Jeroen van Dijk is te gretig Larsson winnaar Zweeds duel FC Den Bosch opnieuw in nood N? Dick Jaspers treft Jan Arnouts in Gent Eintracht Frankfurt klopt Napoli [André Agassi verslaat Thomas Muster in eerste ronde Grand Slam Cup Zware schorsingen voor acht Chinese sporters Kramer denkt na over afhaken Wielerweekend DE STEM SPORT ZEELAND B2 eel ruim: ibod kan het eel ruim: geïntegreerd [ruim f 4.500,-. [eel ruim: aks sportstuur p de kleur van naf f36.990,-*. iijzonder voor- liefst f 30.000,- N AX EN ZX. Horn blijft voorlopig bondscoach Drukke avond voor arbiter Van der Ende Veldkamp niet naar Bergi ITROEN en Kloosterzande wil opnieuw NK DONDERDAG 8 DECEMBER 1994 Prijs bij' verkoop op afbetaling**** f 10.000,- f 10.000,- f 14.344,80 f 28.969,20 Bangkok (anp) - Badminton ner Jeroen van Dijk dichtte zichzelf op de eerste dag van de Grand Prix-finale in Bangkok net iets te veel winstkansen toe. De Rotter dammer won woensdag in zijn partij tegen de Chinees Dong Jiong de eerste set (17-15) en lonkte in de twee de set verscheidene keren naar een verrassende over winning. Van Dijk verkrampte echter op de beslissende momenten. Via 7-2, 10-6 en 12-10 ging de twee de set met 14-18 alsnog verloren. In de derde set was hij kansloos: 6-15. „Ik wilde in de tweede set te graag," liet Van Dijk weten. „Dat gebeurt me in toppartijen wel vaker. Dan ga ik mezelf forceren om te winnen. Dat le vert vrijwel nooit succes op. Ik moet dat afleren om echt met de wereldtop mee te kunnen." Dong Jiong kwalificeerde zich als nummer 14, één plaats achter Van Dijk, voor de prestigieuze eindstrijd. De Chinees behoort tot de beste spelers van de we reld, maar kwam in de eerste helft van het seizoen om ondui delijke reden nauwelijks aan spelen toe. Daardoor kon hij aanvankelijk ook geen punten voor de wereldranglijst verdie nen. „Hij speelde in een hoog tempo, met heel veel schijnbewegin gen," gaf Van Dijk aan. „Het was voor mij moeilijk om elke seconde van de partij geconcen treerd te blijven. In de derde set werd de spanning me te veel. Fysiek kon ik hem nog wel bij benen, maar mentaal moest ik het afleggen. Jammer, maar niets aan te doen." Van Dijk speelt vandaag tegen de Indonesiër Joko Suprianto, de favoriet in groep A. De nummer zes van de wereldranglijst won woensdag in twee sets (15-9 18-15) van zijn landgenoot Per- madi. Alleen de groepswinnaars plaatsen zich in Bangkok voor de halve finales. „Die kan ik na mijn nederlaag tegen Dong Jiong gelijk vergeten," erkende Van Dijk. UITSLAGEN Mannen, groep A: Dong Jiong (Chi) - Van Dijk (Ned) 15-17 18-14 15-6, Suprianto (Indo) - Permadi (Indo) 15-9 18-15. Groep B: Wiranata (Indo) - Lioe Tiong Ping (Indo) 14-17 15-9 15-5. Groep D: Kusuma (Indo) - Sun Jun (Chi) 15-13 15-3. Vrouwen, groep A: Susanti (Indo) - Plangvech (Tha) 11-4 11-3. Groep B: Audina (Indo) - Xiaoqing (Zwe) 5-11 11-6 12-9. Munchen (rtr) - De Zweedse tennisser Magnus Larsson heeft gisteren in de eerste ronde van het toernooi om de Grand Slam Cup in München van zijn landgenoot Stefan Edberg gewonnen (6-4 6-7 8-6). De Amerikaan André Agassi versloeg Thomas Muster uit Oostenrijk (6-3 7-5). Agassi's landgenoot Todd Martin schakelde de Tsjech Karei Novacek in twee sets uit. Op de snelle ondergrond van de Olympische sporthal in München kwam Larsson op eigen service tegen Edberg nauwelijks