'Goud winnen doen ze niet' Peter Post werkt aan come-back Hans Jorritsma weer weg bij Pakistan Verslagen Zuidafrikaanse hockeycoach kritisch op Oranje UITSLAGEN standen WIELER spatten Heracles profiteert al vlot van nieuwigheid KNWU optimistisch over Olympisch wielrennen Surprise voor Jos Schipper DE STEM SPORT ZEELAND B2 BILJARTEN RUGBY R0LH0CKEY VOETBAL ZAALHANDBAL SPORTPRIJSVRAGEN FC Utrecht Ko van de Velde-trofee voor routinier sportnieuws KORT Leen van Boven kampioen libre George Baert derde Ad Segers naar NK libre Paul Telussa verlaat HW'24 Baggen/Mast verstevigt koppositie DONDERDAG 1 DECEMBER 1994 Sydney (anp) - Hockey is geen sport in Pakistan, het is een politiek machtsspel. Elf maanden geleden werd Hans Jorritsma door de Pakistaan se bondsvoorzitter Farooq Umar binnengehaald als de verlosser. De 46-jarige Am sterdammer zou een einde maken aan de droogte in het Pakistaanse hockey. i In maart won hij in Lahore met Pakistan de Champions Trophy, de eerste na veertien jaar. Jorritsma, die tijdens de wedstrijden niet op de bank zat maar op de tribunes, ging op de schouders van de uitge laten spelers. Zijn naam werd door de 70.000 toeschouwers in het National Hockey Sta dium gescandeerd en Farooq roemde zijn inbreng. Paki stan was terug aan de we reldtop. Dankzij Hans Jor ritsma, de hockeygoeroe van de Lauriergracht in Amster dam. Acht maanden later is die zelfde Jorritsma een murw geslagen man. Hij vertrekt bij het Pakistaanse hockey. We reldtitel of niet, hij stopt er mee. „Ze zullen dan wel vra gen of ik blijf", zegt hij in Sydney. „Maar ik ga weg. De vertrouwenssfeer is verdwe nen. Er bestaat geen basis meer om verder te gaan." Jorritsma las in de Paki staanse kranten dat zijn con tract na het wereldkampioen schap niet wordt verlengd. „Farooq wil een Pakistaan als coach. Hij is bezweken voor de druk van buitenaf." De pressie werd hysterisch na de derde plaats van Pakistan tijdens de Aziatische Spelen in Hiroshima. „We verloren van de latere winnaar Korea in de halve finales na straf- ballen", legt Jorritsma uit. „Dat werd in Pakistan als een nationale ramp ervaren. Er ontstond grote paniek. Vijf spelers werden het slachtoffer." Manager Za- kauddin ook. Bij terugkeer in Pakistan na een maand va kantie las Jorritsma dat die ontslagen was. „Zaka was mijn vriend. Hij was mijn klankbord, mijn feedback. Elke morgen dron ken we om vijf uur samen koffie en rookten we een si garetje. Hij stond open voor andere ideeën." Volgens Za- kauddin betekende de komst van Jorritsma een zegen voor het Pakistaanse hockey. „Hij is de beste trainer van de wereld", zei de 55-jarige po- litiecommandant uit Punjab in januari. „Als die in mijn land wil komen werken, mag je geen nee zeggen. Zeker niet als je tien jaar met lege han den staat." Zonder Zaka werd het wer ken voor Jorritsma op slag moeilijker. „Werken in een moslim-land valt toch al niet mee voor een westerling. Zonder Zaka werd de com municatie nihil. Zijn opvol ger Rashid was een marionet die weinig durf aan de dag legde. Ik had nauwelijks con tact met hem. Er gingen zelfs dagen voorbij dat we hele maal geen contact hadden." In die periode ontstond bij de Amsterdammer het gevoel dat de Pakistani van hem af wilden. „De functies van coach en manager van het hockey-elf- tal zijn erebanen in Pakistan. Die geven veel aanzien. Ik was de eerste westerling