DE STEM Matte tennispartijen in München Pijnlijk afscheid Kees Rijvers Hockeyers met "kiespijn' terug De negen levens van Willem van Hanegem Gloudemans WÊmmm UITSLAGEN standen -mg PSV verliest punt aan RKC in gênante vertoning V., Beatrijsweg 63, eg), 01620-54353. Odense zorgt voor sensatie B SPORTNIEUWS KORT SPOBTPRIJSVRAGEN TAFELTENNIS SCHAKEN Bogarde voor eerst bij selectie Ajax X 54 ruime vergoe- ium van 3000 [n toegankelijk erzekerden tot Id om de Tand perkende voor- krna geldt een Izekerden (en I (Studenten) 5) ontvangen ericht. zonwering/rolluiken kunststof en aluminium- ramen en deuren 49 - serres met schuifdak gevelprodukten bv Bredaseweg 106 Oosterhout 01620-55894 Sport hlünehen (anp/rtr) - Een pak I geld is er te verdienen, maar I pakkende partijen tennis wa- |ren er nog niet te zien. De [vier partijen van de eerste j van de Grand Slam Cup Ijn München kenden geen ver lossingen. Sampras, Becker, I Chang en Ivanisevic plaats ten zich voor de kwartfinales. [kampras had dinsdag haast. Hij 1 lersloeg Yzaga, de man die hem tijdens de US Open een halt toeriep, in twee korte sets. Dat het geen boeiende partij was, deerde de elfduizend Duitsers niet. Zij wachtten op de partij tussen Becker en Ferreira. De enige keer dat Becker aan de Grand Slam Cup deelnam, vorig jaar, betrad hij maar één maal de baan. Tegen Wayne Ferreira. De Duitse nummer drie van de wereld verloor dinsdag de eerste set met 7-5. De wraak kwam toch, via 6-4 en 6-3. „Vooraf lag de druk op mij, vanwege vorig jaar," sprak de winnaar. „Maar ik speelde goed. En heel lang zaam zag je dat de druk steeds meer op de schouders van Way ne kwam te liggen." Het publiek stroomde de Olym- piahalle uit voor een korte pau ze. In die korte pauze sloeg Mi chael Chang de Spaanse gravel- specialist Alberto Berasategui van de baan: 6-1 7-5. Chang verzekerde zich op die manier van 425.000 gulden en een wed strijd tegen de nummer één van de wereld, Sampras. De laatste partij van de avond, tussen Ivanisevic en Björkman, bracht evenmin spanning. De jonge Zweed had duidelijk het feest, na het behalen van de Davis Cup, nog in de benen, het hoofd en de armen. Björkman was met geen kanon wakker te schieten, zelfs niet door de zes tien aces van de Kroaat, die nu zijn vuurpijlen op Becker mag afschieten. Uitslagen eerste ronde: Sampras (VSt) - Yzaga (Per) 6-2 6-4, Becker (Dui) - Ferreira (ZAf) 5-7 6-4 6-3, Chang (VSt) - Berasategui (Spa) 6-1 7-5, Ivanisevic (Kro) - Björkman (Zwe) 6-4 6-2. poor Gerard Lukken I Eindhoven - Het vertrek van interim-coach Kees Rijvers Ibij PSV was er één van het pijnlijke soort. Nog niet eens (zozeer vanwege de gênante wedstrijd tegen RKC, die de IpSV'ers hem ter afscheid aanboden (2-2). Het pijnlijke ■zat hem meer in de onenigheid tussen hem en technisch (manager Frank Arnesen, die tijdens de persconferentie vol voor het voetlicht kwam. ^port^SpeJj ha nw. SKISCHOENEN, 1.4150,-. 