Geen akkoord in duivenwereld 'Jeug Gebruikers Zuidlandschool blij met uitbreiding Jac Hermans wil snel beginnen met bouw winkel in Sas van Gent Russisch containerschip Pioner Onegi naar Vlissingen POLITIE RAPPORT SPORT IN HET KORT Bouwer ins Zevende zw Gezamenlijke programma voor zaterdag- en zondagvliegers in 1995 gaat niet door Eigenaar koffieshop in Hulst vecht sluiting aan Sas van Gent heeft volgend jaar luxe zwembad Auto-inbraken in Philippine EOD staakt zoekactie naar vliegtuigbom in Terneuzen IJzendijkena DE STEM ZEELAND Plantsoentje op plek garage Bos Face-lift voor gemeentehuis Sas van Gent DB STEM DONDERDAG 15 DECEMBER 1994 Vari onze verslaggeefster Sas van Gent - Als het aan C. de Bruin ligt, directeur vastgoed van de Jac Hermansgroep, start de bouw van de nieuwe supermarkt op het terrein van de voormalige meel fabriek Walsenmolen in Sas van Gent in het voorjaar van 1995. De haast van Hermans is te begrijpen omdat de grootgrutter sinds de winkel in de Canadalaan afbrandde in een nood-onderkomen zit. Maar of de ge noemde termijn ook een haalbare kaart is valt te betwijfelen. De gemeente heeft begin oktober de sloopvergunning afge geven aan de huidige eigenaar van de gesloten meelfabriek, Meneba. „Maar," zegt H. Roebbers, directeur van De Walsenmolen, „de koopovereenkomst is nog niet rond. We zijn nog steeds in gesprek met Jac Hermans." Meneba en Hermans' praten onder meer over de sloop- en saneringskosten. De grond waarop De Walsemolen staat is namelijk ernstig vervuild, met olie, aro maten, naftaleen en amnoniak. In die kosten heeft geen van beide partijen veel trek. Roebbers twijfelt er echter niet aan dat het uiteindelijk toch tot een overeenstemming komt. „Er zijn eigenlijk geen echte bottle-necks. Ik ben in het geheel niet ongerust dat het op termijn niet goed zou komen." Ook directeur De Bruin van Jac Her mans is optimistisch ondanks de 'sle pende' onderhandelingen. „Tegen het afgeven van de sloopvergunning is in ieder geval geen bezwaar gemaakt, dat is toch positief. Op het moment loopt de procedure om het bestemmingsplan te veranderen. Dat ligt in gemeentehan den." Hoe ver het met die procedure staat was gistermiddag niet te achterhalen. Op het gemeentehuis was niemand bereik baar voor commentaar. Van onze duivensportmedewerker Terneuzen - Er komt voor 1995 geen volledig gezamen lijk wedvluchtenprogramma voor de Zeeuwse zaterdag en zondagvliegers. De besturen van beide afdelingen hebben enkel overeenstemming bereikt over de dagfond- en overnachtvluchten. Het bereikte resultaat kwam de ze week in Kapelle als een ver rassing. Bij de zondagvliegers had men er niet op gerekend dat het dit jaar gehouden gezamen lijk spel op de midfondvluchten alsnog stuk zou gaan. En voor 1995 hadden de zondagvliegers hetzelfde voor ogen. Partijen willen geen beschuldi gende vinger naar elkaar opste ken. Omdat men niet tot een akkoord is gekomen voor de midfondvluchten is het volgens het bestuur van de zondagvlie gers ook niet zinvol voor de vitesse (korte) wedvluchten een gedeeltelijk zaterdag- en zon dagprogramma te realiseren. Bij de zaterdagvliegers acht men dit slechts zinvol wanneer het ge speeld wordt op de zaterdag. De zaterdagvliegers stelden te vens een lossing per (nieuw) rayon voor. De zondagvliegers kennen echter geen indeling in rayons, maar in kringen. Die hebben een eigen bestuur met een grote vorm van zelfstandig heid. Enkele hebben zelfs ko ninklijk