IVOOR !A Eltingh heeft grootse plannen Êrs m/v Seriese baalt niet van eigen voorstel Schaatsers vallen bij bosjes af UITSLAGEN STANDEN Heerdenaar geeft op met rugblessure bij nationale Masters |tomatische /de flitser, Js' Iero tot 55 cm. Grote Markt 7 Lange Geere 28 |Gravenhofplein 8 i/alstraat 109-111 Bredaseweg 26 Noordstraat 6 Y) GE AANKOOP DE STEM SPORT 'Belangrijkste is dat oude vorm terug is' Vitesse staat trip af aan Roda Zandstra en Hersman dichtst in de buurt van Ritsma Onderhandelingen met Schapers bijna afgerond Fans schieten zakenman dood Simons gestraft voor spugen en schelden SPORTNIEUWS KORT SKI uitzendbureau X 81 pp het kantoor van de hoofdin overeenkomstig het U.A.R. Ide weg Sluiskil - Axel, no. j zijn uitsluitend verkrijgbaar: feurocheque ten name van |g, kamer M202. kantoor van de hoofdingenieur- 1995 ter inzage liggen. De even Ina elke periode van vier weken In de bestekken genoemde ge dig opgeleverd een werk op het irdingen met een aanne n bereikt gelijk aan ot groter dan 3 inschrijvingsstaat in beschou n Breda zijn wij op zoek naar willen werken. Het betreft het articulieren. Bent u an 21 jaar en bent u een of meer Neem dan direct contact op tel. 076-87 00 09, Van onze verslaggever Zevenbergen - Wie denkt dat Angelique Seriese balend is terugkeerd uit Japan, waar ze 0p het toernooi van Fukuoka goud en brons pakte, heeft het mis. „Het maakte mij niet uit of dat toernooi nu wel of niet meetelde voor de EK- jcwalificatie. Het belangrijk ste is dat ik weer terug ben op mijn oude niveau," zegt de judoka uit Zevenbergen. Op verzoek van Seriese telde het nationale kampioenschap (26 november) en het toernooi in Fukuoka niet mee in het onder linge gevecht dat zij met Moni que van der Lee voert voor het voornaamste startbewijs (zwaar gewicht-klasse) voor de komen de grote kampioenschappen (EK, WK en Olympische Spelen). Van der Lee had nog voorgesteld bei de wedstrijden wel mee te laten wegen. Van der Lee's coach Peter Ooms lacht nu dan ook in zijn vuistje. „Wanneer ons voorstel was aan genomen, had Angelique nu al een enorme voorsprong gehad. Wat dat betreft hebben we geluk gehad in Japan." Zijn pupil bleek in het Verre Oosten nog niet helemaal hersteld van een griepaanval. Van der Lee kwam er niet verder dan een vijfde plaats. Seriese zegt er niet mee te zitten. „De nationale is zo zwak bezet dat hij voor mij sowieso niet mee hoefde te tellen. En van de grote buitenlandse toernooien zijn die van Parijs, Miinchen en de Open Nederlandse de belangrijkste. Daarom was mijn voorstel om alleen die drie te laten meetel len." De Zevenbergse was een half jaar uitgeschakeld vanwege een knieblessure. Hoewel ze vorige maand zelfverzekerd aan haar rentree begon, was het toernooi in Fukuoka een mentale opste ker. „Vooral de tweede dag draaide ik ouderwets. Daarom maak ik me ook niet druk om die puntentelling. Nu ik mijn oude niveau weer te pakken heb, ko men de resultaten ook op die andere toernooien." De toernooien van Parijs en Mü- nchen worden in februari gehou den en de Open Nederlandse in april. Door Cas Overzier Amsterdam - Hij is en blijft een echt tennisbeest. Geen wedstrijden, dan traint hij zich uit de naad. Aan zijn magere gezicht is het af te lezen. Vooral zo aan het einde van een lang en zwaar seizoen. Maar