moment ac tie. Volgens de Belgische politie wordt ook de belangrijkste over gang, die bij Bastogne, getroffen. In en rond Luik, bij Namen, Charleroi en Nivelles zijn ver schillende op- en afritten ge blokkeerd. Personenwagens kunnen wel doorrijden. Daarentegen is de grensover gang tussen België en Luxem burg bij Arlon voor alle verkeer afgesloten. Het was gisteravond nog niet duidelijk of de vracht wagenchauffeurs deze grens overgang ook vandaag zullen blokkeren. schillen gedoemd is te misluk ken. In de ruim tweeënhalf jaar durende oorlog in Bosnië zijn al tientallen bestanden gesneuveld. De Bosnische regering verbindt aan het bestand de voorwaarde dat ze informatie krijgt over per sonen die in door de Bosnische Serviers bezet gebied vermist zijn geraakt. Volgens de Bosni sche vice-premier Ganic houden de Bosnische Serviers informatie over 16.000 vermisten achter. Ganic wil ook dat het bestand wordt gekoppeld aan verdere be sprekingen op basis van het vre desplan van de zogenoemde Contactgroep. Beide partijen wilden aanpassingen aan de tekst over verdere onderhande lingen over een volledig vredes plan. Het staakt-het-vuren dat vastge legd is in het nieuwe bestand is zeven dagen van kracht langs alle frontlinies. De Verenigde Naties zullen de rustpauze be nutten voor onderhandelingen over een bestand van vier maan den dat 1 januari moet ingaan.- De Bosnische Serviërs hielden een akkoord aanvankelijk nog tegen, omdat zij een verwijzing naar het vredesplan van de in ternationale contactgroep an ders wilden verwoorden. Zij zien dit plan slechts als een uitgangspunt voor verdere dis cussies, terwijl de moslims en overige partijen het als basis van elk overleg beschouwen. Boven dien willen de Bosnische Ser viërs meer duidelijkheid over de toekomstige uitwisseling van ge vangenen. De Bosnisch-Servische leiders zeggen dat zij hun troepen giste ren al opdracht hebben gegeven de strijd te staken, als ze zelf niet aangevallen worden. Alleen in de noordwestelijke en clave Bihac wordt nog zwaar gevochten. Het is nog maar de vraag of de strijd hier zal luwen, omdat de moslims er ook door Kroatische Serviërs en afvallige moslims worden aangevallen. Voor hen geldt het bestand niet. Kinderen spelen na het bekend worden van het staakt-het-vuren in de sneeuw voor het zwaar beschadigde Bosnische parlementsgebouw in Sarajevo. De straat staat bekend als 'sniper alley', vanwege de vele sluipschutters die er actief zijn. fotoap Washington (ap/rtr) - De bewaking van het Witte Huis in Washington heeft gisteren in twee afzonderlij ke incidenten twee mannen aangehouden, van wie er een rondliep met een vuur wapen. De gewapende man had arg waan gewekt toen hij in een plantsoen liep tussen de zuid vleugel van het Witte Huis en het Washington-monument. De man werd staande gehou den en gefouilleerd. Voor het pistool dat hij bij zich had bleek de man geen vergunning te bezitten. Later op de ochtend parkeerde een man een auto voor de in gang en rende weg. Agenten gingen in de achtervolging en hielden de man staande. De arrestant beweerde dat er een bom in de auto zat, maar dat bleek niet het geval te zijn. De incidenten zijn er twee in een hele reeks. In twee eerdere gevallen werd er geschoten naar het Witte Huis, waardoor twijfels rezen over de maatre gelen om de veiligheid van pre sident Clinton te verzekeren. Afgelopen dinsdag schoten po- litie-agenten een dakloze man neer die voor het Witte Huis stond te zwaaien met een mes. De 33-jarige zwerver bezweek een dag later aan zijn verwon dingen. Donderdagavond slaagde een zwerver er in ongezien het ter rein rond het Witte Huis op te lopen. De man bereikte het domein van de Amerikaanse president via een openstaand