Van Langen nog van rampjaar en bouwgrond Lavalaye Den Haag verliest protest: Excelsior periodetitel Nelissen: geen contract bij Collstrop hulp ulden Ipt u vrijblijvend op weg. IRIJVING: OERDERIJ I dinsdag 24 januari 1995, om BIS A.J.M. DAVERVELDT, kan- fczeklaan 38. JARE VERKOPEN: SPORT Atlete weer vol goede moed bezig met voorbereiding nieuwe seizoen Bettine Vriesekoop enige Nederlandse bij Top Twaalf Kasparov wil PGA-titel verdedigen in Dortmund Sijbrands niet in interland Tomba verdient aardig prijzengeld RUBRIEK SPORTNIEUWS KORT 1994 X 85 Budgetvoorlichting en het poraties) hebben een bud- krant is een hulpmiddel and te voorkomen. genomen. Met behulp daarvan -p elkaar worden afgestemd, e huishoudfinanciën kunnen groot aantal huurders met een jn er dat zeshonderdduizend, rs hebben een achterstand van middeld 2500 gevallen volgt or mensen met problemen en en dreigen te komen. Overleg i het laatste geval oplossing n rapport dat in de zomer is ld dat een preventief beleid r de woningcorporaties onder (Opv^i ien - Telefoon 01623-12785 heente Nieuw-Ginneken) gische grens) I Noord-Brabant biedt bij inschrij- lebouwen (zonder milieuvergun- |enseweg 5, oppervlakte onge- v-Ginneken, sectie F nr 940 ge vrij; koop 2 heeft een totale op aal bekend gemeente Nieuw- 23). I; koop 3 heeft een totale opper- leente Nieuw-Ginneken, sectie dellijk na betaling van de koop- [t te gunnen. Indien door BBL tot 14 februari 1995. Sterdag 14 januari 1995 tussen 01684-2641. iet inschrijvingsformulier zijn te 1257-8745. 5400 jr kantoorruimte br - 'praktijk'ruimte A-locatie, lebied. Rand Breda bij op- en Eigen oprit, parkeerterrein, en en toilet. .m. excl. energiekosten, [ebr. 1995. 11091 LLE OPENBARE VERKOOP ITOOR LAVALAYE HOEKS aris te Oosterhout kei 3:268 BW op de dinsdagen 31 jari 1995 telkens om 20.00 uur in aarden, Veerseweg 54 te Ooster- jk bij opbod en afmijning t erf, tuin, ondergrond en verdere 4907 PC Oosterhout, Sluytershoi kend gemeente Oosterhout sectie aer 3927, groot 1,88 are; le mogelijkheid van onderhandse 17 januari 1995 een bod °P B zaak worden uitgebracht midde notaris gericht schrijven, oopsom: uiterlijk 21 maart 19sR>- ewenst zijn financiële gegoedn iverleg met genoemd notariskan gen en veilingvoorwaarden ver tariskantoor Lavalaye hout, tel. 01620-56055. ZATERDAG 24 DECEMBER 1994 Zeist (anp) - Het bestuur be taald voetbal van de KNVB heeft het protest van FC Den Haag tegen de wissels vari VW afgewezen. Het laatste half uur wordt niet overgespeeld met een beginstand van 1-2. Hierdoor is Excelsior definitief kampioen van de twee de periode. Tijdens de wedstrijd WV - FC Den Haag (eindstand 2-2) werd doelman Roox van WV uit het veld gestuurd. VW, dat al een maal gewisseld had, wisselde toen onmiddellijk spits Sibon voor de reserve-doelman en pas- te later nog een wissel toe, waar mee het totaal aantal op drie kwam. FC Den Haag, bij winst periode kampioen, protesteerde tegen de wisselprocedure. De KNVB won informatie in bij de wereldvoet balbond FIFA en dat leverde het ongelijk van FC Den Haag op. Voor het WK veranderde FIFA de wisselregeling betreffende doelverdedigers. Ajax heeft de Russische voet baller Andrzei Demtsjenko voor 3,5 jaar vastgelegd. De overeen komst gaat met onmiddellijke ingang in. De 18-jarige Demtsj- enko is afkomstig van CSKA Moskou en was de afgelopen 'weken op proef bij de Amster dammers. Demtsjenko speelt in Rusland voor het nationale team onder negentien jaar, dat komend jaar deelneemt aande wereldtitel strijd in Nigeria. Het jeugdige talent is inzetbaar als linkerspits of schaduwspits. De transfersom is