'deel. UWEN MERK? ;wel IA NT. mde stem Bill Maeyer schiet bokken bij PSV m Basting lonkt, ondanks verlies, naar top 100 Maeyer: 'Het was eigenlijk niet nodig te praten' UITSLAGEN STANDEN Advocaat moet kiezen tussen Numan en Witschge ZUKI Gloudemans 5,9%, 11.595,-. ffeerderij W. Braat er Let op! Stoelenmatterij Kleintje SCHAKEN SPORTPRIJSVRAGEN TAFELTENNIS VOETBAL VOLLEYBAL Campomanes wil FIDE-president blijven SPORTNIEUWS KORT ER 1994 X 5l| *i I tijd voor 'n bezoek aan de «ift Sedan (u weet wel, die met bn 5,9%. Stel, u leent f 7500,-'.' I lening van f 15.000,-. 0% dus. ledan met alles d'r op en d'r an. pebeelde lichtmetalen velgen. Financiering wordt s (SFS). AJIe kredietaanvragen worden door SFS Hnte termijnbedrag prijs bij verkoop Vs per maand op afbetaling xx 454,70 16.369,20 LOOO,- 15.000,- i - 22 57 05. 5, 01620 - 5 58 50. 3at 25, 01157 - 27 10. jan 4, 01146 - 18 41. 1-20, 01608 - 3 31 82. ien betaalbare prijzen. Vrijblijvend Bocht 35, Breda. 076-141517. ding of de rvang- Jeren deurtje ian n zij og veel 11 dag jrijs. lergse- iergen 60038 Al 3 generaties voor biezen en rieten matten rotan. Tevens stoffere 076-410252. Een - zonwering/rolluiken - kunststof en aluminium ramen en deuren - serres met schuitdak gevelprodukten bv Bredaseweg 106 Oosterhout 01620-55894 Sport WOENSDAG 14 DECEMBER 1994 DEEL B Door Cas Overzier Amsterdam - Ze wordt vaak in één adem genoemd met dat andere tennistalent, Kim de ffeille. En hoewel zij niet en De Weille zich gisteren wel kwalificeerde voor de tweede ronde van de nationale Mas ters, heeft Yvette Basting toch I een streepje voor op haar leef- j tijdsgenote. De reuzensprong die de pas 17- jarige Oosterhoutse in nog geen twee maanden op de wereldrang lijst maakte, betekent voor haar zo veel meer dan een rondje over- leven in de kille entourage bij Po- peye Gold Star. Ze pinkte gisteren na haar de buut bij de Mitsubishi-Masters in Amsterdam dan ook geen traan weg. De nederlaag in drie sets (6- 3, 6-7, 2-6) tegen Petra Kamstra was ze rap vergeten. Want, voor Basting telt nu louter de toe komst. Met toernooien in Ja karta, Australië en de Verenigde Staten op de rol ligt er mogelijk een weg open naar verwezenlij king van een nieuwe droom. Een plaats in de top honderd. Daar mee zou ze toegang forceren naar het walhalla van het mondiale tennis: directe kwalificatie voor de Grand Slam-toernooien. De grote stappen waarmee Bas ting onderweg is, zijn in elk geval hoopgevend. Vorig jaar won ze drie 10.000 dollar-toernooien, de laatste maanden deed ze van zich spreken in een aantal 25.000 dol lar-evenementen. Ze won er twee en bereikte tweemaal een finale. Behalve een leuke zakcent, mocht ook de sportieve oogst er wezen. Basting steeg van de 300e naar de 130e trede van de internationale computerlijst. Zowaar niet slecht voor een meisje dat pas vorig jaar juli - na haar eindexamen Mavo - de profstatus aannam. „Al zal het nu wel wat moeilijker worden. Van 300 naar 130 is heel wat anders dan van 130 naar de beste honderd. Daar lopen zo veel sterke meiden rond", veronder stelt Basting met. een glimlach rond de lippen. „Maar ik zal er alles aan doen om de stijgende lijn vast te houden." Nederlagen incasseren en 'posi