Zorgen over identiteit De Geule Watei Fusie scholen speciaal onderwijs Hulst en Terneuzen rond 'Filmhuis'-films steeds drukker bezocht Hervormde PLAATSELIJK NIEUWS SPORT IN HET KORT IÊjitslagen Ouders wijzen gebruik van twee lokalen door leerlingen van De Meerpaal af Bibliotheek in Philippine viert driejarig bestaan Jeugdcabaret Het Talent klaar voor voorstellingen Nieuwe heffing Raadsleden in zijn niet blij nu afkoopsom voo DE STEM ZEELAND DE STEM Muziekfestival in kerk Sas van Gent Fakkeltocht van Amnesty Sas van Gent Terneuzen Hoek VRIJDAG 9 DECEMBER 1994 Van onze verslaggever Terneuzen/Hulst - De fusie tussen de scholen voor zeer moeilijk leren de kinderen in Terneuzen (De Win gerd) en Hulst (De Regenboog) is rond. Door de samenvoeging is er sinds 1 oktober één zmik-school in deze regio ontstaan voor katholieke leerlingen en protestants-christelijke leerlingen. De hoofdvestiging van de nieuwe fusie- school is gevestigd in Hulst, met Ter neuzen als 'dependance'. De Regenboog en De Wingerd - onder deel van de Jacob Catsschool - waren te klein om zelfstandig voort te blijven bestaan. De Wingerd werd augustus vorig jaar al gesloten vanwege het te ruglopend aantal leerlingen. De 23 zm- lk-kinderen werden toen noodgedwon gen ondergebracht bij de mlk-afdeling van de Jacob Catsschool. Dat werd uit pedagogische overwegingen niet ideaal geacht. Door de samenvoeging is het voortbe^ staan van kwalitatief verantwoord on derwijs voor de langere termijn gewaar borgd. Het ministerie van onderwijs verleende in augustus goedkeuring voor de fusie. Daar ging nog enige strijd aan vooraf. Het duurde een tijd voordat het ministerie akkoord ging met de con structie die de provincie Zeeland aan droeg om de samenvoeging tussen de twee scholen te bewerkstelligen. De zmlk-school in Hulst was te klein om alle groepen leerlingen in onder te brengen en daarom mocht De Regen boog een 'dependance' hebben in Ter neuzen. De geldstroom van de fusieschool blijft onveranderd. De gemeente Hulst ont vangt de rijksbijdrage voor de school en sluist het door naar het nieuwe inter confessionele schoolbestuur. Door de fusie is een school van 65 leerlingen ontstaan. Van onze verslaggever Terneuzen - Ouders van leerlingen van de katholieke basisschool De Geule in Terneuzen vrezen voor aantas ting van de eigen identiteit van de school nu het dagelijks gemeentebestuur heeft besloten deze school aan te wijzen voor de opvang van zeventig leerlingen van de openbare basisschool De Meerpaal. In een brief aan burgemeester en wethouders (B en W) en aan de gemeenteraad wijzen zij daarom het gebruik van twee lokalen van De Geule ten behoeve van De Meerpaal dan ook af. De ouders zeggen in de brief dat de keuze voor De Geule als school voor hun kinderen voor een belangrijk deel is gemaakt op grond van het levensbeschou welijke, niet openbare karakter van de school. „Wanneer een - in verhouding tot het leerlingen aantal van De Geule - fors aan tal leerlingen van een openbare school leslokalen gaat gebrui ken, zal onvermijdelijk de eigen identiteit van de school worden aangetast." Ruimtegebrek De Meerpaal kampt met ruimte gebrek. Omdat er geen ruimte is in andere openbare basisscholen in de buurt heeft het gemeente bestuur De Geule aangewezen voor de opvang van de zeventig leerlingen. Op De Geule staan namelijk twee lokalen leeg. Het gemeentebestuur beroept zich op een bepaling uit de wet op het basisonderwijs waarin staat dat de gemeente een school aan kan wijzen als op die school lokalen leeg staan. Maar