it? Aanklacht tegen hoofdofficier 7,5% ntsen inten Grootscheepse fraude bij taxibedrijven 06-0331 Tilburg hield bijstandsmiljoenen in de knip Strafpleiters: Vrakking stelt advocatuur in kwaad daglicht Stille diplomatie Operatie Panda moet laatste 1000 dieren redden Nieuwe aanhoudingen in groot fraude-onderzoek Officieren extra beveiligd BINNENLAND A3 Moordenaar Heijn naar tbs-kliniek DE STEM COMMENTAAR Tijdelijk aanbod VSB'BANK Eeuwig zonde is GRATIS GELD te laten liggen HELPEN WE MEE DE KERSTBOOM OPTUIGEN OF 6AAN WE MAAR EVEN ONGESTOORD GENIETEN? BINNENLAND KORT BER 1994 AI estigt dit. Via zijn ster laat hij weten commentaar te leve- t zijn commissie het brengt. Dat moet voor 95 gebeurd zijn. leid is binnen het ka alleen een zaak van he Zaken, maar ook e én Volksgezondheid/ "VS). Woordvoerders nisteries benadrukken binet nog geen stand- t over de behendig- n met kleine prijsjes, jd tussen de departe- hun ministers is nie „Als Wijers voor is hij een probleem mei ster Borst," geeft een ster van VWS reeds etje. „Wij proberen ing te voorkomen, nomische Zaken ziet ls een bron van inkom- ders van de verkapte roeren zich nu reeds discussie. wijst gokverslavings- e T. de Vos op de ge- traditionele speelauto- leidt jongeren in de tot het wagen van een at lokt verslaving uit zijn we dat tegenge- us De Vos. „Maar de tomaat is nog geraffi- ïe ziet er niet eens uit nsspelautomaat, maar en." ster R. Schaeffer van nte Raamsdonk heeft voor het initiatief van matenbranche. Maar het kabinet de kasten ten op de markt, dan BKP's de Raamsdonkse broodjes- en buurt- et binnenkomen, e kasten introduceer je het gokelement in de- aldus Schaeffer. „Het t te doen om het pesten odjeszaken, maar de leert dat naleving van in die droge horeca 'k is." "Ste regel in dit ver- e leeftijdsgrens van 18 r beneden gokken ver- „Ook met een 'klein blijft hier een risico voor de jeugd, een e groep. Wij zullen ons ~rom niet versoepelen." DE STEM WOENSDAG 7 DECEMBER 1994 in 1992 als zijn naaste Washington haalde, was eringsbankier bij Gold- Het Congres zal zijn probleemloos aanvaar- n 'creatiever' econoom verwachten waarne- idswijzigingen van de inanciën. r uit dat nog andere ashington in het ver- Post zal minister van g aftreden om het hoofd erverkiezingscampagne' twee jaar geleden als itische Partij een van de luccesvolle stembusstra- zou niet het geval zijn, de verdachte en/of zijn het misdrijf van heling dheling ten laste kan gelegd. Bij heling kan vorden vervolgd die een rwerft of voorhanden tarvan hij weet dat het lisdrijf is verkregen. :ling doet zich voor als een goed verwerft of len heeft waarvan hij rwijs moest vermoeden, door misdrijf verkregen dent van het Amster- lof heeft zaterdag de -zij het niet diep- ondervraagd naar zijn nheid bij de diefstal van es, waarop die gevoelige ie zou zijn vastgelegd, ontkende in alle toon- waarheid sprak of niet, ilijkheid dat hij en zijn t zich met betrekking tot pies en de daarop vastge- gevens op zijn minst aan ding hebben schuldig blijft overeind. De pro- jeneraal Manschot daar op de zitting van zaterdag even melding lar ging er niet diep op zaak dat deze mogelijk- :ieus, bijvoorbeeld in een oces tegen een advocaat, jetoetst. Een dergelijk ge- (schuld)heling heeft zich Nederlandse rechtspraak >it voorgedaan. Het is het :n waard. Amsterdam (anp) - Uit on derzoek bij twintig taxibe drijven in Amsterdam, is ge bleken dat zij op grote schaal hebben gefraudeerd. Het gaat om een bedrag van circa tien miljoen gulden. De verwachting is dat het frau- debedrag nog hoger uitpakt als over een maand het onderzoek van het Regionaal Interdiscipli nair Fraudeteam (RIF) is afge rond. Het team nam in april dit jaar de administratie van de twintig loondienstbedrijven in beslag. De verdenking was dat zij voor minimaal enkele tonnen hadden gefraudeerd. Nu is dui delijk dat het om miljoenen gaat. Het gaat onder meer om belas tingontduiking, niet afdragen van premies aan bedrijfsvereni gingen en