Zeeuwse babbels Niet storten aub Fuiven Biefstuk of deegventer HE JA, DAT KEN IK! 'ptee de Seém$éa&- Toerist Zorgen Pleisters Collecte Slapeloos Gesloten voor liefde ZEELAND aagt: ouwkunde m/v Metaal m/v /planner m/v m/v cieel e/ ide m/v jer kwartaal de slag? NUMMERKEN TREKKEN MENEER! uitzendbureau PC-KERKDIENSTEN C5 PASTORIEDIENSTEN RK-KERKDIENSTEN ïreda, en Terneuzen itants. vij tot de top. 'ben gekregen. ;el, maar biedt iij ons cliënt- en met name cieel inzicht en ;nover dat je i aan je eigen ruime mogelijk- iAO'ers BE en de A, Economie O-opleiding af i gaan volgen. st kunt werken arbeidsvoorwaar- lar Moret Ernst .N.F. ter Horst, 51,3068 AV ben, dan kun :1, telefoon or handige MTS'ers. Het gaat nebankwerkers en sleutelaars, nvol te reageren. 076-22 30 05. amsdonksveer zoeken wij een e werkzaamheden bestaan uit iet invoeren van gegevens in de tevens werktuigbouwkundige erkzaamheden zijn per direct, gh, tel. 01621-1 76 00, Made een werkvoorbereider/ opleiding MTS Bouwkunde. Jig, commercieel ingesteld en mt u dan maandag na 14.00 uur gh, tel. 01621-1 76 00, jn wij op zoek naar een MTS'er de cnc-draai-, frees- en cotter- f te werk worden gestelt. Bent u s té vergroten? Bel dan zo snel I. 01650-6 06 29, MBO'er met of zonder werker- in over organisatorische capaci- k contact op. Wij hebben diverse t|. 01650-6 06 29, W&W. Woont u in Roosendaal en l en wilt u doorgroeien? Kom dan ir informatie. I. 01650-6 06 29, buurt van Breda zoeken wij een Het betreft hier een functie voor ze uren gewoon meedraait in het ings, tel. 076-22 46 60, neden. Vooreen van onze relaties insen die het leuk vinden een paar ministratief aan de slag te gaan. het verleden ervaring heeft ek/alfanumeriek) met nog steeds DO aanslagen per minuut of als veel telefonische contacten. Wij itie. dt, tel. 01612-2 28 88. Zeeland Rond verschijnt elke zaterdag in de Zeeuwse editie van dagblad De Stem. Bijdra gen deze week van Camile Schelstraete, Wil Verherbrugge, Cees Maas Eugène Verstraeten, Rein van der Helm en Peter Oggel. De redactie stelt reacties op prijs. Geen anonieme inzen dingen, en niet op rijm. Voor tips, wetenswaardigheden, op en/of aanmerkingen belt u: 01150-18924. U kunt ook schrij ven naar Postbus 145, 4530 AC Terneuzen. 30MS gebeuren er van die din- I jen waar een doorsnee inwoner van Zeeuws-Vlaanderen zich toch even voor op het hoofd moet krabben. Zoals de inwoner I uit Vogelwaarde, die zijn plat dak liet vernieuwen. De oude asfaltlaag moest eraf, maar I waar moet je dat spul laten? Op I de vuilstortplaats in Terneuzen, wist de aannemer. Even het te lefoonnummer opzoeken. Bla deren, bladeren, bladeren, geen nummer in het telefoonboek. Vreemd. Dan maar de gemeente gebeld, waar na enig aarzelen een telefoonnummer werd gege ven. Dat klopte, want ze kregen meteen een werknemer van de vuilstortplaats aan de lijn. „Waarom we niet in het tele foonboek staan? Nou meneer, als we dat zouden doen, dan krijgen we hier zoveel rotzooi aangeboden, dat kunnen we na tuurlijk niet hebben." (EV) LEERLINGEN van de Terneu- zense scholengemeenschap De Rede (u weet wel: de samenvoe ging van Petrus Hondius en De Vaart) stapten enkele weken ge leden boos èn gefrustreerd naar de krant. Reden: de schoollei ding had een verbod uitgevaar digd op het houden van schoolfuiven. De leerlingen van het oude