Ritzen krijgt een 'adempauze' TOT 1 SEPTEMBER '95 VOOR SLECHTS Zalm: In 1996 komen er 100.000 banen bij Vertrek directeur geleidehonden-fonds geëist Visum geen verrassing voor Poncke Princen erefFd PvdA, WD en D66 stellen oordeel over onderwij s-akkoord uit Hausse in house Geen bemiddeling 'moeilijke' werkloze WORD JAARUD-ABONNEE EN ONTVANG EEN GRATIS OMSLAGMAP DE STEM BINNENLAND A3 'Verkoop xtc levert veel geld op' DE STEM COMMENTAAR 'Keuringen wao snel aanpassen' 1 BINNENLAND KORT FOTO'S ARCHIEF DE STEM erder is er geen afwas en et omt geen bedienend personeel n te pas. f het een trend gaat worden, oet nog blijken, maar de kiem oor lijkt dit jaar gelegd te jn: je kerstdiner al genieten op of 24 december. Dus al gedu nde de dagen vóór het feest, oor zover bekend is Fons van roeningen van restaurant Ka- e bij de Sluis in Blokzijl er nu ls eerste mee begonnen. Wèl erder gesignaleerd, zo'n vijf ar geleden, was het fenomeen at zakenlieden het op prijs ble ien te stellen om met hun rela- ies in de week voor Kerstmis en bijzonder diner te gebruiken n een bescheiden kerstsfeer. Dat iracht Van Groeningen op het lee. Naar het zich tot nu toe at aanzien, wordt het een suc- lisverstand 'ot nu toe gaan verreweg de neeste restaurateurs er vanuit at Nederlanders op 23 of 24 ecember geen neiging vertonen m dan alvast het kerstdiner te aan genieten. Aangenomen 'ordt, dat we dan lekker thuis dllen zijn om van alles te doen n te regelen voor de feestdagen, n België is dat anders. Daar kun 1 op veel plaatsen op de 24e al vel terecht voor je kerstdiner. ngewijden zullen er niet van taan te kijken als volgend jaar en tamelijk groot aantal restau- ateurs Van Groeningen navolgt. )an kan het zijn dat wat de eeste restaurateurs altijd ge- lacht hebben, langzamerhand ■en misverstand is geworden :he snelweg zal nooit voor dereen zijn weggelegd. Bij al- waardering voor de vernieu- ingsdrift van Wijers mag dat >k weieens worden bedacht, opelijk laat de Tweede Kamer ch niet al te veel meeslepen oor de vrijheid/blijheid-ge- .chte van de minister. Anders eft straks de ene helft van federland soepeitjes en com- irtabel langs de elektronische ïelweg terwijl de rest op de maast gelegen ventweg moei- lam tegen de wind in fietst. AGENDA e Eerste Kamer vergadert de- week drie dagen om nog lerlei onderwerpen voor 1 ja- uari af te kunnen handelen, et gaat onder meer om de inderbijslag, de ziekenfonds- et, de' AWBZ, langdurig erklozen, zendtijdtoewij zin- en aan omroepen, aanscher- ing van de WW, de ouderenaf- ■ek en de vreemdelingenwet- eving. De Tweede Kamer ver- adert alleen dinsdag en 'oensdag, waarbij onder ande- het kabinetsbesluit over de erncentrale Borssele, de colle- egelden in het hoger onderwijs an de orde komen. Commissies ehandelen vlak voor het Ker- treces nog tal van onderwer- en zoals de kustwacht, de trijd tegen de georganiseerde lisdaad, uitzenden van mib- liren en de mestproblematiek. DINSDAG 20 DECEMBER 1994 Van onze Haagse redactie gerkel-Enschot - Minister Zalm (Financiën) verwacht dat er in 1996 meer dan 100.000 nieuwe banen bij ko men. Voor 1995 gaat hij uit van een groei van naar schat ting 50.000 nieuwe arbeids plaatsen. De bewindsman baseert zich op de verwachte groei van de econo mie. Met zijn voorspellingen, die hij gisteravond uitsprak tijdens een WD-manifestatie in het Bra bantse Berkel-Enschot, komt de netto-banengroei in 1996 voor het eerst sinds jaren weer boven nul uit. Jaarlijks komen er onge veer 70.000 schoolverlaters op de arbeidsmarkt, zodat de werk loosheid in 1996 met ruim 30.000 arbeidsplaatsen omlaag gaat. Dit jaar zijn er ongeveer 45.000 ba nen geschapen. De bewindsman nuanceerde gisteravond zijn plei dooi voor een zogenoemde nega tieve inkomstenbelasting (basis inkomen) voor alle Nederlanders. Volgens Zalm is dit idee, waar