onterecht ontvangen uitkeringen. Onderzoek van de administratie heeft inmiddels opgeleverd dat 40 procent van de 3.000 chauffeurs die in de afgelopen jaren voor de bedrij ven werkten, daarnaast een uit-, kering kreeg. Justitie gaat daar elf personen voor vervolgen. Bij 80 procent van de bedrijven bleek de administratie niet in orde. Het ontduiken van belas tingen en premies varieerde per bedrijf van enkele tonnen tot een miljoen gulden. Niet betaalde premies en belastingen worden alsnog gevorderd, plus een even tuele boete. Van de taxibedrijven verpachtte 40 procent de vergunningen ille gaal. Bij het onderzoek zijn valse boekhoudingen ontdekt die naar buiten de schijn ophouden dat het taxibedrijf de vergunningen niet verpacht. Er werden fictieve loonstaten en valse inkomsten verklaringen opgemaakt ten be hoeve van de sociale dienst, om op die manier een bijstandsuit kering te krijgen. Ook is gebleken dat het besturen van een taxi een gewilde bijbaan is voor ambtenaren en semi- overheidspersoneel. Ruim hon derd chauffeurs bleken ook bij het Rijk of de gemeente Amster dam te werken. Taxibelangen Nederland is blij met het onder zoek. „Wij zijn zeer verheugd dat eindelijk is blootgelegd dat de goedbedoelende taxi-onder nemers een oneerlijke concur rentiestrijd moeten leveren tegen overheid en zogenaamde colle ga's." De VVD heeft aan minister Jor- ritsma (Verkeer) en Melkert (So ciale Zaken) vragen gesteld over de fraudekwestie. Den Haag (anp) - De Haagse strafpleiter mr. G. Spong wil, samen met andere bekende strafrechtadvocaten, een aanklacht indienen tegen de Amsterdamse hoofdofficier van justitie, mr. J. Vrakking. Deze uit, volgens Spong, onge nuanceerde verdenkingen tegen de balie (de verzamelde advoca tuur) als zou deze met topcrimi nelen onder één hoedje spelen. Spong: „Als Vrakking concrete :erdenkingen heeft, moet hij een advocaat laten vervolgen of een klacht indienen bij de Deken van de Orde van Advocaten. Maar hij kan niet zomaar roepen dat advocaten niet zuiver op de graat zijn. Dat schaadt de advo catuur." Spong is raadsman van de Am sterdamse advocaat mr. O.H., die vrijdag in Amsterdam te recht staat voor betrokkenheid bij een grote drugorganisatie. Met die zaak zou justitie willen aantonen dat advocaten niet al leen behulpzaam zijn bij drug handel, maar daar tot hun nek toe inzitten. „Dat justitie een of twee of desnoods vijf advocaten vervolgt voor mogelijke strafba- Den Haag (anp) - Ferdi E., de ontvoerder en moordenaar van Ahold-topman Gerrit- Jan Heijn, mag vervroegd worden overgeplaatst naar een tbs-kliniek. Zijn raads man mr. W. Anker heeft dat van de minister van Justitie vernomen. Het Meijers Insti tuut in Utrecht beslist bin nenkort voor welke inrich ting E. in aanmerking komt. Waarschijnlijk wordt dat de Van Mesdagkliniek in Groningen. Op dit moment verblijft hij in de gevangenis in Scheveningen. In 1 veroordeelde het gerechts in Amsterdam de moorde naar tot twintig jaar gevangenis straf en tbs. Gewoonlijk wordt een gedetineerde op de wacht lijst voor een kliniek geplaatst na het uitzitten van tweederde van de straf. E. heeft eenderde achter de rug. De gronden van het besluit van justitie worden niet openbaar gemaakt. „Blijkbaar voldoet mijn cliënt aan de voorwaar den," aldus Anker. Ferdi E. sprong volgens hem een gat in de lucht. E. heeft naar verwachting een behandeling van minstens acht jaar nodig. re feiten, betekent nog niet dat de hele advocatuur niet integer is." Aanleiding tot de verdachtma kingen van Vrakking zijn de computerbestanden die zijn ge stolen uit de woning van de Amsterdamse officier van justi tie mr. Valente. Via de pers wor den deze stukken openbaar ge maakt en bovendien gebruiken advocaten ze maar al te graag om aan te tonen dat de politie geheimzinnig werkt en ongeoor loofde werkwijzen toepast. Op sporingsmethoden als inkijkope raties worden niet vastgelegd in processen-verbaal, waardoor noch de advocaten, noch de rechters inzicht hebben