PH, verzameld in de schoolclub TLC, beschouwen de school feesten als een verworven recht. Maar de nieuwe directie van de school bleef in een aantal ge sprekken volstrekt ongevoelig voor alle argumenten van de scholieren. Geen schoolfuiven meer, en daarmee basta. Sterker rag. inmiddels is op school ook de Sinterklaasviering ge schrapt. Want je gaat immers niet naar school om te feesten, wel om kennis te vergaren. Je noemt je school niet voor niets De Rede. Afgelopen week kregen de leer lingen het eerste nummer van een nieuw informatieblad 'ten behoeve van ouders/verzorgers en leerlingen' mee. Een vervolg van het PH-informatieblad. Het blad is een soort nieuws brief met als inhoud alle be langwekkende informatie van de school. Hoe te gedragen bij ziekte bijvoorbeeld, hoe te ge dragen in de kantine en in de garderobe. De bevorderingsnor men staan er ook in, alsmede mededelingen van de dekanen. Punt 17 betreft de ouderraad. Het informatieblad vermeldt de namen van de zojuist gekozen ouders/verzorgers en vertelt in één adem door ook' maar even wat de taken van dit orgaan zijn. En wat lezen wij als eerste? Dit: 'De ouderraad is zoveel moge lijk ter ondersteuning aanwezig bij diverse schoolfuiven'. Kijk. Zo'n mededeling wekt toch alle vertrouwen in het be leid van de school! (PO) „Dan zul d'op 'n echt postkatoor moete zijn, Ulst ofwa d'ook kan messchien: Klooster.Da zee mij bij ons int winkelken diene man. Ik naor Ulst, 'n paorjaor gelejen aoi'k daor ook al 's in de rai gestaon, maor ik kendent totaol niemer t'rug. Allemensen, wa d'èn ze daor gedaon? Net ne winkel, mee twee man achter d'n toog; wijjer wast'r geen mens te zien. Ik schoot'r mij op enen af en vroog: Meneer, keuje gij mij elpen messchien? Maor enen meej 'n snor die roop: Eest e nummerken trekken meneer, en dan van tenden aon een van de roten gaon staon! 't Is zeker ouwen eesten keer? Eel vriendeluk oor, niks op aon te merken, maor ge moet 't maor weten eeh? Zo'n papierken was gauw gepakt, maor't volgende daor zat'k wel wa mee: „Wa root?" vroog'k, daor zijn geen raien, oe kank'r dan achter gaon staon? en oe moete kik nou weten naor waffere ank dao presies moe gaon?" „Meneer gelijk,zeettij, maor problemen die bestaon d'r nie voor de PTT. Ge begin zelf 'n root en dan zijj vanzelfsprekend d'n eesten eeh. Dan zijj' zo aon de burt! Kijk 's aon oe goed atta maor 's nie gaotl 't Is nou net nie druk meneer; g'è geluk datt'r genenenen voor'n ou staot." Ik kon'm nie anders as gelijk geven en t'zit ammel wel goed in makaor: eest 'n nummerkent rekken en in de root gaon staon, anders doen de mensen zomaor. t'Is dan niemer t'overzien: wie wast'r eest, wie niet? Oe gauw ijj' geen ambras? En dan kik wa sukkelden is te begrijpen, omdat'r op da mement wijjer geen mens was. TOERISTEN bezoeken graag ons Zeeuws-Vlaamse landje. De mensen uit de Randstad komen voor de rust en de aantrekke lijkheid van het platteland. Zon, zee, rust en strand. De gemeenten in het westelijk tal van Zeeuws-Vlaanderen laten niets na om het die toerist naar de zin te maken. Tenslotte moet met en aan die mensen ook een behoorlijke boterham verdiend worden. Je sommige dorpen wordt zo links en rechts nog wel eens flink op de mensen in het plp- ebe gefoeterd. Zeker als het om be eigen leefomgeving gaat. In Dreskens is het gemopper niet 'an de