'Jeugd in kwaad daglicht gezet' Bouwer inspecteert schade door heiwerk Boulevard Cadzand-Bad Sfeervolle kerstvieringen in Terneuzen Zevende zwemmarathon De Schelde op jacht naar record PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN Philippine kactie naar Terneuzen IJzendijkenaar Cees Lips reageert op anoniem verhaal in dorpsblad: Aanvullend vervoer voor ouderen veiliggesteld IJsclub De Veste op zoek naar medewerkers en geld Subsidie voor verhuizing SJC en SWO in Oostburg T RT ace-lift voor emeentehuis as van Gent ZEELAND C4 Kerstromantiek bij concert IJzendijke ECEMBER 1994 Q ,n 10.00 en 11.45 de politie ook een snel- controle in de Veerstraat e bebouwde kom van slag. Hier werden 32 au- ilisten geverbaliseerd an de snelste 77 kilome- r uur reed. o beschadigd t - Dinsdagavond werd e Absdaalseweg in Hulst rsonenauto bestuurd een rige inwoner uit Antwer- -an de voorzijde bescha- De in de richting van het um rijdende Belgische werd geraakt door ver- elijk een deel van de uit- nde lading van een tege- komende vrachtauto, bij werden de voorruit en inkerraamstijl van zijn uig vernield. tsen gestolen euzen - Een 36-jarige w uit Terneuzen deed bij olitie in haar woonplaats ifte van diefstal uit een loten schuurtje van haar ing aan het Debussyhof. 'reemd daaruit werden goud/bruine herenfiets en lauw damesrijwiel. zijde via 7-3 Annemarie jn en Marleen van Mosse- e bedwong. Samen won- Rosita Blommaert en Mi- Schelfhout met 7-2 van de Baar en Marleen van sevelde. Dankzij een gelijkspel van Lisette De- k en Annemarie Begijn op Siewe/Gerrie Leermakers Eikenhof iets terugdoen. SLAGEN le A: TAH-Dropshots 6-2, our-Dream 0-8. le B: De Lelies-Eikenhof Lappetem-Axel 1 4-4. le C: De Vlasbloem- auwse Meppers 3-5, Lamir- gaat 0-8. Philippine is gisternacht eerdstaande auto van een dwenen vier geluidsboxen, ige plaatsgenoot, wiens auto de Eilandstraat, mist eveeens zich toegang tot de auto door taande auto werd die 'nacht toradio mee te nemen, angifte bij de politie. Uit zijn ing aan de Stern, werd een n Reuzenhoeksedijk imings Dienst (EOD) heeft "ijk in Terneuzen naar een oorlog gestaakt. bij de bombardementen die eindelijk leidden tot de be-1 Ljding van de Duitse bezetter. EOD had eigenlijk drie dagen or de klus uitgetrokken. De m had immers onder de grond n eigen weg kunnen gaan. rar volgens de verklaring van gemeente is er zelfs 'geen kei spoor van een projectiel in de Reuzenhoeksedijk gevon- jn. Daarom is gistermiddag om .00 uur de graafmachine ge spt met het werk. s de bom wel gevonden was, d de omgeving tot driehon- rd meter in de omtrek geëva- leerd moeten worden. in onze verslaggeefster is van Gent - Het gemeente- iis van Sas van Gent aan he aanderenplein krijgt een klej- 1 face-lift. Die kost 83.000 gul- n. )or dat geld krijgt de inSaI® n glazen schuifpui waardoo I handicapten makkelijker naa innen kunnen. ,.i evens wordt er een geautomati- :erde prikklok geïnstalleerd. V asse ambtenaren krijgen ee lagneetkaart waarmee z :huifdeur kunnen openen, 1 slijkertijd rollen er dan bij a fdeling personeelszaken gege' sns binnen over het tijdstip ■aarop de ambtenaar zijn a eid begint. j \utomatisch wordt geregistree ioeveel snipperdagen hij n ieeft. Dat systeem bespaart emeente een hoop geld un» lersoneelszaken zich nu bez s an houden met dingen die w ens onderbezetting bleven 's 'erder wordt de entree opnieu* eschilderd en wordt de lui pgeknapt. DE STEM DONDERDAG 15 DECEMBER 1994 Van onze verslaggever Cadzand-Bad - De bouwer van het apparte mentencomplex