in pro blemen. Edberg zegevierde wel- ;swaar in de tiebreak van de tweede set (9-7), maar kreeg geen grip op de wedstrijd. Lars son was beter op basis van zijn sterke opslag. Afgelopen weekeinde waren de twee spelers nog ploeggenoten in de door Zweden gewonnen Davis Cup-finale tegen Rusland. Ed berg, zevende op de wereldrang lijst, weet de nederlaag aan zijn drukke programma: „Aan mijn spel mankeert niets. Ik heb nu tien weken achter elkaar in actie geweest. Dat was te veel. Daar voor betaal ik nu de tol." Agassi had nog geen anderhalf uur werk met de Oostenrijkse baseliner Muster. De Amerikaan, nummer twee van de wereld, zette de wedstrijd naar zijn hand. Na precies 88 minuten benutte Agassi het derde match point. Tot dusver won hij in zes Ootmarsum - Hans Horn blijft voorlopig bondscoach I van de Nederlandse springruiters. Het contract van de Twent met Nederlandse Hippische Sportbond (NHS) loopt 1 januari af, maar op die datum neemt Hom (nog) geen afscheid. De NHS en de bondscoach heb ben hun onderhandelingen over een mogelijke contractverlening opgeschort. „De bond bevindt zich in een overgangsfase," aldus Hom. Directeur Jacques van I Leeuwen vertrekt 1 februari. George de Jong volgt hem dan ip. „Het is niet zinvol om nu I over mijn contract te praten," aldus Horn, die niet op dezelfde als de afgelopen jaren wil „Ik heb inderdaad be- wedstrijden pas twee keer van Muster. Todd Martin bleek sterker dan Novacek (7-6 6-4). Novacek ver loor de eerste set met 9-7 in de tie-break. Martin sloeg vijftien aces. In de kwartfinale van het met 10,2 miljoen gulden gedoteerde toernooi spelen Larsson en Agassi vrijdag tegen elkaar. De Duitser Becker, de Amerikanen Sampras en Chang en de Kroa- tiër Ivanisevic waren daarvoor al gekwalificeerd. Becker speelt vandaag tegen Ivanisevic. Sam pras ontmoet dan landgenoot Chang. München. Grand Stam Cup. Man nen. 10,2 miljoen gulden. Eerste ronde: Larsson (Zwe) - Ed berg (Zwe) 6-4 6-7 8-6, Agassi (VSt) - Muster (Oos) 6-3 7-5, Martin (VSt) - Novacek (Tsj) 7-6 6-4, Bruguera (Spa) - Medvedev (Oek) 5-7 6-4 6-0. Cergy Pontoise. Challengertoernooi. Vrouwen, 88.500 gulden. Eerste ronde: Nowak (Pol) - Kam- stra (Ned) 6-3, 6-2. Tweede ronde: Basting (Ned) - Montolio (Spa) 5-7 6-3 7-5. Tel Aviv. Europees landenkam- pioenschap mannen. Eerste ronde: Nederland - Oosten rijk 2-1. Wassen - Wiltschmg 6-1 6-4, Kempers - Schranz 6-3 3-6 2-6, Kempers/Notenboom - Schranz/ Strengberger 6-3 7-6. Nederland vrijdag tegen Zwitser land. 3RUIKELIJKE BETAAL- 0,- BIJ LENING TEGEN BTW, EXCL. KOSTEN EFEREERT TOTAL. el. 076-222371. k 2-4, tel. 01140- hendijk 195, tel. Krebbekx, Prins Bouwmaterialen Kantoorunits en bouwliften. 01693-1568. Dakkantelramen t.k. afm. 1.10x1.50,/ 65,-- Tel. 076-423993. (Brom)Fietsen T.k. PUCH maxi rood met witte sterw., i.pr.st., inct verz. helm en slot b.j. '89. ƒ650,-, 076-216101. Hobby/Doe 'tzêjjl T.K. RODE ROSELLA'S, ziekenkooi, broedmachine, tel: 01155-62266. GOEDERENLOODS ff modelspoor HO ±33 cm, 35,-, 076-421720 Amersfoort - Bart Veldkamp beeft zich gisteren afgemeld voor de wereldbekerwedstrijd schaatsen die komend weekeinde .5 de Noorse plaats Bergen liaatsvindt. De Hagenaar heeft griep. Martin Hersman neemt de plaats tan Veldkamp in. De Nederland se kernploeg bestaat verder uit Arjan Schreuder, Rintje Ritsma siFalko