Finale wereldbeker soap-opera Voetbalcompetitie moet strakker RAGEN Van der Poel beste Nederlander in Igorre de stem iws KORT Jaspers onderuit in kwartfinale, na halve finale van concurrent Blomdahl 6New leader of the pack B2 SPORT B3 PROGRAMMA rOPSCORERS 1AKTER1STIEKEN I PROGRAMMA TOPSCORERS SPORTNIEUWS KORT MEMBER 1994 MAANDAG 12 DECEMBER 1994 IE - MW 3-0 (3-0). 8. Boerebach Ihop), 19. Bosvelt 2-0, 34. Elzinga Idsrechter: Blankenstein. Toe- 7100. Gele kaarten: Benneker mi). IE: Boschker; Elzinga (46. Heu- lgma en Karnebeek; Zwijnenberg, ■oerebach en Volmer; Vurensl Ir Avest (71Oude Kamphuis). iDuijnhoven; Straal, Thai en Ben- 1 Hofman); Visser (68. Balarabe), iLanckohr en Van As; Joordens, I en Roelofsen. IFC UTRECHT 5-0 (0-0). 55. Boo- B1 Van der Laan 2-0, 63. Van der 13. Boogers 4-0,81. Krijgsman 5-0. fhter: Schuurmans. Toeschou- Gele kaarten: Groenendijk e Jong (FC Utrecht). [Metgod; Noorlander, Veldman, lerg en De Nooijer; Pieren, Jalink lndi|k; Boogers, Van der Roer (76. 1 en Van der Laan (82. Sandel). JHT: Ponk; Wijnands (6. De Kruijff), Ito, Smit en Vierklau; Asmus, My- |De Jong; Hernandez (70. Smola- I en Hofstede. I Go Ahead Eagles - FC Groningen 190 - MW, Roda JC - Volendam. ■NEC - Willem II, Vitesse - FC |IAC - Aj ax, Feyenoord - RKC. b (PSV) 11. I (Ajax), Van Hooijdonk (NAC) 10. rts (Roda JC), Roelofsen (MW), J-(RKC) 9 ftoda JC), Nilis (PSV) 8. Irs (RKC/Sparta), Boerebach (FC Van der Laan (Sparta) 7. ferïodekampioen ID SPORT-EINDHOVEN 0-2 (0-1). 4 1-1,83. De Witt 0-2. Scheidsrechter: fechouwers: 3000. Rode kaart: 63. |tanje (Eindhoven, 2x geel). Gele Sijahailatua (Helmond Sport), I Van de Rijt (Eindhoven). 1 DEN HAAG 2-2 (1-0). 32. Sibon 1-0, Ig 1-1, 61. De Romijn 1-2, 68. Derix Jeidsrechter: Van Dijk. Toeschou- |8 Rode kaart. 62. Roox (VW). Gele I Polman (VW), Adam, De Romijn Haag). fc: RBC - Cambuur, FC Den Bosch - Excelsior - Emmen, Heracles - lendam - Fortuna Sittard, Telstar - I Graafschap - FC Zwolle. I FC Den Haag - AZ li (Heracles) 16. Jen (Haarlem), Van der Weert (For- lard), Sibon (VW) 12. ittu (Helmond Sport) 11. Iers (AZ) 10. Iiizen (Excelsior) 9. Ider Laan (FC Den Haag), Van der TC Zwolle), Waterink (TOP), Van lel (De Graafschap), Vincent (Hei- port) 8. 1606173. f LOTTO: 2-3r5-8-13-43. pgetal: 21. Wal: 1. Super 6:894422. 177:0598657. >r Ajax 2 proef bij Ajax, heeft ïuel van het tweede elftal lx 2 won. met 4-1, na een Ison, spits van Malmö, viel ssing over het aantrekken I Andrej Demtsjenko, die rij onopvallend, een deel tel bereidde hij één van jolo over rechts. irihuana Iteam uit Bermuda zijn op Ird wegens smokkel van ]>p het vliegveld sloeg een senen en een jeugdspeler, een halve kilo marihua- Ig maakte in Miami een k. iradona ger bij een rechtbank in lisstraf geëist tegen Diego die bij het WK van deze etrapt op het gebruik van srantwoorden wegens een radona, een dag nadat hij chtbuks op journalisten, dediger van Maradona, is mand niet zo lang naar de gen van lichte verwondin- ibia azilië is voor het toernooi e titelstrijd, die van 5 tot den, ingedeeld bij Colom- n het laatste WK, lootte in ntinië en Chili. Aan het cht (eerste twee plus beste irtfinales. Venezuela lib en Bolivia, ador. g' De Koek i de KNVB verwacht deze i de Koek (Roda JC) zal ■visiebeelden, waaruit dui- 1 met MW op 2 december Scheepers. an de tuchtcommissie geen informatie verzamelen bij echter, grensrechters en de ol beperkte zijn strafmaat een vrije schop voor MVV. spanning te veel. Adri van C der Poel was zondag in de derde wedstrijd voor de we reldbeker veldrijden in het Spaanse