ijn, Baltovenaar blijft buitenbeentje Feyenoord tevreden met Zaragoza Halvering politie-inzet bij voetbal in 1998 UITSLAGEN STANDEN NK extra klasse libre GEMENT. Sander Groen bekijkt al vijf jaar waar het schip zal stranden 0-13524. 170-54171. 17751. SPORT ZEELAND B2 Sampras en Sanchez wereldkampioen Ajax-Feyenoord naar 12 februari Bij HBC/De Troubadour in Clinge SPORTNIEUWS KORT 1994 X 68 I hart ophalen. U zult ferzorgde en bijzonder Jke gerechten. Vittel is Gelder. cember en 3 januari Icommercialblok om lesentator Jack van bt, kunt het trans- leven binnen bij de [■daags midweek- of Club Med Vittel. liefst' 1.500,-. LOPER IN Z'N KLASSE. te ster aan het Renault- zien van centrale portier- iening, zonwerend glas, rrtieren, van binnenuit en stuurbekrachtiging, vanaf 3Z490,-". Med Vittel-arrangement vil zeggen: het transactiebedrag, en. De voorwaarden van deze /0^<ï ne staat vrij voor personen van uden.Renault Nederland N.V., r- - r-n KKNAULT -DEALER. 23-SZ 30-5R DE STEM DONDERDAG 15 DECEMBER 1994 Door Wilber Hack Rotterdam - Het aantal poli tiemensen dat ingezet wordt om wedstrijden in het betaal de voetbal te begeleiden moet per seizoen met tien procent omlaag. In 1998, het jaar waarin stadions alleen nog' zitplaatsen mogen hebben, zal het aantal agenten gehal veerd zijn. Dat is de belangrijkste uitkomst van een overleg tussen het sec tie-bestuur betaald voetbal en de burgemeesters van gemeenten, waarin betaald voetbal wordt bedreven. Ze spraken gisteren met elkaar m het Feyenoord-sta- dion in Rotterdam voor de inter land tussen Nederland - Luxem- burg. Tweeëntwintig burgerva ders van de 33 gemeenten waar betaald voetbal wordt gespeeld kwamen daar, samen met minis ter Dijkstal van Binnenlandse Zaken, op af. Burgemeester J. Mans, die onlangs de wedstrijd tussen FC Twente en Feyenoord verbood, was de belangrijkste afwezige. Jan Huybregts, de competitieleider van de KNVB, was opvallend genoeg niet uitge nodigd. Het doel van de bijeenkomst was een regelmatiger verloop van de competitie te garanderen. Behal ve afgelastingen als gevolg van het slechte weer en verschuivin gen om uitzendingen op de com merciële zender Filmnet moge lijk te maken doorkruisen ook verboden van burgemeesters herhaaldelijk een normaal ver loop van het voetbalseizoen. Door de 'duizenden eisen van gemeenten bij het samenstellen van het competitie-programma gevoegd bij de honderden wen sen van clubs is er volgens Jos Staatsen, voorzitter van het sec- tiebestuur betaald voetbal, een 'haast onwerkbare situatie' ont staan. „De wensen die voor aanvang van de competitie ingediend worden bij de KNVB moeten kritischer door de gemeenten be oordeeld worden", betoogde Staatsen, die meteen aankondig de dat de voetbalbond geen knieval meer zal maken voor FilmNet. Ook de commerciële zender moet zijn wensen voor de competitie kenbaar maken. „Dan kan de KNVB een pro gramma samenstellen waar slechts in 'noodgevallen' van af geweken zal worden", aldus de KNVB-voorzitter. „Maar het moet niet zo zijn dat een voet balwedstrijd in de toekomst moet wijken voor een kamelen- race. Die uitspraak viel bij burge meester Welchen van Eindhoven verkeerd. „De KNVB moet niet zo badinerend