over afgelopen weekeinde werd bericht, slechts toepasbaar op lange termijn. „Daarom is het ook verstandig dat het in geen van de verkiezing sprogramma's van de grote par tijen was opgenomen," aldus Zalm, die erop wees dat in alle partijen voor- en tegenstanders van het basisinkomen zijn te vin den. Afgelopen weekeinde verwees Zalms partijgenoot De Korte, zelf WD-kamerlid, het basisinkomen naar de prullenmand. „Eerst moeten we het regeerakkoord uitvoeren. Maar het onderwerp moet wel op de agenda komen, samen met andere mogelijkheden om het sociale zekerheidsstelsel te veranderen, zoals het ministel sel." Zalm rekende zijn gehoor voor dat het basisinkomen - dat voor alle Nederlanders behalve aow'ers zou moeten gelden - on danks alle besparingen op uitke ringen vooralsnog moeilijk te fi nancieren lijkt. WD-fractieleider Bolkestein gaf gisteravond in Berkel-Enschot toe dat het WD-streven om er 10.000 politiemensen bij te krij gen, deze kabinetsperiode niet wordt gehaald. Waarschijnlijk blijft de uitbrei ding steken op 2000 politiemen- Van onze Haagse redactie Den Haag - De paarse regeringsfracties PvdA, VVD en D66 lassen een adempauze van een maand in om het con flict over de forse collegegeldverhoging niet verder te la ten escaleren. Daarmee is voor minister van Onderwijs Ritzen voorlopig de kou uit de lucht. De Tweede Kamer praat morgen over het onderwijsakkoord dat Ritzen onlangs sloot met de uni versiteiten en hogescholen. De kans bestond dat een meerder heid in de Kamer, met steun van de WD, het akkoord zou verwer pen. Maar na intensief overleg tussen de onderwijsspecialisten van de paarse fracties is besloten tot een adempauze. PvdA, WD en D66 zullen zich naar verwach ting vandaag scharen achter dit compromis, Ritzen wil het collegegeld in twee fasen met 1000 per jaar verho gen. Dat maakt onderdeel uit van een akkoord met universiteiten en hogescholen over de bezuini gingen in het hoger onderwijs. Maar de meeste fracties in de Tweede Kamer vinden zo'n ver hoging te gortig. Bezuiniging Ook de universiteiten wijzen de ze collegegeldverhoging af, maar spreken zich vooralsnog niet voor of tegen het akkoord uit. De hogescholen stemden gisteren wel in met het akkoord waarmee de bezuiniging van een half mil jard op het hoger onderwijs uit gesteld en verlaagd wordt. Om toch zijn bezuinigingen te halen, besloot Ritzen het college geld te verhogen naar 3250 per jaar. De paarse fracties hebben nu be sloten een definitief oordeel over het onderwijs-akkoord uit te stellen tot eind januari. Universi teiten en hogescholen krijgen daarmee een maand de tijd om in overleg met studenten alternatie ven voor de collegegeldverhoging op tafel te leggen. De besteding van de eenmalige bijdrage van 500 miljoen voor de verbetering van het hoger onderwijs (vanaf 1998) moet daarbij centraal staan. Kwaliteit Een verhoging van het college geld is voor de paarse fracties niet onbespreekbaar, maar daar moet een verbetering van de kwaliteit van het hoger onder wijs tegenover staan, vinden zij. „Zo'n adempauze is nodig omdat we anders elkaar zitten op te jut ten en nu maatregelen treffen waar we later spijt van hebben," aldus PvdA'er Van Gelder. De universiteiten en hogescholen krijgen van de regeringsfracties drie suggesties mee: beter op el kaar afstemmen van opleidingen, de kosten van het besturen terug dringen en bij het personeelsbe leid de kwaliteit van de docenten centraal stellen. Bij reorganisaties worden nu nog te vaak jongere docenten ontsla gen terwijl ouderen buiten schot blijven, aldus Van Gelder. Minister Ritzen was gisteren weer het doelwit van studenten acties. In Spijkenisse, waar Rit zen de eerste paal voor een school sloeg, werd hij bekogeld met eie ren, maar werd niet geraakt. Er werd gedemonstreerd in onder meer Zwolle, Groningen, Utrecht