goedgekeurde statuten. Bovendien is in de fusie-beleids nota voorzien dat met betrek king tot de herindeling van de kringen op basis van nieuwe sta tuten pas in 1996 zal worden beslist. Volgens A. van Iwaarden, secre taris van de zaterdagvliegers hoeven de kringen niet te ver dwijnen. Het gezamenlijk spel op de vitessevluchten in rayons, waarvoor zijn afdeling pleit, moet zo zijn samengesteld dat de liefhebber, die hieraan deel neemt, zich kan meten met zijn buurman. Er moet één gezamen lijke uitslag zijn, anders heeft het volgens Van Iwaarden geen waarde. De samenstelling van de nieuw te vormen rayons moet volgens hem ook geen onoverkomelijk probleem zijn. Dat de zaterdag vliegers veel waarde hechten aan lossing per rayon is volgens Van Iwaarden geen argument dat zijn afdelingsbestuur hoog in het vaandel heeft staan, maar wel de liefhebbers. Ook hij is, evenals zijn medebestuurders, niet ge lukkig met het feit dat het geza- melijk samenspelen in 1995 niet door kan gaan. Of met deze strubbeling de kans op een fusie tussen beide afde lingen, die in januari 1997 tot stand moet komen, heeft bescha digd, acht men bij beide afde lingsbesturen niet aannemelijk. Van onze verslaggever Hulst - De eigenaar van de koffieshop Ibiza in de Korte Nieuwstraat in Hulst vecht via zijn advocaat R. Oliemans het besluit van B en W van Hulst aan dat het etablisse- ment dicht moet. Aan de rechtbank in Middelburg is gisteren een zogenaamde 'voorlopige voorziening gevraagd om de koffieshop open te mogen houden totdat er een gerechtelij ke uitspraak is. Advocaat Oliemans wil dat de rechter de gemeente Hulst ver biedt bestuursdwang toe te pas sen in afwachting van de behan deling van het bezwaar. Het is nog niet bekend wanneer de rechtbank zich over de aanvraag om een voorlopige voorziening uitspreekt. De eigenaar van de koffieshop, waarvan het vermoeden bestaat 'dat er drugs verhandeld worden, had vorige week een brief in de bus gekregen met de sommering dat het etablissement uiterlijk 14 Idecember de deur op slot moest 'doen. Dat was gisteren. Zou dat niet het geval zijn, dan zou de gemeente 'bestuursdwang' toe passen. De koffieshop ging giste ren ook inderdaad niet meer open. „Tijdelijk voor korte tijd gesloten", meldde een briefje op de deur, waaruit het vertrouwen van de uitbater op een goede afloop bleek. „Ik ben ervan overtuigd dat we voor de rechtbank winnen," al dus Oliemans, „maar ik heb mijn cliënt op de risico's gewezen om vooruitlopend op de uitspraak zijn zaak toch open te houden.' De gemeente heeft gedreigd met bestuursdwang, maar in welke vorm dat moet je maar afwach ten." De gemeente wil de koffieshop sluiten op grond van ontoelaat bare verstoring van de openbare (ADVERTENTIE) orde. Volgens Oliemans hébben, er bij de koffieshophouder ech ter nog nooit mensen geklaagd over overlast. „Die is er ook niet volgens hem. Maar als er iets in de straat gebeurt dan wordt meteen naar mijn cliënt gewe zen. Terwijl er toch nog heel wat meer te doen is in die straat. Zoals seksshops en horecabedrij ven." Volgens Oliemans heeft hij de gemeente Hulst om stukken ge vraagd, waaruit de overlast zou blijven. „Ik heb ze nog niet ge zien en ik betwijfel of ze ook bij de rechtbank wel boven tafel zullen komen." Het werk aan het zwembad in Sas van Gent ging tijdens het offciële startsein voor de bouw door burgemeester J. van Rest en wethouder L. Marquiniegewoon door. foto camile schelstraete