ID IDEN ies b.v. PcP 6Ik heb critici de mond gesnoerd' 'Vanaf nu alleen plaats voor fitte spelers' ZILVEREN SCHOEN idvies b.v. [995 [H Breda SPORT ZEELAND IRCIEEL IDIENST Doelman Erik de Koeyer voelt zich thuis bij Royal Excelsior Mouscron int" bridgerubriek Aandacht topscorers-klassement sport AGENDA Commissie IOC opgeheven sportnieuws KORT Dressuurconcours in Heikant nenlijke rubriek van De Ste. i Eindhovens Dagblad. j. 076-236881, fax. 076-236405 vbedrijf en Adviesburo reactie: ZATERDAG 17 DECEMBER 1994 yen en Mtype O dewerkers zoekt voor de bal aan de volgende Engelse taal Ituele eigenschappen |nnen werken 35 jaar [selectieprocedure, loek te ondergaan. JSCH Hulder, tel. 01652-15300 gebedrijven en - loeveelheidstarief It betreft het [hikken over een prijs per m3 voor apaciteit blijft gelijk, lok met 7 cent aterbedrijven in M overgenomen, lergen op Zoom en fan in de rest van roorzieningsgebied. ishoudelijke en Voor 1995 gelden in len nog afwijkende Der m3. en. In de gemeenten worden geïnd, g zijn op deze van hun ndslag'. Deze wet ten voor de an hun afnemers, de grondwater dstarief en het ATER er en van onze iuitvoorwaarden en Middelburg, gratis verkrijgbaar, rleiding Van onze sportmedewerker Moeskroen - Met nog één duel voor de winterstop te gaan, weet Erik de Koeyer Idat hij nog geen moment spijt 1 heeft gehad van de overstap van Lokeren naar Moeskroen. „Het was wennen, maar ik i voel me in de 'familie' opge- nomen," aldus de 27-jarige Erik de Koeyer, die met zijn ploeg nog altijd op promotie naar de hoogste afdeling in het Belgische voetbal mikt. Moeskroen, een plaats op de Franse grens in de provincie He negouwen, werd deze zomer de thuisbasis van Erik de Koeyer. De 'witte reus' zoals hij er door supporters wordt genoemd, werd binnengehaald om mede het am- I bitieuze Moeskroen naar een ho- ger plan te tillen. Pretenties ge noeg dus. Die waarmaken een heilig moeten. Moeskroen wilden niet anders en startte hoopvol. Tot plotseling de pechduivel zich manifesteerde. Vaste krachten als Verspaille, Broeckaert, Thibaut, Lemoine en Dauwe raakten geblesseerd en dat was voor de formatie van coach André van Maldegem een gevoelige aderlating. Jonge kna pen uit eigen opleiding als Seyn- haeve, Vandendorpe en Stienne moesten noodgedwongen ingezet worden en, ondanks dat deze zich ontpopten als volwaardige krachten, boette Moeskroen in kracht in. Plus het gegeven dat de defensie steeds met omzettin gen te maken kreeg. „Het was geen al te beste tijd," weet Erik de Koeyer, die zijn stek door de reeks nederlagen onder druk voelde komen staan. „Vijf duels en geen enkel punt. Het was schrikken," merkte de Terneuzenaar, die ondanks de nederlagen tegen Lokeren (1-4), Westelo (2-1), Boom (0-1), RC Genk (3-0) en Overpelt (0-1) de voorkeur bleef genieten van zijn trainer. André van Maldegem: „Erik heeft het in het begin erg moei lijk gehad. We konden merken dat hij te weinig trainingsarbeid had verricht en dat hij moest wennen aan het dagelijks onder gaan van een keeperstraining. Hierbij bleek dat hij een trai ningsbeest was. Een knaap met een goede instelling en gezonde werklust. Een pluspunt. Daar naast was Erik in het begin te gespannen. In het openingsduel tegen Lokeren, zijn oude maats, ging hij zelfs in de fout. In die beginfase werd ons tevens duidelijk dat hij niet gewend was onder druk te