en Zoetermeer. VERVOLG VAN VOORPAGINA De uitnodigingen voor de illegale feesten worden, zo heeft Horeca Ne derland geconstateerd, dezer dagen op grote schaal onderhands ver spreid onder de jeugd. De toegangsprijzen variëren van vijftig tot tachtig gulden. Feld: „En er wordt natuurlijk veel geld verdiend aan de verkoop van frisdrank en xtc." De sectie-voorzitter van Horeca Nederland vindt dat houseparty's op •z'n minst aan dezelfde voorwaarden moeten voldoen als de gewone 1 horeca. „Dus ook ten aanzien van bijvoorbeeld brandveiligheid en hy giëne. Als er sprake is van overlast moet de tent ook onmiddellijk wor den gesloten." Eind januari komt het ministerie van Volksgezondheid met een zoge heten 'checklist' waarin voorwaarden staan opgesomd waaraan een houseparty zou moeten voldoen om een vergunning te krijgen. Iedere gemeente krijgt te zijner tijd zo'n checklist toegestuurd. De voorwaar den (over openbare orde, veiligheid en volksgezondheid) worden sa mengesteld aan de hand van een notitie die nu al door de gemeente Rotterdam wordt gehanteerd. Zo dient er, afgezien van een absoluut drugverbod, op een houseparty een aparte rustruimte te zijn, alsmede voldoende drinkwatervoorzieningen en een goede klimaatbeheersing. »Een groep visueel gehandicapten, bege leid door geleidehonden, heeft gisteren een demonstratieve optocht (foto) naar het ge bouw van het Koninklijk Nederlands Ge leidehonden-Fonds in Amstelveen gehou den. Daar overhandigden ze een petitie waarin het vertrek van de directeur wordt geëist. Bij het KNGF woedt een conflict. De gebruikers van geleidehonden mengen zich daarin omdat ze vrezen dat de opleiding van de dieren in het gedrang raakt. Volgens woordvoerder H. Doorn bedraagt de wachttijd voor een nieuwe aanvrager nu al een jaar en voor iemand van wie een hond moet worden vervangen vier maanden. De medewerkers van de afdeling fok, ken nel en opleiding gingen vorige week in sta king uit protest tegen de houding van di recteur H. de Groodt. Die zou na een con flict over arbeidsvoorwaarden een treiter campagne zijn begonnen tegen het afde lingshoofd A. Labee. Direct nadat het per soneel het werk neerlegde, schorste De Groodt het afdelingshoofd. Volgens de juri disch adviseur van het personeel mr. P. Dijk zijn er in het verleden vaker aanvarin gen geweest met de directeur. foto anp Den Haag - Staatssecretaris Linschoten (Sociale Zaken) hoopt dat in de loop van ja nuari al de scherpste kanten van de wao-(her)keuringen kunnen worden bijgevijld. Deskundigen van zijn ministerie zoeken op zeer korte termijn uit op welke manier de huidige re gels zo kunnen worden uitgelegd dat ernstig zieke mensen niet langer arbeidsgeschikt verklaard worden. Volgèns Linschoten kunnen er oplossingen gevonden worden zonder de regels te veranderen. De Tweede Kamer had enkele weken geleden gewezen op schrijnende gevallen bij de keu ringen voor een wao-uitkering. Arbeidsbureaus richten zich vooral op gemotiveerde werkzoekende Den Haag (anp) - Arbeidsbu reaus, sociale diensten en be drijfsverenigingen doen niet erg hun best ongemotiveerde werklozen aan de slag te hel pen in functies die onder hun niveau liggen. Zij richten zich vooral op werkzoekenden die dolgraag willen werken en bereid zijn alles aan te pak ken. Dat is de strekking van een on derzoek naar de uitvoering van de richtlijn 'passende arbeid', dat minister Melkert en staatssecre taris Linschoten van Sociale Za ken naar de Tweede Kamer heb ben gestuurd. De bewindslieden zullen maatregelen nemen om de uitvoering van de richtlijn te ver beteren. Zij zijn onder meer van plan het begrip passende arbeid aan te passen voor academici en schoolverlaters. De richtlijn passende arbeid da teert uit 1992. Ze houdt in dat werklozen het eerste half jaar niet verplicht zijn werk aan te nemen