Woonzorgcentrum niet zeker Bedoeld voor de afwatering.. ollege Aardenburg wil iets doen aan wateroverlast Herendreef PLAATSELIJK NIEUWS }een hogere bijdrage aan project van provincie Dringend onderzoek naar vervuiling Antwerpen nodig' Kinderopvang in Sluis naar vroegere basisschool Nog geen besluit over Uitkomst Breskens Statenlid twijfelt aan nut van Zeeuwse planologische commissie Wethouder Bolijn kwaad op hervormde kerk Oostburg C3 DE STEM ZEELAND C4 IIEUWS Leren auto reatief met extiel "i Aardenburg Afwatering Gedenksteentje Kleinigheidjes Predikant gevraagd naar Terneuzen te komen FNV ageert tegen subsidiestop voor bureau anti-discriminatie Hoge waardering voor pattisier Vrouwenforiim 1BER 1994 WOENSDAG 7 DECEMBER 1994 Jezellestraat op een hem gebotst. De I automobilist uit fed voor de Brit en een overstekende I De Britse bestuur- te laat en knalde auto van de man li. De betrokkenen gedeerd, de auto's fechade op. idscontrole - Bij een snelheids- listerochtend tussen [12.00 uur heeft de bestuurders be- passeerden 632 Een van de over fed vijfentwintig ki- Ihard. ^stolen - In de nacht van maandag is aan de feat de auto van een |Terneuzense gesto- neuzen houdt 27, 28 feuari een gespreks- voor jongeren tus- len 25 jaar. De drie- prdt gehouden in de Ardennen. In een omgeving wordt na- over innerlijke Innen, leven na de peelden van God. Als vordt een boek van |e Jeugd gebruikt: elf voorbij - een jon- over weerbaarheid'. »t YVC steviger op de plaats, na DSV, dat he won. P H stijgt ltsje door winst op [iEN JSV Sluis-ClOOO 2-1, k-Truus 3-0, Hoge |Zwin 0-3. 1 H-ING 2-1, YVC- [Krikje-DSV 0-3. ÏSV Sluis 5-13, Zwin Ik 5-10, Truus 5-5/a, >5/2, Hoge Springer DSV 5-14, YVC 5-9/2, 5-6/2, ING 5-6, VCG Ikje 5-2/2. Jfstennis 1st I In de bedrijfstennis- lie in Den Dullaert te IV en K alleen aan de gekomen in poule D 1 5-3 zege op De Plak- de singles zag het er Rooskleurig uit voor de koploper, want Brigit- es kwam niet verder I 5-5 gelijk spel tegen Schanssema, terwijl liet met 9-6 zijn meer- |est erkennen in Jean a. Vervolgens keerde vant het mixedkoppel |Morres/Eddy Schelf- Isloeg met 11-5 Liene- lafko Schanssema. De pmbinatie Wim Pollet/ phelfhout was met 8-6. 1 tegen Jean de Bruin/ fehanssema. Igen A: KCS-Jansenius 4-4, ysscher-Zaman Sport 'beert Verstraeten-Del- 0, Dagmarkt-Abab 6-2. Bellamy-Vael 2-6, De s-V en K. 3-5, De r-Het Bonte Hert 6-2. e: Polydesign-Rabo ■zande 2-6, Wabeko- ulst 2 6-2, Van Seume- ogroen 6-2. en 1: Lybeert Verstraeten ,aman Sport 4-24, De 0, Kojo 3-17, Jansenius ilforge en De Ruysscher jabenKCS 4-8. V. en K. 4-23, HAS iel 4-20, Het Bonte Hert leyko en De Schrijver eeraert 4-12, Medico Fit Ie Plakkers 4-11, Bel- 10, Rabo Hulst 1 3-8. Van Seumeren 4-26, 4-21, Roctus 3-19, Ra- ;t 2 4-17, Cerestar 3-16, lloosterzande 4-15, Eu- 4-9, Van Wesemael 3-8, ign 4-8, Stuntmarkt 3 i'neuzen heeft F.V. uit vierhonderd gulden, omdat V.'s auto niet ndere auto gekocht en de ir laten schrijven op het waar stil, maar onverze- et geweten te hebben dat 1 de auto dan ook meteen ig, vond hij niet fair. Om betaald. De officier van llen, verhoogde de boete sbedrag van vierhonderd 5 nog wat van af. u Van onze verslaggever Aardenburg - Burgemeester en wet houders van Aardenburg komen te gemoet aan de klachten van bewo ners van de Herendreef over wa teroverlast en de slechte toestand van de weg. Het college vraagt de gemeenteraad het benodigde geld voor de aanpassingen beschikbaar te stellen. De problemen die de bewoners aan kaartten waren ook bij de gemeente bekend. Maar door de aanleg van de woonwijk Sint