die er coach werd. Dat was tegen het zere been van veel oud internationals die in het ver leden goud behaald hadden. Die startten een lobby om mij weg te krijgen. Zaka kon die druk de baas. Rashid en Farooq niet, die hadden meer oog voor hun eigen overle vingskansen." Sydney (anp) - Het Nederlands hockey-elftal zoekt ontspanning voor de halve finale tegen Australië. Het gaat naar het concert van Billy Joel en naar het strand van Manley. Maar niet naar Gavin Featherstone, de coach van Zuid- Afrika. De Engelsman geeft na elke wedstrijd een perfecte talkshow. Na het verlies tegen Nederland (5-2) nam hij de arbiters op de korrel. „Drie van de vijf Neder landse doelpunten waren het ge volg van arbitrale dwalingen", zei hij met een stalen gezicht. „Het duel bood prachtig enter tainment, alleen mochten wij niet meespelen." „De scheidsrechters veroordeel den ons tot de coulissen. In het hockey bestaat kennelijk onder scheid tussen de rijken en de armen. Van den Honert en Bove- lander zijn de rijken, wij de armen." Coach Oltmans hoorde de woorden van zijn schuimbek kende collega onbewogen aan. „Ik geef nooit commentaar op arbiters", zei hij. „Ook na deze wedstrijd niet." Oranje won woensdag in Sydney zijn vierde wedstrijd. Het sloot groep B af met het verlies van een punt, de 0-0 tegen Duits land. Tegen WK-debutant Zuid- Afrika kwam Nederland geen moment in gevaar. De ploeg dwong negen strafcorners af, waarvan er drie gemaakt wer den. Van den Honert pushte de vierde en vijfde raak, 1-0 en 2-0, en Brinkman scoorde uit de re bound van de negende, 4-1. Tus sen de bedrijven door rondden Veen en Van den Honert twee aanvallen af. Van den Honert schroefde met de drie treffers zijn totaal op naar tien doelpun ten in vijf duels. In de tweede helft bracht Olt mans alle bankspelers in het veld. Voor Drenth en doelman De Rooy betekenden dat de eer ste WK-minuten. „De bankspe lers moesten ritme opdoen", ver klaarde de coach de strategie. „Bovendien wilde ik mijn sleu telspelers blessurevrij houden en anderen vrij van gele kaarten." Poortenaar, Van Wijk, Delissen, Veen en doelman Jansen werden ingewisseld. Hoewel de opstel ling door elkaar werd gehusseld, maakte dat nauwelijks verschil. Oranje behield heel eenvoudig de controle over de wedstrijd. Nederland bracht Zuid-Afrika de eerste nederlaag toe op het WK. De Zuidafrikanen hadden daarvoor vier keer gelijk ge speeld. „Nederland speelde mar vellous", zei Featherstone iro nisch. Indrukwekkend vond hij Nederland met. „Het gaat er om het aantal strafcorners te beper ken", gaf hij aan. „Daarin zijn we niet geslaagd. Qua veldspel waren wij niet de mindere ploeg. Ik telde zes kansen voor mijn ploeg en vier voor Nederland." Featherstone, die veertig dagen voor het WK benoemd werd tot coach van Zuid-Afrika, heeft in .Engeland drie clubs onder zijn hoede: het universiteitsteam van Oxford, Olton en West War- wicks. Hij maakte ze alle drie kampioen. Voor de post van En gelse bondscoach kwam hij nooit in aanmerking. „Ik gebruik de verkeerde deodorant. Of mis schien zat ik wel op de verkeerde kostschool", lachte hij. Hij was niet onder de indruk van het Nederlands elftal. „Ze winnen een medaille natuurlijk, maar geen goud." UITSLAGEN Groep B Nederland - Zuid-Afrika 5-1 (3-0). 