Contactgroep twist over plan Bosnië 5,3% 0,3% 5,6% B ank Briljante manoeuvre van Andrej Kozyrev Navo opereert 'voorzichtiger' boven Bosnië Gijzelaars doodden tijd met houtsnijwerk Premier Libanon treedt af wegens Hegenwerking' DE STEM BUITENLAND Geen enkele vooruitgang India pakt Bhopal-demonstranten op Ramp Philipijnse veerboot: 34 doden, nog 100 vermisten Treinongeluk in Hongarije eist zeker 21 levens Rusland maakt geen plutonium voor bom meer BUITENLAND KORT UW SPAARGELD VERDIENT ROPARCO. 06-8380 Directeur Ette Vijf cel geëist tegen zakenma ZATERDAG 3 DECEMBER 1994 A4 Brussel (rtr/afp/ap) - De Na- ziet zich gedwongen voor zichtiger te opereren boven het luchtruim van het door de Serviërs beheerste gebied in Bosnië. Het bondgenootschap, dat op verzoek van de Veiligheidsraad een vliegverbod in deze regio afdwingt, heeft plotseling te ma ken met een enorme versterking van de Servische luchtafweer via radargeleide raketten. Volgens minister Van Mierlo van Buitenlandse Zaken beheersen de Servische strijdkrachten in middels 80 procent van het Bosnische luchtruim. Hij zei dit gisteren na afloop van een bij eenkomst van de Navo-ministers van Buitenlandse Zaken in Brus sel. Secretaris-generaal Willy Claes deelde tegelijktertijd mee dat de Navo het vliegverbod boven Bosnië ondanks de vergrote kans op raketbeschietingen blijft handhaven. Of er uit voorzorg minder wordt gevlogen, was gis teravond niet te achterhalen. Onduidelijk bleef ook of de VN nu wel niet aan de Navo hebben gevraagd het vliegverbod niet langer af te dwingen. Claes ver zekerde dat een dergelijk ver zoek de Navo nooit heeft be reikt. VN-bronnen suggereren echter dat dat wel het geval is. Een missie, gisteren, van VN-af- gezant Akashi om te bemiddelen in de strijd in met name Bihac lijkt mislukt. Eerder van de week liep een soortgelijke po ging van VN-topman Boutros Ghali ook op niets uit. In tegen stelling tot zijn baas, kreeg Akashi de Servische leider Ka radzic wel te spreken. Deze wees de VN-voorstellen voor een staakt-het-vuren echter van de hand, kan worden geconcludeerd uit een vage verklaring van Akashi. Wel zegde Karadzic toe dat de ruim 300 gegijzelde blauwhel men die nog in Bosnië vastzitten nu echt vrij komen. Wanneer de geblokkeerde konvooien weg mogen liet hij echter in het mid den. Eerder sprak Akashi in Sarajevo met de moslim-autoriteiten, die wel een bestand voor heel Bosnië willen aanvaarden. Volgens vice- president Ganic van Bosnië had het gesprek 'een vruchtbaar ka rakter'. De Serviërs onderstreep ten hun opvatting daarover door tijdens het bezoek drie granaten af te schieten op het presiden tieel paleis. Niemand raakte ge wond. In het noordwesten van Bosnië gaat de strijd rond de moslimen clave Bihac verder. De stad Veli- ka Kladusa lag voor de zoveelste dag zwaar onder vuur. In Duitsland hebben alle par tijen zich gisteren sceptisch uit gelaten over het verzoek van de Navo om met Tornado-gevechts vliegtuigen boven Bosnisch grondgebied te patrouilleren. De toestellen zouden worden inge zet om geallieerde vliegtuigen te beschermen die betrokken zijn bij de humanitaire missie van de, VN in Bosnië. In Duitsland be staat echter om historische rede-I nen grote weerstand tegen mili taire operaties. Brussel (anp) - De vijf landen van de contactgroep voor Bosnië (Verenigde Staten, Rusland, Groot-Brittannië, Frank rijk, Duitsland) hebben gisteren op geen enkele wijze vooruit gang kunnen boeken in het realiseren van vredesregeling voor Bosnië. De vijf ministers van Buiten landse Zaken slaagden er in Brussel niet in het vredesproces nieuwe impulsen te geven. Uit gangspunt voor een regeling van het conflict blijft het vredesplan dat de groep afgelopen zomer de moslims, Kroaten en Serviërs heeft voorgehouden en waarmee die laatsten niet instemden. Daarin krijgen de moslims en Kroaten 51 procent van het land