Résidence aan de Boulevard de Wielingen te Cadzand-Bad inspecteert vandaag de schade die door heiwerkzaamhe den aan de panden in de onmiddellijke omge ving van de bouwput is ontstaan, fog. E. van Ruremonde, projectleider van Van Eijkelenburg Planontwikkeling, de bouwer van Résidence, heeft dat bericht aan de mensen die bezwaar hebben gemaakt tegen het heien en een claim hebben ingediend voor de reeds ontstane schade aan hun woningen. Een delegatie van gedupeerde bewoners bezocht gisteren het gemeentehuis voor overleg. Ze willen dat de gemeente een bemiddelende rol speelt in de kwestie. De gemeente stelt zich echter tot hun grote erger nis op het standpunt dat ze de zaak maar uit moeten vechten met de bouwer van de apparte menten en distantieert zich er verder van. In opdracht van J. Riemens, die optreedt als behartiger van de belangen van de getroffenen en zelf ook schade heeft aan zijn kantoor langs Boulevard de Wielingen, heeft het ingenieursbu reau Bravenboer en Scheers inmiddels ter plaatse metingen verricht. Volgens Riemens tonen de me tingen aan dat de heiwerkzaamheden de maximaal toelaatbare overlastnorm fors overschrijden. Onmiddellijk na de start van de heiklus consta teerde Riemens met andere bewoners van de Boulevard schade in hun pand. „Ondertussen zijn de muren al zo'n zes meter doorgescheurd," meld de Riemens gistermiddag. Van onze correspondent IJzendijke - Een anonieme IJzendijkenaar heeft in het dorpsblad de oudere jeugd in het dorp eenzijdig en onterecht afgespiegeld als druggebruikers en dealers. Hierdoor is deze groep voor IJzendijke en omstre ken in een kwaad daglicht gezet. Dat is de reactie van Cees Lips, een ouder van IJzendijkse jeugd, in de laatst verschenen editie van Het Dorpsblad. In het dorpsblad van afgelopen september vergeleek een anonie me IJzendijkenaar het trapveldje achter de molen met een drug- veld. „Ik vind het jammer dat een dergelijk artikel met be schuldigingen naar de categorie oudere jeugd anoniem geplaatst word. Wel is gebleken dat het voor het roddelcircuit in IJzen dijke goede voeding was omdat verschillende namen de ronde hebben gedaan wie het stukje waarschijnlijk heeft geschre ven," aldus Lips. Vooral de aantijging dat alle oudere jeugd die gebruik maakt van het trapveld druggebruikers en/of dealers zijn, is bij Lips in het verkeerde keelgat geschoten. „Waar haalt die schrijver de on zin vandaan. Hij of zij gaat er- vanuit dat het drugprobleem vroeger in IJzendijke niet be stond en nu pas is aangeland. Dit is niet juist, want het pro bleem en het gebruik van drugs was in de woelige jaren zestig vrij actueel onder de jeugd." Volgens Lips heeft de opgescho ten jeugd behoefte aan een ont moetingsplaats waar ze onge stoord kan rondhangen, stoeien, muziek draaien en lol trappen. Het trapveld fungeert al enige jaren als zo'n plaats zonder dat de buurt daar echt overlast van ondervindt. „Ik hoop dat het zo blijft," vervolgt Lips. m De anonieme schrijver heeft er, volgens het artikel in september, geen problemen mee dat de oudere jeugd softdrugs gebruikt. „Ik vind dat het gebruik van drugs met name onder de gehele jeugd bestreden moet worden en dat nooit genoeg voor de risico's en de gevaren gewaarschuwd kan worden. Het gaat mij echter te ver dat de oudere jeugd mas saal wordt beschouwd als drug gebruikers en dealers. Uitzonde ringen onder de jeugd zijn er altijd al geweest en die zullen er wel blijven ook, maar dan moet niet de gehele IJzendijkse oudere jeugd hetzelfde stempel opge drukt