Hoek moet huid redden tegen WGZ Luxor ver Hontenisse herstelt zich knap Zwaar parcours veldrit in Hulst UITSLAGEN standen Geraamde in1 Engelhard verrast in ZVA- competitie DE STEM SPORT ZEELAND Lijstaanvoerder AZW gastheer sukkelend Middelburg Sluiskil-Axel, Philippine-Luctor'88 en Koewacht-Hoofdplaat Ploeg van trainer Jan de Lobel pakt vijftien punten op rij Vereecken onbetwiste favoriet voor zege sportnieuws KORT sport AGENDA dl VRIJDAG 9 DECEMBER 1994 B Axel - In het aanstaande weekeinde worden de laatste competitiewedstrijden, op enkele inhaalduels na, van voor de winterstop afge werkt. Eersteklasser Hoek ontvangt WGZ uit Zwijnd- recht, derdeklasser AZW krijgt Middelburg op bezoek en de vierdeklassers Terneu- zense Boys en Zaamslag heb ben respectievelijk NOAD'67 thuis en Dauwendaele uit voor de boeg. KNVB-ZATERDAG VOETBAL Hoek, dat volgende week voor de beker van het district Zuid 1 thuis tegen RBC 2 moet spelen en op 14 januari in Wezep tegen WHC een inhaalduel af moet werken, heeft met WGZ voor de kiezen een laatste kans dit jaar nog eens goed van zich af te bijten. Een bittere noodzaak, omdat Hoek met acht punten weggezakt is tot de voorlaatste plaats. Een stek ver beneden de hooggespannen verwachtingen. „Het zit niet mee, maar toch moeten we nog niet wanhopen," oordeelde trainer Dick Buite laar, die weet dat er tegen WGZ weinig andere smaken dan win nen resten. Dat Hoek daartoe met een betere structuur binnen de lijnen moet komen, weet Bui telaar als geen ander. Zij het dat hij vorige week zaterdag zijn defensie.iets beter uit zag verde digen dan de week ervoor. Iets dat Hoek hard nodig heeft om tot goed aanvalsspel te komen. Als de passes tenminste aanko men. Want daar schort dikwijls nogal eens het een en ander aan. Dat geldt eveneens voor de veld- bezetting. In de uitvoering ge beurt het nogal eens dat men elkaar uit puur enthousiasme voor de voeten loopt en dingen gaat doen die het echte kunnen teboven gaan. Een steeds terug kerend dilemma op momenten dat Hoek de lakens uitdeelt. Want dat doen de mannen van Dick Buitelaar, ondanks de lage rangschikking, toch regelmatig. „Natuurlijk mag er wel eens wat fout gaan. We zijn geen AC Mil aan, waar het overigens ook niet loopt zoals men zou willen," ver dedigde Dick Buitelaar zijn keurkorps, dat nog steeds niet als een goed gesmeerde machine optreedt. Teveel misverstanden geven aan dat er geen hecht team op de mat staat. Een ploeg waarin men door dik en dun voor elkaar staat. Mogelijk pre cies het gebrek waarop het vaak misloopt. Vorige week kwam daar een hoop pech bij. Het steeds gehoorde 'Het komt wel goed', ging deze maal, en dat was nieuw, met rekenwerk ge paard. „Met 31 punten kam pioen worden en met 21 punten degraderen," was de uitkomst. Hoek blikt naar dat laatste en dat geeft te denken. Vandaar dat Hoek zaterdag maar een bood schap kent en dat is winnen. AZW rest eenzelfde opdracht. Zij het dat deze koploper een stuk sterker is dan het sukkelen de Middelburg, dat onderin de ranglijst vertoeft. Met enig geluk kan AZW als winterkampioen de kerstdagen in. Het moet hier toe zaterdag één punt meer pak ken dan Bruse Boys. Jacco Koe koek, middenvelder bij de Axel- se ploeg, gaat er in ieder geval van uit dat AZW voor de winst gaat. Hij stelt: „Gezien de stand moet dat kunnen. Zij het dat het in Middelburg een moeizame nipte zege voor ons werd." AZW moet het mogelijk