spelen. Zijn optreden speelde zich eerder te veel alleen af voor verloofdes en wat familie op avonden zonder ander publiek in door God verla ten plaatsen. Ondanks zijn min dere start was en bleef ik er van overtuigd dat Erik een bekwaam doelman is. Het bewijs is hij aan het leveren. Erik pakt nu punten voor ons. Precies waarvoor hij is aangetrokken." Erik de Koeyer blijft onder die lofuitingen van zijn coach de nuchterheid zelve. Zijn fantas tische optredens tegen Beerschot en in het bekerduel met Stan dard Luik, dat uitgeschakeld werd, maakten hem intussen bij de eerdere critici, waarvan hij zegt: 'Die heb ik de mond ge snoerd,' tot een geliefd persona ge. „Een pracht kerel, die niet alleen op de doellijn zijn werk doet, maar ook ver daarvoor," opperen zowel bestuurders als supporters, die langzaam de kantine tijdens een training op zaterdagmorgen vullen om onder het genot van een pintje zich bij hun sterren te voegen. Dit alles in een uiterst ongedwongen sfeer. „Typerend voor Moes kroen," ontdekte Erik de Koeyer, die zich er thuisvoelt als een vis in het water en blij is zijn plaatselijke concurrent Mare Bourgois naar het tweede plan verwezen te hebben. Dit puur op basis van klasse. Ommekeer Na de te povere start, ondanks het winnen van de beker van Henegouwen, kwam op 25 sep tember de ommekeer. Te gast bij Sint-Niklaas, met Verspaille te rug in de gelederen, werd met 2-4 gewonnen. Waregem werkte daarna tegen en klopte Moes kroen vervolgens met 2-3. In Diest wonnen De Koeyer en zijn maats met 5-6 gevolgd door 2-1 in Courtrai. Patro Eisden werd in eigen huis met 3-4 verslagen en Geel met 4-1 geklopt. In Eeklo werd het 3-3, tegen Beerschot 3-0 waarna La Lou- viere in eigen huis op 2-4 werd getracteerd. Tongeren ging met 4-0 de boot in en afgelopen zon dag vond Deinze met 1-4 zijn Waterloo. Moeskroen toonde daar onmiskenbaar mee aan be zig te zijn aan een fikse inhaal manoeuvre. „We stonden op een bepaald moment 15 punten achter op de nummer vijf. Nu is dat nog één puntje," aldus Erik de Koeyer, die intussen mikt op de tweede periodetitel. Een klassement waarin Moeskroen momenteel de leiding heeft. Zondag voor eigen publiek winnen van Harelbeke, een derby, is voor die prijs een heilig moeten. Het is tevens de afsluiting van de eerste helft van de competitie en laatste ontmoe ting voor de winterstop. Erik de Koeyer, die wekelijks duizend tot 1200 kilometer voor zijn club onder de wielen door moet laten glijden, krijgt dan weer ietwat meer rust. Als hij zich niet moet melden bij nieuwe supporter clubs tenminste. Want ook dat maakt het huidige Moeskroen mee. Eens temeer een bewijs dat de Henegouwse club, die in tex- tielgigant Pildar een nieuwe hoofdsponsor vond, op de goede weg zit. Erik de Koeyer, die samen met nog een achttal spe lers als prof op de loonlijst staat, is de laatste die dit zal tegen spreken. Terneuzenaar Erik de Koeyer heeft het uitstekend naar zijn zin als doelman van het Belgische Moeskroen. FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker Terneuzen - Als de grootte van een club borg zou moeten staan voor de prestaties van de hoofdmacht, dan zou Ter- neuzense Boys prestatief ge zien tot een van de betere Zeeuwse clubs behoren. De praktijk geeft anders aan. De oranje-zwarten bengelen on derin de vierde klasse van het KNVB-zaterdagvoetbal. „Na de winterstop moet