praten over onze problemen", aldus Welschen, die overigens wel gelooft dat het overleg zijn vruchten af zal wer pen. „Zeker nu de clubs met hun eigen stewards veel meer aan dacht aan veiligheid besteden kan de politie-inzet omlaag. Dat werd tijd ook. Het mag niet langer zo zijn dat het begeleiden van voetbalwedstrijden zoveel mankracht opeist dat andere za ken in het gedrang komen." Bur gemeester D'Hondt van Nijme gen wees erop dat het verbod van Twente - Feyenoord het eer ste was na een serie van vierhon derd competitieduels. „De doel stelling van de KNVB dat het competitie-programma zo nor maal mogelijk afgewerkt moet worden, kunnen wij alleen maar onderstrepen." Jan Siepel, korpschef van Gel derland Midden en portefeuille houder voetbal, wees nog op het grote verschil in politie-inzet bij de verschillende gemeenten. In de ene stad is een agent op 35 bezoekers aanwezig, in een an dere 1 agent op 260 voetbalfans. „De clubs hebben de laatste ja ren gelukkig zelf de faciliteiten rondom voetbalwedstrijden aan merkelijk verbeterd. Voetbal moet in de toekomst weer uit groeien tot een gezellig uitje." Door Cas Overzier Amsterdam - De Mits ubishi Tennismasters in Amsterdam komt maar stroef op gang. Het wach ten is op grote namen als Jacco Eltingh, Paul Haar huis, Jan Siemerink en Mi riam Oremans. Voorlopig moeten de schaarse toe schouwers het in de kale atmosfeer van het Popeye Gold Star indoorcentrum stellen met Nederlandse subtoppers. In het belangrijkste nationale tennistoernooi toonde zowel de sterkste man als de sterkste vrouw bij voorbaat al geen inte resse. Richard Krajicek prefe reert een skivakantie en daaraan vastgeplakt een rustige voorbe reiding op de Australian Open boven een greep naar de hoofd prijs van 15.000 gulden. Brenda Schultz neemt een rustperiode na een lang, maar succesvol sei zoen dat ze afsloot met een fraaie vijftiende positie op de Londen - De internatio nale tennisbond ITF heeft Pete Sampras en Arantxa Sanchez woens dag benoemd als wereld kampioenen van 1994. Beide tennisspelers be haalden dit jaar twee Grand-Slamtitels. De Amerikaan, vorig jaar ook ITF-wereldkampioen, won de Australische Open en Wimbledon. De Spaanse zegevierde bij de Franse en Amerikaanse Open. De 23-jarige Sampras won be halve de twee Grand-Slam- titels ook nog tien andere toernooien. De bijna 23-jarige Sanchez was de sterkste bij zes WTA-evene- menten en voert de Virgina- Slims-bonuspunten rang lijst aan. wereldranglijst. Toch kwam het publiek, waar onder zo'n vijfhonderd kinderen, op de tweede dag van de natio nale Masters aardig aan zijn trekken. Zo kreeg het een duel tussen twee tegenpolen voorge schoteld. Sander Groen, de baltovenaar met de capaciteiten van John McEnroe maar met een mentale instelling die nog altijd te wensen overlaat, en Rogier Wassen, misschien ietsje minder getalenteerd, maar wel een spe ler met de juiste mentaliteit. Dat Eindhovenaar Groen, in '92 nog winnaar van de Masters, in drie sets (7-6, 2-6, 6-2) aan het langste eind trok verraste de verliezer meer dan de winnaar. Niet voor niets kreeg Wassen na afloop een fikse uitbrander van zijn coach Gert Quaedtvlieg. „Hij vond dat ik te gespannen was. Ik zat