tief verwerken hoort erbij. Dat beseft Basting zelf maar al te goed. Ook wanneer je de winst als het ware in de binnenzak hebt. Zoals gisteren bij de Nederlandse Masters, waar de in Breda gebo ren Basting een comfortabel lij kende voorsprong van 6-3, 5-3 uit handen gaf. Bij 5-4 in de tweede was ze twee punten af van de eindzege, maar Kamstra plaatste op tijd een demarrage. UITSLAGEN Nationale Masters. Eerste ronde, vrouwen: Kamstra - Basting (7) 3-6 7-6 6-2, Muns-Ja- german (5) - Niemandsverdriet 6-4 7-5, De Weille (8) - Van den Berg 6- 0 6-2. Mannen: Kok - Van Schep pingen 7-6 3-6 7-6. Andorra. Challenger, 221.250 gul den. Eerste ronde: Hlasek (Zwi) - Ru- sedski (Can) 6-3 6-7 6-2, Javier Sanchez (Spa) - Martinez (Spa) 7-6 6-1. Rijvers woest weg bij PSV Door Xavier Moonen Eindhoven - Zijn handen trilden, de klap was er niet min der om. Woest zette Kees Rijvers het halfvolle glas met water op tafel. „Dan ben ik nu weg", beet hij PSV-voor- zitter Willem Maeyer toe. De interim-coach snelde ver volgens naar de spelers toe, drukte ze een voor een de hand en verliet daarna verbitterd, tot in het diepst van zijn ziel gekrenkt, sportpark De Herdgang. hebben gedaan. Volgens de prae- ses is het nooit de bedoeling ge weest dat de trainer na zijn inte rim-periode een andere functie zou krijgen dan hij had, die van internationaal scout. „We hebben meneer Rijvers nooit toezeggingen op welk gebied dan ook gedaan. It never crossed my mind. We hadden afgesproken dat hij een aantal wedstrijden zou coachen. Daar hebben we hem vorstelijk voor gehonoreerd. Wij hebben meneer Rijvers heel keurig behandeld, in alle opzich ten Ik zie niet in wat er door ons fout is gedaan. Meneer Rijvers begon al na een dag te vertellen wat hij hierna wilde gaan doen. Maar dat kwam voor ons uit de lucht vallen. Wij hadden daar nog niet eens over nagedacht." Maar waarom is Rijvers daar dan nooit op gewezen? Maeyer: „Ach, toen we dat lazen dachten we van: Het is toch maar voor een paar wedstrijden, waar zullen we ons druk over maken. Hier blijkt echter uit dat ook ik moet leren. Schrijf maar op dat het een ge brek aan ervaring is." Het is onwaarschijnlijk dat PSV voor scoutingwerkzaamheden nog ooit een beroep doet op Rij vers. Als die zélf al zou willen. Maeyer: „Als meneer Rijvers zich blijft opstellen zoals in jullie krant, dan vraag ik me af of het nog wel zinvol is. Het lijkt me niet erg nuttig om dan nog door te gaan." Behalve voor Maeyer was er van Rijvers ook geen handdruk voor manager Frank Arnesen. „Het is niet zo gegaan als we verwacht hadden"liet een beteuterde Arnesen weten. „Aan wie het ligt? Daar ga ik niet op in. Dat is ook onbelangrijk. Volgens Rijvers hadden we hem dingen beloofd. Wij weten echter van niets. Heel jammer. Ik ben de af gelopen weken elke dag op De Herdgang geweest en Rijvers had dus altijd met mij kunnen praten. En ach, het is net als in een goed huwelijk. Daar gebeuren ook wel eens kleine vervelende dingen. Rijvers heeft ons goed geholpen. We moeten nu over gaan tot de orde van de dag." Op weg naar de auto weigerde de mterimcoach elk commentaar. Zijn ogen zeiden meer dan ge noeg. Die schoten vuur en als blikken hadden kunnen doden had PSV