in wat de politie doet. De Amsterdamse raadsheer mr. Willems, voorzitter van de straf kamer bij het gerechtshof die de meeste van deze grote zaken rond drughandel bekijkt, beval vorige week zaterdag dat de po litie die werkmethoden maar eens duidelijk en openbaar moet maken. Daarmee werd een schot voor de boeg gegeven ten aan zien van de parlementaire en quête die hierover wordt gehou den. Bij alle onrust over gestolen jus titieel materiaal blijft de Orde van Advocaten, waarbij alle 8000 advocaten zijn aangesloten, redelijk rustig. Hoewel de be roepsgroep van de Amsterdamse hoofdofficier ook een veeg uit de pan kreeg - advocaten die ge bruik maken van gestolen mate riaal zouden zich schuldig ma ken aan heling - is daar toch alle begrip voor een dergelijk stand punt. Deken van de Orde mr. T. de Waard: „Het Openbaar Ministe rie maakt zich grote zorgen en terecht. Maar wij zijn het niet eens met de verdenking dat de advocatuur zich schuldig zou maken aan heling bij het gebrui ken van gestolen informatie. Wanneer advocaten dank zij dat materiaal, dat op een oneigenlij ke manier verkregen is, tot de conclusie komen dat de politie illegale, ongeoorloofde opspo ringsmethoden gebruikt, dan is het in het belang van de cliënt dat materiaal te gebruiken." De Waard tekent daarbij wel aan dat advocaten nooit gestolen materiaal kunnen en mogen ge bruiken als zij dat rechtstreeks toegespeeld krijgen. Het Wereldnatuurfonds is gisteren de Operatie Panda gestart om de laatste 1000 in het wild levende pandaberen te redden. Met de actie hoopt de organisatie in Nederland op korte termijn 1 miljoen in te zamelen. Het startsignaal werd gisteren in Amsterdam gegeven, waar kinderen aan een kaart van China draaiden. Daarop lag groene verf, zodat symbolisch het leefgebied van de panda's uitgebreid werd. Totaal is er 34 miljoen dollar nodig om de reuzenpanda te beschermen. Het WNF stelde in samenwerking met de Chinese regering een plan op om het dier in het wild te behouden. Dat bestaat onder meer uit het uitbreiden van het aantal reservaten. Daarnaast gaat China harder optreden tegen stropers. China betaalt mee aan de actie, het WNF hoopt verder geld te krijgen uit fondsen van de Wereldbank, de VN en de Europese Unie. foto anp Van onze verslaggever Veldhoven - Er zijn gisteren drie nieuwe verdachten aange houden in het omvangrijke Limburgs-Brabantse onderzoek naar fraude en smeergeld en het mogelijk witwassen van criminele gelden. Het gaat om drie ondernemers, een 42-jarige Eindhovenaar, een 47-jarige man uit Oosterhout en een 46-jarige Nederlander uit het Belgische Eigenbilzen. Het onderzoek, onder leiding van het Interregionaal Recher cheteam Zuid-Nederland, spitst zich voorlopig toe op de faillisse menten van een Geleens aanne mingsbedrijf en een Heerlens kledingbedrijf. Zij zouden rond hun faillissementen hebben ge fraudeerd via bedrieglijke bank breuk. De 42-jarige Eindhovenaar die gisteren werd aangehouden, is financieel deskundige bij het Eindhovense bedrijf Maconed BV. De man had zich indertijd bij het Geleense aannemingsbe drijf Diederen BV laten inhuren als crisismanager. In juli van dit jaar ging deze aannemer onder verdachte omstandigheden fail liet. De twee andere verdachten maakten deel uit van de directie van de Heerlense kledinghande- laar BC Venture, die in januari 1993 failliet ging, eveneens on der twijfelachtige omstandighe den. (ADVERTENTIE) Vaste Termijn Deposito looptijd 1 C5 jaor. Wanneer u nu minimaal f 10.000,- vastzet voor een periode van 10 jaar ontvangt u 7,5 rente per jaar. Aanbod geldig t/m 16 december 1994. <om langs of bel grati Daar kom je verder mee. Toestand Bernhard blijft zorgelijk Den Haag (anp) - Prins Bern hard herstelt nog steeds onvol doende van de longontsteking die hij ruim een week geleden opliep. De behandelende artsen hebben daar zorgen over. Dat maakte RVD-directeur Van der Voet gisteren bekend. Volgens Van der Voet worden nieuwe medicamenten gepro beerd