hek. Enkele seconden later werd de indringer gearresteerd. Een woordvoerder van de ge heime dienst CIA verklaarde dat het leven van Clinton op geen enkel moment in gevaar is geweest. De woordvoerder wees er op dat zijn dienst elk jaar een half dozijn 'hekkenk limmers' en andere indringers van het terrein moet halen. Van onze correspondent Frans Wijnands Bonn - Freya Barschel-von Bismarck (47) heeft het altijd gezegd en blijft het beweren: „Mijn man werd vermoord! Het kan nauwelijks verbazen als ze ooit nog gelijk krijgt. Ook al hebben diverse deskundigen tot nu toe beweerd dat de toen 43-jarige christen-democratische minister-president van de deel staat Sleeswijk-Holstein, Uwe Barschel, in een mondain hotel in Genève zelfmoord heeft ge pleegd. In de afgelopen zeven jaren zijn te veel vragen onbeantwoord ge bleven, spraken deskundigen, getuigen en politici elkaar en zichzelf tegen en werd nooit iets afdoende bewezen. Barschel had zich als politicus onmogelijk gemaakt nadat hij zijn socialistische tegenstander Engholm zwart had gemaakt. Bovendien zou hij bij wa pensmokkel betrokken zijn ge weest. En 'dus' heeft hij, in een moment van vertwijfeling, een einde aan zijn leven gemaakt. Zo luidde tot nu toe de meest gangbare versie van Barschel's, toendertijd schokkende, dood. De Zwitserse toxicoloog Bran- denberger gelooft niet in zelf moord en heeft dat - medisch onderbouwd - begin dit jaar aan de justitie in Genève laten we ten. Die heeft zijn rapport vlak na de zomer naar de officier van Justi tie in Lübeck gestuurd. Pas nu, drie maanden later, blijkt die bereid om in het onderzoek naar Barschel's dood nu óók van moord uit te gaan. Voor weduwe Freya Barschel is er - eindelijk - een stukje ge rechtigheid. Ook al begint nu een razend moeilijk onderzoek tegen een vooralsnog anonieme dader, of daders. In de afgelopen jaren is de 'affaire-Barschel' doorlopend actueel gebleven en zijn tal van beweringen gelan ceerd. Oud-medewerkers van de vroe gere Oostduitse geheime dienst zouden onlangs hebben gezegd dat de Stasi nauw betrokken is geweest bij het moord-complot. Andere speculaties zijn dat Bar schel vermoord werd door de wapen-maffia, of mogelijk zelfs door leden van de Israëlische geheime dienst Mossad omdat hij te veel wist van geheime Israëlische wapen-leveranties aan Iran. Zat de Russische KGB er tussen of werd hij met zijn in Genève woonachtige broer zijn verwisseld? De Duitse boulevardpers, die bij voorkeur uitroeptekens gebruikt, kan in de 'affaire-Barschel' niet Uwe Barschel FOTO AP zonder vraagtekens: wie loog en liegt?, wie verzwijgt welke fei ten?, wat weet de overheid in Bonn en staat de Bondsrepubliek inderdaad voor een formidabel politiek onthullingsschandaal? De dood van Uwe Barschel heeft de twee grote politieke volkspar tijen - de christen-democrati sche CDU en de sociaal-demo cratische SPD - niet onberoerd gelaten. Toppolitici en (ex-)me- dewerkers hebben hoogst onfris se rollen gespeeld. Een sleutelfiguur in de zaak, de verraderlijke oud-medewerker van Barschel, Reiner Pfeiffer, kreeg enige tijd geleden 40.000 mark uit SPD-kringen toege schoven. De term 'zwijggeld' deed de rondte. Barschel had als CDU-politicus succes in Sleeswijk-Holstein. Eind 1987 kreeg hij bij de deel staat-verkiezingen een gevaarlij ke SPD-uitdager: Björn Eng holm. Getuigen beweren dat Barschel van alles heeft geprobeerd om Engholm onderuit te halen: hij liet hem schaduwen, beschuldig de hem anoniem van belasting ontduiking en zou zijn telefoon hebben laten afluisteren. Engholm bleek later minder slachtoffer dan hij aanvankelijk schijnheilig wilde doen voorko men. Zo zou hij al veel éérder van Barschel's praktijken op de hoogte zijn gewesst