hter Arts moet zuiniger voorschrijven Opruiming Rechters willen meer bescherming tegen zware criminelen Elburg treurt na rampzalig busongeluk Meer aandacht kansarmen arbeidsmarkt I )e*re|Fd s 0 Een man, een man Burgemeesters botsen met Dijkstal over politie w^m BINNENLAND A3 Regeringspartijen willen verder gaan dan minister Borst Poot verliest zaak tennishallen DE STEM COMMENTAAR Zoektocht naar lijken in Venlo BINNENLAND KORT ijst 3p profiteer nu van kortingen tot 50% op: positiemode babymode peutermode (t/m maat 104) -7 vfc&inel CEMBER 1994 A2 jéémMB FOTO EPA henk vooral zagen als een rsteuning voor de presi- scampagne van Delors. 11e hulde, die de ambitieuze rs over zich heen heeft ge en en de komende weken zal krijgen, wordt een beetje eten dat de voorzitter van de pese Commissie toch ook weerstanden heeft opgeroe- door zijn optreden en wijze regeren. "jfel groeit heeft Europa dichter bij el- r gebracht, maar het werk is lang niet af en de twijfel r dat grotere Europa neemt de dag toe. Daarnaast is het het ongenoegen over het ctioneren van de instellingen "et gebrek aan democratie, ors wordt bestempeld als een emakkelijk en vasthoudend n, wiens politieke ego even ot is als zijn tenen lang zijn. kan niet tegen zijn verlies en tiek op 'zijn' Europa'duldt hij evenmin, zoals vorige week bleek tijdens een persconfe- tie na het referendum in orwegen. de geschiedenisboekjes zal het 'ld uiteindelijk positief ge- urd zijn. Ook al was hij met t geliefd, Jacques Delors rdt alom gerespecteerd. Zijn utatie is onaantastbaar en t dat beeld wil hij de presi- tsverkiezingen ingaan. Delors het redt krijgt Frank- een echte Europese staats- er, die de komende jaren ook kens weer aanschuift bij een ropese top en daar ongetwij- d de vinger aan de pols zal uden. witwas-operatie van de drug- nde geweten te hebben? wordt gespeculeerd dat justi- moeite heeft met het 'rond- eien' van zijn zaak, zoals zij ch ook bij herhaling verslikt in t Octopus-syndicaat. Voor het penbaar Ministerie (OM) is het n prestigezaak. Het durft het an, beweerde kopstukken en andlangers van grote drugben- !es nu voor de rechter te bren- en, ondanks hun maatschappe- ijke status, opdat de 'grote vis- en' niet vrijuit gaan. Enkele oofdverdachten zijn dit jaar in en reeks processen al wel ver- ordeeld, andere kopstukken lo- en nog vrij rond wegens gebrek an bewijs. In hoger beroep lo- en de strafprocessen nog. Ook ij het berechten van deze bende truikelde het OM over het mo- elijk gebruik van ongeoorloofde psporingsmethoden. )e Octopus-bende moet voor en waarde van meer dan 1 imiljard aan hasj de hele wereld over getransporteerd en verhan deld hebben, aangevoerd uit Azië (met name Pakistan) naar Nederland en Canada. Dat ge beurde met eigen schepen, waar- jonder de Coral Sea. De bende wordt ook verdacht achter de laanslagen op de Amsterdamse officier van justitie mr. J. Valen- te te zitten. Ook zijn collega mr. Wortel', aanklager in de Octo pus-processen, zou deze zomer met de dood zijn bedreigd. Mr. Oscar Hammerstein ver wacht vrijspraak, als hij van daag kan vertellen hoe hij erin geluisd is. Maar zijn reputatie is inmiddels wel te grabbel ge gooid. DE STEM VRIJDAG 9 DECEMBER 1994 Den Haag (anp) - De Neder landse Vereniging voor Rechtspraak gaat met het de partement van Justitie over leggen over een betere bevei liging van rechters en recht banken. Dit naar aanleiding van de com motie over de manier waarop zware criminelen justitie- en po litiemensen terroriseren en on derzoeken