Jorishof ging de toe stand van het wegdek het laatste jaar nog verder achteruit. Om verbetering in de situatie te bren gen is nieuwe riolering nodig, moeten putten uit het wegdek verwijderd wor den en een toplaag van asfalt aange bracht. Het Konsultatief Overleg van Raadsleden adviseert donderdag over deze reconstructie van het achterpad tussen de Herendreef en de Bootstraat Voor de afronding van infrastructurele werken in het woningbouwplan St. Jo rishof vragen burgemeester en wethou ders nog een aanvullend krediet van 17.100 gulden aan de raad. De gemeen teraad stelde in de vergadering van juni vorig jaar al 130.000 gulden beschik baar voor de aanleg van riolering en wegen in het bouwplan. Verder komt het bestemmingsplan Kom Aardenburg aan de orde in de KOR- vergadering. 'Een goed bestemmings plan', constateren B en W tevreden in hun voorstel. Het plan komt in de plaats van acht verouderde bestem mingsplannen, maar omvat geen spec taculaire nieuwigheden. Over het be stemmingsplan loopt nog een inspraak procedure, maar het college verwacht daar geen commentaar uit. Het dage lijks gemeentebestuur baseert zich daarbij op het positieve verloop van eerdere inspraakrondes over het plan. De KOR-vergadering begint morgen om 19.30 uur en is in het gemeentehuis van Aardenburg. e- Van onze verslaggever Aardenburg - Het nieuwe woonzorgcentrum in Aarden burg staat op zeer losse schroeven. De provincie Zeeland is niet bereid meer dan de al toegezegde 1,22 miljoen gulden bij te dragen in de stichtingskosten. Ook mag geen gebruik gemaakt worden van bijna vijf ton uit de reserves van Coensdike. [n een brief aan het bestuur van liet centrum wijzen GS er boven dien op dat de gebruikelijke structurele jaarlijkse bijdrage van 15.000 per bewoner bedoeld is voor dekking van de kosten van daadwerkelijke zorgverle ning. Die kan niet worden aan gewend voor dekking van de aivesteringslasten van het woon- lorgcentrum. De huidige opzet, waarbij het tentrum in plaats komt van het huidige bejaardenoord Coensdi ke, laat een tekort zien van 3,2 miljoen gulden. Met de provincie veelvuldig overleg geweest. „Regelmatig is aangegeven dat de realisatie van een woonzorg centrum niet identiek is aan de bouw van een aangepast bejaar denoord met daarbij een aantal aanleunwoningen," constateren GS in hun brief. ,0m u moverende redenen, hebt a gemeend aan de onzerzijds gemaakte opmerkingen geen uit voering te moeten geven. Het behoort uiteraard tot uw be voegdheid om een plan op te stellen en daarbij aan te geven welke voorzieningen in dit ge heel opgenomen dienen te wor den. Wij constateren evenwel dat mede als gevolg van de door u gekozen opzet een ongedekt te kort van 3,2 miljoen gulden zal ontstaan bij de realisatie van het nu voorliggende project", staat te lezen. Aanvankelijk was de provincie bereid maximaal 350.000 gulden bij te dragen in de realisatie van een woonzorgcentrum. Gedepu teerde Dijkwel heeft dat later verhoogd tot 760.000 gulden, vooruitlopend op een aanpassing van de Nota Ouderenbeleid. Het dagelijks provinciebestuur ging zelfs nog verder en beloofde bij Provinciale Staten te bepleiten dat eenmalig 1,22 miljoen be schikbaar zou worden gesteld. „Wij zien geen redenen en ook geen verdedigbare mogelijkhe den om de eventuele bijdrage van 1,22 miljoen verder te ver hogen." GS vinden dat wanneer de investeringslasten van het woonzorgcentrum niet gedekt kunnen worden via de exploita tie, dit moet leiden tot wijziging of aanpassing van het project plan. Ossendrecht - De effecten van de luchtverontreiniging vanuit het Antwerps