stellen zonder Michel d'Olieslagers en Jacco de Koeyer die geblesseerd zijn en zonder Peter van de Vel de die zijn vierde gele prent incasseerde. In de vierde klasse A zal Terneu- zense Boys alle zeilen bij moeten zetten om tegen NOAD'67 een punt te pakken. De opsteker van vorige week, 1-1 in en tegen Zaamslag, kam inspirerend wer ken voor de Terneuzenaren, die hard aan het knokken zijn de zaken op de rails te krijgen. Middenmoter Zaamslag wacht een leuk duel in Middelburg waar Dauwendaele gastheer is. Pakt Zaamslag een punt, dan kan het met een gerust gevoel de eindfase van de competitie tege moet zien. Als rasechte midden moter heeft het weinig zorgen. PROGRAMMA Eerste klasse B: De Valleivogels- WHC, DOVO-Kozakken Boys, Ro- zenburg-Bennekom, Hoek-VVGZ, Lunteren-Excelsior Maassluis, Achil les Veen-GVW, DVS'33-Capelle. Tweede klasse A: Altena-WC'68, Strijen-Kloetinge, Serooskerke-'s- Heer-Arendskerke, BLC-Veere, Roda Boys-RVVH, Zwaluwe-Wilhelmi- na'26. Derde klasse A: Colijnsplaatse Boys- Yerseke, WHS-Oostkapelle, Arne- muiden-Rillandia, AZW-Middel- burg, Kapelle-Bevelanders, Bruse Boys-Tholense Boys. Vierde klasse A: GPC-Kruiningen, Kogelvangers-Smerdiek, Dauwen- daele-Zaamslag, Terneuzense Boys- NOAD'67, SSV'65-SKNWK, Krab- bendi j ke-WIK' 5 7 HW^é-MOC' 17 degradatieduel Van onze sportmedewerker Axel - Met de winterstop voor de deur ziet de toekomst van eersteklasser Goes en tweedeklasser HW'24 er nog niet al te goed uit. Terneuzen daarentegen koopt al champagne in om het winterkampioenschap in de derde klasse D te vieren. In de vierde klasse H is nog een achttal teams in de race en knokken er vier tegen de teruggang naar de afdeling. Zondag kunnen spijkers met koppen geslagen worden om daarna nog slechts inhaalduels af te werken, waarna enkele wéken gedwongen rust is opgelegd. betekenen. Koewacht-Hoofd plaat is een strijd waarin de thuisclub een reputatie heeft op te houden. De 2-1-nederlaag te gen Zeeland Sport kan er uitge- poetst worden. Hoofdplaat zal daar niet zonder slag of stoot aan meewerken. De 1-1 vorige week tegen Zierikzee zegt vol doende. STEEN is nu tegenstan der van Zierikzee en kan als het even meezit mikken op minimaal een gelijk spel. Iets waar het tot nu toe teleurstellende Vogel waarde bij Walcheren eveneens dik tevreden mee zal zijn. PROGRAMMA Eerste klasse E: BW/Verachtert- WSC, Gemert-TSC, De Valk-Rood Wit, VES'35-OJC Rosmalen, JVC'31-Wilhelmina, Goes-UDI'19. Tweede klasse B: NOAD-Terheij- den, Dongen-TAC/BWB, Middel - burg-SC Gastel, HW'24-MOC'17, VOAB-RKTW, DESK-SVSSS. Derde klasse D: Breskens-Moerse Boys, Patrijzen-VC Vlissingen, DOSKO-Roosendaal, BSC-Steen- bergen, Unitas'30-RCS, Virtus-Ter- neuzen. Vierde klasse H: Walcheren-Vogel- waarde, Sluiskil-Axel, Philippine- Luctor'88, Zeeland Sport-Zeelan- dia, Koewacht-Hoofdplaat, Zierik- zee-STEEN. KNVB-ZONDAGVOETBAL Goes is een ploeg die daar als het even meezit, voordeel uit kan putten. Arthur van Huizen, zegt hierover: „Tot nu toe hebben we nog niet met het gewenste team binnen de lijnen gestaan. Steeds zijn er blessures of moeten er spelers meedoen die niet fit zijn. Zelf ben ik momenteel zo'n man netje." Over de kansen tegen UDI'19 zegt de Goese spits uit Vlissingen: „Thuis moeten we winnen. Niet alleen nu, maar steeds." Trainer Ron Schrier heeft zondag opnieuw de be schikking over Ron Krijger, maar moet het stellen zonder Ron Brusket en