Verslagen Z December. De voordeligste maand van het jaar KNWU optim Olympisch wi< DE STEM Sydney (anp) - Hockey is geen sport in Pakistan, het is een politiek machtsspel. Elf maanden geleden werd Hans Jorritsma door de Pakistaan se bondsvoorzitter Farooq Umar binnengehaald als de verlosser. De 46-jarige Am sterdammer zou een einde maken aan de droogte in het Pakistaanse hockey. i In maart won hij in Lahore met Pakistan de Champions Trophy, de eerste na veertien jaar. Jorritsma, die tijdens de wedstrijden niet op de bank zat maar op de tribunes, ging op de schouders van de uitge laten spelers. Zijn naam werd door de 70.000 toeschouwers in het National Hockey Sta- Sydney (anp) - Het Nedei ontspanning voor de halve gaat naar het concert van B: van Manley. Maar niet na; coach van Zuid- Afrika. De Engelsman geeft na elke wedstrijd een perfecte talkshow. Na het verlies tegen Nederland (5-2) nam hij de arbiters op de korrel. „Drie van de vijf Neder landse doelpunten waren het ge volg van arbitrale dwalingen", zei hij met een stalen gezicht. „Het duel bood prachtig enter tainment, alleen mochten wij niet meespelen." „De scheidsrechters veroordeel den ons tot de coulissen. In het hockey bestaat kennelijk onder scheid tussen de rijken en de armen. Van den Honert en Bove- lander zijn de rijken, wij de armen." Coach Oltmans hoorde de woorden van zijn schuimbek kende collega onbewogen aan. „Ik geef nooit commentaar op arbiters", zei hij. „Ook na deze wedstrijd niet." Oranje won woensdag in Sydney zijn vierde wedstrijd. Het sloot groep B af met het verlies van een punt, de 0-0 tegen Duits land. Tegen WK-debutant Zuid- Afrika kwam Nederland geen moment in gevaar. De ploeg dwong negen strafcorners af, waarvan er drie gemaakt wer den. Van den Honert pushte de vierde en vijfde raak, 1-0 en 2-0, en Brinkman scoorde uit de re bound van de negende, 4-1. Tus sen de bedrijven door rondden Veen en Van den Honert twee aanvallen af. Van den Honert schroefde met de drie treffers zijn totaal op naar tien doelpun ten in vijf duels. In de tweede helft bracht Olt mans alle bankspelers in het veld. Voor Drenth en doelman De Rooy betekenden dat de eer ste WK-minuten. „De bankspe lers moesten ritme opdoen", ver klaarde de coach de strategie. „Bovendien wilde ik mijn sleu telspelers blessurevrij houden en anderen vrij van gele kaarten." Poortenaar, Van Wijk, Delissen, Veen en doelman Jansen werden ingewisseld. Hoewel de opstel- Amsterdam (anp) - Het mag dan landse wielersport, toch gelooft deB een grote Olympische afvaardiging sturen. Voor de kwalificatie, volgell telstrijd weg en baan in Columbia gulden uitgetrokken. De KNWU gaat uit van een O grote ploeg voor de Olympische zl fietsdisciplines. De basis moet Vi worden gelegd in Columbia, zv waar de tickets volgend jaar lu moeten worden verdiend op de g£ weg en de baan. Uitgaande van m de resultaten van het laatste WK he in Italië zou Nederland in Atlan- ne ta negentien fietsers aan de start Oi krijgen: negen op de baan, acht de °P de weg en twee bij het moun- At tainbiken. de ..Alleen Italië, Duitsland en m; frankrijk zouden één deelnemer pr meer kunnen afvaardigen naar pe de Olympische Spelen", pochte At KNWU-voorzitter Atsma woens- he dag in Amsterdam. Hij wilde mcl daar maar mee aangeven dat het wo n°g zo slecht niet gaat met het rai Nederlandse fietsen. op De Spelen staan de komende zij twee jaar centraal bij de bond. lai Dat slokt in de voorbereiding voc °ok een groot budget op. Een tio Miljoen gulden kost het evene- va; Ment in Zuid-Amerika. Daarbij me is wel ingecalculeerd een hoogte- stage voor de wegrenners, de Da wereldbekerwedstrijden voor ba; Mountainbikers en een eigen rak voorbereidingstraject voor de Ats achtervolgingsploeg op de baan. nog »Dat is omgerekend een bedrag ope Van 100 gulden per lid. Dat is te Col veel, dus zoekt de KNWU naar teu Partners", verklaarde Atsma. pla "fen van de nieuwe zakenrelaties een Wordt Amstel. ben aanbiedingen, dan bedraagt het maximale voordeel f 5.673,-. Tenslotte de Peugeot 405 Crystal. Bijzonder luxe uit gevoerd met o.a. vernismetaallak, stuurbekrachtiging, getint glas, centrale deurvergrendeling met afstandsbediening en verwarmbare buitenspiegels. Samen met de financierings aanbiedingen biedt dit een voordeel van maar liefst f 4.558,-. De 405 Crystal is leverbaar vanaf f 36.530,- als Sedan en vanaf f 40.190,- als Break. Al met al bijzonder goede redenen om nog dit jaar bij de Peugeot-dealer langs te gaan. Zeker als u weet dat de aanbiedingen gelden zolang de voorraad strekt. Zijn adres vindt u in de Gouden Gids. En voor wie profiteert van onze financieringsaanbiedingen is het maximale voordeel op de 106 Crystal zelfs f 5.042,-. Vervolgens de Peugeot 306 Crystal. Uitgerust met o.a. vernismetaallak, mistlampen vóór, centrale vergrendeling met afstandsbediening en elektrisch bedienbare voorportier- ruiten. Inclusief de korting van f 1.870,- op deze extra's is hij verkrijgbaar vanaf f 31.990,-. Kiest u bovendien voor één van de financierings De speciale Peugeot Crystal modellen zie je al van verre. Want door de vele extra's zijn het bijzonder opvallende verschijningen. Kijkt u even met ons mee. Allereerst de Peugeot 106 Crystal. Met onder meer sportieve kuipstoelen, centrale deurvergrendeling met afstands bediening, elektrisch bedienbare voorportierruiten en de onder zijde van dé bumpers in de kleur van de carrosserie. Inclusief de korting van f 1.600,- op alle extra's is hij er vanaf f 25.995,-.

de Stem | 1994 | | pagina 8