Zandstra. Napels - Eintracht Frankfurt heeft zich woensdag als derde Duitse club geplaatst voor de kwartfinales van de UEFA- beker. In Napels won de ploeg van trainer Heynckes met 1-0 van het Italiaanse Napoli. De enige treffer kwam op naam van ex-inter national Ralf Falkenmayer. Scheidsrechter Mario van der Ende legde in de slotfase de wedstrijd enkele minuten stil. Vanaf de matig gevulde tribunes werden allerlei voorwerpen het veld opgegooid, waaronder een flesje met water. Van der Ende overlegde kort met zijn grens rechters en de coach van Napoli, Boskov, alvorens het duel te her vatten. Het incident was het gevolg van de groeiende onvrede bij de Ita lianen. Zij dienden de 1-0-ach- terstand weg te werken twee weken geleden opgelopen in de eerste wedstrijd. Voor rust domi neerde Napoli het duel, maar Bordin, Policano en Buso ver zuimden eenvoudige kansen te benutten. Na de treffer van Fal kenmayer in de 56e minuut ga ven de Italianen de moed op. De Een vinnig duel tussen de Napolitaan Tarantino (links) en Frankfurt-speler Komljenovic. foto ap wedstrijd ontaardde in een schoppartij. Van der Ende deel de zes gele kaarten uit: vier aan de Italianen en twee aan de Duitsers. Derde ronde, tweede wedstrijd. NAPOLI (ITA) - EINTRACHT FRANKFURT (DUI) 0-1 (0-0). 56. Falkenmayer 0-1 Scheidsrechter: Van der Ende (Ned) Toeschouwers: 25.000. Gele kaarten: Policano, Bu so, Pecchia (Napoli), Binz, Becker (Frankfurt). Eerste wedstrijd: 0-1. Eintracht Frankfurt naar volgende ronde Peking/Stockholm (anp) - De omvangrijkse dopingaffaire in de Chinese sportwereld kreeg gisteren een vervolg met een reeks straffen door de internationale sportbonden. Vier zwemmers, drie zwemsters en een atleet kregen een schorsing opgelegd. Tijdens de Aziatische Spelen van oktober in Hiroshima rea geerden elf Chinese sportmen sen positief op een dopingcon trole. Van dit elftal kreeg hor denloopster Han Qiung voor lopig de hoogste straf. De In ternationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) sloot haar voor vier jaar uit van deelna me aan wedstrijden. De IAAF faxte naar Peking: „We heb ben de Chinese atletiekbond formeel op de hoogte gebracht van het feit dat Han Qing positief reageerde. Zij is voor uitlopend op een hoorzitting automatisch voor vier jaar ge schorst." De internationale zwembond (FINA) schorste wereldkampi oene Lu Bin voor twee jaar. Bij een test tijdens het trai ningskamp in de aanloop naar de Aziatische Spelen werden in de urine van de Chinese, die in Hiroshima vier gouden en twee zilveren medailles vero verde, sporen van dehydrotes- tosteron aangetroffen. De FINA verklaarde haar we reldrecord op de 200 meter wisselslag (2.11,57) ongeldig. De snelste tijd is nu in handen van haar landgenote Li Lin (2.11,65). „Ik heb absoluut geen enkele vorm van dope gebruikt," vertelde de zwem ster het Chinese persbureau Kyodo maandag. Toch kreeg Lu Bin evenals haar landgenoten Hu Bin, Xiong Guoming, Fu Yong en Zhang Bin en landgenotes Zhou Guanbin en Yang Aihua ook van de Chinese zwembond een tweejarige schorsing opge legd. Ander groot nieuws uit de Chinese sportwereld was woensdag het plotselinge stoppen van Liu Dong, we reldkampioene op de 1500 me ter. Zij nam haar besluit na een reeks knallende ruzies met de omstreden trainer Ma Jun- ren. Den Bosch - FC Den Bosch verkeert