en de Serviërs 49 procent. De bewindslieden kondigden hun diplomatieke activiteiten fors te zullen opvoeren om de strijdende partijen alsnog voor het plan te winnen. Morgen gaan de Britse minister Hurd en zijn Franse collega Juppé voor over leg naar Belgrado. Diplomaten meldden dat de bij eenkomst uiterst tumulteus was verlopên. Een diplomaat vreest dat dit wel eens de laatste bij eenkomst van de groep geweest kan zijn, en dat dit fiasco de terugtrekking van de VN-vre desmacht uit Bosnië dichterbij brengt. Met name de Russische minister Kozyrev streek zijn collega's te gen de haren in. Hij torpedeerde elk initiatief door te eisen dat eerst de sancties tegen Belgrado zou worden verlicht en openlijk zou worden gepraat over het toestaan van een confederatie tussen de Bosnische Serviërs en Servië. De Westerse landen hiel den er echter aan vast dat de Servische president Milosevic eerst de grenzen van Bosnië en Kroatië zou moeten erkennen al vorens daarvan sprake kan zijn. Manilla (afp/rtr) - Bij de aanvaring tussen een Filipijnse veerboot en een containerschip uit Singapore zijn minstens 34 doden gevallen. Van de bijna zeshonderd passagiers en bemanningsleden van de gezonken veerboot worden er nog meer dan honderd vermist. Er zijn er zeker 449 gered. Van de vermisten kan een deel zijn opgepikt door vissersboten die reageerden op de noodsignalen. Volgens overlevenden van de ramp zijn er opvarenden verdronken toen de veerboot naar dertig meter diepte zonk in de monding van de baai. Maar de meeste passagiers hadden tijd genoeg om een reddingsvest aan te trekken. Sommigen wisten zwemmend de kust te bereiken. De aanvaring gebeurde vrijdagmorgen vroeg in de baai van Manilla. De veerboot Cebu City was van de Filipijnse hoofdstad op weg naar Tagbilaran, op het centraal gelegen eiland Bohol. Beirut (rtr/afp) - De Libanese premier Rafiq Hariri heeft politieke tegenstanders ervan beschuldigd zijn inspanningen voor de wederopbouw van Libanon tegen te werken. Hij is gisteren afgetreden. De Indiase politie heeft gisteren zeker 5000 demonstranten opgepakt die op weg waren naar Bhopal om daar de giframp te herdenken die precies tien jaar geleden de stad teisterde. De Indiase regering erkende gisteren dat dat de ramp aan zeker 6400 mensen het leven heeft gekost en niet aan 5000, zoals tot nu toe werd gezegd. In de nacht van 2 op 3 december 1984 lekte 40 ton uiterst giftig methyl-isocyanaat uit een pesticidefabriek van het Amerikaanse concern Union Carbide. Tienduizenden kampen nog steeds met grote gezondheidsproblemen. De demonstratie werd georganiseerd door een beweging die betere schadevergoeding en medi sche hulp eist. De deelnemers werden opgepakt omdat ze 'zonder kaartje reisden'. Voor vandaag is een demonstratie van 50.000 mensen gepland. FOTO EPA Szajol (rtr/afp) - Bij een trei nongeluk in het midden van Hongarije zijn gistermiddag ten minste 21 mensen om het leven gekomen. Er vielen volgens het persbureau MTI minstens 44 zwaargewon den toen een sneltrein in een station ontspoorde en op een perron schoof waar veel foren zen stonden te wachten. Het on geluk gebeurde in het stadje Szajol, ongeveer 120 kilometer ten oosten van de hoofdstad Budapest. Een aantal wagons van de trein, die het station zou passeren, ontspoorde en schoof de perrons op waar mensen ston den te wachten. Ook werd het stationsgebouw geraakt. De trein was van het oosten van Hongarije op weg naar Buda- pest. Tientallen gewonden, van wie een aantal in kritieke toe stand, werden naar ziekenhuizen vervoerd. In het station ontstond een enor me ravage. Wagons stonden dwars over de sporen of waren omgevallen. Een schoof een drie verdiepingen hoog onderkomen van spoorwegpersoneel binnen. Het gebouw stortte geheel in. Reddingsploegen met honderden medewerkers en ambulances werden naar de plaats van het ongeluk gedirigeerd. Moskou (dpa) - Rusland is ge stopt met de produktie van plu tonium voor atoombommen. De drie kerncentrales die het pluto nium tot nu toe leverden, blijven nog tot het jaar 2000 open voor de normale energievoorziening. Het nieuwe beleid voor de kern centrales in de Siberische steden Krasnojarsk-26 en Tomsk-7 geldt sinds 1 oktober, meldden de Russische persbureaus giste ren. Zij beroepen zich op infor matie van het ministerie voor atoomenergie. Volgens de internationale mi lieuorganisatie Greenpeace be schikt Rusland over ongeveer honderdtachtig ton plutonium, goed voor 36.000 atoombommen. Hariri, een miljardair die in Saudi-Arabië fortuin maakte in de onroerend-goedsector, zei dat zijn ambitieuze plannen voor grootscheepse reconstructie her haaldelijk zijn tegengewerkt. „Twee jaar heb ik geprobeerd het wederopbouwproject vooruit te brengen en twee jaar zijn er lieden die alleen obstakels heb ben opgeworpen," zei Hariri. Het aftreden van de premier ver bijsterde de Libanese bevolking. Maar de 48-jarige Hariri, een sunnitische moslim, beloofde te blijven helpen bij de wederop bouw na de jarenlange burger oorlog. Hij stopte de afgelopen jaren al miljoenen in filantropi sche projecten. Op de achtergrond van het aftre den speelt de animositeit tussen Hariri en de machtige, shi'itisch- islamitische voorzitter van het Libanese parlement, Nabih Ber- ri, een voormalige militieleider. Ook de betrekkingen met presi dent Elias Hrawi, een maroni tisch christen, zijn belast. Het Libanese parlement weigerde Hariri uitgebreide bevoegdheden te geven om het land op te bouwen. Volgens Hariri dwars bomen Berri's aanhangers veel projecten. Het parlement weigert ook Hari ri's plannen voor de wederop bouw van de door de oorlog verwoeste hoofdstad Beirut ver sneld te aanvaarden. Hariri en president Hrawi legden afgelo pen zomer de eerste steen voor het grootscheepse plan Horizon 2000. Van onze redactie buitenland Zagreb - Een 'checkpoint' nabij het Kroatische beton dorp Novska. Aan de ene kant de Kroatische politie die een troosteloze rij vluchtelin gen inspecteert. Een paar honderd meter verderop kleumende VN-militairen uit Jordanië. Wat al die media-mensen komen doen, willen ze weten. Neder lands convooi, een week 'te gast' geweest bij de Serviërs, komt terug. De Jordaniërs begrijpen er geen moer van. Even later zijn ze er. Met de vlam in de pijp zijn ze door Servisch gebied gereden. Een jeep voorop, een bus en twee vrachtwagens met militairen in de laadbak. De 70 Nederlandse VN-militairen op verlof hebben voorlopig even genoeg van de chicanes van de Servische strij ders. De thuisreis strandde vorige week zaterdag in een uitge woond kantoorgebouw in een steengroeve bij Zvornik. Een handjevol Serviërs versperde het konvooi de weg. Al gauw hadden de verlofgangers in de gaten dat het om meer ging dan het ge bruikelijke gesar. Zij moesten naar het afgelegen fabriekscom plex, ze mochten hun zendappa ratuur niet meer gebruiken en moesten hun wapens achterlaten in de wagens. „Wij vonden dit een opgedron gen vorm van bescherming en dat is nog een understatement," zegt konvooi-commandant ma joor Ebbelaar. „Het ging zeker de kant op van een gijzeling." De commandant gaf zijn mensen opdracht met de Serviërs mee te werken en geen aanleiding te geven tot escalatie. Daarna brak een week aan van vooral verve ling. Zeker toen Ebbelaars men sen de kantoorgebouwen na een paar dagen nauwelijks meer uit mochten. De mannen begonnen hun dagen te slijten met het maken van houtsnijwerk. „Le peltjes en zo." De verstandhouding met de zes Bosnisch-Servische bewakers was redelijk. Zij gaven hun logé's matrassen, houtkachels, borden en lepels. Een paar keer per dag trakteerden zij op brood en soep. Een weggemoffeld wereldont- vangertje zorgde voor nog enig contact met de buitenwereld. Omdat 'radio' in het Servo-kroa- tisch ook