Strengere controle op trottoirs AT* Bezwaar tegen plan Commandeurshof ongegrond verklaard DE STEM mheid Roofvogels in Nieuw-Namen DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN lay, John iy Joosen Rode Baret Parkeerwachters houden obstakels in Hulst nauwgezet in het oog Hulst moet vasthouden aan streng drugbeleid Geen geld voor veilig maken dijk Selenapolder Concert door Belgian Brass Soloists ié \1 ulieren ORTING >neel DE STEM ZEELAND C2 Bestuur waterschap zoekt ruimte om te vergaderen Kerstviering gehandicapten in de Rietvliet Sint Jansteen Kloosterzande Clinge Koewacht EXAMENS x 63 Ikje, jubileum, 1 verloving, ttie, examen, _enz. I 1.09 incl. BTW, Jlicht. Foto of (35 x 40 mm frige tarieven op vorden niet lerd. geef uw tekst I af bij één van ftelijke opgaven pcepteerd indien I zijn, ook indien ^voegd is. echt voor teksten bnen te weigeren. Échten bereiken Ikst behoudt de voor om de naam pekend te maken. (ing it in Holland, i and family. Itrouwd liciteerd Ronald Natasja Na hard er voor werken fonder pret, nu eindelijk z'n Gefeliciteerd. WIJ. Getrouwd Leo Dirven en Elly Weterings. 15 dec. 1994, Rijen. Getrouwd Erik Vermeer en Connie Woestenberg, 15 dec. 1994, Rijen. vacatures in deze ijk eind op weg. VRIJDAG 16 DECEMBER 1994 Van onze verslaggeefster Axel - Het college van B en W van Axel heeft het bezwaar van project ontwikkelaar Veenman Beheer uit Naaldwijk tegen het bouwplan 'Commandeurshof' van Projekt- bouw Zeeland uit Terneuzen onge grond verklaard. W. de Winter van Projektbouw had deze uitspraak wel verwacht, laat hij in een reactie weten. „Het bezwaar van Veenman is volledig gericht op het feit dat hij concurrentie van ons onder vindt. Dat is natuurlijk nooit een ge rechtvaardigde reden om bezwaar te maken tegen planologische besluiten. Hij wil de bouw van onze appartemen ten gewoon vertragen, anders waren we daar al bezig geweest." Projektbouw Zeeland wil op de plaats van de vroegere lhno-school in de Tuin straat dertig appartementen bouwen. Die kosten allemaal rond de twee ton. De helft ervan is al verkocht, laat directeur De Winter opgetogen weten. „Het is ook een hele mooie plek natuur lijk. De bouwvergunning hebben we al binnen. We kunnen in januari met de bouw beginnen." De Naaldwijkse projectontwikkelaar G. Veenman wil in de Molenstraat in Axel ook appartementen bouwen, maar daartegen is bezwaar gemaakt door omwonenden. Veenman heeft toen zijn bouwplan aangepast en wacht nog steeds op goedkeuring daarvan door B en W. Of hij in beroep gaat tegen de ongegrond-verklaring is niet bekend, hij wilde gistermiddag geen commen taar geven. Een mogelijkheid is dat Veenman in ruil voor de goedkeuring van zijn eigen plan, afziet van een verdere beroepsprocedure. De Winter zegt 'op zich wel begrip te hebben', voor het feit dat Veenman bezwaar heeft gemaakt. „Maar ja, hij zal moeten leren leven met concurren tie. En zorgen dat hij een beter aanbod doet dan een ander. Daar valt meer mee te verdienen dan met bezwaar maken." De Terneuzense plannenmaker heeft het nooit meegemaakt dat een collega/ concurrent bezwaar maakte tegen plan nen van een ander. 