aktog ,AT0R M DE STEM 'Iedereen wil Eddy Wally!' OD J André Manuel: grote mondklein hartje Martin Mooij ontvangt Sphinx Cultuurprijs 6Huub Hangop is Herb Mews voorbij gestreefd9 erstaat I 25 jaar Menselijke Stem bekroond X 76 Imond, gemeentesecretarie euvel 35, op werkdagen r tot 12.30 uur. opige voorziening an de Algemene wet be- egen dit besluit binnen zes g waarop dit is bekendge- aarschrift worden inge- vaarschrift moet worden minister van Verkeer en ezonden aan de hoofdinge- an de Rijkswaterstaat in de rabant, postbus 90157, ogenbosch. rift dient te zijn ondertekend t volgende te bevatten: es van de indiener, ing; an de datum en het num- enmerk van het besluit et bezwaarschrift zich richt; van de redenen waarom t het besluit niet kan ver- aarschrift is ingediend is het arnaast een verzoek tot het voorlopige voorziening in te gelijk verzoek dient te wor de president van de Arron- tbank binnen het rechtsge- e indiener van het bezwaar- nplaats heeft. Het verzoek dertekend en tenminste het vatten: het adres van de verzoeker; ning; van het bestuursorgaan dat eeft genomen en datum en kenmerk van het besluit; van het verzoek (motive- dient voorts een afschrift van .hrift te worden overgelegd, ordt tevens een afschrift van -rop het geschil betrekking gd g van het verzoek kan de sident een voorlopige voorzie- dien onverwijlde spoed, gelet ren belangen, dat vereist, ndeling van een verzoek om e voorziening wordt een iffierecht geheven. De griffier ken Arrondissementsrechtbank eker na de indiening van diens verschuldigdheid van het bericht de verzoeker binnen en op welke wijze het ver- 'ffierecht moet worden voldaan. an Verkeer en Waterstaat, nieur-directeur, de hoofdafdeling Water- Instandhouding Infrastructuur, taat ider van elt, produceert en al-recordingapparatuur, singssystemen. ODME, bedrijf, werkend met dheden zoveel mogelijk regionale kantoren in oor de functie van net: i en overdragen van tmma's aan klanten; en trainingen aan en het jpleidingen en trainingen; ngs- en er de benodigde kelingen en 'hysica op aring en/of affiniteit met van Engels en Duits; t u contact opnemen met lummer 040-433877. rschijnen van deze m aan: >0 AV Eindhoven. 'Kylie Minoque steelt de show I ZIE RA6AZZI OP ACHTERPAGINA-D4 Gids «o ■f* cü &.S Üfa -y Hij schaart zichzelf moeiteloos in het rijtje Elton John, Mireille Mathieu, Tom Jones en Frank Sinatra, kortom de groten van de wereld. Overal laat Eddy Wally zich aankondigen als 'The Voice of Europe'. Hij trad op in de 'States', de voormalige Sovjet-Unie en keerde onlangs terug uit China waar hij twee cd's -in het Chinees gezongen- op de markt bracht. „My God, tell me, welke artiest heeft dat allemaal ge daan?!" i Eddy Wally: „Iedereen is zo lief voor mij, want ik ben lief voor iedereen." MENT „Jaaaa, on-voor-stel-baar\ Daar in China herken den ze me. Ze kwamen naar me toe, Chinezen en Japanners. Ze vroegen mijn handtekening!" In zijn kantoor achter zaal 'Chérie' waar hij iedere dag de show 'Paris-Las Vegas' brengt, slaat Eddy Wally de handen voor de ogen, maar vertelt de rest van het verhaal niet. Dat de Chinees sprekende Mimi de Spiegelaer die de gehele reis als tolk optrad even daarvoor Chinese scholieren gevraagd had op Eddy af te stormen, blijft onvermeld. „Meneer, Eddy Wally kennen ze overal. Het is on-ge-loof-lijk\ Ik ben tien keer in de States geweest, in de Sovjet-Unie was ik de eerste Vlaamse zanger die daar optrad. En nu, de eerste Europese zanger die in het Chinees zingt." De wereld zal het weten. Daar zorgt Eddy zelf wel voor Tientallen journalisten en televisiecamera's zwaaiden hem begin november uit toen hij samen met 32 fans die China ook wel eens wilden