gistermiddag op zoek kunnen gaan naar een nieuwe voorzitter. „Nee, ik geef geen commentaar. Je hebt het zelf gezien. Ik kan me niet anders voordoen dan dat ik ben. Het is toch bij de..." Het ver volg van de zin werd door Rijvers ijlings ingeslikt. Maeyer was naar De Herdgang gekomen om afscheid te nemen van Rijvers - gisteren leidde hij voor het laatst de training - en hem een present je voor bewezen diensten aan te bieden. Zo ver kwam het niet. Maeyer raakte namelijk met Rij vers in een discussie van hooguit twee, drie zinnen over een artikel in deze krant van gisteren. Daar in vertelde Rijvers teleurgesteld te zijn in PSV en zich misbruikt te voelen door de leiding van de Eindhovense club. „Het ligt toch aan meneer Rijvers dat er weinig j contact was", sprak Maeyer even later. „Ik heb hem alle kans gege ven. mijn deur staat altijd open. Als meneer Rijvers met mij ge beld had, dat hij wilde praten, was dat gebeurd. Ik heb de afge lopen periode twee, drie keer met hem gesproken. En ach, eigenlijk vond ik het ook niet nodig. Me neer Rijvers had een keurige job, thats all. Het was bovendien een tijdelijke zaak." Maeyer betreur de het incident ten zeerste. De boosheid van Rijvers kon hij niet begrijpen. „Dit was allemaal niet nodig geweest. Wij hebben de heer Rijvers gevraagd of hij ons de tijd wilde geven zodat wij rus tig naar een nieuwe trainer- coach konden uitkijken. Na een week vroeg hij al wanneer hij te rug naar Frankrijk kon. 'Maar dan had je niet moeten komen', reageerde ik. 'Geef ons in ieder geval nog een aantal weken'. We hebben afgesproken dat hij tot de winterstop zou blijven. Dat was goed. En dat is alles wat er is ge beurd," Maeyer bestrijdt dat PSV aan Kees Rijvers toezeggingen zou al Uw plaatsen: resultaten boeken. Moskou. Schaak-Olympiade. Mannen, twaalfde ronde: Nederland - Engeland 1/2 - 3 1/2 (Timman - Short 1/2-1/2, Piket - Adams 0-1, Van der Sterren - Speelman 0-1, Van Wely - Hodgson 0-1), Rusland 11 - Rusland I 2-2, Oekraïne - Bosnië-Herzegowina 1-3, Armenië - Hongarije 2-2, Est land - Bulgarije 1-3, Georgië - Tsje chië 11/2-2 1/2, Verenigde Staten - Roemenië 3-1, Spanje - Duitsland 1 1/2-2 1/2, Denemarken - Kroatië 2- 2, Australië - Letland 2-2. Stand: 1 Engeland 31 1/2, 2. Rusland J> Bosnië-Herzegowina 31, 4. Rusland H 30 1/2, 5. Bulgarije 30, 6. Verenigde Staten 29 1/2, 14. o.a Nederland 28 1/2. Vrouwen: Nederland - Australië 2-1. Toto 49: Eerste prijs- 2 winnaars f. 15.350,30, tweede prijs: 50 winnaars h 192,30, derde prijs: 548 winnaars f. 43,80. Uitslagen voetbal Calmbach. Europese superliga, vrou wen. Halve finale, eerste wedstrijd: Duits land - Nederland 4-1. Schöpp - Keen j-6 21-13, Struse - Vriesekoop 21-19 £1-18, Schall - Hooman 19-21 22-24, Schöpp - Vriesekoop 21-17 10-21 21- Struse/Fischer - Vriesekoop/Hoo- ttan 14-21 21-11 21-17. Return 17 januari. Trabzon (Tur). EK-kwalificatiewed- strijd. Groep 1: Azerbeidzjan - Frankrijk 0- 1 (0-1). 24. Papin 0-1, 55 Loko 0-2 Stand: 1. Roemenië 3-7, 2. Israël 3-7, 3. Frankrijk 4-6, 4. Polen 3-4, 5. Slo wakije 3-2, 6. Azerbeidzjan 4-0. Utrecht. EK kwalificatie, spelers tot 21 jaar. Groep 5. Nederland - Luxemburg 3-0 (2-0). 