'Vrij uniek', noemt hij die situatie. Burgemeester W. de Graaf was niet bereikbaar voor een reactie. Hulst - De parkeerwachters in Hulst hebben opdracht gekregen nauwgezet te controleren op allerlei obstakels die de doorgang op de trottoirs blokkeren. Wethouder G. van de Voorde zei dat tijdens de raadsvergadering naar aanleiding van vragen over de problemen die gehandicapten soms hebben om zich door Hulst te bewegen. De wethouder tekende daarbij aan dat er vooral zal worden geprobeerd in overleg de eige naars van de obstakels zoals re clameborden, uitstallingen en fietsen tot andere gedachten te brengen. „Zonder dat er nu met een met processen verbaal wordt gezwaaid hopen we dat die extra controle toch resultaten zal ople veren," aldus Van de voorde. De vragen kwamen naar aanlei ding van een brief van de Zeeuwse Stichting voor Gehan dicaptenbeleid, waarin de pro blemen voor de betreffende groep mensen werd aangekaart. „De genoemde knelpunten en oplossingen willen wij nadruk kelijk onderstrepen," betoogde J. Steijaert (CDA). Het gaat daar bij volgens hem niet alleen om obstakels op stoepen, maar ook om op en afritten bij oversteek plaatsen. Die zijn volgens hem niet allemaal even gemakkelijk voor rolstoelgebruikers. Daar naast zijn er ook verschillende kruispunten in Hulst die proble men opleveren voor gehandicap ten. „Oplossingen hoeven vaak niet al teveel geld te kosten," aldus Steijaert. Van de Voorde stelde dat de gemeente de zaken aanpakt zo veel als in het vermogen ligt. „Bij de reconstructie van de bin nenstad hebben we ook gehandi capten vooraf om hun mening gevraagd. Ook bij toekomstige reconstructies van straten zullen we zoveel mogelijk rekening houden met de mogelijkheden voor gehandicapten." J. Habraken (PvdA) opperde dat de gemeente, de stichting en de Hulster middenstand wellicht om de tafel kunnen gaan zitten om de knelpunten te bepreken. „Wij zijn ten allen tijde bereid tot een gesprek met de stich ting," aldus de wethouder. De Hulster gemeenteraad gaf met het innemen van dit stand punt burgemeester A. Kessen nog maar eens een steuntje in de rug. Over het hoofd van de bur gemeester is vanuit andere Zeeuwse gemeenten flinke kri tiek neergedaald op zijn beleid om koffieshops te sluiten. Daar mee druist Kessen in tegen het voorgestane Zeeuwse beleid, dat koffieshops in bepaalde mate wil gedogen. „Wij zien geen enkele aanleiding om het beleid te herzien," ver tolkte W. de Brouwer de mening van Groot Hulst/Gemeenschap pelijke Belangen. „Wij delen uw opvattingen," sprak ook J. Steij aert (CDA) instemmend. „U heeft veel sympathie geoogst on- van de Selenapolder nu over EDITIE ZEELAND Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-18924, fax 01150- 96554. Redacteuren: Peter Oggel (editie chef), Frank van Cooten, Frank Deij, Theo Giele, Rein van der Helm, Florence Imandt, Ton Koomen (sport), Harold de Puys- seleijr. Goes: Klokstraat 1, tel. 01100- 28030, fax 01100-21928. Redacteur: Cees Maas (provin cieverslaggever). Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 13751, fax 01140-19698. Redacteur: Eugène Verstraeten (plv. editiechef). Advertentieverkoop Terneuzen: Zuidlandstraat 32, tel. 01150-17920. Vertegenwoordigers: Martin Boeije, Hans Dimmers. Hulst: Steenstraat 14, tel. 01140- 13751. Vertegenwoordigers: Eddy van den Brande, Marian Verstraeten. Verkoopleider: Harry Muurmans, tel. 076-236454. Telefoonnummers en openings- t'lden van overige afdelingen op Pagina A2. 