Van onze verslaggeefster Sas van Gent - Voor een gulden of drie kunnen zwemmers, pootje-baders en zonners zich vanaf 15 mei volgend jaar de hele dag vermaken in een geheel vernieuwd openlucht-zwembad op het kanaaleiland van Sas van Gent. Of die datum wordt gehaald, hangt uiter aard af van het weer de komende winter. Of de entreeprijs 3,15 blijft net als nu, is ook de vraag. Het streven is in ieder geval er niet 'extreem veel' bovenop te doen. Dat werd gisterochtend duidelijk toen het officiële startsein werd gegeven voor de bouw en verbouw van het openlucht-bad. Aannemer Delta en projectorganisatie He- vo kregen in juni de opdracht van de speciaal in het leven geroepen Stichting 't Sasse Zwembad voor 1,8 miljoen gulden het uit 1951 daterende zwembad helemaal up-to-date te maken. Projectcoördinator R. Breet: „Het vijftig meter bad wordt helemaal opgeknapt. Het beton wordt opnieuw met rubber gevoegd, de bewapening wordt hersteld, de binnen kant wordt gestraald en krijgt een nieuwe •coating. En er komen nieuwe filters om het water beter te zuiveren. Het oude kleine bad is inmiddels gesloopt. Daarvoor in de plaats komt een peuterbadje en een 2 5-meter bad met een overdekte ruimte met kleedhokjes, de kassa en dat soort dingen." Het 25-meter bad kan worden overkapt, zodat het ook als instructiebad kan dienst doen en geschikt is voor het zogeheten doelgroepen-zwemmen. Het wordt niet dieper dan 1.40 meter. Er komen ook voorzieningen voor gehandicapten. Wat er met de oude kleedhokjes bij het grote bad gebeurt is nog niet duidelijk. Ze worden gesloopt of opgeknapt. De komende weken moet duidelijk worden hoeveel geld de gemeenteraad ervoor wil uittrekken. Op dit moment staan de oude kleedruim ten er vervallen bij. Gelegen op het afgele gen kanaaleiland is het zwembad een mak kelijke prooi voor vandalen. „We timmeren de ramen elke winter dicht, maar elk voorjaar moeten we we er toch weer nieu we ruiten inzetten," vertelt een ambtenaar een beetje moedeloos. De verwachting is dat het nieuwe zwem bad vele extra bezoekers naar Sas van Gent lokt. Nu komen er elk jaar tussen de dertig- en veertigduizend zwemlustigen. Die betalen 3,15 voor een kaartje. Lang niet genoeg om financieel quitte te spelen. De gemeente Sas van Gent moet dan ook elk jaar anderhalf tot twee ton bijleggen. Bij het bedenken van de nieuwe plannen is uitgegaan van bestaande cijfers en behoef ten, vertelt de verantwoordelijke ambte naar van burgerzaken. Hoe groot het jaar lijkse exploitatietekort straks wordt, is nog niet bekend. Terneuzen - Volgende week al start de sloop van het afge brande deel van de Zuidland school en de uitbreiding met 400 vierkante meter, een wel- zijnaccommodatie inbegre pen. De toekomstige gebrui kers waren gisteren tijdens een voorlichtingsbijeenkomst positief over de nieuwbouw- plannen Volgens J. Snelders van dé Stichting Welzijn Terneuzen gaat Terneuzen met dit plan een nieuwe dimensie in wat betreft de welzijnaccommodaties. „Na de brand in de Zuidlandschool ontstond er een nieuwe situatie, waarbij de gebruikers van de school, te weten peuterspeelzaal Pim Pam Poentje, buurtvereni ging Serlippens en de Zuidland school elkaar vonden in een uit breidingsplan." In het programma van eisen kwam naar voren dat de Zuid landschool letterlijk uit zijn voe gen barst door de fusie met de Loopplank. Men zocht dan ook geschikte partners. De winst voor de Zuidlandschool ligt in het feit dat de