01650-33894 ET DE RUIMTE EN BIEDT Z'N LUXE ERSON EN EN ALS USACHTIGE RUIMTE .ITER TEN DERDE SEAT TOLEDO. DE KOFFERRUIMTE EN TVOERINGEN. MET MOOI OM WAAR TE ENTE IN UW BEZIT SEAT DEALER- LOST DIT BEDRAG IN 4 GELIJKE LEUSDEN. TEL. 033-951550- [Rijvers stak na afloop zijn me- |.ung over de PSV-selectie niet onder stoelen of banken. De sa- I instelling klopt niet. PSV mist echte toppers. Het bereiken van [een plaats in het UEFA-beker- [mernooi zal een hele toer wor- den. Manager Arnesen - mede verantwoordelijk voor de samen- zelling van de selectie - zat zich achtbaar te verbijten. ,Ik heb altijd gezegd dat we tijd [nodig hebben," verklaarde hij timide. Om vervolgens keihard laten weten, dat Rijvers niet hoeft te rekenen op een andere I functie dan die van internatio- scout. De baan die hij al I had voor hij PSV als tussenpaus helpende hand toestak. En |dat terwijl de oefenmeester van meet af aan had laten doorsche meren, dat hij zich zou gaan bezighouden met de opleiding van spelers tussen 18 en 23 jaar. Breek me de bek niet open," I antwoordde Rijvers op de vraag i het nu zit met zijn plannen. De organisatie bij PSV irriteert hem mateloos. Zoveel werd gis- teren wel duidelijk. „Ik heb met t bestuur gesproken over mijn plannen en wacht nu op de ont wikkelingen," hget hij richting Arnesen. „Of er sprake is van [ten overdracht aan Advocaat? [,'ammer genoeg heb ik niet met I hem gesproken. Maar ik dacht tok niet dat het contact van mij soest uitgaan. Of ik mee ga naar [Spanje? Dat is me niet eens bevraagd." Advocaat maakt volgende week n Spanje voor het eerst kennis set zijn spelers gedurende een Lort trainingskamp. De twijfel [top er vanaf, toen Rijvers de I bijna ex-bondscoach gisteren [succes wenste bij zijn nieuwe werkgever. „Er zijn bij PSV pro- ilemen zat. Ook ik heb die niet hunnen oplossen. De selectie is [foot genoeg om twee elftallen Deformeren, maar het is geen I echte top. En er zit onrust in de iloeg. Waardoor? Dat zal zijn Mzaken wel hebben." En toen |?Jig de mond van Rijvers op |slot. zijn laatste wedstrijd liet de pfenmeester Meijer en Ronaldo [amen opdraven in de PSV-spits. Invallend, omdat hij zondag )g. na de uiterst schamele ver lening tegen FC Twente, had Kegd dat het duo niet samen in ffl elftal kon staan. Bij ontsten- Itenis van de geblesseerde Nilis J»as de basisplaats voor Meijer [ook weer niet zo verbazend. Al |»u het voor de hand hebben i als Rijvers Ronaldo aan l'bdrid (anp) - Het nietige Deen clubje Odense BK zorgde nsdag in de derde ronde van de J fFA-beker voor een geweldige Lnsatie. De Scandinaviërs won- 1-4 in het Santiago Bernabeu- pdion in Madrid van het mach- I® Real: 2-0. De zege bezorgde L Denen, die thuis met 3-2 "-den verloren, een plaats in de J Ogende ronde. [in' Madrid (Spa) - Odense (Den) 0-2 I'®)- 71 Pedersen 0-1, 90. Bisgaard |y.er Leverkusen (Dui) - Katowice li°l) 4-0 (4-0). 11 Schuster 1-0, 13. Ijy® 2-0, 15 Scholz 3-0, 28. Hapal |[irtna (Ita) - Athletic Bilbao (Spa) 4-2 21 Zola 1-0, 39 Baggio 2-0, 49 IJgio 3-0, 56. Vales 3-1, 65 Couto Tv5 Guerrero 4-2. li .z'° Roma (Ita) - Trabzonspor (Tur) I j (1-0). 25. Cravero 1-0, 73. Soner [JU5 Di Vaio 2-1 r^ntus (Ita) - Admira Wacker (Oos) I' U-0). 17 Ferrara 1-0, 73. Wimmer 86; Vialli 2-1. f jiJssia Dortmund (Dui) - Deportivo poruna (Spa) 3-1 (0-0, 1-0). 