Frits Bakker is titelkandidaat Kelly Bouman tot halve finale Willy de Nijs verovert libretitel Promotie voor vrouwenteam SAR i k 'Ik hoop v DOOR AANBOD VAN DERDEN TEVEEL TONER OP VOORRAAD? V.O Districtstrainer Jan-Willem Baars is redelijk tevreden Ed DE STEM SPORT ZEELAND BILJARTEN Kampioenschap hoofdklasse driebanden Zeeuws-Ylaanderen TENNIS Vorm Mannen Stormvogel blijven ongeslagen WATERPOLO Grillige biljarter uit Clinge wint met overmacht slotpartij BILJARTEN TAFELTENNIS SPORTNIEUWS KORT Zeventien NK-limieten tijdens sprintwedstrijd Yoram Lawalata goed op dreef ZWEMMEN [)E STEM WIELRENNEN loedeloos Nij Johny van Cadsand mi WIELRENNEN WOENSDAG 7 DECEMBER 1994 B Van onze biljartmedewerker Sas van Gent - De biljartver eniging HGL/KOT'86 uit Sas van Gent staat van donder dag 8 tot en met zondag 11 december voor de tweede krachtproef in korte tijd. Na eerder het kampioenschap derde klasse driebanden groot biljart tot een goede einde te hebben gebracht, neemt die vereniging op de genoemde data de organisatie van het kampioenschap hoofdklasse drtiebanden op zich. In dit kampioenschap van het district Zeeuws-Vlaanderen, dat in café Reseda te Sas van Gent wordt gehouden, zijn verschil lende kanshebbers voor de titel aan te wijzen. Toch springt één man er uit. Dat is Frits Bakker van KOT uit Terneuzen. Bij de samenstelling van de poules was het nog niet bekend en werd hij gehonoreerd met een algemeen gemiddelde van 0,730, maar tij dens de eerste competitiehelft van de teamwedstrijden scoorde Bakker een veel hoger algemeen gemiddelde. Hij beëindigde die eerste competitiehelft met een moyenne van om en nabij de 1.00. Daardoor is zijn aantal caramboles in de tweede compe titiehelft naar 60 opgeschroefd. In de huidige vorm is Frits Bak ker de te kloppen man. Die vorm dankt hij aan een vrij regelmati ge en soms intensieve training. Door zijn trainingsactiviteiten op een laag pitje te zetten zakte Bakker, die eerder ook al eens een moyenne van om en nabij de 1.00 speelde, enkele jaren gele den naar een minder algemeen gemiddelde. Nu heeft hij dus de 'ouderwetse' vorm weer te pak ken. Dat wil overigens niet zeggen dat Bakker zonder slag of stoot op de titel af zal gaan. Er zijn nog enkele gerenommeerde ka pers op de kust. Berry Dallinga van SBC uit Sluiskil ontwikkelt zich bijzonder goed en moet als een gevaarlijke outsider gezien worden. Ook een speler als Etiënne van Damme van het or ganiserende HGL/KOT'86 mag zeker niet weggecijferd worden. Voor de overige deelnemers, een positieve uitschieter daargela ten, is hoogstwaarschijnlijk een plaats op het tweede plan weg gelegd. Geheel zeker is dat niet omdat men, mits geen van de tien deelnemers zich af zal mel den, in poules van vijf aan deze eindstrijd begint. Juist een min dere dag of twee mindere par tijen kan kwalificatie voor de kruisfinales in de weg staan. De wedstrijden staan onder lei ding van Jo de Vilder en begin nen donderdag 8 en vrijdag 9 december om 18.30 uur. Zater dag wordt er van 13.00 tot 17.30 uur gespeeld en zondag begint met eveneens om 13.00 uur. Men hoopt dan omstreeks 17.30 uur de slotpartij af te werken. DEELNEMERS Poule A: Berry Dallinga (SBC Sluis kil) algemeen gemiddelde 0,887, 2. Eric Gryp (HGL/KOT'86 Sas van Gent) 0,775, 3. Frits Bakker (KOT Terneuzen) 0,730, 4. Jack de Maat (KOT Terneuzen) 0,692, 5. Edddy van Goethem (Den Ouden Arend St.