centrale ruimte tijdens schooluren door de school te gebruiken is als ge- meenschaps- en overblijfruimte. Architect C. Kempe ging met deze gegevens aan de slag. Aan de noordzijde van de school komt er een nieuw gebouw met een verdieping. Beneden is er ruimte voor de peuterspeelzaal en er is een jeugdruimte. De totale verbouwing kost 1.6 miljoen gulden. De gemeente draagt 350.000 gulden bij de rest komt uit de verzekeringspennin gen. De bouw zal ruim zes maanden in beslag nemen. Vrij dag 30 juni is de opleveringsda tum. Vanuit de politiek werd gisteren positief gereageerd op deze con structie. Raadsleden vroegen zich af of een dergelijke con structie ook van toepassing kan zijn op De Meerpaal en buurt vereniging Hof Zeldenrust. Voorzitter Ruud Maes van de buurtvereniging wijst plannen in die richting resuluut van de hand. „Het levert de buurtver eniging geen stuiver of geen me ter op. Wij moeten een hele dag over de ruimte kunnen beschik ken voor onze activiteiten. We naar een gemeenschapsruimte en Volgende week start de sloop hebben hierover overleg gehad plaats om projecten te houden. Van het afgebrande deel van de met de heer Th. Bril, directeur Daarvoor zouden we niet inpan- Zuidlandschool. van de Meerpaal. Hij is op zoek dig moeten bouwen." foto camile schelstraete Van onze verslaggever Bath - De naar schatting twaalf con tainers uit de Pioner Onegi die nu nog in de Westerschelde liggen bevat ten geen schadelijke stoffen. Rijkswaterstaat kreeg gisteren van reder Northern Shipping een compleet over zicht van de lading van het vorige week gekapseisde containerschip. De over boord geslagen containers hebben een onschuldige inhoud, zoals cellulose en suiker. Rijkswaterstaat beschikte wel over ladinglijsten van de Antwerpse ha venautoriteiten. „Maar daar stond niet alles op," aldus woordvoerder J. Geluk van Rijkswaterstaat. De bergingscombinatie Wijsmuller/Mul traship heeft gisteren, eerder dan ver wacht, het Russische containerschip naar de Sloehaven in Vlissingen gesleept. Rijkswaterstaat schrapte de voorwaarde dat de brandstoftanks leeg moeten zijn. Wel zijn gisteren de 26 vaten met ethy- leen triamine van boord gehaald. De bergers verzochten gisteren het schip maar de Sloehaven te slepen omdat het overpompen van de dikke stookolie en dieselolie een langdurige klus dreigde te worden. Het is goedkoper om het schip aan de kade leeg te halen. Rijkswaterstaat reageerde woensdag po sitief op dat verzoek maar stelde wel enkele voorwaarden aan het transport om de risico's voor het milieu te beperken. De tanks moeten bijvoorbeeld goed afge sloten zijn. Rijkswaterstaat eiste ook een duikonderzoek om te zien of het schip lekkages heeft. De Pioner doorstond die test met glans. Verder stelde Rijkswater- staat eisen met betrekking tot waarschu wing van de overige scheepvaart, het aantal begeleidende loodsen en sleepbo ten. „We hebben de Pioner als dood schip versleept," zo legde Geluk de procedurele kant van de operatie uit. Van de flessen met landbouwgif, die nog in de Wester schelde moeten drijven, is gisteren niets teruggevonden. Rijkswaterstaat houdt de waarschuwing overeind maar onderzoek door het ministerie van Landbouw heeft inmiddels aangetoond dat het onkruidbe strijdingsmiddel in de flessen vrij on schuldig is. „Het is voor schadelijk voor wilde haver, maar niet eens voor alle onkruid. Het is geen ernstig gif. Er is geen enkele reden om hierover paniek uit te