de al lange tijd geblesseerde Leen Koster. Dit alles bijeen resulteerde volgens Arthur van Huizen in te weinig punten." Met dat euvel kampt ook HW'24, dat het eveneens niet sterk acterende MOC'17 over de vloer krijgt. „Zoals alle tegen standers een moeilijke. Toch moeten we kunnen winnen,"' weet Paul Telussa, die zondag opnieuw zonder Angelo Verbrae- ken en Peter van Dorsselaar aan moet treden. Een aderlating die HW'24 tot een 'werkploeg' maakte. Inzet zal zondag in rui me mate aanwezig moeten zijn wil HW'24 de punten in eigen huis houden. In de derde klasse D verkast leider Terneuzen naar Virtus, dat vorige week met 5-0 van RVS won. Virtus, dat op zes punten van Terneuzen staat, zal in dit duel dus voor de laatste kans op meedoen in de titelstrijd moeten knokken. Winnen is het enige dat voor deze gastheer telt. Voor Terneuzen zijn weinig an dere smaken voorradig, omdat Unitas'30 slechts op één puntje volgt. Kortom, een duel dat pit tig kan worden. Breskens ont vangt in dezelfde klasse Moerse Boys, dat vrijwel in hetzelfde schuitje als Virtus zit. Breskens daarentegen moet winnen om een goede middenmoter te blij ven. Ook hier dus voldoende in grediënten voor een stevige pot. Derby's In de vierde klasse H weer volop derby's met onder andere Sluis kil-Axel. Axel was in de laatste vier edities de sterkste. Gezien de rangschikking zou dat zondag opnieuw zo moeten zijn. Zij het dat in voetbal andere wetten gelden. „Toch moet het weer te doen zijn," weet Joep Frush van Axel, die het moet stellen zonder zijn maatjes Michael Pieters en Ivo Collet, die beiden geschorst zijn. Axel kwam zondag niet binnen de lijnen, Sluiskil wel en speelde met 1-1 gelijk tegen Vo gelwaarde. Marcel Meyer keek toe en hoopt zondag weer in de spits bij de blauwhemden te kunnen staan. Over het treffen met Axel zegt hij: „Het wordt een moeilijke pot. Arno Zwegers is nog gebles seerd en Ralph Mobach kreeg zijn derde gele kaart, zodat bei den er niet bij zullen zijn. Barry du Puy en Danny de Vries keren na een schorsing terug, zodat de pijn wat dat betreft wat lich- terwordt." Philippine kwam vorige week niet in actie. In Axel werd het terrein afgekeurd, of althans de wedstrijd afgelast. Philippine, dat in goede vorm steekt, krijgt leider Luctor'88 op bezoek. Een echte topper dus in het mossel dorp. Winst voor Philippine zou uitzicht houden op de eerste stek Axel - In het Axelse zaal voetbal heeft Engelhard in het korte programma dat wegens het Sinter klaasfeest werd afge werkt, voor een dave rende verrassing gezorgd door La Chouete/V-Deco met 4-6 te verslaan. Deze zege, die er voor zorg de dat La Chouette/V-Deco verder achter raakte op koploper Ratjetoe, dat met 4-2 van Marine Service won, kwam tot stand via rake treffers van Hans Bak ker (5x) en Rien Coppoolse. Tegen scoorden Frank van Drongelen (2x), Herman Pij- pelink en Peter van de Vel de. In de overige duels won Primus/Plym volgens ver wachting van Den Doelder (4-1) en zegevierde Gemeen te nipt met 4-5 over De Ruyter. STAND Ratjetoe 10-20, Disco Love 2 10-18, La Chouette/V-Deco 11-18, Chalet 11-16, Marine Service 10-15, Primus/Pluym 11-14, Gemeente 10-12, Engel hard 9-10, Cysouw 10-8, Den Doelder 11-8, Van Alten 9-6, Steelant 9-3, Disco Love 1 8-2, Breda Bar 9-2, De Ruyter 10-2, Broomchemie 10-2. Van onze medewerker Peter Snelders Kloosterzande - De start was aarzelend. Eén punt uit drie wedstrijden