Jacco Eltingh gaat onverdroten door, heeft zich zelfs alweer een nieuw doel gesteld voor 1995. „Mijn klassering in het enkelspel verbeteren", ontvouwde hij zijn kerverse strijdplan nadat hij gis teravond bij de nationale Mas ters zijn partij tegen Tom Kem pers vanwege een rugblessure moest opgeven. Op dat moment was de stand 6-3, 4-6 en 2-4 in het voordeel van Kempers, die daarmee doorstootte naar de halve finales. Het 'presentje' kwam de 25-jarige Puttenaar aardig uit. Want ook hij heeft te kayipen met een euvel. Vorige week in Israël liep hij een virus op en speelde daardoor met koorts. Het klinkt paradoxaal. Je beste seizoen draaien, maar toch niet echt helemaal tevreden zijn. Denken dat het nog beter kan. Het typeert Jacco Eltingh. Dat een pijnlijke rug hem giste ren dermate parten speelde dat hij voor het eerst in zijn loop baan de strijd moest staken, daar baalde hij flink van. Het was een primeur voor Eltingh, die nog nimmer in zijn loopbaan een partij voortijdig moest beëindigen. Zijn zesde seizoen als prof was voor Eltingh hét succesjaar. In het dubbelspel met zijn maatje Haarhuis zegevierde hij in acht toernooien. Daaronder de Grand Slam-titels van de US Open en Australian Open. Op de mondia le dubbelranglijst neemt hij met Haarhuis de eerste plaats in. Maar ook in het enkelspel be- Arnhem - Vitesse heeft Roda JC gisteren laten weten af te zien van deelname aan een toernooi begin januari op Gran Canaria. Dit betekent dat Roda haar vo rig jaar veroverde titel op het Spaanse eiland kan verdedigen. Door een reeks misverstanden en een niet op de juiste plek aange komen fax ging de Spaanse or ganisatie er van uit dat Roda geen belangstelling meer had voor het toernooi. Niets was minder waar. De Limburgers stonden vorige week op de kop toen ze hoorden dat Vitesse als Nederlandse vertegenwoordiger was vastgelegd voor het lucratie ve toernooi van 9 tot en met 14 januari. leefde hij een uitzonderlijk sterk jaar. De 24-jarige service volley speler won in Schenectady en Kuala Lumpur. Overwinningen op onder anderen de nummer een van de wereld Sampras, Chang en Korda. In het eind klassement van de ATP staat Eltingh op een fraaie 23ste plaats. Op de lijst van grootver dieners prijkt zijn naam op rangnummer twaalf. Met meer dan een miljoen dollar aan offi cieel prijzengeld laat hij onder meer jongens als Kafelnikov, Rosset en Martin achter zich. Een knappe prestatie. Vooral omdat Eltingh het accent legde op het dubbelspel. De kater en de rugklachten die hij overhield aan de Masters in Jakarta, waar het Australische duo Woodforde/ Woodbridge de Nederlanders van een finaleplaats afhield, heeft hij voor een groot deel alweer weggespoeld. Iets is er blijven hangen. Want, Eltingh kiest als voorbereiding op de komende Australische kampioenschappen niet voor Ja karta, zoals Haarhuis. En, niet alleen omdat er daar in Indone sië een wat trager rebound-ace als speeloppervlak ligt. „Ik heb het daar wel gezien", zegt Eltingh, die in die periode zal spelen in Sydney, waar ove rigens ook Krajicek zal spelen. „Dat lijkt me een betere voorbe reiding op Melbourne dan Ja karta. Bovendien is het een gro ter toernooi, waar ook meer pun ten zijn te verdienen. In Mel bourne wil ik pieken." Aan zijn speelwijze zal Eltingh weinig veranderen. Nu hij