weten te dwarsbo men. „Hoewel nog slechts sprake is van incidenten, is de situatie toch verontrustend. Het is dui delijk dat de burger agressiever geworden is. Het blijft niet meer bij alleen verbaal geweld," aldus mr. H. Zuur, algemeen secretaris van de vereniging. Mr. Zuur verwacht dat ook in oudere rechtsgebouwen nu zo snel mogelijk bij voorbeeld de publieke tribune achter kogelvrij glas zal komen. Nieuwe recht banken worden al zo gebouwd dat de zittingszalen gescheiden worden van de publieke tribune door middel van kogelvrij glas. Minister Dijkstal van Binnen landse Zaken vindt het zorgelijk dat de politie bij de opsporing van criminele organisaties soms haar boekje te buiten gaat en methoden toepast die de wet verbiedt. Dat zei hij gisteren op het congres Wie is de baas bij de politie? in Rotterdam. Het resul taat van het gebruik van ontoe laatbare opsporingsmethoden is dat de zaak het niet haalt bij de rechter, stelt Dijkstal. Ook voorzitter Van Duijn van de Nederlandse Politiebond heeft zich gisteren in de ophef over politie en justitie, hun werkwijze en de sabotage van hun werk door criminele bendes gemengd. In bepaalde, plotseling opdoe mende situaties is het voor de politie ondoenlijk om vooraf aan de officier van justitie toestem ming te vragen om een bepaalde opsporingsmethode te gebrui ken, zei hij. Hij vind dat het mogelijk moet worden, die toestemming achter af te krijgen. Van Duijn zegt wel dat het 'niet zo mag zijn dat de politie op eigen houtje allerlei activiteiten uitvoert'. De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten heeft giste ren in een brief op poten aan minister Sorgdrager van Justitie gevraagd erop te letten dat haar ambtenaren zich voortaan ont houden van ongefundeerde be schuldigingen over haar leden. Aanleiding hiertoe is de opvat ting van de Amsterdamse hoofd officier Vrakking dat de georga niseerde misdaad bezig is met het 'slopen' van officieren van justitie, en dat advocaten daar aan meewerken door gestolen gegevens in zaken tegen crimine len te gebruiken. Volgens Vrakking moet de Orde van Advocaten nieuwe regels opstellen die het de raadslieden verbieden gestolen justitiedoeu- menten te gebruiken. Vooral dit is de strafpleiters in het verkeer de keelgat geschoten. Volgens hen is er geen bewijs voor laak bare betrokkenheid van raads lieden. Van onze Haagse redactie Den Haag - Huisartsen moeten goedkopere medicijnen gaan voorschrijven. Het ministerie van Volksgezondheid moet daartoe maatregelen afdwingen bij de apothekerorganisatie KNMP en de Landelijke Huisartsenvereniging. Dat hebben regeringspartijen PvdA, WD en D66 gisteren geëist van minister Borst (Volks gezondheid). De kamermeerder heid wil dat huisartsen goedkope alternatieven van bepaalde me dicijnen kiezen of alleen de stof aangeven. In dat laatste geval bepaalt de apotheker welk medi cijn hij aflevert. Daarmee gaan de regeringsfracties verder dan Borst van plan was. Eerder deze week kondigde Borst al aan dat ze werk gaat maken van een lagere medicijn prijs. Die is in Nederland veel hoger dan elders in Europa. Van ónze correspondent Den Haag - De Hoge Raad heeft de Nuenense zakenman A.F. Poot definitief in het ongelijk gesteld in de rechts zaak die hij in 1988 is begon nen tegen het ABP, waarin hij 24 miljoen gulden eiste. Poot beschuldigt het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds in Heerlen ervan dat het zijn fail lissement heeft veroorzaakt door zeven tennishallen in 1980 niet aan te kopen terwijl