25 Fuchs 1-0 (strafschop), 42. Makaay 2- 0, 87 Makaay 3-0 Scheidsrechter: Fisker (Den). Toeschouwers: 600. Ge le kaart: Kunen (Lux). Nederland: Roorda (FC Groningen); Vierklau (FC Utrecht), Schuiteman (Leverkusen), Ooijer (Volendam, 70 Reuser/Ajax)) en Fuchs (PSV), Reizi ger (Ajax), Hoekstra (PSV) en Oulida (Ajax), Rorije (Go Ahead Eagles, 59. Playfair/PSV), Makaay (Vitesse) en Laros (Willem II). Luxemburg: Felgen; Bei, Schammel, Nigra en Schoder; Amodio, Peters, Schaack en Kunen; Cristophe en Bi- ver (85 Schumacher). Malta - Noorwegen 2-3 (0-0). 58 Hel lend 0-1, 80 Zahra 1-1, 81. Hellend 1-2, 86 Solskjaer 1-3, 88. Gilbert 2-3. Stand in groep 5: Noorwegen 3-9 (8- 2), Tsjechië 3-7 (0-2), Nederland 4 7 (9-3), Wit-Rusland 2-3 (3-4), Malta 3- 0 (2-11), Luxemburg 3-0 (0-10). Uitslagen tweede elftallen. Reserve eredivisie: Fortuna S.-Hee renveen 1-2, Feyenoord-FC Utrecht 1-2, Den Haag-FC Twente 2-1 Eerste divisie A NEC-Eindhoven 1- 0, Den Bosch-Excelsior 8-4, VW - Dord '90 1-1, NAC-TOP 5-2, MW- RKC 6-1, RBC-Helmond S. 3 - 1 Eerste divisie B: Emmen-Groningen 2-1, Volendam-Haarlem 1-1, Graaf- schap-Heracles 4-2, Cambuur-FC Zwolle 8-0, GA Eagles-AZ 1-2 Italië Kwartfinales beker, tweede wed strijd: Foggia - Inter 2-0 n.v. Eerste wedstrijd 0-1. Foggia door naar halve finale. Mannen, eredivisie: Sudosa-Zwolle 0-3 Het Nederlands elftal bereidt zich voor op de interland van vandaag tegen Luxemburg. Pierre van Hooijdonk (derde van rechts), maakt een praatje met Mare Overmars. Verder zijn van links naar rechts zichtbaar: Van der Sar, Valckx, Numan, Ronald de Boer, Jonk en Mulder. foto aimp Door Bert Willemsen Noordwijk - Bondscoach Dick Advocaat moet nog één knoop doorhakken: Rob Witschge of Arthur Numan als linkermid denvelder. „Ik denk dat de bondscoach er. nog niet uit is", zei Numan gis termiddag na de training. Net als daags tevoren hadden hij en Wit schge ieder één helft van het par tijtje een hesje gedragen. Het gele herkenningsteken pleegt een ba ken te zijn dat aangeeft wie ba sisspeler is. De vraag is of Advocaat voor zijn laatste klus als bondscoach Wit schge, die hij altijd de hand bo ven het hoofd hield, aan de kant zal schuiven. Het lijkt niet erg waarschijnlijk. Toen er een ver vanger voor de geblesseerde Tau- ment moest worden opgeroepen, liet Advocaat Van Vossen opdra ven. Ook de reservespeler van Ajax kan zich verheugen in de warme steun van de bondscoach. „Ik geef mezelf geen valse hoop", zegt Numan. Vandaag krijgt hij tijdens de wedstrijdbespreking de beslissing van Advocaat te ho ren. „Tot zo lang kan ik echt wel wachten." En dan is er nog de toekomstige connectie tussen Advocaat en Numan. De Haagse trainer stapt na zijn laatste klus als bonds coach over naar PSV, de club van Numan. Morgenvroeg reist hij sa men met de Eindhovense interna tionals Valckx en Numan de PSV-ploeg naar Spanje achterna. Stelt Advocaat Numan vanavond Moskou - De voorzitter van de wereldschaakbond FIDE, Florencia Campomanes, heeft dinsdag in Moskou bekendgemaakt zijn functie te willen behouden. De 67-jarige Filipijn had eerder te kennen gegeven het voorzitterschap te willen neerleggen. Hij leidt de FIDE al twaalf jaar. Campomanes veranderde van gedachten nadat zijn voormalige aartsvijand Gary Kasparov