lucht. De krachten worden gebundeld. De stormbal gehesen. Er komt mderdaad een zwembad en een porthal naar het dorp. Tenmin- ste, in de nabijheid van. Er s'aan weliswaar 210 vakantie bungalows vlakbij, maar toch... De Bressiaanders zullen even moeten afwachten of er straks m de sporthal nog plaats is. hamer Frans Verplanke van taeldestroom vertelde deze tak in de krant, dat de ge meenten alles voor de toeristen jboen. Voor de rest zijn mooie voorzieningen als een Schelde nde behoorlijk versloft. Kan- jon voor open doel met een •■'komst in de afgelopen jaren gemist. Bressiaanders zullen gewoon •osrist in eigen dorp moeten 'orden. Komt dat multifunctio- ta centrum toch nog in het widen van het dorp te staan, taben die mensen van Port ,®ldis ook meteen een recrea- 'lehumte. (WV) Een deegventer met kaas en al lag in Retranchement een paar uur op een belangstellende te wachten... foto camile schelstraete WOENSDAG, verkiezingsdag in Aardenburg en Sluis. Vanaf acht uur 's morgens zijn de zeven stembureaus in beide nu nog zelfstandige gemeenten be mand. Een lange zit voor de leden, want kiezers mogen zich tot zeven uur 's avonds melden. En dan moet er daarna nog stemmen geteld worden ook. Leden van stembureaus zijn ook maar gewone mensen, die op tijd hun natje en droogje willen hebben. Daar wordt dan voor gezorgd, op de ene plek wat beter dan op de andere. Ten minste, zo leek het. Zo rond kwart voor een 's mid dags begonnen de geuren van bakkende biefstukken het stem lokaal in hét Dorpshuis van Sint Kruis binnen te drijven. Een wat ander signaal dan even te voren in d'Ouwe Schööle in Retranchement op de gevoelige plaat werd vastgelegd. Daar lag een deegventer met kaas al een paar uur op een belangstellende te wachten. Is dat het verschil tussen Aardenburg en Sluis of zweeft de geest van een Bourgondische burgemeester nog steeds boven het Aarden- burgs gemeentebestuur? (RvdH) e nieuwe abri op de Markt in ®ndi]ke is de afgelopen week volop gebruikt als schuil- ";aats. De meeste gebruikers aren natuurlijk buspassagiers, oor de centrale ligging op de frkt, maar ook door de nieu- bankjes en de verlichting bestaat de kans dat, net als vroeger, de abri zal worden ge bruikt door de oudere IJzendij- kenaren als centrale ontmoe tingsplaats. Roddels worden uitgewisseld, nieuwtjes worden doorverteld en soms kan men er dan ook zijn problemen of zor gen kwijt. Een soort abri van zorgen dus, maar daar kan ook Adri van Sorgen van de plaatse lijke ondernemersvereniging dan niets meer aan doen. (CM) Kijk uit, daar komt Koffieshop Kessen! De Zeeuwse onderwereld wil de politie best sponsoren Naar verluidt is Du Fossé van Aardenburg/Sluis nu ook voor een gekozen burgemeester Met dertig kilometer per uur in Hulst duurt het een seconde langer voor je door het centrum bent Wat een boel sjoel daar in Middelburg Hennekeij zit radeloos op de dijk bij Breskens en plukt blaadjes van een witte margriet: de WOV komt er wel, de WOV komt er niet, deWOV... En in Slaardenburg en Aardensluis roept een democraat op niet te gaan stemmen. De bedankbank Nieuw-Namen Wat een bak, die minicontainer... Nieuw in de Abdij: het achterkamertjes-menu van zeven gangen Zo win je een enkele wethouderszetel, maar verlies je een hele partij In Sluisdenburg zijn recentelijk geen nudisten gekozen BRESKENS. Op dit