dan hij ja renlang heeft volgehouden. Barschel won in het najaar van '87 de verkiezingen maar trad onder druk van de geopenbaarde schandalen terug. Met zijn vrouw reisde hij voor een korte vakantie naar Spanje. Vandaar vloog hij begin oktober - via Genève - naar Kiel waar hij als getuige gehoord zou worden door een parlementaire onder zoekscommissie. Wie hij mogelijkerwijs in Genève nog heeft ontmoet en gesproken blijft onduidelijk. Feit is, dat hij op 11 oktober dood in de volle badkuip van zijn hotelkamer werd gevonden. Het hoofd boven water rustend op zijn handdoek- omwikkelde rechterhand. De in geschakelde medische deskundi gen en de justitie waren het gauw eens: Barschel had zelf moord gepleegd. Björn Engholm werd in Slees wijk-Holstein minister-presi dent, vervolgens landelijk SPD- voorzitter en zelfs kandidaat voor het kanselierschap. Maar vorig jaar trad hij af, ervan beschuldigd dat hij in de 'Bar- schel-affaire' allesbehalve vrijuit gaat. Via een achterdeur verdween de pijprokende Engholm roemloos en voorgoed van het politieke toneel. Maar hij blijft of hij wil of niet ook in verdere onderzoe ken een belangrijke getuige. Want nu de Lübecker Justitie op het spoor van 'moord' is gaan zitten begint de affaire van vo ren af aan. Toxicoloog Brandenberger heeft al jarên geleden openlijk aan de zelfmoord-theorie getwijfeld. Daarvoor zijn er volgens hem veel te weinig onderzoeken op het stoffelijk overschot verricht. De doosjes of potjes bijvoor beeld, waar de zelfdodingspillen in moeten hebben gezeten, zijn nooit gevonden. Voor Branden berger staat het vast dat Bar schel medicijnen heeft gekregen of zelf heeft genomen. Die hebben hem weerloos ge maakt. Pas daarna hebben ande ren bij hem het dodelijke Cyclo- barbital ingebracht. Parijs (afp/rtr/anp) - De Franse president Mitterrand heeft rechtstreeks ingegrepen bij een corruptie-affaire die in Frankrijk veel ophef heeft veroorzaakt. Mitterrand heeft een onderzoek laten instellen naar de over plaatsing van een Franse rechter die illegale activiteiten had ont dekt in de neo-gaullistische par tij RPF. De RPF is de partij van de Parijse burgemeester Chirac die volgend jaar een greep naar het Franse presidentschap wil doen. Mitterand liet Balladur weten dat hij de kwestie voorlegt aan het Conseil Supérier de la Ma- gistrature (CSM), een orgaan dat toezicht houdt op de onafhanke lijkheid van de rechterlijke macht. De kans is groot dat het CSM, waarvan de president zelf voor zitter is, de betrokken rechter Halphen het onderzoek opnieuw in handen geeft. Het orgaan heeft een adviserende rol, maar in de praktijk worden die advie zen vrijwel altijd opgevolgd. Halphen, een rechter die een onkreukbare reputatie geniet, onderzocht een mogelijke frau dezaak op het gebied van volks huisvesting, waarbij politieke vrienden van Chirac betrokken zouden zijn. De burgemeester zou opdracht hebben gegeven de zaak bij Halphen weg te halen, officieel omdat diens schoonvader Maréchal bij een andere affaire betrokken zou zijn geweest. Maréchal, een bekende Parijse psychiater, zou volgens de poli tie de Gaullistische politicus Schuller hebben willen afpersen voor zo'n 370.000 gulden. In ruil daarvoor zou Maréchal druk op Halphen uitoefenen om de frau dezaak in de volkshuisvesting in de doofpot te stoppen. Halphen had Schuller in verband met deze kwestie al ondervraagd. Maréchal ontkent het verhaal en zegt dat hij slachtoffer is gewor den van een 'duivels complot'. Door partij te kiezen voor rech ter Halphen, heeft Mitterrand van de affaire een politieke zaak gemaakt en lopen de spanningen tussen de socialisten en Gaullis ten op. Mitterrand lijkt het op te willen nemen voor rechters, die door politici (van het kabinet- Balladur) soms in diskrediet worden gebracht. Frankrijk is het afgelopen jaar herhaaldelijk opgeschrikt door financiële en politieke schanda len. Aanvankelijk troffen die vooral de socialisten en het be drijfsleven, maar de laatste maanden zijn de schijnwerpers vooral gericht op ministers van het kabinet-Balladur. Sinds juli zijn al drie ministers afgetreden omdat zij ervan ver dacht werden betrokken te zijn geweest bij fraudezaken. In veel 'gevallen gaat het om de illegale financiering van politieke par tijen: politici of partijen kregen geld toegestopt in ruil voor het verlenen van overheidscontrac ten. Balladur verzekerde onlangs dat van 'Italiaanse toestanden' in Frankrijk geen sprake is, maar de roep om een Franse equiva lent van de Italiaanse operatie 'schone handen' klinkt alom. BUITENLAND KORT Tien doden bij aanslagen bussen Colombia Cartagena/Bogota - Zeker tien Colombianen vonden gisteren de dood bij aanslagen op autobussen. In de kustplaats Cartagena gooiden linkse rebellen van het Nationale Bevrijdingsleger I (ELN) brandbommen naar minstens drie autobussen. De daders, die met hun acties het openbare leven willen I ontregelen, pleegden de aanslagen vrijwel gelijktijdig op ver. I schillende bussen van dezelfde maatschappij. De eigenaar vanl de busonderneming is lid van de gemeenteraad. Het ELN zon I hem willen straffen omdat hij weigert hen smeergeld te betalen. Vier jaar cel voor drugsmokkel Lille - Een 44-jarige Nederlander is in de Franse stad Lille I veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf wegens de smokkel van I een halve kilo heroïne. De man werd afgelopen juli op hel station van Tourcoing aangehouden toen hij de trein naar Parijs I wilde nemen. De rechtbank in Lille hechtte geen geloof aan de I verklaring van de man dat hij alleen een vriendendienst wilde I verrichtten voor een Franse kennis. Dode bij schietpartij in München München - Een vrouw is gisteren omgekomen en twee mannen I zijn ernstig gewond geraakt bij een schietpartij in de metro van I München. Een 41-jarige Kroatische man schoot in een metrosta-1 tion zijn van hem vervreemde echtgenote dood. Hij vuurde ook op de andere man, die in het gezelschap van de vrouw was. I 38-jarige Kroaat werd door twee kogels in het hoofd getroffen en in kritieke toestand in een ziekenhuis opgenomen. De dader j schoot zichzelf na zijn daad in de buik. Ook hij werd mei levensgevaarlijke verwondingen naar een ziekenhuis vervoerd. Nederlandse drugkoning uitgeleverd Brussel - Duitsland heeft gisteren een 53-jarige Nederlander uit II Limburg, baas van een internationale bende heroïnesmokke-1 laars, uitgeleverd aan België, heeft het parket van Luik bekend-1| gemaakt. De man werd op 28 november in Duitsland gearresteerd. Justitie j| verdenkt hem ervan leiding te hebben gegeven aan een netwerk1 dat drugs verhandelde in België, Nederland en Duitsland. j| Begeleid door twee Russische lijfwachten reisde hij naar Ierland en het Amerikaanse Boston, vermoedelijk om druginkomsten wit te wassen. Ook in Nederland zou hij hebben witgewassen. Doden bij gevechten Zuid-Libanon Beiroet/Tel Aviv - Bij felle gevechten tussen het Israëlische leger en strijders van de islamitische Hezbollah-beweging in Zuid-Li- banon zijn gisteren doden gevallen. Shi'itische moslims vielen 's ochtends stellingen aan van het Israëlische leger in de door Jeruzalem gecontroleerde zone tegen de grens met Noord-Israël. Daarbij kwamen twee soldaten om het leven en zeven gewond, aldus Israëlische autoriteiten in Tel Aviv. Het I beantwoordde het vuur en doodde meerdere Hezbollah-aanhan- gers. Bij Israëlische vergeldingsacties met helikopters en vli tuigen kwamen twee Libanese politie-agenten