17-10-94 Hulst - De gemeente Hulst moet blijven vasthouden aan het huidige strenge drugbeleid. Dat betekent onmiddellijk optre den al zich in de gemeente nieuwe zogenaamde koffieshops, waarin drugs worden verhandeld, willen vestigen. der inwoners van heel Zeeland," wist W. Kayser (WD)). Kessen stelde dat hij zeker niet van plan is het huidige beleid te wijzigen. „Ik ben ingehuurd om de belangen van de Hulster be volking te behartigen. Die wil een stringent drugsbeleid, dus dan is de keus gemakkelijk." Th. Blommaert (D66) dacht er heel anders over. Zijn partij is van mening dat Hulst niet onder het landelijke gedoogbeleid uit kan en toch een paar koffieshops zal moeten toestaan. Blommaert liet eerder al weten dat sluiting niet betekent dat ook de drug handel voorbij is. Die zal dan namelijk in andere panden wor den voorgezet, waar minder con trole op kan zijn dan op een koffieshop. Een collectie opgezette roofvogels vormt de komende dagen één van de publiekstrekkers op de districts- en jubileumtentoonstel ling van de vogelvereniging De Nachtegaal in Nieuw-Namen. In het gemeenschapscentrum De Kauter twinkeleren daar tot en met zaterdag zo'n 1200 vogels van allerlei pluimage. Voor de organiserende vereniging heeft de omvangrijke tentoonstelling een extra feestelijk tintje in verband met het veertigjarig jubileum. Vandaag is de expositie te bezichtigen van 13.00 tot 22.00 uur, morgen van 10.00 tot 18.00 uur. Op de foto Rudy (l) en Erik van de Brande. foto camile schelstraete Hulst - Het waterschap Hulster Ambacht kan bij het Rijk geen gulden meer lospeuteren voor het veilig maken van de dijk bij de Selenapolder. Dijkgraaf K. Baron Collot d'Escury zei dat tijdens de algemene vergadering, naar aanleiding van opmerkingen door H. Vercauteren. Het waterschap is of forse kos- grote gedeelten moet worden ten gejaagd, omdat de grasdijk voorzien van een steenglooiing. Dat is nu nodig, omdat de ervoor liggende doorgebroken zomerka- de niet gerepareerd wordt. Daar door zouden de golven bij zwaar weer teveel schade aanrichten aan de dijk. „Het Hulster Ambacht mag niet opdraaien voni het beleid van de provincie en het Zeeuwse Land schap die de z( lerkade niet wil len repareren," betoogde Ver cauteren. Volgens de dijkgraaf valt het Zeeuwse Landschap echter niets te verwijten, omdat deze instantie nog maar pas ei genaar is van de Selenapolder. En de provincie heeft met de hele kwestie niets van doen. „Het gaat om de vraag, is die zomerkade een waterstaatswerk dat in stand moet blijven?," al dus de dijkgraaf. „Nou, die zo merkade is destijds illegaal aan gelegd, dus er kan nu niemand op worden aangesproken dat men nalatig is geweest." „Maar als die zomerkade daar illegaal is gelegd, dan is er des tijds toch een verkeerd plan ge maakt door geen steenglooing voor de dijk op te nemen?," betoogde K. Martinet. Volgens de dijkgraaf mocht dat toen niet van Rijkswaterstaat. „Er is toen bij het opmaken van de plannen voor de deltadijk hard en lang onderhandeld en toen hebben we het na veel moeite voor elkaar gekregen dat er op een beperkt gedeelte van de dijk langs Saeftinghe een steenglooiing kwam." De Belgian Brass Soloists: vlnr Manu Mellaerts, Hendrik-Jan Renes, Huug Steketee, Miche Tilkin en Rik Vercruyse. foto archief de sten Slotmanifestatie 125 jaar Scheldezonen op tweede kerstdag sel, Den Haag of Gent. Manu Mellaerts is daarnaast solo trompettist bij het orkest van de Munt, Huug Steketee is so lo-trompettist van het Residen tie Orkest, Rik Vercruyse speelt de hoorn-solo's in het kameror kest (met symfonische allures) I Fiamminghi, Michel Tilkin neemt de trombone solo's bij het Rotterdams Filharmonisch Orkest