laten breken", aldus Geluk. „Als je er zelfmoord mee zou willen plegen moet je heel veel van dat goedje drinken." De rederij van Pioner Onegi heeft nog steeds geen garantie gegeven voor de borg van 30 miljoen gulden die Rijkswater staat heeft gesteld. Rijkswaterstaat is echter nog niet van plan om een ultima tum te stellen, aldus Geluk gisteravond^ Brand in koelkast Aardenburg - Dinsdagavond ontstond brand in een koel kast in een woning aan de Peurssensstraat in Aarden burg. De 73-jarige bewoonster had een brandend kaarsje op de koeling geplaatst, waar door brand uitbrak. De brand weer van Aardenburg bluste het vuur. De koelkast brandde uit en in de keuken ontstond lichte brand- en rookschade. Vernieling Terneuzen - Dinsdagavond even na tien uur werd een vernieling gepleegd in een aan de Bachlaan staande openbare telefooncel. Vermoedelijk door het afsteken van vuurwerk werd de telefoon van de wand geblazen. Snelheidscontroles Hoek/Zaamslag - Op de Hoek- seweg, buiten de bebouwde kom van Hoek, zijn gistermor gen tussen 07.30 en 09.00 uur 26 bestuurders bekeurd we gens het overtreden van de maximum snelheid. Gecontro leerd werden 649 voertuigen met als hoogstgemeten snel heid 132 kilometer per uur. Tussen 10.00 en 11.45 uur hield de politie ook een snel. heidscontrole in de Veerstraat in de bebouwde kom Zaamslag. Hier werden 32 au- tomobilisten geverbaliseerd waarvan de snelste 77 kilome ter per uur reed. Auto beschadigd Hulst - Dinsdagavond werd op de Absdaalseweg in Huls de personenauto bestuurd eer! 66-jarige inwoner uit Antwer. pen aan de voorzijde bescha digd. De in de richting van hei centrum rijdende Belgische auto werd geraakt door ver- moedelijk een deel van de uit stekende lading van een tege- moet komende vrachtauto. Daarbij werden de voorruit er de linkerraamstijl van voertuig vernield. Fietsen gestolen Terneuzen - Een 36-jar vrouw uit Terneuzen deed de politie in haar woonplaats aangifte van diefstal uit eer afgesloten schuurtje van haar woning aan het Debussyhot Ontvreemd daaruit werden een goud/bruine herenfiets en een blauw damesrijwiel. Vrouwen-tennis Hulst Hulst - In poule B van de vrouwen-tenniscompetitie in Den Dullaert te Hulst zege vierden De Lelies met 7-1 over Eikenhof waardoor eerstge noemd team lijstaanvoerder werd. Rosita Blommaert en Miriam Schelfhout boekten beiden een 100 procent score voor De Lelies. Samen met Gerrie Leermakers versloeg Blommaert met 8-5 Wil de Baar/Lisette Deruyck, terwijl Schelfhout met Wil Siewe aan haar zijde via 7-3 Annemarie Begijn en Marleen van Mosse- velde bedwong. Samen won nen Rosita Blommaert en Mi riam Schelfhout met 7-2 van Wil de Baar en Marleen van Mossevelde. Dankzij een 7-7-gelijkspel van Lisette De ruyck en Annemarie Begijn op Wil Siewe/Gerrie Leermakers kon Eikenhof iets terugdoen. UITSLAGEN Poule A: TAH-Dropshots 6-2, Deltour-Dream 0-8. Poule B: De Lelies-Eikenhof 7-1, Lappetem-Axel 1 4-4. Poule C: De Vlasbloem- Graauwse Meppers 3-5, Lamir- Spagaat 0-8. Van onze correspondent - Philippine - Jn vier auto's in Philippine is gisternacht ingebroken. Vanuit een aan de Kokhaan''geparkeerdstaande auto van ett 20-jarige inwoner uit Philippine verdwenen vier geluidsb autoradio en hoedenplank. Een 21-jarige plaatsgenoot, wiens stond geparkeerd voor zijirwoning aan de Eilandstraat, mist eveeens de autoradio en boxen. Men verschafte "zich toegang tot de auto dooi het forceren van het rechterportierslot. Ook een aan de Meijland geparkeerdstaande auto werd die nacht opengebroken. Getracht werd de hele autoradio mee te nemen. Tenslotte deed ook een 38-jarige man aangifte bij de politie. Uit zijl personenauto, die stond voor zijn woning aan de Stern, werd een autoradio en een slede ontvreemd. 