volgens de ouders worden beide leslokalen op dit moment intensief gebruikt. Ze worden gebruikt voor onder andere crea tieve vorming, informatica on derwijs en om in gesplitse groe pen les te geven. „De 'leegstand' is als zodanig slechts een reken kundige conclusie. Het gebruik van deze lokalen draagt in de huidige situatie bij aan de kwa liteit van voorzieningen en on derwijsniveau van De Geule." Behouden De ouders doen een beroep op het gemeentebestuur het besluit te herzien. „De identiteit van zowel De Geule als De Meerpaal dient niet te worden aangetast. De faciliteiten voor De Geule moeten behouden blijven." De verontruste brief van de ouders staat op de lijst van inge komen stukken voor de vergade ring van de gemeenteraad op donderdag 15 december. De ver gadering begint om 17.00 uur in het stadhuis van Terneuzen. Van onze correspondent Philippine - Drie jaar gele den werd in de Meerpaal in Philippine een filiaal inge richt van de Stichting Open bare Leeszaal en Bibliotheek in Sas van Gent. Om dit drie jarig bestaan van de Philip- piense bieb extra luister bij te zetten zullen er in de week van 12 tot en met 16 decem ber diverse activiteiten zijn. Van onze correspondente Sas van Gent - Het Ka merkoor Vocalitas en or ganist Jos Verpoorten verzorgen zondag 11 de cember een Festival of lessons and carols. Het muzikale evenement vindt plaats in de RK kerk in Sas van Gent en begint om 15.00 uur. Koor en orga nist doen dit naar het voor beeld van het Kings College in Cambridge. Het festival vormt een aangename af wisseling van zang, woord en orgelmuziek. Het orgel in de RK kerk in Sas van Gent is onlangs met de hulp van onder andere het Anjerfonds Zeeland met twee nieuwe registers uitge breid, waardoor het instru ment in deze akoestisch ge schikte ruimte nog beter tot zijn recht komt. De toegang voor het concert is gratis. Tijdens de openingsdagen staan de koffie en limonade klaar en mag men onder meer drie cd's lenen voor de prijs van twee. Daarnaast zullen er kleder drachtpoppen van mevrouw Van Alphen en schilderijen van de heer Wijne tentoongesteld wor den. Maandag 12 december staat in het teken van de jeugd. Tussen 15.00 en 17.00 uur zullen onder meer afgeschreven kinderboeken worden verkocht en er is een informatiestand van het Sociaal Kultureel Werk. Daarnaast kun nen de kinderen meedoen aan het 'Boekenzoekspel'. Woensdagavond 14 december zal tussen 18.30 en 20.00 uur in het teken staan van Indonesië. Me vrouw Van Alphen-Bonte zal al lerlei Indonesische hapjes pre senteren en er zal bovendien een' tentoonstelling ingericht zijn rond deze parel uit de Gordel van Smaragd. Voor de jeugd is er wederom een 'Boekenzoek spel'. Vrijdag 16 december zal de bi bliotheek extra lang geopend zijn, namelijk van 15.00 tot 20.00 uur. Het echtpaar De Bruyn van de Mosselbank zal voor enkele culinaire verrassin gen zorgen. Daarnaast worden er weer afgeschreven boeken verkocht, zowel voor jeugd als volwassenen. Vanaf 19.00 uur zullen leerlingen van diverse muziekscholen het geheel muzi kaal opluisteren. Om 19.30 uur worden de beste 'Boekenzoekers' bekend gemaakt. fotowim kooijman Filmhuis-coördinator Peter de Feijter: "We streven ernaar zo actueel mogelijk te blijven.' 