-Jansteen) 0,657. Poule B: 1Etiënne van Damme (HGL/KOT'86) 0,885, 2. Cees Wissel (Concordia Terneuzen) 0,752, 3. Jan Baart (GBC Groenendijk) 0,712, 4. Robin Claerhoudt (De Smickel Hulst) 0,664, 5. Koos Zwanink (KOT Terneuzen) 0,644. Voor deze masters van afgelopen weekeinde waren de beste 16 van iedere leeftijdsklasse uitver koren. Vanuit het Zeeuwse wist alleen de Oostburgse Kelly Bou man - meisjes tot en met 16 jaar - zich te plaatsen. Ondanks een zware verkoudheid, die haar da nig parten speelde en haar deze week aan het bed kluisterde, reikte Bouman in Almere tot de halve finale. Hierin verloor ze eervol in drie sets van de sterke Annette Oosters. De Zeeuws- Vlaamse kwam in de eerste set met 4-3 voor, maar kon het net niet afronden: 4-6. Het herstel kwam spoedig, want de tweede set kwam via 7-5 in de tie-break op haar naam te staan. De derde set ging echter met 6-3 naar de Brabantse. Zeeuwse districtstrainer Jan- Willem Baars: „Hierin kwam ze conditioneel in de problemen. Ze was niet sterk, niet fit genoeg. Ze was sneller vermoeid dan gewoonlijk. Al zeg ik niet dat ze verloren heeft omdat ze niet fit was. De ander was deze keer Van onze medewerker Henk van de Voorde Goes - In het kader van het geselecteerd jeugdtennis werd ook dit jaar het winter-jeugdcircuit gehouden. Deze behelzen drie A- en drie B-circuits. Bovendien werden aansluitend als apotheose de landelijke jeugd- masters gespeeld. gewoon beter. Maar Kelly Bou man had op de baan meer de neiging om over te geven dan naar een bal toe te sprinten. In de strijd om de derde en vierde plaats gaf Bouman tegen Andrea van de Hurck bij een 3-6, 0-3-achterstand noodge dwongen op. Kelly Bouman rekende in de eer ste ronde van de masters in drie sets af met Lotte Jongbloed (dis trict Noord-Holland-Noord): 6-1, 5-6 (4-7), 6-3. De Oostburg se speelde haar vertrouwde 'aan vallend spel vanaf de baseline' waarbij er druk wordt gezet van achteruit. In de tweede ronde was de Haarlemse Kim Kilsdonk haar opponente. De eerste set werd vlot gewonnen met 6-2. In de tweede set liet Bouman bij 5-3 en 40-15 drie matchpoints onbenut. Drie matchpunten, want de 'sudden death' is ook bij het tennis bekend. Dit betekent dat bij 40-gelijk het eerstvolgen de punt beslissend is. In plaats van 6-3 werd het vervolgens 5-5 doordat Bouman ook op 5-4 een matchpoint onverzilverd liet. De tie-break schreef ze echter wel met 8-6 op haar naam. Eind stand: 6-2, 6-5 (8-6). Inmiddels is Kelly Bouman nummer drie van Nederland, op geringe achter stand van de nummer twee, bij de meisjes tot en met 16 jaar. „Ik heb altijd gezegd dat zij in staat is om van alle meisjes te winnen. Natuurlijk is dat afhan kelijk van vorm en van het spel van de anderen. Ik denk dat Kelly Bouman in de absolute top van Nederland gaat meetennis- sen. In principe is het ook haar doel om full-time tennisster te worden, hoewel de concurrentie groot is. Er zijn meer voorbeel den uit Zeeland aan te wijzen die al een heel eind gekomen zijn of nog zullen komen, zoals Step hanie Rottier en Nathaly Tijs- sen," zegt Jan-Willem Baars. Hij is 'redelijk tevreden' met het achttal Zeeuwen dat in het lan delijke wintertennis tot het A- circuit doordrong. Naast Bou man is dat van beneden de Wes- terschelde haar stadgenoot Andy de Bruijne. Aan de 'oyerkant' gold dit voor Marjan Ganseman (tot en met 16 jaar), Corine Blan- kenburgh, Hanneke Snijder en Jeantien van den Dries (tot en met 14) en Sander Roose en Lyndsey Knop (tot en met 12). Deze groep gaat in de Kerstva kantie jeugdranglijsttoernooien spelen in Heemskerk