16. Van den Honert 1-0 (sc), 18. Van den Honert 2-0 (sc), 33. Veen 3-0, 37. Boddington 3-1 (sc), 55. Brink man 4-1 (sc), 61. Van den Honert 5-1. Scheidsrechters: Todd (Eng), De Vecchi (Ita). Toeschouwers: 500. Strafcorners Nederland: 9, Zuid- Afrika: 5. Nederland: Jansen (36. De Rooy); Van Pelt, Jazet, Poortenaar (27. Del- mee) en Klein Gebbink; Brinkman, Delissen (36. Drenth) en Bovelander; Veen (42. Eikelboom), Van den Ho nert en Van Wijk (45. De Nooijer). Zuid-Afrika: Myburgh; Cooke, Jackson, Teverham en Chree; Bod dington, Pereira en Clark; Viviers, Graham en Anderson. Vliegende wissel: Fredericks. Duitsland - Zuid-Korea 1-1 (0-1). 25. Yung-kyu 0-1, 60. Bechmann 1-1. India - België 4-2 (3-1). 2. Coudron Amsterdam (anp) - Het mag dan slecht gaan met de vader landse wielersport, toch gelooft de KNWU over anderhalf jaar een grote Olympische afvaardiging richting Atlanta te kunnen sturen. Voor de kwalificatie, volgend jaar tijdens de wereldti telstrijd weg en baan in Columbia, heeft de bond een miljoen gulden uitgetrokken. De KNWU gaat uit van een grote ploeg voor de Olympische fesdisciplines. De basis moet worden gelegd in Columbia, waar de tickets volgend jaar aioeten worden verdiend op de weg en de baan. Uitgaande van te resultaten van het laatste WK in Italië zou Nederland in Atlan ta negentien fietsers aan de start hijgen: negen op de baan, acht op de weg en twee bij het moun- tainbiken. •Alleen Italië, Duitsland en frankrijk zouden één deelnemer ■"eer kunnen afvaardigen naar to Olympische Spelen", pochte KNWU-voorzitter Atsma woens- tag in Amsterdam. Hij wilde taar maar mee aangeven dat het n°g zo slecht niet gaat met het Nederlandse fietsen. De Spelen staan de komende ■wee jaar centraal bij de bond. Dat slokt in de voorbereiding °ok een groot budget op. Een ®iljoen gulden kost het evene ment in Zuid-Amerika. Daarbij B wel ingecalculeerd een hoogte re voor de wegrenners, de wereldbekerwedstrijden voor Bountainbikers en een eigen "oorbereidingstraject voor de oohtervolgingsploeg op de baan. Dat is omgerekend een bedrag van 100 gulden per lid. Dat is te 'eel. dus zoekt de KNWU naar Partners", verklaarde Atsma. Kon van de nieuwe zakenrelaties Wordt Amstel. Stephan Veen (links) slaat de derde treffer binnen. 0-1, 6 Kumar 1-1, IS. Kumar 2-1, 18 Rtyaz 3-1 (sc), 61 Riyaz 4-1 (sc), 67. Coudron 4-2 Halve finales: Nederland - Austra lië, Pakistan - Duitsland. Eindstand: Nederland 5-9 (21-6), Duitsland 5-7 (10-3), India 5-5 (11-10), Zuid-Korea 5-4 (10-9), Zuid-Afrika 5-4 (5-9), België 5-1 (6-26) Groep A Pakistan - Wit-Rusland 2-0 (1-0). 16 Ashraf 1-0, 64 Ashraf 2-0. Eindstand: Pakistan 5-8 (10-4), Au stralië 5-8 (9-4). Engeland 5-6 (4-3), Argentinië 5-5 (8-8), Spanje 5-3 (7-8), Wit-Rusland 5-0 (2-13) Op het WK vallen de startbewij zen voor Atlanta te verdienen. Volgens Atsma is dat ondanks de zware omstandigheden in Co lumbia geen al te moeilijke op gave. „Voor de wegwedstrijd mogen de eerste 34 landen van het landenklassement vijf deel nemers inschrijven." Dat moet Oranje dus wel lukken. „Uitrij den wordt wel belangrijk", gaf Atsma alvast een voorzet naar de nog te vormen WK-ploeg. En met dat uitrijden hadden de profs en de amateurs het afgelo pen jaar nogal moeilijk. Atsma plaatste vraagtekens bij het enige selectiecriterium. „Er moet zo snel mogelijk gekeken worden naar een individuele ranglijst, zodat de beste renners op de Olympische Spelen actief zijn. Ranglijsten moeten een be langrijke