50. Zore 1; 102 Alfredo 1-1, 115 Riedle 2-1, Kicken 3-1. IP'aatst voor de kwartfinales: Bayer IlerItUsen. Borussia Dortmund, 5e> Parma, Lazio, Juventus. de kant had gelaten. Het was werkelijk beschamend wat de dure Braziliaan ook gisteren weer liet zien tegen RKC. Er kwam geen bal goed op zijn schoen, laat staan dat die er goed vanaf kwam. In deze vorm zal de 18-jarige Zuidamerikaan zitvlees gaan kweken onder het bewind van Diek Advocaat. Toch was het zo mooi begonnen. Vanaf de hoek van de zestien meter vuurde Boudewijn Zenden al in de achtste minuut de bal strak in de verre kruising. Het Eindhovense publiek ging er verwachtingsvol voor zitten, maar kwam bedrogen uit. PSV zakte daarna af tot een onthut send laag niveau. RKC werd in de eerste helft zelfs de gevaar lijkste ploeg. De Waalwijkers kwamen volledig verdiend op gelijke hoogte door Streppel, die in de 25e minuut scoorde uit een scrimmage. En als Petrovic het hoofd wat koeler had gehouden, zouden de Eindhovenaren zelfs met een achterstand zijn gaan rusten. Diep in de tweede helft leek het geluk PSV opnieuw toe te la chen. Net als afgelopen zondag in Enschede. Een voorzet van Hoekstra (in het veld gekomen voor de zwakke Pahlplatz) be reikte Zenden, die zwaar gehin derd toch 2-1 achter doelman Vonk hamerde. Het laatste woord was echter aan RKC, dat in de slotfase stevig aandrong. In de voorlaatste minuut vloerde Van der Gaag de doorgebroken Muller, ten koste van een gele kaart en een strafschop. Dechei- ver scoorde onberispelijk en bracht daarmee toch een recht vaardige uitslag op het score bord: 2-2. PSV - RKC 2-2 (1-1). 8. Zenden 1-0, 25. Streppel 1-1, 81 Zenden 2-1, 88. Decheiver 2-2 (strafschop) Scheids rechter: Wegereef. Toeschouwers: 23.500. Gele kaarten: Meijer, Van der Gaag (PSV), Streppel, Schreuder (RKC). PSV: Waterreus; Faber, Valckx en Van der Gaag; Pahlplatz (58. Hoekstra), Linskens, Van der Doelen (46. Vampe- ta) en Numan; Meijer, Ronaldo en Zenden. RKC: Vonk; Hutten, Schreuder, Strep pel en Van Haaren; Petrovic, Brands en Ten Hag; Van Rijswijk (63. Muller), Decheiver en Petta. gg f f Jacques Brinkman laat zijn kinderen de zilveren medaille zien. FOTO ANP Amsterdam (anp) - Dinsdagochtend, elf minuten over zeven. De KL 844 uit Sydney landt op Schiphol. Aan boord bevindt zich de Nederlandse WK- hockeyploeg. Een kleine tweehonderd mensen wachten hen op. Tegen half acht klinkt er applaus. De spelers verschijnen, sjouwend met tassen en knuffelbeesten. Er hangt een uitgela ten sfeer. 'Zilver voor een gouden ploeg', staat er op een spandoek. Jacques Brinkman komt in een hoekje bij van de lange vliegreis. „Deze ontvangst scheelt nogal met die van vier jaar geleden. Toen was het goud en nu zilver. Wanneer je op de Olympische Spelen zilver wint, is dat mooi. Op een WK telt alleen het goud." Brinkman kan zijn verhaal niet afmaken. Het lintje van zijn medaille breekt. De zilveren medaille valt op de koude Schip- hol-vloer. Alsof het zo moest zijn. Het gezelschap verplaatst zich naar het Hilton-hotel. In de gangen liggen trossen oranje en zilveren ballonnen. Kinderen rennen rond. Oranje-spelers storten zich op pepernoten en banketstaaf. Twee ban- ketbakkkers brengen een grote oranje taart binnen. Aanvoerder Mare Delissen snijdt de taart aan. Het is feest. Op een korte persconferentie gaat het er wat serieuzer aan toe. Bondsvoorzitter Wim Cornelis, coach Roelant Oltmans en aanvoerder Mare Delissen tonen zich te leurgesteld. Oltmans is desondanks strijd lustig: „Er zit absoluut nog rek in deze ploeg. Op de Olympische Spelen van 