en Gronin gen (K2) en in Rotterdam en Geldrop (K3). „Het gaat niet alleen om wedstrijden spelen, maar om de spelontwikkeling op langere termijn. Een combinatie van trainingsprogramma, toer nooien spelen en begeleiden van toernooien staat voorop. Een winst- of verliespartij van van daag mag nooit belangrijker zijn dan de langere termijn." De in Bergen op Zoom woonach tige Baars is inmiddels voor het vierde jaar Zeeuws bondstrainer. Bovendien is hij nationaal bond strainer bij de meisjes tot en met 14 jaar, met welke groep hij heel West-Europa doorkruist. „Ik heb het in Zeeland prima naar de zin. Mijn nationale en interna tionale ervaringen als kadertrai ner kan ik goed gebruiken voor het districtstrainerschap. We hebben in ons tennisdistrict een goed trainersteam. Zo wordt mijn afwezigheid van ongeveer tien weken goed opgevangen door Remco Maandag en de nieuwe trainers Marcel van Sab- ben en Luc Govers. We hebben het trainersteam uitgebreid om een stukje kwaliteitsverbetering te brengen. Ons team geeft aan de beste Zeeuwse jeugd bond- straining en begeleidt deze bij wedstrijden. In overleg met de clubtrainers." Van onze waterpolomedewerker Terneuzen - In het waterpolo werd een mager competitie- weekeinde afgewerkt. Zowel in de districts- als de kring competitie stond er een in haalprogramma gepland. Dat betekende dat in het district alleen de vrouwen van Stormvogel in actie kwamen. In eigen huis hield Stormvo gel punten over aan het tref- fen met Lutra. De mannen van Stormvogel blij ven het in de derde klasse van de KNZB goed doen. Winst in St.- Oedenrode bij Argo betekende dat ze ongeslagen bleven en met slechts één verliespunt samen met Nayade de ranglijst aanvoe ren. De Vlissingers staan met een beter doelsaldo dan de Eindho- venaren zelfs aan de leiding. VROUWEN STORMVOGEL-LUTRA 6-5 - Het jeugdige Stormvogel kreeg alleen in de slotperiode wat pro blemen. Dit na periodestanden van 3-1, 5-3, 6-3 en 6-5. Voor Stormvogel scoorden Nicole van Kempen (3x), Marjolein Kik, An- gelique Lok en Karin Maas. MANNEN ARGO-STORMVOGEL 8-10 - De Vlissingers hadden tegen het laaggeplaatste Argo problemen met de concentratie. Het gevolg was dat ze in de slotperiode de zaken alsnog moesten rechtzet ten en dat deden ze prima. Dit in een wedstrijd met periodestan den van 1-0, 4-5, 7-5 en 8-10. Voor Stormvogel scoorden André van Zijp (3x), Patrick Va der (3x), Ad van 't Westende (2x), Sjaak Leijnse en Frank Le- ijnse. KRING In de kring eveneens een beperkt programma. In de tweede klasse mannen verloor Bruinvis totaal onnodig met 8-6 in Veldhoven bij Njord. Dit nadat het in de tweede periode nog met 0-6 had voorgestaan. Toen was de bobijn leeg en kregen de Sassenaren alsnog een nederlaag gepresen teerd. Schelde 2 verloor even eens. Dit in éigen huis van Breda 2 met 3-10. In de eerste klasse vrouwen moest Ganze de winst meegeven met Neptunus'58. Het werd in Goes 7-13. De jeugd van Schelde blijft het goed doen. Met 10-7 werd TRB/RES geklopt en Schelde blijft de ranglijst aan voeren. De deelnemers aan het districtskampioenschap eerste klasse libre in St.-Jansteen. Van links naar rechts: Jo Leeraert, Romain Goethals, Kees Schijve, Jefvan den Bunder, Florent Rombaut, Jo Boogaert, Charles Reijns en Willy de Nijs. foto wim kooyman. Van onze biljartmedewerker St.-Jansteen - De grillige biljarter Willy de Nijs veroverde de titel in de eerste klasse libre van het district Zeeuws- Vlaanderen. In café De Kroon te St.