industriegebied op de volksgezondheid in de Zuidwesthoek moeten dringend onderzocht worden. Er komen ter hoogte van het worden overschrijden de drem pelwaarden niet. Maar in verge- meetpunt in Ossendrecht name lijk zoveel potentieel schadelijke stoffen in de lucht voor dat het verstandig is tg. bestuderen of dat kwaad kan voor mens en natuur. Die conclusie is gisteravond ge trokken op een informatiebijeen- iomst in Ossendrecht voor een vertegenwoordiger van de pro vincie Noord-Brabant tekst en utleg gaf over het meetregistra- tieprogramma rond het Ant werps industriegebied. Volgens burgemeester G. Swil- ffls is er thans geen reden om dramatisch te doen over de luchtverontreiniging. „De ge middelde waarden die gemeten lijking met andere delen van het land en zelf met Huijbergen con stateren we in Ossendrecht wel dat er veel meer stoffen in de lucht zitten. En het vreemde is nu dat we in een hoog geïndus trialiseerd land als Nederland nog steeds niet weten wat voor invloed dat heeft op onze ge zondheid", aldus Swillens. Met de provincie doet Ossend recht volgend jaar opnieuw een poging om via Europese gelden uit het grensoverschrijdende mi lieuproject Life subsidie los te krijgen voor verbetering van het meetnet in de Zuidwesthoek. Sluis - De kinderopvang in Sluis verhuist binnenkort van de Groote Markt naar het complex van de voormalige basis school De Poorte. De commissieleden van VR0M/7inanciën en teuutrlijke Coördinatie gingen gisterenavond akkoord met ft voorstel. Dit ondanks dat de kinderopvai in Sluis 'chterblijft bij de verwachtingen. to name wat de verkoop van den aan te kopen. Dit voor 20 talrijfsplaatsen betreft wil het let echt vlotten. Er zijn er twee 'erkocht en dat zouden er vol- Jffls de maatstaven acht moeten ftn. Toch wil men na een jaar jan verkenning deze proef ver engen. Op dit moment heeft ook e peuterspeelzaal al haar on- «komen in het gebouw van de 'wrmalige basisschool maar "d wat aanpassingen (de kosten J'fflden geraamd op 5000 gul- Jen) moet daar ook de kinderop- '""g in geplaatst kunnen wor- i. ft gemeente Sluis heeft ook mo- .Itajkheden gecreerd om nog tanen de wallen woningbouw te ïaliseren. Men heeft overeen- Jemminëe bereikt met de eige- •sren van de volkstuintjes aan Zuiddijkstraat om hun gron- Is jjraenburg - In De Hof van •ede te Eede exposeert zater- *8 10 december Ria Versig- i' eumen met haar cursisten. itl 11.00 tot 17.00 uur zijn schijnwerpers gericht op JeJJtief met textiel'. taze tentoonstelling zijn on- j Sndere handgemaakte samp- Wtsen, guiltapplicaties, lam- j jJPPcn. knuffels, luxe dozen Kussens met sjabloneerdeco- "es te bewonderen. gulden per vierkante meter kos ten koper. Het gaat om een op pervlakte van 8592 vierkante meter waarmee een bedrag van 171.840 gulden gemoeid is. Het plan om de wijk de 'Stenen Beer' een facelift te geven zal door de huidige raad niet meer gerealiseerd worden. De oorzaak hiervan is gelegen in het feit dat men door de provincie is uitver kozen tot voorbeeldproject so ciale vernieuwing, hetgeen uiter aard financieel aantrekkelijk is. Dat betekent immers dat de pro vincie een bureau inhuurt en bekostigt die voor de uitvoering zorgdraagt. Dat betekent tevens dat het wat meer tijd in beslag neemt en dus moet worden doorgeschoven naar de nieuwe raad. De privati sering van het bezoek van het Belfort waarmee afgelopen jaar proef werd gedraaid werkt naar tevredenheid. De afspraken die in 1994 golden worden in 1995 voortgezet. Ook werd tijdens de commissievergadering de ver ontrusting over de sluiting van het postkantoor weggenomen. In