moment politiek een hot item. Een plaats die bruisend heet te zijn. Op dit moment bruist het van de ontevredenheid in de visser splaats. De kritiek richting het bestuurlijke Oostburg zwelgt langzaam aan. De bevolking is de vele loze beloftes zachtjes aan beu. Een sporthalbelofte van twintig jaar terug is nog steeds niet ingelost. Een overname van de Uitkomst liep ook op een sof uit. Een goed bedoelde aanplakmethode naast de huidige gymzaal wordt ook niet als ideaal ervaren. De Bres siaanders zien met lede ogen het geld allemaal richting Oostburg vloeien. Een multifunctioneel centrum, waar schijnbaar nog niet genoeg ruimte is om te kaarten, een opknapbeurt voor een Ledeltheater, waar nage noeg geen hond komt, en een nieuwe sportvoorziening. Breskens mag het met een gym zaal doen die zijn tijd al heeft gehad. Bij het binnenkomen, komt de rioollucht van de douches je al tegemoet. Er moet flink met reinigingsmiddelen gestrooid worden om de lucht enigszins te verdrijven. De ga ten zitten in het plafond, en dat al zeker vijftien jaar. Maar goed, na veel geklaag wordt desnoods de vloer nog wel eens geschuurd en gelakt. Aan de zuinigheid van de Bres siaanders zal het niet liggen. Daar wordt alles aan gedaan. Om te voorkomen dat er onno dig geld weggesmeten wordt, worden zelfs de gebruikte pleis ters terug in de verbanddoos gedaan! (WV) Het is op dit moment weer de tijd van de collectes. Veel orga nisaties en instanties doen weer een dringend beroep op de gul heid van de Nederlandse bevol king. De deur voor de ene col lectant is nog niet dicht gedaan, of de volgende staat alweer op de stoep. Toch levert dat aanbellen van de collectanten ook wel eens vermakelijke versprekingen op. Laatst belde iemand bij een gezin aan, en zoonlief van negen deed de deur open. Even later kwam hij terug de kamer inge lopen. „Een collecte voor Ria Peters," zei hij. De moeder be greep er uiteraard niks van, en ging zelf maar eens naar de deur. Want een collecte voor ene Ria Péters wekt toch wel achterdocht. Bij de deur aange komen, vroeg de collectant vriendelijk, of mevrouw iets over had voor 'Diabetes' (HdP) ALS de gemeentebegroting de deur uit moet, is het aanpezen voor de ambtenaren. Sommigen hebben er zelfs slapeloze nach ten van. Dat bleek tijdens een informatieve voorlichtings avond voor de raadsleden in Hontenisse, waarbij ook de hoofden van dienst geacht wer den aanwezig te zijn. Tijdens de begrotingsbijeenkomst viel een van de diensthoofden echter van verveling pardoes in slaap. Toen hij de volgende ochtend op het gemeentehuis kwam, was hij in ieder geval meteen wak ker. Collega's hadden in zijn kantoor een matras neergelegd, met daarop de tekst 'Alleen voor een besluit kom ik er uit'. Inmiddels kan hij 's nachts weer onbezorgd slapen, want de be groting voor volgend jaar heeft de zegen van de raad gekregen. (EV) Al enige tijd was een verliefd koppel uit Terneuzen bezig om voorbereidingen te treffen voor de huwelijksplechtigheid. Die plechtigheid is gepland voor 1995, dus haast was nog niet geboden. Of toch? Wel moest natuurlijk lang van te voren een datum worden vastgesteld bij de gemeente. Zo gezegd zo ge daan, ze informeerden bij de gemeente of ze vrijdag 26 mei 1995 in het huwelijk konden treden en dat was geen pro bleem, hoorden ze. Er stonden nog geen huwelijken