radio is, werd over het apparaat geproken als over 'de aardbei'. Een sergeant: „Zo kon den we via de Wereldomroep horen of het thuisfront iets over ons wist." Het konvooi probeerde ook één keer zelf een levensteken te ge ven. Een van de militairen hield op de nabijgelegen weg een Oek- raïens VN-konvooi aan om een briefje mee te geven. „Toen ze daar achter kwamen werden ze wel even link." Nadat de hoogste commandant van de Serviërs, generaal Mladic dinsdag plotse ling 'op bezoek' kwam, werd de situatie nog onaangenamer. „Wij mochten sindsdien nog maar heel weinig naar buiten." Door Aad Jongbloed Brussel - De timing was per fect, de politieke manoeuvre briljant. Andrej Kozyrev, minister van Buitenlandse Zaken van Rusland, zette van de week in Brussel in een klap de Navo op het verkeerde been en de Con tactgroep plus de CVSE (Conferentie voor Veiligheid en Samenwerking in Euro pa) onder druk. Het is onbegrijpelijk dat secre taris-generaal van de Navo Wil ly Claes noch de in Brussel verzamelde ministers van Bui tenlandse Zaken van het bond genootschap er een vermoeden van hadden wat stond te gebeu ren. Voor zijn vertrek naar Brussel had Kozyrev nog zo gewaarschuwd. Ik weiger stuk ken te tekenen, had hij gezegd, als blijkt dat de Navo zich in ijltempo naar het oosten wil uitbreiden. De stukken waar het om ging, waren al lang uit-onderhan- deld. Een betreft de uitwerking van het Partnerschap voor Vre- de-plan, zoals elke deelnemer aan het Partnerschap krijgt aangeboden. Een ander docu ment gaat over de dialoog die de Navo Rusland beloofd heeft, hetgeen de Russen toch een bij zondere positie biedt temidden van de andere Partnerschap- landen. Kozyrev weet als geen ander van de spanningen binnen de Navo, die mede hun oorzaak vinden in de haast van de VS om Centraal-Europa de Navo binnen te loodsen. Kozyrev weet ook van de anti-westerse sentimenten in eigen land, waar Navo-uitbreiding als een be dreiging wordt ervaren. De Amerikanen zijn weinig gevoe lig voor die sentimenten, waar door Kozyrev niets anders over bleef dan de confrontatie. De Europese bondgenoten lukte het niet de Amerikaanse voort varendheid in te tomen. En daardoor sprak een Navo-com- muniqué over een studie, die verricht gaat worden om snel nieuwe leden toe te laten. Vol gende herfst moeten de aspi rant-leden al weten waar ze aan toe zijn. Dit, dacht Kozyrev, is het juiste moment en dus teken de hij donderdag de stukken niet omdat, zoals hij zei, de Navo nooit eerder een tijdpad had aangegeven en nu bezig was een nieuwe scheidslijn in Europa aan te brengen. Maar er waren andere motie ven. Kozyrev drukte de Navo met de neus op de eigen twee spalt en hij gaf de Navo-leden Groot-Brittannië, Duitsland, de VS en Frankrijk, waarmee Rus land de Contactgroep-Bosnie vormt, een schot voor de boeg. In tegenstelling tot de Navo wil Rusland in het nieuwe vredes plan dat de Contacgroep giste ren in Brussel besprak, de Bosnische Serviërs samen met het Servië van president Milos evic een confederatie toestaan, zodat er een Groot-Servie ont staat. Want dan, is de gedachte, zal Milosevic de Bosnisch-Ser vische leider Karadzic over de streep trekken. Voor Kozyrev is dat van meer belang dan het bestaansrecht van de Bosnische staat waar de Navo zo aan hangt. Wilt u vrede in Bosnië, zo liet Kozyrev de Navo door middel van zijn weigering we ten, laat dan na het bondge nootschap naar het oosten uit te breiden en vergeet vooral die prietpraat over het bestaans recht van Bosnië. Rusland wil bovendien de CV SE met 53 leden een rol toeken nen die ver uitstijgt boven die van de Navo. Het is voor de Russen onverdraaglijk dat de Navo de veiligheid en vrede in Europa zou 'regelen' en daarom moet de CVSE die functie toe komen. Als de CVSE maandag en dinsdag in Boedapest bijeen komt, heeft Kosyrev bereikt dat de Navo haar plaats kent en beseft dat