om de longontsteking nü eindelijk onder de knie te krij gen. De prins lijdt al meer dan een week aan de longinfectie. Die kreeg hij nadat in het Aca demisch Ziekenhuis in Utrecht bij hem een tumor uit de darmen werd verwijderd. De prins herstelt goed van de operatie, maar in de longontste king heeft hij nu al twee keer een terugslag gehad. Volledig herstel zal daarom een langduri ger zaak worden dan aanvanke lijk werd aangenomen. WIE MET de grote mensen mee mag praten, moet zich een «olwassen toon eigen maken. Premier Kok is nog niet zo ver. Hij wbaasde zich op de CVSE-bijeenkomst in Boedapest over de eme toon van Boris Jeltsins reactie op de plannen van de Navo ju zijn grenzen te verleggen naar het oosten. Kok is naïef. Russen gaan zelden grote woorden uit de weg, had «der die wel eens contact gehad heeft met Moskou hem kunnen 'Wellen. Maar dat is niet het grootste bewijs van Koks onwen nigheid. p© politieke en economische situatie in Rusland is weinig stabiel, «der die de kranten leest, weet dat. Aan de ene kant bedreigen uitra-nationalisten de democratie, aan de andere kant hebben de Machthebbers rekening te houden met conservatieve elementen 'J|t de kring van het militair-industrieel complex die de teloor- 3ang van het systeem en van de vroegere Sovjetmacht met lede °9en aanzien. Als beide groeperingen de handen ineen slaan is •rvan enige democratie geen sprake meer. wis Jeltsin heeft met deze beide stromingen rekening te ™uden. Een Navo, de vroegere erfvijand, die zijn tenten aan de l'enzen van Rusland wil opslaan is een bedreiging voor Jelstins •'enwichtskunst. Niet zozeer in militair opzicht als wel in ueologisch. Het bewijs dat Rusland niet meer meetelt, is net "er de grenzen van het rijk te vinden. Zo'n demagogisch 'wtenkansje laten Jeltsins tegenstanders zich natuurlijk niet joigaan. 'e' daarbij op dat de CVSE een gezamenlijke vredesmacht wil «uren naar Nagorno-Karabach, het gebied waar Armeniërs en jMri's elkaar nu al tijden bevechten, en het is duidelijk dat 'Bitsin wel grote woorden moet gebruiken. Nagorno-Karabach -«hoort tot de klassieke invloedssfeer van Moskou en het spreekt vanzelf dat het Russische regime niet zonder gezichtsverlies «n interventie door derden kan toestaan. J°k, en anderen, hadden er beter aan gedaan begrip te tonen "°or de Russische gevoeligheid. De ontspanning is daarmee «eer gediend dan met breed in de publiciteit uitgemeten wijzen van eigen krachtdadigheid. Het betekent niet dat ï™en-Europa niet een band met de Navo kan aangaan of dat jporno-Karabach aan Moskou alleen overgelaten moet worden. Plannen hadden alleen beter in stille diplomatie voorbereid Van onze verslaggever Tilburg - Een veel te strak beleid, een handboek dat als bijbel beschouwd werd, re gels die naar de letter toege past zijn en niet naar de geest en een overspannen Sociale Dienst die met klunzige hulp middelen moest werken. Dat heeft geleid tot overschotten van liefst ruim zes miljoen gul den op het budget dat de ge meente Tilburg in 1991 en 1992 beschikbaar had voor het ver strekken van Bijzondere Bij stand. De Rekeningscommissie van de Tilburgse gemeenteraad stelt momenteel een onderzoek in naar de gang van zaken rond de Bijzondere Bijstand. Aanleiding is het enorme overschot op het budget van de jaren 1991 en 1992. Van het beschikbare bud get van bijna 10 miljoen gulden werd slechts 3,7 miljoen gulden uitgekeerd aan Bijzondere Bij stand. Uit de eerste resultaten van het onderzoek blijkt dat die miljoenenoverschotten volkomen onnodig waren. In 1993 liep het overschot op de Bijzondere Bij stand fors terug. In dat jaar werd 400.000 gulden minder uit gegeven dan begroot. Als de Sociale Dienst wat ruim hartiger met de regels was omge sprongen hadden veel meer men sen gebruik kunnen maken van de Bijzondere Bijstand. Signalen uit de gemeenteraad dat er een soepeler beleid gevoerd moest worden, drongen niet door tot de ambtenaren die over de aanvra gen moesten beslissen. In het