- Jansteen, waar de organiserende vereni ging Den Ouden Arend sinds kort on derdak vindt, wisselde De Nijs zeer sterke met uitzonderlijk zwakke par tijen af. Het belette hem overigens niet om verdiend kampioen te worden. In de beginfase zat het De Nijs niet tegen. Na jaren geen wedstrijden in KNBB-ver- band te hebben gespeeld, nam hij dit seizoen 'de wedstrijdkeu' weer ter hand. Het is een bekend gegeven dat de biljarter van CBC niet sterk is op wat ruimere stootbeelden, maar juist wel het fijne werk knap beheerst. In zijn eerste twee partijen werd hij veelvul dig met het ruimere werk geconfronteerd en dat was te zien aan zijn algemeen gemiddel de. Maar liefst 34 en 33 beurten had hij nodig voor respectievelijk zijn eerste en tweede partij. Het sloot die toch nog win nend af, iets wat met dat aantal beurten naar 130 carambole in de eerste klasse niet vaak voorkomt. De frustratie over die slechte start moet hem hoog gezeten hebben, want in de derde ronde explodeerde hij. In slechts vijf beur ten, gesteund door een serie van 71 caram boles, trok hij tegen Florent Rombaut de winst naar zich toe en zette tevens de kortste partij neer van dit kampioenschap. Dat treffen is tekenend voor zijn grilligheid. Ook daarna zette De Nijs nog enkele knappe resultaten neer. Zo won hij een partij in slechts tien beurten en scoorde tevens de hoogste reeks van het kampioenschapo met 105 caramboles. Het was jammer dat zijn slechte start zwaar op zijn algemeen gemid delde drukte. Toch was de librist bij uitstek niet zeker van de titel toen de slotpartijen begonnen. Naast hem zaten er nog twee kandidaten op het vinkentouw in de personen van Jo Boogaert en Jef van den Bunder. De Nijs moest in dat slottreffen aantreden tegen Boogaert en wist zich bij winst zeker van de titel. Dat gebeur de ook. In slechts 11 beurten liet hij Boogae rt volstrekt kansloos: 130-26. Op het andere biljart zette ook Jef van den Bunder een knappe winstpartij neer tegen Kees Schijve (130-55 in 12 beurten), maar toen was hij. reeds kansloos geworden voor de titel. Kam pioen De Nijs gaat naar het gewestelijk kampioenschap dat van vrijdag 10 tot en met zondag 12 februari in het Brabantse Hoogerheide gehouden wordt. EINDSTAND 1. Willy de Nijs (CBC Clinge) 10 matchpunten, algemeen gemiddelde 6,27 en hoogste serie 105 caramboles, 2. Jef van den Bunder (Concordia Terneuzen) 10-5,59-44, 3. Jo Boogaert (CBC Clin ge) 8-5,20-42, 4. Romain Goethals (Hof van Eede, Eede) 8-4,94-38, 5. Florent Rombaut (Den Ouden Arend (St.-Jansteen) 7-4,38-47, 6. Jo Leeraert (De Steense Carambole St.-Jansteen) 7-3,68-29, 7. Charles Reijns (De Steense Carambole) 6-3,57-31, 8. Kees Schijve (OBV Oostburg) 0-3,21-22. Van onze tafeltennismedewerker Kloosterzande - Na het kam pioenschap in de vierde divi sie hebben de tafeltennis- vrouwen van SAR ook de promotie naar de derde divi sie van de landelijke tafelten- niscompetitie bewerkstelligd. In een beslissingswedstrijd in Den Bosch rekende SAR af met Amstelveen 3: 6-2. In Den Bosch was het promotie dag. In de zaal van Never Despair stonden liefst vijf pro motiewedstrijden gepland. In de wetenschap dat het deze middag alles of niets was maakten de tien aanwezige teams elk een meer gespannen indruk dan voor een gewone wedstrijd het geval zou zijn. SAR, dat Amstelveen als tegenstander toegewezen had gekregen, kon de druk in het begin toch goed aan. De Kloos- terse vrouwen, zonder de in Ara- bië verblijvende Anja d'Hondt- Van de Vijver en Mascha