een schrijven van Postkantoren BV staat: „Voor wat betreft het postkantoor in uw gemeente zijn er thans geen plannen tot slui ting". Wel vraagt tante Pos zich af of de exploitatie de komende jaren op dezelfde wijze zal wor den voortgezet. „De vinger aan de pols houden," gaf burgemees ter M. Everaers de commissiele den mee. EEN GROOT deel van Noord- Vlaanderen zoals Het land van Waas en Het Meetjesland, wa tert langs natuurlijke weg af in noordelijke richting. Er liggen verschillende watertjes, onder meer de Isabellastroom bij Boekhoute en De Riethofbeek bij Koewacht, die de naam stroom of beek dragen en waar nog wel iets van een natuurlij ke waterloop in te herkennen is. Andere zijn dusdanig aange past dat het eerder kanaaltjes of watergangen lijken. Dat het water die kant op wil, is niet gek, want iets naar het zuiden ligt het land al flink wat hoger en eigenlijk gaat het naar het noorden ook niet zo lekker, want de hele strook, grosso mo- do vanaf Antwerpen naar Zee- brugge, is in feite min of meer een put, met plaatselijk erg waterzieke gronden. Het gedeelte van het Kanaal van Gent naar Temeuzen tus sen Sas van Gent en laatstge noemde plaats is in de aller eerste plaats bedoeld geweest voor de afwatering. Spoedig echter ging het dienst doen als vaarweg. Daarvoor moest het helemaal geïsoleerd worden van de aangrenzende waterlo- penstelsels en moest links en rechts de Westelijke, respectie velijk de Oostelijke Rijkswater leiding gegraven worden. Waren het nu enkel de natuur lijke belemmeringen die een rol speelden, dan waren die wel licht nog wel te overwinnen geweest, maar er zijn veel gro tere hindernissen. Politieke na melijk, want het gebied waar het water heen wil is geen Vlaanderen, maar Nederland. Meermalen waren die twee sa men, maar in 1839 gingen ze uit elkaar en in 1843 werd in een Tractaat de boedelscheiding vastgelegd. Daar staat heel veel in. Grote dingen als de vrije vaart op de Westerschelde, zodat Ne derland (goddank) geen brug mag bouwen zonder Brusselse instemming, maar ook hoe het water uit de Vlaamse gebieden mag afstromen naar het noor den; waar en hoe, door duikers of door sluizen. Het verschil tussen die twee? De eerste zijn niet afsluitbaar, de tweede wel. In het Tractaat werd nauwkeu rig vastgelegd wat waar mocht en de duikers kregen allemaal een nummer naast de naam Tractaatduiker. Bij Tractaatduiker 16 zit een aardig gedenksteentje en mis schien gaan we ons gebied net te buiten, maar laten we het erop houden dat we precies op de grens staan. Waar? Zuidoos telijk van Westdorpe en zuid westelijk van Zuiddorpe, tus sen de buurtschappen Oude Polder en Oudeburgsesluis, of wel de grenspalen 304 en 305. Vlak voor of bij de Sint- Het gedenksteentje bij Tractaatduiker 16. Elooyskreek, dat hangt ervan ai van welke kant je komt, maar om het precies te zeggen: een de westkant van de kreek. Daar ligt een watergang en pal tegen de weg is wat techniek met metselwerk te zien. Dat is een vijzelgemaaltje, automa tisch nog wel, dat het water, zodra het in de laaggelegen Belgische Sint-Elooypolder aan een zeker peil komt, wegpompt naar de Nederlandse Canis- vliet-Binnenpolder. Door Trac taatduiker 16 onder de weg en het erf van een boederij door naar een sloot, in feite een van de beginpunten van de reeds gememoreerde Oostelijke Rijkswaterleiding, die het uit eindelijk naar het gemaal Othe- ne voert. Of anders gezegd: vanuit het beheersgebied van waterschap De Polder Moerbe- ke en Zuidlede naar dat van waterschap De Drie Ambach ten. Een voorbeeldige grensover schrijdende samenwerking? Geen ernstige problemen, dat zeker niet, maar kleinigheidjes blijf je altijd houden. Toen we in 1992 voor de Stuurgroep 1992, 750 jaar Vier Ambachten, 500 jaar Graafjansdijk het boekje 'Het Water Achterna. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Een waterschapspad doorheen De Vier Ambachten' maakten, spraken we aan genoemde dui ker met mensen van over de grens: „De afvoerende water gang zou iets vaker gekuist kunnen worden." De Drie Am bachten: „Tsja... het water wordt erin gepompt eeh, dan kan het er nogal gauw door hoor." Je moet een beetje de water schapstaai spreken om het he lemaal te kunnen verstaan: wie water af te voeren heeft, denkt met baggeren in de hemel te komen en die het doen moeten vinden altijd dat het nog wel kan. Want baggeren kost cen ten en geld uitgeven doen de besturen van een waterschap liefst niet, of toch zomaar niet aan van alles en nog wat. Keren we echter rug naar de grens dan zien we aan het be gin van de duiker, waar het ons om te doen is, een ingemetseld steentje met als inschrift het niet helemaal duidelijke: - Dy- ckgra(a)f I.F. Diric, P M IBE STE ELOY POLDER 1784. - Van onze correspondent Terneuzen - De kerke- raad van de Nederlands hervormde gemeente in Terneuzen heeft een be roep uitgebracht op ds. W. M. de Boer te Moord recht. De nieuw beroepen predi kant is 38 jaar oud en sedert 1985 in dienst van de Ne derlands hervormde ge meente in die plaats. In Ter neuzen is hij beroepen in een vacature ontstaan door het emeritaat van ds. C. Hoogendoorn. Van onze correspondent Oostburg - De gemeenteraad van Oostburg hield gistermiddag zijn kruit nog droog om een beslissing te nemen ten aanzien van de Uitkomst. Een op het laatst ingediende motie van de PvdA-fractie om het verenigingsge bouw in Breskens te behouden, werd nog niet ondersteund. Alleen de PvdA ondersteunde zijn eigen motie. PvdA-fractievoorzitter Leen Wille had een brief aan het college geschreven, of het plan voor behoud op de agenda opgevoerd kon worden tijdens de extra raadsvergadering over de grond- verkoop aan Port Scaldis. De fractieleider kreeg netjes een brief terug, waarin het college schreef, dat het verzoek buiten de daarvoor geldende termijn viel. Daarop werd een motie ingediend om het onderwerp toch behandeld te krijgen. Kortweg vragen de socialisten daarin, dat de gemeente 'onmiddellijk' contact moet opnemen met de eigenaar (Nederlandse hervormde kerk) en eveneens moet nagaan of de geconstateerde grond- vervuiling geen belemmering is om het gebouw in stand te houden. Hoofddoel is de gebruiksmoge lijkheid voor het verenigingsleven. Burgemeester J. Kruize, die wethouder C. Bolijn- Hertzberger verving omdat zij overleg had met enkele gedeputeerden, maakte de opmerking dat hierbij de grootste voorzichtigheid in acht geno men moest worden. „Er zal bekeken moeten wor den welke rechten geclaimd kunnen worden en dat het terrein toebehoort aan een ander (Projectbouw Terneuzen, red.)." Zoals gezegd de raadsfracties van WD, Dorpsbe langen Toerisme, CDA en D66 wilden niet op de zaak vooruitlopen. Zij wilden de zaak pas behan delen op de raadsvergadering van 15 december. De verkoopcommissie van de Uitkomst deelde aan de fracties nog een voorstel uit om te steunen, waarin kenbaar wordt gemaakt het voor de huidi ge bestemming te behouden. De gemeente Oostburg mag dan zeker geen enkel risico lopen ten aanzien van eventuele vervuilde grond die geconstateerd is. Het gebouw zou dan door middel van een stichting geprivatiseerd moe ten worden en met behulp van de Breskense bevolking opgeknapt. „Een