'Het is vooral de sfeer die het publiek naar Porgy Bess trekt' HET ZUIDLANDTHEATER in Terneuzen programmeert soms evenementen op andere locaties, omdat ze daar beter tot hun recht komen dan in het theater zelf. De concerten in de Grote Kerk en de Open Haardconcerten in Porgy Bess zijn daar de laatste jaren voorbeelden van. Een wellicht wat minder bekende activiteit vormen de 'filmhuis'-films. Sinds 1989 draaien die eens per week in Porgy. En ondanks de concur rentie van kabel, schotel en video worden ze steeds drukker be zocht. Van onze verslaggever Ronald Verstraten WOENSDAGAVOND. Het speciaal in gerichte zaaltje in Porgy Bess zit vol en klokslag acht begint de film. Het beeld blikkert, het geluid polygoont en de stoeltjes zijn hard. Maar niemand die er zich aan stoort, terwijl zowat de helft van hen hier elke week zit. „Het is vooral de sfeer die het publiek trekt. Dat is de verdienste van Porgy Bess. Sommige vaste bezoekers weten van- tevoren niet eens wat er draait. Ze komen gewoon", zegt Peter de Feijter. Hij is een van de acht leden die de Programmaraad Film van het Zuidland- theater telt. Maandelijks komen ze bijeen, om voorstellen te doen voor nieuwe films. „Je haalt wat uit tv-programma's, uit de pers. Het meeste halen we uit de 'Film krant'. Dat is het handigste orgaan voor typische 'filmhuis'-films, dat wil zeggen, voor films die niet direct aan bod komen in de grote bioscopen." Tijdens het seizoen, dat loopt van begin oktober tot eind mei, is er elke week een filmvoorstelling. In het lopende seizoen zijn er dat 31, plus nog een zevental kinderfilms die op woensdagmiddagen worden vertoond. De films worden betrok ken bij Nederlandse filmverhuurbedrijven, zoals Cinemien en vooral Meteor. De enige voorwaarde is dat het 16 millimeterfilms moeten zijn, want een grotere projector heeft het Zuidland niet tot zijn beschik king. Recent Op het programma komen Amerikaanse, veel Britse en ook nogal wat Chinese films voor. Nagenoeg zonder uitzondering zijn het recente films, in ieder geval uit 1993 of 1994. 'Temptation of a monk' (Clara Low), The Puppet Master (Hou Hsiao Hsien), om er een paar te noemen. Mike Leigh's 'Na ked' staat voor 21 december op de rol en volgend jaar draaien onder andere 'Trois Couleurs: blanc' van Kieslowski, 'Fresa y chocolate' (Alea i Tabio) en 'Fearless' (Pe ter Weir). „We streven ernaar zo actueel mogelijk te blijven. Ik ben zelf de laatste jaren onder de indruk geraakt van de Chinese films. Vaak zijn het films die in China Zelf verboden zijn. Verschillende zoals 'Life times' (Zhang Ximou, te zien in maart) of 'De blauwe vlieger' (Tian Zhuangzhuang, februari) spelen zich af tijdens de Culture le Revolutie. Ze geven daarvan niet altijd een positief beeld. Dat maakt ze juist interessant", vind De Feijter. Vervreemdend Het werk van regisseurs als David Lynch (van Twin Peaks) of Nicholas Roeg (Track 29) spreekt hem aan, omdat ze uitgaan van de werkelijkheid en tegelijk vanwege hun vervreemdend karakter. „Nu komt China nogal op, maar ook uit Amerika komen nog steeds interessante films. Er wordt wel eens gezegd: daar komen alleen Hol- lywood-films vandaan, maar daar ben ik het niet mee eens. Robert Altman neemt in 'Short Cuts' Hollywood juist op de hak. En de films van Hal Hartley zijn ook beslist de moeite waard." Voordat het filmhuis naar Porgy uitweek, werden de films gedraaid in het Zuidland zelf, op het podium. Geen ideale omgeving, evenmin als de kelder, die ook nog wel eens als filmzaal is gebruikt. De Feijter heeft dat niet meegemaakt, want hij werd in 1989 lid van de Program maraad. Hoe lang er al een filmhuis in Terneuzen is, weet hij ook niet precies, al herinnert hij zich dat er vroeger 't Kiekkot was. De zaal in Porgy kan tachtig mensen hebben. Dat aantal werd enkele keren bereikt, onder andere toen in oktober van dit jaar 