vooronderzoeksrapport van de Rekeningcommissie zijn interviews met een groot aantal bij de Bijzondere Bijstand be trokken ambtenaren opgenomen. Die bieden een onthullend kijkje in de keuken van de Sociale Dienst, inmmiddels omgedoopt tot afdeling Sociale Zaken. Zo geeft huidige directeur van de Welzijndienst J. Koster rui terlijk toe dat het beleid veel soepeler had kunnen zijn. „De wetgever benadrukt dat naar de individuele omstandigheden moet worden gekeken. Probleem is dat Sociale Zaken niet kon omgaan met deze beleidsvrij heid. Er werd niet in de geest van de wet gehandeld." Volgens een van de ondervraag de ambtenaren voerde Sociale Zaken een ontmoedigingsbeleid en bestond er een enorm wan trouwen ten opzichte van de cliënten. „Aanvragers moesten tot in details bewijzen dat hun aanvraag noodzakelijk was. Bij voorbeeld precies aangeven welk onderdeel van een wasmachine kapot was of een schritelijke verklaring van een specialist ha len dat het van belang is om je kind in een ziekenhuis in Nijme gen te bezoeken." (ADVERTENTIES) lunni Itadk, ■en worden, zodat Moskou er publicitair een eigen draai aan unnen geven. Ervaring leert dat elk bedrijf dat aan - ook eenvoudige - proaukt/ procesvernieuwing of verbete ring werkt 15 tot 25% van zijn loonkosten in WBSO-subsidie terug kan ontvangen. Voor heel 1995 t/m 10 december a.s. aanvragen. Tot 18.00 uur die dag zorgen wij dat u nog op tijd bent. "No cure-no pay" mogelijk. De Breed Partners B.V. Baronieln 184 - 4837 BE Breda Tel: 076 - 654321 - Fax: 654283 JONGE GRAANJENEVER Georganiseerde misdaad is een piramide. De basis bestaat uit kleine criminelen. Daarboven zit een laag die al iets minder zichtbaar is. Nog een trap hoger staan de zware jongens en helemaal bovenaan de grote bazen. Een piramide kun je op twee manieren afbreken. Je kunt hem van boven af ontmantelen, maar je kunt er ook op zo'n manier de basis onderuit slopen dat het hele ding in elkaar dondert. Justitie heeft voor de eerste methode gekozen, want als je de kopstukken pakt, dan rol je de hele organisa tie op, zo is de redenatie. De kleintjes worden amper vervolgd, hooguit gevolgd om te kijken hoe het spoor naar de top loopt. Zoals een net bedrijf niet failliet gaat als de directeur vertrekt, zo tast je ook een georganiseerde bende niet aan als je de grote baas oppakt. Het onderste deel van de piramide blijft immers nagenoeg intact. Wie op straat beroofd wordt, zal het een zorg zijn dat er bij een officier van justitie gevoelige informatie is ontvreemd. Wie in zijn huiskamer wordt overvallen, is niet levenslang bang voor een organisatie, maar voor loslopend gespuis. Misschien moeten de autoriteiten wel terug naar de basis. Gewoon met harde hand puin ruimen en hopen dat onderwijl de onderkant van die piramide wordt gesloopt. Het wordt voor de gewone burger niet veiliger als je de huizen van de hoge bomen "bij justitie in bunkers herschept. MERIJN GroenLinks 'boos' over brief Borssele Den Haag - GroenLinks is 'teleurgesteld en boos' over de brief over de kerncentrale Borssele, die minister Wijers gisteren naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. De bewindsman van Econo mische Zaken laat daarin weten dat hij zijn standpunt over de toekomst van de kerncentrale nog niet heeft bepaald. Groen Links zegt geen genoegen te nemen met het 'lullige briefje'. Wijers praat momenteel met de elektriciteitssector over de uitspraak van de Tweede Kamer dat de kerncentrale volgens oorspronkelijk plan in 2004 dicht moet. De minister en de elektriciteitssector willen Borssele drie jaar langer openhouden. Bij vroeger sluiten zou de geplande modernisering van 467 miljoen gulden niet rendabel zijn. Pas na afloop van zijn gesprekken wil Wijers zijn mening bepalen en de Kamer inlichten. Nieuwe aanhoudingen vrachtautozwendel Best - De politie heeft gisteren drie manhen aangehouden in verband met een internationale zwendel met gestolen vrachtwa gens. Daarbij zouden miljoenen guldens