dat sterk afwijkt van hun opleiding of vorige werkkring. Daarna moeten zij zich ruimer opstellen. Gebeurt dat niet, dan moet het arbeidsbureau de be drijfsvereniging of sociale dienst op de hoogte stellen. Die moet dan maatregelen nemen. De meeste uitvoeringsorganisa ties kunnen niet uit de voeten met het begrip passende arbeid, zo blijkt uit het onderzoek. Zij wijzen erop dat toen de richtlijn werd uitgevaardigd sprake was van een groot aantal moeilijk te vervullen vacatures. Nu zijn er weinig vacatures en veel actief werkzoekenden. Aan ongemoti veerde werklozen die onder hun opleidings- of ervaringsniveau solliciteren bestaat bij werkge vers geen behoefte. Arbeidsbureaus laten zich bij hun bemiddeling doorgaans lei den door de behoefte van de werkgevers. Minder gemotiveer de werklozen sturen zij niet door voor de vervulling van vacatures. Daardoor is over deze categorie werklozen weinig bekend. De ar beidsbureaus houden zich ook lang niet altijd aan de verplich ting om weigeringen te melden aan de uitkeringsorganisaties. WAT BEGON als een alternatieve wijze van feest, blijkt nu big bu siness. Rond de jaarwisseling zijn er honderden min of meer ille gale houseparty's. De officiële horeca moet aan talloze eisen vol doen - en met Oud en Nieuw zijn die vaak nog strenger dan in de rest van het jaar - terwijl de organisatoren van deze megafeesten door de mazen van de wet glippen. Geen wonder dat de horeca- beroepsorganisatie alarm slaat. Maar het is niet de oneerlijke concurrentie die de meeste zorgen baart. Evenmin de gebrekkige outillage, hoewel ieder daar anders over zal denken als er eens brand uitbreekt in een door 2000 jonge- fen bezocht, dichtgetimmerd viaduct. Het echte en grote probleem is de sfeer van geaccepteerd druggebruik die rond de houseparty's hangt. Xtc is voor de buitenstaander vrijwel synoniem aan house. Of dat terecht is, weet niemand, maar de party's hebben vanwege de pe riodieke, zelfs dodelijke slachtoffers de schijn tegen. Het overheidsbeleid is er terecht op gericht het gebruik van drugs tegen te gaan. Het al dan niet oogluikend toestaan van housepar ty's is daarmee in strijd. Hoe lastig het ook moge zijn voor autori teiten om vat te krijgen op de para-legale wereld van de jongeren cultuur, achter dat argument kunnen ze zich niet langer verschui len. Megaparty's vereisen een behoorlijke organisatie en een redelijke financiële basis. De voorbereidingen kunnen dus niet volledig in bet schemerdonker plaatsvinden. Gemeentebesturen moeten kun nen ontdekken wie er achter zit en wat vervolgens de plannen zijn. Dan is het een betrekkelijk geringe moeite om eisen en voorwaar den te stellen. Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport heeft maat regelen in de maak, het zijn evenwel de plaatselijke colleges van B en W die het toezicht op de houseparty's zullen moeten houden. Van die bestuurders is in dit verband nog zelden iets gehoord. In tegendeel. Om aan de verlangens van de jeugd tegemoet te ko men, subsidiëren sommige gemeenten zelfs houseparty's. Dat mag best, maar laten ze er dan ook op toezien dat onder het mom van dans, muziek en feest jeugdigen niet blootgesteld worden aan nsico's, waarvan ze het gevaar niet kunnen overzien. Door Paul Bolwerk Jakarta - „Van Mierlo ver dient alle lof. Zijn besluit om mij een visum te verlenen heeft mij eerlijk gezegd niet verrast. Op basis van een eer der contact wist ik dat hij geen bezwaren heeft tegen een visumverlening. Welnu, hij is een man die woord houdt," al dus de 69-jarige Indonesische mensenrechtenactivist Jan 'Poncke' Princen in Jakarta. Hij reageerde gistermiddag zeer verheugd op het kabinetsbesluit om een visumaanvraag te hono reren. Minister Van Mierlo van Buitenlandse Zaken heeft een vi sum voor drie weken verleend. Princen krijgt het visum om hu