'The Remains of the day' van James Ivory te zien was. Het gemiddeld aantal bezoekers ligt rond de veertig, soms vijftig. „Ik heb in ieder geval de indruk dat het de laatste jaren nog wat drukker is geworden", zegt De Feijter. Toegangskaarten voor de films in Porgy kosten zes gulden. Er zijn ook seizoens kaarten die recht geven op een gulden korting per voorstelling. Wie zo'n kaart heeft, krijgt bovendien de programma boekjes thuisgestuurd. Van onze correspondente Terneuzen - De fakkelwake die door Amnesty International, af deling Terneuzen in de Noord straat zou worden gehouden vanavond, is afgelast. De fakkeltocht in Hulst gaat wel door en de belangstellenden uit Terneuzen kunnen zich daar aansluiten. Bij de kraam van Amnesty op de kerstmarkt zijn vanavond voldoende fakkels aanwezig. Er hebben zich al ver schillende mensen gemeld en Amnesty verwacht dan ook een grote belangstelling. De tocht vertrekt om 19.00 uur vanaf de Markt en gaat via Steenstraat en Gentsestraat. Sluiskil - 'Met veel vertrou wen', zegt regisseur Gert Jan sen, gaat het Sluiskilse kin- der- en jeugdcabaret Het Ta lent het nieuwe jaar tege moet. In het eerste weekeinde van 1995 geeft de groep de jaarlijkse voorstellingen in het plaatselijke welzijnscen- trum 't Meulengat. Het Talent, dat aan het twaalfde levensjaar begint, telt op dit mo ment 27 leden. Die werkten de afgelopen maanden hard om een compleet nieuw programma (in clusief teksten, decor, kleding, dans en belichting) samen te stellen èn in te studeren. Daar naast moesten de leden ook nog aan elkaar wennen. Want het lidmaatschap van Het Talent is gebonden aan leeftijd en dus komen en vertrekken er ieder jaar weer leden. Op het toneel van 't Meulengat werd gisteravond voor de laatste keer geoefend, voordat begin 1995 de jaarlijkse voorstellingen plaatsvinden. Regisseur Jansen inmiddels is enthousiast. „Als regisseur heb ik nog nooit zo'n leuke groep gehad", laat hij we ten. Nog even repeteren voor de voorstellingen van volgende maand. foto wim kooijman OUD PAPIER - Morgen wordt het oud papier in Sas van Gent weer opgehaald door be stuur en leden van harmonie De Vereenigde Vrienden. Zij beginnen hiermee om 9.00 uur. KERSTMARKT - De Stich ting Vrienden Scheldeschool houdt vandaag een kerstmarkt in de Scheldeschool aan de Jacob Catsstraat. Tijdens deze kerstmarkt worden kerstbo men en door leerlingen en vol wassenen gemaakte werkstuk jes verkocht. Bovendien wordt er diverse keren aan het rad van avontuur gedraaid. De kerstmarkt duurt van 18.30 tot ongeveer 21.00 uur. BENEFIETAVOND - In het buurthuis De Hoekse Rakkers werd de derde 'The show will go on' gehouden. De opkomst was goed, mede dankzij een dampend optreden van Crash Boogie uit Breskens. Verder werd de avond gevuld met grootbeeldvideo's en muziek van Queen. De loterij werd een groot succes en de totale opbrengst van de avond was 780. Dit geld is inmiddels overgemaakt naar het Aids- fonds in Amsterdam. Ador-tennis vrouwen Hoek/De Braakman - In de Ador-tenniscompetitie voor vrouwen in De Braakman te Hoek speelden in poule E TVS en De Jojo's met 2-2 tegen elkaar gelijk. Voor TVS waren Tonie Becu en Ellie Willemsen met 13-4 te sterk voor Lea van Rumste en Lidy Termont, ter wijl voor De Jojo's Lies van Doeselaar en Annie Lafort een 10-6-overwinning boekten op Margot Koks/Marina de Pae- Poule A: Louwerse-Les Quatres 2-2, Noordzuidkwartet-SJEF 4-0. Poule B: Nouveau-Verplanke 2-2, Vijverboom-De Keyzer 2-2. Poule D: Wit-wit-wit-Boskreek 1 4-0, Zeeland Supply-Volhouders 4-0. Poule