Spoedoverleg over justitie Vader kidnapt zijn zesjarig dochtertje in Dorst Willebrorder schoot waarschijnlijk de verkeerde dood André van Duin naar Veronica Sint' Visser sluit Perron Nul ZUURKOOL, SPEKBLOKJES EN RUNDERVINKEN. Roosendaler breekt 120 keer in om te overleven Tweede Kamer verontrust over inbraak bij officier van justitie Gigantische keukenverkoop in Kaatsheuvel. HART LEUK Afspraken over bandenopslag -Qftt 0 Bergkamp meldt zich af Schelde in race voor grote order Jeltsin haalt fel uit naar Navo Nieuwe cd van Beatles al goud Nieuw pasje voor vreemdelingen Sleper stopt Inkijkoperaties West-Brabant Otl Wijnzuurkool, pak 500 gram Cd Magere spekblokjes, verpakt, per 100 gram A49T Rundervinken, kiloi&OCr 15.90 100 gram XS5 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Vrijspraak voor Middelburger na dodelijk ongeval Politie ziet geen strafbare feiten Prins Bernhard heeft opnieuw longontsteking die ..Kleintjes' in De Stem Omdat er zoveel bijzondere en interessante aanbiedingen in staan. Elke dag weer DE STEM 710311 000218 I I I I I DINSDAG 6 DECEMBER 1994 134e JAARGANG Middelburg - De officier van jus titie heeft harde afspraken ge maakt met het bedrijf Tire Again over de sanering van de banden opslag in Terneuzen. Komt het bedrijf de afspraken niet na, dan wordt tot strafrech telijke vervolging overgegaan. Er mogen geen banden meer worden aangevoerd en er wordt begon nen met het verwijderen van de banden. §ZIE ZEELAND - C1 LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG 1,75 ZATERDAG: 2,00 Den Haag - Dennis Bergkamp heeft zich gisteren officieel afge meld voor de EK-kwalificatie- wedstrijd tegen Luxemburg op 14 december. De spits van Inter kampt nog steeds met een blessu re. De Italiaanse club had bonds coach Diek Advocaat afgelopen weekeinde al gevraagd Berg kamp om die reden niet te selec teren. HET WEER Sk Van onze verslaggever St. Willebrord - Roosendaler C. Valentijn, die zaterdag nacht in de St. Willebrordse Dorpstraat door de 26-jarige W.H. uit die plaats werddood- geschoten, is hoogstwaar schijnlijk slachtoffer gewor den van een 'misverstand'. H., geen onbekende bij de politie, wilde een ander neerschieten maar vergiste zich, mogelijk on der invloed van drank en drugs. Dat is uit verschillende bronnen vernomen. De politie wil dit noch bevestigen noch ontkennen. Valentijn werd zaterdagnacht neergeschoten toen hij met zijn vrouw café Parkzicht in de Dorpsstraat verliet. H. had eer der op de avond onenigheid ge had met een bezoeker van één van de cafés. Hij was net voor het sluiten van de horecagelegenhe den naar huis gegaan, echter niet om zoals hem geadviseerd was daar af te koelen, maar om een pistool te halen. Onder invloed van drank en mogelijk ook drugs zou de Willebrorder zich vervol gens hebben vergist in zijn slachtoffer. De politie in St. Willebrord gaat de komende dagen ruim dertig mensen horen in verband met de schietpartij. Een heleboel mensen waren getuige van het incident, inclusief een paar agenten die op weg waren naar de Dorpssstraat omdat daar knallen gehoord wa ren. Volgens een woordvoerder van de politie hebben zich inmid dels al ruim dertig getuigen ge meld. H. is zelf al gehoord door de politie, maar over dat verhoor en het verhaal van de schutter zelf worden geen mededelingen gedaan. Dit om te voorkomen dat anderen 'gekleurde' verklaringen gaan afleggen aan de hand van H's beweringen. In de Willebrordse gemeenschap wordt naar buiten