om het leven. Nieuwe woordvoerder Witte Huis Washington - De woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken Michael McCurry zal begin jaar aantreden als de nieuwe woordvoerder van het Witte Huis, De 40-jarige McCurry, die een lange staat van dienst heeft binnen de Democratische Partij, komt in de plaats van Dee Dee Myers, die eerder deze maand haar ontslag indiende. (ADVERTENTIES)' In het Brabantse Helvoirt (tussen Tilburg en 's-Hertogenbosch) kunt u uw keus maken uit vele Gesbo Serres. De belangrijkste serrebouwer uit de Benelux is gespecialiseerd in houten en aluminium serres. Ontworpen en gemaakt op maat, naar uw wensen en mogelijkheden. Behaaglijk, comfortabel, esthetisch en functioneel. Gebouwd onder volledige garantie. U bent van harte welkom op onze speciale openingsdagen: 27-28-29 en 30 december van 10.00 tot 16.00 uur. s ft r? r? f= s Postbus 90 - Torenstraat 15 - 5268 ZH Helvoirt Telefoon 04118-3555 - Telefax 04118-3285 Als eerste uitzendonderneming in Nederland introduceert Tempo-Team CD-I trainingen voor uitzendkrachten. We beginnen in januari op 20 vestigingen met de cursus 'Klantvriendelijk handelen'; daarna volgt 'Zakelijk telefoongebruik'. En zo gaan we door. We breiden het aantal cursussen steeds verder uit Dat doen we op basis van vragen uit de markt Met deze ultramoderne interactieve trainingstechniek kunnen werkzoekenden hun kansen op een baan in korte tijd vergroten. Bedrijven en instellingen hebben extra zekerheid dat uitzendkrachten van Tempo-Team hun vak verstaan. Wie meer wil weten over onze CD-I trainingen is van harte welkom. Het adres van onze dichtstbijzijnde vestiging vindt u in de Gouden Gids. Den Haag (anp) - Een pariemei re enquête naar het faillisser van de levensverzekeraar Vie - is dichterbij gekomen. De Tw Kamer heeft een werkgroep i: steld die moet onderzoeken of parlementaire enquête of een p; mentair onderzoek in deze kw zinvol is. Dat maakte WD-fractielid Van die als voorzitter van deze werkg optreedt, gisteren bekend. De liber; zelf voorstander van een parlemen enquête. Die maakt het mogelijk Madrid (ap) - Mario Conde, de velen als de belichaming van de 'boom' wordt gezien, heeft een e hij zich schuldig zou hebben g< toen hij directeur was van d (Banesto). Conde werd 28 december vorig jaar al uit zijn functie gezet door de centrale Spaanse bank toen Banesto over de kop dreigde te gaan wegens een balanstekort van 600 miljard peseta (7,7 mil jard gulden). Conde is de afgelopen dagen ondervraagd door een rechter die de handel en wandel van voormalige functionarissen van Banesto onderzoekt, die sinds dien is overgenomen door de Mario Conde FOTO EPA (ADVE Bedrijfsovernam onafhankelijk fina Postbus 4990 4803 EZ Breda. OPEN tot middernacht of gewoon dicht om zes uur? Op zondag naar de camping of naar de zaak? Winkeliers, per soneel en klanten staan voor ingrijpende veran deringen, dankzij de aanstaande wijziging van de wet op de win kelsluiting. Op deze plaats reacties van degenen die het aangaat. Vandaag afle vering 4: slijter A. Nuijten uit Breda. Van onze verslaggever A. NUIJTEN is helemaal niet blij. Hij is eigenaar van slijte- 'rij Nuijten-Touw in de Toren straat te Breda en ziet ruimers sluitingstijden als een bedrei ging. „Ze moeten het houden zoal; het is. Ik ben lang zat open Het betekent gewoon een ver schuiving van de verkoop Mensen kunnen een guldei toch maar één keer uitgeven Ik werk 52 uur in de week. D mensen werken tegenwoordij 36 uur. Daarnaast hebben z 35 vakantiedagen. Ze moetei mij niet vertellen dat ze gee: tijd hebben om te winkelen Bovendien is er ook nog ee koopavond." „Ik werk hier alleen met mij vrouw en soms helpt mij

de Stem | 1994 | | pagina 4