was bepaald geen oogst om met grote blijdschap te begroeten. Daarna ging het echter linea recta de hoogte in. Uit de volgende acht wedstrijden pakte Hontenisse vijftien punten in de eerste klasse afdeling van het zondagvoet bal en spreekt een geducht woordje mee in het titelde- bat, ondanks dat die positie ve lijn werd doorbroken door verlies tegen IJzendijke. VOETBAL Die verrichtingen zijn zeker niet in de laatste plaats te danken aan de inbreng van trainer Jan de Lobel, die. overigens na dit seizoen stopt bij Hontenisse. De in Oostburg woonachtige ex- voetballer van Breskens predikt voetbal in de juiste zin van het woord en heeft momenteel een aardige en veelbelovende ploeg in Kloosterzande neergezet. Ove rigens telde Hontenisse, in een iets andere samenstelling, in de voorgaande twee seizoenen on der het bewind van Jan de Lobel ook mee in de eerste klasse. Hij zegt daarover: „We hebben in de voorgaande twee seizoenen steeds de boot gemist. We zagen een periodetitel net aan onze neus voorbij gaan en toen we als vervanger voor Philippine ge rechtigd waren om als periode winnaar de strijd om promotie aan te binden grepen we er ook net naast. We speelden tegen de andere periodewinnaar Vlissin gen gelijk. Toen was de stand in de competitie van doorslagge vende aard en daarin eindigde Vlissingen net iets hoger dan ons." Mastig Hontenisse begon dit seizoen matig. Uit de eerste drie wed strijden werd slechts één punt verzameld. Dat gebeurde tegen Corn Boys. De openingswed strijd tegen IJzendijke werd fors verloren. Jan de Lobel: „Het was even wennen voor ons. Vorig seizoen is een aantal spelers ge stopt en weer anderen zijn op een lager niveau gaan voetbal len. Dit betekende dat er jonge spelers ingepast moesten wor den. Daarnaast konden we de oefenperiode niet naar wens af werken, omdat verschillende spelers op het appèl ontbraken. Pas net voor de competitie had ik de hele groep samen. Toen was het te kort dag om daadwer kelijk een team te smeden. Dat brak ons in de eerste wedstrijd tegen IJzendijke op. We verloren met 4-0. Daarna speelden we gelijk tegen Corn Boys en tegen Hontenisse-trainer Jan de Lobel is dik tevreden over de prestaties van 'zijn' Hontenisse. FOTO WIM KOOYMAN. Robur verloren we ongelukkig met 1-0. Vanaf dat moment is het alleen maar beter gegaan. Tegen Domburg leverden we een punt in en opnieuw tegen IJzen dijke verloren we." Door die sterke reeks wedstrij den en de hoge puntenscore ste vende Hontenisse vanuit de de gradatiezone naar een plaats in de top. Waar eindigt deze suc cesvolle reeks? Jan de Lobel: „Dat weet ik niet, maar we heb ben in voorgaande jaren ook wel eens zeven wedstrijden na elkaar goed gepresteerd en grepen aan het einde van de race overal naast. Dat is ook nu niet uitge sloten en daarom waak ik voor een te groot optimisme. Wel heb ik de indruk dat het team nu wat meer stabiel is dan voorgaande seizoenen. Het belangrijkste is dat we goed mee blijven draaien. Om nu al een inschatting te maken waar we zullen eindigen is mij te vroeg. Het krachtsverschil is in deze klasse niet groot en daar door zul je iedere week op de toppen van je tenen moeten lo pen. Er wordt in de afdeling nu eenmaal werkvoetbal gespeeld en daarom hebben ploegen die terugkeren uit de vierde klasse van het amateurvoetbal het vaak erg moeilijk in deze klasse. Als je bijvoorbeeld de start van Clinge neemt. Het leek er