gewoon niet in de wedstrijd. Vooral mijn service liet het afweten", analyseerde de achttienjarige Limburgse belofte later om er prompt aan toe te voegen dat hij zeker niet van iemand als Sander Groen hoeft te verliezen. „De spelers nemen hem niet serieus. Hij is niet echt goed met zijn beroep bezig." Groen wandelt al sinds hij vijf jaar terug besloot prof te worden als het ware met de handen in de broekzak door het tenniscircuit. De inmiddels 26-jarige geboren Amsterdammer teert vooral op zijn onnavolgbare balgevoel. Echte ambities koestert hij ei genlijk nog steeds niet. Ik zie1 wel waar het schip strandt. Ik ben nu eenmaal geen echte stre- ver. Misschien ben ik wel te goed voor die harde wereld van het tennis", vervalt Groen in herha ling. Een paar maanden geleden meldde de baltovenaar zich weer aan de poorten van tennisschool Henk van Hulst. De Valkens- waardse trainer werkt voorlopig vooral aan het voetenwerk van zijn pupil in de hoop dat het dan tussen Groens oren vanzelf goed komt. „Maar mijn incasserings vermogen is nu eenmaal mijn zwakste punt. Voor elke tik die ik krijg heb ik een dag nodig om die te verwerken. Dat ik zo geta lenteerd ben, lijkt eerder een handicap", zegt Groen met de nodige zelfkennis. „Maar ik ben weer keihard aan het trainen. Want de hele dag thuiszitten is ook maar niks." Zijn tegenstander van gisteren is uit heel ander hout gesneden. Rogier Wassen, achttien jaar pas, komt eigenlijk pas kijken. Enkele maanden geleden, na het behalen van zijn atheneum-di ploma, besloot hij tennisprof te worden. Trainen en wedstrijden bestrijken een belangrijk deel van zijn dag. Desondanks maakt Wassen nog tijd om economie te studeren aan de open universi teit, waar hij zijn schema zelf kan invullen. Afgelopen zondag nog bewerk stelligde hij in Tel Aviv met het jeugdig Nederlands team promo tie onder leiding van Michiel Schapers, naar de hoogste afde ling in het Europees toernooi voor B-landenteams. „Een goede ervaring", kijkt Wassen terug op die trip. „Ik speelde er tegen jongens uit de top-tweehonderd en won in die week drie partijen. Dat is mooi meegenomen." Martijn Bok wacht een belang rijk karwei. De tennisser uit Vught treft vanavond in de tweede ronde van het Master- stoernooi de als tweede geplaats te Paul Haarhuis, die na een vakantie voor het eerst in actie komt. Bok dankt dat aan zijn overwinning van 6-4 en 6-4 gis teren op Martijn Belgraver. Daarmee liet hij zien weinig pro blemen te hebben met de over schakeling van het tennissen in de buitenlucht naar het spelen op de indoorbaan van Gold Star in Amsterdam. Bok keerde afgelopen maandag met 46 ATP-punten in de bagage terug uit Bangladesh. Dat was de oogst van vier weken harde arbeid in het satelliet-circuit van Thailand/Bangladesh. UITSLAGEN Amsterdam. Nationale Masters. Mannen, eerste ronde: Bok (7) - Belgraven 6-4 6-4, Groen - Wassen (6) 7-6 2-6 6-2, Kempers - Feenstra (8) 6-0 6-2. Vrouwen, eerste ronde: Wegink - Bollegraf (6) 6-7 6-1 6-2. Programma donderdag: kwartfina les: 14.00 uur: Vis - Muns-Jagerman, 16.00 uur: Siemerink - Kok, 19.00 uur: Haarhuis - Bok, 21.00 uur: Boogert - Kamstra. Martijn Bok versloeg Belgraven in de eerste ronde Zeist - De