toe gezwegen over de schietpartij. Angst om de zogenaamde slechte naam van het dorp nog verder te verergeren speelt daarbij een belangrijke rol. Volgens ondernemer C. Valentijn, geen familie van het slachtoffer, is het belangrijk dat niet elk inci dent in St Willebrord tot onge kende proporties wordt opgebla zen. „Dit soort zaken komt elders ook voor. En niet alleen hier." Het lachen vergaat RTL Onbestendig In de ochtend kan het eerst nog regenen. Daarna wisselend bewolkt. Er staat een stevige zuidwest tot westenwind. In de avond nemen de regenkansen opnieuw toe. Vlissingen - De Koninklijke Schelde Groep in Vlissingen maakt kans op een grote op dracht uit de Golfstaat Abu Dha bi De Schelde is in de race voor het leveren van twee fregatten en het bouwen van een onderhouds- werf voor marineschepen. Vol gens de werf kan het nog een tijd duren voor er zekerheid is over het verkrijgen van de order. ZIE ECONOMIE-A5 Boedapest - De Russische presi dent Jeltsin heeft gisteren tijdens de CVSE-top in Boedapest scher pe kritiek geuit aan het adres van de Navo. Door de Navo uit te breiden over landen in Midden- Europa riskeert het bondgenoot schap volgens Jeltsin een 'koude vrede'. Tijdens de top klonk ook duidelijk frustratie door over de voortdurende gevechten in Bos nië. ZIE BUITENLAND - A4 Amsterdam - De nieuwe cd van The Beatles met opnames van ruim dertig jaar geleden, vliegt de deur uit. Vier dagen nadat Live at the BBC werd uitgebracht, zijn er al 50.000 exemplaren van verkocht. De helft werd in de voorverkoop afgezet. Platenmaatschappij EMI Music Holland noemt dat 'abso luut uniek'. In de platenbusiness betekent het verkoopcijfer goud. Het album bevat 56 songs die The Beatles in de jaren zestig opnamen voor de BBC. Dertig nummers komen op Seen enkele andere Beatles-LP voor. Arnhem - De bestaande verblijfs documenten van vreemdelingen moeten omgewisseld worden we- Sens fraude-gevoeligheid. De vreemdelingen krijgen er een fraudebestendig pasje voor terug. Voor de vreemdelingendiensten van de politie belooft de massale omwisseling van papieren een ge ldige klus te worden. De ope- ratie moet voor 1997 voltooid zijn. ■ZIE BINNENLAND - A3 Van onze Haagse redactie Den Haag - De Tweede Ka mer is ernstig bezorgd over het aanhoudend uitlekken van vertrouwelijke infor matie over politie- en justi- tie-methoden. De Kamer heeft daarom vanmiddag met minister Sorgdrager van Justitie een spoedover leg. De fracties verlangen van haar opheldering over de omvang van de vertrouwelijke informatie die gestolen is bij de Amsterdamse officier van Justitie, Valente. Het verzoek voor een besloten spoedoverleg is afkomstig van de fracties van het CDA en de PvdA. De partijen zijn hevig verontrust nu is gebleken dat er bij de in braak in de woning van Valente afgelopen zomer veel meer dis kettes met vertrouwelijk infor matie zijn buitgemaakt dan tot nu toe door het Openbaar Minis terie werd beweerd. Gestolen informatie De fracties maken zich zorgen omdat steeds meer gestolen ver trouwelijke informatie over op sporingsmethoden van politie en justitie naar buiten wordt ge bracht door de criminele wereld. Ze vrezen dat de georganiseerde misdaad de komende tijd zal pro beren met de gestolen informatie strafzaken te frustreren. Afgelo pen zaterdag kwam bij de behan deling van de strafzaak tegen een grote drugbaas uit Blaricum de verdediging nog met gevoelige gestolen informatie naar buiten over ongeoorloofde politieprak tijken. 