hij dat naar zijn zeggen wel mocht verwach ten. Poot had een overeenkomst met het ABP over het bouwen en exploiteren van de hallen. De zeven hallen, waarvan een in Etten-Leur en een in Bergen op Zoom, werden Poots ondergang. De Zwolse rechtbank en het hof in Arnhem wezen Poots eisen eerder al af. De Hoge Raad zegt dat de Nuenenaar geen feiten heeft aangevoerd waaruit blijkt dat het APB onrechtmatig heeft gehandeld. Daardoor zijn de uitgaven voor medicijnen veel te hoog. Borst wil met de farmaceutische in dustrie gaan praten over een prijsverlaging. Gisteren zei ze bij de behandeling van haar begro ting in de kamer dat ze tegelijk een prijsmaatregel voorbereidt. Dat houdt in dat de overheid een bepaalde prijs afdwingt voordat een maatregel wordt toegelaten. De bewindsvrouw was zelf al van plan om te bevorderen dat artsen goedkopere alternatieven voorschrijven, maar de kamer wil dat de betrokken organisa ties van huisartsen en apotheker worden gedwongen om mee te werken. Tandarts Aan het schrappen van de tand heelkundige hulp uit het zieken fondspakket werd gisteren niets meer veranderd. Dat betekent dat vanaf 1 januari alleen de controle en enkele kleine hande lingen worden vergoed. De ka mer hoopte dat het mogelijk zou blijven kunstgebitten te vergoe den als mensen voortaan niet twee keer maar een keer voor controle naar de tandarts zou den gaan. Maar volgens minister Borst moet in de praktijk nog blijken hoeveel mensen daad werkelijk met een controlebe zoek minder toekunnen. Ze liet wel weten dat verzekeraars de verzekerden automatisch een aanvullende verzekering aanbie den als deze daar geen bezwaar tegen aantekenen. Staatssecretaris Terpstra wilde ook niets wijzigen aan de eigen bijdrage voor de gezinszorg. De verhoging van die bijdrage heeft veel mensen in de problemen hebben gebracht, bleek deze week uit onderzoek. AFSPRAAK IS afspraak, denkt de fatsoenlijke burgerman. Ook al staan nog niet alle komma's op hun plaats, de mondelinge overeenkomst is rechtsgeldig. In de wereld van het grote geld niet. Joop van den Ende, het groot geworden symbool van burger- manssmaak, en Joop van der Reijden, het woord geworden symbool van burgerhandelsgeest, hebben hun aan de publieke omroep gegeven woord ingetrokken. Hun verhaal dat het de combinatie Endemol/Veronica niet uitsluitend ging om de macht in medialand en om maximale winst, blijkt niet meer dan een praatje voor de vaak geweest. Samen met de commerciële jongens van RTL kunnen ze nog sterker worden dan in het aan regels gebonden samenwerkings verband met Hilversum en daarom hebben ze gekozen voor de eerste combinatie. Het klinkt als een ramp. De Hilversumse omroepen verliezen de sterren en dus een deel van hun aantrekkelijkheid voor publiek en adverteerders en moeten zodoende met minder geld en minder mensen toe. De publieke omroep kan gemarginaliseerd worden. Het is mogelijk, maar een ander scenario is even goed denkbaar. Terecht hebben de stromingsgerichte omroepen zo lang mogelijk geprobeerd in de kijkcijferrace mee te doen. Televisie, en radio ook enigszins, was de stelling van alle omroepbonzen, zijn massamedia en die moeten het daarom hebben van grote publieksgroepen. Vandaar dat de NOS en aanverwanten nu ook teer hun best doen de sportrechten te behouden. De vraag is echter of door deze concurrentie de vraag naar het eigenlijke karakter van een publieke omroep - en naar het waarom van financiering uit openbare middelen - niet zuiverder beantwoord kan worden dan