wereldmacht Rusland nog volop meetelt; in Europa en in Bosnië. Kozyrev FOTO EPA Verhoor Berlusconi uitgesteld Rome - De Italiaanse premier Silvio Berlusconi zal waarschijn lijk pas volgende week worden verhoord door de onderzoeks rechters, die hem van corruptie bechuldigen. De bewindsman heeft gezegd niet langer in Italië te willen wonen als een officiële aanklacht wegens corruptie tegen hem wordt inge diend. Berlusconi ontkent dat hij tijd rekt. Hij heeft gewoon een 'te drukke agenda' om de magistraten te woord te staan. De druk op de onderzoeksrechters in Milaan om zich terughoudender op te stellen nam gisteren toe na indirecte kritiek op hun werk van president Scalfaro. Hij zei dat de magistraten moeten beseffen dat hun onderzoek 'internationale repercussies' heeft. 'Russen achter aanvallen Tsjetsjenië' Grozny - Russische onderhandelaars die naar Tsjetsjenië zijn gereisd om te bemiddelen in een conflict met Moskou, hebben gisteren erkend dat gevechtsvliegtuigen die aanvallen op de republiek uitvoerden duidelijk Russisch zijn. De regering houdt echter vol dat ze geen steun verleent aan Tsjetsjeense opstande lingen die president Doeüajev ten val willen brengen. Luchtaanvallen op de buitenwijken van de hoofdstad Grozny gingen gisteren voor de vierde opeenvolgende dag door. „Het is duidelijk dat deze vliegtuigen Russisch zijn," zei parlementslid Ella Pamfilova. „Dit is tegen de wet." De parlementariërs proberen de vrijlating te bewerkstelligen van 70 Russen, die bij de strijd door Tsjetsjeense regeringstroepen gevangen zijn genomen. Aanklager: Iran vermoordde Bakhtiar Parijs - Een Franse officier van justitie heeft Iran er gisteren openlijk van beschuldigd de moord op de voormalige premier Shapur Bakhtiar in 1991 te hebben georganiseerd. Hij eiste levenslange gevangenisstraf tegen de vermeende moordenaar, Ali Rad. Twee andere verdachten, Massoud Hendi en Zeynala- bedine Sarhadi, hoorden 13 en 15 jaar eisen wegens steun aan het moordkomplot. „Deze grootscheepse onderneming was het resultaat van een organisatie in het hart van de Islamitische Republiek," zei aanklager Mouton. Hij zei dat de Iraanse geheime dienst de 'onvoorstelbare slachtpartij' had beraamd en uitgevoerd. De politie trof Bakhtiar, premier van Iran tot de Islamitische revolutie van 1979, en zijn secretaris in 1991 met doorgesneden keel aan in hun woning in de Parijse voorstad Suresnes. Nederlandse journaliste Indonesië uitgezet Den Haag - De 34-jarige Nederlandse freelance journaliste Irene Slegt moet Indonesië verlaten. Zij en een Australische collega werkten zonder toestemming van de autoriteiten. Haar vader F. Slegt denkt dat zijn dochter met een toeristenvisum Indonesië is. binnengekomen. De vakbond voor journalisten NVJ heeft een officieel protest ingediend tegen uitwijzing. Irene Slegt woont in Hongkong en werkt vandaar uit op freelance basis voor onder meer de NCRV, de Tros en de EO. Bulgaren pakken Nederlanders op Sofia - De Bulgaarse politie heeft twee Nederlanders gearres teerd die deel zouden hebben uitgemaakt van een drugbende. De politie heeft 16 ton chemicaliën in beslag genomen die gebruikt konden worden voor de produktie van Rohypnol, een kalme ringsmiddel dat door drugverslaafden wordt gebruikt. De Ne derlanders zouden van plan zijn geweest de chemicaliën naar illegale laboratoria in het buitenland te smokkelen. (ADVERTENTIE) ROPARCO-RENTE WINSTDELING gemiddeld over de laatste 5 jaar. Sparen bij Roparco betekent profijt van een hoge rente, een unieke winstdeling en veel vrijheid. Per 17 september 1994 is de rente 5,3%"', exclusief winstdeling. Deze bedraagt over de afgelopen 5 jaar gemiddeld 0,3%. U ontvangt meer informatie door de bon in gevuld op te sturen. Ook kunt u even bellen, van maandag tot en met zaterdag van 8 uur 's morgens tot 9 uur 's avonds. (40 cent per minuut) |~Stuur mij vrijblijvend