50 diskettes Aanleiding voor de Kamer om een spoedoverleg met de minister te vragen is de onthulling van de Amsterdamse hoofdofficier van Justitie, Vrakking, dat afgelopen zomer in de woning van de offi cier van justitie Valente niet vijf, maar vijftig diskettes zijn gesto len. De PvdA en het CDA willen dat de minister hierover vanmiddag informatie geeft. Ook moet dui delijk worden of er in 1991 ai ver trouwelijke gegevens bij het Openbaar Ministerie in Amster dam zijn gestolen. De fracties maken zich verder grote zorgen over de uitspraken van Vrakking dat officieren van justitie be dreigd worden door de onderwe reld of op andere manieren be lemmerd worden in hun functio neren. De WD wil van de minister we ten welke beveiligingsmaatrege len er zijn genomen na de inbraak bij Valente. „Dit kan zo niet voortduren," aldus het WD-Ka- merlid Korthals. Volgens hem heeft de hele zaak de geloofwaar digheid van het Openbaar Minis terie 'niet verbeterd'. VANDAAG IN DEZE KRANT Sleper Theunisse is een begrip in scheepvaart kringen. Maar het Din- teloordse vleesgeworden brok natuurgeweld houdt er echt mee op. Hij heeft een opvolger gevonden waaraan hij de zaak met een gerust hart overlaat. Hoe moei lijk hem dat ook valt. ZIE PAGINA A2 Van onze verslaggever Breda - Politie en justitie in West-Brabant blijken al enkele malen inkijkoperaties te hebben uitgevoerd. Dat gebeurde in ieder geval drie keer in het begin van het onderzoek naar een mogelijke drugorganisatie rond de Wille brorder J. van Z. en de Rijsber- genaar W.W. De inkijkoperaties zijn allemaal uitgevoerd tussen juni '92 en voorjaar '93 in een huurpand in Ulicoten. Daarbij zouden een hennepkwekerij en sporen van een cocaine-laboratorium en van amfetamine-produktie zijn aan getroffen. INHOUD 2 KATERNEN Binnerv/Buitenland A2 Binnenland A3 Buitenland A4 Economie Beurs A5/A6 Beurs A5 Sport deel B Zeeland deel C Gids deel D RTV-programma's D2 (ADVERTENTIE) Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 10 december a.s.. Dominee Visser sloot gisteren Perron Nul, 'zijn' Rotterdamse opvangcentrum voor drugver slaafden, definitief. Verkleed als Sinterklaas nam hij afscheid van verslaafden en hulpverle ners. FOTO ANP ZIE OOK BINNENLAND - A3 Visser werkt aan nieuwe opvangplek verslaafden Van onze rechtbankverslaggever Breda - De rechtbank in Bre da heeft de 22-jarige RV. uit Middelburg bij gebrek aan bewijs vrijgesproken van dood door schuld. Het Openbaar Ministerie ver dacht V. ervan dat hij op 28 sep tember 1993 om half vijf 's nachts in zijn bestelauto door rood licht is gereden op de Nieuwe Kadijk in Breda. De Middelburger veroorzaakte zo een dodelijk ongeluk. Hij kwam in botsing met een perso nenauto, bestuurd door een 66- jarige man uit Breda. Deze auto mobilist overleefde het ongeluk niet. Van onze verslaggevers Dorst - De zesjarige Amira Alaas is gistermiddag in Dorst door haar Libanese vader ont voerd en meegenomen naar een op dat moment onbekend adres. Lang bleef het meisje niet spoorloos: de vader som meerde de moeder in de loop van de.avond naar hem terug te komen, op een adres in Rij en, waar ook het kind zou zijn. Voor de nieuwe vriend van de vrouw, L. van Wingerden in Dorst, was dat aanleiding giste ren tegen middernacht te dreigen met de inzet van een knokploeg, die het kind aan de vader zou moeten ontfutselen. Bij het ter perse gaan van deze krant was de afloop nog ongewis. Volgens Van Wingerden was het in ieder geval