voorheen. lelevisie heeft twee hoofdfuncties: informatieverschaffing en divertissement. Tot nu toe lag bij alle Nederlandstalige zenders de nadruk op ontspanning. De sterren zorgden voor de kijkcijfers en in het kielzog daarvan bleven er nog wat geïnteresseerden over voor informatie, achtergrond, serieus drama, verkondiging en cultuur. Bij de Hilversumse zendgemachtigden ging het meeste geld, en terecht in de gegeven omstandigheden, naar amusement. Hu hoeft dat niet meer. RTUVeronica/Endemol zijn zeer wel in staat om zonder openbare middelen dit segment in voldoende mate en naar ieders smaak en tevredenheid te verzorgen. De Publieke omroep kan zich richten op die taken die zich niet tonder subsidie kunnen bedruipen. Daar kan al het talent, al het jfêld en alle zendtijd aan besteed worden. In plaats van twee aan tun doel beantwoordende stromingszendgemachtigden, VPRO e" de EO, is er nu kans 'op een paar volledige netten met goede uitdieping van het nieuws, zwaardere informatie, serieuze cultuur verkondiging. uat zou winst kunnen zijn. Als daar banen, netten en geld voor Qeofferd moeten worden, is het sneu voor diegenen wiens Ooterham het betreft, maar winst voor de publieke functie van Hilversum. Door Paul Bolwerk Elburg - 'Wegens familieom standigheden gesloten.' Een zakelijke mededeling bungelt achter het raam. De brood- en banketbakkerij van de fa milie Schenk aan de Visch- poortstraat is in duisternis gehuld. In het woongedeelte boven de winkel heerst vol strekte verslagenheid. Sta rend en huilend zitten de na bestaanden bijeen. Een oude man condoleert Aad en Winnie met het verlies van hun vader, de 64-jarige bakker Arend Schenk. Over Alie, hun moeder, is niet meer bekend dan dat ze lichtgewond is. Zwijgend verlaat een hoogbejaarde man de ruimte. Halverwege de trap blijft hij staan en begint onbedaarlijk te snikken. Hij kan het niet be vatten dat zijn naamgenoot en jongere neef is heen gegegaan. De onheilstijding over het bus ongeluk nabij de Zuidduitse stad Regensburg heeft gistermiddag rond een uur de familie Schenk in een diepe rouw gedompeld. Een kennis had gebeld over de ramp die zich over de christelij ke zang- en oratoriumvereniging De Lofstem had voltrokken. Zes doden en 39 gewonden. Maar wie waren door de Heer geroe pen? En, wie waren gewond ge raakt of ongedeerd gebleven? Urenlang hebben inwoners El burg, Doornspijk, 't Harde, Hoge Enk en Oostendorp in spanning gezeten. Want iedereen kent ie dereen in deze regio. „Zeven familieleden van ons za ten in de bus. Maar in feite kennen we iedereen van De Lof- stem. Over hun lot wisten we een tijdlang niets. Totdat we de pre dikanten binnen zagen komen, toen wisten we het," zegt de broer van Arend. Het is een gaan en komen van broers en zussen, ooms en tantes en neven en nichten bij de fami lie Schenk. De Elburgenaren zijn op de been gekomen. Om de families, die troost zoeken, troost te bieden. Ze betreuren het verlies van de dames D.W. Bouma-Cnossen (83), K. Vier- huis-Plender (53), W. Lipke- Smit (48), allen ook Elburg, en P. Menkveld (58) uit 't Harde en mevrouw A. Roos-Nieuwenkamp (71) uit Nunspeet. Het opvangcentrum voor fami lieleden in dorpshuis 't Huiken stroomt vol. Sommigen spelen even met de gedachte om de auto te pakken naar Zuid-Duitsland. Wenen was het reisdoel van De Lofstem. De zangvereniging zou er een concert verzorgen. Het requiem van Fauré zal in Elburg nooit meer zo klinken als het heeft geklonken. Getroffen inwoners van El burg zitten verslagen bijeen in