voor zijn rekening en Hendrik-Jan Renes is tubaïst bij hetzelfde orkest, In 1990 kwam de eerste cd-op- name van dit ensemble uit en daarna volgden verschillende radio- en televisie opnamen. Er wordt momenteel hard gewerkt aan de tweede cd die naar verwachting begin 1995 op de markt komt. Van onze medewerkster Jeanette Vergouwen Nieuw Namen - De fanfare De Scheldezonen uit Nieuw-Namen vierde dit jaar het 125-jarig bestaan. Het feest wordt besloten met een concert dat ver zorgd wordt door de Bel gian Brass Soloists, met oud Nieuw-Namen inwoner Huug Steketee. Het concert is op maandag 26 december, tweede kerstdag in de r.-k. Parochiekerk in Nieuw-Namen. Aanvang 20.00 uur. De fanfare is er trots op dat dit ensemble het feestelijk slot voor zijn rekening neemt. Niet zo verwonderlijk is het als men weet dat Huug Steketee, de man die zijn eerste muzikale stapjes zette in de fanfare en naderhand naar het conserva torium ging om zich volledig klassiek te scholen, lid is van dit ensemble. Steketee speelt trompet en weet zich omringd door jonge professionele solo blazers uit verschillende voor aanstaande symfonie orkesten in Nederland en België. De groep Belgian Brass So loists is opgericht in 1986. De leden willen muziek vertolken met een symfonische dimensie. Dat betekent dat de vijf blazers zich niet beperken tot muziek voor kopers, maar ook de toer van het arrangement opgaan. Zij arrangeerde symfonische muziek voor de eigen bezet ting. Deze wijze van werken is .origineel en levert de musici een scala aan mogelijkheden op. Zo wordt er extra gewerkt aan de klankkleuren van de verschillende instrumenten en de grens van de technische mo gelijkheden wordt duidelijk af getast. Het arrangeren van telkens nieuwe muziek is voor de uit voerenden, maar ook voor het publiek steeds een uitdaging. De musici schrijven de arran gementen zelf uit en hebben die ook vastgelegd in partitu ren die uitgegeven worden. De Belgian Brass Soloists zijn vijf jonge musici die de liefde voor de koperen blaasinstru menten delen. Zij geven allen les aan conservatoria in Brus- De toegangskaarten voor het concert kosten in de voorver koop f 12,50 en zijn te verkrij gen in café Du Commerce in Nieuw-Namen, telefoon 01144-564 en bij G. Weemaes in de Kauterstraat, telefoon 01144-230. Aan de kassa op de avond van de uitvoeringen be taalt men een rijksdaalder meer. Hulst - De kantine van het waterschap Hulster Ambacht is te krap om er de algemene vergadering te houden. Het dagelijks bestuur gaat dan ook op zoek naar een andere plek voor de beraadslagin gen. Dijkgraaf K. Baron Colot d'Es cury deelde dat mee tijdens de begrotingsvergadering. Er is in middels een aantal keren verga derd in het nieuwe waterschaps gebouw, maar hoe men de tafels en stoelen ook draaide of keerde, geweldig is het allemaal niet. Er is maar amper plaats voor alle hoofdingelanden en gezworenen. Daarnaast moeten er ook nog stoelen zijn voor de diensthoof den, de pers en belangstellenden op de publieke tribune. „We hebben de zaak intern geë valueerd," aldus de dijkgraaf. „En we zijn tot de slotsom geko men dat dit niet de meest ideale manier van vergaderen is." In eigen huis vergaderen lijkt goed koop, maar volgens de dijkgraaf komt het wate-Mjhap dan toch ook nog voor allerlei kosten. Volgens hem zal het allemaal niet veel uitmaken of het water schap in het eigen gebouw ver gadert of bijvoorbeeld in de klei ne zaal van