KNVB heeft het competitieduel tussen Ajax en Feyenoord vastgesteld voor zondag 12 februari. De Amsterdammers wijken voor het duel uit naar het Olympisch Stadion. Op last van de politie begint de klassieker om 20.00 uur omdat de laatste dag van de Auto-RAI dan is afgelopen. I De oefeninterland van Nederland tegen Frankrijk, 18 januari, staat op losse schroeven. Volgens de Franse voetbalbond (FFF) vraagt de KNVB een te hoog bedrag aan televisierechten. Bovendien bestaat er onduidelijkheid over het aanvangstijdstip van het duel in stadion Nieuw-Galgewaard in Utrecht. De FFF neemt vrijdag tijdens een vergadering in Straatsburg een definitieve beslissing. Het duel met Frankrijk zou het eerste optreden zijn van Guus Hiddink als bondscoach. Diego Maradona gaat op 4 januari als trainer aan de slag bij de Argentijnse eerste-divisieclub Racing Club. Volgens voorzitter Juan de Stefano heeft de voormalige international, die op het WK in de herenigde Staten op dopegebruik is betrapt, het voorstel aanvaard om trainer van de club te worden. „We moeten nog wel enkele financiële details regelen", aldus de voorzitter. Maradona bevestigde in Mexico, waar hij deelneemt aan een zaalvoetbaltoernooi, de lezing. Maradona legde op 7 december zijn werk neer als technisch manager bij Deportivo Mendiyu. Zijn assistent Carlos Fren vertrok met hem uit solidariteit. Racing Club schap negende PPlaats 111 de strild om het Argentijns kampioen- B Paul Gascoigne komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie voor Lazio Roma. De 27-jarige middenvelder die in april zijn been op twee plaatsen brak, moet de komende zes weken absolute rust houden. De Engelsman had in april zijn rentree willen maken bij de Italiaanse club. Zijn Amerikaanse arts Jim Andrew onderzocht Gascoigne in een ziekenhuis in Londen. Hij acht een te vroege start te riskant en schreef een rustkuur voor. De ploeggenoot van Aron Winter hoopt nu in juni weer fit te zijn. Het Engelse elftal speelt dan een vier-landentoernooi tegen Brazilië, Japan en Zweden als voorbereiding op het Europees kampioenschap in 15796. I De Europese voetbalbond (UEFA) en het Zwitserse marketingbe drijf CWL-Telesport hebben een akkoord bereikt over de rechten (commercie en tv) van de Champions League. Door dit akkoord kan net lucratieve toernooi van de landskampioenen op dezelfde voet doorgaan. UEFA-voorzitter Johansson, secretaris Aigner en CWL-ei- genaar Lüthi bereikten woensdag in Genève overeenstemming. Van onze sportredactie Rotterdam - De reacties op de loting van Feyenoord voor de kwartfinale van de Europa-Cup 2 waren gematigd positief. Real Zaragoza wordt als een sterke ploeg ervaren, maar het span nende vooruitzicht op een wedstrijd op Spaanse bodem voert de boventoon. Fred Blankemeijer, balast met veiligheids zaken, was zelfs zèèr tevreden: „Het is een zalige gedachte dat we niet met een grote supportersschare te maken krijgen. Ik ver wacht niet dat duizenden mensen met de auto naar Zaragoza zullen gaan. We kun nen de zaak beter sturen dan wanneer bijvoorbeeld Club Brugge onze tegenstan der was geweest." Ook Henk Fraser was erg in zijn nopjes met de komende tegenstander. „Vooraf had ik het liefste