het dorpshuis. FOTO THEO VAN ZWAM Venlo - De politie is giste ren in Venlo en in Tegelen gaan zoeken naar de lijken van Turken die vorig jaar juni om het leven zouden zijn gebracht. Verantwoordelijk voor de moorden zou een bende van vijftien zijn, die wordt ver dacht van moord op nog meer Noordlimburgers. Om dat drie onbekende Turken getuige waren geweest van een van die executies, zou den ook zij uit de weg zijn geruimd en op geheime plekken begraven. Nabij sportvelden in Tege len zou op aanwijzingen van de verdachten zijn gezocht, omdat hier een nieuw ge noemd slachtoffer - het ne gende - zou liggen. Justitie bevestigt noch ontkent dat er gezocht is naar een ne gende lijk. Den Haag - Er is een vertrouwenscrisis ontstaan tussen minister Dijkstal van Binnenlandse Zaken en de 25 korpsbe heerders (burgemeesters) van de regiokorpsen. De korpsbe heerders zeggen niet voldoende te hebben aan de 60 miljoen gulden die Dijkstal hen wil geven om de financiële tekorten weg te werken. Zij hebben 20 miljoen meer no dig. Krijgen de korpsen dat geld niet, dan zeggen zij de 2000 extra agenten die op straat no dig zijn, niet te kunnen realise ren. De korpsbeheerders hebben daarover gisteren een brief naar de Kamer gestuurd. Volgens burgemeester Kraa- ijeveld-Wouters van Hilversum, lid van het korpsbeheerdersbe raad, begrijpt Dijkstal het pro bleem van de korpsen niet. „De 60 miljoen gulden betekent 1400 gulden extra per agent. Maar dat is te weinig. Daarmee kunnen bestaande tekorten niet gedekt worden. En als de korpsen geen schoon schip kunnen maken, hoe moeten zij dan investeren in 2000 extra agenten?" De Tweede Kamer is niet bereid de politiekorpsen de 20 miljoen gulden extra te geven. De frac ties van WD, PvdA en D66 vinden dat de politiekorpsen nu 'al behoorlijk veel geld krijgen'. Het WD-Kamerlld Korthals vindt dat de korpsbeheerders eerst maar eens bij zichzelf te rade moeten gaan of er geen ruimte in hun begroting zit. De korpsbeheerders weten zich gesteund door een advies van een onafhankelijke commissie. Daarin wordt gesteld dat de korpsen 2000 gulden per agent - in totaal 80 miljoen - nodig hebben om uit de rode cijfers te komen. Dijkstal meent echter dat 1500 gulden extra per agent voldoende is en wordt daarin, zo blijkt, door een Kamermeerder heid gesteund. Van onze Haagse redactie Den Haag - Het kabinet wil extra aandacht besteden aan de groep werklozen die op de arbeidsmarkt de minste kans heeft. Het gaat daarbij om de mensen met weinig opleiding. „Daarbij moet een zekere mate van verdringing van anderen uit hun baan voor lief worden geno men, zolang die verdringing maar niet de overhand krijgt," betoogde minister Melkert van Sociale Zaken en Werkgelegen heid gisteren in de Tweede Ka mer. Een zekere verdringing - waarbij iemand anders zijn baan kwijtraakt, ten gunste van de werkzoekende - mag de prijs zijn van het in beweging brengen van de arbeidsmarkt. In Nederland hebben 520.000 mensen met alleen een basisop leiding een betaalde baan. Daar naast zijn er honderdduizend werklozen met een basisoplei ding. Melkert erkent dat er ook nog eens 320.000 mensen met alleen een lage opleiding In de wao zitten. Woordvoerster Karin Adelmund Melkert FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP van de PvdA wees erop dat veel mensen aan de onderkant van de arbeidsmarkt uit hun baan wor den verdrongen door hoger op geleiden: „Het probleem is dat er aan de bovenkant ook te weinig banen zijn en daardoor rollen de mensen die voor hogere