Den Dullaert. Het dagelijks bestuur gaat de zaken nog eens op een rijtje zetten en zal vervolgens de algemene ver gadering laten weten op welke locatie de keus gevallen is. Hulst - De leden van de afdeling GON (Gehandicapten Organisa tie Nederland) afdeling Zeeland houden zaterdag 17 december een advents- en kerstviering in de Rietvliet in Hulst. Om 11.00 uur worden de oude ren verwelkomd door de voorzit ter en daarna is er een eucharis tieviering waarbij rector Mat- thijssen voorgaat. De koffietafel in kerstsfeer is om 12.00 uur en daarna is er een verloting. Het kinderkoor de Schakeltjes uit Vogelwaarde verzorgt een en de gehandicapten kunnen genie ten van de musical. MARKTEN GRIJPSKERKE Christmas Fair - Imkerij Poppen- damme Poppendamseweg 3 - dl t/m vr 12.00-17.00 uur - za 10.00-17.00 uur (van donderdag t/m woensdag) AXEL Auto- en Vakantiesalon - Citohal- len Buitenweg -13.00-21.00 uur (gra tis) GOES Pasar Malam - 'Tante Lien', The Oriental Four, Maluku Dansa met Rudy Tuhusula en Sinar Melati en Bunga Tjingke - Zeelandhallen No- belweg 6 - 12.00-23.00 uur 10 - kind t/m 12 jr 3,50) THEATER GOES Witte Nachten - van Dostojewski - door De Rooversplanken - 't Beest - 20.30 uur HULST Verdrietig Kwartje (muziekvoor- stelling) - met Edwin Rutten - Den Dullaert-19.30 uur DE KLINGE Pak in, Pak uit (blijspel) - Parochie huis -19.30 uur MIDDELBURG Oleanna - van David Mamet met Peter Faber - Stadsschouwburg - 20.00 uur 27,50) SINT NIKLAAS Willem Vermandere - avondpro gramma - stadsschouwburg - 20.00 uur VLISSINGEN Kommil Foo (cabaret nieuwe stijl) - Plank - Arsenaaltheater - 20.30 uur 17,50) KLASSIEK HULST Het Verdrietige Kwartje - Muzika le vertelling door Edwin Rutten - Den Dullaert -19.30 uur (gratis) KAPELLE Orgelconcert - door Henk van Put ten - N.H. Kerk - 20.00 uur 7 - kind 5 t/m 14 jr 4) VRASENE Kerstconcert - Met Koen Crucke - Kerk - 20.00 uur ZIERIKZEE Kamerorkest Sinfonietta - o.l.v. Louis Stotijn met werken van Corelli, Mozart, Grieg en Albinoni - Concert zaal - 20.00 uur 22,50) POP EN JAZZ AXEL Hahamandad - try-out Haha- mandad Promotie Evenement, met Flying Radio Tape 09, live gepresen teerd door Amanda Man - 20.00 uur (ƒ2,50) VLISSINGEN Jamsessie - De Piek Hellebardier- straat 13 - 20.00 uur DIVERSEN AXEL Gregoriuscentrum - 20.00 uur kerstkaarting HEIKANT Du Commerce - 20.00 uur vlees- kaarting MIDDELBURG Restauratie van de Maand - Openstelling de zojuist gerestau reerde synagoge, Huize 's-Hertogen- bosch en het ramschip De Schor pioen - Centraal informatiepunt Los- kade tegenover het station - 11.00-16.00 uur 5) ST.-JANSTEEN Café De Kroon -14.00 uur kaarting CLINGE Malpertuus - ANBO - 13.30 uur bieden een tegen drie STOPPELDIJK 't Gelaag - KBO -13.30 uur bingo FILMS GOES Grand Theater 19 00 uur De Leeuwekoning 21.30 uur The Specialist HULST De Koning van Engeland 19.30 uur De Leeuwekoning 19.30 en 22.00 uur Timecop 22.00 uur Only You 19.30 en 22.00 uur The Lion King 19.30 en 22.00 uur Miracle on 34th Street 19.30 en 22.00 uur Interview with the Vampire VLISSINGEN Alhambra 1-2-3-4 19.00 en 21.30 uur The Lion King 19.00 en 21.30 uur Timecop 19.00 en 21.30 uur Interview with the vampire 19.00 uur Miracle on 34th Street 21.30 uur Pulp fiction GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Interview with the vampire 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Nostradamus 14.30,17.00, 20.00 uur De Flat 