Sampdoria of Zaragoza. Ik heb daar nog nooit gespeeld en het lijkt me gewoon heel leuk. Wij hebben thuis Filmnet, dus ik zit geregeld naar Spaanse wedstrijden te kijken. Zaragoza lijkt me een hele goede ploeg, maar we maken wel een kans. Ik vind het wel een voordeel dat we eerst thuis spelen. Als ik naar onze resultaten kijk van Europa-Cupwedstrij den waarbij we eerst thuis speelden, zijn die meestal goed. Ik vind het zelf ook wel fijn om de tweede wedstrijd uit te spelen." Arnold Scholten was eveneens blij eerst in de eigen Kuip te spelen. „Ik ben de eerste wedstrijd geschorst en het lijkt me wel wat om in Spanje te spelen. De eerste partij in Rotterdam zal wel een grote happening worden en dat mis ik nu wel." Ook over de tegenstander was Scholten wel te spreken. „Ik hou van het Spaanse voetbal en Zara goza is toch een vooraanstaande club. Maar elke ploeg kan natuurlijk tegenval len. Daarom had ik niet echt een lijstje met ploegen die ik graag tegen zou komen. Porto had ik wel leuk gevonden. Misschien in de volgende ronde." Peter Bosz maakte het allemaal weinig uit. „Er zaten alleen nog maar sterke ploegen in. Tegen een Engelse club was wel mooi geweest. Daar spelen we ook altijd goed tegen. Porto? Ja, dan denk je natuurlijk meteen aan revanche voor vorig jaar. Maar daar ben ik al geweest, dus iets anders is wel leuk. Het is niet zo dat ik Porto echt niet wilde. Real Zaragoza ken ik eigenlijk helemaal niet. Ze staan inderdaad boven aan in Spanje, maar op televisie krijg je alleen La Coruna, Barcelona en Real Ma drid. Die ploegen heb ik nog niet tegen Zaragoza zien spelen." Momenteel voert Real Zaragoza samen met Real Madrid en Deportivo La Coruna de_ BOBSLEE Altenberg. EK, meetellend voor wereldbeker: 1Lueders/Pyc (Can) 1.56,51, 2. en Europees kampioen. Langen/Kohlert (Dui) 1.56,59, 3. Spies/Peter (Dui) 1.56,96, 4. Götschi/Acklin (Zwi) 1.57,35, 5. Lori/Hindle (Can) 1.57,39, 6. Dostthaler/Platzer (Dui) 1.57,41, 7. Juber/Tartaglia (Ita) 1.57,44, 8. Tout/Lennox (GBr) 1.57,89, 27. Geurts/Welten (Ned) 1.00,17, na crash in eerste run niet meer gestart. Stand wereldbeker na vier wed strijden: 1. Huber 115 punten, 2. Götschi 112, 3. Lueders 106. BOKSEN Albuquerque (New Mexico). WK boksen profs (WBC-versie). Lichtgewicht: Gonzalez (Mex) wint door interventie scheids rechter van uitdager Grove (VSt). SKI Tauplitzalm (Oos). Wereldbeker langlauf. Mannen 15 km (klassieke stijl): 1. Pro- koerorov (Rus) 42.40,3, 2. Dahlie (Noo) 42.52,1, 3. Jonsson (Zwe) 43.15.1, 4. Kirvesniemi (Fin) 43.24.2, 5. Isometsae (Fin) 43.51,6, 6. Stadlober (Oos) 43.58,1. Stand wereldbeker: 1. Dahlie 180 pnt., 2. Prokoerorov 106, 3. Smirnov (Kaz) 102. Badgastein (Dui) Wereldbeker biathlon. Mannen: 20 km: 1. Favre (Ita) 59.167,9 (2 strafronden), 2. Sas- joerin (WRu) 49.25,3 (0), 3. Nie- Carrara Tyldum Sikora mi (Fin) 59.44,5 (2), 4. (Ita) 1.0021,2 (4), 5. (Noo) 1.00.44,4 (2), (Pol) 1.00.49,7 (3). Stand wereldbeker: 1. Tyldum (Noo) 64 pnt., 2. Björndalen (Noo) 58, 3. Dratsjev (Rus) 52. Vrouwen: 15 km: 1. Behle (Dui) 1.04.35,9 (1), 2. Briand (Fra) 1.04.46,3, 3. Tsjerbe (Oek) 1.05.43.7 (2), 4. Petrova (Oek) 1.05.48,3 (2), 5. Talanova (Rus) 1.06.51.8 (4), 6. Disl (Dui) 