krijgen." Lips zegt bang te zijn dat door het artikel dealers attent worden gemaakt en handel ruiken. „Als de schrijver/ster met eigen ogen druggebruik en dealen geconsta teerd heeft, dan zou het goed zijn geweest als dat direct bij de politie was gemeld," besluit Lips in het dorpsblad. De redactie van het dorpsblad heeft naar aanleiding van de genoemde publikatie en de hefti ge reacties hierop besloten geen anonieme inzendingen meer te plaatsen. Van onze verslaggever Oostburg - De voortzetting van het aanvullend vervoer voor ouderen en gehandicapten in West-Zeeuws-Vlaande ren is veiliggesteld tot eind juni volgend jaar. Althans, als het aan het dage lijks bestuur van het samen werkingsverband Welzijn ligt. Het bestuur stelt de algemene vergadering voor twintigdui zend gulden uit te trekken om de voortgang van het project voorlopig te garanderen. Wel zijn daar een aantal voor waarden aan verbonden. Zo krijgen deelnemers die van de vervoersmogelijkheid ge bruik maken een gewogen aantal strippen. Het verbruik wordt maandelijks bijgehou den en niet gebruikte strippen worden toegevoegd aan het aantal voor de maand erop. Ook moeten mensen die ge bruik maken van het aanvul lend vervoer een eigen bijdra ge neertellen van drie gulden per zone. Dat is aanzienlijk meer dan de richtlijn die daar landelijk voor staat (maximaal drie kwartjes). Omdat er nog altijd geen dui delijkheid is over de invoering van een Zeeuws-Vlaams ver voersysteem voor ouderen en gehandicapten, heeft het da gelijks bestuur van het samen werkingsverband besloten tot tijdelijke voortzetting van het eigen project. Er wordt nog een beroep ge daan op gelden uit het Regio naal Ontwikkelingsplan Zeeuws-Vlaanderen. In hoe verre het project nadere aan passing behoeft in verband met die subsidie-aanvraag is nog onduidelijk. Het algemeen bestuur van het samenwerkingsverband neemt woensdag 21 december het be sluit over de voortzetting van het aanvullend vervoer. De vergadering is om 19.30 uur in het gemeentehuis van Oost burg. Tweehonderd bejaarden, al leenstaanden en belangstellen den namen gisteren in de Phi- lipskantine een voorproefje op de komende kerst met de leden van het Leger des Heils in Terneuzen. Het zangkoor Laudatus Domi- nus uit Spui zong geestelijke en kerstliederen. Het geheel werd muzikaal omlijst door brassband Geduld Overwint uit IJzendijke. Mevrouw N. Envoy-Kannegie- ter nam als begeleidster van het Leger des Heils de dienst voor haar rekening. De jeugd van het Leger des Heils bracht vervolgens een musical op de planken. „Het is de laatste keer dat we in de Philipskantine terecht kunnen, omdat er een andere ploegendienst wordt inge voerd. We hebben nog geen andere geschikte locatie ge vonden voor volgend jaar,al dus een woordvoerder van het Leger des Heils. Ook in bejaardencentrum de Veste in Terneuzen werd de kerst gevierd. Zo'n tweehon derd bejaarden zaten gezamen lijk aan de kerstdis. Het Veste- koor zorgde voor de kerstliede ren. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent IJzendijke - IJsclub De Veste in IJzendijke is op zoek naar nieuwe medewerkers en financiële steun. De ijsclub heeft nu zes vrijwilligers die tijdens een ijsperiode veel werk moeten verrichten. Vooral als er sneeuw is gevallen, komt men handen te kort om alles op tijd klaar te krijgen en de banen schoon te houden. Hierdoor blijft er onvoldoende tijd over om activiteiten te orga niseren. Als er een ijsperiode komt, dan wil het bestuur van de ijsclub nog enkele nieuwe mede werkers