Igorre weer eens de beste Nederlander: vierde. Dominique Arnould. Winnaar was Daniele Ponto ni. De Italiaanse vedette nam gelijk de leiding in het klas sement over van de Fransman Winnen gaat Van der Poel steeds moeilijker af, daar was in zijn topjaren als wegrenner en veldrijder ook al zo, maar ere plaatsen blijft hij vergaren. Zijn vierde stek in Igorre hield hem op de tweede plaats in het klas sement. Enig geluk zal de Brabantse boe renzoon ten deel moeten vallen wil hij de reeks op de eerste plaats afsluiten. Pontoni heeft de topvorm te pakken, is ongenaak baar op geaccidenteerd terrein. In de Baskische stad leek hij zwaar in het nadeel omdat zwa re regen de snelheid uit het par koers haalde. Op de wedstrijd dag was het weer plotseling om geslagen en leek het wel lente. Pontoni had een slechte start en moest een ronde achtervolgen om bij de kopgroep met wereld kampioen Herygers, Van der Poel, Simunek en Wim de Vos te komen. In de slotfase liep Ponto ni solerend een halve minuut uit op de Fransman Jerome Chiotti en een dikke minuut op Herygers en Van der Poel. De Vos eindigde als negende. Nederlands kampioen Richard Groenendaal, die vorige week twee veldritten in Baskenland won, eindigde in Igorre ver in de achterhoede: 27e op 6 minuten en 26 seconden van winnaar Pontoni. Uitslag: 1 Pontoni (Ita) 57.08, 2 Chiotti (Fra) 0.33, 3 Herygers (Bel) I.09, 4. Van der Poel (Ned) 1.24, 5. Simunek (Tsj) 1.36, 6. Van Santvliet (Bel) 1.39, 7. De Bie (Bel) 1.59, 8. Pospisil (Tsj) 2.07, 9. De Vos (Ned) 2.28, 10. Frischknecht (Zwi) 2.39, II. Wabel (Zwi), 12 Pagnier (Fra), 13. Bramati ((Ita), 14. Honegger (Zwi). Stand WB: 1 Pontoni 40 punten, 2 Van der Poel 36, 3. Chiotti 31, 4 Herygers 28, 5. Simunek 26, 6. Arn ould (Fra) 25, 7 De Bie 22, 8 Janssens (Bel) 20, 9. Magnien 17, 10. Wabel 16. Van onze verslaggever Léon Krijnen Gent - Er zal nog veel moeten gebeuren, wil het driebanden ooit volwassen worden. We hebben het hier over de organisatori sche puinhoop rondom de matchtafels, niet over de kwaliteiten van de heren caramboleurs zelf. De laatsten scoren veel hogere moyennes dan vroeger, hetgeen gevoeglijk een godswonder genoemd kan worden. Dat gezien het constante gedwarsboom van de elkaar bekampende organisaties, die slechts één belang kennen: dat van zichzelf. Zaterdagmiddag maakte de BWA zich in Gent volslagen be lachelijk met een onbeschaamde knieval voor de televisie. Het kwam sommige heren bij de blijkbaar al net zo kortzochtige BRT beter uit, dat er een stukkie 'televisie zou worden uitgezon den waarin een landgenoot ac teerde. Helaas waren de Ceule- mansen en de heer Caudron al voortijdig uitgeschakeld, zodat er nog slechts één Belg restte: Ludo Dielis. Die moest eigenlijk pas zaterdagavond aan de bak in zijn halve finale tegen Torbjörn Blomdahl, want eerst moesten uiteraard de kwartfinales vol tooid worden. Met daarin Dick Jaspers, die op dat moment nog alle kansen op de wereldbeker had, tegen Tony Carlsen, Wet Maar omdat de wil van de BRT wet is voor de organisatie, werd het programma doodleuk omge gooid. Om half drie begon de halve finale van Dielis en Blom dahl, die in de beslissende fase was beland, toen Jaspers en Carlsen aan de andere tafel in moesten gaan spelen voor hun kwartfinale. Een staaltje arro gantie van de organisatie, die daarmee liet blijken lak te heb ben aan zowel het publiek als aan alle sportiviteitsbeginselen. Halverwege zijn partij tegen' Carlsen zag Jaspers vanuit zijn ooghoeken hoe Blomdahl tegen Dielis op miraculeuze wijze aan de eliminatie ontsnapte. Besefte op