1.07,06,1 (5). Stand wereldbeker: 1. Briand 67 pnt, 2. Paramygina (WRu) 63, 3. Disl 59. VOETBAL EK-kwalificatie onder 21. Groep 1: Azerbeidzjan - Frank rijk 0-5, Israël - Roemenië 0-1. Groep 7: Wales - Bulgarije 1-1. Groep 8: Finland - San Marino 4-0. Italië: kwartfinales beker, tweede wedstrijd: AS Roma - Juventus 3-1 (eerste wedstrijd 0-3), Napoli - Lazio 1-2 (0-1). Juventus en Lazio naar halve finales. Pro gramma donderdag: Fiorentina - Par ma. SPORTPRIJSVRAGEN Duitse lotto Trekking A: 5-10-20-32-33-41. Reservegetal: 14. Trekking B: 1- 7-10-23-24-39. Reservegetal: 34. Spiel'77: 5 3 1 8 3 3 4 Super 6: 5 7 2 3 1 8. Belgische lotto: 5-23-24-25-27-32. Reservegetal: 12. Jokergetal: 1 9 4 9 5 1 0. Van onze biljartmedewerker Clinge - In het kader van het 60-jarig jubileum houdt de biljartvereniging HBC/De Troubadour uit Clinge het natio naal kampioenschap extra klasse libre. Deze titelstrijd wordt van vrijdag 16 tot en met zondag 18 december gehouden in café De Troubadour te Clinge. Ondanks dat twee sterke libres- pelers van de organiserende ver eniging tijdens de nationale voorwedstrijden in actie kwa men, is de kans klein dat één van hen het kampioenschap in eigen huis op zal luisteren. Hessel van Deutekom is zeker niet van de partij. Hij scoorde wel een fraai algemeen gemiddelde van ruim 19.00, maar behaalde te weinig matchpunten om zich te kwalifi ceren. De andere troef van HBC/ De Troubadour, Jo Blommaert, heeft nog een wel kans dat hij in actie komt tijdens dit NK. Hij werd met tien matchpunten en een moyenne van 19,52 als eerste reserve geplaatst. Zou één van de finalisten zich afmelden, dan komt Jo Blommaert in beeld. Voor de organiserende vereni ging zou dat een leuke opsteker zijn. Tot nu toe heeft nog geen van de deelnemers te kennen gegeven van deelname af te zien. Maar uit voorgaande kampioen schappen bleek dat dit vaak pas in de laatste dagen voor de titel strijd gebeurde. Of Blommaaert nu wel of niet van de partij is, HBC/De Troba- dour is er klaar voor. Met de inbreng van gewestelijke en na tionale arbiters hopen wedstrijd leider Eddy Aerts en zijn mede bestuursleden en leden het kar wei vlekkeloos te klaren. Het zijn momenteel drukke tijden voor HBC/De Troubadour. De club is bezig aan een groots opgezet nederlaagtoernooi waar in zo'n kleine dertig bezoekende clubs in actie komen. Momenteel zijn reeds twintig clubs te gast geweest in De Troubadour. SBC uit Sluiskil voert met afgeteken de voorsprong de klassering aan. Het kampioenschap extra klasse libre start vrijdag 16 december om 13.00 uur met de partijen: Kuin-Peulen en Duivenvoorde- Kors. Omstreeks 14.30 uur wor den de resterende partijen van de eerste ronde afgewerkt. Dat zijn: Pijnacker-Jansen en Siebe- link-Hermans. De tweede ronde start die dag om 16.30 uur en de derde ronde begint om 20.00 uur. Zaterdag geld hetzelfde sce nario. De vierde ronde start om 13.00, de vijfde om 16.30 en de zesde ronde begint om 20.00 uur. Zondag 18 december start men eveneens om 13.00 uur en dan wordt de finalepartij omstreeks 14.30 uur afgewerkt. Deelnemers NK: 1. H. Pijnacker (Schagen) algemeen gemidelde 23,88, 2. W. Siebelink (Doetinchem) 23,63, 3. B. Duivenvoorde (Voor hout) 