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Sirens 14.30 uur Miracle on 34th Street 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Timecop 14.30, 17.00 (Ned. versie), 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The Lion King 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur I love trouble 17.00, 20.00 en 22.30 uur The specia list 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Max 14.30, 17,00 uur Blown away 20.00 en 22.45 uur Pulp Fiction 20.00 en 22.30 uur When a man loves a woman 22.30 uur Threesome 22.30 uur Suite 16 14.30,17.00, 20.00 uur Forrest Gump KNOKKE Beverly Screens 20.00 en 22.30 uur Interview with the vampire 20.00 en 22.30 uur Timecop 20 00 en 22.30 uur Leon 20.00 en 22.30 uur Pulp fiction KERSTKLANKEN - Organist L. Vreeswijk luistert dinsdag 20 december de kerstviering op van de katholieke bond van ouderen in Sint Jansteen. De viering begint om 10.30 uur, maar vanaf 10.00 uur trak teert Vreeswijk de bezoekers op kerstklanken en -muziek. OUD PAPIER - Voetbalver eniging Hontenisse haalt za terdag vanaf 09.00 uur weer oud papier op. ADVENTSVIERING - De Katholieke Bond voor Oude ren houdt maandag 19 decem ber de adventsviering in ge meenschapscentrum Malper tuus, aanvang 13.30 uur. Be gonnen wordt met een gebeds dienst, waarin pastoraal me dewerkster mevrouw Smits uit Koewacht voorgaat. Verder is er een optreden van het oude- renzangkoor en Anneke Wou-* ters vertelt een kerstverhaal en andere leuke verhalen. De mensen krijgen tussendoor koffie met iets lekkers. P.V. NIEUW LEVEN - Het generaal kampioenschap 1994 bij de postduivenvereniging Nieuw Leven is dit jaar ge wonnen door R. van de Bilt. De eindstanden in de verschil lende categoriën zijn als volgt: Jonge duiven: 1. R. van de Bilt, 2. G. Schalkens, 3. J. de Kind. Oude duiven: 1. G. Schalkens, 2. R. van de Bilt, 3. R. van Hijfte. Fond oude dui ven: 1. R. van de Bilt, 2. O. van Da mme, 3. R. van Da mme. KAARTINGEN SCHIETINGEN Axel - Kaartclub Ons Genoegen, café De Graanbeurs 6e kaarting in bieden en jokeren meetellend voor het clubkampioenschap 1994-'95. Uitslagen Bieden. 1 Theo Theunis- sen, 2 Adrie van Gink, 3. Luciën de Wit. Stand 1 David Messaadi, 243 punten, 2. Leen de Kraker, 231, 3. Adrie van Gink, 230 punten. Joke ren 1. Jan Riemens, 2. Titia van den Enden, 3. Golda Martinu. Stand: 1. Wim van Smaalen, 162 punten, 2. Golda Martinu, 143, 3 Anke Ver- helst, 133 punten. IJzendijke - Bridgeclub Ijzendijke, tiende zitting najaarscompetitie; 1. Van Poelje/Den Doelder, 2. Buyze/ Mijnsbergh, 3. Van Damme/Van Looy. 's-Heerenhoek - Zaal Walk Inn, Eensgezindheid, dertig schutters. Wip 1: hoge vogel: N. Schipper, St.-Andries; eerste zijvogel: N van de Dries, Eensgezindheid; tweede zijvogel: R. Klippel. Doel naar Ho ger; grootste aantal (6): J Rijk, ADLM, vliegende vogels: R de Jon ge, Doel naar Hoger en P. Vette, Concordia. Wip 2: hoge vogel: R. Verdonk, Concordia; eerste zijvogel: S. de Jonge, Eensgezindheid; tweede zi]vogel: R Klippel, derde zijvogel: M Verdonk, vierde zij vogel: M. Wis se, beiden Concordia; grootste aan tal (5): F Oosthoek, Concordia. Clinge Geslaagd als Z-verpleegkundige bij verpleeghuis De Sterre in Clinge: Linda Asselman, Chris Bogaert, Ireen van Dale, Linda de Wilde, Nadine Vrinse, Bas Zwegers en Arianne Oppeneer. Sint-Jansteen Londen - Guildford, post-universitair. Master Degree Toerisme: Wim Bleijenbergh, Sint-Jansteen.

de Stem | 1994 | | pagina 11