zien, naar de hoofdstad Beijing vertrok. „Peking me neer, daar wonen dertien miljoen mensen. Der-tien mil-joen'. Daar heb ik opgetreden voor de televi sie." The Voice of Europe woont nog steeds in Ertvelde. Een dorp op een steenworp van de Zeeuws-Vlaam se grens, de geboortestreek van Eddy. „Dit is altijd mijn werkterrein geweest, dit is mijn thuis. Kent u Gregory Peck? In 1973 was ik in Las Vegas, noteert «maar. Toen zei hij tegen mij, Eddy, u moet hier in de States blijven. Wij maken een wereldster van een grote movie-star. Heb ik niet gedaan, mijn familie laat ik niet in de steek." Zijn familie runt in Ertvelde, in de smalle Achter straat, het bedrijf Eddy Wally. 'Chérie' heet zijn raak, genoemd naar zijn eerste grote hit, „Een miljoen, nee, twee miljoen platen zijn daar van verkocht. Hoeveel platen ik in al die jaren ver kocht heb? Ha, niet te tellen! Miljoenen en miljoe nen zijn er dat. En dat stopt nog steeds niet." Druk De Chinese markt komt er nu weer bij. „Ze zijn die ttd's aan het promoten. Dat gaat nu beginnen. Voor ,®ij is het zeer belangrijk geweest dat ik op de iChinese televisie was. Iedereen in China kent Eddy pally nu. Als ze dat plaatje zien en horen weten Rah, dat is die zanger uit Europa. Ze hebben mij gezien." Jfaar hoe komt Eddy dan toch in China terecht? 'Gitgenodigd door de overheid," zegt hij gedeci deerd in zijn kantoor waar de fax meer dan eens fept en ook de telefoon zich regelmatig laat Wn. „Het is druk meneer, druk. Iedereen wil Eddy Wally!" Het is inderdaad on-voor-stel-baar. Wit gelakte en hoog gehakte laarsjes, ravenzwart haar en met goud behangen. „Te oud? Meneer, dit is mijn leven. Muziek is alles voor mij. Ik ga door, natuurlijk." Zijn ogen spuwen even vuur, maar de mierzoete glimlach keert snel terug. Markt En hij vertelt verder over de ontmoeting op markt in Oudenaerde waar Eddy met lederwaren staat. Op die markt werd voor het eerst over een reis naar China gerept. „Jazeker meneer, ik sta nog vier maal in de week op de markt. Ik blijf eenvoudig ziet u. Maar die markt is ook mijn inspiratiebron. Daar zie ik alles, daar hoor ik alles. Daar.ontstaan mijn liedjes, mijn ideeën!" In Oudenaerde werd Eddy op dé markt aangespro ken door een mevrouw. „Die zertegen mij, Eddy ik wil de kroon op uw werk zetten. U moet naar China, u heeft overal in de wereld opgetreden. Daarom moet u ook naar China. Zingen in het Chinees. Die mevrouw zei ook, u bent een be kwaam zanger die in alle talen zingt. Iny het Chinees moet u dat ook kunnen. Dat was Mimi de Spiegelaer. Zij heeft veel op de universiteit gestu deerd en kent China goed." Eddy was er meteen voor in. „Maar dat doet u zo maar niet. Naar China en in het Chinees zingen. Ik weet dat. Opgetreden in de Sovjet-Unie, in het Russisch gezongen Die taal heb ik ook moeten leren. Ach, overal ben ik geweest. In Berlijn voor tienduizenden mensen, ungeloflich! Eddy wat ma- chen sie hier doch? In Paris trad ik op, in Las Vegas kan ik zo beginnen. Vandaag op het vlieg- machien en morgen treed ik daar op." Studieboeken Plotseling gooit hij er een zin in het Russisch doorheen. „Wat dat betekent? Dank u wel en tot ziens. Kan ik in het Chinees ook. En Chinees is de moeilijkste taal, geloof me. Hoe ik dat geleerd heb? Iedereen belde me, Eddy, we willen u helpen. Wat kunnen we voor u doen? Studieboeken heb ik gekregen, iedereen is zo lief voor mij want ik ben lief voor iedereen." Twee nummers heeft hij in het Chinees opgeno men. Zijn eerste grote hit Chérie heet in het Chinees Baobei en het nummer Als marktkramer ben ik geboren klinkt in het Chinees als Wo Shenglai Jiu Hui Lianditan. „Alles verloopt via Telstar, de maatschappij van Johnny Hoes. Daar