23,60, 4. B Kuin (Obdam) 23,17, 5. H Peulen (Reuver) 23,07, 6. A. Kors (Almere) 21.12, 7 R. Her mans (Oost-West-Middelbeers) 20,95, 8. J. Jansen (Zwartsluis) 18,29 Eerste reserve: J. Blommaert (Hulst) 19,52. Spaanse ranglijst aan. De ploeg kwam in de Europa-Cup 2 door vorig jaar in de bekerfinale na het nemen van strafschop pen Celta de Vigo te verslaan. Het bereikte de kwartfinale door het Roemeense Gloria Bistrita (2-1-verlies uit, 4-0-winst thuis) en Tatran Presov uit Slowakije (0-4 en 2-1-winst) te elimineren. Topscorer is de Argentijn Juan Eduardo Esnaider, die in de huidige competitie zeven keer doel trof en in Europees ver band vier van de elf doelpunten maakte voor zijn club. Andere opvallende spelers zijn de Uruguayaan Poyet en een andere Argentijn, Franco. Verdediger Belsue is de enige die in de selectie van het Spaanse elftal is opgenomen, dat zaterdag een kwa lificatiewedstrijd speelt tegen België. LOTINGEN EC BEKERWINNAARS Feyenoord - Real Zaragoza (Spa) Sampdoria (Ita) - FC Porto (Por) Arsenal (Eng) - Auxerre (Fra) Club Brugge (Bel) - Chelsea (Eng) Wedstrijden op donderdag 2 maart en donder dag 16 maart UEFA-BEKER Emtracht Frankfurt (Dui) - Juventus (Ita) Lazio Roma (Ita) - Borussla Dortmund (Dui) Bayer Leverkusen (Dui) - Nantes (Fra) Parma (Ita) - Odense (Den) Wedstrijden op dinsdag 28 februari en dinsdag 14 maart Jan den Hamer pakt libretitel Terneuzen - Jan den Hamer van de organiserende biljartvereni ging Dow pakte de titel in de vierde klasse libre van de BFTS (Biljart Federatie Terneuzen Stad). In de beslissende slotpartij versloeg Den Hamer concurrent Karei van Velzen van 't Bierwinkeltje op overtuigende wijze. Met de cijfers 40-30 in slechts 20 beurten trok Den Hamer de slotpartij en de titel naar zich toe. Dat was overigens niet te kortste partij in dit kampioenschap. Wedstrijdleider Jan Musters meldde dat kampioen Jan de Hamer in een eerder stadium de 40 caramboles in 16 beurten had voltooid. Opvallend was het feit, dat hekkesluiter Jurgen Martin de hoogste serie scoorde met 19 caramboles. Eindstand: 1. Jan den Hamer (Dow) algemeen gemiddelde 1,75 (promotie) en hoogste serie 11 caramboles, 2. Karei van Velzen (Bierwinkeltje) 1,53-11, 3 Willy de Bree (Bierwinkeltje) 1,54-9, 4. Jan Adriaanse (BCW) 1,33-13, 5. Rudy Dobbelaar (Dow) 1,48-9, 6 Chris van Aert (BCW) 1,43-14, 7. Jac Mechielsen Keldertje) 1,34-10, 8. Cor Henderiksen (KOT) 1,33-10, 9. Leo Breepoel (BW) 1,22-7, 10. Ad de Meijer (Dow) 1,36-8, 11. Karl Katern (Keldertje) 1,14-6, 12. Ad Bakker (Keldertje) 1,14-7, 13. Lou van Toor (Bierwinkeltje) 1,10-6, 14. Piet Bakker (Bierwinkeltje) 0,91-7, 15. Jurgen Martin (KOT) 1,03-19. Cocky Wieland sterkste in librestrijd Terneuzen - Cocky Wieland van de biljartvereniging 't Bierwin keltje veroverde in een sterke partij de titel in de derde klasse libre van de BFTS (Biljart Federatie Terneuzen Stad). In Het Racketcentrum, bij de organiserende vereniging KOT, zette Wieland juist in die slotpartij de kortste partij neer van dit kampioenschap. In dat geweld (60 caramboles in slechts 17 beurten) bleef tegenstander Johan Zeeghers uitstekend op de been. Hij kwam slechts zes caramboles tekort om Wieland te kunnen