graadmeter worden voor de kwalificatie. De interna tionale federaties moeten niet vasthouden aan een selectiemo ment." Dat de Olympische weg- en baanwedstrijden een open ka rakter hebben, maakt volgens Atsma de manier van selecteren nog moeilijker. „De Spelen zijn open, maar het WK op de weg in Columbia nog niet. Terwijl ama teurs zich daar wel moeten plaatsen. Het WK had ook beter een open karakter kunnen heb ben." Dongen. Wereldbeker Grand Prix driebanden. Kwalificatietoernooi, eerste ronde: Erdmc (Tur) - Ver meer (Ned) 2-0 (15-7 15-2/moyennes 1,875-0,600), Ohagen (Dui) - Van Holst (Ned) 2-1 (15-6 8-15 15-4/1,151-0,714), Jansen (Bel) - Hoeba (Ned) 2-1 (13-15 15-9 15-11/0,934-0,847), Zöllner (Dui) - Keek (Ned) 2-1 (11-15 15-12 15-10/0,820-0,755), De Bruin (Ned) - Guirguis (Egy) 2-0 (15-6 15-9/0,652-0,333). Klijn (Ned) - Van Leeuwen (Ned) 2-1 (15-11 11-15 15-9/0,759-0,660), Van Beek (Ned) - Bertels (Bel) 2-0 (15-13 15-11/0,882-0,727), Nieu- wenburg (Ned) - Demming (Ned) 2-0 (15-10 15-6/0,909-0,500), For- ton (Bel) - Cimino (Ita) 2-0 (15-1, 15-2,/l.250-0.130), Szivacz (Alb) - Dimartino (Ita) 2-0 (15-11, 15-9/0.555-0 377), Horn (Dui) - Ribeiro (Por) 2-0 (15-4, 15-10/1.500-0.763) Funchal (Por). EK. Groep A: Nederland - Rusland 18-1 (8-1), Portugal - Nederland 9-1 (4-0). Nederland - België 7-0 (1-0), Span]e - Engeland 9-0 (4-0), Engeland - Rusland 15-1 (4-0). Groep B: Duitsland - Ierland 35-1 (14-1), Zwitserland - Andorra 3-1 (1-1). Ereklasse: DIOK - Haagsche 17-16. Kwartfinales Italiaanse be kerstrijd: Parma - Fiorentina 2-0, Inter - Foggia 1-0. Engeland, vierde ronde League Cup: Arsenal - Sheff.Wed. 2-0, Blackburn - Liverpool 1-3, Crystal P. - Aston Vil. 4-1, Man. City - Newcastle 1-1, Norwich - Notts C. 1-0, Nottingham - Mill- wall 0-2, Swindon - Derby 2-1, West Ham - Bolton 1-3. Schotse competitie: Hibernian - Celtic 1-1 Portugese competitie: Amadora - Porto 0-1 Landelijke jeugd, eredivisie: Gro- ningen - Den Haag 4-2 Eredivisie, mannen: V en L - Sittardia 20-18, eredivisie vrou wen: Swift - V en L 23-23. Duitse lotto. Trekking A: 11-16-21-31-46-48. Reservegetal: 17. Trekking B: 6-9-10-11-15-37. Reservegetal: 41 Spel 77: 8977969. Super 6: 758731. Belgische lotto. 3-9-14-28-41-42. Reservegetal: 7. Joker: 8357571. Krüzen was de maker van het winnende doelpunt. De eenmali ge international keerde onlangs in zijn geboortestreek terug, na jaren in Belgische dienst te heb ben gevoetbald. Woensdag be nutte hij in de 91e minuut de strafschop, toegekend door Uilenberg. Krüzen kreeg de bal na de aftrap van Velten en gaf die door aan Vink. Gerard de Nooijer legde de Almeloër neer. In de eerste helft had Heracles de leiding genomen door Leu- rink, die een pass van Hilgerink verzilverde. Een kwartier voor tijd kwam Sparta op gelijke hoogte door Fortes. De wraak van FC Utrecht op FC Twente is geslaagd, maar Utrecht bleef met 3-1 beschei den. Drie weken eerder hadden Door Jean Nelissen Amstelveen - Peter Post keert in 1996 terug in het peloton. De Amstelveense ploegleider voert sinds vier maanden be sprekingen met een interna tionaal concern. De raad van beheer van dit concern heeft zijn fiat gegeven aan de in vestering in een profwieler ploeg voor minstens vier jaar, waarmee minimaal 32 mil joen gulden zijn gemoeid. Post: „Ik heb weliswaar nog geen handtekening onder het contract en tot zolang is niets