E: Verhelst-Tegenstanders 0-4, TVS-De Jojo's 2-2. Mixed-tennis De Braakman Hoek/De Braakman - In poule B van de Ador-mixed-tennis- competitie in recreatiegebied De Braakman versloeg TC Dow met 8-4 Gvd's. Voor het winnende team waren de com binaties Thijs Geuze/Manfred Tarant, Gemma van Tiggelen/ Elly van Tatenhove, Tiny van Zweden/Manfred Tarant en Gemma van Tiggelen/Daan van Tatenhove succesvol ten koste van Pierre Pieters/Joop de Vries (10-2), Netty Deij/Ge- orgette de Vries (10-4), Ge orgette de Vries/Henk Guilliet (8-5) en Marijke Vervaet/Joop de Vries (7-6). Voor Gvd's konden de mixed-koppels Ma rijke Vervaet/Henk Guilliet en Netty Deij/Pierre Pieters iets terugdoen tegen achtereenvol gens Elly van Tatenhove/Thijs Geuze (10-4) en Tiny van Zweden/Daan van Tatenhove (8-6). uitslagen Poule B: Gvd's-TC Dow 4-8, Bos- kreek-BVC Sluis 11-1. Poule E: Akba-Rammelaars 4-8, Wijland/Neels-Gravelmixers 6-6. Ador-tennis mannen Hoek/De Braakman - In de hoogste poule van de Ador- tenniscompetitie voor mannen zegevierde Van der Sloot met 8-4 over Right Line. Peter van der Sloot, Hans Smolders én Enno Cohen bleken te sterk voor Kees Kommers (7-4), Harry Riemens (9-3) en Tonny Riemens (9-4). Voor Right Li ne redde in de singles Ton van de Zeijst de eer via 7-4 tegen Dick Vrolijk. De dubbels wer den gelijkelijk over beide par tijen verdeeld. uitslagen Poule A: C1000-Dees 8-4, Van der Sloot-Right Line 8-4. Poule B: Philten-Zeeland Supply 2-10, Ron's Fashion-Ador 0-12. Veldtoertocht Wielertoerist Eede - De trimformatie De Wielertoerist houdt zaterdag 10 december een veldtoertocht met als afstanden 20 en 40 kilometer. Beide afstanden gaan over een ronde in het grensgebied. Er kan tussen 09.00 en 14.00 uur worden ingeschreven in café De Tol op de grens tussen Eede en Bel gisch Middelburg. Basketbaltoernooi voor scholieren Oostburg - De gymdocenten van het voortgezet onderwijs ]in West Zeeuws Vlaanderen organiseerden hun tweede toernooi van het huidige win terseizoen. Dit in de Oost- burgse sporthal De Veerhoek waar basketbal voor de eerste klassen op het programma stond. Er kwamen 21 teams in actie waarvan SG Oostdijke zeven en SG 't Zwin veertien teams inbrachten. Bij de jon gens was Oostdijke mét twee poulewinsten het meest suc cesvol terwijl bij de meisjes de leerlingen van 't Zwin over heersten. Komende maanden staat nog een badminton-, zaalvoetbal- en mini-volley baltoernooi op het program ma. Uitslagen: jongens: poule A - 1. Oostdijke 3, 2. Zwin 10, 3. Zwin 13. poule B - 1. Oostdijke 4, 2. gelijk: Zwin 8 en Zwin 14. poule C - 1. Zwin 12, 2. Zwin 9, 3. Oostdijke 2. meisjes: poule A - 1. Zwin 3, 2. Oostdijke 6, 3. Oostdijke 1. poule B - 1. Zwin 6, 2. Zwin 2, 3. Zwin 4. BeVoBo Terneuzen Terneuzen - Het team van NHI, dat met 3-0 (15-8, 15-4, 15-7) gemakkelijk van PSV 2 won, is de nieuwe kampioen in de tweede klasse B van de Terneuzense bedrijf svolley- balcompetitie. NHI heeft wel iswaar nog twee wedstrijden te gaan, maar is niet meer in te halen. Hetzelfde geldt voor Artland 2. De 3-0-winst op tegenstan der Foaks 3 (15-6, 15-5, 15-2) maakt Artland 2 onbereikbaar voor de concurrentie. In ja nuari, als de nieuwe competi tie gaat draaien, komt Artland 2 uit in de tweede klasse B. Vier kampioenen zijn, met nog twee speelavonden voor de boeg, bekend. In de degrada tiezone is nog niets beslist. UITSLAGEN Eerste klasse A: Stuntmarkt-Dees 1 0-3 (10-15, 0-15, 2-15), A&A 1-Foaks 1 0-3 (8-15, 8-15, 11-15), CIS-Dow 1 2-1 (8-15, 15-6, 15-11). Eerste klasse B: Scheldesport-Nee- lemans 