Schelf hout, startten goed met een zege van Naomi Schelfhout, die na een voorsprong van 13-0 in de eerste game tegenstandster Riemslag eenvoudig versloeg. Gabine Fokkens bracht de mar ge op twee na een overtuigende De promoverende vrouwen van SAR foto camile schelstraete zege in drie games op de sterke Claassens. De Amstelveense, die in de reguliere competitie slechts één keer geklopt was, ging in de beslissende game met 21-13 ten onder. Toen Nathalie van Wolf- felaar daaropvolgend de stand overtuigend op 3-0 bracht leek het duel reeds in een vroeg sta dium beslist. Op dat moment echter sloeg de spanning bij SAR toch toe. De ploeg kreeg een fikse domper toen het in de competitie ongeslagen dubbel Schelfhout/Fokkens in de beslis sende game met 21-19 onderuit ging: 3-1. Met een overwinning in twee games op Claassens zorgde Naomi Schelfhout wel voor 4-1, maar het eind van de wedstrijd werd voor de Kloos- terse vrouwen een moeizame aangelegenheid. De 4-2 leek in de maak toen Nathalie van Wolffelaar tegen Riemslag vrijwel de gehele derde game tegen een achterstand moest vechten. De goed in vorm zijnde Van Wolffelaar, de laatste weken welhaast onverslaanbaar, had aan het slot toch de langste adem en tilde met 21-19 de stand toch naar 5-1. Het omge keerde was het geval voor Gabi ne Fokkens. Na 12-21 en 21-19 bereikte Fokkens tegen Wendy van de Velde twee matchpoints, maar de bevrijdende klap bleef uit. Van de Velde haalde de finish met 23-21 en de wedstrijd werd met een partij verlengd. De in de Amstelveense harten teruggekeerde hoop werd door Nathalie van Wolffelaar echter wreed verstoord. Met 21-18 en 21-19 speelde Van Wolffelaar zich langs Claassens en bracht daarmee de beslissende zesde treffer op het bord. Met 6-2 bereikte het vrouwenteam van SAR de derde divisie, een klasse die door de versterkte degradatie in de hogere regionen welhaast zeker meer tegenstand zal ople veren. Gezien de daardoor ont stane niveauverhoging staat voor SAR-trainer Joop Maas in het voorjaar dan ook handha ving voorop. Vijfde plaats Cees van Ham Hulst - Cees van Ham van de biljartvereniging De Smickel uit Hulst eindigde op de vijfde plaats in het kampioenschap derde klasse libre van het gewest Zuid-Nederland. In café De Oude Molen te Oudemolen ging Van Ham matig van start. „Ik verloor mijn eerste twee partijen. Zaterdag kwam ik goed terug door drie zeges op rij en had ik zelfs aansluiting met de top," verduidelijkt Cees van Ham zijn opmerkelijk herstel. Hij stond toen op een gedeelde tweede plaats. Door zondag twee partijen te verliezen zakte hij naar de vijfde plaats. Van Ham behaalde zes matchpunten, een algemeen gemiddelde van 2,33 en een hoogste reeks van 18 caramboles. Zijn kortste partij was 19 beurten (80 caramboles). Tijdens het districtskampioenschap promoveerde Cees van Ham reeds naar de tweede klasse. Kampioen in Oudemolen werd Jo Adriaanse van de biljartver eniging Scheldezicht uit Wemeldinge. Hij won zes partijen en scoorde een algemeen gemiddelde van 2,83. Hij gaat van vrijdag 10 tot en met zondag 12 februari naar het nationaal kampioen schap in Voorst. Derde speeldag ZK schaken Zierikzee - In het 'Multifunctioneel Centrum' te Zierikzee wordt zaterdag 10 december de derde wedstrijddag van het persoonlijk Zeeuws schaakkampioenschap voor senioren afgewerkt. De partijen beginnen daar, onder leiding van Paul van Rooijen, om 10.00 uur. Zoals gebruikelijk worden die dag opnieuw twee ronden afgewerkt. De vijfde