'Geen spoor van projectiel aan Reuzenhoeksedijk Van onze verslaggeefster Terneuzen - De Explosieven Opruimings Dienst (EOD) hf de zoekactie bij de Reuzenhoeksedijk in Terneuzen naar vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog gestaakt. Dinsdag startte de EOD de graa- factie in de buurt van de Roose- veltlaan. Volgens getuigen zou er 'daar in de oorlog een bom zijn gevallen en omdat de Reuzen hoeksedijk op dit moment wordt verbreed, was nu de gelegenheid bij uitstek geschikt om de EOD in te schakelen. De mannen van de opsporings dienst onderzochten een gebied van veertig bij twintig meter tot een diepte van ongeveer zeven meter. Elke bijzonderheid, die de meetapparatuur aangaf, werd nauwkeurig onderzocht. Gaten werden geboord, zorgvuldig werd de bodem bekeken, maar al wat uitgegraven werd, geen vijf honderdponder. Zo werden bom men met 250 kilo springstof ge noemd die de Engelsen gebruik- Van onze verslaggeefster Sas van Gent - Waar nu nog garage Bos staat in de Klooster laan in Sas van Gent, ontstaat op termijn een plantsoentje. Het bedrijf is failliet en de ge meente wil de grond voor een symbolisch bedrag kopen. Als de garage gesloopt is en de grond gesaneerd is, wordt er wat groen geplant. Want juist daaraan is behoefte in de oude wijk waarin de garage gesitueerd is. Gemeentesecretaris W. Zwartelé vermoedt dat het jaren zal gaan duren voordat het stuk grond in de Kloosterlaan wordt schoon gemaakt. „Het gaat om landelijk saneringsbeleid. Het geld wat beschikbaar is voor de sanerin gen wordt verdeeld op basis van urgentie. Wanneer garage Bos aan de beurt is, is niet te zeg gen." Ook naar de saneringskosten durft'de gemeentesecretaris geen slag te slaan. „Ik zit er altijd naast", zo zei hij. Vanavond praat de gemeente raad over het plannetje. ten bij de bombardementen i« uiteindelijk leidden tot de be-1 vrijding van de Duitse bezetter. De EOD had eigenlijk drie dag® voor de klus uitgetrokken. Df bom had immers onder de gr" zijn eigen weg kunnen g Maar volgens de verklaring de gemeente is er zelfs 'l enkel spoor van een projectiel aan de Reuzenhoeksedijk gevon den. Daarom is gistermiddag 12.00 uur de graafmachine stopt met het werk. Als de bom wel gevonden was. had de omgeving tot driehon derd meter in de omtrek f"""* cueerd moeten worden. Van onze verslaggeefster Sas van Gent - Het gemeente huis van Sas van Gent aan he Vlaanderenplein krijgt een klei ne face-lift. Die kost 83T"" den. Voor dat geld krijgt de i een glazen schuifpui waardoo gehandicapten makkelijker naar binnen kunnen. Tevens wordt er een geautomati seerde prikklok geïnstalleerd. Sasse ambtenaren krijgen magneetkaart waarmee schuifdeur kunnen openen, gelijkertijd rollen er dan bij afdeling personeelszaken ge vens binnen over het tijds p waarop de ambtenaar zijn beid begint. j Automatisch wordt geregisWerf hoeveel snipperdagen hij r heeft. Dat systeem bespaart gemeente een hoop geld om personeelszaken zich nu be s kan houden met dingen die gens onderbezetting bleven gen. Verder wordt de entree geschilderd en wordt de w opgeknapt. Van onze verslaggever Cadzand-Bad - De bouwer ve mentencomplex Résidence