heeft ontdekt dat hij ook in het enkel spel met zijn opslag net-spel grote jongens kan verschalken, zal hij in die strategie blijven volharden. Houdt Eltingh vast aan zijn agressieve taktiek, Sander Groen probeert met een meer onvoor spelbare strijdwijze en attitude zijn tegenstanders en arbiters het leven zuur te maken. De 26 jarige Eindhovenaar boekt daar bij de nationale Masters voorals nog succes mee. Na zijn zege in de eerste ronde op Rogier Was sen, schoof Groen gisteren ook Fernon Wibier opzij: 7-6, 7-5. Ook Wibier had ervaren dat het absoluut geen zin heeft tegen het 'enfant terrible' met het 'gouden' linkerhandje' met een bepaald Ton Kempers kreeg vrije doorgang nadat Jacco Eltingh op moest geven vanwege een rugblessure. FOTO ANP plan de partij in te gaan. „San- der is de onberekenbaarheid zel ve. Hij slaat of fantastische bal len of geweldige missers. Er wel vijftig dingen waaraan je je bij hem kunt irriteren. Ik denk dat hij zijn tegenstanders doelbe wust voor schut wil zetten." Groen zelf bestreed dat. „Ik ben me daar echt niet van bewust. Van onze verslaggevers Den Haag - Falko Zandstra en Martin Hersman hebben de beste papieren om titel verdediger Rintje Ritsma te vergezellen naar het Euro pees kampioenschap over drie weken in Heerenveen. Ids Postma, Bart Veldkamp en Gianni Romme waren gistera vond tijdens de nationale af standskampioenschappen in Den Haag de eerste afvallers in de stoelendans om de drie EK- tickets. Maar ook Jeroen Straathof en Arjan Schreuder lijken na de 500 en 5000 meter op een beslissende achterstand gezet. De samenstelling van de EK- ploeg lijkt voor de commissie kernploegen morgenavond een hamerstuk te worden, voor wat de mannen betreft. Daar zag het vooraf niet naar uit. Zes kernploegleden en gewestelijk rijder Gianni Romme dichten zich een goede kans toe op een EK-start. En zelfs de amper van de ziekte van Pfeiffer her stelde Ids Postma diende zich gisteravond weer aan als kan didaat door de 500 meter te winnen. Tevoren was bekend dat Postma morgen geen 10.000 meter zou rijden, maar dat hoefde niet per se aanwij zing voor het EK in de weg te staan, zo liet woordvoerder Jan Augustinus van de commissie kernploegen na de afstandsze ge van Postma weten. Zelfs voor de persoon in kwestie was dat een nieuw geluid. Bonds coach Wopke de Vegt had hem voorgehouden dat hij het Euro pees kampioenschap kon ver geten, omdat hij dit weekeinde geen volledig klassement zou rijden. In vergelijking met de EK- ploeg van vorig jaar lijkt Mar tin Hersman de plaats van Postma in te gaan nemen. „In de vorm waarin ik nu steek ben ik rijp voor het EK. Al heb ik geluk dat Ids en Bart niet in goede doen zijn en Gianni Romme gevallen is", probeerde de Sassenheimer bescheiden te blijven. Vrouwen De 500 meter bij de vrouwen werd een teleurstelling voor Carla Zijlstra. Negen leden van kernploeg en Jong Oranje ver schenen aan de start van de extra EK-kwalificatiewed- strijd. Toen het tussenklasse- ment werd opgemaakt vond de routinier van het gezelschap zich terug op de laatste plaats. „Dat viel effe tegen", kwalifi ceerde Zijlstra haar tijd van 44.70. „Ik had veel sneller ver wacht. Hoog in de 43 of laag in de 44. Dat lukte tot nu toe in die andere wedstrijdjes wel. Maar dit is toch iets anders. Hier moet je je plaatsen voor het EK. Dan komt kennelijk toch de spanning om de hoek kijken." 