ben ik al meer dan dertig jaar. Zonder Johnny doe ik niets." Bananenbomen Met de vlucht erbij is Eddy Wally zeventien dagen op stap geweest. „Ik heb daar in China in zes vliegtuigen en in een trein gezeten. Opgetreden in Peking, in Shu Shu, hoe je dat schrijft, nee, dat weet ik niet. In Konton (Kanton red.) ook geweest, meneer, daar was het zo warm. Daar groeien bananenbomen, ik wist dat niet. Zoveel gezien en zoveel contacten opgedaan. Jaaaaa, volgend jaar november ga ik terug. Dan zing ik vier nummers in het Chinees." Luttele seconden later zitten we weer in Las Vegas. Met een Amerikaans accent zegt Eddy: „Als ik daar met mijn vrouw dineer in een restaurant komen de Amerikanen naar me toe. Ah, mister, u bent een movie-star. We see that. Die uitstraling heb je. Dat merken die mensen, die herkennen dat en ze komen met me praten." In China was de taal vaak een niet te nemen hindernis. Bovendien verliep niet alles naar wens. Toen het Vlaams gezelschap een bezoek bracht aan de Belgische ambassade was Eddy er niet bij. „Daar moeten we het maar niet over hebben. Die reis is zo vermoeiend, en kom, ik moet mijn valiezen toch ook uitpakken. Laat ons daar maar niet verder over praten, dat is voorbij." Wenen Hij praat liever over zijn optreden in Sjanghai. „In een circustent, nee geen tent, zo een gebouw waar het circus optreedt. Daar heb ik voor tienduizen den Chinezen opgetreden. Daar heeft Mireille Mathieu ook gestaan. En nu Eddy Wally die in het Chinees zong. Een applaus dat ik daar kreeg, on-voor-stel-baar\ Voor Eddy is dat al jaren ^gewoonste zaak van de wereld. Het applaus achtervolgt hem overal. „In Canada, meneer, de eerste keer dat ik daar optrad, heb ik zitten wenen. Zo mooi was dat. In China moest ik ook weer wenen. Ik zat in een zaal met duizenden scholieren. Daar werden we voorge steld. En toen begonnen die Chineesjes te zingen voor Eddy Wally! Ik dacht dat ik een hartver- scheuring kreeg! My God!" Hij vraagt of er voor hem een kopje koffie gehaald kan worden. De zaal is al donker. „Vandaag was het vroeger afgelopen," zegt een van de medewer kers die een tapkraan aan het vervangen is. „Maar het is iedere avond raak. Ze komen met bussen vol, overal vandaan. Het is een gekkenhuis." Dochter Marina heeft zich dan al lang voorgesteld. ZATERDAG 3 DECEMBER 1994 DEEL foto's de stem/ben steffen Ze serveert. „Ik ben Marina," zegt ze ongevraagd. „De dochter van Eddy." Volgens pa heeft ook zij een grote toekomst voor zich. „Ze zingt al enkele jaren. Hier in België is ze heel gekend. Met mij zingt ze ook een duet en we gaan met zijn drietjes een plaatje opnemen. Met de dochter van Marina, mijn kleindochter dus. Drie generaties Wally, denkt u dat eens in." Film Voor Eddy blijft er dus vrijwel niets te wensen over. Maar Eddy schudt het hoofd. „Meneer, er is nog zoveel te wensen. Weet u dat ik een langs- peelfim ga maken? Over mijn leven, jazeker. Sa men met Wendy van Wanten en Kamagurka. Een langspeelfim met serieuze dingen en ook dingen om wat te lachen. Dat moet toch kunnen. Er is al zoveel leed op de wereld, een beetje plezier mag er toch zijn. Dat probeer ik te brengen." Begin december is hij diverse keren op televisie te zien. „Bij André van Duin. Die heeft nu een eigen show. André wil Eddy Wally hebben. De producer van Joop van den Ende is net de deur uit. Hij was hier om alles te regelen en ik moet naar Brussel om daar een optreden in 'De Droomfabriek', een programma van de zeer gekende Bart Peeters, voor te bereiden." Uitgerekend tijdens het gesprek belt er een mede werker van 'Droomfabriek'. Of Eddy het liedje Chérie in het Chinees, Russisch, Frans en het Nederlands kan zingen. „Geen probleem," zegt