aankoop van een parti culier verdient de voorkeur met behoud van de huidige bestemming," staat er in het voorstel. Verder kan aangedrongen worden bij de Neder lands hervormde kerk om het gebouw nog de maand januari open te houden voor de vaste huurders. Het voorstel van de kerk werd gedaan om op die manier meer tijd te krijgen om de zaak goed te onderzoeken. Van onze verslaggever Middelburg - Het VVD-Statenlid Huisman legt een bom onder het voortbestaan van de Provinciale Planologische Commissie, (PPC), een gezelschap dat de Provinciale Planologische Dienst en Gedeputeerde Staten adviseert over de ruimteplanning in Zeeland. Huisman schrijft een brief over de komende besloten conferentie van 9 december. Hij heeft de voorzitter van de PPC een lijst vragen gestuurd die druipt van de ironie en waaruit blijkt dat Huisman hevig twijfelt aan het nut van de PPC. Ondanks de ironie wil de WD-er wel antwoord. Of de voorzitter drie belang rijke PPC-adviezen kan noe men die de ruimtelijke orde ning in Zeeland de afgelopen tien jaar in betekenende mate hebben beïnvloed, informeert Huisman. En welke nadelen zal Zeeland ondervinden van afschaffing van die PPC, is een andere prikkelende vraag. Zoals gemeld is de besloten conferentie omstreden omdat het Statenlid Van Kollem (GroenLinks) weigert te ko men als het niet openbaar is. Tot nu toe volhardt het pro vinciebestuur in de opvatting dat de zitting besloten moet blijven. Huisman vindt dat best, schrijft hij, hij heeft daar be grip voor. Maar, zo besluit hij zijn brief, 'als u besluit om uw conclusies aan de openbaar heid prijs te geven, zult u zonder twijfel waardering on dervinden'. Eede DORPSRAAD - Bij de Dorps raad Eede staat voor donder dag 15 december het cratief bezig zijn op de agenda. Vanaf 19.00 uur worden in café Cambrinus kerstversieringen gemaakt, onder deskundige leiding van A. Eerdekens uit Deinze. Belangstellenden kun nen zich voor deze leerzame avond opgeven bij F. Warniers en E. Pauwels voor maandag 12 december KVO - De gymnastiekgroep 45-plus van de KVO houdt dinsdag 20 december open huis en een kerstviering. Aan vang 10.00 uur in De Hof van Eede. Van onze verslaggever Middelburg - In een brief aan de grote Zeeuwse gemeenten, de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten en Gedeputeerde Staten, roept de Zeeuwse vakcentrale FNV op de subsidie aan het Anti Discriminatie Bureau Zeeland niet stop te zetten. De FNV is geschrokken van sommige gemeentebesturen die hun bijdragen aan het Vlissingse bureau willen heroverwegen, schrijft de federatie. En herover weging is verkeerd. In de Zeeuwse samenleving vervult het bureau volgens de vakcen trale een nuttige en noodzakelij ke functie en moet daarom blij ven voortbestaan. Uit het activi teitenverslag van het bureau maakt de FNV op dat het in een behoefte voorziet. De brief meldt verder: 'uit onze eigen ervaring weten wij dat bijvoorbeld ook op de arbeids markt discriminatie, zij het vaak in verhulde vorm, een belangrij ke factor is in de verklaring waarom de deelnamegraad van etnische minderheden zo ontzet tend laag is en derhalve de werkloosheid hoog'. Oostburg - De Oostburgse wethouder C. Bolijn-Hertzberger is boos op de verkoopcommissie van de Nederlands hervormde kerk in Breskens. Zij beticht de verkoopcommissie van het spelen van een spel ten aanzien van de verkoop van het verenigingsgebouw aan de gemeente. De prijs zou moedwillig hoog gehouden zijn en later voor een veel lagere prijs verkocht zijn aan Projectontwikkelaar Pro jectbouw uit Terneuzen die er huizen wil zetten. De