zeker, maar het ziet goed uit. We filosoferen van tijd tot tijd over de toekomst, de gesprekken wor den in een goede sfeer gevoerd. Tegenwoordig loopt zo'n beslis sing als het om zoveel geld gaat, echter over vele schijven. Bui tenlandse vestigingen moeten er hun oordeel over geven, de mar ketingafdeling kijkt ernaar. Het is niet meer zo eenvoudig als twintig jaar geleden. Toen kwam je bij zo'n bedrijf en de direktie zei ja of nee, dan was het ge beurd en kon je aan de slag." Eerst nu vertelt Post dat hij ook volgend jaar met een ploeg op de weg had kunnen verschijnen. „Maar wel met een lager budget. En daar voelde ik niets voor. Ik wil alleen een ploeg op niveau die de klassiekers om de wereld beker én de Tour de France rijdt. Kan dan niet, dan begin ik er niet aan. Want ik heb ploeglei ders, mecaniciens, verzorgers en een medicus met grote kwalitei ten en die laat ik niet met zo'n armoedig ploegje optrekken. Ik heb geen concessie willen doen. Of goed of niet." Post neemt de tijd om zijn nieuwe ploeg uit te bouwen. „Er zit geen druk meer op. Als het over drie, vier maan den rond is, heb ik alle gelegen heid renners te benaderen. Want gezien de huidige situatie zullen veel renners beschikbaar zijn, die voor een goed gestructureer de ploeg willen rijden." Post wil in 1996 twee ploegen opstarten. Een profploeg en een tweede ploeg, die als kweek school voor de profploeg zal fun geren. In deze formatie zullen talentvolle junioren en amateurs een plaats krijgen. „Het profmi lieu ken ik door en door", zegt Post, „dat heeft geen geheimen voor me. Maar die jongeren- ploeg, gelieerd aan de professio nals, vind ik een grote uitdaging, een avontuur. Die jongens vanaf hun prille begin het vak leren, mede hun karakter vormen, dat vind ik minstens zo interessant als het omgaan met kampioenen. Het grote geld vinden om een Miguel Induram of Tony Romin- ger te kunnen betalen, lukt in Maarten Ducrot (links) overhandigt de bloemen aan Jos Schipper. foto jaap wolterbeek Van onze sportmedewerker Kwadendamme - De inmiddels 43-jarige Jos Schipper mocht tijdens de jaarvergadering van de ZRTC Theo Middelkamp de 'Ko van de Velde-trofee' in ontvangst nemen. De wielrenner uit Hansweert was daar wel een beetje beduusd van. „Een volkomen verrassing voor mij," liet hij weten. „Natuurlijk ben ik er erg blij mee want dit is uiteraard toch een grote onderscheiding die me echt wel wat doet." De wisseltrofee die jaarlijks wordt uitgereikt aan de persoon die zich in het afgelopen seizoen bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor de Zeeuwse wie lersport ontving Schipper uit handen van oud-renner Maarten Ducrot. Ondanks zijn hoge leeftijd kwam Jos Schipper dit seizoen tussen de amateurs tot uitstekende prestaties. Hij won een criterium in Lewedorp, maar reed zich ook flink in de kijker tijdens het 'grotere werk'. Werd onder an dere tweede in de Omloop van het Zuiden, vijfde in de Omloop van de Grindmeren, zesde in de Omloop Land van Heusden en Altena en klasseerde zich als vijfde in de driedaagse Delta Toer, waarin hij als derde finish te tijdens de tweede en vierde etappe. Veldrijder ERIC VEREECKEN uit Hulst eindigde in het kam pioenschap van Londen op de elfde plaats. Hij maakte er deel uit van een nationale selectie. De zege was voor de Britse kampioen Roger Hammond. Almelo - Heracles maakte gisteravond optimaal