erbij hebben om de ba nen keurig te kunnen verzorgen. Ook wat de financiën betreft hoopt het bestuur van de Veste dat de plaatselijke bevolking binnenkort de steunkaarten van vijf gulden in groten getale zal aankopen. De extra financiële steun is nodig om de vastrecht- kosten en de verzekeringspremie maar ook het elektraverbruik te kunnen blijven betalen. „We hebben geen leden, dus ook geen inkomsten. We organiseren de Boulevardloop om als ijsclub actief te blijven," aldus het be- Van onze medewerker Terneuzen - De jaarlijkse zwemmarathon van de zwem- en poloclub De Schel de belooft met de toevoeging van enkele nieuwe elementen eeh grootse happening te worden. De vereniging hoopt daarmee in de nacht van vrij dag op zaterdag de nodige belangstellenden naar zwem bad De Honte in Terneuzen te lokken. Zeven jaar terug startte De schelde met de eerste zwemma rathon. De belangstelling was groot. in de daarop volgende jaren was dat eigenlijk niet an ders. Soms enkele ploegen meer, een ander jaar enkele minder, maar steeds was het aantal deel nemende ploegen zo groot dat werd aangetoond dat deze mara- non in een behoefte voorzag. Stuwende kracht Adri van der Maale zegt: „Vanuit de deelne mende verenigingen werd het idee geopperd om eens een indi vidueel element aan onze mara thon toe te voegen. Jae van der Hooft en Miriam Verheijden werkten dat idee uit. Dit resul teerde in een Nederlands uurre cord. -Een uniek gebeuren denk ik, zeker in een 25 meter-bad." „We hebben daarom ook een aanvraag ingediend bij het Guinness Book of Records. Het is de bedoeling dat dit uurrecord zowel bij de mannen als de vrou wen op zowel de vrije slag als de schoolslag gevestigd wordt. Het is jammer dat gelijktijdig met onze nachtmarathon en uurre- cordpoging op het Nederlands kampioenschap korte baan ge houden wordt. Daardoor ontbre ken verschillende deelnemers. „Daarnaast treedt een topzwem mer op de lange baan, Frank van de Vijver, vrijdag in het huwelijk en ook daardoor ontbreken er enkele gevestigde namen, zoals bijvoorbeeld Anton Thoen." „Toch blijft er nog voldoende kwaliteit over. Op de vrije slag bij de mannen is Matthijs van Heusden, die al eens de Vlaande- renmarathon in Sluis won en deel uitmaakte van de nationale selectie voor het Wereldkampi oenschap, van de partij." „Ook de sterke Joost Kuijlaars komt naar Terneuzen en natuur lijk regionale topper Arno van den Berghe. Bij de vrouwen komt Gea Veldhuizen, die twee maal de Zwemkroniekbeker won, aan de start." „En op de schoolslag bij de vrouwen kunnen we rekenen op Renate Louwerse van ZCK, die tweede werd op het NK lange baan. Het deelnemersveld bij de mannen op de schoolslag bestaat uit verschillende regionale zwemmers, zoals Auk de Maat, Martijn Verbist en Ruud Hame link." „Daarnaast nemen de sterke broers Hugo en Alex Terpstra uit Hilversum deel. Kortom, dat in dividuele uurrecord belooft een spektakel te worden. De deelne mers en deelneemsters aan dat uurrecord komen later nog eens in actie in een sessie. Na die twee wedstrijden wordt dan een eindklassering opgemaakt. Het is dus geen vaststaand feit dat de man of vrouw die het uurrecord vestigt ook eindwinnaar wordt." „Dit is overigens als extra om lijsting bedoeld," zegt Coby van der Maale-Dieleman, die samen met Jac van der Hooft, Mariam Verheyden en haar man de za ken rondom dit gebeuren coördi neert. „Op de voorgond blijft voor ons de zwemmarathon. Bij de senio ren hebben maar liefts 24 ploe gen ingeschreven. Nieuw dit jaar is de jeugdmarathon