de omme keer komen," weet Wim Pauw, trainer van de Temeu zense zaterdagvoetballers. VOETBAL Temeuzense Boys zit in de nes ten. De club van voorzitter Phi lip Becht liep in de vorige com petitie behoorlijke averij op. Trainer Kees Pladdet vertrok, clubman Joop de Jonge volgde hem tussentijds op en werd in de huidige competitie vervangen door Wim Pauw, terwijl intussen een legertje spelers naar elders vertrok. Wim Pauw kwam dus niet in en gespreid bedje terecht, maar moet vrijwel vanaf de grond beginnen met de hoofd macht weer een eigen gezicht te geven. Geen simpele opgave voor een man die Temeuzense Boys van haver tot gort kent. Want evenals Joop de Jonge is hij een man met een hart waardoor naar Temeuzense Boys riekend bloed stroomt. „Ik ben altijd een echte Temeu zense Boys-man geweest. Jaren lang heb ik onder de lat gestaan waarna ik zes jaar het da mesteam onder mijn hoede heb gehad. Een leerzame tijd," weet Wim Pauw voert een verjongingskuur bij Temeuzense Boys door i Wim Pauw, de nieuwe trainer van het in zorgen verkerende Temeuzense Boys. Wim Pauw, die zijn dagelijks brood verdiend door les te geven aan groep acht van de basis school Oude Vaart. Zijn loopbaan bij Temeuzense Boys kreeg, zoals hij zegt: „Een onvoorziene wending. Voor me zelf had ik gedacht eerst nog een poosje met de B- en A-junioren op te trekken om het daarna wat hogerop te zoeken. Het verzoek om het eerste onder mijn hoede FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. te nemen, kwam dus als een verrassing." Met tegenstanders als Kruinin- gen, Kogelvangers en Dauwen- daele - de toppers in de vierde klasse A - voor de boeg, viel Wim Pauw in een uiterst moeilij ke periode in. Een tijd waarin hij merkte dat zijn ploeg bijzonder kwetsbaar was. „Kwamen we achter, dan was alle vertrouwen in eigen kunnen weg," zegt Wim Pauw over zijn eerste kennisma king met de vaandeldragers van de club. Een groep die hij vol gens de Zeister visie - veel aan de bal zijn - traint. Desondanks bleven echte resultaten nog ach terwege. Blessures, soms vijf man tegelijk, maakten dat hij nog nauwelijks een hechte for matie binnen de lijnen kon bren gen. Ondanks dat routiniers als Jacky Scheele en Paul Sick te rugkeerden. Balans Wim Pauw: „Na de winterstop hoop ik een fitte ploeg te heb ben. Momenteel hebben we tijd nodig om een juiste balans tus sen jong en oud te krijgen en de mentaliteit wat te veranderen. Want bij 'de boys' leeft nog teveel de geachte: 'Het komt wel goed.' Dat ingewortelde idee moet versneld slijten door het inpassen van jeugd. Met name jongeren vanuit de A-junioren waarvan er nu een viertal met het eerste meetrainen. Van hen is Evert Hartman bezig zich van een vaste basisplaats te verzeke ren. Met die jonge knapen achter de hand heb ik besloten alleen nog maar fitte spelers in te zet ten. Hopelijk komt een -man als spits Van de Velde dan ook aan scoren toe. Tot nu toe staat hij droog en dat knaagt aan zijn zelfvertrouwen." Dit jaar overleed op 80-jarige leeftijd de Zwitserse bridger Jean Besse. Bij zijn naam wordt vaak het spel in herinnering gebracht, waarin Besse in 1980 schitterde en waarmee hij veel aandacht kreeg. Z gever B 6 5 NZ kw. »AH B9876 932 10982 r 109 V10 A 106 54 N W O Z H74 r 8765 32 A3 B 7 A V 3 V V B 4 H 542 H V 8 Besse zat Oost en na het bied- verloop Zuid - ISA: Noord - 3SA kwam West uit