onbekend. Marco van Basten meldt zich woensdag 28 december in de Apra-kliniek in'Antwerpen. Daar kijkt prof. Martens hoe' het herstel van de rechter enkel van de spits vordert. Van Bastens laatste bezoek aan de Belgische privékliniek dateert van ruim twee maanden geleden. In die periode heeft de 30-jarige aanvaller van AC Milan zich vooral bezig gehouden met wan delen. Volgens de doktoren ligt hij op schema. Dat zou beteke nen dat de spits na de controle van woensdag voorzichtig mag beginnen met hardlopen. Op een zachte achtergrond, want een harde vloer kan het herstel van de enkel, waaraan hij vier keer is geopereerd, schaden. Porto Alegre. Vriendschappelijke wedstrijd. Brazilië - Rest Joegosla vië 2-0 (1-0). 27.. Viola 1-0, 66. Branco 2-0. Portugal. Bekercompetitie, vijfde ronde. Boavista - Sporting 0-0 n.v., Porto - Uniao Leiria 5-0, Feirense - Braga 1-3. n!v., Ovarense - Salgueiros 1-0, Farense - Felgueiras 3-1, Vitoria .Guimaraes - Louletano 1-2, Vitoria Setubal - Torres Novas 4-0, Olivais - Freamunde 4-1, Elvas - Rio Ave 1-1 n.v., Leca - Maia 2-1, Viseu - Academica 1-0, Lamas - Famalicao 1-1 n.v., Amora - Torreense 2-1. In augustus voelde Ellen van Langen zich doodon gelukkig in Helsinki bij de Europese atletiek- kampioenschappen toen een hamstring-blessure haar ails topfavoriete op de 800 meter aan de kant hield. Vier maanden later ligt ze nog wel eens wak ker van het rampjaar 1994. „Ik ben er nóg steeds heel cynisch over'. Zoiets nog een keernooit meer," zegt ze onder meer in een kor te terugblik. Door Frank van Geloven Hilversum - In januari gaat ze met trainingsmaatje Christien' Toonstra' voor. vier weken naar Stellenbos in Zuid-Afrika. Het 'gaat nu uitstekend met Ellen van Langen, de pechvogel van Hel sinki en nog altijd Nederlands enige atlete van wereldformaat. Vier maanden geleden voelde ze zich doodongelukkig bij de Eu ropese atletiekkampioenschap- pen. Goud leek binnen handbe reik, maar een hamstring-bles sure strooide roet in het eten. Met tranen in haar ogen maakte ze daags voor de start van de Europese titelstrijd in Helsinki bekend dat ze het voor gezien hield in Finland. Een dag eerder was ze aangekomen, nadat ze 's ochtends met succes op Papen dal een test had ondergaan. Die zaterdagavond was ze behoorlijk aangeslagen. „Tokyo en Stuttgart. Die plaats namen kan ik niet meer horen. Daar komt nu ook nog eens Helsinki bij," zuchtte ze in Fin land, met een verwijzing naar de wereldkampioenschappen .van 1991 (Tokyo) en 1993 (Stuttgart) toen. ze ook al door blessures ■(respectievelijk achillespees- blessure en stressfractuur) naast een eremetaal greep. 'Zuur' Vier maanden later kan ze slechts met moeite praten over 'Helsinki'. „Want het was zó zuur. Dat EKrioernooi was ge- woon makkelijk te winnen ge weest voor mij. Van de medaille- Ellen van Langen thuis: 'De KNAU heeft me voor domme dingen behoed.' winnaressen had ik nog nooit verloren en bovendien voelde ik me ijzersterk. De vorm was erg goed en dat gebeurt zoiets. Als ik er aan denk, word ik weer woest," zegt ze. „Ik voelde me vooraf bijna ono verwinnelijk. Daarom was het heel moeilijk een beslissing te nemen." Van Langen in augus tus: „Ik wilde oh zo graag. Laat me minimaal de warming-up proberen, heb ik nog gevraagd. Maar dat. was ook- weer tegen beter weten in. Nu realiseer ik me dat het geen zin heeft om je kop in het zand te steken. De medische staf heeft gewoon ge lijk met een-startverbod." Nu heeft ze nog veel meer begrip voor de ops'telling van bondsarts Els Stolk en fysiotherapeut Arie de Jong, die in Helsinki de 'deur dichtgooiden met een. dringend advies