banen in aanmerking zouden moeten ko men van de trap af en verdrin gen de mensen aan de onder kant." Melkert zei niet al te beducht te zijn voor dat verschijnsel: „De hoger opgeleiden zuilen de lage functies alleen als een opstapje beschouwen en toch door willen stromen naar hogere banen," denkt Melkert. „Maar we moeten inderdaad niet alleen aan de on derkant van de arbeidsmarkt duwen, we moeten ook aan de bovenkant trekken." Aan de bo venkant moet werk worden ge schapen door overheidsmaatre gelen als lastenverlichting, be lastingmaatregelen en het bevor deren van herverdeling van werk. Het grootste probleem bij de stagnerende werkgelegenheid is niet de hoogte van de uitkerin gen, aldus Melkert. Vooral de tekortschietende vraag naar ar beid in de bedrijven, in combi natie met automatisering, ver oorzaakt het probleem, aldus Melkert. Hij toonde zich niette min optimistisch over de ont wikkeling van de werkgelegen heid. Melkert meent dat het zeer wel mogelijk moet zijn meer werk te scheppen dan de 350.000 banen in vier jaar waar het re kenmodel van het kabinet in het regeerakkoord vanuit gaat. Het kabinet wil extra werk aan de onderkant ook bevorderen door cao-partijen te dwingen 'aanloopschalen' (met beloning tussen minimumloon en de laag ste cao-lonen) op te nemen in de nieuwe cao's. Laten werkgevers en werknemers dat na, dan dreigt Melkert de cao niet alge meen verbindend te verklaren (AVV). Door AW geldt de cao wettelijk voor de hele bedrijfs tak. Aanvankelijk had Melkert de indruk gewekt dat zijn AVV- maatregel al op korte termijn in zou gaan en ook al zou gelden voor de cao's waarover nu wordt onderhandeld. Maar Melkert zei dat zijn cao maatregel niet geldt voor het lopende cao-seizoen. Hij wil de nieuwe normen voor algemeen verbindendverklaring pas in de loop van het volgend jaar laten ingaan. De bewindsman zei ove rigens te verwachten dat het onthouden van AVV 'tot de zeer schaarse uitzonderingen' zal be horen. v? Moet je wat Endemol en Veronica doen nu ook tot de georganiseerde misdaad rekenen of zijn er daarvoor te weinig miljoenen mee gemoeid? Het heeft inmiddels wel alle trekjes van een goedkope soap. Onderweg naar slechte tijden zou een aardige titel zijn. Een beetje slimme crimineel houdt zich vanaf heden niet meer bezig met het stelen van floppy's bij justitie, maar gaat op zoek naar wegen om wekelijks ongemerkt de programmagegevens van de Hilversumse omroepen te kopiëren. Het komt voor het Europees hof nog eens tot een rechtszaak over het al dan niet vrijgeven van die gegevens. Europese rechters zullen minstens een jaar nodig hebben eer ze ook maar iets van Omroepland Nederland beginnen te begrijpen. Het gezamenlijke talent van RTL, Endemol en Veroni ca is groot genoeg om straks weer doodleuk de ranzige naam RTL Veronique te bedenken. Het aanbod van herhalingen wordt straks uitgebreid worden met Tour of duty, Magnum, Starsky Hutch en Pepper. Nee, als kijker hoef je van dit commerciële station weinig meerwaarde te verwachten. Veronica en RTL samenvoegen belooft niet veel meer dan dat Leontien Ruiters gewoon weer assistente wordt van Hans van derTogt. MERIJN Brandbom bij sociale dienst Tilburg Tilburg - De afdeling Sociale Zaken van Tilburg is in de nacht van woensdag op donderdag het doelwit geweest van een aanslag met een brandbom. De schade die werd aangericht bedraagt minstens 100.000 gulden. De onbekende dader gooide rond 02.15 uur eerst een steen door de ruit van het pand aan het Koningsplein, daarna een