met kla vervier. Oost legde de boer die terecht door Zuid werd gedoken. Want Oost zou an ders als hij aan slag kwam in een latere fase, door Zuids klaver kunnen spelen. Besse vervolgde met klaverzeven voor het aas en West speelde weer klaver voor Zuids heer waarop Oost ruitenaas weg deed! Veronderstel dat hij een harten had weggedaan, dan was de leider met harten naar Noord gegaan, had rui ten gespeeld en als Oost niet met het aas had genomen, zou de slag voor ruitenheer zijn en zouden in de volgende slag ruitenvrouw en -aas over el kaar tuimelen. Besse had ge zien dat Zuid van de ruitens moest leven en had door te deblokkeren, de enige manier gevonden het contract down te krijgen. Maarr afgelopen zondag bij de wild-drive in Baarle-Nas- sau verdiende een Westspeler eigenlijk evenveel aandacht als meneer Besse destijds kreeg. Door Ruud van den Bergh door Zuid zonder tussenbod van OW. West kwam uit met hartentwee die in Noord met het aas werd genomen, Kla- veracht ging naar het aas en op klaverheer verdween een harten uit Noord. Maar kla vervrouw werd door West met de vier getroefd en in Noord overgetroefd. Een schoppentje was via de vrouw voor Wests heer die hartenvijf naspeelde; in Oost genomen met de heer. Op klaverboer moest Zuid bekennen, deed West ruitenvijf weg(!) en troefde de leider in Noord met de zeven. Toen kwam ruitenvrouw. Oost en Zuid speelden een kleintje en West legde de negen! Zuid was twee slagen kwijt en dit was de situatie met Noord aan slag: 86 V9 H - B 10 V -- B86 -- N 10 W O 73 Z 109 A2 B A 10 Z gever B 10 7 5 3 All. kw. A 4 3 VB86 8 H 864 9 V952 N H 108 H 9 5 W O 732 43 Z B 109 A V 2 652 B76 A 10 4 A H V 7 Zuid opende 2SA en na 3Ha van Noord (transfer) eindigde het bieden in 4Sch te spelen Zuid dacht nu te weten dat de ruitensnit goed zat en speelde ruitenzes naar de tien, die West nu met de (inmiddels secce) heer nam. Harten vrouw volgde en nu kon de leider het niet meer goed doen. In de praktijk troefde hij in Noord en kon West nog een ruitenintroever maken; hij had immers geen ruiten meer. Met de misleiding had West de enige manier gevon den om het contract te doen sneuvelen. Agenda: 31 december: Twee Inter polis-Oliebollendrives bij BC Ooster hout; tel. 01620-54759. 1. t/m 3. M. Astroh (Dauwen daele), J. Lambert (Koewacht), M. de Kunder (Terneuzen) 12 doelpunten. 4. P. Jansen (Zaamslag) 11 doelpunten. 5. t/m 8. A. van Noorden (Krui- ningen), P. Baumgarte (Terneu zen), A. Wauters (Vogel waarde), J.P. Mulder (Walche ren) 10 doelpunten. 9. J. Lensen (Koewacht) 9 doel punten. 10. t/m 13. H. Rietjens (HVV'24), J. Kievits (Kapelle), R. Arens (Kruiningen), C. van Dort (Rillandia) 8 doelpunten. 14. t/m 18. J. Frusch (Axel), J. van Poelje (Middelburg Zo), M. de Groote (SSV'65), K. Zuid- weg (Yerseke), P. Sicilia (Zee land Sport) 7 doelpunten. 19. t/m 26. S. van Dongen (Dauwendaele), J. Herselman (Kapelle), P. Schipperen (Kloe- tinge), E. de Groene (Luc- tor'88), J. de Rijke (Middelburg Zo), W. Goedegebure ('s Heer Arendskerke), F. Goedegebure ('s Heer Arendskerke), M. me- ijer (Sluiksil) 6 doelpunten. 