ronde is reeds samengesteld en de zesde wordt na afloop van die vijfde ronde vastgesteld. Titelstrijd hoofdklasse driebanden Goes - In café Baarends te Goes wordt van vrijdag 16 tot en met zondag 18 december het kampioenschap hoofdklasse drieban den van het district Walcheren en De Bevelanden afgewerkt. De organisatie van deze titelstrijd is in handen van de biljartvereni ging ALM en wedstrijdleider is Piet Schrier. Deelnemers: 1. Piet Koek (ALM Goes) algemeen gemiddelde 0,987, 2. Joop Schuit (VEG/ABV Oost-Souburg) 0,862, 3. Rinus Hoondert (DOS Ovezande) 0,823, 4. Piet Janse (Delta Colijnsplaat) 0,788, 5. Wim Brinkman (VEG/ABV) 0,768, 6. Jaap Hameling (ALM Goes) 0,762, 7. Jan Rijk (DOS) 0,742, 8. Lou Westdorp (DOS) 0,723. Reserve: Jan Westdorp (ALM) 0,753. Kerstlopen in Graauw Graauw - Met de Kerstlopen staat in Graauw zaterdag 10 december de derde loopmiddag van de serie van vijf, die SV Aloy al voor het vijftiende seizoen houdt, op het programma. De jeugd opent het gebeuren om 14.45 uur met een afstand van 500 meter. Om 15.00 uur gaan de overige afstanden van start. Afstanden die bestaan uit 2500, 6800 en 16.000 meter op de bekende parcoursen. De langste afstand telt mee voor de open Zeeuws-Vlaams kampioenschap. Er kan vanaf 14.00 uur worden ingeschreven in het clubgebouw van SV Aloy aan de Graauwse Dorpsstraat. Salvatorhoeveloop in Ouwerkerk Ouwerkerk - De atletiekvereniging Delta Sport houdt zaterdag 10 december de tiende Salvatorhoeveloop in de polders van Schouwen-Duiveland. Aan deze loop kunnen zowel wedstrijdat leten als trimlopers deelnemen. De afstand bedraagt 20 kilome ter. Start en finish zijn op de Ring in Ouwerkerk. Start om 14.30 uur. Er kan vanaf 13.00 uur worden ingeschreven in de kantine van de voetbalvereniging Ouwerkerk. Toernooizege Vijnckier en Sey Axel - Aan het judotoernooi dat Kwai-Kemzeke, afgelopen weekeinde hield, namen ook enkele regionale judoka's met succes deel. Pech was er voor de regerend Zeeuwse kampioen Robert Kroonen, die met geblesseerde ribben noodgedwongen op moest geven. In de totaalstand kwam deze judoka van sportschool Delta alsnog als derde uit de bus. Van dezelfde club werd Pim de Schrijver in de groep 12/13-jarigen tot 40 kg tweede en zijn clubgenote in dezelfde groep bij de meisjes derde. Van judoclub Hontenisse zegevierde Michel Sey in de categorie tot 60 kg in de groep 16/17-jarigen en werd -Michel van Bunder in dezelfde gewichtsklasse, maar een leeftijdscategorie jonger, tweede. Harold Vijnckier uit Sluis, die uitkomt voor judoclub Knokke, toonde zich in de groep junioren/senioren boven de 95 kg de sterkste. Een opsteker voor de man uit Sluis, die eerder met een slepende rugblessure af te rekenen had. Van onze zwemmedewerker Vlissingen - Tijdens de Zeeuwse sprint wedstrijden van De Stormvogel, die in het Golfbad te Vlissingen zijn ge houden, zijn maar liefst ze ventien NK-limieten ge zwommen. De meeste limie ten gingen naar leden van Scheldestroom uit Breskens. Annabel Kosten won de vlinder slag en versloeg in een recht streeks duel de Middelburgse Melanie Bos op de 50 meter vrije slag. Op de 100 meter wisselslag werd Kosten geklopt door haar clubgenote Ryan Verplanke. Haar gezwommen tijden op alle nummers waren voldoende voor een startbewijs voor de Neder landse kampioenschappen. Dat gold ook voor Melanie Bos en Ryan Verplanke, die ook nog een limiet zwom op de 50 meter schoolslag. Sandra Temmerman was in Vlis singen ook in topvorm. Zij zwom