manitaire en gezondheidsrede nen. Hij lijdt aan de gevolgen van kanker en twee herseninfarcten. Princen is gistermiddag door de Nederlandse ambassade in Ja karta officieel ingelicht over toe kenning van het visum. Al eerder had hij informeel' vernomen dat het CDA-loze kabinet een visum- aanvraag zou toekennen. Princen komt vrijdag voor familiebezoek naar Nederland. Hij wil met zijn vijf kinderen, vier kleinkinderen en overige familie de feestdagen doorbrengen. De Nederlandse overheid heeft Princen gevraagd om bij aan houdend op te stellen.' Hierover heeft hij ook een schriftelijke verklaring ondertekend. Wat is een terughoudende opstelling? „Ik zou het echt niet weten." Princen zal interviews in elk ge val niet schuwen. De Nederlandse regering wil Princen 'in de luwte' houden uit vrees voor zijn veiligheid. Daar om is hem eerder ook tot twee maal toe een visum geweigerd. De emoties van oud-strijders en hun nabestaanden zouden bij een bezoek van Princen, in 1948 ge deserteerd uit het Nederlandse leger en overgelopen naar de In donesische nationalisten, wel eens te heftig kunnen zijn. Zozeer zelfs dat voor het leven van Prin cen werd gevreesd. Princen deelt deze vrees absoluut niet. „Ik wijk niet voor dreige menten. Dat heb ik nog nooit in mijn leven gedaan. En over wat kan gebeuren, maak ik mij geen zorgen," aldus Princen. Hij wijst erop dat bij een eerder" bezoek aan Nederland in verband met een begrafenis van zijn moeder ook geen vervelende incidenten hebben voorgedaan. De regering is zich ervan bewust dat mensen zich pijnlijk getrof fen zullen voelen door de herin nering aan wat er al die jaren ge leden is gebeurd. Zij heeft begrip voor die gevoelens, zo staat in de brief van Van Mierlo, maar Poncke Princen foto anp jaar later op grond daarvan structureel te weigeren een visum te verstrekken. Het Veteranenplatform en het In disch Platform hebben 'geschokt' kennis genomen van het kabinet sbesluit om aan de 'deserteur en landverrader Princen' een visum te verlenen. „Van Mierlo heeft met zijn maatregel voor honderd duizenden Indische Nederlan ders en Indië-veteranen de feest dagen vergald," aldus voorzitter R. Boekholt van het Indisch Plat form. Beide platforms vragen V? Die nieuwe poging van Joop van den Ende op Broad way, gaat dat nou geld kosten aan Endemol, aan Vero nica, aan RTL, aan VNU of bestaat er wellicht nog een mondelinge afspraak dat de publieke omroep daar voor opdraait? Misschien is het wel heel slim van Joop om naar de VS uit te wijken. Als straks 's avonds immers alles open is, dan verveelt niemand nog zo erg dat er bij gebrek aan beter dan maar naar The Phantom of the opera wordt gegaan. De tv zal dat ook voelen, want wie gaat er straks nog voor de buis zitten als Bekend Nederland ook in de avonduren in de winkelstraat linten doorknipt en ope ningen opluistert? Voorpagina's van kranten zullen er vol mee staan. Nee, er kijkt straks geen kip meer en dus zullen reclame gelden besteed worden aan muppies en billboards. Wie slim is, koopt nu al extra vierkante meters in het stads beeld in. Ongemerkt brengen die extra openingstijden van win kels natuurlijk ook leuke som op aan parkeergeld, want je kunt nooit meer ergens staan zonder te betalen. Commerciële televisie is te harden, maar waar zit de knop, waarmee je het straatbeeld uit kunt schakelen? MERIJN Berging kotter Larissa begint morgen Rotterdam - Het Rotterdamse bergingsbedrijf Smit Tak begint morgen, als het weer gunstig blijft, met de berging van het gezon ken Britse vissersschip Larissa. Als de wind niet aanwakkert, is de klus na tien dagen geklaard. Dat heeft het bedrijf gisteren be vestigd. De viskotter zonk op 7 november na een aanvaring met de Malte zer bulkcarrier Hero. De zes Nederlandse opvarenden verdron ken. Een van hen wordt nog steeds vermist. Het