'Wanhopen hoefde Zijlstra ech ter niet. Drie tickets liggen er klaar voor het EK. Annamarie Thomas heeft er al zeker een (gisteren won ze de 500 meter in 42.31), Tonny de Jong lijkt een goede tweede, maar daarna zal het een gevecht worden tussen Zijlstra en Barbara de Loor. UITSLAGEN Den Haag. NK afstanden. MANNEN Alrounders, 500 m (niet voor NK): 1. Postma 38,34, 2. Ritsma 38,38, 3. Zandstra 38,41, 4. Schreuder 38,77, 5. Hersman 38,93, 6. Straat hof 39,40, 7. Romme 39,66, 8 Ten Kortenaar 39,79, 9. Veldkamp 39,87, 10. Heideman 40,29. 5000 m: 1. Ritsma 6.53,87, 2. Zandstra 6.59,32, 3. Hersman 7.00,68, 4. De Jong 7.04,85, 5. Schreuder 7.07,93, 6. Veldkamp 7.08,18, 7. Straathof 7.08,82, 8. Heideman 7.09,59, 9 Kramer 7.10,40, 10. Rykkje 7.11,46. Fictief klassement na twee afstan den: 1. Ritsma 79.767 punten, 2. Zandstra 80.342, 3. Hersman 80.998, 4. Schreuder 81.563, 5. Straathof 82.282, 6. Postma 82.664. VROUWEN 500 m (niet voor NK): 1. Thomas 42,31, 2. De Jong 42,49, 3. Timmer 42,53, 4. Zee 42,84, 5 't Hart 43,10, 6. Nuyt 43,25, 7. De Loor 43,59, 8. Van Schie 44,01, 9 Ziil- stra 44,70. Alleen als ik mezelf terugzie op tv of zo dan schrik ik wel eens. Vooral van mijn houding op de baan." Groen ging gisteren als een gewaarschuwd man de baan op. Voor zijn partij hadden de umpires de hoofden bij elkaar gestoken en besloten Groen voor elk wangedrag te straffen. Giste ren kwam Groen er met een enkele waarschuwing af, omdat hij de scheidsrechter toefluister de: „Je hebt een bril op en toch zie je niks." UITSLAGEN Mannen, kwartfinales: Groen - Wibier (4) 7-6 7-5, Kempers - El tingh (1) 3-6 6-4 4-2, Eltingh geeft op wegens rugblessure. Vrouwen, kwartfinales: Rottier (3) - Wegink 6-2 2-6 6-3, De Weille (8) - Oremans (1) 6-3 7-5. Programma zaterdag (halve finales): 11.00 uur: Muns-Jagerman - Boo- gert, 13.00 uur: Siemerink - Haar huis, 15.00 uur: Kempers - Groen, 17.00 uur: De Weille - Rottier.. Prostejov. Challenger, mannen, 50.000 gulden: dubbelspel, kwartfi nales: Schalken/Winnmk (Ned) - Krupa/Vizner (Tsj/2) 7-6 4-6 7-5. Amsterdam (anp) - De Ko ninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond (KNLTB) staat op het punt om Michiel Scha pers als fulltimer toe te voe gen aan het vaste team van bondscoaches. Schapers had voor dit jaar een deeltijdovereenkomst, waarin hij onder meer enkele trainingssta ges gaf. Vorige week begeleidde hij een nationale B-ploeg, die in Tel Aviv promoveerde naar de hoofdgroep van het landentoer- nooi om het Europese indoor kampioenschap. „We zijn druk doende een con tract op te stellen om Schapers volledig aan ons te binden als coach", zei Frans Otten, voorzit ter van de sectie toptennis van de bond, vrijdag in Amsterdam. „Ik was in Tel Aviv aanwezig bij de wedstrijden van zijn ploeg en constateerde dat de spelers het uitstekend met hem konden vin den. Het is de bedoeling dat Schapers zich helemaal gaat be zighouden met de jongens, die direct achter de top zitten. We hebben het gevoel dat die wel wat meer aandacht zouden kun nen gebruiken." Otten hoopt de gesprekken met Schapers volgende maand te kunnen afronden tijdens de Au stralian Open. „Het gaat nog slechts om enkele details bij de invulling van het contract." Sao