gepland, zo werd op het gemeentehuis medegedeeld. Dus 26 mei 1995 zou DE datum worden en velen werden hierover geïnformeerd. Toen echter onlangs het bruids paar in spe in ondertrouw wilde gaan en op het gemeentehuis over de trouwdatum gesproken werd, kwam een lelijke aap uit de mouw. Ook werd al snel duidelijk, waarom er op die be wuste vrijdag 26 mei nog geen huwelijken gepland stonden. Vrijdag 26 mei is de vrijdag na Hemelvaartsdag, dus dan is het gemeentehuis gesloten, ook voor huwelijken. Dat viel tegen, maar even makkelijk werd 21 april als alternatief geprikt. Nu maar hopen dat het gemeente huis dan open is. (CM) ZATERDAG 3 DECEMBER 1994 zaterdag 3 december ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herders- kerk): 10 u. ds. A. Ebgler. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. G. de Rond. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. J. Engelheer. zondag 4 december HERVORMDE KERKDIEN STEN Aardenburg (Ontmoetings- kerk): 10.30 u. ds. H. Valk. Axel: 11 u. ds. A. de Meij Meci- ma (HA). Biervliet: dienst te IJzendijke. Breskens: 9.30 u. ds. R. Blo kland. Groede: 9.30 u. ds. Leentfaar. Dond. 8/12: 19 u. ds. A. van Andel. Hoek: 10 u. ds. A.v.d. Maas (gezam. dienst). Hontenisse: 11 u. ds. H. Rein- ders, Zaamslag. Hoofdplaat: dienst te IJzendij ke. Hulst: 9.30 u. ds. A. de Meij Mecima. Nieuwvliet: 10 u. ds. C. Hoo- gendoorn. Oostburg: 10 u. ds. C.v. Duinen (gezam. dienst). Philippine: zie Sas van Gent. Retranchement: 11 u. ds. Houwaart. Sas van Gent: 10 u. ds. J. Kroe ze. Schoondijke: 11 u. ds. R. Blo kland (SOW-dienst in Geref. Kerk). Dond. 8/12: 19 u. dienst te Groede Sint Kruis: 9 u. ds. H. Valk. Sluis: 9.30 u. ds. Houwaart. Sluiskil: Zie Sas van Gent. Terneuzen: (Grote Kerk): 10 u. ds. M. Taalman-de Ruiter; (Goede Herderskerk): 10 u. ds. A. Bosch. 19 u. ds. W. Meeuwse, St. Annaland. (Opstandings- kerk): 9 u ds. M. Heijting. (Zie kenhuis De Honte): 17.45 u. ds. H. Reinders, Zaamslag. Waterlandkerkje: 10 u. 11 u. dhr. Ende. IJzendijke: 9.30 u. ds. J.v.d. Schee. Zaamslag: 9.30 u. ds. H. Rein ders. Zuidzande: 10 u. gezam. dienst te Oostburg. GEREFORMEERDE KERK DIENSTEN Axel: 10 en 17 u. ds. P. Krijnen, Halle. Terneuzen: (Goede Herder kerk): 10 u. ds. A. Bosch. (Op- standingskerk): 10.30 u. mevr. Bolsenbroek, Hoek. 17 u. ds. J. Maasland, Axel. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. de Haan. Breskens: 9.30 u. ds. R. Blo kland. Oostburg: 16 u. ds. R. Blokland. Schoondijke: 11 u. ds. R. Blo kland. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. dr. K. Ded- dens, Biervliet. Hoek: 9.30 en 15 u. ds. A. Souman. Terneuzen: 10 en 15 u. ds. T. Storm. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. L. Leeftink. CHRISTELIJK GEREFOR MEERDE KERKDIENSTEN Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. van Ek. EVANGELISCHE GEMEENTE Hulst: ('t Kruispunt): 10 u. br. H. Cornelisse. Terneuzen: (De Kandelaar): 10 u. dhr. C. Ephraïm. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Nieuwvliet: 10 u. dhr. P. Lauwaert, St. Kruis/Brugge (B). DOOPSGEZINDE GEMEEN TE Aardenburg: 10.30 u. dhr. IJ. Koopman, Oost-Souburg. Goes: 10 u. mevr. M. Kaashoek- Peters. Middelburg: 11 u. ds. J. Engel heer, Goes. Vlissingen: 9.30 u. ds. J. Engel heer. Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pastorie te bereiken. OOST-ZEEUWS- VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koe wacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. E.v. Acker, tel. 01140-13167. WEST-ZEEUWS- VLAANDEREN Van zond. 12 u. tot maand. 20 u. pastor O. Gielliet, tel. 01172-1587 (bgg. Ziekenhuis Oostburg: tel. 01170-59000). KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Zuiddorpe - Van zond. 12 u. tot dinsd. 12 u. Past. E. Erpe- linck, tel. 01158-51661. WEST-ZEEUWS- VLAANDEREN Aardenburg - Maria Hemel vaart, zat. 19 u., zond. 10.30 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbevlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaart zat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apos tel. zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemel vaart. zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper, zat. 19 u. zond. 10 u. OOST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelop neming. zond. 10.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Paulus. zat. 19.00 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visita- H. Catharina. tie. zat. 19 u. Hengstdijk - zond. 9.30 u. Heikant - H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zat. 19.00 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 9 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 11.00 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zond. 11.00 u. Sluiskil - St. Antonius. zond. 11.00 u. Terhole - H. Gerardus Majel- la. zond. 9.30 u. Axel - H. Gregorius de Grote, zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemel vaart. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemel vaart. zat. 19 u. zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Triniteitskerk)..zat. 19 u. Ver rezen Christus: Maand.t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemel vaart. zat. 17 u. zond. 9.45 u. Aflevering 384 WAT IN HET vat zit verzuurt niet, afgezien van zuurkool dan, en dat geldt ook voor een Sinterklaasliedje dat we al een flinke tijd liggen hebben en dat ons is toegestuurd door R. Cornelis- sens-Verdurmen van de Vogeldijk onder Paulusploder. Het is een ABC-liedje, waarvan de melodie ons bekend is. Waar we ons voor aanbevolen houden: variaties op bekende Sinterklaasliedjes en, zo benauwd voor die zak zijn we niet, ze mogen best een beetje gewaagd zijn. Het adres: Van Vollenho- venstraat 5, 4561 JJ Hulst. A IS DE AANKOMST A is de Aankomst van u, heilige man. B onze Buiging, zo diep als 't maar kan. C de Cantate, gezongen zo fris. D onze Dank, omdat u er weer is. E is er Eentje, die graag u wat vraagt. F op uw Feest, dat ons allen behaagt. G is uw Goedheid, die alles ons schenkt. H is Uw Hand, die zo mild ons bedenkt. I is uw Intocht, alhier in ons land. J is de Jeugd, Sinterklaas' beste klant. K zijn de Klompjes, gevuld allegaar. L is ons Lijstje, al lang kant en klaar. M Marsepein, lekk're kost voor de mond. N zijn de Noten, gestrooid in het rond. O zijn uw Ogen, van goedigheid vol. P zwarte Piet, die ons kindren maakt dol. Q is de Quibus, ue Pieterman loos. R is zij Roe, die ons aangrijnst zo boos. S Speculaas van zijn vriendlijke baas. T de Traktatie van Sinter Niklaas. U zijn de Uren, te kort voor de pret. V het Vertrek, al te gauw opgezet. W is ons Welkom, voor't volgende jaar. X Y en Z komt dan ook voor mekaar. Pegam.

de Stem | 1994 | | pagina 21