hem verzocht langer aan te blijven. De wereldkampioen bij de organisatie van profschakers (PCA) sloot dit weekeinde vrede met de Filipijn, en dus met de wereldschaakbond. Het tweetal verklaarde dat vanaf 1996 de schakers weer om één we reldtitel strijden. Kasparov liet, merkwaardig genoeg, weten alleen met de FIDE in zee te willen als Campomanes als voorzitter zou aanblijven. De Filipijn staat binnen de wereldschaakbond evenwel bloot aan veel kritiek. Volgens de in Moskou aanwezige penningmeester van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond (KNSB), Löwenthal, gebruikt Campomanes zelfs pressiemiddelen om zijn positie te beschermen. „Hij beweert de veiligheid van buitenlandse delegaties die hem niet steunen niet te kunnen garanderen." De belangrijkste tegenkandidaten zijn: de Fransman Kouatly, de Griek Makropoulos en de Portugees Durao. op, dan krijgt hij van Rotterdam se zijde gegarandeerd het verwijt te horen dat hij zijn zaken als bondscoach en clubtrainer niet gescheiden heeft gehouden. Nu man: „Ik kan me niet voorstellen dat Advocaat zich van zo'n op merking iets aan zal trekken." Er bestaat een kleine kans dat zo wel Witschge als Numan speelt. Frank de Boer haakte gisteren tijdens de training in de regen af. De Ajax-verdediger voelde zich de hele dag al misselijk. „Mis schien heb ik iets verkeerds gege ten", giste hij. „Of zit er een griepvirus in de darmen." Vol gens teamarts Kessel hoeft De Boer zich geen zorgen te maken. „Frank is tijdig hersteld", liet de dokter weten. Vermoedelijke opstelling Oranje (met achter de naam de leeftijd en het aantal interlands): De Goey (27/22); Valckx (31/14), Blind (33/27) en Frank de Boer (24/32); Winter (27/44), Jonk (28/23) en Witschge (28/29); Overmars (21/20), Mulder (25/1), Ronald de Boer (24/14) en Roy (24/29), Wisselspelers: Van der Sar (24/0), Nu man (24/6), Seedorf (18/0), Van Hooij- donk (25/0) en Van Vossen (26/16). Door Chris van Nijnatten Willem 'Bill' Maeyer is eigen lijk niet meer te handhaven als voorzitter van PSV. Hij is er verantwoordelijk voor een dramatisch personeelsbeleid, sticht onrust bij collega clubs en zodra hij zijn mond open doet, slaat hij een mod derfiguur in de publiciteit. Gisteren schoot hij weer eens een bok in een uitzending van Omroep Brabant. Gevraagd naar zijn visie op het brisante vertrek van Kees Rijvers rea geerde hij als een schoolkind. „Gaat u uw gang maar", sprak hij gekwetst, „wij zijn er aan ge wend dat we aangepakt worden. De kranten moeten toch vol? En u hebt ook weer een lekker ver haaltje." Dat was de voorzitter van PSV op de radio. Louis van Gaal had afgelopen zaterdag groot gelijk, toen hij een ongelo vig gezicht trok, nadat hij zelf PSV 'in potentie een topclub' had genoemd. Als crisis-manager vestigde Maeyer, zo wordt er althans bij Philips verteld, vooral bij de Whirlpool-poot van het concern zijn goede naam. Hij betoonde zich een daadkrachtig, hard en ter zake kundig interim-leider. Omdat hij het liefst tijdelijk be zig was, voorspelde men dat hij ook bij PSV niet lang aan het werk zou blijven. Die verwachting zou weieens uit kunnen komen. De vraag is al leen of Maeyer de beslissing om op te stappen geheel zelf zal ne