wethouder gaf gisteravond openheid van zaken over de on derhandelingen die de gemeente gevoerd heeft om het gebouw toch te behouden voor Breskens. Bolijn vertelde desgevraagd dat de gemeente een bedrag van 175.000 gulden moest ophoesten. Daarbovenop kwam dan nog een ton om de zaak fatsoenlijk op te knappen. „We hebben toen rond de tafel gezeten en onderhandeld over de taxatieprijs. Die was rond de 160.000 gulden. Dat was te laag. Het moest die 175.000 gulden zijn. Daarna zijn we in gesprek geweest met de Algemene Wo ningstichting Zeeuws Vlaande ren. Die wilden het ook wel kopen en dan aan ons verhuren. Daar hadden we wel trek in. Het prijsplaatje bleef te hoog en toen ketste de zaak af," legt zij uit. De wethouder was hoogst ver baasd toen zij hoorde dat het gebouw een week later verkocht werd voor 140.000 gulden. „Was ons bod dan niet goed genoeg?" zo vraagt zij zich af. „Ik houd van eerlijk onderhandelen. Dit lijkt op een spel, zo van: Jullie willen het niet voor die 175.000 gulden? Nou dan zul je gestraft worden ook," zegt ze boos. Zij vertelt dat de raad ingelicht werd en op het moment dat zij wilde dooronderhandelen, was de zaak verkocht. „Waren ze met de taxatieprijs akkoord gegaan, dan was het gebouw nu gekocht geweest." De kerk zit nu met de vervuilde grond op het terrein. Grondon derzoek is duur. De projectont wikkelaar is alleen bereid de koop door te zetten, indien er een schoon grondverklaring wordt afgegeven. „Dan hadden ze de consequenties maar moe ten overdenken," aldus Bolijn. R. Leentfaar, secretaris van de verkoopcommissie vertelt dat er met de gemeente helemaal niet over een prijs is gesproken. „Ik heb de verslagen. Die zijn nooit gecorrigeerd. In gesprekken met de gemeente Oostburg was de renovatie van 100.000 gulden het breekpunt." Dat de prijs tenslotte naar 140.000 gulden kelderde, had te maken met een andere bestem ming van het gebouw. Het zou gesloopt worden. Op de plaats zouden koophuizen gebouwd worden. Koewacht - De 23-jarige Philip van Waesberghe uit Koewacht behaalde een 4e plaats bij de Wereld Cup Expo 1994 in Luxemburg. Hij haalde deze ho ge score zowel individueel als met zijn team in de regionale klasse. Aan deze internationale wed strijden kon men deelnemen in de nationale, militaire, gastrono mische, jeugd-, en regionale klasse. Het team waarin Philip van Waesberghe als pattisier zat bestond verder nog uit de koks Ger Bruntink uit Breda, Adrie Grezee uit Bergen op Zoom en Alex Bremen-uit Eindhoven. Het werk voor pattisier van Waesberghe bestond uit het ver vaardigen van 6 desserts 'op bord', een taart met 8 gebakjes, koekjes, bonbons, petit fours en 2 showsstukken. Het werd be oordeeld door een deskundige internationale jury. VERVOLG VAN REGIO C1 De vorming van een paarse coa litie, met negen vrouwelijke be windslieden, blijft in de strijd voor gelijke rechten en behande ling van de werkende vooralsnog het hoogtepunt. Het forum over Vrouw en Macht wordt gebouwd rond een aantal vragen en stellingen zoals de vraag wat het aandeel is van Zeeuwse vrouwen in besturen van politieke en maatschappelij ke organisaties op lokaal, regio naal en provinciaal niveau. Of deze: Als er meer vrouwen aan de macht zouden komen, zou dit een weldaad voor de hedendaag se maatschappij betekenen? Minder oorlog, minder ziekte, minder milieuvervuiling en min der armoede? De forumbijeenkomst in het Churchillhotel begint om 14.00 uur. Deelnemers zijn voorzitter mevrouw E. Walraven, V. van de Laan-Bouff (WD), T. van de Berg (GPV) en H. Klein-Hesse- link(FNV).

de Stem | 1994 | | pagina 17