uitgesloten dat de moeder, een Poolse, terug zou gaan naar haar echtgenoot; hij zei te vrezen haar in dat geval niet levend terug te zien. De politie in Oosterhout had gis teravond nog niet ingegrepen. Omdat niets bekend was van een scheiding, laat staan een om gangsregeling, zou de vader op zich het recht hebben het kind mee te nemen. Voor de mensen die gisteren ge tuige waren van het drama bij de rk Marcoen-school staat het vast: Amira is met geweld meegesleurd door haar vader. Een terrorist, volgens de moeder; de man zou lid zijn van de Palestijnse strijd groep El Fatah. De ontvoering vond plaats tussen de middag toen Amira (6) en haar zusje Nathalie (8) tijdens het overblijfuurtje met andere kinde ren op het schoolplein speelden, onder toezicht van enkele 'over- blijfouders'. Zij raakten in pa niek toen de vader van de meisjes plotseling op het plein verscheen en ze mee wilde nemen. Nathalie wist nog weg te rennen, maar zij konden niet voorkomen dat Amira werd weggesleurd door haar vader, met de hulp van drie andere mannen die opeens in een auto verschenen. In de paniek die toen ontstond wist de te hulp geroepen directeur Rietveld al leen nog het kenteken van de au to te noteren en 06-11 te bellen. De politie vermoedt dat er bij de ontvoering twee vluchtauto's zijn gebruikt. Een van de auto's werd enkele uren later in Breda aange troffen en de twee mannen die er- Hilversum (anp) - André van Duin wil van het commerciële sta tion RTL overstappen naar Veronica, dat pér september 1995 eveneens een commerciële zender wordt. Van Duin heeft inmiddels een vijfjarig contract met Veronica ge tekend en moet daar in januari 1996 beginnen. Tot die tijd heeft hij een contract met RTL. André van Duin is een van de tv-sterren uit de stal van producent Joop van den Ende. Deze neemt samen met producent John de Mol voor 50 procent deel in het nieuwe commerciële Veronica. RTL houdt overigens vast aan het optierecht dat de Luxemburg se zender op een aantal sterren van Endemol meent te hebben. Naast André van Duin gaat het om Ron Brandsteder en Hennie Huisman, die een contract tot eind 1995 hebben. Daarnaast heb ben Rolf Wouters en Peter-Jan Rens nog langer lopende contrac ten met RTL. r Voor Veronica bestaat het optierecht niet, aldus een woordvoer der. Juristen hebben er uitvoerig naar gekeken en geen probleem gezien in een driehoekscontract tussen Veronica, Van Duin en Van den Ende. Hij erkent dat het contract voor Van Duin zeer lu cratief is, maar wil geen bedragen noemen. 18-jarige leefde al tijden op straat Van onze verslaggever John Lazaroms Roosendaal - Hij pleegde vanaf maart ruim 120 woninginbra ken, bedrijfsinbraken, autokraken en (winkel)diefstallen, goed voor een schadebedrag van enkele honderdduizenden guldens. Enkel en alleen om te overleven. Want een vaste woon- en ver blijfplaats had de 18-jarige Marokkaanse Roosendaler A. H-0 niet. Slapend in portieken, op gras veldjes en intreinen op het Roosendaalse NS-emplacement. Zo af en toe stal hij uit het God- waldtpark wat kleinvee, kippen en konijnen. Die roosterde hij dan boven een vuurtje in de Den Haag (anp) - Prins Bernhard kampt met een opnieuw opspe lende longontsteking. Daardoor liep zijn koorts op. Nadat zijn artsen hem een ander antibioti cum toedienden, daalde deze weer. De toestand van de prins is nu stabiel. De 83-jarige prins liep vorige week een longontsteking op na dat hij eerder was geopereerd aan zijn dikke darm. Het driedaags