1996 nemen we wraak. Dat is de plek om wel het allerhoogste te bereiken." De bondsvoorzitter laat er geen twijfel over bestaan dat de hockeybond met Olt mans verder wil. „Op korte termijn gaan we rond de tafel zitten. De kortst denkbare verbintenis is tot en met de Olympische Spelen in 1996. Maar we denken aan een langduriger contract. Het door ons georga niseerde WK in Utrecht van 1998 komt daarbij zeker aan de orde." In het feestzaaltje worden ondertussen de laatste stukken taart opgegeten. Floris-Jan Bovelander en Jeroen Delmee, die de straf- ballen misten, gaan samen op de foto. Ze lachen. Als hockeyers met kiespijn. Dat wel. Door onze redacteur Chris van Nijnatten BINNEN TWEE weken incasseerde Feyenoord in drie pittige nederlagen twaalf treffers. En tussendoor deed de club zijn boegbeeld John de Wolf voor een vriendenprijsje over aan Wolver hampton Wanderers. Om het vertrek van Kindvall zijn minder tranen naar de Maas gevloeid. Hoewel er ook van kro- kodilletranen sprake was, zit de eerst verantwoordelijke voor dit alles, trainer Willem van Hanegem, nog steeds stevig te paard. Alleen Johan Cruijff kan zich zulke avonturen veroorloven. Mogelijk mag ook Otto Rehhagel bij Werder Bremen, waar hij sedert 2 april 1981 oefenmees ter is, iets dergelijks ongestraft laten passeren. Verder is er geen enkele trai ner op topniveau bestand tegen ontwik kelingen, zoals die zich rond Feyenoord voltrekken. Er is dus iets vreemds aan de hand in Rotterdam-Zuid. Moet Willem van Hanegem eigenlijk wel gestraft worden? Natuurlijk niet. Waar blufpokeraar De Wolf al een eervol afscheid in vele bedrijven ten deel valt, daar verdient Van Hanegem zeker een oceaandiep respect. Hij blijft de trainer, die met een niet van talent bulkende selectie in de lente van 1993 landskam pioen werd. Leefde Ossip Zadkine nog, dan was-ie al lang aan het werk gezet voor nóg een standbeeld in Rotterdam. Mét hart overigens, en kromme poten, maar dit terzijde. Van Hanegem moet het hele seizoen al alle zeilen bijzetten om Feyenoord enigszins op koers te houden. De uit schakeling van Werder kwam hem daar bij als geroepen. Zijn spelers lieten hem na die heldendaad in Bremen echter zakken. Het team is weer net zo weinig een team als aan het begin van het seizoen, toen Feyenoord aan intern ge donderjaag ten onder dreigde te gaan. De kaartkwestie tussen De Wolf en Witschge was toen de luid tikkende tijdbom onder de spelersgroep. Van Hanegem heeft die affaire meester lijk opgelost. Toen hij lucht kreeg van een aanstaande publicatie over het vals spel van zijn aanvoerder, lag hij net zelf onder vuur. Een groot deel van zijn spelersgroep zou helemaal op hem uitge keken zijn, zo werd er geschreven door een journalist die als betrouwbaar be kend staat. Daarnaast wist de Feye- noord-trainer als voetbaldier pur sang, dat de sluwe voorzitter Van den Herik weieens Thijs Libregts als directeur aangesteld kon hebben om zelf met schone handen van het fenomeen Van Hanegem af te komen. Het conflict tus sen die twee, de trainer en de directeur, was immers zo voorspelbaar als het weer in de Sahara. Maar de onbereken bare Van Hanegem, meer dan waar schijnlijk gesouffleerd door een media deskundige uit de voetbalpraktijk, richtte zich op en sloeg van zich