molotov-cocktail. Daarop brak brand uit. Bejaarde hulpverlener pleegde ontucht Dordrecht - Een werkstraf van 240 uur en stoppen met zijn werk als hulpverlener aan vastgelopen jongemannen: die eis hoorde de 73-jarige Oudbeijerlander H.W. gisteren voor de Dordtse rechtbank. De man zou in zijn woning, die als opvanghuis wordt gebruikt, ontucht hebben gepleegd met twee jongens. W. vangt al jaren jongens op die nergens anders meer terechtkunnen. Officiële instanties zoals de stichting Jeugd en Gezin en de Reclassering verwezen deze mensen naar hem door. Een van de slachtoffers, een 17-jarige jongen, was door zijn vader misbruikt en door de stichting bij W. geplaatst. Helmondse gynaecoloog keert niet terug Helmond - Gynaecoloog O. Uttendorfsky ziet ervan af zijn werkzaamheden in het Helmondse Elkerliekziekenhuis te her vatten. Ziekenhuis en arts hebben een bevredigende regeling getroffen, waarbij de arts schadevergoeding krijgt. Het Scheids gerecht voor het Nederlandse Ziekenhuiswezen bepaalde on langs dat het Elkerliekziekenhuis de vrouwenarts eerder dit jaar ten onrechte heeft geschorst. Uttendorfsky maakte deel uit van de aan het ziekenhuis verbonden maatschap gynaecologie die in opspraak kwam: twee en mogelijk vier baby's overleden door de wanordelijke situatie in de maatschap. Het scheidsgerecht oordeelde dat door de schorsing ten onrechte de indruk is gewekt dat ook Uttendorfsky niet goed zou hebben gefunctio neerd. Slachtoffers decembermoorden herdacht Amsterdam - Enkele tientallen leden van de Surinaamse gemeenschap hebben gisteravond in Amsterdam de vijftien mensen herdacht die op 8 december 1982 in Suriname werden vermoord. Bij het Surinaams consulaat werd een fakkeloptocht gehouden. De demonstranten zongen het Surinaamse volkslied en legden bloemen en kransen bij de Surinaamse vertegenwoor diging in ons land. De slachtoffers van de moorden op 8 december 1982 waren tegenstanders van het toenmalige militai re regime van Desi Bouterse. Een onderzoek naar de toedracht van de moorden is tot nu toe niet ingesteld. Forse tegenvaller voor Defensie Den Haag - De ombouw van twee DC-10 passagiersvliegtuigen tot tankvliegtuigen gaat het ministerie van Defensie ruim 15 miljoen gulden extra kosten. De tegenvaller wordt vooral veroorzaakt door een ongunstig contract dat is gesloten met de Amerikaanse vliegtuigfabrikant McDonnell Douglas. Dat blijkt uit een brief van Defensie-staatssecretaris Gmelich Meijling aan de Tweede Kamer. De Tweede Kamer wil begin volgend jaar met de staatssecretaris praten over de maatregelen die hij heeft getroffen om nieuwe tegenvallers te voorkomen. 'Vervoer gevaarlijke stoffen aan banden' Eindhoven - De politie in Zuidoost-Brabant "gaat voortaan bij slechte weersomstandigheden auto's met gevaarlijke stoffen van de snelweg halen. De wettelijke mogelijkheid om dat te doen bestaat al langer, maar er is tot nu toe onvoldoende gebruik van gemaakt. De Eindhovense burgemeester R. Welschen zei dit gisteren bij de presentatie van een plan om de ongevallenbestrij- ding op de autosnelwegen rondom Eindhoven te verbeteren De maatregel geldt onder meer bij dichte mist, zware regenval en gladheid. (ADVERTENTIE) Bel voor gratis Baby Magazine: 02977-55555 (tijdens kantooruren) peuteA HET GROOTSTE EN MEEST COMPLETE BABY- EN PEUTERWARENHUIS Aalsmeer Oosteinderweg 24902977 - 46660 Rotterdam Jan Kwakplaats 20OIO - 4561299 Den Bosch Balkweg 17 073 - 424108 - Zwolle - Grote Voort 72 - 76 038 - 232000

de Stem | 1994 | | pagina 3