waaraan twaalf ploegen deelnemen. In to taal zijn er dan ook veel meer ploegen dan in voorgaande ja ren." „We rekenen op ruim vijfhon derd man," gaat Adri van der Maale verder. „Aan zwemmers en begeleiding zit je zo aan zo'n kleine vierhonderd deelnemers. Dan zijn er op die dag en vooraf gaande aan de marathon zo'n vijfenzeventig vrijwilligers in touw. Daaronder ook een gou den kracht als Leen van Doorn en niet te vergeten Jean van Eek, die via de computer alle tussen standen en eindstanden ver werkt. Maar er zijn nog tal van mensen die zich vrijwillig in spannen." „Voor de uurrecordwedstrijd hebben we een aparte jury onder leiding van scheidsrechter Ron- ny de Kerf. Die wedstrijd moet onder de vlag van de KNZB gebeuren, omdat je anders niet in aanmerking komt voor het, Guinness Record Book." stuur van de ijsclub. „Als de kas van de ijsclub niet wordt aange vuld, kunnen we de jaarlijkse vaste lasten niet meer betalen en dan wordt de elektriciteitskast afgesloten. We hopen dat het niet zover hoeft te komen en dat we verzekerd blijven van ver lichting als er geschaatst kan worden." Van onze correspondent IJzendijke - De Stichting Hervormd Kerkgebouw IJ zendijke houdt zaterdag een concertuitvoering in de Ne derlands Hervormde kerk on der de titel Puer natus est, Kerstromantiek. Aan dit concert, dat om 20.00 uur begint, wordt meegewerkt door het RK gemengd koor uit IJzendijke, het vocaal ensemble de Troubadours en de pianiste Claire Clark uit Groede. De mu zikale leiding is in handen van Marie-Louise Ceulemans-De Cort. Op het programma staan onder andere werken van Verdi, We ber, Rossini, Brahms en Bach. Het RK gemengd koor heeft een succesvol jaar achter de rug, waaronder een concert in Peru- welz, vlak bij de franse grens en een optreden in de St. Michiels kerk in Gent tijdens de Gentse feesten. „De plannen voor ons koor zijn voortgaan op de ingeslagen weg om in uitwisseling of als gast in zowel kerkdiensten als concerten op te treden," aldus een van de koorleden. Het vocaal ensemble de Trouba dours bestaat uit vier zangers en vier zangeressen, die allemaal woonachtig zijn in West- Zeeuws-Vlaanderen. Kaarten voor het concert van zaterdag zijn te verkrijgen aan de ingang van de kerk en in de voorverkoop bij de plaatselijke banken en in het Streekmuseum. Aardenburg KERSTMARKT - Zondag wordt er in het conferentie centrum Zeeland in Aarden burg een overdekte kerst markt gehouden van 12.00 tot 17.00 uur. De toegang is gra tis. Tegen geringe betaling worden drankjes en hapjes be schikbaar gesteld. Verder kunnen de bezoekers genieten van Big Band St.Michaels, verschillende demonstraties, astroloog Ben Seherbeijn en de kerstverhalen >van Emi'e van de Casteele. Kapsalon Picco Bello uit Cadzand-Bad verzorgt om 15.00 en 16.15 uur een show. De muzikale bege leiding is in handen van San- der de Vos en Mario Goethals. Oostburg KOFFIEMORGEN - De Mul- tiple-Sclerosegroep in West- Zeeuws-Vlaanderen houdt dinsdag 20 december om 10.00 uur een koffiemorgen in ver pleegtehuis De Stelle. Me vrouw Dekker-de Ruijter uit Oostburg vertelt het een en ander over kerstgebruiken in verschillende landen. Sluis KOOR - Het West-Zeeuws- Vlaams Gregoriaans Koor zingt zondag 18 december om 10.00 uur uur in de parochie kerk van de Sint-Jan de Doper te Sluis. Het koor zingt de wisselende gezangen van de vierde adventszondag Rorate caeli. Zuidzande KERSTMARKT - In Zuidzan de wordt vrijdag een kerst markt gehouden. Plaats van de handelingen is het gebouw waarin de peuterspeelzaal is gevestigd naast het NH kerk gebouw. De kerstmarkt is geo pend van 16.00 tot 21.00 uur. Breskens BILJARTEN - In zaal 't Zon- neke werd een biljartwedstrijd gehouden waaraan 36 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. J. de Theye-D. Heyde, 2. R. de Nijs-G. Roets, 3. L. Steyaert- P. Standaert. KAARTINGEN Hulst - Zaal De Lieve, 28 perso nen. Jokeren: 1. R. Kints, 2. mevrouw Verweye, 3. mevrouw Reyns-Sloot, allen Hulst. St.