op dat die ploeg in één ruk terug zou keren naar de vierde klasse, maar ik denk toch dat men het niveau van die eerste klasse wat onder schat heeft, want inmiddels is de kentering gekomen en overtuigt Clinge niet meer zo als in het begin. Voor ons neemt de druk ook toe nu we in de bovenste rangen terecht gekomen zijn. Het is de vraag of de ploeg dat aankan. Routiniers als Jef Pouwels, Dan ny Pauwels en Job Zwegers zul len daar wel mee weten om te gaan. Dat zijn gouden krachten voor een team en een prima verlengstuk voor een trainer. Maar hoe houdt de jeugd, die we in flinke mate hebben, zich. Dat is momenteel de cruciale vraag. Als we in deze tweede competi tieronde de toploegen afgewerkt hebben kunnen we pas de balans opmaken. Het zal nog moeilijk genoeg worden." Of Hontenisse moet uit de vol gende acht wedstrijden weer vijftien punten pakken. „Als dat het geval is dan zijn we een eind op de goede weg, maar daar denk ik nog helemaal niet aan," besluit De Lobel. Van onze wielermedewerker Hulst - In Hulst vindt zater dag 10 december de traditio nele veldrit plaats aan de Liniedijk. Hulst heeft altijd een van de fraaiste parcour- sen op veldritgebied en dat zal zaterdag niet anders zijn. Frans de Bakker, Fons van Dorsselaer, Bennie van Gas sen en Johan de Letter zijn de initiatiefnemers en krijgen medewerking van de jubile rende toerclub Hulst. Die toerclub viert op 20 februari volgend jaar het 25-jarig be staan. Het bestuur is er in ge slaagd om drie sponsors te vin den voor nieuwe kleding en zo staat die club er weer best op voor het nieuwe jaar. Maar za terdag zal er zware strijd gele verd moeten worden op de Li niedijk. Ook al vanwege de slechte weersomstandigheden wordt het een zwaar karwei. Om 13.30 uur gaan de ATB-rij- ders, de nieuwelingen, junioren en de jeugdrenners van start. Om 14.30 uur is het dan de beurt aan de amateurs/profs en recreanten. In Overslag was de totaalop komst prima te noemen, maar haalt men van dit aantal de ATB-ers af, dan blijven er slechts 25 deelnemers over. Het betekent enerzijds de opkomst van de ATB-rijders en verder dat het echte veldrijden steeds meer wordt weggeschoven. Niet voor niets natuurlijk, want het is een bijzonder zwaar onderdeel. In Hulst zai Erik Vereecken aan de start verschijnen en hij is de grote favoriet voor de overwin ning. Vereecken kan de nodige tegenstand verwachten van Joh- ny van Cadsand en van Edwin Enthoven. Ook Michel Rommers kan zich hier in mengen zodat het een spanndende strijd kan worden. Thuisfavoriet was Peter Picavet, maar die is afwezig vanwege een andere wedstrijd. Bij de trimmers kunnen Slabbe- koorn en Minnaard hoge ogen gooien. Leden van de toerclub' Hulst rijden voor een eigen klas sement. In de ATB-klasse zijn Erik van Hoey, Jurgen Thüy en Jos Lievens zeker van de partij. Bij de toppers van de ATB-ers is Vital Timmermans favoriet. Ka- rel Warnier is hier de man uit eigen streek en ook Rik de la Ruelle wordt verwacht, terwijl datzelfde geldt voor de Belg Dirk Ongenae. Vorig week in Overslag viel hij wat tegen van wege een griepaanval eerder die week. De permanence is gevestigd in het clubgebouw van de atletiek vereniging .RKHAV aan de Ta baksstraat in Hulst. Daar is ook douchegelegenheid en kan het materiaal schoongespoten wor den. Een week later strijden de leden van de toerclub Hulst voor hun kampioenschap veldrijden. Dat gebeurt op zondag 18 