opnieuw in grote fi nanciële problemen. Het te- sort over het lopende seizoen draait volgens actuele prog noses uit op 600.000 gulden. '■Iet Jan Schouten als toe komstige voorzitter probeert de Bossche voetbalstichting binnen zeven weken vier ton 'an inkomsten bij grote en I deine sponsors los te maken. ■Zo kunnen we niet doorgaan, lokt het niet binnen zeven we ken structurele verbetering in de -ikomsten te verkrijgen, dan tallen we volgens het meest ne- Jatieve scenario op 24 januari ■aar de rechter stappen om het ■eillissement aan te vragen," kondigt Schouten aan, die de wrlevingskansen van Den fosch op veertig procent laxeert. fouten werd dinsdagavond l®oemd tot vice-voorzitter. In !!n brief aan circa 200 relaties fan FC Den Bosch kondigt de "'Jidige voorzitter Theo Heij- vandaag zijn aftreden aan. jMijn terugtreden als voorzitter 7 Pos dan aan de orde komen ilS de contuïteit is gewaar- borgd," schrijft Heijmans, die nu vijf jaar voorzitter is. Een commissie van de wereld voetbalbond (FIFA) is gisteren bij aankomst in Nigeria ge schrokken van de organisatori sche chaos rond het wereldkam pioenschap voor junioren, dat volgend jaar maart in het Afri kaanse land moet worden ge houden. Velden waren in slechte staat, spelershotels kampten met vele gebreken en voor de media waren nog vrijwel geen voorzie ningen getroffen. „We zijn zeer teleurgesteld over de voorbereidingen die Nigeria tot dusver voor het WK heeft getroffen," sprak delegatieleider Jack Warner. „Het zou het acht ste wereldwonder betekenen in dien alle voorgenomen facilitei ten in maart gereed zijn. Ieder een is heel enthousiast, maar voorlopig is er nog veel te weinig geregeld." Warner benadrukte dat de kans klein is dat Nigeria alsnog het WK-project wordt ontnomen. Volgens de FIFA-man is de tijd te krap om nog een ander gast land voor het toernooi (11-26 maart) aan te wijzen. Eind ja nuari volgt een nieuwe inspectie van de stadions en accommoda ties die bij het WK voor spelers tot negentien jaar worden ge bruikt. Guus Hiddink, de nieuwe bonds coach van de KNVB, arriveert eind deze week in gezelschap van een aantal officials in Nige ria. Hij wil ondermeer een aantal hotels bekijken en de veilig heidssituatie in ogenschouw ne men. Ook is Hiddink aanwezig bij de loting voor het WK, vrij dag in Abuja. Problemen tussen FC Gronin gen en een groep ondernemers hebben ertoe geleid dat via de rechtbank beslag is gelegd op de tegoeden van de eredivisieclub bij de KNVB. De zakenmensen willen op die wijze een half miljoen gulden terugvorderen. Dat bedrag was in 1992 aan FC Groningen beschikbaar gesteld voor de komst van Van Kessel van de Graafschap. De totale transfersom bedroeg 750.000 gulden. De afspraak was gemaakt dat de zakenlieden hun investering te rug zouden krijgen als Van Kes sel doorverkocht zou worden. In januari was het zover. FC Gro ningen transfereerde Van Kessel naar FC Utrecht. Van de op brengst van 275.000 gulden bleef slechts 25.000 gulden over om dat FC Groningen nog een kwart miljoen aan de Graafschap moest overmaken. De betrokken geldschieters konden daardoor naar hun centen fluiten. Momen teel heeft FC Groningen geen half miljoen in kas. Voorzitter Van der Wal heeft de schuld eisers nu voorgesteld genoegen te nemen met 225.000 gulden en een optie op een speler. Groningen heeft ook