-Jansteen Zaal De Kroon, 36 personen. Bieden: 1. J. Ceton, 2. F de Vet, 3. A. Aarts. Joke ren: 1. R. de Vos, 2. mevrouw Haulez, 3. mevrouw Remortel. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, veertig personen. Biedrn: 1. J. Schalje, 2 J. Bogaert, 3. C. Aarts Jokeren: 1. mevrouw Van Gink, 2. mevrouw De Block, 3. mevrouw Bischop. Clinge - Zaal De Landbouw, dertig personen. Bieden: 1. R. Verschuren, 2. R. Tilleman, 3. F. van Eerdenburg. Jokeren: 1. mevrouw De Bruyn, 2. R. de Vos, 3. mevrouw Verschuren. Clinge - Zaal de Gouden Kroon, achttien personen. Bieden: 1. J. van Remortel, 2. J. Janssens, 3. F. Piessens. Jokeren: 1. D. Ras, 2. R. de Vos, 3. T. Bleyzer. Graauw - Gemeenschapshuis, achttien personen. Jokeren: 1. mevrouw Van Geertruy, 2. me vrouw Van Troost, 3. mevrouw Tieleman. Kloosterzande - Zaal De Rei zende Man, 26 personen. Joke ren: 1. mevrouw De Bruyn, 2. mevrouw Roctus, 3. R. Roctus. Bieden. 1. mevrouw De Waal- Bun, 2. J. Tieleman, 3. mevrouw Hemelaar St.-Jansteen - Zaal Zondags Vermaak, twaalf personen. Bie den: 1. J. Pieters, 2 P. Haulez, 3. J. van de Hende. Sas van Gent - Zaal De Rose- laer, 36 personen. Bieden: 1. C. Smit, 2. E. Destombes, 3. me- vrowu Ruelle. Jokeren: 1. me vrouw Saeye, 2. mevrouw De Cock, 3. mevrouw Verplanken. Ossenisse - Zaal De Jachthoorn, 38 personen. Bieden: 1. me vrouw Van Goethem, 2. me vrouw De Rijke, 3. Th. de Vet. Jokeren: 1. mevrouw Van Vooren, 2. mevrouw Schalje, 3. mevrouw Van Poorten. Koewacht - Zaal De Lange Ak kers, 28 personen. Bieden: 1. C. Inghels, 2. A. de Vlieger, 3. A. Martens. Sas van Gent - Zaal De Enge lenroos, 25 personen. Bieden: 1. H. van de Berg, 2. C. Smit, 3. H. Coalone. Jokeren: 1. mevrouw Bode, 2. mevrouw De Pan, 3. mevrouw Verplanken. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 54 personen. Bieden: 1. A. Destombes, 2. P. Jonkers, 3. A. de Bruyn. Jokeren. 1. M. de Bruyn, 2. H. Coalone, 3. N. Patijn. Graauw - Gemeenschapshuis, 22 personen. Bieden: 1. P. de Caluwé, 2. A. Hageman, 3. A. Pica vet. Westdorpe - Zaal Concordia, twintig personen. Bieden: 1. P, Durinck, 2. R. Dumez, 3. M. van Dam. Axel - Gregoriuscentrum, der tig personen. Bieden. 1. P. Scheele, 2. A. van Gink, 3. R. Verhagen. St.-Jansteen - Zaal De Kroon, 37 personen. Bieden: 1. F. Pies sens, 2. P. Haulez, 3. F. Ferket. Jokeren: 1. mevrouw Haulez, 2. F. Buys, 3. mevrouw Hermans. Kloosterzande - Zaal De Rei zende Man, achttien personen. Bieden: 1. A. de Kesel, 2. me vrouw Hemelaar, 3. A. van Goethem. Clinge - Zaal De Landbouw, 36 personen. Bieden: 1. A. de Bruyn, 2. P Valent, 3. P. Jon kers. Jokeren: 1. mevrouw Pie ters, 2. D. VerÊraeken, 3. F. Buys. Emmahaven - Zaal 't Verdron ken Land, 21 personen. Bieden: 1. R. de Theye, 2. A. Maenhout, 3. F. van Eerdenburg. Kloosterzande - Zaal Van Leu ven, 53 personen. Bieden: 1. G. Hermans, 2. A. Rottier, 3. A. Hiel. Jokeren: 1. mevrouw Van Hese-Reyns, 2. mevrouw Neve- de Bakker, 3. mevrouw De Kort-Reyns. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, 95 personen. Bieden: 1. C. van Goethem, 2 A. Janssens, 3. W. Rombout. Jokeren: 1. me vrouw Remortere, 2. mevrouw Lemout, 3. F Buys Zandstraat - Zaal De Straete, 45 personen Jokeren: 1. me vrouw De Pan, 2. mevrouw De Rijk, 3. mevrouw Vonhout. Bie den: 1. mevrouw Steyaert, 2 M. Buyze, 3. J. Verschorre. Breskens - Zaal 't Zonneke, 27 personen. Bieden: 1. C. Ooster ling, 2. mevrouw Zwartelee, 3. T. Verhelst. Jokeren. 1. I. Naeye, 2 D. Schones. 3. E Bakker SCHIETINGEN Walsoorden - Zaal Rue du Nord, zeventien schutters. Hoge en beide zijvogels: F. de Meyer, grootste aantal (6): J. de Beul. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 32 schutters. Hoge vogel: R.-Schal- kens, eerste zijvogel: R. D'Hondt, tweede zijvogel: C. Bambost, grootste aantal (4): A. Stevens. Lamswaarde - Zaal DeVier Jaargetijden, 29 schutters. Hoge en eerste zij vogel: F. de Meyer, tweede zijvogel: R. Bogaert, grootste aantal (5): P. D'Hooghe en J. Cocqheyt. Hulst - Zaal De Kroon, dertig schutters. Eerste hoge vogel: H. de Vos, tweede hoge vogel: J. Dobbelaar, eerste zijvogel: L. van Kerkhoven, tweede zijvo gel: G. Herwegh, grootste aantal (8): A. D'Hondt. Zuiddorpe - Zaal Gemeente huis, 47 schutters. Eerste hoge vogel: M. Suy, tweede hoge en tweede zijvogel: F. de Waal, eerste zijvogel: P. Gauwe, grootste aantal (5): M. D'Hont en R. Simoen. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, 21 schutters. Hoge vogel: L. van Eekhout, eerste zijvogel: P. Ne ve, tweede zij vogel: Th. de Kort, grootste aantal (8): A. de Waal. KOERSBAL Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, tien personen: 1. mevrouw Du- rinck/J. Lauwers, 2. J. Everaert/ P. Roelands, 3. mevrouw Dan- kaert/mevrouw Everaert. Sas van Gent - Zaal De Rose- laer, elf personen: 1. B. Ramme- loo/A. Vale, 2. L. Coone/A. de Kort, 3. F. de Kort. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, twaalf personen. 1. A. Rottier/ A. Mannaert, 2. M. de Maat-de Waal/R. de Waal-Cambeen, 3. E. de Maat-T. van Vooren. Axel - Gregoriuscentrum, 24 personen: 1 A. Willems, 2. P. Durinck, 3. G. Antheunis. Westdorpe - Zaal Concordia, 22 personen. Mat 1: I.E. de Smet/ A, de Pachter, 2. A. Jansens. Mat 2: 1. C. de Smet/E. D'hae- ne, 2. O. de Kever/F. Verhosel BOLLINGEN IJzendijke - Puntenbolling: 1. R. Goethals, 2. A. Paepe, 3. A. Pauwels, 4 R. van Limmen, 5. B. Versprille. Van onze verslaggever Oostburg - De Streekjeugdcentrale (SJC) en Welzijn voor Ouderen (SWO) in West-Zeeuws-Vlaanderen krijgen subsidie van het Juliana Fonds en het samenwerkingsverband Welzijn voor de verhuizing van de instellingen naar een pand aan de Volderstraat. meerderheid steeds heeft gezegd dat de meeste kosten van de verhuizing van de twee instellin gen voor rekening van de ge meente Oostburg moet komen, waar SJC en SWO zijn gehuis vest. „Dit is ook gebeurd. Verreweg het grootste gedeelte van de kos ten worden door de gemeente Oostburg betaald. Dit betreft de aankoop van het pand aan de Volderstraat en de aanpassing daarvan. Daarnaast wordt ook een vijfde deel van de overige kosten bij Oostburg in rekening gebracht." Het Jüliana Fonds draagt negen duizend gulden bij in de kosten van de inrichting van kantoor- en cursusruimte. Het samenwerkingsverband geeft zevenduizend gulden voor datzelfde doel. Het algemeen be stuur moet woensdag 21 decem ber formeel nog goedkeuring hechten aan een voorstel van het dagelijks bestuur, maar de wel- zijnscommissie van het samen werkingsverband adviseerde eerder al positief. 'Voor de goede orde' meldt het dagelijks bestuur nog dat een

de Stem | 1994 | | pagina 21