maar liefst drie limieten door winst op de vlinderslag, rugslag en de wisselslag. Carolien de Milliano kon op haar clubgeno- yan onze wielermedewerker Ëddy de Schrijver jloerbeke - Renners kiezen vaak voor België om er te wonen, omdat ze dan niet zoveel kilomters moeten vre ten om naar de koers te gaan. pat was ook de beweegreden van oud-prof Dick Enthoven. Rij ruilde de regio Amster dam in voor die van Kapelle- brug. We schrijven anno 1959. In datzelfde jaar werd Dick En thoven ook prof en boekte uit stekende resultaten. Het 'zo va der zo zoon-verhaal' gaat een beetje mank, want Edwin En thoven houdt het na Collstrop en Zetelhallen al voor gezien in het profmetier. Vader Enthoven neld het wat jaartjes langer vol n behaalde ook meer aanspre- ende resultaten, maar beide oureurs zeggen het profpeloton taarwel door ziekte. Dick En thoven vond het in 1964 welle tjes nadat hij bronchitus had opgelopen in de Ronde van Ne derland, die toch zijn wedstrijd was, en Edwin Enthoven raakte de versukkeling door de ziekte van Pfeiffer. Na zo'n vijf maanden van de ene dokter naar de andere te hebben pen, kwam een 'wakkere' arts er achter dat hij symptonen had van deze ziekte. Een ge vreesde ziekte bij wielrenners, want je bent er eigenlijk twee jaar door kwijt. Ik kwam op een gegeven mo ment geen stap meer vooruit. De ene koers ging het ineens wel en de andere koers stond ik als het ware stil. Ik sprong bijvoorbeeld mee met een groepje en dat ging uitstekend. Toen we een paar kilometer verder waren blok keerde ik volledig. Ik werd er moedeloos van. Jam mer, dat het zo lang heeft ge duurd voordat de juiste onder zoeken werden gedaan. Ik ging er steeds harder tegenaan tijdens training, maar wie de ziekte van Pfeiffer heeft moet rust hou den," aldus Edwin Enthoven. In 1995 maakt hij deel uit van de semi-professionele ploeg Izen- berghen Sportief waarook Serge Vermeulen, eveneens een renner met Zeeuws-Vlaams bloed, deel van uit zal maken. Dit seizoen werd de ploeg geleid door Michel Pollentier. Het begin van dit seizoen was veelbelovend. Enthoven kreeg onderdak bij de formatie Zetel-' haller om z der te deed gevra goed goed je nie terug De re deren winni Te wi Dick geniel wordi tent-] man Rogei noem stuur Tijdei schap Waas speel: een toch reed Het V Ichte; begor van d const veel hl hoopt blokk men i enige mindi ten d ik du wat i* Je kuj doen, eens of je zo nia In dii ook r| dam. reker fer. Edwi ten." Zeela ondej van (ADVERTENTIE) Onlangs zijn er door niet-geautoriseerde importeurs Kyocera pageprinters verkocht. Met de verplichting 12(!) toner-kits af te nemen. Als u voor deze 'aanbieding' koos, hebt u nu teveel toner op voorraad. PAS OP: toner is beperkt houdbaar. Verouderde toner veroorzaakt schade aan printers! LCI LOST UW PROBLEEM KOSTELOOS OP. Bel direct voor meer informatie: LCI Customer Support, Telefoon 073 455 240. 1 De enige officiële Kyocera-importeur is de klantvriendelijkste ten niet achterblijven en ver diende limieten op de rugslag en de wisselslag. De Zeeuwse mannen waren min der succesvol. Vlissinger Eelco van Gemert kan starten op de wisselslag en de rugslag, maar zal op de overige nummers nog meer pogingen moeten doen. De Vlissinger werd op de vlinder en vrije slag gedecideerd geklopt door Middelburger Rudi Goudswaard, die op de vlinder slag de limiet zwom. Bressiaan- der Martin de Milliano en Mid delburger Rudolf Holswilder zwommen beiden op de rugslag de limiet. Het enige Zeeuwse record kwam op naam van Yoram Lawalata. Hij evenaarde het aspirantenre cord met zijn-tijd van 28,6. WINNAARS MANNEN 100 meter wisselslag 1981 el: Rod 1 Vermeulen (STV) 1.14,3. I 1978 el: Yoram Lawalata (STV) I 1977 el: Eelco van Gemert (STV) I 1.01,6. 