niet te starten. „Want pas op 5 oktober heb ik de training weer kunnen hervatten. Het heeft' veel langer geduurd dan ik dacht. In Helsinki had ik nog het 'idee 'als ik maar een weekje de tijd heb, dan is het over'. Dat was dus gebakken lucht. Het herstel duurde veel en veel lan ger en toen werd me ook duide lijk dat het een dubbeltje op z'n kant is geweest in Finland. Stel dat ik wel aan de sthrt was verschenen, wat zou er dan wél niet zijn gebeurd?" Intensief onderzoek wees later niet-veel uit. Op een echo .was niets te ontdekken. Van Langen: „Daaruit trokken de medici de conclusie dat er heel diep wel licht een scheurtje zat. Ik héb ook lang last gehad en het hëel rustig aan moeten doen. Voor mij .was het in ieder geval een bewijs dat de KNAU een uitste kende medische staf heeft. Want zij hebben, me voor domme din gen behoed." 'Klotedag' De herinneringen aan die dagen- in Helsinki borrelen vervolgens op. De persconferentie laat za terdagavond waarbij ze de Ne derlandse journalisten van haar FOTO AD VAN HASSELT beslissing op de hoogte bracht, de discussies met de medische staf en de telefoontjes met haar trainer Frans Thüys in Neder land. „Het kostte wel wat moed om met de pers te gaan praten, maar ik vond dat dat erbij hoorde. De vragen komen naderhand toch. En als het.goed gaat, staan ze om me heen, dan moet ik ze oók de kans geven vragen te stellen op de momenten dat het niet goed gaat. Ik was trouwens toch in een stemming van 'het is toch een' klotedag, dan kan dat er ook nog wel bij'. Maar als'je dan later die afschuwelijke foto in de krant ziet staan, schrik je wel even. Zo lelijk heb ik 'er nog nooit opgestaan." „Maar spijt heb ik er nu ook nog niet van. Ik zei ook tijdens die persbijeenkomst in-al mijn emo ties: 'Ik' haat mijn benen'. Men sen hebben me achteraf daar op geattendeerd. 'Nou, je zegt wel wat hoor over je benen'. Het kwam ook wel hard over in de kranten, maar zö voelde ik me toen. Achteraf had ik er ook geen enkele spijt van. Ik kan me toch niet anders voordoen dan ik ben." Geen jet-lag Naar de oorzaak van de blessure', die zich openbaarde in een pe riode van blakende vorm, kan ze nu nog alleen maar gissen. In tensief heeft ze met haar begelei ders alles de revue laten passe ren. Alle aspecten werden afge wogen, maar de schuldvraag kon niet beantwoord worden. „Ik heb er over gesproken met de trainer, de fysio en de 'arts. We kunnen alleen maar tot de conclusie komen dat er sprake is geweest van- een opeenstapeling van ongelukkige factoren. Ik was gewoon een pechvogel in augustus. Daar houd ik het maar op. Ik wil me verder geên com plex aanpraten en vooruitkijken naar het WK in Gothenburg in 1*995. Alles moet daarvoor wijken. Van 'Langen wil niets meer aan het toeval overlaten. Het indoórsei- zoen laat ze, met pijn in het hart, schieten. Op een duur trainings kamp in Stellenbos moet in ja nuari de basis voor het zomersei zoen worden gelegd. Van Langen: „Over Stellenbos (het trainingscomplex waar Ka- trin Krabbe in 1992 bij een 'vlie gende dopingcontrole' door de mand viel) hoor je voortdurend uitstekende verhalen. Ik wil het daar wél eens meemaken. Het is in ieder geval al perfect dat je geen jet-lag hebt, want er is geen tijdsverschil. Je gaat alleen maar .naar beneden met -het vliegtuig. In het'voorjaar zien we'wel weer. Dat is de enige zure appel waar ik nog doorheen' moet bijten. Al die maanden zonder wedstrij den. In' oktober zag ik daar al als een berg tegenop. Nu baal ik daarom dat ik het indoorseizoen laat lopen. Maar dat is veel te link. 