de cember om 10.00 uur aan de Liniedijk in Hulst. De Gravin en Philippine in bekerfinale Sas van Gent - De Gravin en Philippine/Ploegaert betwisten dinsdag 27 december om 20.00 uur de finale van de bekercom. petitie van het zaalvoetbalrayon Sas van Gent. Deze finale wordt uiteraard afgewerkt in de Sasse gemeentelijke sporthal. Beide ploegen moesten flink strijd leveren om door te dringen tot de finale. Philippine/Ploegaert wist met veel moeite, in e aantrekkelijk en doelpuntrijk treffen, Dow met 7-5 terug wijzen. De Gravin kostte het nog meer moeite om de eindstrijd ten koste van Benny Sport 1 te bereiken. Na de reguliere speeltijd wees het scorebord 3-3 aan. Via strafschoppen kwalifj. ceerde De Gravin zich. Zilver en brons voor Carola Pielaet Hoofdplaat - Carola Pielaet, de talenvolle shorttrackster uil Hoofdplaat, veroverde zilver en brons tijdens wedstrijden in België. In Wilrijk pakte zij de derde plaats en in Liedekerke, tijdens de strijd om de Nationale Vriendencup, werd ze knap tweede. Daar verbeterde zij haar persoonlijk record op de 500 meter met tweehonderste seconde. Voorlopig liggen de wedstrijden stil tot half januari. Dat komt goed uit voor haar, want zij moet aan een voetblessure geopereerd worden. Tweede wedstrijd Indoor Vlaanderen Axel - De landelijke rijvereniging en ponyclub Graeve Jan uit Sas van Gent, die in manege Magrette nabij Axel de thuishaven heeft, houdt daar zaterdag 10 december de tweede wedstrijd van de springcompetitie Indoor Vlaanderen. Deze springcompetitie voor paarden en pony's omvat viet wedstrijden, waarvan de beste drie resultaten meetellen voor het eindklassement. De finaledag dient er in ieder geval deel te worden genomen. Er worden zaterdag zo'n 100 combinaties aan de start verwacht. Die combinaties rijden twee parcoursen: klassiek en progressief. Inclusief de barrageritten worden et zo'n 250 starts verwacht. Bij de pony's in de Z-categorie slechts twee combinaties, te weten Colinda Cornelissens met Honny Girl in de C-categorie en Anthony van de Ven met Dizzy Girl in de D-categorie, beiden van de ruitersportclub Hulst. In de Zl-klasse paarden starten Anouschka Bevin met Terranee van De Zwinruiters, Harold Cornelissens met Diamond van Hulst, Ilyo de Loos met Factice van de Axelse Oranjeruiters, Brigitte Bonnet met Camiel van de Oranjeruiters uit Willemstad, Bram Klaasse met Erano van Walcheren en Stefaan de Smet met Lazarus van Sint Agatha. In de Z2-klasse in handicap gaat alle belangstelling uit naar het optreden van Bart Bomeré met Kadaphi JH van De Zwinruiters. De wedstrijden voor de pony's beginnen om 10.00 uur en het programma voor de paarden om 14.00 uur. Leenhouts speelt zich in finale beker Oostburg - Leenhouts zorgt in het West-Zeeuws-Vlaamse KN- VB-zaalvoetbal de laatste weken voor stuntwerk. In de competi tie hebben de mannen uit Sluis zich in de middenmoot genesteld. Afgelopen week speelden ze zich tegen Frietstal, leider in de competite, in de finale van de ZAVIO-beker. Dit met ruime 3-0-cijfers. Een geflatteerde, maar verdiende winst voor Leenhouts, dat met Mario van Quekelberghe (2x) en Patrick de Vos vlot de weg naar het net vond. De andere halve finale tussen Sporthuis De Cocq en Verduin leverde geen verrassing op. De Cocq haalde het zonder problemen met 3-1 Voor de competitie stond het treffen tussen Bron en Zeemeeuw op het programma. Bron won met 3-1 waardoor