gebruik van de sudden death-regel, voor het eerst toegepast in het Nederlandse bekervoetbal. De Almeloërs versloegen Sparta met 2-1, door een doelpunt in de eerste minuut van de extra tijd van Krüzen. Heracles plaatste zich als enige eerste-divi- sieclub voor de kwartfinales. FC Utrecht en FC Twente elkaar ook al ontmoet. De Tukkers wonnen het competitieduel in Utrecht toen met 4-0. Die uitslag was geflatteerd. Woensdag was daarvan geen sprake. Met vijf Utrechtse middenvel ders tegenover het Twentse trio Ter Avest, Boerebach en Bosvelt dicteerde de thuisclub de eerste helft. In de 20e minuut stelde middenvelder Asmus Hofstede in staat 1-0 te maken. In de slotse conden van de eerste helft be zorgde zwoeger Smit Booy de 2-0 op een presenteerblaadje. In de rust wees Ten Donkelaar stopper Hoogma als derde spits aan. Utrecht was verbaasd, le verde de aftrap ogenblikkelijk in en kon de ogen niet geloven toen Vurens profiteerde en scoorde: 2-1. Het was van korte duur. De tweede treffer van Hofstede be sliste de wedstrijd vroegtijdig. onze contreien niet meer. Dat kun je vergeten. Maar met acht tot tien miljoen gulden budget, kun je een uitstekende formatie bouwen die internationaal mee dingt naar de prijzen." De 'peetvader' die begin oktober verbitterd vaststelde, dat hij voor 1995 geen aanvaardbare sponsor kon krijgen en die daar om voor het eerst sinds 21 jaar moest afhaken, klinkt strijd vaardig en optimistisch. „Ik heb mijn toekomstige sponsor een realistische kijk op de zaken ge geven. Ik vertel geen sprookjes. Ik kom met een waar verhaal. Ik ben eerlijk en soms werkt dat zelfs tegen je. Maar ik ben niet van plan van mijn principes af te stappen. Daarom heb ik ook sponsoring geëist voor minstens vier jaar. Je moet iets kunnen opbouwen, anders heeft het geen zin. Dan is het zonde van het geld." Kwadendamme - Leen van Boven van de biljartvereniging VEG/ABV uit Oost-Souburg veroverde de titel in de eerste klasse libre van het district Walcheren en De Bevelanden. Voordat hij daar zeker van was moest hij de slotpartij tegen mede-koploper Johan de Punder winnen. Op papier ging De Punder licht favoriet van start in partycen trum De Kroon te Kwadendamme waar de vereniging OHG1 onder leiding van Gerard Schaap voor de organisatie zorgde. De Punder was evenals Van Boven ongeslagen, maar kon op een duidelijk beter algemeen gemiddelde bogen. In de finalepartij kwam dat niet tot uiting, want na een gelijkopgaand begin trok Van Boven duidelijk het initiatief naar zich toe en won afgetekend met 130-76 in 21 beurten. EINDSTAND 1. Leen van Boven (VEG/ABV Oost-Soubrug) 12 matchpunten, algemeen gemiddelde 6,14 en hoogste serie 38, 2 Johan de Punder (DOS Ovezande) 10-7,04-73, 3 Simon Nanuruw (BVM Middelburg) 8-4,95-28. 4. Jan Brink man (VEG/ABV) 6-4,57-26, 5. Marco van der Hout (VEG/ABV) 4-3,94-24, 6. Jaap Snoep (ALM Goes) 2-4,49-40, 7. Lou Rijk (LBV Lewedorp) 0-3,57-25. Etten-Leur - George Baert van de biljartvereniging HBC/De Troubadour uit Clinge eindigde op een eervolle derde plaats in het gewestelijk kampioenschap vierde klasse libre van Zuid-Ne derland. In biljartcentrum Arnouts te Etten-Leur won Baert vier partijen en speelde een keer remise. Dit resulteerde in 9 matchpunten, een algemeen gemiddelde van 1,65 en een hoogste serie van 15 caramboles. Middelburg - Ad Segers uit Clinge mag ondanks een derde