27. t/m 40. M. d'Olieslagers (AZVV), J. den Doelder (AZVV), B. Felius (GPC), F. Liket (GPC), R. van Keeken (Hoek), M. But (Hoek), S. de Ruysscher (Hoofdplaat), R. Koole (Patrijzen), M. Schieman (Philippine), M. Roose (RCS), M. Dirksen (Rillandia), H. Tol- hoek ('s Heer Arendskerke), M. Goedegebure ('s Heer Arends kerke), R. Proos (SSC'65) 5 doelpunten. Clubscore: 1. Dauwendaele 41 doelpunten 2. Kruiningen 35 doelpunten 3/4 Terneuzen, kapelle 32 doelpunten. Sportagenda VOLLEYBAL Zaterdag 17 december, lande lijk: V VS9 2 -TDK/Bre vok 3 (derde divisie vrouwen), sport hal Baskenburg Vlissingen, aanvang 17.00 uur. Morres- Ovoco (derde divisie vrouwen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. Morres-Van Tartwijk (derde divisie man nen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. District: De Kikkers-Voor waarts (promotieklasse vrou wen), sportzaal Aardenburg, aanvang 17.00 uur. Savok-De Sterre (promotieklasse man nen), sporthal De Vlaanderen Sas van Gent, aanvang 16.15 uur. De Kikkers-Voorwaarts (promotieklasse mannen), sportzaal Aardenburg, aanvang 19.00 uur. ZAALKORFBAL Landelijk: Tjoba-Sagitta (tweede klasse G), Sportcen trum Goes 2, aanvang 15.25 uur. DVS'69-Luctor (derde klasse N), Sporthal Hendrik Ido Ambacht, aanvang 18.15 uur. De Kapellen-TOGO (derde klasse N), sporthal Capelle aan de IJssel, aanvang 16.00 uur. Afdeling: Zaamslag-Blauw Wit (promotieklasse A), sporthal Oude Vaart Terneuzen, aan vang 16.50 uur. Atlanta (dpa/afp/anp) - Het be stuur van het Internationaal Olympisch Comité heeft in At lanta besloten de programma commissie met onmiddellijke in gang op te heffen. De commissie, opgericht in '71, was niet meer in staat het bestuur te voorzien van vernieuwende ideeën. De programmacommissie wordt volgend jaar opgevolgd door twee werkgroepen: één voor het programma van de Olympische Spelen en één voor de winterspe len. Het IOC-bestuur reageert met de opheffing op de luide kritiek bij het olympisch congres ta Parijs afgelopen september. De programmacommissie, het laatst voorgezeten door tennis- baas Philippe Chatrier, bracht de laatste jaren weinig vernieu wingen hoewel daar wel op drachten toe werden verstrekt. Leden van de commissie hadden voortdurend te maken met con flicterende belangen. Het college werd de laatste jaren meer een meer genegeerd door het IOC- bestuur dat op eigen gezag wijzi gingen in de programma's van de spelen doordrukte. De met veel aplomb aangekondigde re visie van het programma liep vast. Triathlon en taekwondo kwamen er bij zonder dat er sporttakken verdwenen. In de vergadering van de natio nale olympische comités is voor zitter Mario Vazquez Rana bij acclamatie voor vier jaar herko zen. De vergadering kantte zich tegen het verstrekken van wild cards aan ontwikkelingslanden die voor Atlanta geen sporters door de kwalificatie-toernooien zien komen. De NOC's achtten de twee jaar geleden aangeno men regel ondoelmatig en on praktisch. Er moet gezocht wor den naar een andere manier om elk land met het minimum van zes sporters aan de OS te laten deelnemen. Hoofdsponsor Midden Zeeland haakt af Goes - De bedrijfsleiding van Bison-Kit heeft vrijdag definitief besloten om af te haken als hoofdsponsor van de Internationale Ronde van Midden Zeeland voor profs. Door wijziging in de top van de directie is de beleidsvoering veranderd bij het Goese bedrijf. Nu Bison-Kit ook als co-spon- sor van de TVM-ploeg stopt is steunverlening aan de Zeeuwse Ronde minder zinvol geworden, volgens een verklaring van het bedrijf. Door dit besluit is het doorgaan van de profronde in gevaar gekomen. Volgende week zal het