af. Door in de publiciteit de strijd met Libregts te winnen, kreeg hij impliciet zijn voorzitter weer aan de leiband. Tegelijkertijd sloot hij een pact met De Wolf. In de eerste plaats omdat-ie het niet kon aanzien dat het gezin De Wolf zou lijden onder een uitglijder van vader De Wolf. In de tweede plaats kon Van Hanegem wel wat steun gebruiken. Zijn strategie pakte goed uit, omdat hij ook de meeste media aan een touwtje heeft. De kaart-affaire werd her en der uitgelegd op een manier alsof er een paar verslaggevers vals hadden gespeeld in plaats van De Wolf, Libregts kreeg een enkele reis naar Griekenland, de schrijver over de spelersopstand werd figuurlijk zwaar beschadigd, Van den Herik ging pal voor zijn trainers staan en Feyenoord kegelde Werder met veel geraas uit de Europa Cup. Willem van Hanegem is als de kat met negen levens. De sublieme nummer tien van weleer heeft zich onsterfelijk ge maakt door volstrekt onafhankelijk van welke trainer dan ook zijn eigen weg te kiezen. Zelfs Ernst Happel kreeg geen greep op hem. Van Hanegem verdween van menig toneel om er steeds weer terug te keren. Wie hem uit zijn speler- stijd kent, zal hem daarom moeilijk kunnen laten vallen. Als oefenmeester heeft hij echter niet alle leidsels meer zelf in de hand. Dat maakt hem cynisch, omdat het zijn onafhankelijkheid aan tast. Het is interessant te zien hoe Van Hane gem zich door het huidige crisisje heen slaat. „Kijk, als ik zelf schuldig aan die nederlagen was geweest, dan had ik de hand in eigen boezem gestoken. Maar wat kan ik eraan doen?" Aldus sprak de coach maandagmiddag om vervolgens wederom enkele van zijn spelers verbaal onder handen te nemen. Een dag eerder, na Feyenoord-Vitesse, had hij straf maatregelen aangekondigd. Op maan dag realiseerde hij zich echter dat zoiets wat moeilijk ligt met de eerstvolgende wedstrijd pas over twaalf dagen op de agenda. Een andere trainer zou voor minder publicitair afgeschoten zijn. Nu De Wolf weg is, hij mocht gaan van zijn beschermheer, is het wachten op hoe de pikorde bij Feyenoord zich her stelt. Wie wordt de nieuwe leider? Peter Bosz misschien? Blijft de aanpak van Van Hanegem aanspreken, ook nu het regime De Wolf passé is? Waarschijnlijk wel, want bij conflicten vindt Van Ha negem zijn steun op cruciale momenten op de juiste niveau's. De charmante onafhankelijkheid heeft plaats gemaakt voor een berekenend gebruik maken van andere betrokkenen. Wie negen levens heeft, overleeft altijd. Dat weet ook Van den Herik, die trouwens als voormalig geldschieter nog teveel miljoenen gul dens van de club tegoed heeft om, net als Wim Jansen, op de vlucht te slaan sioor het alles verpletterende charisma van Willem van Hanegem. Feyenoord Is nu Van Hanegem en iedereen weet dat. WOENSDAG 7 DECEMBER 1994 DEEL Zware loting voor volleyballers Lausanne - De Nederlandse volleyballers spelen volgend jaar in de World League minimaal weer vier keer tegen de grote rivaal Italië. De loting voor de editie van 1995 koppelde Nederland in één groep aan wereldkampioen Italië, Bulgarije en Griekenland. Nederland speelt zijn eerste wedstrijden in het weekeinde van 19 tot en met 21 mei thuis tegen Griekenland. De confrontaties met de Italianen staan in de weekeinden van 2 tot en met 4 