'Helsinki' wil ik nóóit meer meemaken." Zoetërmeer (anp) - Bettine 'Vriesekoop is de enige Nederland se die van 3 tot en met 5 februari-deelneemt aan de Top Twaalf in de Franse stad Dijon. De tafeltennisser uit Amster dam staat op de Europese ranglijst' op de derde plaats, achter de Duitse Schöpp en de Roemeense Badescy. Op de wereld ranglijst rleemt de tweevoudig Europees kampioene de 22e plaats in. Mirjam' Hooman, nummer 21 van de Europese ranglijst, is de vijfde reserve voor de Top Twaalf. Bij de mannen st^at de Belg Saive op de eerste plaats. Er doen in Dijon geen Neder landse mannen mee.' Bij de vrouwen heeft ook -de Russische Elena Timina, die in de Nederlandse competitie uit komt voor Treffers'70, een plek Moskou (dpa) - Dortmund krijgt waarschijnlijk, de organisatie, van de schaaktweekamp om de wereldtitel van de Professional Chess Association (PCA). Volgens de 31-jarige titelverde diger Gari Kasparov- is het voor 95 procent zeker, dat de. twee kamp tussen hem en cfe winnaar van het-duel Anand - Kamski in Dortmund zal pla'atsvinden. Naast Dorttnund hebben Mün- chen en Madrid interesse ge- toond in het duèl om de wereld titel, dat voor 1995 op de kalen der staat. .Volgens Kasparov is niet het prijzengeld van door slaggevende betekenis, maar het aantal uren zendtijd op de tele visie. Kasparov verklaarde -in een interview mét het Russische blad Sport Expre, dat er al een contract tussen de PCA en. de Duitse zender ARD is opge maakt. bij de beste twaalf van Europa verworven. Opvallende afwezi gen zijn de Zwitserse Tu Yong, 'Guergueltsjeva uit Bulgarije en de Hongaarse Wirth. Bij de mannen ziet het deelnemers veld er als volgt uit (in volgorde van plaatsing): Saive (Bel), Waldner (Zwe), Karlsson (Zwe), Gatien (Fra), Primorac' (Kro), Rosskopf (Dui), Grubba .(Pol), Persson (Zwe), Xin hua (GBr), Yi (Oos), Samsonov (WRu) en Chila (Fra). Vrouwen: Schopp (Dui), Badescu (Roe), Vriesekoop (Ned), Batorfi (Hon), Struse (Dui), Wang-Drechou (Fra), Abbate-Bulatova (Ita), Ciosu (Roe), Svensson (ZweVPalma (Rus), Arisi (Ita) en Timina (Rus). Van onze verslaggever Sweikhuizen - De Neder landse inbreng bij de Bel gische Collstrop-profwieler- ploeg blijft volgend seizoen beperkt tot Gert-Jan Theu- nisse en Adrie van der Poel. Danny Nelissen kreeg gis termorgen van ploegleider Willy Teirlinck te horen dat er in' de ploeg, geen plaats voor hem is. Zes weken geléden werd -be kend gemaakt dat Danny Ne lissen onderdak had gevonden bij de Belgische ploeg.' Hoewel het contract nog niet was gete kend, zouden de renner en de ploegleiding een mondelijke overeenkomst hebben. „Er was een klein verschil tussen vraag en aanbod. Dat hebben wij gedeeld. Nog dezelfde, avond kreeg ik' een telefoontje dat alles in orde was," zei Danny Nelissen gisteravond. De overeenkomst werd volgens Nelissen nog door andere men sen bevestigd. Aangezien de ondertekening van het contract steèds werd uitgesteld, kreeg de 24-jarige Limburgse be roepsrenner argwaan. Zijn ver moeden werd gisteren beves tigd door het telefoontje van Teirlinck. „Aanvankelijk werd het afha ken van Eurolopis als sponsor als excuus aangevoerd dat ik ■geen contract kreeg. Maar het komt er' in feite op neer dat ze zich niet aan de afspraken heb ben gehouden. Ze hebben me zés weken aan hef lijntje ge houden. Ik krijg gewoon 'de kans niet "om te bewijzen wat ik kan." Danny Nelissen bekende gis teravond dat hij de huidige gang van zaken eigenlijk al' lang heeft .zien aankomen. Im mers, de publikaties rond de vermeende hartritmestoornis sen hebben hem het hele sei zoen parten' gespeeld. „Als je zoiets overkomt, weet' je dat 'je het heel möeilijk krijgt. Dat- is de schuld