bedreigen. De hoogste serie in dit kampioenschap was voor Rudy Wiemes met 18 caramboles. Eindstand: 1. Cocky Wieland (Bierwinkeltje) algemeen gemiddelde 2,07 en hoogste serie 13' caramboles, 2. Johan Zeeghers (Keldertje) 2,02-15, 3. Jaap Kayser (Concordia) 2,55-12 (promotie), 4. Rudy Wiemes (Concordia) 2,68-18 (promotie), 5. Rowdey Mahoney (Concordia) 1,90-12, 6 Jan Bootsgezel (BW) 2,29-12, 7. Martin Dekker (KOT) 1,87-13, 8. Jacky de Vries (Bierwinkeltje) 1,44-7, 9. Peter van Es (Keldertje) 1,76-11,10. Marcel van Mill (Bierwinkeltje) 1,36-8. Voetbaljeugd Zeeland verbest fors Hendrik Ido Ambacht - De Zeeuwse voetbaljeugd tot 14 jaar heeft de uitwedstrijd tegen de leeftijdgenoten van de afdeling Dordrecht met forse 5-0-cijfers verloren. Qua veldspel was Zeeland niet minder dan de Dordrechtse jeugd op het sportpark in Hendrik Ido Ambacht, maar qua slagvaar digheid kwam de Zeeuwse jeugd veel te kort. Zeeland liet de kansen liggen en zag Dordrecht via counters genadeloos toe slaan. Het duurde overigens tot vijf minuten voor rust voordat Dordrecht de score opende. In de tweede helft sloeg die ploeg hard toe en liep uit naar 5-0. Voor die formatie scoorden Casper Nieuwenhuize van NAC vier keer en Mehmed Sakir (Sliedrecht) één keer. Breskens Cl wint van Zeeuwse meisjes Breskens - Het Cl-juniorenelftal van de voetbalvereniging Breskens was duidelijk te sterk in de oefenwedstrijd tegen de meisjesselectie van Zeeland tot 14 jaar. Zowel fysiek als speltechnisch was Breskens superieur en drukte dat uit in een 9-2-zege. Toch kwam Zeeland op voorsprong door Nathalie van Ee van Oostburg. Bij de pauze was het echter al 4-1. Bij de stand 6-1 scoorde Natasja Weststrate van Heinkens- zand de tweede treffer voor de meisjesselectie van Zeeland Titelstrijd vierde klasse bbre jeugd Hulst - De biljartvereniging JBH uit Hulst houdt zaterdag 17 en zondag 18 december het kampioenschap vierde klasse libre voor de jeugd van het gewest Zuid-Nederland. Deze titelstrijd, die beide dagen om 10.30 uur begint, wordt gehouden in Het Houtenkwartier te Hulst. De finalepartij hoopt wedstrijdleider Willy Brand zondag omstreeks 16.30 uur af te werken. Deelnemers: Patrick van Pruissen (Dongen), Patrick van Hassel (Roosendaal), John van ter Heijden (Bergen op Zoom), Arno Lousberg (Zevenbergen), Dennis Versteeg (Halsteren), Hans Helmons (Steenber gen), Jordan Besning (Tilburg) en Wilfried Buijze (Steenbergen). Regiotoernooi jeugdvoetbal Vogelwaarde - Bij de voetbalvereniging Vogelwaarde wordt zaterdag 17 december een toernooi voor jongens tot 13 jaar van de verschillende regio's in Zeeland afgewerkt. Dit toernooi, dat vooral een selectief karakter heeft, wordt gehouden in het kader van het Jeugdplan Nederland van de KNVB. De wedstrijden beginnen om 09.15 uur en zijn omstreeks 14.30 uur afgelopen. Aan dit toernooi nemen de jeugdselecties deel van de Bevelan- den, Zeeuws-Vlaanderen, Walcheren en Schouwen-Duiveland. PROGRAMMA 09.15 uur: Bevelanden-Zeeuws-Vlaanderen en Waleheren-Schouwen- Duiveland, 11.00 uur: Schouwen-Duiveland-Zeeuws-Vlaanderen en Walcheren-Bevelanden, 13.30 uur: Schouwen-Duiveland-Bevelanden en Walcheren-Zeeuws-Vlaanderen.

de Stem | 1994 | | pagina 9