Paulo (rTR) - Bij een ruzie tussen twee groepen voetbalsup porters in Brazilië is per ongeluk een zakenman doodgeschoten. De 31-jarige Paulo Sergio Costa- bile Elias is het vierde dodelijke slachtoffer bij voetbalgeweld sinds oktober. Elias zat in zijn auto toen drie ruziënde groepjes fans het fatale schot losten en hem in het hoofd raakten. Hij overleed in het zie kenhuis. Zijn drie medepassa giers, onder wie de proftennisser Jaime Oncins, bleven ongedeerd. Het incident vond plaats op een kruispunt in Sao Paulo, waar een botsing was tussen fans van Palmeiras en Corinthians. Elias en zijn vrienden waren naar de wedstrijd geweest maar hadden niets te maken met de botsing tussen beide groepen. Het fatale schot was afkomstig van een Palmeiras-fan. Arnhem - De tuchtcommissie van de KNVB heeft Vitesse- aanvaller Jerry Simons voor zes wedstrijden geschorst. De 25-jarige spits werd schuldig bevonden aan spugen en schelden naar scheidsrechter Daman in de wedstrijd van het tweede team tegen Sparta op 6 december. Het college sprak Simons vrij van de be schuldiging dat hij ook naar de arbiter zou hebben ge trapt. De voetballer verloor zijn zelfbe heersing nadat hij van Daman de gele kaart had gekregen. De be laagde fluitist trok meteen na de woede-explosie bij Simons de rode kaart. In zijn rapport maakte Daman melding van trappen, spugen en schelden. Tijdens de mondelinge behande ling van de strafzaak achtte de tuchtcommissie twee van de drie handelingen bewezen. Simons heeft zich bij de uit spraak van de KNVB neergelegd. Eerder al had hij zijn excuses voor zijn wangedrag per brief bij scheidsrechter Daman aangebo den. Ook verontschuldigde Si mons zich bij Vitesse voor het in diskrediet brengen van de club. Maurizio Gaudino, de Duitse profvoetballer van Eintracht Frankfurt, heeft in de nacht van donderdag op vrijdag bekend de verzekering te hebben opgelicht. De politie had de 28-jarige ex- international een dag eerder ge arresteerd. Volgens het openbaar ministerie in Mannheim heeft Gaudino twee keer zijn dure auto ten onrechte als gestolen opgegeven. Ook zou hij anderen hebben aangezet tot oplichting. De poli tie gaat ervan uit dat Gaudino deel uitmaakt van een bende. De strafbare feiten zijn drie jaar geleden gepleegd. Een politiewoordvoerder heeft vrijdag gezegd dat Gaudino een omvangrijke bekentenis heeft af gelegd. De strafzaak tegen de voetballer dient volgend jaar. River Plate is donderdag voor de 24e keer kampioen van Ar gentinië geworden. De ploeg profiteerde van een misstap van de enige overgebleven concur rent San Lorenzo, die met 2-0 van Newell's Old Boys verloor. River Plate kwam donderdag niet in actie. De nummer twee van de ranglijst, San Lorenzo, had zijn voorlaatste duel van de competitie met grote cijfers moe ten winnen om uitzicht op de titel te houden. De Argentijnse competitie wordt zondag afgesloten. River Plate stuit dan op Velez Sarsfield dat onlangs ten koste van AC Milan de wereldbeker veroverde. In januari begint in Argentinië de nieuwe competitie. Doelman Edwin van der Sar heeft bij Ajax ingestemd met een nieuw contract. De 24-jarige sluitpost tekende vrijdag in Am sterdam een verbintenis, die hem tot medio 1999 aan de lands kampioen bindt. Zijn oude con tract had een looptijd tot de zomer van 1996. Hij had