Zeemeeuw weer in het bezit kwam van de rode lantaarn. STAND ZAVIO Frietstal 7-10, Dikke van Dale 6-9, Leenhouts 6-7, Verduin 6-7, De Ruysscher 7-7, Bron 6-6, Maitre Jean 7-6, Populierenhof 6-3, Zee meeuw 7-3. Zwemwedstrijden in Goes Goes - De zwemvereniging De Ganze uit Goes houdt zondag 11 december in het zwembad te Goes het 'Gouddoppertje-zwem- toernooi'. Voor deze traditoneel laatste Zeeuwse wedstrijd van het jaar komen naast het team van De Ganze de ploegen van Scheldes- troom, De Schelde, Luctor, Koewacht en De Stormvogel tegen elkaar uit. De wedstrijd, die in estafettevorm wordt gezwom men, begint om 10.30 uur. VOETBAL A-JUNIOREN Derde divisie C: Halsteren Al-In ternos Al 3-1, Dauwendaele Al- Kapelle Al 1-2, Spartaan'20 Al- Terneuzen Al 4-1, SC Feyenoord Al-SVV Al 4-2, Xerxes Al-Nep tunes Al 2-5, Oranje Wit Al-EDS Al 0-4. Promotieklasse: Breskens Al-Zie- rikzee Al 7-1. Groep A3: Nieuwland Al-Mid delburg A2 3-5. Groep A5: Yerseke Al-GPC Al 5-8. Groep A7: Aardenburg Al-IJzen- dijke Al 6-1, Oostburg Al-Ter- neuzense Boys Al 2-1. Groep A8: RIA Al-Biervliet Al 1-0. B-JUNIOREN Derde divisie C: LRC Bl-WSE BI 0-1, Middelburg Bl-RCS BI 2-1, Terneuzen Bl-Spartaan'20 BI 1-5, Feyenoord Bl-Excelsior'20 BI 8-3, Soccer Boys BI-Neptunes BI 3-1, Zwart Wit'28 B1-DFCB1 2-1. Promotieklasse: Middelburg B2- Zierikzee BI 1-7, Walcheren Bl- Dauwendaele BI 2-2, Kapelle Bl- Breskens BI 7-1. Groep B9: Sluiskil Bl-Oostburg BI 4-1. BASKETBAL Vrijdag 9 december: BV Volhar ding 1-Scheldesport 2 (rayon eerste klasse A mannen), Sport- punt Zeeland Goes, aanvang 19.45 uur. Zaterdag 10 december: Blauw Wit 1-Scheldesport 1 (rayon eer ste klasse A mannen), sporthal D'n Dijck Roosendaal, aanvang 18.00 uur. VOETBAL Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland eerste klasse: Hulster- loo-Robur, Corn Boys-Hontenis- se, IJzendijke-Domburg, Oost- burg-Lewedorpse Boys, Renes- se-Clinge, Graauw-RIA. HOCKEY Zondag II december: Goes-R^- pide (derde klasse D mannen), sportpark Het Schenge Goes, aanvang 14.30 uur. Olympia-Li- berty (derde klasse D mannen), sportpark Oude Vaart Terneu zen, aanvang 14.30 uur. Goes- HSD (vierde klasse C vrouwen), sportpark Het Schenge Goes, aanvang 12.45 uur. KORFBAL Landelijk: Tjoba-ADO (tweede klasse G), Sportcentrum Goes 2, aanvang 17.50 uur. Luctor-De Kapellen (derde klasse N), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 15.35 uur. Valto-TOGO (derde klasse N), sporthal te De Lier, aanvang 19.30 uur. Afdeling: BKC-Blauw Wit (pro motieklasse A), sporthal De Veerhoek Oostburg, aanvang 16.50 uur. Atlas-Zaamslag (pro motieklasse A), sporthal Van Duivenvoorde Oost-Souburg, aanvang 16.45 uur. VOLLEYBAL Zaterdag lö december, lande lijk: WS'92-Delta (tweede divi sie mannen), sporthal Basken- burg Vlissingen, aanvang 15.00 uur. WS'92 2-Wea/Mevo'80 (derde divisie mannen), sporthal Baskenburg Vlissingen, aanvang 13.00 uur. District: Savok-Morres 2 (pro motieklasse vrouwen), sporthal De Vlaanderen Sas van Gent, aanvang 16.15 uur. Scheldes- port-De Kikkers (promotie klasse mannen), sporthal Oude Vaart Terneuzen, aanvang 15.30 uur. Voorwaarts-Savok (promo tieklasse mannen), sporthal 't Sportuus Axel, aanvang 16.00 uur. CVC-YVC (eerste klasse vrouwen), sportzaal Clinge, aan vang 16.30 uur. TENNIS Zondag 11 december, Zeeuwse indoorcompetitie: Schouwen Duiveland 1-Hulster Ambacht 1 (mannen eerste klasse), Den Dullaert Hulst, aanvang 