schip kon niet eerder worden geborgen, omdat er te veel deining op het water was. Politie pakt Chinese drughandel aan Amsterdam - De Amsterdamse politie heeft gisteren elf mensen gearresteerd die worden verdacht van handel in heroïne en cocaï ne. Op zeven adressen in de hoofdstad werden invallen gedaan en huiszoekingen verricht. De politie merkt drie personen aan als hoofdverdachten. De politie kwam hun activiteiten op het spoor na klachten over stankoverlast, die werd veroorzaakt vanuit een pand aan de Kromme Waal in het centrum van de stad. De stank bleek te wor den veroorzaakt door het koken van Chinese heroïne. 14 jaar voor dodelijke schietpartij Den Bosch - De rechtbank in Den Bosch heeft gisteren de 28-jari- ge P.B. uit Den Bosch veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf. De officier van justitie had tien jaar geëist. De man schoot op 6 maart zijn 35-jarige stadgenoot Kees Sonnenberg dood. Een 24-jarige man uit Uden raakte door de schietpartij zwaar gewond. De man nen werden beschoten dwars door de deur van een café. De recht bank overwoog dat B. enkele dagen voor de schietpartij een ern stig conflict had met de overleden man. Deze had B. de toegang ontzegd tot een seksclub waar de slachtoffers zakelijke belangen hadden. Wilde staking bij Amsterdamse tram Amsterdam - In Amsterdam is gisteravond onder trambestuur ders een wilde werkonderbreking in gang gezet, uit protest tegen het dreigend ontslag van 170 conducteurs op de trams in de hoofdstad. De staking begon op een beperkt aantal lijnen en vond later steeds meer navolging. De bestuurders ageren tegen het feit dat 170 tramcontroleurs per 1 januari op straat dreigen te komen. Onderhandelingen tussen de bonden en de gemeente Amsterdam hebben tot dusver niet tot overeenstemming geleid. 12 jaar cel voor verzekeringsmoord Utrecht - Drie mannen uit Utrecht en Schiedam zijn gisteren door de rechtbank in Utrecht tot 12 jaar cel veroordeeld wegens moord. De rechter acht bewezen dat het drietal vorig jaar septem ber Prem Jaswal om het leven heeft gebracht. Een motief was het innen van de levensverzekering die het slachtoffer had afgesloten. Twee van de drie mannen zijn stiefzonen van het slachtoffer. De rechtbank heropende het onderzoek naar de ex-echtgenote van het slachtoffer. Zij zou het plan voor de moord hebben bedacht. ADVERTENTIE 4. ivr j i j i i"qcu j-uiiii. Dciue uiduuimij vraeen komst in Nederland zich terug- meent dat het onjuist is om 48 zich af waarom hun belang on- dergeschikt wordt gemaakt aan dat van één persoon. „Onaan vaardbaar en onbegrijpelijk," vindt ook woordvoerder G. Veen- endaal van de Werkgroep Indië- Veteranen Nederland. Een andere anti-Princen-acti- vist, wethouder H. van den Boo gaard van Milligen aan de Rijn, sluit acties niet uit. „Er zijn ge noeg veteranen bereid tot het ui terste te gaan." Het CDA heeft grote moeite met het besluit van minister Van Mierlo. De christendemocraten willen nog deze week met Van Mierlo over de kwestie praten. WD, PvdA en D66 hebben geen bezwaar tegen de komst van Princen. De mensenrechtenactivist is om streden omdat hij tijdens de poli tionele acties in 1948 in het toen malig Nederlands-Indië deser teerde. Bijna een jaar geleden te kenden verschillende partijen bezwaar aan tegen het voorne men van de toenmalige minister Kooijmans om tijdens een bezoek aan Indonesië Princen te spre ken. Het vorige kabinet weigerde Princen een visum te verlenen. De WD steunde dit destijds, nu heeft die partij geen bezwaar, al houdt kamerlid Weisglas staande dat Princens' gedragingen in '48 'buitengewoon verwerpelijk' wa ren. De liberalen verlangen van Princen dat hij zich onthoudt van contact met de media. MIKRO GIDS.. dinsdag 20 december lot 21.00 uur woensdag 21 december tijdens kantooruren.

de Stem | 1994 | | pagina 3