vorige week na de onderhandingen met het bestuur een week bedenktijd gevraagd. Van der Sar is de vierde speler van Ajax die deze maand een nieuw, langdurig contract in De Meer tekende. Eerder bereikten de tweeling Frank en Ronald de Boer en aanvaller Mare Over- mars overeenstemming over een verbintenis tot en met het jaar 2000. John Roox verdedigt van avond tegen Heracles, de laatste competitiewedstrijd voor de jaarwisseling, toch het doel van WV. De keeper van de Venlose eerste-divisieclub is nog niet ge schorst voor zijn rode kaart af gelopen zaterdag tegen FC Den Haag. Roox is door de tuchtcom missie van de KNVB wel in staat van beschuldiging gesteld. „We gens wangedrag en het onbe suisd en met gestrekt been in gaan op een tegenstander", zo luidt de aanklacht. De doelman haalde in de 66e minuut de Haagse aanvaller Hoogendorp neer, die na een dieptepass eerder bij de bal arri veerde dan Roox. Scheidsrechter Herman van Dijk was onverbid delijk en toonde Roox de rode kaart, zijn eerste in ruim vier honderd officiële wedstrijden. Springruiter Nagel naar IOC-rechtbank Warendorf - De Duitse springruiter Tjark Nagel gaat met zijn dopingaffaire naar het arbitragehof voor de sport in Lausanne. Dit hof is onlangs geïnstalleerd door het Internationaal Olym pisch Comité. Nagel is vier keer betrapt op doping met zijn springpaarden, de laatste keer bij de landenwedstrijd in Modena in '93. De internationale paardesportfederatie (FEI) schorste hem voor zes maanden. Nagel ging in beroep. Als de IOC-rechtbank het oordeel van de FEI bevestigt, moet Nagel rekenen op een zwaardere straf dan zes maanden. Olympische erkenning rugby Atlanta - Het bestuur van het Internationaal Olympisch Comité heeft in Atlanta rugby olympisch erkend. Voor deze teamsport is daarmee de eerste stap gezet naar opname op het programma van de Olympische Spelen in 2000 in Sidney. De organisatoren hebben daarvoor hun voorkeur uitgesproken. Rugby is een zeer populaire sport in Australië. Sectorbestuur topvolleybal treedt terug Woerden - De leden van het sectorbestuur topvolleybal treden terug. Ze vinden onder meer dat het hoofdbestuur van de Nederlande Volleybal Bond (NeVoBo) nauwelijks rekening met hen houdt. Ook de recente oprichting van de Stichting voor Topvolleybal is van belang bij hun vertrek. Deze stichting is in de toekomst verantwoordelijk voor de organisatie en exploitatie van het Nederlandse topvolleybal. Voorzitter Annemiek Verrips, pen ningmeester Frank Wasterval en bestuurslid Coos de Ruiter zien voor zichzelf geen rol meer weggelegd in de sector Top. Ondieki loopt niet tegen Chniesen Sydney - Lisa Ondieki, de snelste atlete van Australië op de 10.000 meter, wil dat haar land de wereldkampioenschappen atletiek, volgend jaar augustus in Göteborg, boycot. „Als er Chinezen komen kunnen we in augustus beter thuisblijven. Ik ga in ieder geval niet tegen namaak-vrouwen lopen", aldus de winnares van het zilver op de marathon van de Olympische Spelen in Seoul. Ondieki hecht weinig waarde aan het wereldrecord op de tien kilometer, dat met 29.31,79 op naam van de Chinese Wang Junxia staat. „Dat is geen tijd voor vrouwen, maar voor mannelijke junioren. Als Wang een echte vrouw is, dan hebben ze er heel wat dope ingestopt. Die tijd is een grap, een misselijkmakende