staatsbezoek van koningin Beatrix en prins Claus aan Jordanië deze week gaat ge woon door. ZIE OOK PAGINA A2: Bitterballen en kreeft bij staatsbezoek aan Jordanië Rucphense bossen. Toen de 18- jarige Roosendaler voor de twee de keer in een maand tegen de lamp liep kwam voorlopig een einde aan zijn zwervende be staan. Justitie houdt hem momenteel in elk geval vast, in het huis van be waring in Roermond. Daar zit hij als een prins, met een tv, radio en elke dag warm eten. Een beetje ping-pongen met mede-gedeti neerden. De vier jaar daarvoor leefde hij her en der, op straat. Bij zijn ouders, die in Roosendaal een slagerij hebben, kwam hij niet meer. Ruzie met vader en broer joeg hem steeds de straat op. Daar was het voor hem erop of eronder. Met kleine diefstallen voorzag hij al tijden in zijn le vensonderhoud. Na zijn aanhouding op 12 okto ber bekende hij een hele reeks van dit soort zaken. Om schoon schip te maken. De rechercheurs die hem verhoorden kregen het hele levensverhaal, het uitzichts- loze bestaan, van deze jeugdige Marokkaan te horen. „En het meest vreemde van allemaal, hij heeft er gewoon geen spijt van. Voor hem was het gewoon een kwestie van overleven, survival," aldus rechercheur J. Hussaarts. (ADVERTENTIE) In het pand van Keuken Kampioen Kaatsheuvel wordt dinsdag, woensdag en donderdag een alles-of- niets-verkoop van showroomkeukens georganiseerd. Met kortingen die op kunnen lopen tot 70 (zeventig!) procent en met een aantal modellen die tegen ELK AANNEMELIJK BOD wegmogen. De oorzaak van deze discount-verkoop is, dat een groot aantal keukens plaats moet maken voor de nieuwe modellen, die elk ogenblik uit Duitsland in Nederland worden verwacht. De directie van Keuken Kampioen Kaatsheuvel laat weten dat deze verkoop niet bedoekHs voor de hande laren maar dat uitsluitend PARTIKULIEREN deze keukens kunnen aanschaffen. Het adres van deze showroom verkoop is: Ameri- kastraat 14, Industrieterrein De Kets, Kaatsheuvel. Op zondag en maandag is het bedrijf gesloten. JUSTITIE Dit woord is vandaag in het nieuws. Een van de vele. Een krant vol. Nu de j daad bij het woord: een echte Parker Roller-pen voor u, met uw woord(en) naar keuze erin gegraveerd, als u een nieuwe abonnee opgeeft. U de pen, I de nieuwe abonnee om te beginnen twee weken de krant gratis. I in zaten werden gearresteerd. Ze werden gistermiddag verhoord op het Oosterhoutse politiebu reau. Moeder Magda Guzak en haar vriend Van Wingerden in Dorst verwijten de politie zeer laks te hebben gereageerd op deze zaak. „We hebben twee keer een half uur in een wachtkamertje moeten wachten," zegt Van Wingerden, „en het enige wat ze aan Magda vroegen was of ze een grote foto van Amira had." Op dat tijdstip was de Ooster houtse politie nog aan het uitzoe ken wie de zeggenschap heeft over de kinderen. VERVOLG OP BINNENLAND - A3 mm i Noteer als nieuwe abonnee: Naam: Adtes: Postcode: Plaats:_ Telefoon (voor controle bezorging): De nieuwe abonnee betaalt per: kwartaal acceptgiro 87.20 o maand automatisch 29.05 De Parkerpen zenden aan: Naam: Adres: Postcode:_ kwartaal automatisch bank/gironr-rv-. 84.70 Plaats:^. In de pen moet komen te staan: (max. t5 letters) I De pen wordt opgestuurd zodra wij het eerste abonnementsgeld ontvan- o gen hebben. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar s Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, 4800 VB Breda. S L_l DE STEM, EEN KRANT DIE JE WAT ZEGT

de Stem | 1994 | | pagina 1