juni en 23 tot en met 25 juni op het programma. Net als in voorgaande jaren spelen de ploegen in de poule twee uit- en twee thuiswedstrijden tegen iedere opponent. De nummers één en twee van de poule plaatsen zich voor de finaleronde, die van 4 tot en met 9 juli in Brazilië plaats heeft. Wedstrijdschema: 19-21 mei Nederland - Griekenland; 26-28 mei Bulgarije - Nederland; 2-4 juni Nederland - Italië; 9-11 juni Nederland - Bulgarije; 16-18 juni Griekenland - Nederland; 23-25 juni Italië - Nederland. Opnieuw Chinees dopinggeval Londen - De wereldzwembond (FINA) heeft dinsdag bekendge maakt, dat opnieuw een Chinese sporter is betrapt op het gebruik van dope. De FINA wilde niet zeggen of het om een mannelijke of vrouwelijke zwemmer gaat. Hij of zij is, in de aanloop naar de Aziatische Spelen, buiten de wedstrijden om gecontroleerd. Over de strafmaat heeft de FINA zich nog niet gebogen. Dat gebeurt vandaag. Dan wordt ook de identiteit van de zondaar bekend. Monaco wint achter groene tafel Parijs - Monaco heeft met succes het resultaat van de uitwed strijd tegen Bastia aangevochten. De club uit het Prinsdom speelde eind november, voor de Franse voetbalcompetitie, op het eiland Corsica 2-2. De tuchtcommissie kende Monaco dinsdag de overwinning toe. Monaco leidde vlak voor de pauze met 2-0, toen Bastia-suppor- ters het veld bestormden. Na een onderbreking van twintig minuten werd de wedstrijd hervat en kwam Bastia terug tot 2-2. Monaco ging tegen de uitslag in protest, met voornoemd resultaat. Rottier tweede op plaatsingslijst Den Haag - Miriam Oremans en Jacco Eltingh zijn voor het nationale Masters-tennistoernooi, van 13 tot en met 18 decem ber in Amsterdam, als eerste geplaatst. Bij de vrouwen staan Kristie Boogert en Stephanie Rottier respectievelijk tweede en derde in de rangschikking, bij de mannen nemen Paul Haarhuis en Jan Siemerink die plaatsen in. Bekendste afwezigen zijn Brenda Schultz (aan rust toe na de internationale Masters in New York), Richard Krajicek (vakan tie) en Sjeng Schalken, die zich volgens een mededeling van de tennisbond per abuis voor een toernooi in Tsjechië heeft ingeschreven. De deelnemers, in volgorde van plaatsing, zijn: Vrouwen: Oremans, Boogert, Rottier, Vis, Bollegraf, Muns-Jagerman, Basting, De Weille, Kamstra, Niemantsverdriet, Wegink en Van den Berg. Mannen: Eltingh, Haarhuis, Siemerink, Wibier, Kok, Wassen, Bok, Feenstra, Kempers, Belgraver, Van Scheppingen en Groen. Honkballers houden poot stijf Atlanta - De stakende Amerikaanse honkballers blijven recht tegenover de eigenaars van de clubs staan. Dat bleek tijdens de eerste dag van een bijeenkomst van 78 bekende spelers in Atlanta. De spelers, die koppig weigeren tfffk maar een duimbreed toe te geven aan de eis van de eigenaars om een maximum-salaris in te voeren, gebruikten gespierde taal. „De kans is groot dat we ook in 1995 niet spelen," zei Bob Scanlan, pitcher van de Milwaukee Brewers. „We geven nooit toe aan de eigenaars. Al betekent dat misschien helemaal nooit meer spelen." Jeroen van Dijk in groep A Bangkok - Jeroen van Dijk is voor de Grand-Prixfinale badmin ton in Bangkok, die vandaag begint, in groep A ingedeeld met de Indonesiërs Joko Suprianto en Fung Permadi en de Chinees Dong Jiong. Van Dijk