grap", aldus de Australische, die haar per soonlijke record donderdag naar 31.47,11 tilde. Babangida terug van blessure Kerkrade - Tijani Babangida zit zaterdag in de wedstrijd van koploper Roda JC tegen Volendam voor het eerst dit seizoen op de bank. De snelle rechtsbuiten is hersteld van een blessure in het bovenbeen. De 21-jarige Nigeriaan, die afgelopen zomer net buiten de selectie voor het WK viel, maakte afgelopen dinsdag zijn rentree in het tweede elftal van Roda JC. Hij speelde een helft tegen PSV. Donderdag deed hij wat langer mee in een wedstrijd voor de beloftencompetitie tegen Anderlecht. Britten uit klassement geschrapt Monte Carlo - De Internationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) heeft de resultaten van de Britse vrouwenploeg tijdens de wedstrijd om de wqpeldbeker geschrapt. Groot-Brittannië eindigde tijdens die wedstrijd als vijfde. Het besluit van de IAAF volgt op een hoorzitting van de Britse atletiekbond (BAF), die 800-meterioopster Diane Modahl schul dig bevond aan het gebruik van dope en haar voor vier jaar schorste. BIATHLON Badgastein. Wereldbekerwedstrijd: mannen, 10 km: 1 Glimsdal (Noo) 29.41,5. 2. Risjenkov (WRu) 29.43,0, 3. Luck (Dui) 29.58,3, 4 Sendel (Dui) 30.00,5, 5. Fischer (Dui), 6. Popov (WRu) 30.07,3 Stand: 1. Tyldum (Noo) 82, 2. Björn- dalen (Noo) 63, 3. Dratsjev (Rus) 61, 4. Favre (Ita), Sikora (Pol) 56, 6. Risjenkov 51. PAARDESPORT Londen. CSI: internationale spring- wedstrijd: 1. Bradley (GBr) Endea vour 0-32,09, 2. Tops (Ned) Operette la Silla 0-36,05, 3 Beerbaum (Dui) Sprewe it's Me 4-30,58, 5. Ehrens/ Jonggor's Stolen Thunder 4-31,49, 7. Romp/Burg's Samantha 4-32,73. Jachtspringen: 1. Ehrens/Wunder- knabe 36,15, 2. Fruhmann (Oos) Gento 36,17, 3. Godignon (Fra) Uquileo le Fol 37,75, 6. Romp/Wal- do 37,95, 17. Lansink/Bollvorm's Cartier 43,76, 25. Tops/Sonora la Silla 4-73,99, 26. Romp/Burg's Mr Bleu 79,29 Tignes (Fra). Freestyle, wereldbeker (ballet): vrouwen: 1. Breen (VSt) 26,45 punten, 2. Koetsjenko (Rus) 25,05, 3. Batalova (Rus) 23,10, 7. Witte (Ned) 20,90 Mannen: 1. Becker (Fra) 24,90, 2 Baumgartner (Zwi) 23,75, 3. Landa (Tsj) 22,90.Uitslagen skiën Val d'Isère. Eerste wereldbekerwed strijd afdaling, mannen: 1. Strobl (Oos) 1.57,30, 2. Alphand (Fra) 1.57,41, 3. Mader (Oos) 1.57,57, 4 Ortlieb (Oos) 1.57,61, 5 Gigandet (Zwi) 1.57,64, 6. Cretier (Fra) 1.57,91, 7. Perathoner (Ita) 1.57,97, 8. Besse (Zwi) 1.58,08, 9. Franz (Oos) en Plé (Fra) 1.58,29. Klassement wereldbeker: 1. Tomba (Ita) 250, 2. Ortlieb 150, 3 Von Gruenigen (Zwi) 149, 4. Alphand, Fogdoe (Zwe), Tritscher (Oos) 140, 7. Aamodt (Noo) 133, 8. Mader 110, 9. Vogt (Lie) 101, 10 Strobl 100 SQUASH Bombay. World Super Series: halve finales: Eyles (Aus/3) - Martin (Aus/1) 15-13 12-15 13-15 15-13 15-12, Marshall (Eng/2) - Walker (Eng/5) 15-8 15-13 15-12. TAFELTENNIS Taipei. Wereldbeker: mannen, kwartfinales: Saive (Bel) - Chiang Peng-lung (Tai) 21-16 20-22 19-21 21-16 21-14, Primorac (Kro) - Hua ng (Can) 21-15 21-19 18-21 21-12, Gatien (Fra) - Wang Tao (Chi) 15-21 21-19 21-18 22-20, Waldner (Zwe) - Kong Linghui (Chi) 13-21 21-18 8-21 21-13 21-17. VOETBAL Sfax (Tun). Oefenduel: Tunesië - Algerije 1-0 (0-0). 52. Bechaouch IJSHOCKEY Zoetermeer. Vierlandentoernooi, eerste dag: Nederland - Denemar ken 4-4 (1-1 2-1 1-2). 