Eddy. En tegen ons: „U hoort het, u ziet het. Eddy Wally kan overal naar toe." Enschede „In Nederland werd er gezegd, Eddy, over de Moerdijk kunt u niet optreden. Ik ben in Enschede geweest. Wat een ambiance. Ze stonden daar op de tafels. En meneer, Enschede, is dat niet boven de Moerdijk? Ik hou van Nederland. Alle artiesten uit Nederland hebben hier in Ertvelde gezongen." Eddy recht de rug en zingt de eerste regels van 'Soerabaja'. „Samen met Anneke Grönloh heb ik dat gezongen. Willeke Alberti is hier geweest en Imca Marina, mijn lievelingske, wat een vrouw! My God, wie is hier niet geweest!" En waar komt Eddy Wally niet. „Afgelopen dagen ben ik in Alken geweest, in een discotheek. In Putten geweest, ook in een discotheek. Stam-pen- de vol. En iedereen kent mijn liedjes. Die baas van de discotheek in Putten, meneer, zo een mooie discotheek, die baas zei tegen mij, Eddy, dit heb ik nog nooit meegemaakt! Etten-Leur - Schouwburg De Nobelaer "Alles moet weg" door André Manuel gezien op 2 december 1994 Door Theo van Drunen In "Alles moet weg" overziet de cabaretier André Manuel de wereld met een kritisch' oog. Bikkelharde humor voert de boventoon, maar re gelmatig is tussen de regels door een grote sociale betrok kenheid waar te nemen. Dat kan maar tot één conclusie leiden: grote mond, klein hartje. In zijn derde theaterprogramma "Alles moet weg" zit André Ma nuel op de schoorsteen van zijn huis. Een grote zondvloed zet de hele wereld onder water. Nog even en het is afgelopen met deze aarde. Maar voor het zover is, drijft er van alles aan André voorbij. Schijnbaar van de hak op de tak springend behandelt Manuel een groot aantal onderwerpen. Die schijnbare willekeur met veel grofheden wordt in toom gehouden door een duidelijke ro de draad met -schrik niet- zo waar een moraal. André Manuel kan alleen maar meewarig zijn hoofd schudden bij het idee dat de mens de kroon is op Gods schepping. "In deze wereld is iedereen tegenwoordig gelijk, maar het verschil is nog te groot." En heel eerlijk geeft hij in een lied toe: "Ik kan de hele wereld aan, als ik maar op zou kunnen staan." De rest van zijn grove uitspra ken verexcuseert hij met: "Mijn generatie is op zoek naar een eigen identiteit." En zingend: "Wij gaan fluitend ten onder, verwacht toch geen wonder." En als samenvatting van al die filo sofietjes: "Ik zoek en ik zoek en ik zoek, maar ik vind niks. Ik heb wel een mening, maar ik vind niks." André Manuel lijkt zijn eigen identiteit als cabaretier steeds meer te vinden: vlijmscherpe hu mor, een paar liedjes en een sociaal geëngageerde blik op de wereld. Dit derde programma is beter dan de voorgaande twee. De tendens dat Manuel zich gaat scharen onder de betere cabare tiers van Nederland lijkt zich door te zetten. Wordt vervolgd. Door onze redacteur Camiel Hamans Maastricht - „De menselijke stem is zwak. In hpt geweld van de oorlog is hoogstens de kreet waarneembaar," schreef Adriaan van der Staaij, bedenker van Poetry International, in het eerste programmaboek in 1970. 'Poëzie is de stem van een, vaak kwetsbare minderheid,' stelt het juryrapport van de Sphinx Cultuurprijs 1994. Aan die zwakke menselijke stem geeft Poetry International nu ge durende een kwart eeuw verster king en kracht. Vandaar dat de organisator van al die jaren, Martin Mooij, gisteren in het Maastrichtse stadhuis gehuldigd werd. „When power corrupts, poetry cleanses," beweerde John F. Kennedy. 