is de eerste Nederlandse speler in de historie, die het lucratieve eindtoernooi van het Grand-Prixcircuit heeft bereikt. De eerste twee van elke groep plaatsen zich voor de volgende ronde. Gigantisch aanbod voor Baresi Milaan - De Japanse profvoetbalclub Yokohama Flugels heeft Franco Baresi, voormalig Italiaans international en bezig aan zijn laatste seizoen bij AC Milan, een aanbod gedaan om van 1 augustus 1995 tot 31 december 1996 voor de club te spelen. De Japanse club biedt Baresi een salaris van 6,6 miljoen gulden voor die 17 maanden. Overwinning van reserves RBC Eindhoven - In de eerste divisie A van de competitie voor tweede elftallen wonnen de reserves van RBC gisteravond in Eindhoven met 0-3 van de gelijknamige ploeg. Bij rust was de stand nog 0-0. Joris Fiers zette de Roosendaalse ploeg, die lange tijd het beste van het spel had, na rust met twee doelpunten op voorsprong. De derde treffer werd gemaakt door John Rommens. Uitslagen eerste divisie A: Helmond Sport - MVV 1-7, TOP - VW 2-0, Dordrecht'90 - Den Bosch 3-2, Excelsior - NEC 0-1, Eindhoven - RBC 0-3. Toto 48 Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 5 winnaars, f. 2.169,40, derde prijs: 89 winnaars, f. 304,60. Europese Superliga, mannen, halve finales, eerste wedstrijd Kopenhagen: Zweden - Denemar ken 4-1 (Haakansson - Bentsen 2-1, Lindh - Hauth 2-0, Kadiri - Monrad 2-0, Lindh/Kadiri - Bentsen/ Hoegsberg 1-2, Lindh - Bentsen 2-0). Doncaster: Engeland - Duitsland 1-4 (Chen - Prause 2-1, Syed - Rosskopf 0-2, Prean - Franz 0-2, Prean/Cooke - Franz/Wosik 0-2, Chen - Rosskopf 1-2). Moskou, Olympiade Mannen, zesde ronde: Nederland - Litouwen 2-2 (Timman - Rozentha- lis V2-V2, Piket - Malisauskas V2-V2, Van Wely - Kveinijs 0-1, Van der Wiel - Rionele 1-0), Argentinië - Rusland II 2-2, IJsland - China 2-2, Joegoslavië - Oekraïne 2-2, Bulga rije - Rusland I 2V2-V/2, Duitsland - Estland V/2-2V2, Spanje - Kroatië 2V2-V/2, Roemenië - Hongarije IV2-2V2, Wit-Rusland - Polen 2V2-V/2, India - Bosnië-Herzegowina 0-4. Stand: 1. Nederland en Rusland II 17 punten, 3. Litouwen, Bulgarije en Bosnië-Herzegowina I6V2. Vrouwen, zesde ronde: Nederland - Wit-Rusland 1-2. Amsterdam - Winston Bogarde zit voor het eerst bij de selectie van Ajax. De deze zomer van Sparta overgekomen speler kampte de voorbije maanden voortdurend met een enkelblessure, maar is sinds twee weken geheel blessurevrij. Behalve Bogarde voegden gisteren ook Tarik Oulida en John van den Brom zich bij de dertien spelers die zich in Egmond aan Zee voorbereiden op het treffen van vanavond met AEK Athene in de Champions League. Alle drie spelers deden gisteravond nog mee in het duel van Ajax 2 met FC Utrecht 2. AEK moet het vanavond stellen zonder een aantal dragende spelers. De al uitgeschakelde Grieken missen laatste man Manolos en Karagiannis wegens een schorsing. Saveski en waarschijnlijk ook Sabanadjovic moeten wegens blessures verstek laten gaan. Vermoedelijke opstellingen: Ajax: Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard, F. de Boer, R. de Boer, Litmanen, Seedorf, Finidi, Kluivert, Overmars. AEK Athene: Atmadzidis; Agorogiannis, Koutoulas, Papadopoulos, Kassapis, .Kostis, Vlachos, Kostenoglou, Tsartas, Borbokis, Saravako's.

de Stem | 1994 | | pagina 9