dat moment dat hij nog drie partijen zou moeten winnen om de wereldbeker te winnen: de gaande kwartfinale tegen Carl sen, waar hij altijd al de nodige problemen mee gehad heeft, de halve finale tegen Sayginer en de finale tegen Blomdahl. Die later op de avond, uitgerust en zeker van een finaleplaats, op zijn dooie gemak kon toekijken hoe Jaspers door Sayginer ver slagen werd. Dat, nadat de Wil- lebrorder eens te meer getoond had uit het juiste hout gesneden te zijn door Carlsen, toch zijn eigen 'angstgegner', in een per fecte partij met 3-0 en een moyenne van 2.250 het nakijken te geven. Het doek viel tenslotte toch enkele uren later, toen hij tegen het moyenne van ander half van Sayginer niet meer in wist te brengen dan 1.137 en zich uitgeschakeld wist voor de wereldbeker. Om tenslotte gis termorgen in de strijd om de derde plaats, ook al een feno meen dat volslagen uit de tijd is, ook tegen Dielis boven de twee gemiddeld te blijven, maar des ondanks met 2-1 te verliezen. Verlies Wat Jaspers ook siert, is dat hij zijn verlies absoluut niet aan de loop der dingen wilde wijten. Hij z« „niet teleurgesteld, maar wel een beetje bedroefd" te zijn, maar ontstak niet in toorn over de bezopen programmering, die hem toch duidelijk parten ge speeld had. Misschien een beetje te veel fatsoen van de Willebror- der. Men kan van de niet meer aan de BWA-cyclus deelnemen de Van Bracht denken wat men wil, maar die had waarschijnlijk net Gentse Sofitel steen voor steen afgebroken als men met nem zo'n geintje zou proberen uit te halen. Wilt U ook nog weten wie de finale gewonnen heeft? Semih Sayginer. Hij, het afgelopen sei- Dick Jaspers: niet teleurge steld, maar wel een beetje be droefd. FOTO DE STEM/BEN STEFFEN zoen gepokt en gemazeld in de Nederlandse competitie, versloeg Blomdahl met 3-1. De conse quentie daarvan was een pretti ge bijkomstigheid voor Jaspers, die door het verlies van Blomda hl de wereldranglijst voorlopig aan blijft voeren. Blomdahl mag 'zich als opvolger van Sang Lee ,wel voor de vierde keer een jaar lang 'houder van de wereldbe ker' noemen. De conclusie dat de BWA bijna I op zijn gat ligt, lijkt niet zo ver gezocht. Slechts een goed ge organiseerde reeks van minstens zeven toernooien, een fatsoenlijk finaleweekeinde zonder gemar chandeer met de televisie, een gesloten front van spelers en een consequente leiding lijkt de trein nog op de rails te kunnen hou den. En geen management dat de ene keer 'zus', de volgende keer 'zo' en overmorgen weer iets an der laat horen, UITSLAGEN Kwartfinales: Blomdahl (Zwe) - Pilss (Oos) 3-0 (15-2 15-14 15-10/1,730-1,040), Dielis (Bel) - Havermans (Ned) 3-0 (15-6 15-4 15-13/1,250-0,657), Sayginer (Tur) - Lieberkind (Den) 3-0 (15-9 15-8 15-6 1,666-0,920), Jaspers (Ned) - Carlsen (Den) 3-0 (15-6 15-6 15-5/2,250-0,944). Halve finales: Blomdahl - Dielis 3-2 (15-7 11-15 14-15 15-6 15-13/1,750-1,400), Sayginer - Jaspers 3-0 (15-10 15-11 15-12/1,500-1,137). Om de derde plaats: Dielis - Jas pers 2-1 (7-15 15-13 15-11/2,055-2,294). Finale: Sayginer - Blomdahl 3-1 (15-13 9-15 15-12 15-9/1,459-1,361). Eindstand: 1. Sayginer, 2. Blom dahl, 3. Dielis, 4. Jaspers, 5. Lie berkind, 6. Pilss, 7. Havermans, 8. Carlsen. Eindstand wereldbeker: 1. Blom dahl 188 punten, 2. Jaspers 166, 3. Sayginer 120, 4. Raymond Ceule- mans (Bel) 87, 5. Pilss 84, 6. Carlsen 74, 7. Dielis 63, 8. Burg man (Ned) 61, 9. Lieberkind 33, 10. Sang Chun Lee (VSt) 30, 11. Zanetti (Ita) 30, 12. Van der Smis sen 29, 13. Havermans 27, 14. Van Uum 24, 15. Weijenburg 18, 20. Habraken 9, 