'Macht bederft, terwijl poëzie loutert'. Hij heeft nimmer kunnen bevroeden hoe Martin Mooij, zijn medewerkers en vrij willigers die stelling hebben be- Niet alleen door vijf en twintig jaar poëziefestival in Rotterdam, maar door een hele poëzie-hol-' ding, zoals uitvoerig beschreven wordt in het aan Poetry gewijde boek 'De Menselijke Stem' dat ter gelegenheid van deze bekro ning bij de Walburgpers ver schenen is. Uit het festival is een ander festival gegroeid 'Poetry Park', waarop buitenlandse dichters voor geëmigreerde landgenoten die zelden nog de zwakke men selijke stem van hun eigen taal horen, voorlezen. Kinderprojec ten, vertalingen, boekenreeksen, een grammofoonplaat, een de pendance in Enschede en Ant werpen, een eregeld voor ver drukte dichters, een prijs voor aankomend talent en, alsof Rot terdam het letterlijke gelijk van Kennedy wilde bewijzen, dicht regels op het materieel van de stadsreiniging. Elke ochtend rijden honderd wa gens uit, een veegwagentje met opschrift 'Goedemorgen, schoon heid' en een vuilnisauto met een motto van Lucebert 'een zuivere schim in een vervuilde schep ping'. Mooij, de Mulojongen uit de hongerwinter die voorbestemd leek voor een pennelikkersbe- staan, is uitgegroeid tot het sym bool van internationale dichter lijke solidariteit. Het bijna on hoorbare geluid van het gedicht heeft hij stem gegeven. 'Omdat hij weet,' zoals de Israëlische dichter Yehuda Amichai in een huldevers voor hem schreef, 'dat^ alle goede Poëzie humanisme be tekent, zelfs al is het vers ge schreven door duivels.' - van den Berg, alias Huub Hangop: „Het lijkt wel of ik Je'/ parodieer.foto de stem/ben steffen Van onze verslaggever Henk den Ridder Ruud van den Berg (34) spreekt zichzelf tegen als hij praat over de hit, die zijn alter ego Huub Hangop momenteel heeft. Aan de ene kant moet de cd-single dubbel-platina worden en aan de andere kant heeft het hebben van een hit 'zeer sterke nadelen'. Om met het laatste te beginnen. (Wat ben je) Lelijk van dichtbij staat deze week op nummer 36 van de Mega Top 50. Van den Berg: „Tien jaar geleden stond een interview met mij in De Stem. De kop was iets van 'Hun keren naar die ene hit'. Nu kan ik zeggen dat die uitspraak vrij dramatisch, hopeloos was. Met de ervaring die ik nu heb, had ik toen moeten zeggen: 'Een hit zou mooi meegenomen zijn, maar heeft ook zeer sterke nadelen.' Kijk, voor mijn nieuwe publiek dreig ik nu de artiest van 'Lelijk van dichtbij' te worden. Al mijn andere werk valt in het niet. Terwijl al mijn liedjes van dat niveau zijn." Even later pakt hij de Top 50 erbij en wijst, royaal draaiend op zijn bureaustoel, op Dromen zijn bedrog van Marco Borsato, de nummer 1 van de afgelopen maanden: „Er staat een rood driehoekje met een 2-tje achter. Westbrabantse zanger heeft na zestien jaar zijn eerste hit Dat betekent dat het plaatje pla tina in het kwadraat is verkocht. Als ik op nummer 1 komt te staan hoop ik dat ook te halen." Hoe het ook zij, het is dit jaar snel gegaan met Huub Hangop. Dat is aan twee dingen te dan ken. Een jaar geleden kwam zijn eerste cd uit De allerergste van Huub Hangop uit en in maart werd hij beetgenomen in het NCRV-programma 'Taxi'. „Die cd heb ik veel te laat uitge bracht. Een paar jaar ervoor zei Willem van Kooten (Joost den Draaijer) van Red Bullit al dat ik een cd moest maken. Ik heb dat aanbod een jaar laten liggen. Toen heb ik Van Kooten toch maar gebeld." Op het zilveren schijfje staan alle grote en kleine hits van Huub Hangop tot nu toe. Van de eerste, (Wij hebben thuis een) Wasautomaat, via het Vrachtwa genchauffeurslied en Zeg 'ns net jes dankjewel tot de laatste (Wat ben je) Lelijk van dichtbij. Van den Berg: „Nu kennen de men sen in het hele land de liedjes van Huub Hangop tenminste! Eigenlijk had Lelijk van dichtbij al eerder een hit moeten zijn. Gelijk met de langspeel-cd werd de single (geschreven door Ruud van Andel en Max