men. Philips' eigen centurion, de heer Timmer zelf, hoorde on langs de kritiek van Kees Rij vers op de leiding van PSV aan dachtig aan. Gezien zijn manier van werken in de rest van zijn concern, moet het de kille, maar succesvolle saneerder Timmer een doorn in het oog zijn, dat de verantwoordelijke mensen (Maeyer en manager Frank Ar nesen) in de dependance aan de Fredenklaan volledig buiten schot blijven. Westerhof, Ruts, Ploegsma en De Mos vlogen al op zeer geva rieerde manieren-van hun zetels. Kees Rijvers speelde gisteren een hoofdrol in de zoveelste af levering van de soap-opera in Eindhoven. De Bredanaar werd amper voor vol aangezien en voelde zich weggepest. Met zijn oprispingen legde Rijvers overigens wel de kiem voor een eventuele opstand van het Eindhovense volk tegen Advocaat. Daarvoor hoeft het straks maar even tegen te zitten, want Rijvers is populair op de tribunes van het Philips-sta- dion. In de voetbalwereld staat Mae yer er ook niet overal meer zo goed op. Bij stadgenoot EW Eindhoven kunnen ze zijn bloed drinken en ook in Breda lopen ze niet met hem weg. Op vrijdag 4 november startte PSV de on derhandelingen met Dick Advo caat. Op zondag 6 november pakte Maeyer niettemin de telefoon en vroeg zijn collega John Peek hoe het contract van Ron Spelbos er uit zag. De praeses van NAC legde uit, dat Spelbos zich mocht verbeteren, maar dat de Bredase vereniging daarvoor in dat geval op de een of andere manier wel genoegdoening wil de. Later sprak Arnesen nog met Ron Spelbos. De Deen vertelde de coach van NAC dat hij kandi daat was voor de vacature bij PSV. Sedertdien heeft men in Breda van PSV taal noch teken verno men. Daar zijn ze bij NAC be hoorlijk kwaad over. Peek noemde de handelwijze van PSV ten opzichte van de persoon Spelbos 'heel erg ondiplomatiek en onfatsoenlijk.' Daarnaast vond hij dat de Eindhovenaren 'de boel onnodig gek hebben ge maakt' in Breda. PSV heeft zich ten opzichte van NAC misdragen. Wie al met een trainer aan het onderhandelen is, moet de boel bij alweer een andere club niet op stelten zet ten. Bij Ajax zijn ze een beetje arrogant, bij Feyenoord soms een tikje ordinair, maar de bot heid van PSV kent geen grenzen. NAC en BBC aan kop Breda - In de Eerste Divisie A voor reserve teams blijft RBC 2 koploper na de 3-1-winst op Helmond Sport. NAC volgt RBC na de 5-2-overwinning op TOP Oss. Slechts een punt staat NAC ach ter op de Roosendalers. NAC 2- TOP Oss 2 5-2 (3-0) - Bij 5-0 schakelde NAC een versnel ling terug en gaf TOP de gelegenheid iets terug te kunnen doen. Bas van Tilburg haalde een speler van TOP in het 16-metergebied onderuit en kreeg hiervoor de gele kaart. De strafschop werd ver volgens raakgeschoten. Even later werd de eindstand op 5-2 be paald. Scoreverloop: 1-0 Lieftink, 2-0 Terborch, 3-0 Arikan, 4-0 Persoon, 5-0 Ter- borch, 5-1 De Boer, 5-2 Watanabr RBC 2 - HELMOND SPORT 2 3-1 (2-0) - Een veel sterker RBC verzuimde om de vele kansen te benutten. Voets opende in de 18e minuut de score. Tien mi nuten later maakte hij 2-0. In de tweede helft was het Dennis Verstraaten die in de 47e minuut de definitieve beslissing bracht 3-0. Hendriks maakte in de 68e minuut het tegendoelpunt voor de bezoekers. Meerssen