50 meter schoolslag 1981 el: Joeyl den Beer (STV) 38,3. 1978 el: Yoram Lawalata 35,1. 1977 el: Sandy Pleyte (STV) 32,3. 50 meter rugslag 198i el: Rob Ver-1 meulen 34,7. I 1978 el: Martin de Milliano (ZVS) I 30,6. 1977 el: Eelco van Gemert 29,4. 50 meter vlinderslag 1981 el: Chris I van der Draai (STV) 34,6. 1978 el: Yoram Lawalata 28,6. 1977 el: Rudi Goudswaard (LUC) j 26,6. 50 meter vrije slag 1981 el: Rod I Vermeulen 30,1. 1978 el: Yoram Lawalata 26,8. 1977 el: Rudi Goudswaard 24,9. VROUWEN 100 meter wisselslag 1981 el: Caro-1 lien de Milliano (ZVS) 1.12,2. I 1978 el: Sandra Temmerman (ZVb)l 1977 el: Ryan Verplanke (ZVS) 1 l-08-8- 50 meter schoolslag 1981 el: Ellen van de Velde (ZVS) 38,3. 1978 el: Martinique Jansen (ZVS) 40,6. 1977 el: Ryan Verplanke 34,6. 50 meter rugslag 1981 el: Carolien de Milliano 33,3. 1978 el: Sandra Temmerman 31,7- 1977 el: Sandra Simpelaar (LUC) 38,2. 50 meter vlinderslag 1981 el: Evelyn Verplanke (ZVS) 35,0 1978 el: Sandra Temmerman 31,4. 1977 el: Annabel Kosten 31,4. 50 meter vrije slag 1981 el: Carolien de Milliano 29,7. 1978 el: Marlie Braber (ZVS) 29,9. 1977 el: Annabel Kosten 27,1. Van onze medewerker Eddy de Schrijver Overslag - De toekomst kan er toch nog zonnig uitzien voor Johny van Cadsand. Als alles naar wens verloopt kan hij een contract voor twee tekenen bij een nieuw op de rails te zetten profploeg in België, met onder andere Jean Marie Wampers als ploegleider. Het gesprek in Belgische Audenaerde le verde positieve geluiden op. ihe ploeg is nog op zoek naar *)g een sponsor en als die ge- jonden wordt kan ik voor twee iaar tekenen. Het zou een enor- uitdaging betekenen. Wie wil er geen prof worden? Helaas le erde het gesprek met Priem ■iets op. Jammer, want ik heb de ®druk dat jonge renners nooit J® kans krijgen. Voor de Zeeuwse wielersport had het "aar mijn smaak een goede zaak ïeweest als er weer eens een Zeeuw prof zou worden, maar •aar denkt zo'n ploeg van Priem 'iet aan. Jt was overigens ook in beeld bij «to. Die hebben me gevolgd en 'aren lovend over mijn uitsla- Vooral mijn prestaties in de de van België hadden indruk Naakt. Toen echter Nelissen Sergeant tekenden was er a plaats meer voor mij," al- Jas Johny van Cadsand. an Cadsand woont in België en Jjjkt voor halve dagen op de De chroef in Sluiskil. „Op deze Janier kan ik 's middags lekker ®a®en. Ideaal natuurlijk," «rkt Van Cadsand op. Vorig W al dacht Van Cadsand prof hunnen 'worden. Hij had het atract zo goed als zeker in de JJ van Elro waar hij stage had Fopen'. De sponsor - Erotic 'saount Center - haakte af van- de naakte vrouw-affaire op ^jp u1 nu kan'Van Cadsand direct J ue nieuwe amateurploeg van °tic Discount Center komen. heb een voorlopig contract e«end. Als alle plannen niet r zouden gaan, dan rijd ik ,ruie ploeg, maar ik hoop dat niet nodig zal zijn. Ik denk nijp ben voor een profa- vonti buit) er ti leuke deR koers meer derei and, uitkv lectiel Meul weds In de Van het e daag and zever ment twee' Over lever nen die ij was een i den schie klim me r toch heer. Daar kleu) om hl eigerj en ni heb Als prof: schij1 kunrl Spar| en ej den. „Het zien waai maa! druld luch je za cont ik dl dezej Cad: meei terei wan teru mijr wor 1

de Stem | 1994 | | pagina 10