plaats in het gewestelijk kampioenschap vijfde klasse libre voor de jeugd op 7 en 8 januari naar het nationaal kampioenschap in die klasse. Dat komt omdat de nummers één en twee in het gewestelijk kampioenschap in biljartcentrum Cue Action te Middelburg te hoog met hun algemeen gemiddelde eindigden. Bij de organiserende vereniging 't Raedthuys, die sinds kort domicilie heeft in Cue Action, veroverde Stanek Vejtruba de titel na winst in de slotpartij tegen nummer twee, Anthony van Hooydonk. Op de andere biljart pakte Ad Segers door winst tegen Bartloo van Mourik de derde plaats en in dit geval afvaardiging naar de nationale titelstrijd. De andere Zeeuws- Vlaamse deelnemer, Davy Goethals van Hof van Eede, werd zevende. EINDSTAND 1 Stanek Vejtruba (Tilburg) 10 matchpunten, algemeen gemiddelde 1,46 en hoogste serie 15 caramboles, 2 Anthony van Hooydonk (Oud-Gastel) 8-1,45-15. 3 Ad Segers (Clinge) 8-1.34-10, 4 Rob' de Wolf (Tilburg) 8-1,32-13, 5. Nico Bogers Roosendaal) 8-1,27-9, 6. Hornghan van de Par (Bergen op Zoom) 6-1.17-13, 7. Davy Goethals (Eede) 4-1,20-11, 8. Bartloo van Mourik (Zevenbergen) 4-1,13-7. Hulst - Trainer Paul Telussa van tweedeklasser HW'24 zal aan het einde van het seizoen deze club verlaten. Na drie jaren zetten de oefenmeester en het ambitieuze HW'24 dan een punt achter de samenwerking. Volgens bestuurslid Rudy Neefs, die destijds als voorzitter Telussa naar Hulst haalde, speelt de reisafstand Oost-Souburgh- Hulst een belangrijke reden bij de beslissing van Telussa. Neefs zegt over het vertrek: „De slechte stand op de ranglijst speelt geen enkele rol in de beslissing van Paul. Aan het einde van het seizoen gaan we in goede harmonie uit elkaar. Ik kan gerust stellen, dat HVV'24 sinds jaren niet zo'n goede trainer gehad heeft. Natuurlijk zal een deel van de buitenwacht de stand op de ranglijst als reden aangrijpen, maar ik verzeker dat dat absoluut niet het geval is. Iedereen is ervan overtuigd dat het vertrek van Telussa een aderlating is voor de vereniging. Wij zijn hem zeer erkentelijk voor hetgeen hij voor ons heeft gedaan." Terneuzen - In de districtscompetitie bridge regio Zuid kon het paar Marie-José Baggen/Lies Mast in de hoofdklasse vrouwen de leidende positie versterken. De combinatie uit Terneuzen en Kloosterzande pakte immers de winst in de vijfde en voorlaatste zitting van de lopende competitie. Dit met een fraaie score van zestig procent. In de eerste klasse blijft het een uiterst spannend gebeuren tussen de paren Hamelink/Van Leeuwe en Boyer/Nieskens. Deze keer ging de dagwinst naar Wil Hamelink en Frieda van Leeuwe met een schitterende 64,70 procent, maar Boyer/Nieskens haal de ook ruim de zestig procent en blijft meedoen in de st-qd om de titel en uiteraard de promotie. UITSLAGEN Hoofdklasse: 1. Baggen/Mast 60,00 procent, 2. Aronson/Den Haan 59,17 3 Brevet/De Ridder 57,92, 4 Touw/Van de Zande 53,33, 5 Brasser/Te Beek 50,83, 6 Biesbroeck/Goossen 49,58, 7. Smulders/Van Cauteren 48,75. 8 Van Dijk/Sandrini 41,67, 9. Van de Bogaert/Van den Dries 41.25. 10. Dondorff/ Van der Peijl 37,50. Eerste klasse: 1 Hamelink/Van Leeuwe 64,70, 2. Boyer/Nieskens 60,71. 3. Stolte/Van de Velde 59,52, 4. Van Hootegem/Voet 44,23. 5. Barbé/Van der Wagt 43,63, 6. Van Alphen/Kavelaars 42,68, 7. ex aequo Van Leeuwen/Maas en Veraart/Verlinde 41,90 procent. I

de Stem | 1994 | | pagina 9