aai de Wielingen te Cadzand-B vandaag de schade die door h den aan de panden in de onmi ving van de bouwput is ontstaE Ing. -E. van Ruremonde, projec Van onze correspondent IJzendijke - Een anonieme IJzendijkenaar heeft in het dorpsblad de oudere jeugd in het dorp eenzijdig en onterecht afgespiegeld als druggebruikers en dealers. Hierdoor is deze groep voor IJzendijke en omstre ken in een kwaad daglicht gezet. Dat is de reactie van Cees Lips, een ouder van IJzendijkse jeugd, in de laatst verschenen editie van Het Dorpsblad. In het dorpsblad van afgelopen september vergeleek een anonie me IJzendijkenaar het trapveldje achter de molen met een drug- veld. „Ik vind het jammer dat een dergelijk artikel met be schuldigingen naar de categorie oudere jeugd anoniem geplaatst word. Wel is gebleken dat het voor het roddelcircuit in IJzen dijke goede voeding was omdat verschillende namen de ronde hebben gedaan wie het stukje waarschijnlijk heeft geschre ven," aldus Lips. Vooral de aantijging dat alle oudere jeugd die gebruik maakt van het trapveld druggebruikers en/of dealers zijn, is bij Lips in het verkeerde keelgat geschoten. „Waar haalt die schrijver d'e on zin vandaan. Hij of zij gaat er- vanuit dat het drugprobleem vroeger in IJzendijke niet be stond en nu pas is aangeland. Dit is niet juist, want het pro bleem en het gebruik van drugs was in de woelige jaren zestig vrij actueel onder de jeugd." Volgens Lips heeft de opgescho ten jeugd behoefte aan een ont moetingsplaats waar ze onge stoord kan rondhangen, stoeien, muziek draaien en lol trappen. Het trapveld fungeert al enige jaren als zo'n plaats zonder dat de buurt daar echt overlast van ondervindt. „Ik hoop dat het zo blijft," vervolgt Lips. a De anonieme schrijver heeft er, volgens het artikel in september, geen problemen mee dat de oudere jeugd softdrugs gebruikt. „Ik vind dat het gebruik van drugs met name onder de gehele jeugd bestreden moet worden en dat nooit genoeg voor de risico's en de gevaren gewaarschuwd kan worden. Het gaat mij echter te ver dat de oudere jeugd mas saal wordt beschouwd als drug gebruikers en dealers. Uitzonde ringen onder de jeugd zijn er altijd al geweest en die zullen er wel blijven ook, maar dan moet niet de gehele IJzendijkse oudere jeugd hetzelfde stempel opge drukt krijgen." Lips zegt bang te zijn dat door het artikel dealers attent worden gemaakt en handel ruiken. „Als de schrijver/ster met eigen ogen druggebruik en dealen geconsta teerd heeft, dan zou het goed zijn geweest als dat direct bij de politie was gemeld," besluit Lips in het dorpsblad. De redactie van het dorpsblad heeft naar aanleiding van de genoemde publikatie en de hefti ge reacties hierop besloten geen anonieme inzendingen meer te plaatsen. Van onze medewerker Terneuzen - De jaarlijkse zwemmarathon van de zwem- en poloclub De Schel de belooft met de toevoeging van enkele nieuwe elementen een grootse happening te worden. De vereniging hoopt daarmee in de nacht van vrij dag op zaterdag de nodige belangstellenden naar zwem bad De Honte in Terneuzen te lokken. Zeven jaar terug startte De Schelde met de eerste zwemma rathon. De belangstelling was groot. In de daarop volgende jaren was dat eigenlijk niet an ders. Soms enkele ploegen meer, een ander jaar enkele minder, maar steeds was het aantal deel nemende ploegen zo groot dat werd aangetoond dat deze mara thon in een behoefte voorzag. J

de Stem | 1994 | | pagina 20