22. o.a. Arnouts, Vre- develt, Broeders, Van de Ven en Velthuis 6. Wereldranglijst per 11/12: 1 Jas pers 346, 2. Blomdahl 335, 3, Sayginer 183, 4. Raymond Ceule- mans 158, 5. Carlsen 142, 6. Pilss 130, 7. Zanetti 122, 8. Burgman 108, 9. Dtelis 105, 10. Sang Chun Lee 82, 11. Van der Smissen 58, 12. Havermans 55. VERVOLG VAN SPORT 1 'The Big man', zoals zijn me despelers hem noemen, heeft de harten van de fans al snel ge wonnen en speelt een sobere, maar goede wedstrijd. Vanaf de eerste minuut en ondanks hét feit dat hij nog niet echt vloeiend Engels spreekt, leidt hij zijn de fensie en moedigt constant zijn ploeggenoten aan. Hij is inder daad de 'new leader of the pack'. In de eerste helft komt De Wolf drie maal mee naar voren. Een keer bij een hoekschop, twee keer om inworpen te transforme ren in corners. Als hij de bal voor het eerst moeiteloos in het vijandige strafschopgebied zwiept vanaf de zijlijn en Steve Bull daarmee een kopkans biedt, gaan er een langdurig 'oooh' en 'aaaah' door het stadion. Een supporter springt op en schreeuwt lachend: „Jesus!" De fans zijn duidelijk geïmponeerd. Dat het zelfs voor de kopsterke De Wolf even wennen is dat in Engeland vrijwel alle spelers over een goede sprongkracht en timing beschikken, blijkt in de eerste helft. Van de vijf kopduels verliest hij er zowaar drie. Na de pauze heeft hij zich er beter op ingesteld en wint acht duels, verliest er twee en eindigen er drie onbeslist. De Wolf, in de slotfase zichtbaar vermoeid, komt na de pauze nauwelijks meer over de mid denlijn, eigenlijk alleen om - dolgelukkig - Buil te feliciteren met diens treffer. Na een 'schone' eerste helft, maakt De Wolf in de tweede helft drie lichte overtredingen. In totaal komt hij zo'n 60 keer aan de bal, op fouten is hij niet of nauwe lijks te betrappen. Iedereen is dan ook tevreden. De fans, de Engelse pers, de mana ger en John de Wolf zelf. Gra ham Taylor is zéér in zijn nopjes, dat wordt duidelijk op de pers conferentie: „John heeft het uit stekend gedaan. Ook al is hij nog zo ervaren, het blijft moeilijk, zo'n eerste wedstrijd in een En gelse competitie. John is een na tuurlijke leider, dat heeft hij vandaag ook bewezen. Daar naast is het zo dat zijn lange, haren, z'n grote snor en baard maskeren wat zijn werkelijke kwaliteiten zijn. Hij is namelijk ook technisch een heel goede voetballer, die de bal neer kan leggen, waar hij maar wil. Maar laat ik niet te lang van stof zijn. Jullie praten vast liever met Jo hn dan met mij, ik heb tenslotte lang niet zo veel charisma als hij," Tussen De Wolfs natte manen door is de samensmelting van vermoeidheid en opluchting zichtbaar na zijn eerste klus voor zijn nieuwe baas. „Het laat ste kwartier zat ik er helemaal doorheen door alle drukte van de afgelopen week. Daarom heb ik ook wat behoudend gespeeld. In Engeland is het gaan, gaan, gaan, terwijl we in Nederland af en toe een rustpauze in kunnen lassen," verklaart hij en zegt vervolgens dat het niveau hem juist is meegevallen. „Het mooi ste vond ik de verandering die de spelers ondergingen. In de kleed kamer zat de nummer 2 (James Smith) naast me. Toen ik zijn jongens-snoetje zag, dacht ik even: Ik zou z'n vader wel kun nen zijn. Maar de gelaatsuit drukking op dat snoetje veran derde totaal toen we het veld opliepen. Dat typeert de Engelse voetballer. Als beloning voor zijn goede prestatie krijgt De Wolf na de wedstrijd van Taylor te horen dat hij met zijn vrouw en vader op zondagmorgen terug mag naar Nederland, zodat hij alsnog ook met zijn drie kinderen zijn verjaardag kan vieren. Vandaag