winst zijn gemaakt. De wagens werden in Zuid-Europa gestolen, kregen bij een garage in Best een andere identiteit en werden van daaruit verkocht. De verdachten zijn een inwoner van Best (41), een man uit Uden (34) en een 45-jarige Veldhovenaar. De eerste twee worden beschouwd als de kopstukken van de criminele organisatie die zich verder nog bezighield met de illegale in- en doorvoer van luxe auto's uit de Verenigde Staten en fraude. Enkele weken geleden deed de politie al invallen op tal van plaatsen. Daarbij werden 21 voertuigen waaronder 15 vracht wagens in beslag genomen. Bij latere huiszoekingen ham de politie ook nog twaalf old-timers mee en bijna een kwart miljoen in contanten. Ambtenaar veroordeeld voor corruptie Maastricht - De rechtbank In Maastricht heeft de 47-jarige provincie-ambtenaar W. van V. uit Sittard gisteren veroordeeld tot twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en een boete van 20.000 gulden. Hij is schuldig bevonden aan het aannemen van steekpenningen van drie bedrijven, valsheid in geschrifte en belastingfraude in de periode 1989-1991. De eis luidde zes maanden en 25.000. De provincie beraadt zich of de ambte naar kan blijven. Hij is momenteel aan het werk op een andere afdeling. Politie vindt 9200 kilo illegaal vuurwerk Eindhoven - De politie heeft in het Brabantse Leende 9200 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. In verband daarmee is proces-verbaal opgemaakt tegen een 28-jarige Eindhovenaar die het spul via zijn handelsonderneming had geïmporteerd vanuit China. Het vuurwerk kostte aan inkoop ongeveer 60.000 gulden. Volgens de politie zou de verkoop naar schatting 180.000 gulden hebben opgeleverd. Mestcentrale verdeelt veehouders Aarle-Rixtel - Het totstandkomen van een mestcentrale met verplichte aansluiting van de boeren blijft een felbetwist onderwerp. Het Landbouwschap zal vandaag waarschijnlijk stemmen vóór de oprichting van een mestcentrale. De Neder landse Vakbond Varkenshouders heeft dat het schap gisteren in een petitie ontraden. Zo'n zeshonderd varkenshouders uit Noord-Brabant en Noord-Limburg waren gisteravond in Aarle- Rixtel bijeen. De NW hoopte op een duidelijk 'nee' van de leden tegen de mestcentrale. Dat kwam er ook wel, maar pas na felle discussie. VERVOLG VAN VOORPAGINA „Met verdachtmakingen en sug-> gesties wordt een beeld geschetst van een politie en justitie die absoluut niet competent zijn. Het is duidelijk dat de informa tie die nu naar buiten komt de proces-gang moet verstoren," al dus Sorgdrager. Volgens haar zijn er in de zaak tegen de drugbaas uit Blaricum geen fouten door politie en justi tie gemaakt, maar kan de gelek te informatie over de vermeende ongeoorloofde opsporingmetho den de rechter wel onzeker ma ken. Sorgdrager constateerde dat de georganiseerde misdaad met de inbraken 'een grens' is overge gaan. De criminelen beperken zich niet langer tot de 'klassieke' misdaad maar worden volgens haar steeds harder naarmate po litie en justitie meer succes heb ben bij de strijd tegen de georga niseerde misdaad. Daarom gaat zij extra beveiligingsmaatrege len nemen, die moeten voorko men dat criminelen in de toe komst de hand kunnen leggen op vertrouwelijke informatie. Ook zullen er stappen worden onder nomen om de parketten en de functionarissen bij het openbaar ministerie te beschermen. De procureurs-generaal hebben gisteren al tot een pakket aan beveiligingsmaatregelen beslo ten. De maatregelen moeten on der meer bescherming bieden aan functionarissen bij justitie die bedreigd worden door crimi nelen. Volgens de procureur-ge neraal uit Den Bosch Gonsalves worden voortaan ook de wonin gen van de officieren van'justitie extra beveiligd. De vergadering van procureurs-generaal heeft gisteren ook een toetsingscom missie ingesteld, die infiltratie acties van de politie gaat toetsen aan de wetgeving. Tegelijkertijd zal de parlementaire enquête commissie haar onderzoek hou den.

de Stem | 1994 | | pagina 3