15.00 uur. Schouwen Duiveland 2-SJEF 1 (mannen tweede klas se), Racketcentrum Terneuzen, aanvang 11.00 uur. Tebo^ 1-Animo 2 (mannen derde klas se), Racketcentrum Kapelle, aanvang 12.00 uur. De Schelde 1-MLTC 2 (mixed eerste klasse), Racketcentrum Kapelle, aan vang 15.00 uur. SJEF 1-Goblin 1 (mixed derde klasse), Racket centrum Terneuzen, aanvang 11.00 uur. De Schelde 5-'t Halve Maantje 1 (mixed vierde klasse), Racketcentrum Kapelle, aan- vang 15.00 uur. BADMINTON Zaterdag 10 december: Schepnet 1-Zierikzee 2, sportzaal De Vlie- te Sluis van 13.00 tot 17.00 uur Sjuttul 1-Asterix 1, Sjuttul 2-Den Ossaert 1, Sjuttul 3-Stenge 5, sporthal Noordelijk Cadzand van 13.00 tot 17.00 uur. Zondag 11 december: Groot Sas 2-Astroïden 5, Vlanderenhal Sas van Gent van 10.00 tot 13 00 uur. Terneuzen 3-Zierikzee 1. Terneuzen 5-Netwerk 1, Terneu zen 6-Zierikzee 7, Terneuzen 8-Sinar 2, sporthal Oude Vaart Terneuzen van 10.00 tot 14.00 uur. Van onze verslaggever Terneuzen - Terneuzen heeft geen bioscoop meer. Het Luxortheater aan de West- kolkstraat is gistermorgen door eigenaar De Koning van Engeland in Hulst verkocht aan Westkolk bv, een onder deel van projectontwikkelaar Proverko in Terneuzen. De transactie betekent dat met dirt filn eeril mea een ma ver bet Tel Vei Prt na: ver da: 4 Ren Van onze verslaggever Terneuzen - Het Antoniuszieke grondig worden gerenoveerd oi gezondheidszorg te kunnen bli; van de Ziekenhuisgroep Zeeu momenteel met de provincie on voor de geraamde investering v Ook wordt met de provincie mogelijk te kunnen beginnen dagverpleging naast de poliklini De directie maakt dit bekend in de herziene versie van het strate gisch beleidsplan. Het gaat om een grondige renovatie van vier verpleegafdelingen, te weten de snijdende en de niet-snijdende afdelingen, een korte-verblijfs- duur afdeling inclusief dagbe handeling en een verblijf bij voorbeeld voor een Geriatrische Afdeling Algemeen Ziekenhuis (GAAZ) of een functie in het kader van de Geestelijke Ge zondheidszorg (GGZ). Verder wordt de polikliniek met twee units uitgebreid. Om een kwalitatief goede zie kenhuisgezondheidszorg te kun nen blijven bieden is de directie ook afgestapt van het voorne men operatieve ingrepen en traumatologische opvang buiten kantooruren en tijdens het weekend weg te halen uit het Oostburgse ziekenhuis. Die zou den dan worden geconcentreerd in streekziekenhuis De Honte in Terneuzen. Dat was een van de uitgangspunten van het strate gisch beleidsplan in 1992. Onrust Maar dit plan zorgde voor veel onrust onder medewerkers, huis artsen en de bevolking van West-Zeeuws-Vlaanderen. Ook provincie, ziektekostenverzeke raars en inspectie volksgezond heid hadden bedenkingen ten aanzien van het niet garanderen van 24-uurs ziekenhuiszorg in Oostburg. De directie van de Ziekenhuis- groep zag zich hierdoor genood zaakt tot een herbezinning op het strategisch beleidsplan. Van daar dat de 24-uurs zorg in Oostburg wordt gecontinueerd, onder andere met ondersteuning van wacht-artsen. „Dat zijn niet-specialisten die de medische zorg in de gaten houden," licht G. Ramaekers, directeur patiën tenzorg, toe. t Verloskunde Daarnaast blijft de eerste-lijns vei] Oo ku Tel lit! we In I vai wa ral oni val gii diq del kei wef 24 wa rei nal meT veil ge| del kol op| er ma erl Bd re| kil ge m| pe tel H1 rel bef Nl w< Z1 hè ve Dl or zi sd di zi re r

de Stem | 1994 | | pagina 8