wil NK wielrennen niet meer Meerssen - Het Nederlands Kampioenschap wielrennen op de Weg voor profs, amateurs en dames wordt volgend jaar niet meer in Meerssen gehouden. Het gemeentebestuur kan niet akkoord gaan met de nieuwe voorstellen van het bureau Topsportmanagement, dat de organisatie van de titelstrijd in de komende drie jaar kreeg toegewezen. Pieterse vrijwel rond met EBBC Den Bosch - Basketballer Henk Pieterse keert vrijwel zeker terug bij Canoe Jeans/EBBC. Speler en club hebben inmiddels monde ling overeenstemming bereikt over een verbintenis tot het einde van dit seizoen. Oud-international Pieterse speelde de eerste com petitiehelft voor rayon-hoofdklasser Jumping Crabs in Bergen op Zoom. Voorlopig geen versterking voor Ajax Amsterdam - Jörgen Pettersson en Andrej Demtsjenko zullen niet op korte termijn Ajax komen versterken. De technische staf had over beide spelers een positief advies uitbracht. De afgelopen tien dagen was het duo op proef bij de Amsterdam mers. Het was eigenlijk de bedoeling een eventuele transfer snel rond te maken. Dit omdat de UEFA spelers die voor 15 december worden aangetrokken nog als speelgerechtigd beschouwt voor de Europese bekertoernooien. De 19-jarige spits Pettersson gaf zelf te kennen dat hij zich bij na der inzien toch nog niet rijp acht voor een transfer naar Neder land. De Rus voelt wel voor een overgang. Ajax heeft echter niet zoveel haast meer met het aantrekken van de 18-jarige Rus. Het bleek dat Demtsjenko dit seizoen al een keer een half uur in de Europacup heeft gespeeld met CSKA Moskou. Daardoor is hij toch niet meer speelgerechtigd in de Champions League. Herbert niet naar Benneton Ensfone - Een woordvoerster van de Italiaanse renstal Benetton heeft dinsdag ontkend dat de Brit Johnny Herbert als tweede rij der is aangetrokken naast de Duitse wereldkampioen Michael Schumacher. Zij ontkende hiermee een bericht van het Franse persbureau AFP. Jos Verstappen maakt zich geen zorgen over de berichten rond Herbert. „Ik heb al een contract voor 1995 op zak", vertelde hij. „Het staat zwart op wit dat ik komend seizoen in ieder geval zes Grote Prijzen zal rijden. Benetton kan niet om mij heen. Als het team een nieuwe rijder aantrekt, zal ik toch wel één van de eersten zijn die iets hoort. Ik heb geen bericht uit Engeland ontvangen." Postma zeker aan start NK afstanden Den Haag - Ids Postma heeft gisteren zijn startbewijs voor het NK Afstanden in Den Haag, dat vrijdag begint, opgehaald in Heeren veen. Op het ijs van Thialf bewees de schaatser uit de kernploeg van Wopke de Vegt voldoende hersteld te zijn van de ziekte van Pfeiffer, waardoor hij dit seizoen nog geen World Cup kon rijden. Voor de ogen van De Vegt schaatste Postma acht rondjes op volle snelheid. „Ze gingen in 32 laag of 31 hoog. Hard genoeg, dunkt me. Ik durf het in ieder geval wel aan om in Den Haag te starten", klonk de Fries opgelucht. UEFA wil finales in Wenen en Parijs Geneve - De Europese voetbalunie (UEFA) heeft dinsdag voorge steld het Ernst Happel-stadion in Wenen aan te wijzen als plaats voor de finale van de Europese beker voor landskampioenen (24 mei). Verder wil de unie de finale van het toernooi voor bekerwin