problemen met de fiscus. De eredivisieclub ontving een naheffing van 400.000 gulden. Het gaat om niet afgedragen btw na de transfer van Theo ten Caat naar Aber deen in 1991, vermeerderd met een boete. FC Groningen droeg in 1991 niet de twee ton btw af, waartoe het na de transfer naar het buiten land verplicht was. „Mijn voor gangers moeten ervan overtuigd geweest zijn dat hier sprake was van een 0-tarief," aldus vice- voozitter Everards. „Er is geen sprake van misleiding. Omdat je weet dat zulke dingen bij de controle aan het licht komen. Dit is een misverstand." Het bestuur van Groningen be taalde inmiddels 100.000 gulden. Momenteel wordt overleg ge voerd over de termijnen waarin de rest van de schuld moet wor den afgelost. American Legends stopt met onmiddellijke ingang als sponsor van Roda JC. Het kledingbedrijf in Kerkrade maakt namelijk een einde aan de eigen bedrijfsacti viteiten. De koploper in de ere divisie ontving 350.000 gulden van American Legends. De algemeen directeur van Roda JC Servé Kuijer, wist gistera vond officieel niet dat sponsor American Legends het contract Van onze wielermedewerker Eddy de Schrijver Terneuzen - Denis Kramer, een van de grote steunpilaren in de stichting Het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend, denkt er hard over na om zijn activiteiten stop te zetten voor de klassieker voor amateurs en vrouwen. Ton van Oosten is gevleid met de toekenning van de status 'topcompetitie' van zijn klassieker, maar Denis Kramer helemaal niet. Een vermoeid ogende Stefan Edberg wrijft zijn handen droog tijdens zijn partij tegen z'n Zweedse landgenoot Magnus Larsson. FOTO AP met de Kerkraadse eredivisie club wil verbreken. Kuijer: „Ik heb het uit de krant moeten lezen. We hebben meteen con tact gezocht met de heer Lin- ders, onze sponsor en advocaat, om het een en ander uit te zoe ken." De directeur van American Le gends, H.J. Semens," liet gisteren in een interview weten de spon soring met Roda te willen ver breken. American Legends is in opspraak gekomen door het IRT- onderzoek naar fraude en het witwassen van crimineel geld. Het bedrijf heeft van Levi kle ding te horen gekregen dat het het merk Levi's Kids niet meer mag voeren, en dat is de reden om de zaken te sluiten. Cocaïneverslaafde voetballer Paul Merson wordt niet vervolgd voor drugsbezit. Dit heeft de politie in St. Albans, Hertfords hire, bekendgemaakt. De spits van Arsenal en het Engelse elftal deed onlangs in de krant Daily Mirror een ophefma kende bekentenis over zijn drug sgebruik. Hij snoof per avond voor vierhonderd gulden aan co caïne. Hij bekende ook een zwa re gokker te zijn. Merson kreeg wel een justitiële waarschuwing. „Persoonlijk ben ik er helemaal niet blij mee. Allereerst vind ik dat de goede ploegen toch wel elk jaar komen en daarnaast kost die toelating ook nog eens achtduizend gulden extra. Dat betekent dus weer achtduizend gulden meer binnen halen. Het houdt niet op. En dat is een grote klus. Ik haal dat geld ge lukkig niet in mijn eentje bin nen. De kans dat ik in januari besluit om wat anders te gaan doen schat ik op tachtig pro cent," aldus Kramer. Denis Kramer was in het verle den al eens aan de wielervereni ging Zeeuws-Vlaanderen ver bonden in de sportcommissie en als ploegleider. Zijn naam wordt in de wandelgangen ook ge noemd als