van TVM. José de Cauwer maakt vol- -gend seizoen zijn rentree als ploegleider in het wielerpelo- t'on. De Belg leidt de nieuwe Espac-Card-ploeg, waarvoor Nico Emonds, Benjamin van Itterb'eeck en Patrick de Wael inmiddels hebben getekend. Nico Verhoeven onderhandelt met de Belgische Palmans- ploeg over een contract. Jans Koerts hëeft zijn handtekening ónder een contract bij Palmans gezet. Frank van Veeneridaal heeft onderdak gevonden bij Saxon. Rotterdam (anp) - De terugkeer van Ton Sijbrands in de nationa le damploeg gaat niet door. De oud-wereldkampioen heeft zich voor de interland tegen Wit-Rus- land, die maandag in Rotterdam begint, afgemeld. Sijbrands liet via zijn vrouw telefonisoh weten ziek te zijn. Hij wordt vervangen door Cock van Leeuwen. Ten tijde van het onlangs in Den Haag gehouden WK verklaarde Sijbrands, dat zijn aartsrivaal Rob Clerc in het verleden opzet telijk partijen verloor. Met als enige doel Sijbrands dwars te zitten. Clerc, die bij de interland in Rotterdam ook achter het bord aanschuift, eiste van Sij brands excuses voor' die uitlatin gen. Anders zou hij niet tegen Wit-Rusland spelen. Dat pro bleem is nu opgelost door de ziekte van Sijbrands. München (sid) - De zegereeks in de wereldbekerwedstrijden spekt.de bankrekening van skiër Alberto Tomba. De Italiaan ver diende met zijn vijf overwinnin gen' in -het nog korte seizoen al 230.000 gulden aan prijzengeld. De drievoudig olympisch kam pioen, die .afgelopen week bij drie wedstrijden drie keer de overwinning greep, heeft op de geldranglijst een straatlengte voorsprong op de 'Oostenrijker Josef Strobl. De winnaar van de afdaling in Val d'Isere incasseer de tot nog toe 'slechts' 45.000 gulden. Bij de vrouwen haalt Vreni Schneider het meeste prij zengeld binnen. De Zwitserse kon reeds een ton aan wedstrijd premies bijschrijven. Zoals het er nu naar uitziet staat er rond de kerstdagen nog altijd wijting-op het menu. De zeevisserij is up dit moment op wijting gebaseerd. De plat vis, me.t name schar, laat het vaker afweten dan niet, en door het winderige wisselval lige weer is het aantal visbare dagen ook al niet optimaal geweest de laatste weken. Toch kan er één ding met zekerheid worden vastgesteld. Als de vorst invalt is het snel met de wijtingvangsten ge daan. Deze trekken dan ach ter de garnalen aan van de kust weg en zijn dan voorbe houden aan de bootvisserij. Öok de vangst van gul is niet gewéldig, al zijn er tekenen dat de strandvisserij weer iets- je beter is dan die van de achter ons liggende jaren. Het Wijting op het menu Door Rien van Nunen lijkt er trouwens op dat de natuur een paar weken later is dan normaal, tenminste, waar hef om het sportvissen gaat. Wellicht een gevolg van de oververhitting van de afgelo pen zomer Hoe dan ook het sportvissen op zee maakt een mindere fase door. Eens enorm po'pu- lair, maar zeker een vermin derde belangstelling voor het bootvissen. Niet dat de op- stapprijzen de pan uitrijzen,' want deze zijn al vele jaren, zeker in het zuiden des lands zeer gematigd. Het zijn de opstappers zelf die het laten afweten, met name de jongere generatie. Maar wat wil je ook de berichten over de vis vangsten konden moeilijk jaar in jaar uit juichend blijvend terwijl dat niet het geval was. De gedeeltelijke afsluiting van de Oosterschelde is daar debet aan, maar meer nog dé ongebreidelde nauwelijks te controleren beroepsvisserij en het veelvuldig voorkomen van stroperijen met wargarens en ander moordend vistuig. Een totaal visverbod op ka beljauw, schol, bot en tong 'gedurende een paar jaar zou de enige oplossing kunnen zijn voor dit