0-3 (3-15, 2-15, 7-15), ING- Echo/Audio 3-0 (15-4, 15-9, 15-2), Foaks 23-VC Notabene 1-2 (9-15, 9-15, 12-10). Tweede klasse A: Vervaet-PSV 1 3-0 (15-7, 15-12, 15-9), Dow 2-De Boop 3-0 (15-13, 15-11, 14-12). Tweede klasse B: Gemeente 1-Deltan 2 1-2 (11-15, 2-15,15-11). Derde klasse A: Voorwaarts-Foaks 4 3-0 (15-3, 15-5, 15-8), Dow 3-Phi lips 1-2 (6-15, 11-15, 15-10). Derde klasse B: URS-Wabeko 3-1 (15-3, 4-15, 15-4, 12-10), Gemeente 2-WM 1-2 (15-13, 4-15, 10-14), B&S-VC Schelde 1-2 (7-15, 16-14, 12-14). STANDEN Eerste klasse A: Dees 1 10-28, Foaks 1 11-27, CIS 11-21, Stuntmarkt 10-14, Dow 1 10-11, A&A 1 11-5, De Pooter 11-4. Eerste klasse B: ING 11-24, VC Notabene 10-22, Neelemans 10-19, Foaks 2 11-19, V&V 11-15, Echo/ Audidio 11-9, Scheldesport 10-3. Tweede klasse A: Aster 10-27, Beldo 10-18, Vervaet 11-16, Deltan 1 10-15, PSV 1 11-13, Dow 2 11-12, De Hoop 11-9. Tweede klasse B: NHI 10-26, Rabo 11-22, Gemeente 1 11-19, Dees 2 10-6, PSV 2 10-15, Deltan 2 12-9, V&SH 10-3. Derde klasse A: A&A 2 10-25, Voor waarts 11-19, Philips 11-18, Ha venschap 10-16, Foaks 4 10-16, Foaks 3 11-8, Dow 3 11-7. Derde klasse B: Tevore 10-30, Wa- beko 10-19, Gemeente 2 11-19, B&S 11-16, VC Schelde 11-14, WM 11-10, URS 10-7. Tennisschool Hulst Hulst - In de tweede wed strijdperiode van de tennis school Hulst is de naar de hoogste poule gepromoveerde Jan Maas prima van start ge gaan. Hij bleek te sterk voor zowel Sophie van Dierendon- ck als Jans Boes. In poule 2 is Pieter de Klerk bezig zijn prijsgegeven terrein te herove ren via ruime overwinningen op Edwin Ringoot en Ronald de Kind. UITSLAGEN MANNEN Poule 1: Jan Maas-Sophie van Die- rendonck 7-3, Jan Maas-Jans Boes 10-1. Poule 2: Pieter de Klerk-Edwin Rin goot 8-2, Pieter de Klerk-Ronald de Kind 8-2. Poule 3: Jan Vermeulen-Jos van Denderen 7-6, Edwin Sinke-Jos van Denderen 6-5. VROUWEN Poule 1: Eliane-Verstraeten-Marieta Bogaert 8-4, Rita van de Berg-Elia- ne Verstraeten 10-4. Poule 2: Arianda Kerckhaert-Trees Kint 8-0, Arianda Kerckhaert-Chris Biesbroeck 7-4, Karin Boes-Hella Bosman 10-0. JEUGD Poule 1: Klaas Alberda-Bram van Hoof 5-5, Klaas Alberda-Beatrix Verhaegen 6-4, Bram van Hoof- Niels Boogaert 7-7. Poule 3: Davy de Kesel-Dennis de Mey 6-0, Wendy de Kesel-Evelien ,de Mey 6-0. Vrouwen-tennis Cadzand - In poule B van de tenniscompetitie voor vrou wen te Cadzand boekten Ma rian de Milliano en Gien Ver hagen een duidelijke overwin ning op Paulien Verplanke en Ursula Corijn: 15-2. In de C- poule waren Miriam van Waes en Hedy Bouman veel te sterk voor Clazien Minnaert en Claudine Timmerman: 13-3. OVERIGE UITSLAGEN Poule A: Christiane Dhont/Riny Schijve-Annemarie de Blander/Er- na de Lodder 10-11. Poule C: Ineke Brakman/Ann van Hootegem-Rieneke Dhont/Greta In- gels 5-14. Poule D: Koos Vermeulen/Ellen Berckmoes-Dina van Becelaere/ Laura Standaert 5-8. Poule E: Netty Louws/Elly Niezing/ Suus de Kant-Zitta Broijl/Sary Ris- seeuw 3-13. Poule F: Vera Smits/Elsie Polder- man-Truus Campfens/Loda van Herk 12-3, Dirma Verheul/Ina Bar- telse-Josephine ten Braak/Gusta de Waard 10-7, Dirma Verheul/Ina Bartelse-Hanny Heijdens/Marleen Heijens 9-6. Van onze verslaggever Terneuzen - Burgemeester A. Kessen van Hulst zal wellicht gevraagd worden zijn zetel in de Euregio Scheldemond be- schikaar te stellen als hij er niet in slaagt zijn collega burgemeesters op passende wijze te informeren over de voortgang van interregionale projecten. Dat gebeurde tot nu toe altijd via het gezamenlijke B en W overleg (tegenwoordig het inter- ge si zi