versterking voor het bestuur van de Zeeuws-Vlaamse vereniging. Kramer ontkent tot nu toe de overstap. „Ik heb in derdaad wat anders op het oog, maar ik kan daar nu niet over uitwijden. De beslissing valt in januari. Ik sta er verbaasd over dat dit nu al is uitgelekt," stelt Kramer. En toevallig vindt er in die maand een voorjaarsbijeen komst plaats van de wielerclub. Denis Kramer heeft zijn taak altijd met veel plezier voor het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend gedaan. „We hebben het voor zo'n tweedaagse niet over een klein bedrag. Er moet heel wat op tafel komen. Gelukkig zijn we er tot nu toe elk jaar nog in geslaagd om de zaak draaiende te houden. Maar nu onze wed strijd weer topcompetitie is houdt dat dus consequenties in." Dat de vrouwenwedstrijd wel eens in 1995 zou kunnen afval len bestrijdt Kramer. „Daar is nu nog niets over bekend. In januari valt ook daarover de beslissing. Dan moet besloten zijn of de wedstrijd op de vrou wenkalender moet komen." Indien de wegen van Het Wieler weekend en Kramer zich gaan scheiden, en wie gelooft daar niet in, zal er geen enkele rancu ne bestaan tegenover de be stuursleden van die meerdaagse. „Ik heb mijn werk altijd graag gedaan. Op een bepaald moment doe je dat werk zo lang, dat je soms wel eens een andere uitda ging aan wenst te gaan. Ik heb wat op het oog, maar nogmaals, ik wil daar nu niets over zeg gen." Het is geen geheim dat Kramer dit lopende seizoen niet meer alle vergaderingen zou wil len bijwonen. Een reden te meer om aan te nemen dat Terneuze- naar Kramer bezig is aan zijn laatste karwei voor Het Wieler weekend. Inmiddels wordt Kramer ge noemd als de nieuwe figuur om de public relations voor de wie lervereniging Zeeuws-Vlaande- ren te gaan behartigen. Een man met een dergelijke staat van dienst is daarvoor geknipt. „Geld binnenhalen van sponsors heb ik nooit als een zware taak gevoeld. Het ging eigenlijk alle maal vanzelf. Alleen sta je wel eens voor verrassingen als spon sors ineens afhaken. Dan moet je alternatieven hebben." Het Zeeuws-Vlaams Wieler weekend wil deze week het etap peschema bekend kunnen ma ken. De eerste etappe is nog een vraagteken. Twee jaar lang fun geerde Hulst als aankomstplaats van deze meerdaagse voor ama teurs en vrouwen. De gemeente Hulst wil wel in de buidel tasten, maar niet meer zo royaal als voorheen. „We hebben een be perkt budget. Ik heb de indruk dat ze Hulst toch wel graag zouden willen behouden als aan komstplaats," aldus Maurice de Burger van de gemeente Hulst. Intern gaat men bekijken hoe veel geld er op tafel kan komen Immers, in Hulst wordt op zon dag 18 juni ook al de Ronde van België ontvangen. Mocht Hulst niet meer interessant zijn dan wijkt Het Wielerweekend uit naar Terneuzen. „Die plaats staat dan hoog op het verlanglijstje, maar Hulst krijgt eerst de kans. Zo werkt dat nu eenmaal," aldus Ton van Oosten, voorzitter van de twee- Sas van Gent vraagt geen wielerkoers aan Van onze wielermedewerker Hoek - De Stichting Wielerpromotion Zeeuws-Vlaanderen wil opnieuw de kampioenschappen van Nederland in Klooster zande binnenhalen. In Woerden ligt een verzoek om de organisatie van de titelstrijd voor de jeugd op zich te mogen nemen, maar consul Henk Remijnsen dicht Kloosterzande deze keer weinig kansen toe. „Twee jaar achter elkaar een kampioenschap