moet hij zich dan weer melden op Molineux Ground, want zon dag wacht de zware uitwedstrijd bij Reading, het 22e van liefst 46 competitieduels. Door Henk Mees Amsterdam - Voor een strak ker verloop van voetbalcom petitie en bekertoernooi zal Jan Huijbregts volgend sei zoen vermoedelijk niet meer verantwoordelijk zijn. Het sectiebestuur betaald voetbal heeft Huijbregts in overwe ging gegeven gebruik te ma ken van het recht op ver vroegde pensionering. Huijbregts, die onlangs zestig jaar is geworden, aarzelt nog. Hij wil als KNVB-vertegenwoor- diger zijn internationale functies bij FIFA en UEFA behouden. „Het verlossende woord zal van Jan Huijbregts moeten komen. Wanneer? Wij zijn als bestuur gewend snel te handelen," zei Gerard Bouwer, lid van het sec tiebestuur, zaterdag in Amster dam, waar de coaches uit het betaald voetbal bijeen waren. Een nieuwe competitieleider sluit aan bij de plannen van het sectiebestuur volgend seizoen tot een regelmatiger competitiever loop te komen. „We zitten nu met een volslagen uit de hand gelopen competitie. Bloemen- .markten en kamelenraces zijn voor menig burgemeester be langrijker dan een wedstrijd be taald voetbal," stelde profsectie- voorzitter Jos Staatsen tijdens de bijeenkomst in Amsterdam. „Dit seizoen beschouwen we verder maar als een jaar waarin we nog tolereren. Volgend sei zoen zal alles van meet af aan strakker geregeld moeten zijn," voegde Bouwer daaraan toe. In de aanpak van de KNVB past een ontmoeting met burgemees ters van de 33 plaatsen waar betaald voetbal wordt gespeeld. Woensdag is het gezelschap, voorafgaand aan het EK-duel Nederland - Luxemburg, te gast in het Feyenoord-stadion. Op merkelijk genoeg is competitie leider Huijbregts niet welkom daarbij. „Staatsen wil er als oud-burgemeester op beleidsni veau praten. Ik wens hem veel sterkte met strakkere regels voor de competitie. Die burgemees ters trekken zich daar toch niets van aan," stelde Huijbregts gis teren. „Wij willen de burgemeesters wijzen op rare tegenstrijdighe den in het beleid. Waarom bij voorbeeld mogen risicowedstrij den in Groningen alleen op zon dag worden gespeeld en in Lim burg alleen op vrijdag of zater dag? Met de vuist op tafel slaan. We moeten ze zien te overtui gen," aldus Staatsen, die oud burgemeester van Groningen is. Om het aantal verschuivingen te beperken, heeft het bestuur be taald voetbal onlangs al twee reglementswijzigingen doorge drukt. Clubs kunnen niet langer automatisch enkele keren uitstel van competitiewedstrijden eisen voor lucratieve wedstrijden of toernooien in het buitenland. Ook kan de KNVB via een 1-0-nederlaag sanctie gaan tref fen tegen clubs, die tot twee keer toe door een speelverbod van de lokale overheid worden getrof fen. Ook zal niet langer elk weekeinde voor een kwalificatie wedstrijd worden vrijgehouden van eompetitievoetbal voor de internationals. Het beleid van competitieleider Huijbregts werd zaterdag gehe keld door Ajax-coach Louis van Gaal. Aanleiding was een ver zoek van Ajax, dat de uitwed strijd bij NEC (nu vastgesteld voor 21 december) had willen vervroegen naar afgelopen weekeinde om zodoende meer rust te krijgen tijdens de winter stop. Het verzoek van Ajax werd afgewezen, omdat de internatio nals van de Amsterdamse club beschikbaar moesten zijn voor de voorbereiding op het EK-duel Nederland - Luxemburg. Spelers van buitenlandse clubs kregen daarentegen wel toestemming van bondscoach Dick Advocaat om voor hun clubs uit te komen. „Aron Winter mag zelfs nog op zondagavond om half negen in Rome voor zijn club