probleem.... De realiteit is anders. Ik kan wel elke bootvisser dringend aanraden eens een paar maanden volledige radiostilte. in acht te nemen. Er wordt over bijna elk kanaal veel te veel prietpraat verkocht over vangsten zus en vangsten zo. Een paar keer een viskot'ter over je visstek heen (meestal .in het duister en ook op plaat-, sen waar niet met kotters ge vist mag worden) en het is met de goede visvangst ge daan. Sportvissers met een grote mond roepen daarmee de ellende over zichzelf af... Wijting dus, dit kers-tménu. Eigenlijk -nog niet eens zo'n slecht idee. Van wijting kan men'de lekkerste.schotels ma ken, gemakkelijk en zeer sma kelijk. Een beetje opgesmukt door een lekker wit wijntje- Smakelijke en visrijke Kerst mis Op het spel van vori ge week, waarin Jean Besse ruiten aas weggooide om een con tract down te kunnen krijgen, reageerde Bert Góossens met een spel dat hierop een ver volg genoemd mag worden.. Hij deed daar nog twee inte- ressanté spellen bij die het vermelden waard zijn. Z gever 5 All. kw'. ¥AVB HB 109876 93 A7 1087 52 A V 3 HB4 N W O Z H986 432 94 3 2 «62 VB 10 *H6 64 A V T0 8 7 6 Het bieden was als volgt ge gaan: Z - 1K1, W - lHa, N- 2Rui, O - 2Sch, Z - 2SA, W-pas, N - 3SA en daar bleef het bij. Uitkomst was schoppenaas, dan weer schop pen en op de derde schoppèn deed West ruitenaas weg. Lei der Zuid dacht nu dat, even als in het spel van Besse, aas-kleiri en vrouw-klein van ruiten verdeeld zouden zitten en durfde geen ruitensnit te nemen. Hij-wilde hu minstens vier slagen in klaver maken en stak over naar ruitenheer. De snit met de tien had geen succes en toen, na harten, ook- de snit met klavervrouw mis lukte, incasseerde West rui tenvrouw en was het contract een down. slechter tegen zouden zitten, moest hij hopen dat schop penvrouw bij lengte harten in de Westhand zou zitten; inclu sief hartenboer. .Hoewel de Vervolg leider na hartenaas en -vrouw over de verdeling nog niet veel wijzer was geworden, nam hij toch de hartensnit met de tien en maakte zijn contract. Z gever 10 9 5 3 Niera. kw, 10 9 2 ♦-AV5 «654 AH VB 873 B 109 H B 9 N W O Z «42 ¥654 8742 108 3 2 ♦AHVB876 - - H 6 3 A V 7 Z gever B 5 Miem. kw. H 10 4 3 H V 7 5 V87 V43 B 8 7 5 '108642 5 N W- O Z AH 109 A V 6 9 A H 4 82 92 A B 3 B 109 632 76 Zonder tussenbieden van OW was 6Sch voor Zuid bereikt en begon West met zijn sin gleton klaver. Omdat niet met ruiten was gestart, zag het contract er tenminste niet bij de start al hopeloos uit. De uitkomst was voor klaver vróuw waarna schoppenboer volgde. Toen bij Oost de vrouw niet verscheen nam de leider met het aas en speelde schoppenheer na. Schoppen vrouw' viel niet en Zuid richt te nu zijn aandacht op de hartens. Als die 3 - 3 zouden zitten, zou ruitennegen op de dertiende harten weggaan en mocht een tegenstander die slag troeven. Als ze. 4 - 2 of Het contract werd 6Sch voor Zuid nadat West tot op vier- hoogte zijn hartens had gebo den. De uitkomst met harte naas werd iii Zuid getroefd. De leider stak tweemaal over met troef naar de blinde en troefde nog twee hartens. Na ruitenheer werden ook ruiten aas en -vrouw geïncasseerd', waarna de leider een kleine klaver speelde. Oost legde de acht en met de vrouw werd de shit genomen. Toen die mis lukte én West klaverboer na speelde kon Zuid zijn con tract niet meer maken. Goossens stelt terecht dat 6Sch onverliesbaar is. Zuid had. nadat hij de tweede har ten van Noord had getroefd én hartentien nog op tafel lag. eerst de laatste troef moeten trekken, Daatna had hij drie ruitenslagen moeten maken, eindigend in Noord. Op har tentien gaat dan uit Zuid