dagelijks bestuur van de Stichting met de managers bijeenkomen om zich te beraden over deze problematiek. Vergadering KNWU in Tholen Tholen - De kalendervergadering van het KNWU district Zeeland wordt dit keer gehouden in Sporthal Meulvliet aan de Zoekweg in Tholen op zaterdag 14 januari, aanvang 14.00 uur. Organisatoren van wedstrijden die niet aanwezig kunnen zijn worden verzocht zich af te melden bij consul Henk Remiinsen telefoon 01154-1885. Zeeuws-Vlaams kampioenschap turnen Terneuzen - De turn- en gymnastiekvereniging EMM uit Ter neuzen houdt vandaag in samenwerking met de regio Zeeland van de KNGB (Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond) het Zeeuws-Vlaamse turnkampioenschap voor meisjes en vrouwen. Dit individuele kampioenschap begint om 09.00 uur in sporthal 't Zwaantje in Terneuzen en is omstreeks 15.30 uur afgelopen. De titelstrijd wordt afgewerkt in vier leeftijdsgroepen met de vaste onderdelen brug, balk, vrije oefening en sprong. Walter van Duyse 3 jaar bij Corn Boys Sas van Gent - Tot grote tevredenheid van zowel bestuur als trainers heeft de voetbalvereniging Corn Boys uit Sas van Gent een contact van de beide oefenmeesters van het eerste elftal voor een periode van drie jaar vastgelegd. Het algemeen bestuur was dermate tevreden over de arbeid van hoofdtrainer Walter van Duyse als hulptrainer Frans Gerritse, dat het ze deze langdurige overeenkomst aanbood. Bad-mini-tonavond in Sluis Sluis - In sporthal De Vliete te Sluis hield het badmintondistrict Zeeland, in combinatie met de Nederlandse Badminton Bond, een bad-mini-tonavond. Jan Helmond, gewezen bondstrainer, demonstreerde met veel materiaal en speelse vormen hoe men kinderen de eerste beginselen van de badmintonsport bijbrengt. De zestien aanwe zige kinderen waren allen van de plaatselijke vereniging Schep net. Kinderen van andere verneigingen en jeugdtrainers schit terden door afwezigheid. Heikant - Gewoontegetrouw houdt de landelijke rijvereniging en ponyclub Hulst een week voor kerst een dressuurconcours in manege Heikant van Ingrid en Fons de Vetter. Alle dressuur- combinaties uit de kring Zeeuws-Vlaanderen, paarden en po ny's, zijn voor vandaag uitgenodigd. Ruim tachtig deelnemers komen zaterdag in actie. De hogere klassen laten het wat de deelname betreft enigszins afweten. Zo is er maar één deelnemer in de Z2-klasse, namelijk Marleen de Vriend met Elmira van De Oranjruiters. In de Zl-klasse komen in actie Vivianne Thijs met Venetia van Luctor et Emergo, Luc Savat met Hercules van De Zwinruiters, Letty van der Peyl met Ticardo van De Haringruiters en Infrid Faes met Kadaphi JH van De Zwinruiters. Het programma ziet er als volgt uit: 09.00 uur B-pony's, 10.15 uur Ll-pony's, 11.37 uur L2-pony's, 12.15 uur Ml-pony's, 12.30 uur Z2-paarden, 12.40 uur Zl-paarden, 13.20 uur M2-paarden, 13.50 uur Ml-paarden, 15.27 uur L2-paarden, 16.50 uur Ll-paarden, 18.27 uur B-paarden. Jan Peters blijft Hoofdplaat trainen Hoofdplaat - Jan Peters bezig aan zijn eerste seizoen bij de vierdeklasser Hoofdplaat verlengde deze week zijn contract met een jaar. De in Hoek woonachtige trainer plaatste zijn handte kening nadat hij het volledige vertrouwen had gekregen van het bestuur terwijl ook de spelers in grote meerderheid te kennen gaven met Peters verder te willen gaan. einde bericht.

de Stem | 1994 | | pagina 13