spelen. Dan snap ik niet waarom Ajax niet tegen NEC kan spelen. Nu kun nen de spelers bij ons maar een paar dagen op rust komen," al dus Van Gaal. IRT wil eigen ski-competitie München - De ski-fabrikanten zijn ontevreden over de wereld beker alpine-skiën. Ze willen in het seizoen '96/'97 met een eigen, internationale competitie starten. Het Internationale Racing Team IRT, de organisatie waarbij de meeste fabrikanten zijn aangesloten, heeft hiertoe een speciaal bedrijf opgericht: IRT-Ewiv. De secretaris van het IRT, Hannes Fürsauter, verklaarde dat de wereldbeker in zijn huidige vorm niet meer aantrekkelijk is voor de fabrikanten. „We beoordelen de skisport uitsluitend als verkoopinstrument. De verhouding tussen de uitgaven en in komsten klopt niet meer. We hebben jaarlijks ruim tachtig miljoen gulden in de wereldbeker geïnvesteerd, maar met de helft van dit bedrag kunnen we een eigen competitie opzetten." Joegoslavië terug in volleybal Luxemburg - Joegoslavië is officieel teruggekeerd in het inter nationale volleybal. Dit kon gebeuren na de opheffing door de Verenigde Naties van de culturele- en sportsancties. Het betreft Klein-Joegoslavië, zijnde Servië en Montenegro. Het jarenlang uitgesloten land lootte in Luxemburg mee voor de voorronden van het Europees kampioenschap mannen. Het kwam terecht in poule C met Zweden, Spanje, Macedonië en Denemarken. Nederland lootte niet mee. Het mannenteam is automatisch geplaatst voor het eindtoernooi, dat van 8-16 september in Griekenland plaats heeft. Het vrouwenteam is geplaatst, omdat de eindronde in Nederlqnd plaatsvindt tussen 23 september en 1 oktober. Promotie tafeltennisteam ver weg Vlasim - De Nederlandse tafeltennissers hebben zaterdag met 4-2 van de Tsjechen verloren. Promotie naar de Europese Superliga lijkt door het verlies in Vlasim ver weg. De thuiswed strijd tegen Tsjechië werkt Oranje op 21 januari in Hilversum af. Tsjechie - Nederland 4-2 - Korbel - Bakker 21-11 21-14, Vyborny - Keen 24-22 19-21 13-21, Krmaschek - Heister 17-21 12-21, Korbel/Kr- maschek - Keen/Heister 25-23 21-19, Korbel - Keen 21-18 21-14, Krmaschek - Bakker 21-10 18-21 21-13. Beaufort-beker voor Glorie Den Haag - De sportraad van de KNMV heeft de Hans de Beaufort-beker, de hoogste onderscheiding van de motorsport bond, toegekend aan Marco Glorie wegens diens grote verdien sten in het grasbaanracen. Glorie werd al bij zijn debuut in deze tak van sport junioren kampioen in de zijspanklasse. De Nederlandse titelhouder sinds 1990 werd met Harrie Drenth als eerste Nederlander ook Europees kampioen. De aanmoedigingsprijs, de Ben Majoor-trofee, ging naar Jacky en Wiljam Janssens. De tweeling drong in 1994 door tot de internationale top bij het zijspancrossen. Meyer nieuwe voorzitter KNSB Amersfoort - David Meyer is zaterdag tijdens de bondsvergade ring van de Nederlandse schaatsbond (KNSB) in Amersfoort voor twee jaar gekozen tot nieuwe voorzitter. Meyer bekleedde de functie al eerder van 1984 tot en met 1990. Hij volgt de afgetreden waarnemend voorzitter Jan Dijkema op, die is gekozen tot lid van het hoofdbestuur van de internationale schaatsbond ISU. Wiebe Wijnja werd benoemd tot vice-voorzit- ter en Arnoud Walsem tot secretaris. HOK landskampioen bridge Amsterdam - De bridgers van HOK uit Amsterdam hebben hun landstitel in de meesterklasse geprolongeerd. In de finale versloegen ze Modalfa met 217-197. HOK maakte eerst een achterstand van dertig punten goed. Daarna zetten Leo van den Brom, André Mulder, Gert-Jan Paulissen en Jaap van der Neut Modalfa - in 1993 