toegwezen krij gen komt bijna nooit voor. Ik denk ook met dat Kloosterzande deze keer in de roos schiet," aldus Remijnsen. Kloosterzande heeft zich ook opgegeven om een nieuwelingenklassieker te mogen laten verrijden. Samen met de Ster van Valkenisse zou er dan mogelijk een tweedaagse uit kunnen rollen. De opzet was een driedaagse, maar het vinden van de derde organisatie bleek een te groot probleem. Het wielercomité Sas van Gent zal opnieuw geen koers van de KNWU op de kalender laten no teren. „Alleen als Cadzand op een andere datum dan het eerste weekend in september gaat zit ten," licht Johan de Block van Het Sasse Wielercomité toe. Jammer voor Sas van Gent, maar Cadzand blijft op die da tum zitten. Dat houdt ook in dat Cadzand geen amateurkoers in het zomerseizoen laat verrijden. Dat werd geopperd tijdens de rennersbespreking onlangs in hotel Van Leuven in Klooster zande. Sas van Gent valt dus weer af. „We zullen een aantal verenigin gen buiten de wielersport dan maar eens een plezier doen," aldus De Block. Of daar ook alle geldschieters van weleer mee ge diend zijn is een tweede. De Block sluit niet uit dat ze in zee gaan met een Belgische hond voor een koers. Punt blijft dan dat er op die dag mogelijk ook een koers in Cadzand plaats vindt. Het aantal amateur C-wedstrij den volgend jaar zal ongeveer hetzelfde blijven. Kortgene heeft er als nieuwkomer een aange vraagd. De Omloop van de Braakman opent het wielerseizoen van de Zeeuwse klassiekers op zaterdag 1 april. Zondag 30 april wordt de Wim Hendriks Trofee verre den. De laatste in de rij is de Delta Toer op 8, 9 en 10 septem ber. De tijdrit in IJzendijke is nog onzeker. Het wielercomité wil daar eigenlijk vanaf, maar volgens organisator Bert van Gils is daar nog niets van be kend. „Mocht het zo zijn dat. IJzendijke afhaakt, dan wil ik' die tijdrit "toch in die plaats houden. Ik heb namelijk uitste kende contacten met de sponsors daar," aldus Van Gils. En juist het tijdstip van benaderen door Bert van Gils wekte wrevel op bij de IJzendijkenaren. Lamswaarde fungeert weer als aankomstplaats. Als voorwed strijd komt daar een nieuwelin- genkoers. Gent (anp) - In zijn poging voor het eerst de wereldbeker driebanden (BWA-versie) binnen te halen, treft Dick Jaspers vanavond in de eerste ronde van het slottoernooi in Gent zijn streekgenoot en qualifier Jan Arnouts. Jaspers, eerder dit seizoen win naar van de wereldbekertoer nooien in Istanbul en Halle, be gint het evenement in België met zes punten voorsprong op naaste concurrent Torbjörn Blomdahl uit Zweden. Blomdahl komt door zijn ge plaatste status pas voor het eerst in actie in de tweede ronde. Zijn tegenstander komt uit het duel tussen de Japanner Comori en de Nederlander Habraken. Als Jas pers, die de Zweed volgens het schema pas in de finale kan treffen, de openingspartij goed doorkomt, wacht hem de win naar van het treffen tussen de Duitser Kühl en Christ van der Smissen, net als Jaspers afkom stig uit St.-Willebrord. Uitslagen kwalificatieronde: Arn outs (Ned) - Hendrickx (Bel) 3-1 (gemiddelde 1,085/1,527), Broe ders (Ned) - Van Daalen (Ned) 3-0 (1,500/0,750), Van Uum (Ned) - R. Nicodem (Ned) 3-2 (1,228/0,701), Vredevelt (Ned) - Van de Berg (Ned) 3-1 (0,710/0,702), Habraken (Ned) - Gieskens (Ned) 3-2 (1,377/1,181).'

de Stem | 1994 | | pagina 11