kla verzeven weg en West zit nu ingegooid. Die had dan ofwel in de dubbele renonce moe ten spelen (Noord troeft en Zuid doét klavervrouw weg), of in Zuids klavervork. Agenda: 31 dècember: Twee Interpolis-Oliebollendrives bij BC Oosterhout; tel. '01620-54759. Kools, De Vos en Van der Poel in selectie Woerden - Bondscoach Martin van Dijk heeft zes veldrijders definitief geselecteerd voor de wereldbekerwedstrijd in het Belgische Loenhout van 28 december. Van het aanvankelijk opgegeven zestal is alleen Erik Boezewinkel afgevallen. Edward Kuyper vervangt hem. De selectie bestaat nu uit: Adrie van der Poel, -Richard Groenendaal, Wim de Vos, Henk Baars, Huub Kools en Edward Kuyper. Boksfinale op 4 februari in Den Bosch Eindhoven - De finale van het distictskampioenschap zuid van dé Nederlandse Boks Bond is op 4 februari in Den Bos.ch. De voorrondes zi-jn achtereenvolgens op 14 januari in Uden, op 21 januari in Breda en op 28 januari in Helmond. Bij deze ■districtswedstrijden zal de jurering voor het eerst met hulp van de computer plaatsvinden. Duits discustalent geschorst Darmstadt'- De Duitse atletiëkunie (DLV) heeft vrijdag het 20-jarige discus-talent Ulrike Heidelmann uit Erfurtmet on middellijke ingang geschorst. Zij werd positief bevonden bij een dopingcontrole. Heidelmann werd betrapt bij .een landenwedstrijd in Arzignano in Italië op een te hoge verhouding testosteron-epitestosteron. Zij gaf na het aanhoren van de straf te kennen Tiaar atle- tiekloopbaan als beëindigd te be,schouwen. v Engelblik bondscoach Maleisië Arnhem - Michael Engelblik hegint in januari als bondscoach van de Maleisische vrouwenhockeyploeg. Engelblik traint mo menteel de hockeysters van Oosterbeek (le klasse) en Zevenaar (3e klasse). Hij heeft in Maleisië een contract vpor twee jaar gekregen. Engelblik is een relatief onbekende trainer in de hockeywereld. De baan in Maleisië dankt hij aan een adverten tie in Hockey Magazine. Daarop, heeft hij in juni gereageerd. Nederland begint met verlies 'li Haarlem - De mascotte van de Indiana Pacers zorgde voor vuurwerk, maar de eerste wedstrijd tussen Nederland en Australië tijdens de dertiende Haarlem Basketball. Week (HBW) leverde dat allerminst op. In een dramatisch slecht duel verloor Oranje met 65-81. Het Nederlands gelegenheidsteam kon de Australische ploeg in de eerste helft redelijk bijbenen, Oranje nam zelfs een '23-16 voorsprong, maar langzaam aan namen de Australiërs, vorig jaar vijfde tijdens het WK in Toronto, het initiatief.'Bij de rust had Oranje drie punten achterstand: 30-33. In de tweede helft liep Australië makkelijk weg. Van Wely behaalt eerste zege v-- Groningen - Lóek van Wely behaalde vrijdag in de vijfde ronde, van het internationale schaaktoernooi in Groningen zijn eerste zege. Hij versloeg de Georgiër Azmaiparasjvili. John van der Wiel kwam remise overeen met Goelko (VSt). .De Nederlanders spelen geen rol van betekenis,''de Witrus Beljavski en de Bosniër Sokolov leiden met 3,5 punt. Van Wely kwam door zijn overwinning op anderhalf punt, hij is voor laatste. Van der Wiel staat met 2,5 punt op de gedeelde zesde .plaats. Groningen. Internationaal toernooi, vijfde ronde. Van der Wiel (Ned) - Goelko (VSt) V2-V2, Tiviakov (Rus) - Joesoepov (Dui) V2-V2, Van Wely (Ned) - Azmaiparasjvili (Geo) 1-0, Sokolov (Bos) - Miles (GBr) 1-0, Almaki (Hon) - Georgiev (Bul) 1-0, Hodgson (GBr) - Beljavski (Oek) 0-1. Stand: 1. $okolov en Beljavski 3Va, 3. Almasi, Goelko en Joesoepov 3, 6. Van der Wiel, Azmaiparasjvili,.Qeorgiev, Tiviakov 2Va, 10. Miles 2, 11 Van Wely lVa, 12. Hodgson Va

de Stem | 1994 | | pagina 19