nog wereldkampioen - op tachtig punten achterstand. Met nog twintig spellen te gaan, liep Modalfa zestig punten in, maar de eindsprint van het viertal Leufkens, Westra, De Boer en Muller kwam te laat. Record kogelstoten Corrie de Bruin Den Haag - Atlete Corrie de Bruin heeft tijdens wedstrijden in Den Haag het nationale jeugdrecord kogelstoten indoor op 17,64 meter gebracht. Ze verbeterde daarmee haar eigen beste presta tie met 24 centimeter. Die leverde ze op 23 januari van dit jaar, eveneens in Houtrust. De Bruin, lid van Rotterdam Atletiek, bleef met haar 17,64 meter vijf centimeter verwijderd van het nationale seniorenre cord, dat op naam staat van Deborah Dunant. Squasher Khan niet naar Bombay Karachi - Wereldkampioen squash Jansher Khan speelt niet op het Mahindra International-toernooi in Bombay. De Pakistani trok zich terug, omdat hij niet tevreden is over de getroffen maatregelen met betrekking tot zijn persoonlijke veiligheid. Hij eiste speciale veiligheidsmaatregelen vanwege spanningen tussen hindoes en moslims in gedeelten van India. Snelle overwinning Delibas Velbert - Orhan Delibas heeft zaterdag voor zijn Duitse club Veibert in de Bundesliga boksen een snelle overwinning be haald. De Apeldoorner, onlangs wereldkampioen bij de militai ren geworden, versloeg zijn tegenstander Robert Perri door opgeven in de tweede ronde. Na twee knock-downs in de eerste ronde, als een gevolg van een linkse op de lever, trad Perri niet meer aan voor de tweede drie minuten. Delibas kwam dit keer uit in het middengewicht in plaats van het voor hem gebruikelijke zwaarwelter (tot 71 kg). Albert terug in Belgische selectie Brussel - Philippe Albert is teruggekeerd in de Belgische selectie voor het belangrijke EK-kwalificatieduel tegen Spanje, zaterdag in Brussel. De verdediger, die in de wedstrijd tegen Macedonië ontbrak vanwege een dijbeenblessure, is net op tijd weer fit. Bondscoach Paul van Himst kan niet beschikken over PSV-aan- valler Luc Nilis, spelverdeler Enzo Scifo en Eric van Meir. Hij heeft Cisse Severeyns van Antwerp opgeroepen als vervanger van Nilis. De selectie: doel Preud'homme (Benfica), Bodard (Standard), achter: Albert (Newcastle). Crasson (Anderlecht), Genaux (Standard), Medved (Club Brugge), Smidts (Antwerp); midden: Bettagno (Standard), Walem en Boffin (Anderlecht), Van der Eist en Staelens (Club Brugge); voor: Degryse (Anderlecht), De Bilde (Aalst), Severeyns (Antwerp), Verheyen (Club Brugge). Cangioni voorzitter Marseille Marseille - Pierre Cangioni is zondag Bernard Tapie opgevolgd als voorzitter van Olympique Marseille. De nieuwe sterke man is voormalig coördinator bij de Franse televisie. Tapie moest terugtreden naar aanleiding van de omkoopaffaire van het vorig jaar in een wedstrijd tegen Valenciennes. De Franse bond zette Marseille als straf terug naar de tweede divisie. Tapie kondigde aan uiterlijk volgende week zijn aande len in de club van de hand te doen. Volleyballers ploeg van het jaar Hilversum - De nationale mannen-volleybalploeg is bij de traditionele verkiezing 'van de AVRO uitgeroepen tot sportploeg van het jaar. Bondscoach Joop Alberda nam de onderscheiding in ontvangst van Erica Terpstra, staatssecretaris voor sport. Sportman en -vrouw van het jaar waren al eerder bekend: bokser Regilio Tuur en amazone Anky van Grunsven. Pro Patria en Santpoort turnkampioen Rotterdam - De turnsters van Pro Patria hebben hun nationale clubtitel in Rotterdam geprolongeerd. Bij de mannen veroverde TVS Santpoort verrassend de nationale titel.

de Stem | 1994 | | pagina 15