naars (10 mei) in het Pare des Princes in Parijs afwerken. Het uit voerend comité van de UEFA neemt de definitieve beslissing pas in maart. Afscheid Van Breukelen: 85 mille Den Bosch - De afscheidswedstrijd van Hans van Breukelen heeft netto 85.000 gulden opgeleverd. De opbrengst komt ten goede aan de sportstichting Top Support, die door Van Breukelen en oud wielrenner Maarten Ducrot in Den Bosch wordt gerund. Top Support steekt de opbrengst in de begeleiding van drie talen ten door ervaren topsporters. De triatleet Dennis Looze (23. uit Assendelft) krijgt Axel Koenders als mentor. Zwemmer Frank Drost gaat de zusjes Suze en Nienke Valen (16 en 17 jaar, uit Velp) begeleiden. Nieuwe structuur voor KNMV Papendal - De negentigjarige Koninklijke Nederlandse Motorrij ders Vereniging (KNMV) krijgt volgend jaar een nieuwe bestuur lijke opzet. De leden stemden dinsdag tijdens een buitengewone vergadering op het nationaal sportcentrum Papendal unaniem in met de plannen van het bestuur. De KNMV stapt af van het huidige systeem met twaalf provincia le afdelingen. In de nieuwe opzet worden vijf districten gevormd: Noord (Groningen, Friesland en Drenthe), Oost (Overijssel en Gel derland). Midden (Utrecht, Flevoland en Noord-Holland), West (Zuid-Holland en Zeeland) en Zuid (Noord-Brabant en Limburg). Geurts/Welten start in EK bobslee Altenberg - Het bobsleeteam Rob Geurts/Marcel Weiten staat vandaag als Nederland I aan de start van het EK in het Duitse Al tenberg. Dinsdag zette het duo van de drie Nederlandse combina ties die vochten voor de enige beschikbare plaats op het EK, de beste tijden neer. Geurts eindigde in de eerste run als negende, in de tweede manche werd hij tiende. „In een veld van 35 deelnemers is dat geen slecht resultaat", vond Geurts. De combinaties Glas/Van der Molen en Kenter/Bijlsma vielen, na de trainingen, af voor het EK. „Helaas mag Nederland, net zoals Monaco en Bos nië-Herzegowina, maar één team afvaardigen", aldus Geurts. „Toplanden zoals Canada, Oostenrijk en Tsjechië verschijnen met drie ploegen aan de start." De bobber uit Nieuwegein was tevre den over de laatste trainingstijden. De winst in de America Cup is volgens hem geen uitschieter geweest. „We hebben in Altenberg weer goede tijden neergezet, maar die opgaande lijn moeten we in de wedstrijd voortzetten. Ik ben in de trainingen immers wel va ker hard gegaan. Het nadeel is dat we woensdag zijn ingedeeld bij de laatste starters, de nummers 25 tot en met 35. Met een plaats bij de eerste tien is het groot feest bij ons." Amerikaans ijshockey op dun ijs New York - Het doorgaan van het seizoen '94-'95 in het Ameri kaanse prof-ijshockey is maandag op dun ijs geraakt. De eige naars van de clubs verwierpen opnieuw een voorstel van de spe lersvakbond om uit de impasse rond de salarissen te raken. Het bestuur van de National Hockey League (NHL) machtigde com missioner Gary Bettman het seizoen af te blazen indien niet op tijd een overeenkomst wordt gesloten, waardoor het mogelijk is toch nog een schema met vijftig wedstrijden en de play-offs om de Stanley Cup af te werken. Het reeds gekortwiekte seizoen zou ui terlijk op 1 januari moeten beginnen.

de Stem | 1994 | | pagina 9