informatie over Roparco. I De heer/Mevr.: I OPENEN, STORTEN, OPNEMEN MET ÉÉN TELEFOONTJE. I Voorletters: Straat: Geb. datum: I I Postcode/Plaats: I Telefoon: I Ik heb wel/geen Rogiro Rekening. I Verzend de bon in een envelop zonder postzegel naar: I Robeco Groep, Antwoordnummer 5555,3000 VB Rotterdam. I ROBECO^GROEP j Met gemak betrouwbaar beleggen. L. J Overschrijdt uw tegoed een bepaalde grens (momenteel f500.000,-), dan geldt voor het meerdere een afwijkend rentepercentage. Van onze correspondent Mare de Koninck Washington - Nu het Ameri kaanse Congres donderda na lang aarzelen Gatt heel goedgekeurd, ziet het ernaa uit dat het wereldwijde ha" delsverdag per 1 januari werking zal treden. Reagerend op de Amerikaans goedkeuring gaf gisteren promp ook het Japanse Lagerhuis zij fiat. Als nu ook de laatste 'weife laars', waaronder Frankrijk, aa de verwachtingen beantwoorde en de overeenkomst goedkeurei is de vernieuwde Gatt na vé jaren van onderhandelen ee feit. Dan gaan de 124 Gatt-landen i de loop van de komende jare Van onze verslaggever Etten-Leur - De banken he overval alsnog de macht geg Skillpack. De banken, investeringsmaa schappij Alpinvest (een hal dochter van ABN Amro) Mees-Pierson, hebben van curi tor mr. E. Elink Schuurman c aandelen Skillpack uit de failli te boedel van de Skillpack Ho ding gekocht. Zij betaalden vo> het aandelenpakket twintig mi joen gulden, bijna gelijk aan c vorderingen die zij op de holdn hadden. Curator Elink Schuurman ze dat snel handelen geboden w omdat klanten wegliepen, door de ruzie met de bank> geen geld meer voorhanden w en leveranciers hun spullen o hielden als gevolg van de ondi delijke situatie rond het bedri „Er moesten knopen word doorgehakt ten behoeve van continuïteit van het bedrijf." De financiers hebben inmiddf lijk de heer Snellenburg t nieuwe directeur van de PE flessenproducent benoemd, n dat directeur, oprichter grootaandeelhouder ir. C. Kills tijn zich teleurgesteld en veroi waardigd terugtrok. De bank hebben- overigens ook geen ir ment serieus overwogen om rr Killestijn verder te gaan, zo rm den bronnen. De sfeer bij het bedrijf was gi termiddag na het bekend word van de overname om te snijds De vlaggen hingen halfstok. A vocaat mr Korteweg meldde zi voor spoedoverleg met leden v het personeel. Vertegenwoor gers van de banken hielc koortsachtige besprekingen. Het tachtig mensen tellende pi soneel had zich eerder bij 1 kort geding tegen Alpinvest Mees-Pierson, waarbij gei werd dat de aandelen niet moi ten worden geveild, vierk: achter hun directeur Killest opgesteld. Zij hadden een eij advocaat ingehuurd om tijd* het geding de belangen van I personeel onder de aandacht de president van de rechtbank brengen. En ze wezen de oven me door de banken af. Gistermiddag leek het person echter in dubio te verkeren. I de verkoop van de aandelen een nieuwe situatie ontsta Middelburg (anp) - De 42-jai Goese zakenman Guido H. samen met zijn Amerikaa partner Harold Glanz on meer het Britse Leger des H voor miljoenen dollars tilde een meesteroplichter, vindt Middelburgse officier van ju he mr. C. van Ginkel. Hij e gisteren voor de rechtbank ook vijf jaar gevangenisstraf. Als vice-president van een derneming van Glanz handi H. in zogeheten Standby Let of Credit. Dat zijn onverhan hare documenten van banl stellingen. Medio 1992 begoi oen dochteronderneming Goes. Vandaaruit werden in: fingen en rijke particulieren naderd met het voorstel snel geld te verdienen door te in teren in de documenten. Pe zaak kwam aan het rc toen het Britse Leger des I voor bijna tien miljoen dollai sohip in ging en ruim vier loen gulden daarvan via een viseur op de rekening varl Goesenaar belandde. Harold Glanz wacht in een I forkse gevangenis op zijn rechting wegens oplichting, pe uitspraak in de zaak va: Is vrijdag 16 december.

de Stem | 1994 | | pagina 4