7. Oxholm 0-1, 18. Livingston 1-1, 27. Hartogs 2-1, 29. Akesson 2-2, 39. Eimers 3-2, 41. Akesson 3-3, 43. True 3-4, 57. Li vingston 4-4. Scheidsrechter: Kirk- ham (GBr) Toeschouwers: 750. Strafminuten: Nederland: 10, Dene marken: 12. Jong Zweden - Canada (British Co- lumbia) 18-1 (4-0 8-0 6-1). ZWEMMEN Amersfoort. Nederlandse winter kampioenschappen, 25-meterbaan, eerste dag MANNEN 50 vrij: 1. Van Haandel (PSV) 22,80, 2 Van den Hoogenband (Ned) 22,90 (nat. asp. ree), 3. Dekker (De IJsel), Hoeymans (PSV) 22,95, 5. Geelen (PSV) 23,23, 6. Nijweide (Groenlo) 23,51, 7. Van Dam (AZ&PC/), Aart- sen (VZC Vlaardingen) 23,67. 1500 vrij: 1. Meyboom (PSV) 15.44,23, 2. Hitzert (UZSC) 16.04,97, 3. Sprinkhuizen (Zijl/LGB) 16 12,62, 4. Willemse (DWK) 16.27,92, 5. Heerema (DAW) 16 34,60, 6. Zwennes (AZ&PC) 17.01,50. 200 rug: 1. Wouda (PSV) 1 57,92 (NR), 2. Blank (Dolfijn) 2.03,50, 3 Marsman (Zijl/LGB) 2.03,95, 4. Nij weide (Groenlo) 2.03,97, 5. Onder wijzer (Dolfijn) 2.04,26, 6. Ruine mans (Dinkel) 2.05,38, 7. Bosch (Dinkel) 2 06,21, 8. Hitzert 2.11,08. 100 school: 1. Dekker 1.01,37, 2. Van Rijn (DAW) 1.02,19, 3. Bakker (Dol fijn) 1.03,27, 4 Grooteboer (Nau tilus) 1.03,94, 5. Klever (DWK) 1.03,99, 6. Kuipers (DWK) 1 04,18, 7 Van Brummelen (AZ&PC) 1.04,91, 8. Chong Woo Chiang (Tol- hekke) 1.05,61 B-finale: 1. Wouda 1.02,81. 200 wissel: 1. Van der Zijden (Gouwe) 2.04,62, 2. Steegeling (Dol fijn) 2 06,36, 3. Wennekes (DWK) 2.07,43, 4. Laffeber (Nautilus) 2.07,85, 5. Heggelman (WVZ) 2.08,60, 6. Veens (PSV) 2 10,59, 7. Van Norden (AZ&PC) 2.11,14, 8. Ganzevles (DWK) 2.14,15. 4x100 vrij: 1 PSV I (Hoeymans, Van Haandel, Geelen, Van den Hoogen band) 3.18,11 (NR), 2 PSV II 3.26,87, 3 AZ&PC I 3.28,67, 4. De Dolfijn 3.30,41. 5. Zijl/LGB 3.30,86, 6. Nautilus 3.32,76. 7. De Dinkel 3.33,57, 8. DZ&PC 3.35,68. VROUWEN 50 vrij: 1. De Bruijn (PSV) 25,48, 2. Postma (DZPC) 25,49, 3. Maste- broek (Eemsrobben) 25,90, 4 Van Hofwegen (VZC VI.) 25,95, 5. Kosten (Scheldestroom) 26,72, 6. Masseurs (Rapido'82) 26,84, 7. Stokkers (PSV) 26,99, 8 Valen (SG ESCA/AZC 1882) 27,46. 800 vrij: 1 Geurts (UZSC) 8.35,21, 2. Minouche Smit DWK) 8.53,81, 3. Van Dijk (Donk) 9.03,21, 4. Van Harn (DWK) 9.07,78, 5. Hommes (Eemsrobben) 9.13,86, 6. Ruysink (AZ&PC) 9 14,67, 7 Groeneveld (Dinkel) 9.22,74, 8. Gerritse (AZ&PC) 9.23,70. 200 rug: 1. Starink (VZC VI.) 2 16,86, 2. Vlieghuis (PSV) 2.38,19, 3. Bloemendaal (Hoorn) 2.20,14, 4. Labots (DWK) 2.20,38, 5. Kleywegt (Zijl/LGB) 2.23,42, 6. Slootjes (Orca) 2.24,31, 7. Bloem (Dinkel) 2.24.40, 8. Stoteler (Groenlo) 2.27,07. B-finale: 1 Marieke Smit (Eemsrobben) 2.22,59. 100 school: 1. Baans (Kempvis) 1 10,75, 2. De Boer (Tolhekke) 1.12,68, 3 Van Gorkom (AZ&PC) 1.14,15, 4. Broekhuizen (DWK) 1.14.48, 5. Groeneveld 1 14,85, 6. Boot (Orca) 1.14,89, 7 Bosma (Mosa Regio) 1.15,44, 8. Valen 1.15,87. 200 wissel: 1 Vlieghuis 2.16,53, 2. Minouche Smit 2.16,80, 3. Van Harn 2,21,02, 4. Groeneveld 2.-4,40, 5. Labots 2.25,95, 6. De Boer (Tol hekke) 2.27,57, 7. Lutters (UZSC) 2.28,75, 8. Kleywegt 2.29,73. 4x 100 vrij: 1. PSV I (De Bruijn, Van Minnen, Vlieghuis, Stokkers) 3.50.41, 2. AZ&PC I 3.55,03, 3. VZC Vlaardingen 3.56,93, 4. Dolfijn I 3.57.49, 5. DWK 3 58,65, 6. UZSC 4.00,26, 7 DZ&PC 4.01,27, 8. AZ&PC II 4.04,75.

de Stem | 1994 | | pagina 11