kc di di gi s« st V R Van onze verslaggever Oostburg - De waterschapsla West-Zeeuws-Vlaanderen nem De ingezetenenomslag per wt gulden en de verontreiniging negen gulden per vervuilingsee; Het omslagtarief bedraagt zo ui voor 1995 per woning 188 gul- on den. De verontreinigingsheffing ge komt op 138 gulden voor' alleen- gi, staanden, 276 gulden voor twee- on persoonshuishoudens en 414 gul- zi den voor gezinnen. kc De nieuwe waterschapsheffingen di zijn gisterochtend goedgekeurd to door de algemene vergadering kt van waterschap Het Vrije van m Sluis. w< De verontreinigingsheffing Et moest eigenlijk met dertien gul- de den omhoog, zo verklaarden fii dijkgraaf C. Almekinders en E. ee Wijffels, voorzitter van de com- ad missie Financiën. Maar dat von- co den de waterschapsbestuurders m al te gortig. ge „Een verhoging met dubbele cij- D fers was voor ons onverteer- zo baar," sprak Wijffels. Daarvoor sti had Almekinders al uitgelegd m dat het dagelijks bestuur de re- sc serves danig moest aanspreken hc om de stijging nog een beetje pi binnen de perken te houden. Per de vervuilingseenheid is vier gulden vr Van onze verslaggever Aardenburg - De meeste Aarden hebben grote moeite met de betal projectontwikkelaar Proverko uit Dat bleek gisteravond tijdens sp J het Konsultatief Overleg van Raadsleden (KOR). Het gaat om de nasleep van het plan om op het vroegere terrein van de Metaal Industrie Aarden burg (MIA) in Eede woningen te bouwen. Dat plan mislukte als bekend omdat de grond ter plaatse vervuild was. Er was echter wel al een contract tussen de gemeente en de projectont wikkelaar. Aardenburg is dus ne Oc pr tie m; jek me nu ge ke nog altijd gehouden aan een le veringsplicht voor de bouw- grond. Na juridische procedures en moeizame onderhandelingen presenteerde het college van burgemeester en wethouders het iKOR gisteravond 'de meest praktische oplossing van het probleem', zoals wethouder R. van de Wijnekei het noemde. Die behelsde onder meer dat de betaling van een schadeloosstel ling aan Projektbouw van iets meer dan 23.000 gulden voor reeds gemaakte voorbereidings- kosten. De (vervuilde) grond in Eede zou voor een symbolische gulden in eigendom komen van de gemeente. De raadsleden, in hun rol van j adviseur aan het college bijeen, i pikten dat niet. „Ik zie geen j enkele aanleiding om Projekt- ;bouw schadeloosstelling te ge ven," zei W. Westphaal (D66). Hij herinnerde er allereerst aan dat de projectontwikkelaar toe stemming had gekregen om te bouwen in het nieuwe plan Sint Jorishof. Bovendien stelde hij dat Projektbouw al adverteerde met woningen op de grond nog voordat de raad besloten had tot verkoop van de grond. De ge beente had de projectontwikke laar nooit gevraagd al kosten te •naken. „Dus volgens mij is hier Va pre Joi Wi wa op C01 gre en ha de W( we ge| de ko mi „IV te ko scl gre gei de jot sla we gel en De Bo Pr gei lei De or< de be tie |Van onze correspondent Breskens - De uitlatingen van Dostburgse wethouder C. Boli Hertzberger, dat er een spel gespe ls met de verkoop van het vere gingsgebouw De Uitkomst in Br ens, is de verkoopcommissie in verkeerde keelgat geschoten. een brief aan de wethouder en gemeentefracties vegen zij alle krit van tafel. eze week vertelde de wethouder in U. «•em, dat de verkoopcommissie w: asthouden aan een hoge prijs (175. gulden) voor het gebouw. De gemee hde niet hoger gaan dan de taxatiep fan rond de 160.000 gulden. Bolijn i de toen dat met de verkoopcommi •et te praten viel'. Zij was toen

de Stem | 1994 | | pagina 12