Schakenraad) uitgebracht. „Maar het liedje werd niet opgepakt," vertelt Van den Berg, waarbij hij aantekent dat 'niet opgepakt' hetzelfde be tekent als 'een flop'. Dus werd de tweede single uit gebracht: Zeg 'ns netjes dankjewel. Ook dit plaatje haal de het niet. Bij toeval kreeg Jaap de Groot, samensteller van Ar beidsvitaminen, het gezongen compliment te horen. De Groot viel van zijn stoel van het lachen en nam het werkje op in zijn programma. Platenmaatschappij Red Bullit hoorde dat en ging het schijfje promoten. Een bijzonder onverwachte sti mulans is uitgegaan van het tv- programma 'Taxi'. Zonder dat Ruud van den Berg het wist, stapte hij in januari in de taxi van Maarten Spanjer. De rit werd met verborgen vingercame ra's opgenomen. Spanjer kraakte het Westbrabantse talent af, zonder dat hij iets van Huub Hangop af wist. Maar dat maakt niet uit, want Hangop bleek op te treden in een programma dat door miljoenen mensen wordt bekeken. „Ik ben wel eens meer op tv geweest en kreeg dan wat reacties. Maar na 'Taxi' was het een gekkenhuis. Twee weken lang stond de tele foon roodgloeiend. In de eerste week na uitzending boekte ik twintig optredens. Ik treed dit jaar twee keer zo vaak op als in 1993. Tot nu toe heb ik 170 keer op het podium gestaan en tot 1 januari volgen nog tien concer ten." „Sindsdien is de verkoop van de cd ook gestegen. Elke dag maken platenmaatschappijen een uit draai van de verkoop op die dag. Ik kom dagelijks op die uit draaien voor! Dat is best wel uniek voor een artiest die zo weinig aandacht krijgt van de landelijke media. Wil je een cd- tje meenemen?" Huub Hangop geraakte in een stroomversnelling. Dat werkte verlammend op Herb Mews the Mules, het rockende tweede alter ego van Ruud van den Berg. „Leuke groep, overal suc ces. Maar als Herb Mews ergens had opgetreden, zeiden de men sen dat ze het gek vonden dat ik geen eigen nummers zong. Lied jes van Huub Hangop. Die wilde men horen. Ja, Huub Hangop is Herb Mews voorbij gestreefd." Daarom zei Van den Berg eerder dit jaar tegen The Mules: 'Ik hef Herb Mews the Mules op, want ik wil als Huub Hangop met een live-band doorgaan.' Huub Hangop de Superhuubs was geboren. „De eerste try-out was niks, maar de drie daarop waren overweldigend. Het is on gelofelijk wat er gebeurt. We speelden het 'Vrachtwa genchauffeurslied' en de hele zaal pogo-en!" De band-muziek van Huub Hangop moest voor de Super huubs wel enigszins worden aangepast. „Met een live-band klinkt het veel dynamischer en heeft de muziek veel meer ener gie. Net als bij Rowwen Hèze moet ik nu dranghekken voor het podium plaatsen. Zelfs in Groningen! Ik dacht dat het pu bliek daar mijn liedjes niet zou kennen. Maar we begonnen met 'Jeu de Boules' en iedereen zong mee." Bladerend door de agenda van de zanger/entertainer valt op dat hij de komende maanden vrijwel niet op de Westbrabantse podia te vinden zal zijn. Daarentegen kan Noord-Holland zijn hartje Hangop-halen. „Het is inder daad triest gesteld in West-Bra bant. Het dichtst-bijzijnde op treden is op 21 januari in Oirschot. Misschien heb ik te veel in deze regio gespeeld. Ie dereen hier kent Huub Hangop. Eigenlijk is dat ideaal, want ik kan hier nog rustig naar het café gaan. In Noord-Holland word ik als de artiest gezien. Ik verkoop daar wel veel meer cd's en T- shirts dan hier." Ruud van den Berg heeft me al een hand gegeven als hij op merkt: „Weet je, ik ben altijd een parodie op de artiest geweest, vind je ook niet? Nu heb ik succes en lijkt het wel of ik mezelf parodieer. Als ik een ra dio-interview doe, geef ik altijd van die rare antwoorden. Maar nou ben ik toch best serieus geweest, hè?"

de Stem | 1994 | | pagina 23